Widok

problem z włosami

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Mam pytanie bo po porodze mam dośc duzy problem z włosami, tzn wypadają mi garściamii ogolnie są bardzo słabe... słyszałyście może o tym http://www.exagon.pl A może ktoś używał? Albo możecie polecic coś innego (od razu powiem że żadne szampony i odżywki nie za bardzo wchodza w grę - potrzebuję czeoś lepiej działającego) Nie chciałabym też nic łykać gdyż jeszcze karmię piersią.

Z góry dzieki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja stosuję Loreal,
.
http://www.kerashop.pl/sklep-kosmetyki/kosmetyki-kerastase.html


Moge polecić z czystym sumieniem, włosy mniej wypadają, ale efekt dopiero po 2 tygodniach.

Stosowałam sporo tego cholerstwa, mam ogromne problemy z włosami, i to nie do ciąży, ale już wcześniej.
mam gęste, mega, ale po wypadaniu, nie są już takie oh, ah, raczej żenujaco wyglądają!
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki...a ile czasu to używasz i co najlepiej? Bo efekt po 2 tygodniach...a potem? to trzeba cały czas stosowac?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tez miałam ten problem ale powiem szczerze nic nie pomogło samo przeszło gdzies tak po 3miesiącach.
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale mój synek juz ma 9 miesięcy a tu jest coraz gorze:(...czuje sie jak łysa tzn ja zawsze miałam dość słabe włosy ale teraz to juz tragedia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wypadanie wlosow po porodzie jest normalne... Niestety:(

Ja niestety tez przez to przeszlam. I moim sposobem bylo pojscie do fryzjera. Sporo scielam. A mialam do polowy plecow. Ale nie zaluje. Moje wlosy staly sie nie do poznania. Wygladaja na znacznie zdrowsze. I od dluzszego czasu juz nic nie wypada:)

P.S. Slyszalam, ze pomaga olejek rycynowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi też wypadały, strasznie, dosłownie garściami.
Kombinowałam na wszelkie sposoby, w końcu ścięłam sporo i faktycznie się wzmocniły
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moja córka miała chyba około roku gdy zmniejszyło się to wypadanie moich włosów a potem zaczęły się odbudowywać.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
istotne jest również to czy karmisz piersią. ja miałam długo problem z włosami po porodzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie po pierwszym porodzie była masakra....wypadały garściami!!! i co się okazało? wystarczyło, że zrobiłam mofrologię...hemoglobina poniżej normy, anemia...dostałam żelazo i sytuacja się poprawiła...niestety szkoda, że tak późno, bo co wypadło to wypadło i włosy były tragiczne...

po drugiej ciąży kompletnie nie ma problemu, gdyż od razu po porodzie w szpitalu robili morfologię i od razu dostałam żelazo, jak je skończyłam kupiłam sobie sama Falvit Mamma - nie mam żadnego problemu, włosy mam zdrowe, gęste
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
karmie...ale biore suplementy dla kobiet karmiących...i ogolnie zdecydowanie lepiej sie odzywiam. Sama już nie wiem co robic...boje sie że niedługo całkiem wyłusieje:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi tez bardzo wlosy wypadaly i poszlam do dermatologa i przepisala mi Loxon 5%, wychodzi na to ze pomogl, wloy mi juz nie wypadaja a zuzylam ze 4 buteleczki..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ten exagon ktoś używał?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a loxon jest na recepte?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
asik ja mam wlosy prawie do pasa, po ciazy - fakt oslabily sie sporo ale to normalne, karmilam tez dosc dlugo piersia, nie scinalam i nie mialam takiego wogole zamiaru , a to co moge polecic ci od siebie - i to jest sprawdzone przeze mnie to min. wcieranie soku z czarnej rzepy - nie szampony i specyfiki ze sklepu ale kupujesz rzepe , krajesz plasterek , trzesz na tarce i wyciskasz ten sok z tego w rece po prostu , ja wciagalam do strzykawki zeby lepiej dostal sie na skore glowy i wcieralam , czasem zostawialam na noc, ale przewaznie wystarczy godzine potrzymac i umyc potem - robilam tak dwa, trzy razy w tyg. przez miesiac i rezultat taki ze wlosy nie tylko przestaly wypadac co zaczynaly rosnac nowe - dodam ze moze mocno piec bo jest to wlasnie naturalna siarka , czasem robie sobie taka profilaktyczna kuracje

