Widok

od kiedy slodycze?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
od kiedy dawalyscie swoim dzieciom slodycze? pytam bo moja kuzynka daje swojej corce lizaki ptasie mleczko i rozne inne slodycze w dosc duzych ilosciach jak ona ma niespelna roczek mowie ze to chyba za wczesnie albo ja jestem jakas starej daty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja ma rok i 3 miesiące i ze słodyczy dostaje : ciastka bebe, ciasto kruche lub drożdżowe pieczone w domku, czasem paluszki dla dzieci, biszkopty i to wsio.

rodzina męża naciska że powinnam dac jej lizaki i czekoladę ale nie uległam .Do 2 roku zycia na bank nie dostanie a jak sie uda to do 3 lat

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja wojemu synkowi daje ma roczek ale lizaczka to chwile poliże i nie chce a tak to daje ciasteczka kruche biszkopty cherbatniki jakies wafeli no i od czasu do czasu jakiś kęsik czekoladki za dużo nie ma co ale dostaje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co wogóle już jedza wasze roczne dzieci mi pediatra powiedziała ze roczne dziecko powiinno jeść praktycznie wszystko no nie mówie o tłustym i smarzonym niby jedzenie ma bardzo duży wpływ na rozwój dziecka pozwolił dawac słodycze ale żadko i w małych ilościach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córka je biszkopty, suche wafle, na flipsy sie wypieła juz... :)biszkopty, paluszki czasem
zadnych cukierków, zelek, gum mamba, lizaków... popcornu -
od swieta troche czekolady, ale to jedna kostka na miesiąc mniej wiecej wychodzi... Nie daje tez danonków, bakusiow i tego typu serków..
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no tak myslalam ze takie beda odpowiedzi, tez jej mowilam o chrupkach biszkoptach a ona swoje trudno ja juz wtracac sie nei bede :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to ile to dziecko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moje dziecko nie cierpi slodyczy.jedyne co je to paluszki i herbatniki czasami...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój je praktycznie wszystko, ale najczęściej paleczki kukurydziane, biszkopty, od czasu do czasu wafelki z czekoladą. Kupuję mu słodkie mleczko smakowe w kartoniku lub metodę na głoda w płynie
Cokolwiek w życiu robisz, nie ma większego znaczenia. Ale ważne jest, żeby to robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
za 2 tyg konczy rok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
każda mama robi jak uważa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
kiedy? kiedy? wcale! albo jak najpóźniej.. nie piszę tego złośliwie broń boże, ale sama już się przejechałam na tych niby łakociach dla dzieci. Pewnie, czasami córka (1 rok) dostaje flipsy, biszkopty, jakiś budyń, kisiel, ale i to wiem, że nie powinna.... jak przeczytałam skład niektórych łakoci dla dzieci to wszystko wyrzuciłam do kosza! To jest świństwo, które zawiera więcej chemii niż nawet zwykła mleczna czekolada. Nie mówie tu o jakiejś przetworzonej żywności, ale czasami wolę córce dać gryza czekolady niż kinder kanapkę. Ale dodam, że to wyłącznie JA jej daje, nikt inny! Pomijam męża, bo on jest wręcz przewrażliwiony:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mojemu małemu ciotka dała lizaka jak miał 6 miesięcy.Wkurzyłam się strasznie bo też nie chcę mu dawać słodyczy jak najdłużej się da cukier dostaje w owocach i to ma wystarczyć.Oczywiście zostałam zbesztana, że przesadzam.Ale mam to gdzieś bo to moje dziecko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My z mężem zadecydowaliśmy że dopóki możemy to nie dajemy słodyczy-wyjątek paluszki Lajkonika Juniorki i biszkopty ale w bardzo małych ilościach.Od znajomych często słyszymy że jesteśmy"wyrodnymi rodzicami" z czym się nie zgadzam ale trudno,no i nie pije żadnych superelstra soczków-do picia dostaje wode i sok z marchwi i jabłek z działki.
A dla odmiany moja kuzynka daję synkowi 8miesięcy wszystko czekoladę,delicje,chipsy,a nawet jak byliśmy w sylwestra to dostał solidnego łyka szamana dla dzieci picolo!!!!!!!!!!!!!!!
image
image
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja na codzien to raczej flipsy i paluszki,ale czekolade,zelki,mambe tez juz probowala i raz na tydzien czesem 2 razy w tygodniu dostanie jakies ciasteczko czasem lubisia i w sumie to wsio,a picolo tez juz pila :) własnie na roczk
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my tez na flipsach jedziemy dla odmiany też wafle ryżowe biszkopty Lu paluszki bardzo rzadko i oskubane z soli raz na dwa tyg. 2 kosteczki czekolady domowe ciacho,w delikatesach też kupuję andruty oblaty śląskie.
Staram się nie ulec pokusie i nie napychać dziecka słodyczami które nie są jej w niczym potrzebne nie ma w nic żadnych wartości odżywczych.

A i zbieram się do samodzielnego pieczenia ciasteczek dla Zosi.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja kiedyś słyszałam, że słodycze najlepiej zacząć dawać dzieciakom jak skończą 3 lata, ma to w jakimś stopniu uchronić je przed próchnica. Ale sądzę, że mało kto tak robi i większość ludzi daje słodycze maluchom jak skończą roczek (ja z resztą też czasem dam synkowi gryza czekolady albo jakiegoś wafelka).
Jeżeli dziecko nie ma skazy białkowej to po roku można w małych ilościach dawać jakieś słodkości.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja Córa ze słodyczy najczęściej je lody, gorzką czekoladę, babeczki własnego wypieku (staram się, żeby miały jak najmniej cukru). Ale nie ukrywam, że dostanie czasem czekoladkę czy żelkę. Fakt, że w domu mamy mały wybór, bo my rzadko jemy, więc nawet jak bardzo prosi to nie mam co jej dać. Zdecydowanie bardziej wolę po prostu zrobić domowy kisiel https://zdrowie.familie.pl/artykul/Kisiel-kolorowy-deser,18112,1.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Fajny hotel nad polskim morzem - gdzie? (13 odpowiedzi)

Polecicie coś?

psycholog dziecięcy kogo polecacie (20 odpowiedzi)

Witam. Mój synek jest bardzo nieśmiały, trudno mu nawiązać kontakt z dziećmi i bardzo przeżywa...

Spodziectwo, jest ktoś w temacie? (97 odpowiedzi)

Szukam mam synków ze spodziectwem, są tu takie?

do góry