Widok

kiedy dziecko zaczyna przesypiac całą noc bez jedzenia?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
bo moja najdłużej spi 6 godz, a potem to już co 3 godz sie budzi...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej noja mala pierwszy raz przespala cala noc jak miala niecale 3 miesiace a tak od piatego to juz bez jedzonka spi:)))
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
czyli jest nadzieja na to że sie kiedys wyśpimy, hihi ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kiedyś na pewno :)

Nasz mały ma różne etapy. Jeden tydzień śpi bez zająknięcia, a następny budzi się co 3-4 godziny. Nie wiem od czego to zależy :)
image

image

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Heh... Kiedy Kuba prześpi 6 godzin?????
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moj ma ponad 4 miesiące juz i niestety budzi sie co 2 godziny , a nawet czesciej. Juz sie przyzwyczailam , ale jest ciezko...........
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moja dokładnie tak samo 4 miesiace a pobudka co 2 h

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nasz Mati przesypiał całe nocki od 3 m-ca życia. Teraz też nie je w nocy, ale czasem zapłacze. Wychodzą mu ząbki i zdarza mu się wybudzić.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja Wiki miała jakieś 2-3 tygodnie jak zaczęła przesypiać całe noce :D
(ja nie karmiłam piersią)
image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Julko przesypia całe noce od kiedy skończył 2 tygodnie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
lemka i nie wybudzialas go? na SR polozna mowila ze trzeba wybudza dziecko do jedzenia....



popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja Marysia ma 1mc i 1 dzień. Początkowo wybudzałam ją w nocy co 3 godziny, teraz co 4. Ciężko nam, bo ona też lubi spać w nocy, ale dajemy radę :) Nie wiem tylko jak długo trzeba karmić dzieci w porze nocnej. A...wybudzam na cyca.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moja Pati od 3-mca spała od 21 do 7 rano :)
nigdy nie miała problemów ze spaniem:)
od urodzenia do 3 mca zasypiała o 23 budziła się o 3 i o 5 na karmienie w dzień było równo co 3h
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie wybudzałam go. ładnie przybierał i nie widziałam takiej potrzeby, żeby małemu przerywać sen.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie, w szkole rodzenia mówią takie książkowe - teoretyczne rzeczy. W szpitalu jak trafiłyśmy kiedyś na super pielęgniarkę z oddziału noworodków to powiedziała nam, że to jest jakaś bzdura, żeby dziecko budzić do jedzenia, bo samo wie, kiedy jest głodne i najlepiej dla niego jest jak karmimy "na żądanie". I bądź człowieku mądry...
w każdym razie ja nie wybudzam. mały ma niecałe 3 miesiące i waży grubo ponad 5 kg. A żądanie ma w dzień co 3 godzinki a w nocy pierwszy sen (zaraz po kąpieli) ma 6 godzin a póżniej co 3 - 4 różnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
... ale ja też nie karmiłam piersią.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moja na początku wybudzałam do karmienia, ale była bardziej rozdrażniona niż jak sama wstawała i wolała o jedzenie. Każda położna mówiła mi co innego. Aż stwierdziłam że jak będzie głodna to przecież da znać. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Radzę sprawdzić czy wedzidelko nie jest zbyt krótkie. Dziecko może się nie zajadać, gdyż jest zbyt duża praca języka w stosunku do pobieranego pokarmu. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moj maluch od pierwszego dnia spał w nocy 13 godz-oczywiście pytałam pediatry czy wybudzać i powiedziała że nigdy w zyciu jak będzie głodny sam wstanie przywierał na wadze najnormalniej na świecie teraz ma 3 latka i noc trwa 13 -14 godzin idzie spać około 19 wstaje po 9.00 czasem około 10.00 Nigdy w nocy nie obudził się na jedzonko Jestem chyba szczęściarą :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja julcia od 7 tyg spi w nocy po 6-7 h a w dzien co 3-4 h. A jak dłuzej przyśnie to niewybudzam jej, pozwolam jej samej sie obudzic :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do dziennych pobudek to radzę z czasem ograniczać dzieciom starszym (od ok 6 m-cy). Jeśli dziecko za długo i za często śpi w dzień, to potem w nocy nie chce spać, bo się wyspało.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja daje małej koło26 zupke marchwiowa i dziasiaj w nocy miała juz tylko dwie pobudki a nie 4-5

