Widok

poradnia endokrynologiczna dla dzieci - która?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Do której poradni lepiej zapisać dziecko? Jakiego endokrynologa dziecięcego polecacie? Zarówno na NFZ jak i prywatnie?
Mamy skierowanie w związku z niskorosłością....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my z tym samym problemem chodzimy do dr Szczepańskiej na Polankach na NFZ
wcześniej chodziłam prywatnie do Birkholz i nie polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do dr Szczepańskiej zapisy w sierpniu były na luty 2015, przyjmuje tez w Sopocie na Niepodległości
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
całkiem możliwe, ja w lutym na czerwiec 2014 zapisałam... ale to tylko pierwsza wizyta, potem zapisują normalnie na kontrole za 2-3 mies czy jak tam dr zaleci
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to ładne terminy.... :( tak coś czułam że na pierwszą wizytę to trzeba będzie prywatnie, ale jak tylko będą zapisy to i tak się zapisać trzeba.

a w akademii nie lepiej z terminami?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Asiaczek długo już się diagnozujecie? Znacie przyczynę? My jesteśmy dopiero na samym początku tej drogi i jestem "lekko" zdezorientowana. Centylowo nie jest jeszcze super tragicznie, bo wzrost na 8 centylu ale sukcesywnie leci na siatce w dół...
Waga i obwód głowy już poza siatką...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my od początku lecimy poniżej 3 centyla
starsza dopiero teraz na ostatniej wizycie pod koniec sierpnia wskoczyła na 3, więc u nas idzie ku lepszemu :)
młodsza nie wiem czy jest na 3 czy poniżej, nie mogę jej zmierzyć, bo ucieka :P ale też jest bardzo drobna i mamy skierowanie, właśnie na ten czerwiec ją zapisałam...

przyczyna? hmm chyba nie ma... ja też taka byłam i wyrosłam
wszystko mamy przebadane i jest ok
dobre jest to, że nie spadamy na siatce, bo spadki nie są ok

wagę mamy odpowiednią do wzrostu
a ile macie wagi/wzrostu, jaki wiek? chłopiec czy dziewczynka?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chłopak, 6 lat , 110 cm wzrostu i 16,8 wagi....
Najgorsze jest właśnie to, że co mierzenie to jest na siatce niżej...
Zaczynaliśmy od 75 centyla, przez 50, 25, 11....

Wyrzut hormonu wzrostu w nocy macie też zbadany? i wszystko ok?
ja się naczytałam na stronie http://www.chceurosnac.pl i mam głowę już kwadratową ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my chodzimy do akademi doktor minkowskiej ale jestesmy zdiagnozowani i mamy juz hormon
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
no my na hormon jeszcze się nie kwalifikujemy zupełnie, szczęście w nieszczęściu. Bo jesteśmy powyżej 3 centyla jeszcze. Być może uda się znaleźć inną przyczynę zjeżdżania z siatki.
A jeśli jednak nie , to pozostaje nam czekać na kolejny, spektakularny spadek..

zastanawiam się, do jakiego endokrynologa iść prywatnie. I czy w ogóle iść w razie tarczycowych wyników w normie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no jeśli spada to nie jest ciekawie...
wagi nie macie poniżej siatki, wagę sprawdza się wg wzrostu, nie wieku- jeśli macie 6 lat i 110 cm, to nie patrzysz na siatkę wagową dla 6 cio latków, tylko musisz najpierw sprawdzić dla jakiego wieku 110 cm to jest 50 centyl- wychodzi na niecałe 5 lat i wtedy na siatce wagowej patrzysz dla prawie 5 cio latka te 16,8 kg i wychodzi ciut powyżej 3 centyla :) tak nas nauczyła endokrynolog czytać siatki :) bo my mieliśmy skierowanie z niedowagą... a ona powiedziała, że żadnej niedowagi, waga odpowiednia do wzrostu, jest tylko niedowzrost

