Widok

nnt. Zmywarka, za czy przeciw?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny wiem , ze moge liczyc na Wasze opinie :) Jestesmy na etapie planowania kuchni i nadal nie mozemy zdecydowac czy chcemy miec zmywarke. Nie jestesmy wcale przekonani, bo wydaje sie nam, ze szybciej i sprawniej bedzie umyc naczynia w zlewozmywaku i mysle, ze zuzycie wody i detergentow rowniez jest mniejsze. Poza tym jakie jest zyzycie pradu tylko np. dla 2 osob?
Podzielcie sie Waszymi spostrzezeniami. Z gory dziekuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy zmywarke i jestesmy bardzo zadowoleni, mamy 4 kompelty naczyn, zmywarka jest wstawiana co 3 dni, wszystko sie super domywa,
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zmywarka jest fajna, bo można rzeczy pochować i stosy brudnych naczyń nie leżą na widoku:) to tak dla leniuszków. My sobie chwalimy:)
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
np ja nie potrzebuje zmywarki, dla mnie nie ma problemu pozmywac trochę naczyń
więc dla mnie jest to wydatek zbędny
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ZA! To mój ukochany sprzęt! Nie wyobrażam sobie już życia bez zmywarki. I koniecznie większą kup - czyli 60 cm szerokości. Małą mam w pracy i jest słaba - bardzo szybko się zapełnia i często trzeba myć. A moją dużą zmywrkę włączam ok. co 3 dni. I myję w niej również garnki i patelnie (do mniejszej się nie zmieszczą). Zużycie wody dużo mniejsze niż przy zmywaniu ręcznym - no chyba, że myjesz naczynia w napuszczonej do np. miski wody - ale ja tak nigdy nie zmywałam tylko pod bieżącą wodą.
Prąd - kupujesz A, lub A+ i wcale nie jest duże. My na 2 os. mamy rachunki za prąd ok. 100zł za 2 m-ce. Przyczym mamy wiele sprzętów RTV i AGD, które tez biora prąd. Ale na pewno zmywarka dużo nie bierze.
Dla mnie to oszczędność czasu, wody, rąk i także energii jeśli ktoś ma ogrzewanie wody na prąd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jestem za! jest nas teraz 3, zmywarkę uruchamiam prawie codziennie, jest wygodna, brudne naczynia nie leżą na wierzchu a przy aneksie kuchennym jest to zaleta. W przeciagu poł godz mam zmyte wszystkie naczynia a ja w tym czasie moge np. zrobić obiad czy zająć się małą. Teraz mieliśmy chrzciny i gdyby nie zmywarka to bym stała poł dnia nad zmywakiem zamiast z gośćmi.
image
image
[url=http://www.suwaczek.pl/]image[/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bez zmywary nie wyobrzam sobie kuchennego "funkcjonowania"..Ale musi byc wieksza-60tka, mielsimy 45tke- na 2 osoby w miarę, ale bez szału. Jak wieksza imprezka to juz cieżko było.
Obie ,ielśmy Boscha, sprawują się rewelacyjnie.!!!!!

Ułatwi Wam to życie, nawet jak czasu niemasz, wrzucasz i samo się kotłuje, raz , dwa i wyciągasz suche!
My mamy Model SMV 58M00EU z ukrytym panelem.
Polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aaa.najzwzaniejsze - kiedys liczylismyz mezem ile kosztuje nas mycie ręcznie naczyń, a zmywarka. Jakies 2 lata temu koszt zmywarki był 70gr, a ręcznie około 1zł:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i zmywaka jest super w trakcie imprezki - naczynia ładujesz, zmywaja sie same a ty siedziesz z gośćmi. Tak samo po imprezce!