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
o jejku jak tak was wszystkie słucham to mi sie wydaje ze moja Majeczka jest z kosmosu a ja mam jakas nadprzyrodzana moc ze jeszcze nie zwariowałam....
Majeczka własnie kończy 15 miesiecy i jeszcze nie przespała ani jednej nocy:-( Do roku budziła sie co 2 godz i wcale nie do picia....tak po prostu bez powodu. pózniej jeszce zaczeły wychodzic jej trójeczki ząbki i było jeszcze gorzej a teraz juz wszystkie wyszły jest zdrowa iiiiiiii......... nadal nie śpi!!!!!!!!! pdrzyznam ze jestem juz bardzo zmeczona tym bardziej ze jestem teraz wciąży.juz nie wiem coo mam robic moze masz jakas rade??????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam mój Kubuś ma 2 i pół miesiąca przespał już drugą całą noc kładę go codziennie o 20 wczoraj obudził się o 4 rano a dzisiaj o 6 rano ale sobie pospalam za to w dzien nie chce spac siedzial by caly czas przy cycu jedynie co pośpi to na spacerku czasem przysypia przy cycu na godzinke albo pół ale nie martwie sie bo jest zdrowym dzieckiem waży 5,5kg przybiera normalnie mleko mam oby jak najdłużej pozdrawiam wszystkie mamy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moj synek ma dwa i pół miesiąca i druga noc przspał od 22 do 8 ;-) wczesniej juz mu sie zdarzało całą noc ;-)
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Eh, moj tez juz przesypial prawie cale noce (prawie, bo dla mnei do 5-6 to nie cala noc ;) ) i juz sie budzil coraz pozniej i wygladalo, ze niedlugo wogole sie nie bedzie budzil (nawet chyba dwa razy sie do siodmej bez pobudki wyspalismy), ale jednak d...pa :P Zaczal sie znowu budzic coraz wczesniej i wczesniej na karmienie, az sie w koncu z tego nawet dwa karmienia albo i trzy w nocy zrobily. Dopiero teraz , a ma juz ponad 9 miesiecy, przespal dwie cale noce :P Mam nadzieje, ze teraz to juz sie utrzyma ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
MOja Gabi ma 2 latka i nadal budzi sie około 2-3 w nocy na jedzenie a czasami tez około 6rano na butle i śpi do około 7 i wstaje już normalnie.
Nie pamietam kiedy przespałam całą noc bo było ich tylko pare jak narazie.
Kiedy ja się w końcu wyśpie ?? :-)
image[/url]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja Patrycja jak skończyła chyba 3 albo 4 miesiące jadła ok 5.30 a teraz od miesiąca je jak się obudzi czyli ok 8 rano ale to wcale nie oznacza że przesypia całą noc, potrafi się budzić kilka razy to na smoczek, to żeby się przytulić, to żeby ją pogłaskać - choć dziś spała bez pobudek a ja jestem takaaaaa wyspana :)))
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hm.. ale takie 2 latki to już nie powinny jeść w nocy.
Hania szybko przesypiała całe noce. Mamy stałe pory od początku około 19 kąpiel, kolacja( albo kasza około 230 ml albo coś innego) i do 20 ona już śpi- zdarzają się wyjątki że idzie spać szybciej albo później ale to rzadko
i wstaje o 7 rano
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
moj ma rok i 8mcy i nadal wstaje w nocy- na jedzenie- wypija w nocy 2 butle kaszy i jeszcze kolo 6 rano maz robi kolejna. spach chodzi bardzo roznie ale miedzy 20-22 wstajemy tez w przedziale 7-9. tylko z mikolajem to mam taki problem, ze do nie dawna to mleka wogole nie wypil. odrazu czul i czy bylo to mm czy krowie to nie szlo mu wcisnac. nawet kaszke mleczno ryzowa odrzucal- od kiedy jej ej to tylko w nocy. w dzien jak widzi bulte z kasza to omija ja szerokim lukiem. bardzo chcialam, zeby miko jednak dostawal jakies mleko, dlatego u nas do tej pory jest karmienie nocne. ale mam nadzieje, ze ja bede w ciazy to juz sie od tego uwolnimy, bo nie wyobrazam soebie wstawania z wielkim brzucholem do mikolaja tylko po to zeby podab mu butle.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gabryś jest złotym dzieckiem pod tym względem ;)


