Widok

jakie książki czytacie?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Forumki, zawsze byłam molem książkowym, ale odkąd mam dzieci, prawie nie czytam. I strasznie nad tym ubolewam. W dzień brak czasu, wieczorem brak siły. Rzadko też bywam w empiku, bo wybieranie książek z dwójka dzieci mija się z celem:-( Postanowiłam jednak, że zapiszę się do biblioteki, będę wypożyczać książki i czytać. I jedną w m-cu będę kupować przez Internet. Ale ponieważ nie jestem już na czasie z książkami, proszę polećcie jakieś ciekawe pozycje - takie które można dostać w bibliotece i nowości z księgarni.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mrówka może znajdziesz coś ciekawego u mnie? Właśnie sprzedaje kilka pozycji ze swojej biblioteki. Każda jest interesująca,zawsze możesz przeczytać opis w internecie. Zapraszam...
http://forum.trojmiasto.pl/Polecam-na-jesienne-wieczory-t185449,1,16.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zaczęłam czytać kolekcję kryminałów Chmielewskiej, nie można sie oderwac, szkoda tylko, że czasu brakuje ;) Ale polecam.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zależy jaki gatunek preferujesz :)
co do Chmielewskiej również polecam - jestem Jej fanką
Emilia 14.11.2009
Szymon 05.01.2011


DZIĘKI SZATAŃSKIEJ PYSZE JEDNYCH NIE SŁUCHAM, DRUGICH NIE SŁYSZĘ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja lubię polskie autorki.
Np. wczoraj kupiłam "Nakarmić wilka" Marii Nurowskiej - ale polecam jej inne książki, ta ma idiotyczne zakończenie...
I kupiłam też Hanny Kowalewskiej 4 część "Zawrocia", tylko cholerka tytuł mi wypadł z głowy. Tej autorki uwielbiam "Julita i huśtawki" - cudna książka, napisana pięknym językiem.
Anna Janko "Dziewczyna z zapałkami" - piękna, trudna książka, ale jaka prawdziwa...
Z babeczek lubię też Grocholę, ale bez ohów i ahów ;)
I Szwaja fajnie pisze.
Dorzucę do tego jeszcze sławetne Rozlewisko, ale serial zabił tą książkę...

Dla przeciwwagi dorzucę Andrzeja Pilipiuka - wszystkie książki i opowiadania wydane pod jego nazwiskiem :)
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tematyki kobiecej to polecam Joannę Bator, zwłaszcza "Piaskową górę" - niedawno skończyłam czytać, bardzo dobra książka i bardzo dobrze napisana, szybko się czyta, naprawdę polecam. Teraz poluję na drugą część przygód bohaterki z "Piaskowej góry" - "Chmurdalię".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja za polskimi akurat nie przepadam ale uwielbiam kryminały :) Z polecenia jednej z forumek sięgnęłam po książki Erica Spindler i są rewelacyjne :) Sandra Brown ma też ciekawe intrygi :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecam świetną trylogię "Millenium" Stiega Larssona, serię Marka Krajewskiego o komisarzu Eberhardzie Mocku, przejmujące książki "Spalona żywcem" "Tysiąc wspaniałych słońc" oraz "Ulicę Rajskich Dziewic".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tylko kryminały i dobre psychologiczne trillery też mam kilka na sprzedaż jakby co (po 10 zł każda, książki raz przeczytane w b. dobrym stanie):

1. E. Lowell "Zimowy Ogień"
2. D. Lehanne "Pułapka zza grobu"
3. D. Lehanne "Wypijmy zanim zacznie się wojna"
4. R. Crais "Opiekun"
5. L. Barclay "Bez śladu"
6. S. King "cztery pory roku"
7. B. Freeman "Rozebrana"
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli lubisz długie wciągające powieści osadzone w konkretnym czasie historycznym, to polecam dwie książki Ildefonso Falconesa, "Katedra w Barcelonie" i "Ręka Fatimy". Ostrzegam – jest trochę brutalnych scen.
Polecam też "Balzakianę" Jacka Dehnela, ale to raczej wypożycz niż kup, bo nie każdy przepada za twórczością Balzaca i jej naśladownictwem ;-)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jacka Dehnela ja też zdecydowanie polecam:). Wszystkei tytuły!:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja męczę Nocnik Żuławskiego- masakra, co za książka, nie potrafię się nad nią skupić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, widzę, że mam ogromne zaległości w czytaniu:-( Wielkie dzięki za wszelkie tytuły. Lubię i kryminały, i obyczajówki. Kiedyś uwielbiałam Nurowską - od niej chyba zacznę:-) Chmielewską też kiedyś czytałam i rzeczywiście jest świetna. Szwaja też ok, a Grochola na duuuuże zmęczenie:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja uwielbim paulo coelho
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ostatnio czytam i bardzo polecam trylogię Paulliny Simons (Jeździec Miedziany, Tatiana i Aleksander oraz Ogród letni)

