Widok

mało wód płodowych w 38 tygodniu

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Dziś (38 tydzien 4 dni) miałam USG i lekarka stwierdziła, że ilość wód płodowych jest w dolnej granicy normy i że łozysko wykazuje oznaki lekkiego zwapnienia czyli innymi słowy starzenia się (co jest normalne gdy kobieta pali, ale ja nie palę). Powiedziała, że z powodu tych wód dobrze by było pojechac na KTG do szpitala.
Mam 2 pytania,
1. Czy na KTG wpada się tak po prostu z nienacka, bez skierowania, o każdej porze dnia i nocy (interesują mnie gdyńskie szpitale), bo nie wiem czy moge z tym poczekać spokojnie do rana, czy działać juz teraz.
2. Czy któraś z Was miała podobne objawy i czy było to jakoś blisko porodu? (bo ta pani od USG stwierdziła, że prawdopodobnie to juz tuż tuż, choć do terminu mam jeszcze ponad 2 tygodnie)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ja miałam podobnie z tym ,że małowodzie stwierdzono u mnie w 24 tyg. i kazano mi pić co najmniej 2 litry wody:) Nie wiem czy to coś pomogło ale po paru dniach na wodę nie mogłam już patrzeć:) Na szczęście poród odbył się bez zadnych komplikacji jedyne zalecenie od mojego lekaża to miałam się zgłaszać na usg co 2 tyg. Dziś mam zdrową 2 letnią córeczkę:)
A z starzejącym się łożyskiem to ponoć normalne:) Więc głowa do góry:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
piernik-troche sie dziwie tej lekarce bo jestes juz w 38 tyg wiec mogliby spokojnie zaczac dzialac apropo porodu bo malowodzie i starzejace sie łozysko to nic dobrego.malo wody jak jest to zagrozenie dla dziecka bo ono potrzebuje duzo wody.rozumiem ze piszesz o gdynskim szpitalu ale wydaje mi sie ze w wejherowie by cie do domu z tym nie wypuscili w 38 tyg ciazy.
Ja bym na Twoim miejscu z taka diagnoza to jeździla na ktg ile sie da i sprawdzala czy wszystko ok.no ale to byloby moje postepowanie,a Ty zrobisz jak uważasz.w wejherowie nie trzeba miec zadnych skierowań na ktg i mzona jechac o kazdej porze dnia i nocy.mysle ze w kazdym szpitalu chyba tak jest.
image
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
zwlaszcza po terminie mozna jezdzic i sprawdzac.ja jezdzilam jak tylko mialam wrazenie ze cos nie tak.a u Ciebie z taka diagnozą z usg tym bardziej.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
justi, wypuściła mnie, bo ja byłam tylko na USG w przychodni i robiła je nawet nie moja lekarka prowadząca tylko jakaś inna., która zasugerowała zrobienie KTG. Powiedziałam o tym w rejestracji , to one kazały mi przyjechac jutro rano na dyżur mojej lekarki i ona ma mnie dalej pokierować. Dlatego jestem w miarę spokojna, ale na wszelki wypadek wolę wiedzieć, czy w razie czego w nocy mogę na KTG pojechać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tak mam od 36 tygodnia 3 stopien stazenia lozyska,dlatego jezdze na ktg do wojewodzkiego,moj lekarz mi dal taka karteczke i z nia tam chodze,na ktg wszystko jest oki,poza tym preplywy sa wzorcowe wiec nie musze zostawac w szpitalu choc na poczatku bylo takie podejrzenie,aa i teraz jestem w 39 tygodniu i w pon wyszlo ze troche malo tych wod sie zrobilo bylam na ktg ale mnie nie zostawili,lekarz powiedzial ze w ciagu kilku dni urodze
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja na tydzien przed porodem miałam wód 7,5 cm, a norma jest od 10 -20.
Leżałam w szpitalu na obserwacji, ale nic ze mną nie robili, czekali aż akcja sama się rozpocznie.
W końcu i tak jechałam na oct 3 dni aż urodziła. Mała miała bardzo wysuszoną skórkę, ale poza tym jest zdrowiutka. POWODZENIA
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ja mam 10, czyli dolna granica, ale wciąż norma
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dostałam skierowanie5dni przed terminem od ginekologa( nieswojego) do szpitala z powodu małej ilości wód płodowych 6 oraz z powodu złych przepływów.Przyjeto mnie wpisujac w karcie małowodzie.Potem po badaniach okazało sie zę łozysko zamknęło sie juz w 36 tygodniu i doszła hipotrofia płodu - mały nie przybierał na wadze juz od tego czasu i powinnien wyjśc własnie w 36 tygodniu.A zapytana zostałam czy paliłam czy piłam i czy brałam "coś" podczas ciąży - oczywiście nic z tych rzeczy i drugie pytanie - czy przebywałam wśród palących - no tak- wiec to jest gorsze niż samo palenie i może być przyczyną starzenia się łożyska.Mój malutki urodziła sie SN ale miał bardzo sine rączki nóżki i brak odruchu ssania i ważył 2600 :(.Ja bym na Twoim miejscu zarządała skierowania do szpitala.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Witam, mam identyczną sytuacje. I pytanie jak dzidziuś się dalej rozwijał? Czy szybko doszedł do siebie? Czy dogonił rozwojem rówieśników?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
piernik-aa bo ja myslalam ze Ty w szpitalu bylas na tym usg.
moja rada-jedz jak najszybciej na izbe do szpitala na ktg.usg tez zrobia napewno.przynajmniej mi robili za kazdym razem jak jechalam na ktg.i dalej niech lekarze w szpitalu zdecydują..
Niewiem,ale ja bym nie mogła spokojnie spać wiedzac ze mam malowodzie i starzejace sie łozysko.
rowniez zycze powodzonka:)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dzisiaj rozmawiałam z moją lekarką i i stwierdziła , że nie ma się czym martwic, bo starzejące się łożysko na tym etapie ciąży to normalna rzecz, a wody w ilości 10 to wciąż norma a nie małowodzie i nie ma wskazań, żeby kierować mnie na patologię i KTG. Denerwuje mnie takie różne podejście lekarzy do tej sprawy, moja lekarka pełen luz, a ta od USG być może nadmiernie ostrożna, tylko że to ja pozostaje z dylematem i pełna niepokoju. W każdym razie zgodnie z zaleceniem dr prowadzącej czekam do poniedziałku na umówioną wizytę i mam tylko obserwować ruchy płodu. Tylko, że wiadomo - dzidzia nie rusza się bez przerwy i nie wiem kiedy następuje ten moment, że już powinnam być niespokojna. Zwariować można.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
skierowanie na patologie-ok,moze i bez sensu poki co.
No,ale na ktg to ja bym jeżdzila sama dla switego spokoju.skierowania i blogoslawienstwa swojej gin nie musisz do tego miec:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja miałam wody w ilosci 5 i chodziłam dalej z brzuszkiem ale KTG miałam raz w tygodniu

