Widok

kiedy powiedzieć w pracy?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
A jak myslićie kiedy można powiedzieć w pracy o ciąży. Czy czwarty tydzien to nie za wcześnie? Ale z drugiej strony chciałabym żeby wszyscy się cieszyli. No i dzisiaj było mi strasznie niedobrze. Więc może lepiej pwiedzieć, żeeby np. móc wyjść wcześniej itp.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja o ciazy powuiedziałam rodzinie w wigilie a w pracy po nowym roku

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja powiedziałam w 13 tygodniu

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja w 6 tc, bo juz strasznie wymiotowałam i nie dalo sie dłuzej wymigiwać zatruciem
Matyda, ur. 15.10.2008; 3430g, 54 cm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do 12 tygodnia wlacznie masz raczej obowiazek pinformowac pracodawce;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ta zależy tylko od Ciebie
jeśli pracujesz przy komputerze to pracodawca nie może zezwolić na pracę pow. 4 godzin, na resztę etatu powinien zapewnić ci zajęcie bez styczności z komputerami (do tego będzie potrzebne zaświadczenie od lekarza)
ja kierownikowi powiedziałam wcześniej, zaświadczenie do kadr przyniosłam po dwóch tygodniach (zaraz po wizycie u lekarza)
lekarz wpisał mi na zaświadczeniu 3 miesiąc, potem okazało się, że byłam w 2,5 miesiącu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
raczej do 3 miesiaca nie masz takiego obowiazku
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja powiedziałam na przełomie 5-6 miesiąca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
właśnie mam ten sam problem :/
Jestem w trzecim miesiącu i nikt nie wie jeszcze, ale na razie nie mogę powiedzieć, dopiero pod koniec stycznia.
I trochę mam pietra że będą pretensje szefowej że tak późno informuję.
Jak się źle czułam to poszłam do lekarza pierwszego kontaktu i dał mi parę dni zwolnienia bez zaznaczenia że jestem w ciąży.

Nie ma obowiązku informowania pracowacy przed końcem 3 miesiąca.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a u mój pracodawca sam się mnie zapytał w którym tygodniu jestem, powiedział, że widać, że jestem w ciąży, ponoć po oczach:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie ma obowiązku informowania pracodawcy o ciąży.
U mnie dowiedzieli się pocztą pantoflową około 10 t.c.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jest obowiazek poinformowania pracodawcy ale do 3 miesiaca mozna z tym czekac.ja poinformowalam w 8 tyg bo musialam isc juz na zwolnienie gdyz czulam sie gorzej niż źle.gdybym natomiast pracowala dluzej to i tak bym poinformowala max do 3 miesiaca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale chcaiłabym byc uczciwa tj. żeby byli przygotowani że mnie nie bedzie przez jakiś czas. I że mogę się źle poczuć :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale chcaiłabym byc uczciwa tj. żeby byli przygotowani że mnie nie bedzie przez jakiś czas. I że mogę się źle poczuć :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oczywiście jeżeli liczysz na lżejszą pracę-czy przeniesienie n inne stanowisko w związku z ciążą to jasne, że informujesz pracodawcę, ale nie musisz- to twoja wola,ale jeżeli coś się stanie to zero pretensji do kogokolwiek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jesli zaczniesz sie czuc bardzo zle wczesniej niz planujesz poinformowac pracodawce,to po prostu pojdź i powiedz ze ejstes w ciazy i juz.u mnie tak bylo.tyle,ze ja sie woogle nie stresowalam tym tematem...-kiedy powiedziec,jak powiedziec itp,bo moj pracodawca jest bardzo wporządku i wrecz nawet sie cieszy ze komus sie takie szczęście zdarzyło:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też się nie stresuję. Tylko chciałabym żeby cały świat już wiedział :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to tym bardziej mozesz powiedziec:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też zastanawiałam się kiedy powiedzieć tym bardziej że mam umowę do końca roku. Niestety pewnej niedzieli zaczęłam plamić i trefiłam na pogotowie potem na zwolnienie. Powiadomiłam telefonicznie przełożonego. Bardzo wszyscy si ucieszyli że powiększy się nasz pion pracowniczy. Przedłużą mi nawet umowę na stałe. Wcześniej rozmawialiśmy że 4 razy już poroniłam :(. Teraz wszyscy mi kibicują i trzymają kciuki. Dzwonią codziennie i pytają jak się czuje. Życzę wszystkim mamusiom takich pracodawców. Maleństwo jest najważniejsze nie ma co się stresować rozmową bo każda ciężarna jest chroniona. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokladnie.ja rowniez zycze kazdej kobiecie
takiego pracodawcy i współpracowników jak w mojej pracy.
Na szczęście jeszcze tacy są:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

budowa domu czy mieszkanie?? przekonajcie mnie!! (141 odpowiedzi)

witam, wiem ze niektóre forumki budują własne domy za miastem, inne mieszkają w centrum miasta....

otworzyć firmę ?? (38 odpowiedzi)

Hej! Pewnie część pomyśli, o co ona pyta na tym forum, ale... jedno z drugim ma wiele wspólnego....

do góry