Widok

językowe przedszkole i podstawowka

Morena Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Hej, zastanawiam się nad przeniesieniem mojego 4,5 letniego synka z przedszkola publicznego do przedszkola językowego. (od wrzesnia). Wiem jakie są oplaty. Proszę tylko o podpowiedz czy są na terenie Gdanska (najlepiej moreny/okolic) takie przedszkola , gdzie mowi se do dzieci TYLKO w języku obcym, bardzo wazne jest aby to przedszkole mialo kontynuacje w szkole podstawowej (ta sama placowka/wlasciciel).

Z gory dziekuje za podpowiedzi,
pozdrawiam
xoxo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szkoła Podstawowa Dwujęzyczna i Przedszkole Dwujęzyczne
80-809 Gdańsk, Stanisława Worcella 44 a (Chełm) tel793-605-613szkoladwujezyczna@wp.plhttp://www.szkoladwujezyczna.comg otwarciapn-pt7:00 - 17:00

Jedyna szkoła w Trójmieście realizująca 2 programy nauczania: polski (MEN)i brytyjski (NC).
Zapisy na rok szk.2013/2014 do przedszkola 2,5-5lat (kl.0-system przedszkolny) oraz szkoły kl.I,II,III. Szkoła dla uczniów klas I-VI.
..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 13
wow wow super, nawet niedaleko ode mnie :) dzięki wielkie!!!
pozdr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jaki jest koszt takiego przedszkola? nie mogę znaleźć informacji na ich stronie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie polecam /2 jez worcella/, zabrałam dziecko z tej szkoły... nie było szczęśiwe a szczęście dziecka w prywatnych pacówkach powinno być chyba najważniejsze no i zadowolenie rodzica ... zawiodłam się
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
j chodzi o tą szkołę to ciekawi mnie jak kontaktują się rodzice z nauczycielem...
kiedy moje dziecko tam chodziło to był tzw. zeszyt korespondencji...
Jako że córka była wysłana za poradą szkoły do 1wszej klasy jako 6ściolatka mieliśmy z tym wiele problemów z zaadoptowaniem się dziecka do nowej sytuacji. Oczywiście obiecywano naukę przez zabawę i stały kontakt w celu pomocy dziecku i rodzicom w tej sytuacji... Kontaktem był jedynie dzienniczek korespondencji /email mieliśmy jedynie do dyrekcji/ z którym nauczycielka po każdym moim wpisie biegała do mojego męża i pokazywała ,,hahaha co pana żona tu napisała,,...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
CET Kowale
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
a w gdyni??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.bisg.edu.pl/
http://www.ipg.gfo.pl/pl/
W tej ostatniej moja kumpela akurat pracuje, jej syn tam chodzi, wiec chyba jest ok :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mania moja córa chodzi do tego przedszkola dwujęzycznego. koszt 650 zl czesne plus 200 wyzywienie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziękuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jest Pani zadowolona?
ile tam jest języka angielskiego tak naprawdę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam. Czy ktoś z Was zapisuje może dziecko do nowego przedszkola vizja, obok sądu ? Ja jestem wstępnie zapisana. Wrażenie zrobił na mnie budynek, oferta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
jeśli o przedszkole dwjęzyczne, jestem zadowolona, córa dużo przyswaja słówek, piosenek ang, wierszyki, może to też ten wiek, że dzieci tyle przyswajają, ale pod tym względem jestem bardzo zadowolona, zobaczymy czy dalej będzie się tyle uczyć tam i wynosić z tej nauki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
takie nowe przedszkole powstaje, budynek wewnątrz jest super. merytorycznie tez wydaje się super.
http://www.przedszkole.gedania1922.pl/index.php/o-nas
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
CET-u w Kowalach absolutnie nie polecam, strasznie duża rotacja pracowników, mojej córce pani zmieniła się 3 razy w ciągu roku, także byliśmy tym bardzo zniesmaczeni i ostatecznie przenieśliśmy ją w inne miejsce, ponieważ doszliśmy z mężem do wniosku, że jeśli dyrekcja nie szanuje pracowników, to dzieci tym bardziej nie będą szanowali. Natomiast znajomej syn tam chodził i miał problemy wychowawcze, niestety w ogóle sobie nie potrafili z nim poradzić i ostatecznie został przeniesiony do innej szkoły. Także ja nie polecam.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 2