Ja mam zwykła zmywarkę Amica - też super sobie radzi.
A tabletek, soli i nabłyszczacza używam W5 z Lidla - tanie a super sobie radzą. Nie ma różnicy między nimi a drogimi markowymi. I nie polecam tabletek 3 lub 5 w 1 - dużo lepiej wymyte i błyszczące są naczynia jak osobno stosuje się sól i nabłyszczacz. To takie moje spostrzezenia - porównywałam. A zmywarkę mam już prawie 3 lata.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziekuje za Wasze opinie, meczy mnie jeszcze 1 sprawa, skoro wlaczacie zmywarke co 2-3 dni, to czy brudne naczynia nie wydzielaja ze sprzetu brzydkiego zapachu? I rozumiem, ze trzeba miec w takim wypadku wiecej niz 2 komplety naczyn
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bez zmywarki, to prawie jak bez pralki - teraz mam i bardzo sobie chwalę - zmywarka Bosch. Ale fakt - musi być 60-tka, mimo, że jest nas dwoje. Włączam co drugi, trzeci dzień. Sztućce i szklanki są lśniące, bez jakichkolwiek zacieków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jetem za zmywarką i jestem proekologiczna
odkad mamy zmywarkę jest duża oszczędność wody i za kazdym razem nie tzreba stać i myć naczyń, poza tym musiała stać kiedyś na wierzchu suszarka.
a teraz jest czyściutko i pusto, ja tak lubie. Nie lubię wszytskich gratów na wierzchu trzymać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powiem tak, moja babcia ma hopla na punkcie wyliczania rachunków za wodę prąd itp. Odkąd kupiła zmywarkę (małą) zaoszczędza bardzo dużo na wodzie. Ważne jest żeby kupic taką która będzie dobrze myła. Przede wszystkim myje dokładniej, jest o wiele mniejsze zużycie wody.
Wcale nie trzeba włączac jej codziennie.

U mnie w rodzinie było 8 osób w domu, więc nie było mowy o tym żeby zmywarki nie było. Oczywiście odkąd pojawiły się zmywarki w polsce, przez nasz rodzinny dom przewineło się kilkanaście. Dziennie po 3 razy była włączana.

Dużym plusem jest rzeczywiście to, że naczynia nie leżą na wierzchu, i że optycznie w kuchni jest bardziej czysto ;).

Dla mnie minusem zmywarki było wkładanie i wykładanie naczyn. Ale to tylko i wyłącznie moje lenistwo.
image
[url]image[/url]
[url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ZA.
za, bo - brudne naczynia faktycznie trafiaja do zamkniętego pudła i nikt ich widzi i nic się nie stanie jak wstawisz za 3 dni, jak zmywarka będzie pełna.
za, bo - zużycie wody dla dużej ilości naczyń jest mniejsze. (sprawdziliśmy to kiedyś - cała zmywarka ok 10 litrów, a jeden ganek ok 2)
za, - zużycie detergentów też sądzę, że mniejsze
za, - bo wygoda
i za, bo zmywając w zmywarce, czyli w wysokiej temperaturze naczynia sią lepiej "zdezynfekowane" (nie nie umiem dobrać odpowiedniego slowa), a w rękach nie dasz rady umyć w tak wysokiej temp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziekuje za Wasze opinie, meczy mnie jeszcze 1 sprawa, skoro wlaczacie zmywarke co 2-3 dni, to czy brudne naczynia nie wydzielaja ze sprzetu brzydkiego zapachu? I rozumiem, ze trzeba miec w takim wypadku wiecej niz 2 komplety naczyn
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak zmywarkę zamkniesz to nie wydziela nieprzyjemnego zapachu. my mamy jeden komplet, a właściwie 6 talerzy malych, 6 dużych , 6 misek, masa szklanek, i masa talerzyków. nigdy nam nie brakuje. do zmywarki wstawiam też patelnie i garnki.
można też kupić taki ala zapach do powieszenia w zmywarce. w sumie nie wiem, czy pomaga.

