Widok

koślawość kolan u dwulatka

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Byliśmy na bilansie dwulatka i pediatra stwierdziła że mała ma koślawość kolan tzw X-y. Powiedziała że w tym wieku to normalne tylko zwracać uwagę aby córcia siadała po turecku a nie między kolankami z piętami na zewnątrz (nie siada tak) i powiedziała że na razie nie ma potrzeby konsultacji z ortopedą.
Kupuję tylko dobre buty.
Czy któraś miała podobną diagnozę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
radzę iść do ortopedy. pewnie zaleci wkładki. co to za pediatra, który jest mądrzejszy od fachowca w konkretnej dziedzinie?
na początek możesz iść do etc na zaspie, tam na pietrez jest babeczka, która robi wkładki ortopedyczne. obejrzy i powie Ci co robic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
ale tam w etc to jest ortopeda-lekarz czy babka która sprzedaje wkładki bo takiej raczej bym nie ufała
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oni tam mówiac w skrócie wykonuja recepty od ortopedów na wkladki i butki ortop. absolutnie nie zastąpi to wizyty u lekarza ale na początek jeśli masz blisko może potwierdzic bądź zaprzeczyć słowom pediatry.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Także uważam że niezbędna jest wizyta u ortopedy, dziwne dla mnie jest stwierdzenie pediatry że ...coś się dzieje ale nie wymaga opinii lekarza...tej dziedziny:/

Pediatrzy ostatnio zwiększają swoje kompetencje w wydawaniu diagnoz, niestety a może i na szczęście dużo jest nie potwierdzonych.
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie również tak pomyślałam i nie daje mi to spokoju. Dziękuję dziewczyny jutro spróbuje do dr Sieliwończyka się umówić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko że Sieliwończyk nie przyjmuje dzieci dwu letnich niestety, zajmuje się w tej chwili tylko bioderkami u niemowląt:(
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
naszej malej - 3.5 roku ortopeda zlecil wkladki i wlasnie w ETC jej robili te wkladki tylko ze trzeba potem buta dopasowac do wkladki - bo nie do kazdego wejda , wiec jak kupowalam malej buty to przymierzalam najpierw wkaldke czy wejdzie i jak malej sie bedzie chodzilo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny a czy te X-y można zaobserwowac,że tak powiem gołym okiem,samemu?
Jak to wygląda?
Na bilansie 2 latka pediatra nic nie mówiła ale i bilans był tyle o ile bo mała płakała i nie chciała chodzic.

