Widok

oszust olx?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Wczoraj ktoś wystawil na olx wozek 2w1 i lozeczko chicco dostawka. Ceny bardzo atrakcyjne + negocjacja. Pisalysmy sms i teraz kontakt sie urwal. Dzis wozek mial o 11 stej zostac wyslany
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Telefon wylaczony. Nie wiem czy zostalam oszukana na 220zl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiedys grasował oszust na olx i wyłudzał kasę za wózek.
Tzn wózek był za darmo tylko trzeba było pokryć koszta przesyłki.
Sporo osób się nabrało w tym moja koleżanka.
Na olx to w sumie loteria. Nigdy nie wiadomo czy towar się dostanie.
Oby Twój sprzedawca był uczciwy i wysłał wózek.
A ogłoszenie nadal jest aktualne i widnieje na tym portalu?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
A i jeszcze co mogę Ci doradzić to może napisz z innego konta/maila wiadomość do sprzedawcy, że jesteś zainteresowana wózkiem i czy ogłoszenie jest aktualne.
Zobaczysz co odpisze i wtedy będziesz wiedziała czy uczciwy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pisała moja kolezanka sms ,ale nic nie odp bo tel wylaczony
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ogloszenie dalej widnieje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sprawdzałam w internecie i nic o tym numerze konta nie bylo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Założeniem olx jest sprzedaż bezpośrednia, przestrzegają przed wysyłaniem pieniędzy. Nie odważyłaby i się kupić tam niczego droższego nieosobiscie. Proście o wystawienie na allegro.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie panikuj. Nie ma jeszcze 11 ;)

Tel może być wyłaczony z różnych przyczyn. Choćby takiej, że autor ogłoszenia właśnie wraca do domu i po drodze mu się bateria skończyła, albo jeszcze nie wstał po imprezie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odpisała mi owa sprzedająca ,że paczka w sobotę została wysłana. Niestety nie doczekałam się potwierdzenia (zdjęcia) ,o ktore prosiłam. Widziałam ,że ogłoszenie zostało usunięte. Sprzedająca dodała nowe ogłoszenia dot. sprzedaży artykułów dziecięcych w równie okazyjnej cenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli paczka została wysłana w sobotę po południu to możliwe jest ,że na poniedziałek nie dojdzie. Myślę ,że jak jutro jej nie będzie to pewnie już wcale nie dojdzie..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na olx bardzo dużo kupuję i sprzedaję. Człowiek bardzo by chciał i wierzy w to ,że inny również jest uczciwy.. Szkda ,że zaufałam i przelałam pieniadzę . Wiem ,że się nie powinno ,ale patrząc na to jak ja sprzedaję i ludzie mi ufają przelewając pieniądze...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przelalam zaliczkę na wózek 500zl osoba twierdzi że pieniędzy nie dostała. Zrobiłam skan wysłałam jej na taki nr na jaki podała. .. kontakt się urwał...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A na jaki wozek? Kiedy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiem że mineło trochę czasu ale znów osoba się ogłasza że sprzedaje wózki i nie jest to prawdą czy posiadają państwo do niej numer tel. nawet jak jest nie aktualny bardzo mi na tym zależy. Dziękuję
agata.affek.1973@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

takie rzeczy się zgłasza na policję!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uwaga! oszustka na OLX! Przestrzegam wszystkich przed nieuczciwym sprzedawcą wystawiającym oferty na olx. Kobieta posiadająca ten numer konta: 28 2490 0005 0000 4000 6112 0886 sprzedaje odzież/buty, następnie wysyła w paczce zupełnie inny towar, a potem twierdzi, że wysłała to, co kupujący zamówił. Schemat działania zawsze jest ten sam. Sprzedaje, przedpłata na konto, a potem w paczce znajdujecie co innego. Taka osoba nie może zostać bezkarna, oszukuje ludzi na niewielkie pieniądze i myśli, że nikt tego nie zgłosi na policję.Nazwa użytkownika na olx to: Carrie Shop. Kobieta przedstawia się jako Monika M. z Warszawy. Ja zgłaszam sprawę na policję, jeśli Was też oszukała/okradła zgłoście to, niech nie pozostanie bezkarna. Kobieto, wstydź się!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

wystarfczy wejść na http://jakitobank.pl/Konto/PL28249000050000400061120886 i zobaczyć czy to oszustka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też zostałam oszukana przez tą kobietę. Uparcie twierdzi, że wysłała mi ten przedmiot, który kupiłam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Same jesteście sobie winne :)
Olx nie jest portalem aukcyjnym, a ogloszenia mozna wstawiać bez wiekszej weryfikacji danych...
Kto normalny wysyła w ciemno pieniądze?
Nawet jeżeli już to płaci się kartą, bo jest coś takiego jak funkcja chargeback... Jak oszukają to cofa się pieniądze.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

No popatrz dobrze ze istnieje taki dobry i mądry ktoś jak ty, który ostrzeże szkoda tylko ze po fakcie. Lepiej to zostawić dla siebie bo potem sam będziesz sobie winny :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Cóż... Głupota boli ;)
Jw. Same są sobie winne
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie to samo mnie spotkało Monika M
Carrie shop wysłała koszulkę za 50
Gr z lumpeksu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kupiłam u carrie shop sweter i jest dokładnie taki sam, jak w ofercie. Kontakt bez zarzutu, szybkie dostarczenie. Z tego, co usłyszałam, to jakaś niedoszła klientka, która chciała wymusić rabat, kiedy go nie dostała, rozpoczęła akcję czarnego Pr-u w internecie. Ewidentnie osoba jest niezrownoważona psychicznie, skoro chciało jej się tyle sił wkładać w oczernianie kogoś bo nie dostala zniżki, i robi to, od roku dodając komentarze - za każdym razem anonimowo... Proponuję, żeby jeśli ktoś faktycznie został oszukany, podał na siebie namiar i zweryfikujemy, jak wyglądała sytuacja i czy rzeczywiście "trafiła na policję". Z mojej strony, jak najbardziej polecam, wiem też że carrie shop wysyła towar za pobraniem, więc jeśli ktoś boi się ryzykować to oczywiście można wybrać taką opcję 
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

dobry stomatolog - kogo polecacie? (128 odpowiedzi)

jak wyżej, zależy mi na dobrym stomatologu (dobrym pod względem jakości usług i ceny), najlepiej...

czy ktos wyleczyl homeopatia cos wiecej niz katar i przeziebienie? (62 odpowiedzi)

np zapalenie ucha, problemy z drogami rodnymi, nerki, trzeci migdal? czy wierzylyscie w...

Laserowa korekta wady wzroku (57 odpowiedzi)

czy któraś z was bądz waszych bliskich miała tez zabieg? bardzo proszę o waszą opinie i ew,...

do góry