image


image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja ostatnio kupiłam książkę, o której było dośc głośno. Tytuł to "zhańbiona". Naprawdę rewelacja. Uwielbiam tego typu książki, i szczerze polecam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Zhańbiona" - takie książki lubię :) tej jeszcze nie czytałam :) kiedyś miałam na kompie całą listę książek w tym klimacie :)



poza tym lubię babskie czytadła - dobre do czytania po 5-10 stron ;) (na tyle mam czas jednorazowo)
np. Nory Roberts, Danielle Steel :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
też polecam "Millenium" Larssona - jak dla mnie rewelacja!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też polecam książkę Jeździec miedziany i dalsze jej części, przez tą książkę chodziłam jak zombie bo nie mogłam wieczorem się od niej oderwać :)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podbijam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla mnie seria książek Zamęt jest doskonała. Oczywiście to seria dla osób, które lubią książki detektywistyczne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja dla relaksu czytam świat dysku Terry’ego Pratchetta :)
książkami które osobiście mi sie podobały był Buszujący w zbożu Salingera, Spalona zywcem, Mistrz i Małgorzata Bułhakowa. Czytam też P. Coelho naprawdę bardzo dobre książki pisze..
Chmielewska to ksiażki mojego dzieciństwa..
ehh szkoda że już się nie ma tyle czasu na czytanie co kiedyś..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ostatnio czytałam "Gniew Aniołów" Sheldon Sidney- mega wciągająca pozycja, :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
- toshiba, ja dawno czytałam już Mistrza i ..., czy Tobie całą książka tak bardzo się podobała ? ja byłam zafascynowana tak do połowy. Generalnie nie przepadam za fantastyką, a w dalszej części pojawiły się te schizy, stwory i nie dobrnęłam już do konca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cytrynka ja dobrnęłam do końca i bardzo się cieszę (jak będziesz kiedys miała czas to skończ czytać)moim zdaniem książka warta przeczytania. Ja też czytałam to już ładnych parę lat temu.. ale to była moja lektura :) a nie wszystkie czytałam z takim zapałem jak tą i fajnie się ją omawiało na lekcjach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja aktualnie czytam Raya Bradbury'ego "451 Stopni Fahrenheita". Muszę przyznać, że wciąga.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam książkę"Oskar i Pani Róża" piękna, wzruszająca opowieść...do tego bardzo krótka.
mówi o tym jakie bezcenne jest życie.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też polecam - i to wszystkie książki autora "Oskara..." - E.E.Schmitta.

poza tym właśnie skończyłam czytać "Beatrycze i Wergili", ostatnią książkę Yanna Martela, autora "Życia Pi". "Życie Pi" to fantastyczna i niesamowita książka, ta najnowsza jej wprawdzie nie dorównuje, ale też jest warta przeczytania, poruszająca i zmuszająca do myślenia. generalnie polecam obie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecam wszystkie ksiązki Coben,np."Zachowaj spokój","Nie mów nikomu" i jeszcze wiele innych. Ksiazki z gatunku kryminałow.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może któraś z dziewczyn by mi podpowiedziała co jest teraz na topie do przeczytania? Znów mnie wzieła faza na czytanie po długiej przerwie :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nesbo
:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie będę oryginalna i czytam trylogię Christiana Greya :)
Bardzo wciągająca, nie jest to książka jakaś ambitna, język też pozostawia do życzenia, ale ma to COŚ :)))

Poza tym to czytam kryminały, thillery. Kiedyś bardzo lubiłam Grahama Mastertona, teraz jest zbyt ostry dla mnie :) Ale Coben, Dean Koontz też ok.

Może któraś z Was poleci coś fajnego?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z "babskich" polecam Nicolasa Sparksa, tytułów jest wiele;
m. in. Pamietnik, Slub, I wciąż ją kocham, Szczęściarz,....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja ostatnio przeczytałam Trafny Wybór bardzo fajna i wciągająca książka http://merlin.pl/Trafny-wybor_J-K-Rowling/browse/product/1,1143705.html
teraz czytam Greya ale jakas dziwna jest ;) mimo ze poczatek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja lubie ksiazki emilly giffin i serie pisane przez zycie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
w grudniu przeczytałam :Danutę Wałęsa, Marię Czubaszek a teraz biorę się za Trafny Wybór.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
King, Coben, Sparks, Zafon
Poza tym pożyczam z biblioteki wszystko to, co spodoba mi się po opisie i z okładki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
polecam książki Grażyny Plebanek,wszystkie mi się podobały,Joanny Bator również.Ostatnio czytałam Anny Janko "Dziewczyna z zapałkami"jest świetna.Christiana Greya też przeczytałam ale tylko pierwszą część.jest wiele książek które można polecić zależy co kto lubi czytać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam "Złudzenie" Thomas Erikson, Sagę kryminalną Camilla Lackberg np. "Syrenka", "Niemiecki Bękart" "Latarnik"
Larsona - "Mężczyżni,którzy nienawidzą kobiet", "Dziewczyna która igrała z ogniem", " Zamek z piasku który runął"
Robin Kaye np. "Śniadanie do łóżka"
Nora Roberts, Erica Spindler, Danielle Steel ,Chmielewska
"Ślady chamowania"-Magdalena Zimny-Louis
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ajeczka,orientujesz się czy "Julita i huśtawki"wypożycze czy muszę kupić,lubię takie książki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja polece babskie czytadła Katarzyny Michalak-Rok w Poziomce,Sklepik z niespodzianka.oraz kryminały Jo Nesbo,Camilli Lackberg,H.Mankela.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja zapraszam na spotkania klubu książki, jeśli znajdziecie czas :-)
Ostatnio (16 grudnia) była omawiana ksiażka Anny Janko "Dziewczyna z zapałkami".
Następne spotkanie w styczniu, prawdopodobnie 27, ale jeszcze potwierdzę.
Będziemy omawiać "Kiedy byłem dziełem sztuki" E.E. Schmitta.
Ja jeszcze nie czytałam, ale podobno bardzo ciekawa pozycja.