jedyne przed czym się wystrzegam, to porcelana, a konkretnie złote zdobienia. co ja gadam, właściwie nie mamy takich, ale kupując serwis obiadowy pani w sklepie przestarzegała o tym złotym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szczerze to faktycznie trzeba mieć trochę więcej codziennych naczyń ale ja mam komplet na 10 osób dla nas dwoje wystarcza. Co do zapachu to nie ma problemu, przynajmniej u mnie.
Używam zmywarkę od 16 lat, teraz mam małą bo mi się większa nie mieści w małej kuchni. Nigdy bym z niej nie zrezygnowała, oszczędza czas, forsę i co ważne przy mojej alergii na detergenty to wybawienie.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O tak, to tez ważny argument - ręcznie nigdy nie wymyjesz naczyń tak dokładnie i higienicznie czysto jak zmywarka. Naczynia są wręcz wyparzone!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja po slubie kupiłam sobie komplet naczyń dla 12 os. I spokojnie starcza - tak samo sztućce. Oczywiście całego kompletu raczej nie wykorzystuje między zmywaniem.
A co do zapachu - z zamknietej zmywarki nic a nic nie śmierdzi. Nic nie "wylatuje". Natomiast jeśli naczynia długo leżą i otworzysz zmywarkę to czasami walnie bukietem zapachowym! ;-))
Natomiast po umyciu nic nie śmierdzi i naczynia są zdezynfekowane, że tak powiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powiem tak, moja babcia ma hopla na punkcie wyliczania rachunków za wodę prąd itp. Odkąd kupiła zmywarkę (małą) zaoszczędza bardzo dużo na wodzie. Ważne jest żeby kupic taką która będzie dobrze myła. Przede wszystkim myje dokładniej, jest o wiele mniejsze zużycie wody.
Wcale nie trzeba włączac jej codziennie.

U mnie w rodzinie było 8 osób w domu, więc nie było mowy o tym żeby zmywarki nie było. Oczywiście odkąd pojawiły się zmywarki w polsce, przez nasz rodzinny dom przewineło się kilkanaście. Dziennie po 3 razy była włączana.

Dużym plusem jest rzeczywiście to, że naczynia nie leżą na wierzchu, i że optycznie w kuchni jest bardziej czysto ;).

Dla mnie minusem zmywarki było wkładanie i wykładanie naczyn. Ale to tylko i wyłącznie moje lenistwo.

Co do zapachu, są odświerzacze które wiesza się w środku - wydatek groszowy. Nam raczej nie były potrzebne. Ah, nie wolno zapomniec o tym, że przed włożeniem do zmywarki, grubszy brud nalezy oplukac w zlewie. Nie wolno wsadzac do zmywarki resztek jedzenia.
image
[url]image[/url]
[url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
naczynia tzreba opłukac z resztek i zawsze musi być lekko uchylona na 1-2 cm, zeby "zapaszek" się nie zrobił w środku
ja mam węższą, bo imprezki najczesciej robimy w knajpach, uruchamiam co 2-3 dni
czyściutkie naczynia aż skrzypią w palcach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W ogóle nie opłukuję naczyń - dla mnie mija się to z celem. Jeśli bym opłukiwała to uzywałabym dużo więcej wody. Ja tylko zgarniam resztki jedzenia do kosza i wkładam naczynia do zmywarki. I zamykam zmywarkę. Po ok 2-3 dniach (zależy ile się nazbiera) włączam i tyle. Czysto i pachnąco. I tak jak mówię myję równiez garnki i patenie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
w rossmanie sa fajnie zapach cytrynowy i morski do powieszenie w zmywarce to na iles tam myc starcza i slicznie pachnie jak sie doklada naczynia i po zmywaniu
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja swojej nie domykam do końca, żeby nie "zaśmiardła". Dodatkowo mam zawieszkę zapachową. I jest okej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja nie opłukuje naczyń, po co? Spłukuje tylko czasem od jajka na miękko.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jestem za ale ta moja zmywarka cosik szwankuje bo nie domywa czasem dokładnie:(
Ślub cywilny
image

Slub Kościelny

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez polecam, mamy mala zmywarke na 2 os - i ja nie myje nic w zlewie, garnki, patelnie, sitka takie wieksze tez myje w zmywarce i zwykle wlaczamy co 2 dni, rachunki za prad mamy ok 70 zl mc ale ja czesto uzywam piekarnika elektrycznego nawet po kilka razy, dodatkowo 2 laptopy i duzo innych sprzetow wiec wydaje mi sie ze to nie duzo jak na takie uzytkowanie.

jak jestem gdzies na domku i widze te naczynia w zlewie to teraz sobie nie wyobrazam u mnie takiego balaganu, naczynia brudne laduja w zmywarce caly czas mam pusty zlew i blaty :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wlasnie obawiam sie tego nie domywania naczyn, a finalnie bede musiala i tak poprawic pod biezaca woda :( i bylam pewna, ze wczesniej trzeba oplukac naczynia z resztek. Czy wtedy faktycznie wszystkio jest czyste?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
za!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
ja mam 60-tkę siemensa i nie oddam jej za żadne skarby świata
zmywanie jest tansze, bo na cały wsad zużywa sie tylko 15 litrów wody plus tabletkę (polecam z rossmana tanie i dobre-jedna za około 40gr wychodzi)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moim zdaniem możesz opłukać albo nie. wiadomo, że jak masz większe resztki to i tak je zwalisz do śmietnika, a jak masz resztke sosu to możesz to albo opłukać albo nie. chodzi o to by nie było jakis wiekich resztek, bo szkadzą zmywarce.

