Widok

lokata oszczędnościowa...

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
hej dziewczyny, chciałam się Was zapytać w jakim banku macie lokatę oszczędnościową? ja mam w WBK, ale właśnie obniżyli mi stopę procentową z 6% na 4%...niby nie dużo,ale zawsze...myślę nad tym, czy nie przenieść moich oszczędności gdzie indziej. jutro wybieram się na rajd po bankach, ale może wy mi poradzicie, do których warto iść żebym tak nie chodziła do wszystkich :)

Jestem Mamą Aniołka [*] + 24.05.2011 (9tc) - Oleńka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jaka lokata Cie interesuje? Dlugo czy krotko termoniwa?
Mala suma czy duza?
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
głównym naszym założeniem jest lokata, którą będzie można wycofać bez straty odsetek...

Jestem Mamą Aniołka [*] + 24.05.2011 (9tc) - Oleńka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chodzi głównie o to, że możliwe, że na koniec maja wycofamy pieniądze bo otwieramy własny biznes, ale to jeszcze nic pewnego, więc to nie jest kryterium..a suma...no nie jakaś ogromna...ponad 20 tys..

Jestem Mamą Aniołka [*] + 24.05.2011 (9tc) - Oleńka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też chętnie skorzystam z jakiś podpowiedzi - mam sporo gotówki i chętnie wpłaciłabym ją na jakąś lokatę - na około 3,4 miesiące - coś polecicie???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli lokata przy tak malej sumie i tak krtokim terminie, to nie jest a raczej "zamrożenie" pieniedzy..
Do maja to wiadomo-mozna wlozyc ale na takich warunkach wiecej anozeli 6, 5 % nie dostaniecie!

Inaczej wygląda sprawa, jesli wplaca sie sume conajmniej 50-80 tyś, jest już z tego jakis profit.
My mamy lokaty co roku ponawiane-czyli dokładasz do niej cos lub wyciagasz- ze stałym oprocentowaniem w Millenium. Dla nas to najlepsze warunki.
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A i duze sumy mozna "rozbic" - tez sie opłaca w momencie kiedy zbierzesz pare takich małych i po roku np postanowisz zbic je w jedną. Wtedy dają duzy procent;)
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ja wiem, ze te 20pare tysiecy to nie jakis majatek,ale zawsze jest roznica miedzy 4 a 6%..... moze POLBANK./..

Jestem Mamą Aniołka [*] + 24.05.2011 (9tc) - Oleńka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja korzystam z konta oszczędnościowego - oprocentowanie bardzo porównywalne do lokat (ostatnio było 6% z małym kawałkiem), w każdej chwili można dopłacać - nawet małe kwoty, odsetki są naliczane raz w miesiącu, raz w miesiącu można wypłacić dowolną sumę - jak dla mnie idealne rozwiązanie... chyba każdy bank ma na chwilą obecną ofertę takiego konta -a na pewno wygodnie jest mieć takie konto w banku - w którym ma się normalne konto...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O kurcze,moj błąd :) my mamy konto oszczędnościowe w WBK :) zawsze mam problem w odróżnianiu tych dwóch kwestii:)

a justi w jakim banku masz to konto?

Jestem Mamą Aniołka [*] + 24.05.2011 (9tc) - Oleńka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
spadek z 6 na 4 to raczej duza roznica niz mała:)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
odwiedź bankier.pl tam znajdziesz najlepsze ofert dla interesujacej cię kwoty i okresu - wystarczy wpisać dane i gotowe - nie trzeba biegać po bankach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepsze oprocentowanie mają Skoki. Ostatnio słyszałam o 9,4 ale tam chyba trzeba być zapisanym, żeby założyć lokatę.
Poza tym radzę uważać na wrunki dodatkowe typu: konieczność założenia konta (a opłata za nie np 10 zł),
Z daleka też omijajcie Getin Bank - Odsetki z lokaty 3 miesięcznej wypłacają po 2 latach !!!
Ja mam w tej chwili w Kredyt Banku na 8,5 % ale wiem, że już zmniejszyli.
Może Open Finance czy coś podobnego wam doradzi :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w mbanku -przed momentem sprawdziłam: oprocentowanie 4,25%-czyli też obniżyli, widzę też że mają lokatę na 2 m-ce 6 % -tylko , że trzeba konto założyć..ale bezpłatne :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mBank to najlepszy bank ale lokaty ma słabe :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja ostatnio zakładałam lokatę w millennium. Jest to lokata na rok przy czym można wycofać pieniądze w każdym momencie bez utraty odsetek. za pierwszy miesiąc oprocentowanie 5,5% potem 5,55 i tak wzrasta co miesiąc za ostatni miesiąc jest 10%.
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Getin 8% w skali roku. Lokata 3 miesięczna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy w getin i nie ma problemu z wypłatą odsetek jak pisał ktoś wyżej, wypłacają od ręki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A wypłacałaś ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wypłacałem z banku GETIN 2x bez problemu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
MY MAMY KONTO OSZCZEDNOSCIOWE W POLBANKU (7% W SKALI ROKU). ODSETKI NALICZANE CO MIESIAC.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
konto oszczędnościowe, najlepsze rozwiązanie
jak je założysz nikt Cię nie okradnie z własnych pieniędzy
dlaczego?
z prostej przyczyny od każdej lokaty państwo zabiera podatek Belki a to niestety boli, że od własnych ciężko zapracowanych już wielokrotnie opodatkowanych pieniążków jeszcze kradną podatek Belki.
Zatem konto najlepsza rzecz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Standardowe konta oszczędnościowe są tak samo jak lokaty opodatkowane podatkiem Belki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak w tym roku przedstawia się oprocentowanie lokat?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tu masz przykadowy ranking http://www.bankier.pl/wiadomosc/Najlepsze-lokaty-bankowe-na-3-miesiace-styczen-2017-Ranking-Bankier-pl-7492652.html
zależy na jaki okres. ale bardziej opłaca się w skrpecie trzymać niż na 2% odkładać, szczególnie, że nadal jest deflacja ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kiepsko.Na tyle,ze moim zdaniem nie opłaca się zupełnie odkładac na lokatach. Bo ile zarobisz na takiej lokacie? 1 czy 2% ? Normalnie śmiech na sali. Jestem zdania,że jeśli banki chcą aby klienci trzymali u nich kasę to lokaty powinny być wyższe.

Najlepiej jest zdywersyfikować oszczędności. Czyli część odłożyć na lokacie, część na funduszach inwestycyjnych. Oraz część w złocie, ktore jest chyba najbezpieczniejszą formą inwestowania na dzień dzisiejszy: http://www.coinart.pl/

Zorientuj sie w mennicy. Maja tam sporo monet kolekcjonerskich
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A nie bylo by dla Ciebie może lepsze konto oszczędnościowe? Ja mam takie z oprocentowaniem do 2% w Toyota Bank i po rozmowie z przedstawicielem konto te był lepszym wyborem niż lokata
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Prawo rodzinne-adwokat (3 odpowiedzi)

Jeśli ktoś zna naprawdę godnego polecenia adwokata od spraw rodzinnych, to proszę o informację,...

Położna środowiskowa Gdynia - którą wybrać? (13 odpowiedzi)

hej dziewczyny! Czy możecie mi polecieć jakąś sprawdzoną, zaufaną, i rzetelną położną...

Sprawdzone sposoby na odchudzanie:) (65 odpowiedzi)

Cześć Dziewczyny! Podzielcie się swoimi sposobami na skuteczne odchudzanie:) Ja muszę zrzucić aż...

do góry