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mialam wody w ilosci 4 to mnie dopiero na atologii położyi i z tego powodu 5 dni po terminie porod wywoływali.
image
Czy za karę, że nie wierzę w duszę, nie mam duszy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez mialam malowodzie, w 37tc AFI bylo 5,5-graniczne, caly czas malalo wiec NST mialam 2x w tygodniu, w 40tc cc (Nastka byla w polozeniu miednicowym wiec i tak bylo by cc)
WYMARZONA SUKNIA NA TWÓJ ŚLUB:)
http://forum.trojmiasto.pl/Sprzedam-suknie-z-salonu-Marietta-t222164,1,130.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moja gin i położne z przychodni twierdzą, że w Gdyni tak z biegu, bez wyraźnej przyczyny nikt mnie na KTG nie przyjmie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie dziś (38 tc 2 dni) też stwierdzili małowodzie i stare łożysko. Ale chyba nie jest tak tragicznie bo nie muszę codziennie jeździć na KTG. Za tydzień ze skierowaniem mam się zgłosić do szpitala na test OCT i pewnie zostanę już do końca. Od czego to zależy że jedną od razu biorą do szpitala, innym tylko KTG...?????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie (39 tc) dzisiaj stwierdzili na USG małowodzie i kazali mi zostać w szpitali ze względu na to,że mam cukrzycę.Nie zgodziłam się,chcę poczekać 2 dni i zrobić kolejne USG,może będzie poprawa. AFI wynosi 6,90 cm. Za dwa dni mam HTG więc poproszę lekarkę aby dała mi skierowanie na kolejne USG... Strasznie się martwię i okropnie boję szpitala. Chcę trafić do szpitala tego samego dnia co zacznę rodzić...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zależy czy masz jakieś dodatkowe dolegliwości. Ja przykładowo mam cukrzycę(39 tc) i dlatego kazali mi zostać w szpitalu.Nie zgodziłam się, chcę poczekać jeszcze ze 2 dni i zrobic kolejne USG,może będzie poprawa. AFI wynosi 6,90cm, za 2 dni mam KTG, poproszę lekarkę o kolejne skierowanie na USG.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
DROGIE PANIE to mam takie pytanie moja żona była w 37tyg i została skierowana do szpitala w JAROSŁAWIU ze względu na niski stan wód lecz w 38 tyg przeprowadzili test oksytocynowy czyli próbowali wywołać skurcze macicy, co lepsze po upływie tygodnia i pobytu w tych wręcz spartańskich warunkach, założyli jej cewnik na pobudzenie macicy czy coś w tym stylu i co lepsze dostała bardziej intensywnych skurczy ale nadal z rozwarciem na 3 cm !! zaraz po wyjęciu cewnika zabrali ją na mocniejszą dawke Testu oksy.... skurcze wzrosły ale rozwarcie nadal było na 3 cm więc lekarz postanowił przebić pęcherz z wodami i czekał a tu nadal nic po upływie 4 godz wzieli ja na cesarke co ciekawe na badaniu usg nie wykryli że mała była owinięta pępowiną! nawet nie wiem czy w ogóle robili usg a o personelu to można jeszcze więcej napisać np.d szkodny jakie nazwisko takie czyny nawet mi nie chciał udzielić informacji o stanie zdrowia córki i żony.Traktował mnie jak powietrze jak tylko o coś chciałem zapytać. To się nazywa bezczelność!!! Tak że drogie panie wszedzie tylko nie w jarosławiu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja mała w takiej sytuacji umarła w 40 tyg. ciąży. Lekarz wiedział, ze zmniejsza się ilosc wód w dodatku dziecko owiniete pepowina a posłał mnie do domu i kazał przyjsc za 2 dni na kontrolę. po 1 dniu nie czułam ruchów, bezwodzie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Podbijam temat.
Dziewczyny wczoraj byłam u mojego lekarza i dowiedziałam się, że mam mało wód płodowych (afi6) . Dostałam skierowanie na ktg. Czy ktoś wie czy na Zaspę na ktg trzeba sie umawiać? W jakich godzinach przyjmują? i gdzie się kierować?

