Widok

jeczenie w nocy?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
dziewczyny mam problem z moim synkiem, od jakiegs czasu w nocy jeczy przez sen no i nie wiem dlaczego??? nic go nie boli, zeby juz wszystkie ma, ogolnie wszystko wydaje sie ok. Jeczy tak przez sen przez pol nocy, z mezem juz nie mozemy dac rady, ciagle chodzimy niewyspani. a jak go pare razy przebudzilismy to bylo jeszcze gozej bo strasznie plakal po czym zasypial i na nowo jeczal... nie mam pojecia co sie dzieje??? moze ktoras z was mi pomoze....
image[/url]

image
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
hop hop....
image[/url]

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja córka od jakiegoś tygodnia ma to samo, daje jej wtedy do popicia trochę wody i zasypia na nowo,jednak wczoraj trzeba było zostawic włączoną lampkę nocną bo jak gasiliśmy światło to jęczenie zaczynało się od nowa. ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
tez daje wody do popicia ale i tak po chwili zaczyna jeczec na nowo. a jesli chodzi o lampke nocna to kuba od urodzenia spi bez lampki...
image[/url]

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
u mnie to samo, już było fajnie i noce nam przesypiała a teraz znów wróciło jedzenie w nocy... niestety jak tylko wyczuje wodę jest jeszcze większa afera. Nie mam pomysłu jak to zmienić. Chyba trzeba przeczekać, ja już się przyzwyczaiłam do nocnego wstawania.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Martha ale mi nie chodzi o jedzenie tylko o jęczenie i stekanie. a wstawanie nic nie daje bo maly i tak steka czy spi sam czy z nami czy go glaszcze itp. poprostu steka przez cala noc!
image[/url]

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja Lenka tez spała od urodzenia bez lampki do wczoraj tylko jak jej dawałam pic w nocy to zapalałam światło w korytarzu żeby widziec małą w pokoju i jak wychodziłam to gasiłam światło w korytarzu, jęki zaczynały się na nowo, jak zapalałam to przestawała, dlatego mąż wygrzebał taką mała lampkę do kontaktu dającą półmrok w pokoiku bo przy zapalonym świetle w korytarzu to my byśmy nie usnęli :) mam tylko nadzieje że dzisiaj to się zmieni :)i będzie spac bez lampki i prześpi całą noc bez pobudek bo też chodzimy półprzytomni ;(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
no nie wiem moze faktycznie zapale mu lampke.....
image[/url]

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
napiszę jutro jak minęła dzisiejsza noc może z tą lampką to tylko tak jednorazowo ;/mam nadzieję że to szybko minie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
przeczytalam gdzies w necie ze moze to jakas bakteria w mczu lub w kale????
image[/url]

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ja bym zrobila posiew moczu obowiazkowo
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem czy to to samo,ale mój synek ma 3 miesiące i postękuje od urodzenia.Nie budzi się tylko stęka przez sen.Śpimy w jednym pokoju,ale jakoś nam to za bardzo nie przeszkadza..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
chrzancia ale co powoduje ta bakteria?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
poprostu moze miec infekcje drog moczowych albo np owsiki. ja tam nic takiego u kuby nie widze ale chyba lepiej sprawdzic...
image[/url]

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój maluch też jęczy i wzycha właśnie przez sen w nocy. W ciągu dnia jak śpi czy drzemie to tak nie jęczy.Trochę się martwię czy wszystko ok albo sobie wkręcam i małe dzieci tak mają. Sama nie wiem...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzisiejsza noc przespana w całości :D bez lampki może wczoraj po prostu jakieś koszmarki pierwsze miała ,mam tylko nadzieje że to nie jednorazowo :)
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja kubie zastawilam lampke wlaczona i tez lepiej spal. mam nadzieje ze tak juz zostanie. ale badania kalu i moczu i tak mam zamiar zrobic na wszelki wypadek :)
image[/url]