my robiliśmy bad w szpitalu najpierw na niedowagę właśnie, wszystkie możliwe choroby łącznie z mukowiscydozą i celiakią, tarczyca, cholesterol itd... nic nie znaleźli i kazali się właśnie z endokrynologiem skonsultować (nie wiem czemu tego w szpitalu nie zrobili, ale mniejsza o to) no i teraz dopiero jak zmieniłam na tą Szczepańską to zrobiliśmy znów TSH, FT4 i RTG nadgarstka do oceny wieku kostnego
badań na hormon wzrostu nie robiliśmy, bo my zaczynaliśmy szukać przyczyny jak Zuzia miała 9 miesięcy, a wtedy było za szybko na takie badanie, ponoć jest bardzo niebezpieczne, bo muszą zbić poziom glukozy do krytycznie niskiego poziomu i dopiero po 3 rż się można podjąć takiego badania- to info od Dr Birkholz, i w sumie tyle nam powiedziała i żadnych innych badań też nie zleciła :/

tyle, że u nas tak jak pisałam idziemy powoli w górę, a dopóki nie szło w górę to nie spadało, cały czas poniżej tego 3 leciała, ale ciągle blisko... u Was jeśli jest ewidentny spadek to znaczy, że zatrzymanie wzrostu...

ja się cieszę, że nie musimy tego hormonu wzrostu brać przynajmniej na razie, zobaczymy jak następna kontrola... z tego co czytałam, to już jest ostateczna ostateczność
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My po dzisiejszej wizycie mamy właśnie skierowanie na rtg nadgarstka, tsh ft4 i tpo , morfologię, glukozę i skierowanie do endo.
No z tą siatką kiedyś słyszałam, że właśnie tak się powinno mierzyć. Ja do tej pory też bardziej narzekałam na chudość syna niż na wzrost, ale im on starszy tym bardziej odstaje od rówieśników. Czyli mieści się wagowo w siatce, grubas normalnie ;) tylko wzrost nie ten.
Ciekawa jestem co nam jutro z badań wyjdzie.Nie wiesz może, czy na wyniki rtg trzeba czekać kilka dni czy tego samego dnia są? My nie mamy żadnych badań jeśli chodzi o gastroenterologa. Więc równie dobrze może się okazać, że to zespół złego wchłaniania. Sama nie wiem co gorsze ;)

Co do badania nocnego w szpitalu, są chyba różne rodzaje testów. Z tego co wiem to wykonuje się je i młodszym dzieciom. Ale dobrze, że wskoczyliście na siatkę. może okaże się, że w końcu coś zaskoczyło i będzie się pięła ku górze :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no do gastroenterologa też mieliśmy skierowanie, ale stwierdził, że skoro nie chudnie, nie spada drastycznie na siatce, to on nic nie pomoże...
może u Was coś by pomógł jednak...

my robiliśmy RTG w Kartuzach, mieliśmy czekać tydzień na wynik, ale po 2 dniach już był... nie wiem jak w Gdańsku

oby i U Was obyło się bez żadnego większego leczenia, może po prostu ma taki okres przejściowy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zapisz się póki co na NFZ, a jeśli zauważysz w międzyczasie jakiś drastyczny spadek to przejdź się prywatnie... ale do kogo prywatnie to nie wiem... na mnie Birkholz zrobiła złe wrażenie, tzn takie olewcze... powiedziała co wiedziałam, czyli sprawdziła na siatce wagę, wzrost, zbadała, stwierdziła, że dziecko zdrowe, wzięła kasę i do zobaczenia za rok... bez żadnych badań, nic...
a jak się zapisywałam na Polanki to na dzień dobry w recepcji mi powiedzieli jakie badania zrobić, dr przeprowadziła szczegółowy wywiad z całego życia Zuzi począwszy od ciąży! jakie choroby przechodziłam, jakie leki brałam, potem na co ona chorowała itd... także warto sobie poprzypominać ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no tylko u nas ten okres przejściowy trwa już 4 lata ponad ;) spada może nie szybko ale jest coraz niżej. No właśnie takiego olewczego podejścia chcę uniknąć, bo obserwować to mogę sama nie płacąc za to 100zł...
No cóż, zobaczymy. Jutro muszę dowiedzieć się czy na rtg mogę wejść ze skierowaniem z "biegu" czy muszę się rejestrować wcześniej. Rano badania krwi. Ja czuję niedoczynność przez skórę, co prawda chłopcy nie są tak narażeni ale ja mam niedoczynność, moja mama ma hashimoto więc genetycznie jest obciążony.
Zobaczymy. Jak wyjdzie wszystko ok to będę się martwić ;) co dalej i prosić skierowanie do gastro.