nie polecam dwujęzycznej przy worcella, nauczycielki namówiły nas do posłania dziecka do pierwszej klasy bo sobie swietnie poradzi, a po pół roku stwierdziły ze sobie nie poradzi... po prostu wspaniale...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
TE Vizja to tylko budynek i reklama
zabrałam dziecko , to przedszkole i szkoła , której dobrem nadrzędnym nie jest dziecko a korporacyjna forma zarabiania pieniędzy pod szyldem placówki oświatowej .
Brak dobrych warunków pracy dla nauczycieli , i możliwości rozwoju dzieci
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moje dzieci również uczęszczają do TE Vizja w Gdańsku i moja opinia o szkole jest zupełnie inna. Kameralna atmosfera, wysoki poziom nauczania języków obcych, zaangażowanie nauczycieli i indywidualne podejście do każdego ucznia to zalety tej szkoły. Dzieci wychodzą z niej "nauczone" i zdecydowanie mniej czasu muszą poświęcać na naukę w domu.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 11
Ja jakoś niespecjalnie zwracam uwage na to czy przedszkole ma potem kontynuacje w podstawówce - w końcu dziecko lubi się integrować i z innymi dzieciakami, więc nie wydaje mi sie super istotne, żeby mieć tych samych kolegów od przedszkola po szkoły dalej.
A co do przedszkoli językowych, to moge podsunąc oruńską akademię w Gdańsku ( http://orunskaakademia.pl/ - tu adres) - bardzo fajny program nauczania języka maja i dziecko wraca zadowolone.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zgadzam się także z poprzedniczką. Też wybraliśmy z mężem przedszkole językowe ( w naszym przypadku "Cudowna Kraina" na Warneńskiej ) i jesteśmy super zadowoleni - adres http://www.morena.cudownakraina.pl . W szkole dziecko i tak będzie miało nowych przyjaciół ale fajnie jest mimo wszystko, żeby do szkoły dziecko poszło z kimś z przedszkola - łatwiejsza integracja i wymiana informacji chociażby nt. zajęć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Od września 2015 cudownakraina będzie najtańszym przedszkolem językowym na Morenie. Dostali dofinansowanie lub coś podobnego. Czesne będzie wynosić 250 zł / miesiąc. Z tego co się orientowałam mają bardzo dobrą opiekę ale niestety trudno się dostać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
czy dalej obowiązują te ceny?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my też polecamy oruńską akademię przedszkolaka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Piszę bo jestem zdegustowany WYPRAWKĄ w przedszkolu Vizja!
Koszmar czegoś takiego jeszcze nie widziałem! Pozycja jest imponująca, ale nie dla kieszeni rodziców.
Żałujemy z żoną, że nie pokazano nam tej listy zakupów przed podpisaniem umowy!
Ostrzegamy wszystkich rodziców! Samych bloków trzeba dostarczyć 15 + ryzę papieru!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ale przynajmniej widać, że panie będą dużo z dziećmi robić różnych fajnych prac. Przynajmniej się dzieciaki nudzić nie będą.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
niestety nic bardziej mylnego ...
zabrałam dziecko z placówki ( koszt wyprawki ok 350 zł ) , a dzieci 1 raz lepiły z plasteliny , i kilka razy malowały farbami .....
zajęcia terapeutyczne - usprawnienie manualne - nawlekanie koralików .... sama przynosiłam nauczycielowi materiały aby urozmaicić zajęcia - żenada
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
..nie tylko wyprawką można się zdegustować,ale podejściem pedagogów również.Dziecko ma skakać jak mu zagrają,a rodzic i tak ciągle otrzymuje skargi-a dziecko gada,a dziecko śmieje się, a dziecko biega..no sorry..dziecko to dziecko nie atrapa;żyje.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też byłam zdegustowana, ale na szczęście TEVIZJA wychodzi na przeciw rodzicom i od tego roku wyprawka jest w cenie wpisowego!
Mam dzieci w tej placówce i muszę przyznać, że mimo początkowych obaw, jestem zadowolona. Nie jest to już najdroższa szkoła w Trójmieście, nie ma rotacji kadry nauczycielskiej o której czytam na niektórych forach, uwagi rodziców są brane pod uwagę i często wprowadzane w życie.
Dzieci są zadowolone, a wszelkie problemy rozwiązywane na bieżąco.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9