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mam nadzieję że wyniki będą dobre i że to tylko chwilowe ,trzymam kciuki
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
My też mamy taki problem. Jęczenie i stękanie nie byłoby takie straszne, ale nasza Mała strasznie głośno chrząka (bo niewiem jak to określić). Robi to tylko w nocy. W dzień śpi w miarę spokojnie. Pojawia się stękanie i jęki, ale to chyba normalne.
image
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
moj synek czasem w nocy tez tak ma, strasznie kwili , steka a przy tym robi grymasy, na sam koniec budzi sie z placzem , ale małe dzieci tak maja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej, szukam informacji o jęczeniu sennym dzieci i trafiłam na twój temat, widzę że sporawa jest sprzed kilku lat i interesuje mnie jak się zakończyła. Czy rzeczywiście była to jakaś bakteria( coś w kale lub w moczu ) czy może taka natura dziecka i wyrosło z tego. Mój syn ma prawie 20 miesięcy zaczął jęczeć jak miał 8, nigdy dobrze nie spał, są dobre noce (że pojęczy łącznie z 15 minut, napije się i śpi dalej) ale są i noce słabe (że jęczy i jęczy i sie wierci i siada - wszystko przez sen ) nieraz uspokaja go woda, nieraz dopiero sok, a nieraz nic. Jak go wybudzamy to jest przemęczony i płacze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Może mu za gorąco, mojej córce jak jest za ciepło w nocy to jęczy, rzuca się, śpi niespokojnie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie to nie z gorąca/zimna/głodu, dodam tylko że przespał 4 noce w swoim życiu 2 razy na wakacjach, 2 razy w domu (na drugi dzień okazywało się, że ma wysoką gorączkę), w dzień śpi bardzo dobrze do 3h (jak go w dzień nie położę to też jęczy w nocy, a do tego od 15 jest na maxa marudny i zmęczony) wybudzanie w dzień też nie ma wpływu na nocne jęki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może zrób mu kompleksowe badania -pasożyty,tsh ,morfologia,mocz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i jak z tym jęczeniem u Was wyszło? Mój mały ma 11 miesięcy a od 2,5 miesiąca stęka niekiedy z pzrerwami przez cała noc...gazy ma ok. Robi nawet 4 kupki dziennie, jest pogodnym i żywym dzieckiem, tylko te noce, badania niby też ok. Dodam, że w nocy musi zjeść przynajmniej butlę mleka. Temperatura w pokoju to ok 20,5 stopnia, powietrze nawilżane, więc już nie mam pomysłu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U znajomych okazało się że dziecko miało refluks który go w nocy męczył :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój od maleńkości chlustał po jedzeniu ogromnymi ilościami, do dzisiaj ( 11 miesięcy) raz na dwa dni uleje, dostał mleko dla dzieci z dużym ryzykiem narażenia na białko mleka krowiego, a o refluksie na razie pediatra nie wspominała, aby porobic badania. Jakie badania miał maluszek robione, aby zbadać czy to refluks?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Usg na refluks
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
o matko, moje dziecko ma to samo. Jęczy tak od połowy nocy do rana. Nie śpię przez to i już nie mam pomysłu czy da się coś z tym zrobić.
Ma dokładnie miesiąc. od kilku dni dostaje bobotic i daję też dicoflor bo miała problem z kupkami, nie robiła przez 5 dni. Docoflor pomógł bardzo szybko, już w pierwszym dniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a dalej jęczy? mimo że dicoflor pomógł?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiem, że to już stary watek ale dla mnie jak najbardziej na czasie. Czy sytuacja się unormowała?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, także szukam informacji o dziecięcym nocnym jęczeniu/mruczeniu na wydechu, raczej w drugiej połowie nocy i nad ranem. Synek ma 21 mcy, od ok. 8mego mruczy. Przeczytałąm o parasomnii - katatrenia, jednak wszelkie żródła podają, że dotyczy to znacznie starszych dzieci, nawet nastolatków, czy dorosłych.

Jak u Ciebie sprawa nocnych jęków wygląda teraz (2,5 roku pozniej)? czy "samo przeszło"? czy jakies badania cos wykazały?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas to samo syn jeczy pol nocy juz od ponad miesiaca.Nie mam zielonego pojecia co sie dzieje.Dziewczyny odposzcie jak to sie u was skonczylo, prosze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pisałam wcześniej o jęczeniu/mruczeniu, jak synek miał 21 mcy. Mruczał od ok ósmego. W okolicach 22 mca, jednej nocy po prostu przestał. Minęły jakies 2 -3 mce i nie zamruczał już. Oby już nigdy.

Syn może więcej zaczął rozumiec. Powiedziałam mu przed snem ze jest noc, ciemno, w pokoju mowimy więc już tylko szeptem. Nie mruczymy.
No trudno w to uwierzyc, ale tej nocy nie zamruczał. Wątpię czy to to, taki przypadek może. W każdym razie tak było.

Jakis badań specjalnych nie robilismy, bo niby na co? Z krwi wychodziło wszystko dobrze. Nic sie w otoczeniu nie zmieniło, z jedzeniem tez nic.

To co się zmieniło (nie wiem, czy może to miec wpływ) zaczelismy stosowac mąkę ziemniaczaną zamiast kremów, kremików po przewijaniu. Przesunęliśmy wieczorne mycie na zdecydowanie wczesniej, ok 16:00/17:00. Po kąpieli jest strasznie rozbrykany. Dzięki temu usypia spokojniej i szybciej.
Zaczął spać z maskotką (ta maskotka jest gdzies w lozeczku lub przy, nie wtula się w nią, wie po prostu ze jest, tyle mu wystarcza). Najpierw ta maskotka brala udzial w roznych zabawach w ciagu dnia. Jezdzila na samochodziku, teatrzyki, jadła obiad itp. Zaprzyjaznili sie.
Wit D dawalismy przez dwa mce 800 (nie 400) plus tyle co w mleku (ok. dodatkowe 400).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam czy jeste pani w stanie odp czy udało się ustalić przyczynę , błagam od odp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Ginekolog Katarzyna Zielińska - opinie (32 odpowiedzi)

Czy ktoś ja zna, miał z nią do czynienia? Chodzę do niej, ale nie mogę jej rozgryźć... Przyjmuje...

szczepionka na HPV (29 odpowiedzi)

Wczoraj byłam z córką na obowiązkowym szczepieniu i przy okazji zapytałam o dodatkowe...

gdzie kupię piłeczki do basenu "suchego" (20 odpowiedzi)

jak w temacie , na allegro widziałam ale z gdańska nie znalazłam ; czy widziałyście gdzie w...

do góry