może wystrzeli, bo jak narazie to młodszy 3 lata brat go goni uparcie. Bo on jest raczej duży jak na swój wiek ;)
Dobrze mieć tak z kim pogadać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A kogo mozecie polecic prywatnie? Czy diagnozowanie u lekarza prywatnie rozni sie czyms od tego w poradniach przyszpitalnych? Oczywiscie nie liczac kwestii pieniedzy. Czy podejscie jest jakie inne, ciezej sie dostac na badania gdy robi sie to prywatnie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
forumko ale zalezy chyba jakie badania. Jeśli chcesz sprawdzić sobie czy dziecku tarczycę to możesz pójść nawet do zwykłego laboratorium i zlecić wykonanie tsh, ft3 i ft4. I dopiero jeśli się okaże coś nie tak to poszukać endokrynologa.
Ja porównania niestety nie mam, bo jak chodziłam sama ze swoją tarczycą to tylko prywatnie - na nfz nie udało mi się dostać.
no i czy endo dziecięcy czy dla dorosłych. Dziecięcego sama pewnie będę niedługo szukała chyba, że wpierw gastro ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chodzi mi takze o zdiagnozowanie pod katem niskoroslosci u dziecka. I nie wiem czy wystarczy ze pojde prywatnie do endokrynologa dzieciego czy powinnam zapisac sie do jakiejs poradni szpitalnej i czekac tak dlugo...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a to ja nie poradzę, bo jestem w tym samym punkcie ;)
A macie już jakieś badania porobione? Bo u endokrynologa z tego co wiem, obojętnie czy prywatnie czy nie to pierwsze co musisz mieć to wyniki hormonów tarczycy a jeśli są ok to wyniki od gastroenterologa czy nie ma zespołu złego wchłaniania (celiaklia itp)
Więc w sumie nie ma sensu płacić za pierwszą wizytę prywatnie tylko po to żeby zleciła te badania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no my 7 lat temu tez bylismy u Birkholz i kazała czekac zacznie dojzewac wyskoczy a tu nic syn aktualnie 14 lat od roku dostaje hormon a mógł już wczesniej a tak trauma w szkole nie obeszło sie bez pomocy psychologa ale teraz jest dobrze rosnie i to najwazniejsze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehe nam na tej wizycie prywatnej nawet nie zleciła żadnych badań...

myślę, że zależy od lekarza... nami wbrew pozorom na NFZ zajęli się 100 razy lepiej niż prywatnie, no ale to było dwóch różnych lekarzy

na tarczycę wcześniej badaliśmy nie raz ze skierowania od pediatry
tak samo inne badania krwi, moczu, kału (na pasożyty też)

z niskorosłością nie ma aż takiego parcia na szybką wizytę (przynajmniej u nas) i warto poczekać trochę i iść do dobrego lekarza

inaczej byłoby z tarczycą, bo trzeba chyba szybko włączyć leki (nie znam się, ale tak słyszałam)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Asiu czyli tylko potwierdziło się, że do Birkholz NIE. Dziękuję.