Domyślam się, że czasem ciężko wyrwać się z domu, ale gorąco zachęcam.
Sama mam dwójkę małych dzieci (1,5 i 3 lata) i jakoś daję radę, choć zwykle czytam książkę na ostatnią chwilę :)))

Poza tym takie spotkanie to też motywacja do czytania, bo jest tak jak któraś dziewczyna napisała, że wieczorami już sie nie chce. Mam to samo, jednak czasem "zmuszam się" mimo zmęczenia, bo chce czytać:)

więcej informacji o spotkaniach na fb:
http://www.facebook.com/pages/Tr%C3%B3jmiejski-Klub-z-Kaw%C4%85-nad-Ksi%C4%85%C5%BCk%C4%85/310498315647073

a o klubach: http://www.miastoslow.pl/wordpress/?page_id=61

Zapraszam dziewczyny:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/72178/chlopiec-z-latawcem

Mój ostatni hit.

Polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
słyszałam o tej książce i jestem jej ciekawa.
Czy to dobra lektura na spotkanie klubu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czytałam,
jest świetna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam książki Emily Gifin-lekko się czyta, fajne - ja miałam z bliblioteki te tytuły poniżej http://lubimyczytac.pl/autor/25768/emily-giffin
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej,

może u mnie znajdziesz coś ciekawego dla siebie :) opisy książek umieściłam w wątku

http://forum.trojmiasto.pl/SPRZEDAM-KSIAZKI-ZAPRASZAM-t401029,1,130.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Podbijam,moze polecicie znowu cos fajnego:-)

Ja polecam kryminał Ake Edwarsona Taniec z aniołem i Wołanie z oddali.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bardzo polecam Cecelię Ahern (film na podstawie jednej z jej książek to "Ps. I love you"), jest to literatura kobieca ale taka mądrzejsza, z przesłaniem
Poza tym seria Ficner - Ogonowskiej o Hani i Mikołaju: "Alibi na szczęście", "Krok do szczęścia", "Zgoda na szczęście" i "Szczęście w cichą noc".
Jeszcze książki Agnieszki Lingas - Łoniewskiej - ciekawa literatura kobieca z wątkami kryminalnymi, mnie wciągnęła :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tytuł na czasie :D - "Kwarantanna" - Greg Egan

"15 listopada 2034 zgasły gwiazdy. Cały Układ Słoneczny został otoczony nieprzepuszczalną barierą. Na temat jej pochodzenia i celu można snuć jedynie najprzeróżniejsze domysły. Zniknięcie gwiazd spowodowało na krótką metę szereg zamieszek, na dłuższą - rozkwit wszelkich sekt religijnych. Niektórzy odbierają ową oddzielającą nas sferę jako znak od Boga, inni jako ochronę ludzkości przed wszechświatem, co zadwdzięczamy obcym. Mija jednak przeszło trzydzieści lat i ludzkość ani o krok nie zbliża się do rozwiązania owej zagadki. Prywatny detektyw Nick Stavrianos - o mocno zmodyfikowanym mózgu, co jest konieczne w jego zawodzie - otrzymuje zlecenie od anonimowego klienta. Ma odkryć, co się stało z niejaką Laurą Andrews - pacjentką szpitala psychiatrycznego z wrodzoną wadą mózgu, która po prostu rozpłynęła się w powietrzu."

Okładka, https://i.imgur.com/jCz3Wd6.jpg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jaki fotelik samochodowy polecacie? (93 odpowiedzi)

Witam. Chodzi mi o taki fotelik dla rocznego dziecka. Chcialabym aby posluzyl nam jak najdlużej....

Kasza manna do butelki (27 odpowiedzi)

hej Dziewczyny jakie proporcje dajecie tak żeby dziecko piło kaszę manne z butli. Cukier...

szczepionka na HPV (29 odpowiedzi)

Wczoraj byłam z córką na obowiązkowym szczepieniu i przy okazji zapytałam o dodatkowe...

do góry