A ja czasami patrzę i już sama nie wiem czy coś widzę czy tylko sobie wkręcam...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak dziecko stoi ze złączonymi kolankami do stópki są w odległości od siebie około 4-5 cm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Sopocie jest fajny ortopeda którego znalazłam tu na forum nie pamiętam nazwiska... moja córka też od 2giego roku jest pod obserwacją ortopedy ale jej wada póki co nie wymaga wkładek tylko co rocznej kontroli u specjalisty....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dr Drewek w Krzywym Domu, właśnie doczytałam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja chodze z mala do drewka przyjmuje w kolejowym w Gdansku ale czeka sie oj czeka a w Sopocie prywatnie albo 100 albo 120 nie pamietam juz ale tak :
Drewek powiedzial ze owszem mala ma koslawe i statyczne stopy jakos tak ale ze wkaldki nie sa potrzebne i ze wyrosnie wiec nic nie robilismy , ale mala coraz bardziej wkrecala nogi do srodka i narzekala na nozki ze bola
wiec poszlam z mala do ortopedy znow ale na Jagielonska bo tam nie czekalam dlugo i ortopeda powiedzial ze mala ma strasznieeee kolawe nozki i ze mozlowe iz od tego ma bole bo jedno z drugim sie jakos wiaze i ze wkladki koniecznie ktore by odwadzaly jakby stope do zewnatrz....zdziwilam sie bo dwie sprzeczne opinie
poki co mala chodzi we wkladkach , planuje kontrole znowu na Jagielonskiej i zobaczymy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I jak tu zgodnie z powyższym pozostać przy opinii jednego specjalisty. A potem najłatwiej powiedzieć że rodzice zaniedbali
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
może jeszcze ktoś to odczyta. Mój synek kończy w lipcu 2 latka, więc bilansu jeszcze nie miał. w ost czasie bardzo mocno mi poszedł w góre kolanka się skrzywiły i rowniez nie dawalo mi to spokoju, u nas w przychodni we wroclawiu mamy 3 padiatrow (panie) pytalam sie kazej po koleji czy to jest niepokojace za bardzo ze synek ma tak krzywe nozki...twierdzily : NIE NIE MA OBAW MA DUZE MIESNIE JEST DUZY CHLOPCZYK ... UROSNIE TO BEDZIE OK.... to sa slowa lekarzy...zadnego skierowania do ortopedy nic!w koncu nie wiedzialam co mam robic...wzielam skierowanie do ortopedy i ulyszalam,ale wie pani ze to dla pani a nie dla dziecka bo ono nie potrzebuje isc do ortopedy, chcac sie zarejestrowac na fundusz czeka sie ok 10 miesiecy wiec poszlismy prywatnie... i napisze co napisal lekarz w ksiazeczce dziecka: WYBITNA(dwa razy podkreslone) KOSLAWOSC KOLAN BARDZIEJ NAILONA PO STR PRAWEJ Z ODSTEPEM 10,5CM. STOPY O OBNIZONYCH SKLEPIENIACH. ZALECONO : PRAWIDLOWE OBUWIE ORAZ ORTEZY :( w czwartek kolejna wizyta prywatna...do tego zdjecia rtg :( ortezy maja byc sciagane tylko na noc i nie beda sie zginac w kolankach...czyli bedzie biegal na wyprostowanych nozkach :( nie wierzcie pediatrom... czuje sie po czesci winna ze wczesniej nie poszlam , ale komu jak komu pediatrom bardziej sie wierzy przeciez sa wyuczeni i wiedza wiecej niz my! teraz ide zlozyc skarge na 3 kochane panie padiatrki-wariatki i utre im nosa za ich nie kompetencje bo zadna z nich nie zauwazyla problemu :( odradzam przychodnie dla dzieci przy ul.joanitow we wroclawiu. monika
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
może ktoś polecić jakiego ortopedę Rumia, Gdynia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeśli nie jest jakoś mocno to bym sie nie martwiła
też tak miałam z dzieckiem i lekarka kazała siadac po turecku , po prostu pilnowac za każdym razem jak dziecko siada
potem w przedszkolu i tak wszyscy tak siadali, więc nie było problemu i samo przeszło
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas było odwrotnie,pediatra naciskał żeby pójść do ortopedy,bo w/g niego syn miał strasznie koślawe nóżki.Fakt miał tzw.X,widać było zwłaszcza gdy biegał.Ortopeda powiedział,by się nie martwić i nic nie robić,że z tego wyrośnie.Zalecił jedynie siadanie po turecku.W wieku czterech lat synowi zaczęły się prostować nóżki,teraz ma 4 i 7 m-cy i po krzywych nóżkach nie ma śladu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koślawość kolan, oraz koślawość kości stępu (staw skokowy) jest to normalny rozwój dziecka do ok 5 roku życia. Nadmierna koślawość jest oczywiście leczona wkładkami lub ćwiczeniami - rehabilitacja, ale najpierw trzeba ocenić stopień koślawości, czego na oko nie da się zrobić.
Najlepsza jest Biomechaniczna diagnostyka na sprzęcie - mata sił nacisku, podoskan itp - wtedy będziesz wiedzieć dokładnie ile stopni i na kontroli za np pół roku ponawiasz badanie i porównujesz wyniki - inaczej to jest to na oko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobre buty to podstawa przy koślawych kolanach. Na początku myślałam, że wkładki wystarczą, ale lekarz przekonał mnie do butów ortopedycznych. Kupiłam je na memoinfo.pl.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wybór odpowiednich butów jest tutaj faktycznie bardzo wazny. But stabilizujący stopę warunkuje na lepsze ustabilizowane kolana i prowadzi do skutecznego ich wyjścia z fizjologicznej koślawości. Jeśli nie stabilizujemy stopy butem wówczas staw skokowy przejmuje korekcje buta, zmniejszając tym samym ich wpływ na ustawienie kolan.
Na stronie jest to opisane: https://e-butydladzieci.pl/blog/koslawosc-kolan-u-dzieci---jakie-buty
Im wcześniej zaczniecie leczenie i fizjoterapie malucha tym łatwiej bedzie go z tego wyleczyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Kasza manna do butelki (27 odpowiedzi)

hej Dziewczyny jakie proporcje dajecie tak żeby dziecko piło kaszę manne z butli. Cukier...

Laserowa korekta wady wzroku (57 odpowiedzi)

czy któraś z was bądz waszych bliskich miała tez zabieg? bardzo proszę o waszą opinie i ew,...

wniosek o alimenty - pytania (18 odpowiedzi)

hej do jakiego sądu adresować pozew o alimenty? jak dlugo sie czeka na pierwszą rozprawę? czy...

do góry