A możesz mi powiedzieć jak u Was było z centylami? byliście cały czas pod 3 czy spadaliście powoli/nagle?
Ja od 4 lat mówiłam, że syn jest mniejszy niż rówieśnicy. początkowo głównie wagowo, potem wzrost i słyszałam, że skoro jest żywy, aktywny ( i to bardzo) to znaczy zdrowy i podrośnie. Ale on zamiast nadganiać to odstaje coraz bardziej - w tej chwili jest najniższy z klasy, a jest razem z dziećmi 5 letnimi w klasie, rówieśnicy średnio o głowę wyżsi...
Jeszcze jesteśmy ponad 3 centylem no ale powoli czołgamy się w dół zamiast piąć do góry :(
a ja cały czas mam takie myśli czy nie przesadzam, mimo, że serce podpowiada co innego no i widzę jaki on drobniutki. A zarówno ja i jak i mąż mamy ponad 172 cm, rodziny tak samo. młodszy syn 98 w wieku 3 lat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie przesadzasz ja sobie odpusciłam na 4 lat bo niby cos tam rósł moze jednak wyskoczy wyniki wmiare w normie nawet rzuty nocne były ok a tu klops szkoda dziecka bo mogł byc dawno zdiagnozowany i bez z stresów podstawówke przejsc teraz zastrzyki codziennie ale kazdy centymetr cieszy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no tak, ale jestem pewna, że odpuściłaś nie dlatego, że Ci się nie chciało, tylko trafiłaś na mur u lekarzy, co?
ja się tego boję, że badania wyjdą ok, te które teraz mamy i usłyszę, że taka jego uroda i pozostanie czekać, aż "wystrzeli"a jeśli nie to aż spadnie poniżej 3 centyla, a w tedy może być już za późno na leczenie...
Chciałabym wiedzieć na czym stoję. Żeby coś się ruszyło , albo szybko w dół albo najchętniej w końcu ładnie w górę... a nie tak po 1 centylu rocznie w dół....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do 3 lat było ok potem cos zaczeło sie dziac od 4 roku ponizej 3 centyla waga potem podskoczyła a wzrost juz nie wiec teraz ma nadwage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nam od razu na pierwszej wizycie Szczepańska wspomniała, że jeśli za pół roku nie będzie poprawy to będziemy myśleć nad hormonem wzrostu
a Zuzia się wystraszyła i w pół roku 5 cm urosła :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pare lat temu nie było takiej wiedzy jak teraz wiec wierzyłam lekarzom ze bedzie dobrze ale czasem pomyłki sie zdarzają przy drugim podejsciu byłam madrzejsza i nie dałam sie zbyc jaki macie wiek kostny bo my opózniony o prawie 2 lata wiec mamy dwa lata w zapasie na rośniecie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my wiek kostny mamy rok do tyłu, więc też nie jest źle :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to dobrze zawsze rok do przodu gorzej jak by był do tyłu a najlepiej jak by był w normie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no do tyłu to wiem, że byłoby źle...
ale najważniejsze to, że nadrabia :)
a no i mamy zalecenie podawania wit D3
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a tak, wit D3 my dzisiaj też dostaliśmy zalecenie podawać :)
Ja jutro postaram się dostać na rtg nadgarstka, ciekawa bardzo jestem tego wieku kostnego....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to podstawowe badanie przy niedoborze wzrostu ocena wieku kostnego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
od postawienia dziagnozy do leczenia długa droga bo nie wszsytkie schorzenia mają szanse na refundowany hormon a to już jest bardzo kosztowne leczenie i na pare lat my mamy szczescie ze nfz nam sponsoruje na cos wkońcu składki sie przydały :)ale nie wszyscy mają tyle szczescia my co rok badania i lekarz nowe podania do komisji przydzielajacej hormon czy terapia przynosi efekty i decyduje okrągły stół :)czy dać czy nie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ojej, nie przyznali wam na dłużej? to właściwie w ciągłym stresie co?

A mam jeszcze pytanie odnośnie rtg nadgarstka. Który nadgarstek powinno się robić? Mi się coś kołacze po głowie, że u praworęcznych powinno się lewy?
Bo syn praworęczny a dostaliśmy na prawy. Czy to bez różnicy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A tak w ogóle, dziewczyny, WIELKIE DZIĘKI!
Strasznie mi brakowało miejsca, gdzie mogę z kimś o tym porozmawiać. Wszystko się we mnie kotłowało i nie miałam z kim podzielić się swoimi obawami. Jak tak się wygadałam to mi lepiej :) Dlatego za wszystkie rady i rozmowę jeszcze raz, baardzo dziękuję!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
narazie mamy ale jesli przestanie rosnąc to moga zabrac bo terapia przestała przynosic efekty narazie ok i zapas w lodówce :) co do rtg to my lewy robiliśmy ale nie pamietam czy to jakas róznica czy radiolog sam wybierał jak coś to pytaj moze jeszcze bede mogła w czyms pomóc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja chodzę z córką już ok 8-9 lat do dr. Szczepańskiej. Trafiłam z przypadku, bo wtedy nie było innych lekarzy-endo dziecięcych na NFZ.
Jestem zadowolona. pani doktor szczegołowo bada, zleca różne badania labor. a nawet pobyty w szpitalu na badania ktore sa refund. tylko szpitalnie. wizyty sa długie i często przedłuża sie kolejka, ale to dlatego, ze pani doktor ma indywidualne podejście do pacjenta i jak trzeba to i godzinę spędzam w gabinecie....albo pięć pod gabinetem:))
Teraz na Polanki są i tak o niebo lepsze warunki niz na Jaśkowej....

Polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wlasnie, a czy to nie jest tak ze tylko od jakiegos wieku mozna zaczac diagnozowac dziecko pod katem niskoroslosci? Kojarzy mi sie cos ze od 4 lat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nam mówili, że jak praworęczna to lewy nadgarstek

forumka my od 9 miesiąca szukamy przyczyny, ale zaczęło się od spadków wagi...
generalnie do 3 lat podobno nie robi się badań hormonu wzrostu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no a syn praworęczny i miał właśnie dziś zrobione rtg prawego nadgarstka :( mam nadzieję, że to nie robi jakiejś istotnej różnicy?
glukozę z palca na czczo ma chyba ok - 81
Reszta wyników jutro, ale cieszę się, że wszystko dziś załatwiłam.
Zaraz jeszcze zadzwonię na polanki umówić wizytę o ile się da do endokrynologa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kiedy wyniki i termin do lekarza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wyniki wszystkie jutro, a rejestracja na polanki wstrzymana. Mam dopiero 10 grudnia dzwonić rejestrować, czyli tak jak podejrzewałam...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o, dobrze wiedzieć, bo mi kazała w styczniu dopiero dzwonić... bo my następną wizytę za pół roku mamy zaklepać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ta zadzwoni u grudniu i powiedza zeby po nowym roku ale moze inaczej jak na pierwszorazową wizyte ja tez w styczniu na kontrole ale my na oddział do akademi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie no właśnie w zeszłym roku jak dzwoniłam na pierwszą wizytę to kazali w drugiej połowie grudnia i miałam termin od razu na luty na PIERWSZĄ wizytę! teraz drugą córkę zapisywałam na drugą wizytę w środku roku jakoś to dopiero na przyszły czerwiec
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
te terminy to jakaś porażka :(
ja myślałam, że tylko z pierwszą wizytą takie trudności a na kolejne rejestruje się w miarę na bieżąco, a tu widzę, że wcale nie.

a ja jestem zła, rozżalona, sama nie wiem jak to nazwać.
okazuje się że 2 z dzisiejszych badań mogę sobie o kant d**y rozbić za przeproszeniem. bo glukoza z palca jest zupełnie niemiarodajna, a rtg nadgarstka u praworęcznych powinno być zdecydowanie, koniecznie lewego. a my mamy zdjęcie prawego u praworęcznego syna.
Szlag. :/ i teraz co? obojętnie jaki będzie wynik to nic mi tak naprawdę nie powie. mam prosić lekarza o kolejne skierowanie? i znów naświetlać dziecko? wrrr ;(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kto zlecał te badania ze nie wiedział co do czego co do naswietleń to chyba nie jest az tak duza dawka przy złamaniu robia wiecej i czesciej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nasza pani pediatra...ale siedziała razem z jakąś asystentką/ praktykantką. i to ta praktykantka wypisywała wszystkie skierowania - pani doktor tylko je "podbijała". nikt się nie spytał czy dziecko prawo czy leworęczne... zła jestem na siebie, że od razu nie zwróciłam na to uwagi.
No cóż, mamy się pediatrze pokazać z wynikami to od razu wtedy poproszę o kolejne skierowanie na rtg... mam nadzieję, że nie będzie robiła problemów.
W sumie faktycznie te naświetlania tak szybko nie szkodzą, ja tyle razy byłam prześwietlana, a żyję całkiem dobrze ;)
Nie mogę się doczekać jutrzejszych wyników.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny, odebrałam wyniki młodego.. help!
TSH za wysokie, FT 4 w normie, TPO w normie.
W morfologii ma podwyższone monocyty i MPV. Nie wiem co to może oznaczać?
TSH : 6.620 uU/ml
FT4 : 19,5
TPO : 9