Co do rotacji osób pracujących w szkole ...
w żadnej placówce oświatowej nie ma większej ( problemem jest nieumiejętność weryfikacji kadry .... oraz brak możliwości pracy na rzecz rozwoju dziecka , ktoś kto nie wpisuje się w ramy kalkulacyjne a zawód nauczyciela ośmiela się traktować jak misję zostaje bez zbędnych ceregieli , z nia na dzień wyrzucony , tam nikt nie zna dnia ani godziny .... ) Zysk Pani Prezes to podstawa .... tutaj nie szkoła jest dla dziecka a dziecko jako środek realizacji planu biznesowego ... ilość zajęć nie przekłada się na ich jakość .... efektywność nauczania : poniżej normy ( biorąc pod uwagę placówki trójmiejskie )
zbiorowe pozwy w sadach pracy .... brak opłaconych składek do ZUS-u ... papier toaletowy w kotletach mielonych .... brak talerzy - bo się zwyczajnie stłukły - Pani Prezes : " nie dokupię niech jedzą na zmianę ...." to jest prawdziwy obraz i wizerunek szkoły - byłam tam razem z moim dzieckiem .... na szczęście już nie jestem !
Mam szczęśliwe dziecko !!!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2
Hmm, chyba lepiej na początku wymienić nauczyciela, który się nie sprawdza, niż obniżać przez niego poziom nauczania i trzymać, by nikt nie mógł rotacji zarzucić. Ja ze zmian, które zachodziły jestem zadowolona. Pani, o której moje dziecko mówiło że "ma złą minę i ciągle krzyczy" już nie ma, dzieci są szczęśliwe, uśmiechnięte i super. Języki są dwa, super sprawa, jestem w szoku ile Panie z nimi rzeczy robią, wyprawka jest wliczona we wpisowe, a na kolejne lata mnie kosztowała 100 zł na semestr. Zawsze znajdzie się coś, co można by poprawić, po to są spotkania, ankiety oceniające placówkę itp.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja córka chodzi do tej placówki od momentu jej uruchomienia. W mojej ocenie to wspaniałe przedszkole, dobrze wyposażone i z dobrym zapleczem socjalnym, pracownicy są zaangażowani w pracę z dziećmi (a nie dziećmi), a dziecko chodzi tam z przyjemnością. Nawet pan woźny jest uśmiechnięty i przyjaźnie nastawiony do dzieci. Drobne mankamenty są jak wszędzie, mi osobiście najbardziej przeszkadza wysoka temperatura w salach w lecie (ekspozycja południowa sal i placu zabaw, co przy dużym nasłonecznieniu bywa uciążliwe). Oczywiście sama w tej sali cały dzień nie siedzę, ale domyślam się że dzieciom musi być ciepło. Pozytywną stroną tego jest to, że w takie ciepłe dni sala jest cały czas otwarta, co zapewnia stały dopływ świeżego powietrza z podwórka. Panie dbają o wentylację sal :) Wcześniej również poraziła mnie wyprawka (bardziej konieczność skompletowania różnorodnych rzeczy niż łączna ich cena, bo ta akurat była normalna, gdy robiło się zakupy w zwykłym sklepie a nie w ), i wydawało mi się, że za takie pieniądze jak w tym przedszkolu, to wyprawka powinna być "w cenie". Teraz już przedszkole samo o nią dba. Obecnie działa już własna stołówka, choć wcześniejszy catering też nie był zły. Jest fajna sala gimnastyczna i duży plac zabaw, choć przydałyby się nowe zabawki na placu zabaw przedszkola. Albo chociaż poprawienie istniejących, bo nieco zdezelowane już są. Jeżeli natomiast chodzi o nauczycieli to muszę przyznać że córeczka dobrze przyswaja wiedzę, zna piosenki i ich znaczenie zarówno w języku angielskim jak i francuskim, no i oczywiście pięknie rozwija się językowo i matematycznie. W tym roku zapisuję tam synka :) Polecam i pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jest opinia na temat którego przedszkola? Bo w wątku jest mowa o kilku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super opinia dopisana przez pracownika vizji, brawo! tylko dodam, ze załuje kazdej złoówki zostawionej w tej szkole. Vizja w gdasku to porażka, załosna oferta językowa (raczej żadna, a poziom ledwo przecietny, wiem, bo teraz córka świetnie się uczy w SPRAWDZONEJ, RENOMOWANEJ niepublicznej szkole, też drogiej, ale warto). Na dniach otwartych slodko, gratisy, oferta cudowna, byle bez konkretów, a w cenie nie ma zajęć sportowych dodatkowych, muzyczne? artystyczne? Dziecko pozuje do fotek na stronę szkoły, rodzic namawia znajomych do zapisania dzieci, bo boi się, że mu vizję zamkną jak w warszawie