Niby lekarz powiedział, że narazie wszystko jest ok, ale jakiś niepokój we mnie został:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mialam afi 6,5 zaczelam pić 3 litry wody na dobę po 2 tyg wzrosło do 9 AFI ,a ile się naczytalam strasznych rzeczy,cora zdrowa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam, u mnie też było małowodzie, leżałam na patologii 2 tyg. Jednak moim zdaniem nie pomogło mi picie wody (też dostałam zalecenie 2 l. dziennie) a odpoczynek. Po szpitalu poszłam na kontrolne usg do innego lekarza i usłyszałam że przecież nie żyjemy na pustyni, picie wody może i coś da ale on zalecał swoim pacjentkom przede wszystkim dużo odpoczynku, max 3 spacery dziennie po 30 min. I to by się zgadzało - w szpitalu nie za wiele można robić więc całymi dniami leżałam ;) ilość wód po tych 2 tyg. się poprawiła.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Z tego co widziałam to na Zaspę można o każdej porze dnia pojechać na IP i zrobić KTG. U mnie w dwóch ciążach picie dużej/małej ilości wody nie miało nic wspólnego z ilością wód płodowych.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam mało wód 10 dni po terminie, mniej więcej 2, w zależności od aparatu i lekarza robiącego usg. Od razu chcieli mnie zostawić w szpitalu. Jednak zdecydowałam się po trzech dniach. Miałam nadzieję, że akcja porodowa sama się zacznie. Dziecko miało dobre przepływy, ale lekarka mnie nastraszyła, że to w każdej chwili może się zmienić, a to grozi niedotlenieniem. Mała ilość wód może świadczyć o gorszej wydolności łożyska. Dziecko ma też mniej miejsca do poruszania się i może sobie przycisnąć pępowinę. W końcu miałam wywoływany poród, ale urodziłam drogami natury. Córcia zdrowa, tylko trochę jej się skórka łuszczyła. Po terminie na pewno warto robić w szpitalu usg. Ja chodziłam co drugi dzień. Siedem dni po terminie będą chcieli zatrzymać, ale zawsze można się nie zgodzić, tylko wtedy trzeba podpisać, że się to robi na własną odpowiedzialność. Myślę że wody poniżej pięć wymagają monitorowania i nawet wywołania w razie konieczności porodu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie rozumiem jak można się nie zgodzić na przyjęcie do szpitala 7dni po terminie porodu i z malowodziem (praktycznie bezpowiedziem), tylko czekać dodatkowe 3 dni. Brawura. Dobrze, ze szczęśliwie urodziłaś. Lekarz jak chce położyć do szpitala, to znaczy że są ku temu ważne powody.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Internetowa apteka - proszę o opinie. (60 odpowiedzi)

Dziewczyny czy robiłyście kiedyś zakupy w aptece internetowej Gemini ? Czy jesteście...

Jakki bidon dla 3-latki, z którego nie kapie? (13 odpowiedzi)

Dziewczyny macie jakieś sprawdzone bidony, z których nie kapie. Obecnie mam Canpola ze słomką,...

nnt: ogrzewanie pokoju elektrycznie (11 odpowiedzi)

jak kształtują się koszty, chodzi o ogrzanie mieszkania prądem, mieszkanie 18 m2

do góry