Widok

łyczek dla kurażu

Takie przysłowie na temat tego, jak to alkohol pomaga cieszyć się dobrym zdrowiem - ale w czym konkretnie pomaga?
Wiadomo, że prawie każda substancja może być i lekiem, i trucizną: w zależności od dawki. Skutki przedawkowywania alkoholu są raczej powszechnie znane - dotyczą głównie niewydolności wątroby. A jakie jest dobroczynne działanie alkoholu, wreszcie w jakiej ilości zaleca się - albo dopuszcza - spożywać piwa, wina, wódki i inne napoje %) ?!?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To może inaczej: skąd bierze się dobroczynność alkoholu? Z gatunku, objętości różnych związków? Bo nie wiem, czy zdrową dawkę można uzależnić od promili - i na przykład regularnie kontrolować się alkomatem, zamówionym na https://polskie-centrum-kalibracji.pl/alkomaty albo skądkolwiek - czy bardziej od rodzaju napitku i objętości, liczby "łyczków dla kurażu"?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

gdzie najlepiej usunąć ósemki??? (65 odpowiedzi)

j.w. dodam, że jestem bardzo przewrażliwiona bo już jedno usuwanie mam za sobą (w przychodni Woj....

Kontuzja kolana - poszukuję doświadczonego fizjoterapeuty. POMÓŻCIE!!! (28 odpowiedzi)

Witam, bardzo proszę o pomoc. Trzy mies. temu doznałam kontuzji kolana z uszkodzeniem...

Czy ktoś korzystał z pomocy psychoterapeuty? (61 odpowiedzi)

Czy ktoś korzystał z takiej pomocy i może polecić? Ja próbowałam dwa razy, u dwóch różnych osób,...

do góry