jest tania i skuteczna w 100%

i co jeszcze stosuje , to zwykle te najzwyklejsze szampony tzw familijna - mam wyprobowana firme Achen - litr za ok 6 zl - tataro - chmielowy i piwny , piwny jest dla mnie najlepszy - wlosy sie bardzooo wzmacniaja , przestaja wypadac, fajnie zwiekszaja objetosc i co najwazniejsze te szampony posiadaja niewiele skladnikow chemicznych w porownaniu z innymi zagranicznymi - i taka ciekawostka - przeprowadzono kiedys badania na szamponach i okazalo sie ze wlasnie te wszystkie typu loreal, itp. itd maja najwiecej szkodliwych i chemicznych srodkow , polskie szampony posiadaja ich najmniej - fakt placza sie po nich wlosy - ale to wlasnie z powodu ubogiego skladu chemicznego - zreszta ja zawsze i tak uzywam jakiegos balsamu czy odzywki dla latwiejszego rozczesania

mozna tez plukac wlosy juz po umyciu ziolami - swietnie dziala rozmaryn i pokrzywa , najlepiej wcierac w skore - olejek rycynowy - owszem ale raczej na poprawienie kondycji samych wlosow :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a gdzie szampony achen mozna kupić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kupowalam w Brzeznie w jednym sklepie ale juz ich tam nie ma, jakis czas temu " odkrylam " na rynku we Wrzeszczu za 5.50 :) zaopatrzylam sie w dwie butle piwnego na zapas , nawet moj maz zaczal ich uzywac, po dwoch myciach znikl mu lupiez
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jestem z Gdyni, więc myslałam że są dostepne np. w jakiejś sieci dorgerii lub supermarketów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no wlasnie ze nie , nie ma ich w drogeriach czy marketach, owszem sa inne ziolowe ale akurat piwnego nie ma nigdzie i wogole tej firmy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki dziewczyny, zaczne od rzepy i zobaczymy:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wklej skład tego szamponu firmy Achen, ciekawa jestem co zawiera bo jak kiedyś patrzyłam to same detergenty, barwnik i zapach oraz kwas cytrynowy.
Z ziołowych polecam Fitomed, Farmonę (Saponics, Seboradin, rumiankowy itd). Wyciąg z ziół na przyzwoitym czwartym miejscu, a nie jak w większości tanich szamponów - po zapachu :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam
mi też włosy wypadały,w dodatku zawsze miałam liche,jedynie w ciąży były długie i gęste,ale po porodzie powrót do małej ilości włosów....Stosowałam różne kuracje,te z naftą kosmetyczną,miodem,żółtkiem jajka,witaminami,tabletek na poprawienie włosów zjadłam chyba po parę paczek z każdej firmy i...nic....Tu w UK lekarka zrobiła mi badania i co się okazało??Niedoczynność tarczycy (bardzo często dostaje się niedoczynność tarczycy właśnie w ciąży i tuż po) .Teraz biorę leki na niedoczynność i włosy się poprawiły,dodatkowo stosuję ampułki exagon i kondycja włosów jest zdecydowanie lepsza.
Dlatego warto się zbadać pod każdym względem,zanim sięgnie się po "magiczne" ziółka na porost włosów. Jeśli paznokcie masz zdrowe,a szwankują Ci tylko włosy lub włosy i skóra to może właśnie potrzebujesz leków zapisanych przez lekarza , po odpowiednich badaniach lekarz ustali,co jest przyczyną.Z mojej strony mogę tylko napisać,że szkoda było tej kasy wydanej na produkty typu skrzypowita itp....nie pomogło,portfel uszczupliło,żołądek zamuliło...a żeby były efekty wystarczyło iść do lekarza na badania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czasem wystarczy uzupelnic witaminy. Mnie wystarczył merz spezial dragees - taki zestaw właśnie na włosy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

u mnie tak samo pomógł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jest tutaj parę osób, które uważają, że te draże pomagają. Może faktycznie warto w nie zainwestować
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zalezy jak duży problem masz z tymi włosami. Ja brałem te draze Merz Spezial i dopiero po 5 miesiacach zobaczyłam efekty. Ale moje włosy to byłą tragedia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