i karuzela się kręci. ZAstraszeni i wymęczeni nauczycile zamiast porzadnie uczyć i wymagać robią z uczniami kanapeczki, wyklejanki i teatrzyki na każdym poziomie, a potem wyniki testów są, jakie są. Oczywiście na wykresach w zestawieniu vizji z vizją są super :-) Mi najbardziej nie odpowiadało płacenie za edukacyjnego gniota i biedne wyposażenie szkoły. Niech wam pokażą pracownie chemiczną, fizyki, biologii, bibliotekę, pożądną salę gimnastyczną. Niech wyjasnia, co oznaczają naprawdę super zajęcia dodatkowe dla klas starszych. Malo nauczycieli, których chorych nie ma kto zastępować i szybko zmieniaja pracę. Byle państwowa szkoła ma dwa razy lepszą ofertę. Nie dajcie się nabrać na dniach otwartych miłym uśmieszkom i gadanemu dyrekcji, oni dbają o swoj biznes, o nakę dziecka musicie zadbać wy sami - to nie w vizji.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Tutaj to samo tylko już Mirek ale te same IP http://forum.trojmiasto.pl/Super-Szkola-t710769,1,125.html
Nie ma to jak robić negatywną reklamę lepszej szkole, która świetnie się rozwija! Pozdrawiam. Ludzie nie są idiotami:P
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba muszę się zgodzić z tą opinią, bo faktycznie tak to wyglada. Ile można czekać na poukładanie pewnych spraw? Obiecują, obiecują, a w praktyce jest zupełnie inaczej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak cie nie stac na papier to z pracy wynies dziadu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie wiem jak było 4 czy 2 lata temu w tevizji ale moja córka teraz chodzi do tego przedszkola i ja absolutnie nie mogę powiedzieć złego słowa na jego temat. Moja córa jest zadowolona, ma fajne dzieci w grupie i miłą panią wychowawczynię. A skoro moje dziecko jest zadowolona to i ja jestem :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Syn chodzi do szóstej klasy podstawówki. Oferta na tym poziomie jest naprawdę rozbudowana i zadowalająca mnie jako rodzica. Syn ma zajęcia z dwóch języków obcych, do tego może sobie wybierać aż pieć zajęć dodatkowych w tygodniu w ramach czesnego. Podoba mi się także to, że szkoła dba o rozwój dziecka także poza jej murami jak np. wycieczki szkolne :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja też jestem zdania że tevizja to dobra szkoła. Jeśli komuś zależy na tym, aby dziecko miało dobre wykształcenie, dużo się nauczyło a jednoczesnie żeby było bezpiecznie to to jest dobry wybór
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja też szukałam jakiegoś dwujęzycznego przedszkola i też zdecydowałam się na tevizję. Dzieci moich znajomych tam chodzą więc miałam informacje z pierwszej ręki o poziomie oraz atmosferze w tevizji. Ja polecam, jest naprawdę dobrze!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja szczerze odradzam ze względu na podejście do rodziców - na każdym kroku czujemy się naciągani na pieniądze - nie oczekuję, że prywatne przedszkole działać będzie za darmo, ale lista opłat dodatkowych jest długa:
1) wpisowe płatne na każdym etapie - przed przedszkolem, przed zerówką i przed pierwszą klasą
2) pakiet kulturowy - 500 zł za rok - nie zależnie czy dziecko uczestniczy w wycieczkach czy nie, pieniądze trzeba wpłacić a na prośbę przedstawienia rozliczenia usłyszeliśmy od dyrektorki że nie mają obowiązku go przedstawiać bo trzeba zapłacić i koniec
3) wyprawka płatna na każdy semestr 100zł,
4) w ciągu roku po kilka razy trzeba dokupywać chusteczki suche i mokre !!
5) podręczniki dodatkowo płatne
6) pakiet zajęć dodatkowych w ramach czesnego to tak naprawdę zajęcia prowadzone przez nauczycieli prowadzących natomiast wszystkie pozostałe zajęcia typu piłka nożna, balet są osobno płatne 60zł za m-c od zajęcia
7) produkty potrzebne do zajęć np. kuchciokowa czy eksperymentów rodzice również muszą za każdym razem przynosić, bo przedszkola nie stać żeby wyłożyć 10zł z budżetu, co jest po prostu upierdliwe.
Poza tymi opłatami nie małe czesne i wyżywienie. Nie neguje atmosfery tego przedszkola, niestety jest też sporo wad - między innymi odwieczny problem z wychodzeniem na dwór. Dzieci w ogóle nie chodzą na spacery, bo taka jest polityka przedszkola.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