przesypia całe noce bez budzenia na jedzenie odkąd skończył ok 1-1,5m-ca :] Pediatra zabroniła budzić Go ;) i kazała cieszyć się, że mamy takie dziecko :)
a skoro się nie budzi - nie jest głodny. i tak powinno być.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Moje dziecko ma 10 dni i muszę budzic je w nocy, bo najchetniej spałby całą noc ... jestem ciekawa kiedy będę mogła sobie to odpuscić i pozwolić małemu przespać całą nockę bez budzenia na jedzenie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Żartujesz sobie chyba?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mysle ze te 1-2 to minimum a potem daj mu na luz chyba ze nie bedzie dobrze na wadze przybieralo. ale mozna nie budzic dziecka wystarczy na spiocha przystawiac bez pobudek. dziecko doskonale sobie radzi z jedzeniem nawet jak spi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mala ma rok i nie bylo jeszcze calej przespanej nocy:( Jest roznie: zalezy, czy karmisz piersia czy sztucznym, czy potrzebuje bliskosci/mamy/smoczka.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja ma ponad 2 lata i jeszcze całych nocy nie przesypia (kilka w całej karierze się zdarzyło), a od roku nie dostaje w nocy nic do picia.

To jak długo bedziesz karmić w nocy zalezy przede wszystkim od Ciebie.

Może tak być, że po odstawieniu nocnej butli zacznie przesypiać noce, a może to nic nie dać, dalej sie bedzie budził chociażby po to żeby sprawdzić czy jesteś blisko.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Marta - porozmawiaj z pediatrą. My z Młodym (jak miał 5 dni) trafiliśmy na Polanki(po zachłyśnięciu, na obserwację czy nie będzie pozachłystowego zapalenia płuc) i tam się okazało, że ma ZUM - objawem było właśnie spanie :P nie chciał budzić się na karmienie. Nie miał innych objawów.

Wtedy właściwie budziłam Go na karmienie, a i tak baaardzo słabo przybierał. W szpitalu nawet stracił na wadze, później przybierał minimalnie - ale lekarz stwierdził, że ma prawo po takich przejściach i szpitalu.

Zmieniliśmy lekarza, zmieniliśmy mleko, dziecko zaczęło przybierać na wadze ;] i nie trzeba już było budzić do karmienia :] sam miał zegarek w pupce ;P godzina 6 rano i trzeba było zaczynać dzień :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a moj szkrab dopiero od niedawna przesypia cale noce, teraz ma 15 miesiecy, od jakiegos 13 miesiaca spi cala noc .... wooowww... wreszcie sie wysypiam, do 7 ale zawsze cos :) bez nocnych pobudek :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moj ma 2 lata i jeszcze nie przesypia;)
image.
[url=http://www.suwaczek.pl/][img]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
jedno moje dopiero koło roku miał jak przesypiał, a drugie od 3 miesiąca
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cały czas zadaję sobie to pytanie, bo sypiam z przerwami już 6 miesięcy :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Córka spala całe noce od skąd skończyła miesiąc od 22 do 9 ,syn budził się tylko raz nad ranem o 4 na mleko i szedl spać dalej . Skończył 6 miesięcy to już nie miał pobudki na mleko.
Dobrze mi się trafiło :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

owsiki (31 odpowiedzi)

hej dziewczyny, masakra jakaś-w piątek wieczorem znalazłam w kale córci robala :/ Okropne...

urlop wychowawczy a zaległy urlop wypoczynkowy :) (14 odpowiedzi)

witam, Mam takie pytanko może już był przerabiany ten temat, Jestem obecnie na urlopie...

czy jechać w 8 m.ciąży na majówkę ?? (28 odpowiedzi)

mam do Was pytanie...czy byście pojechały w 8 m.ciąży na majówkę nad jezioro?

do góry