akurat po mojej zmywarce nie domywam.

warto też raz na jakis czas umyć zmywarkę. konkretnie jest taki płyn do mycia zmywarki. tam jest instrukcja, nastawiasz jakis program i myje. (akyrat robił to mój mąż więc nie wiem dokladnie). aa i w kwestii tabletek - wydaje mi się, że nie ma za wielkiej różnicy między tańszymi a droższymi. u mnie sprawdziły się i tescowe i lidlowe i somat. jednak mimo, że one są tam 7w1, to osobno kupuję sól i nabłyszczacz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi sie marzy zmywarka, bo zmywanie jest najbardziej znienawidzoną czynnościa przeze mnie :/
ale póki co mieszkam z rodzicami, i nie ma gdzie jej wstawić, bo musiałby być remont kuchni....
a drugą sprawa (troche śmieszna) jest to, że mój przyszły mąż mówi, ze naczynia po zmywarce śmierdzą, i w naszym gniazdku nie bedzie zmywarki - powiedział, ze sam bedzie zmywać (ciekawe jak długo... )
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wierz mu ! :D
jak przyjdą goście, a Ty bedziesz wymieniać naczynia na stole to na ciebie będa patrzec że masz pełen zlewozmywak :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zmywarka to najważniejszy sprzęt w domu :D
To są w ogole jakieś przeciw ??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
tylko mój przyszły mąż widzi minus :P

ale wiecie jaki wstyd, jak idziemy do znajomych a on wącha naczynia i mowi ' macie zmywarke!'
albo każe odkładać jeden zestaw dla niego, który bedzie zmywany recznie :P

to sie nazywa dziwactwo :)
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
za!!! WCZEŚNIEJ ZMYWAŁAM TYLKO RĘCZNIE ALE OD 4 MIESIĘCY MAMY ZMYWARKĘ I NIE WYOBRAŻAM SOBIE KUCHNI BEZ NIEJ...
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
za!!!!!!!!

mamy mała bo mamy malo naczyn i mala kuchnie,zmiesci sie czasem garnek,albo wieksza miska.ale talerze,kubki,szklanki.ja bym juz nie umiala inaczej.jest nas dwojka,rachunki za wode nieduze.właczamy co dwa dni.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wyobrażam już sobie życia bez zmywarki!!! jest udowodnione ze zmywarka zużywa mniej wody a ile czasu wolnego Ci zostaje!!!! i te wszystkie brudne naczynia od razu mozesz pochowac, ja widze tylko plusy tego urządzenia
ta wygoda jest warta każdej ceny a już tym bardziej przy dziecku !!
ja nienawidze zmywać dlatego planując nowa kuchnie pierwszym sprzętem agd była zmywarka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie opłukuję naczyń wcześniej, oczywiście co się da wrzucam do śmieci i jakiś mega kawałków nie zostawiam.
nie używam zapachów, bo dla mnie strasznie mają chemiczne zapachy.
myję wszystko, patelnie i garnki też. nigdy chyba nie były takie czyste.
mojej czterdziestkipiątki simensa nie oddałabym za nic!
każdemu polecam zmywarkę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja długo nie mogłam namówić męża na zmywarkę, jednak jak zaszłam w ciążę dostałam jakiegoś uczulenia i on powiedział że będzie zmywał, wytrzymał niecały miesiąc i kupił mi zmywarkę :-). Naprawdę warto, dziś już sobie nie wyobrażam kuchni bez niej, a jak maleństwo przyjdzie na świat to zawsze będzie dla niego więcej czasu :-)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
maz nie pozwala na zmywarke, co za paranoja brak mi slow na takiego faceta. co on pan i wladca w domu. OMG co wy macie za mezow? dziewczyny nic nie ma cie do powiedzenia w domu?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
to nie chodzi o to że się nie zgadza, tylko w moim przypadku wiązało się to z przrobieniem mebli kuchennych, a wiadomo jak się coś zacznie grzebać to zawsze wychodzą dodatkowe rzeczy do zrobienia a on nie miał ochoty na remonty. Ale suma sumaru zmywarka jest i wszyscy są zadowoleni :-)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeśli choć przez chwilę zamieszkasz z zmywarką nigdy nie wrócisz do mycia ręcznego i zaczniesz się zastanawiać dlaczego tak późno pomyślałaś o zmywarce