liczba monocytów : 0.980 G/l
% monocytów : 12.9
MPV : 12.20 fl

jutro idziemy pani doktor pokazać wyniki, ale może Wy mi coś podpowiecie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a wyników rtg nie mamy... podobno czekają u pana doktora ?
nie mogły się panie do niego dodzwonić.Mam dzwonić jutro od rana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dobra. przyznaję. zaczynam świrować z niepokoju... :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie znam się na TSH, ale MPV to chyba nic poważnego, coś mi się wydaje, że moje dzieci też miały poza widełkami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
najlepiej jak poczekasz na wizyte u lekarza u jednego dziecka wszystko ponad norme moze być norma wiec sie nie denerwuj np mój ma podwyzszone płytki ale to juz taka jego uroda :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki dziewczyny, trochę mnie uspokoiłyście :)
Czekam jeszcze z niecierpliwością na jutrzejsze wyniki rtg a na 13 do lekarza. Jestem ciekawa co dalej z tarczycą. Bo to dziwne,żeby TSH było takie wysokie a zarówno FT4 w normie jak i brak przeciwciał TPO.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na pewno nie daj dziecku wcisnac lekow na podstawie jednych badan
znajomy opowiadal mi o przypadku kolegi, ktory robil trzy dni pod rzad bad krwi i jednego dnia mial nadczynnosc, drugiego dnia mial norme, a trzeciego niedoczynnosc...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
daj znac co lekarz na wyniki powiedział
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
odebrałam właśnie wyniki rtg tego prawego nadgarstka... Wiek kostny opóźniony o 3 lata :( Ciekawe ile by było gdyby zrobili prawidłowo rtg lewego... :(
Zaraz idziemy do lekarza z wszystkimi wynikami
na pewno dam znać!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pani pediatra powiedziała,że wyniki krwi w granicach normy. Ale reszta badań niepokojąca, kazała nam się skontaktować z dr. Birkholz , to podobno ordynator endokrynologii na AM? Powiedziała, żeby na pierwszą wizytę pójść prywatnie i że pewnie będzie chciała położyć synka na oddział...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak, ona jest ordynatorem, ale tak jak pisałam to nic nam nie pomogła :/ i słabo zbadała moim zdaniem...
jeśli jest opóźniony wiek kostny to nie tak źle, to znaczy, że jeszcze ma czas na rośnięcie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie a ja już sama nie wiem. Bo on ma najprawdopodobniej niedoczynność tarczycy ale pytanie czy na pewno, bo ft4 i tpo w normie. ten wiek kostny dużo za niski, z jednej strony to dobrze bo jeszcze ma czas rosnąć, z drugiej sygnał że coś pracuje nie tak jak trzeba. i czy to "tylko" tarczyca czy coś jeszcze.
Myślę sobie , że z jednej strony gdyby było tak jak nam pediatra powiedziała, że doktor wzięła by go na oddział i dokładnie przepadała a ma taką możliwość łatwo dostępną jako ordynator a z drugiej strony boję się żeby nie było tak jak u Was, bo obie miałyście kiepskie doświadczenia :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no właśnie... ale u nas nie chodziło o tarczycę, może tymi sprawami się lepiej zajmuje? 130 zł teraz bierze chyba- to nie mało, ale jeśli miałoby Wam to pomóc z położeniem na oddział to chyba nie ma co zwlekać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
warto spróbowac jesli połoza do szpitala to ok 3 dni wtedy porobia wszystkie badania pewnie nocny rzut z hormonem i bedzie wiadomo jak reaguje jeśli dziecko bierze jakies leki wziewne bo na alergie to lepiej odstawic nam nikt nie powiedział i syn 2 dni dłuzej lezał w spitalu bo nie mozna nic brac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zapomiałam ze dr alska tez jest ok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdzie przyjmuje dr Szczepanska prywatnie? google mi pokazuje ze w gdansku na kowalskiej, a ktos tu pisal o sopocie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam pytanie: gdzie najlepiej robić w Gdańsku zdjęcie nadgarstka z oceną wieku kostnego?
Dowiedziałam się od Was (dziękuję!) że muszę zwrócić uwagę, którą rękę fotografować, ale nie wiem, w którym miejscu dobrze opiszą - boję się, że w miejscach, gdzie robią mało takich zdjęć mogą je błędnie opisać...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ośrodek Samarytanin w Opolu.. świetni lekarze. Szczegółowy wywiad i dobrze dobrana forma leczenia. Polecam ci ich, mojemu synowi pomogli
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O tak, świetna placówka, rewelacyjny personel. Wszędzie powinien być taki standard.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Gdzie kupię okulary przeciwsłoneczne (41 odpowiedzi)

Czy ktoś może polecić mi sklep z dobrymi okularami przeciwsłonecznymi? Nie mają to być okulary...

Dieta Montignaca (307 odpowiedzi)

Cześć dziewczyny, czy któraś z Was stosowała może dietę Montignaca? Słyszałam, że jest bardzo...

Jaki fotelik samochodowy polecacie? (93 odpowiedzi)

Witam. Chodzi mi o taki fotelik dla rocznego dziecka. Chcialabym aby posluzyl nam jak najdlużej....

do góry