hmmm... przecież zasady w przedszkolu są jasne. Dziwię się takiej opinii, to tak jakby rodzic nie wiedział gdzie puszcza swoje dziecko... Ok są dodatkowe opłaty ale to jest standard jeśli chodzi o przedszkola prywatne. Zresztą publiczne też. Ja tam mogę polecić przedszkole dwujęzyczne tevizja. Moje dziecko jest już tam drugi rok i wszystko jest ok:) dużo fajnych zajęć dodatkowych, dobra opieka nad dziećmi, ładne i zadbane sale.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Problem zaczyna się w szkole!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja przeniosłam swojego synka z przedszkola publicznego do prywatnego. Też właśnie do TeVizji bo znajomi zachwalali to przedszkole. Jeśli chodzi o takie przedszkola językowe to chyba nie ma lepszego w okolicy pod względem oferty. A do tego lokalizacja przedszkola jest bardzo na plus.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

potwierdzam pozytywne opinie o przedszkolu tevizji. Właściwie już wszystko zostało tu napisane: w przedszkolu dzieci od samego początku mają kontakt z angielskim, a panie opiekunki prezentują wysoki poziom. Także jeśli komuś zależy na dwujęzycznym przedszkolu to tevizja będzie idealna.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

jeśli chodzi o przedszkole językowe to tylko tevizja na piekarniczej. Samo przedszkole jako budynek i wyposażenie są spoko, ale to przede wszystkim panie przedszkolanki są odpowiedzialne i tworzą tam taki klimat że dzieci z chęcią chodzą do przedszkola
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

zgadzam się z opinią powyżej. Moja córka skończyła właśnie to przedszkole i nigdy nie było jakichkolwiek problemów :) fajne, przyjazne dzieciom przedszkole i sporo nauki poprzez zabawę :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

w Gdańsku nie ma lepszego przedszkola niż tevizja. Mój syn chodzi do przedszkola na Piekarniczej i ja polecam szkołę bez dwóch zdań :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

te vizja jest rzeczywiście bardzo ok. Moje dziecko chodzi tam co prawda dopiero od tygodnia ale już od pierwszej chwili wiedziałam, że to jest to. Fajna, rodzinna atmosfera, ciekawe zajęcia i bardzo zaangażowane ciocie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Pit 2023 (3 odpowiedzi)

Czy ktoś rozliczył się i już otrzymał zwrot? Interesuje mnie II US w Gdyni i Wejherowo

przychodnia Hipokrates na Niedźwiedniku - czy ktoś może polecić pediatrę? (19 odpowiedzi)

Dziewczyny, Może wśród forumek jest któraś z Niedźwiednika i okolic i mogłaby nam polecić...

ile lat miało wasze dziecko gdy nauczylo sie jezdzic rowerem (28 odpowiedzi)

Obecnie syn ma 4 lata nie potrafi, nie chce jeździć, lubi biegowy i tak mu pozostało. Czy...

do góry