dla mnie to jak pytanie czy kupować samochód (jeśli cię na to stać) czy jeździć autobusem
Spełnij marzenie chorego dziecka www.trzebamarzyc.org

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehe, dobre porównanie z samochodem ;) to prawda, zmywarka jak najbardziej ZA! to nawet nie jest kwestia lenistwa - w tym czasie można robić wiele innych ciekawszych rzeczy
.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Super, opinie ulatwily nam decyzje :) a ktore modele sa godne polecenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ups, to tu już nie pomogę. zmywarkę zastałam razem z małżonkiem w jego mieszkaniu. nawet nie wiem jaką mamy.
wiem tyle, że tą dużą 60.
zawracałabym uagę również na rozmieszczenie kratek czy tak przegródek (szczególnie na części górnej, by zmieściło się tam wiecej kubków, szklanek).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
marka ma mniejsze znaczenie - polecam 60 tkę, warto zwrócić uwagę na przegródki, wielkość kosza na sztućce - czykoszyk sie rozkłąda czynie (ja mam jeden nierozkłądany, dość spory i czesto nie zapełniam go całego a zajmuje mi miejsce na np gary) fajne są takie które mają opuszczane przegródki - można w razie potrzeby je ukryć i włożyć np garnek. No i klasa energetyczna jeżeli zależy Ci na mniejszym zuzyciu pradu. Sprawdz tez ile ma programów (hmm, chociaz ja i tak korzytsam tylko ze "standardowego" )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez jestem w 100% za zmywarka...

nie wyobrazam sobie zycia bez niej...

ja mam 45, bo mam malutki aneks kuchenny razem z salonem...

uzywam zapachu cytrynowego i jest ok, nie oplukuje naczyn...

polecam w 100%
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam Amicę i też jestem zadowolona.
Ale polecam ci przede wszystkim taką zmywarkę, która ma program mycia w min. 70 stopniach C - w takiej temp. dezynfekują się naczynia i sama zmywarka i warto raz na jakiś czas myć naczynia w takiej temp.
Poza tym klasa zmywarki - tzn. wybież ekonomiczną.
Jeśli ma stać w aneksie kuchennym, a nie w osobnej kuchni to ważne są decybele - porównaj jaka jest cichsza.
Teraz są takie dobre ceny zmywarek, że za na prawdę niewielkie pieniądze można kupić dobrą zmywarkę. Polecam sklepy internetowe - przeważnie taniej wychodzi.
Polecam Ci tak, jak już wcześniej pisałam, większą zmywarkę 60-tkę - bedzie na lata nawet jak rodzina się powiększy.
Polecam do zabudowy z ukrytym panelem - dużo łatwiej utrzymać czystość.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Boże - wybierz!!! ;-) Ale błędy robię jak szybko piszę - sorry!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A moja mama i sis mają Elektroluxa AEG - czy jakoś tak i są bardzo zadowolone.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Electrolux ma fajny sprzęt, też mam od nich zmywarkę i bardzo ją lubię, akurat mój model ComfortLift ma podnoszony dolny kosz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A tą zmywarkę od Electrolxa MaxiFlex ktoś ma? Widziałam, że wypuścili w wersji Slim i myślałam, żeby kupić rodzicom.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Co w pracy po urlopie macierzyńskim? (17 odpowiedzi)

Witam, może któraś z Was mi powie co wg przepisów może pracodawca. 2 lipca kończy mi się urlop...

budowa domu czy mieszkanie?? przekonajcie mnie!! (131 odpowiedzi)

witam, wiem ze niektóre forumki budują własne domy za miastem, inne mieszkają w centrum miasta....

ortopeda dzieciecy!!!poleccie mi kogos!najlepiej od stop (34 odpowiedzi)

jak w temacie,to pilne.

do góry