często taki się dzieje, niemniej nie zaszkodzi na wzmocnienie wziąć np. merz spezial z witaminami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam maskę z apteki WAX na wypadanie włosów. Jest też w spryskiwaczu ( moze byc jako dodatek). Maskę nakładamy na włosy, ubieramy czepek, ręcznik i niech się grzeje ;) 2-3 razy w tygodniu, kosztuje kolo 15 zl (zależy od apteki). Ja po ciąży również ścięłam włosy dość krótko, maska, suplement diety Belissa i osobno cynk. Mogę śmiało stwierdzić, że stan włosów bardzo mi się poprawił. ALe z 2 msc mi to zajęło. Powodzenia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wypadanie włosów po ciaży jest całkiem normalne i w 90% z nas to ma.Czytałam kiedyś ze w ciązy włosy bardzo się wzmacniają, rośnie sporo nowych włosów (to za sprawą hormonów ciązowych) a potem po porodzie te wszystkie włosy które urosły wypadają nam.Naczytała sie tego jak sama po porodzie dosłownie garściami mogłam ściągać sobie włosy z głowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też się zastanawiam nad tym exagon .. na groupon jest jeszcze taniej. tylko nie wiem gdzie ten kod się dostaje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na grouponie i cityteam jest ta sama cena, przyjrzyjcie się dobrze. też się zastanawiam, ale bardzo mnie dziwi kompletny brak opinii na jego temat w internecie...chyba jednak podziękje bo może to bubel
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zauważcie jednak, że nie ma nigdzie żadnych opinii na temat tego produktu :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
co prawda nie jestem aktualnie po ciazy ale sobie kupiłam szampon z Yves roches z białego łopianu przeciw wypadaniu - i sprawdził sie swietnie - nawet sie tego po nim nie spodziewałam ..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
skusiłam się i kupiłam kiedyś na gruponie ten EXAGON... powiem szczerze że nie byłam zadowolona, zrezygnowąłam po dwóch miesiącach z "kuracji" miałam wrażenie że efekt jest odwrotny niż obiecywała rekalama, więc wolałam nie ryzykować utraty resztki moich włosów.... osobiście nie polecam... ażeby wzmocnic włosy urzywam szamponów ziołowych i odeszłam od balsamów i odzywek które obciążały moje włosy... i jestem zadowolona z efektów...Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja z kolei kupuję już kolejne opakowanie. Też się skusiłam i kupiłam 1 na próbę i zauważyłam, że chyba działa więc kontynuuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jako fryzjerka polecam kosmetyki z wyciagiem z lozyska, naturalne i w 100% dzialajace, sama mialam problem z wypadniem wlosow po porodzie i plakalam za kazdym razem kiedy mialam sie czesac. Po stosowaniu tych kosmetykow wszystko ustało i zaczely mi odrastac nowe wlosy. Teraz po drugiej ciazy spodziewam sie takiego samego efektu i tez na pewno bede ich uzywac. polecam ampułki:

http://allegro.pl/ampulki-placenta-placo-12x10ml-na-wypadanie-wlosow-i2412899687.html
badz te:
http://allegro.pl/placenta-mil-mil-1-gratis-i2386777578.html

i dla dopelnienia kuracji stosowac razem z szamponem np tym:

http://allegro.pl/szampon-z-placenta-queen-helene-aptekazgor-7608-i2392135807.html
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja z czystym sumieniem polecam maskę do włosów Henna Wax. Nigdy nie miałam tak zdrowych włosów jak teraz, a co najważniejsze jak zaczęły mi garściami wypadać to szybko widać było jak odrastają. Maskę tę stosują często ludzie po chemioterapii. Stosowałam ją 3 razy w tygodniu, teraz profilaktycznie. Poleciła mi ją kumpela, która również stosowała ją po ciąży, a Jej poleciła inna mamuśka, więc produkt jak najbardziej sprawdzony :) Cena za duże opakowanie - około 25 zł, kupiłam w aptece.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
do chwilowego zageszczenia wlosow jest cos takiego jak nanogen. dzisiaj przyszla przesylka z tym do mnie i efekt taki calkiem calkiem moge napisac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja również polecam ampułki z placentą mam jednak wątpliwości czy powinno się ich używać karmiąc piersią. mimo wszystko jest to wyciąg z łożyska i ja sama nie ryzykowałam, czekałam aż skończę karmić piersią.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
EXAGON NIE DZIAŁA, wysusza włosy, sprawia że są matowe, dosłownie siano na głowie. Włosy dalej wypadają. Nie polecam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny ja posunelam sie troche bardziej w poprawe stanu wlosa. skorzystalam z mezoterapii iglowej na skore glowy. polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja polecam smarowanie skory glowy oliwa z oliwek z dodatkiem cytryny.
Sposob dobry i sprawdzony.
Karmiace tez moga stosowac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja od prawie miesiaca używam szampon vax, co 2dzien bo boje sie myc czesciej włosy.. na bank wiecej mi wypadło przez ostatnie 5tygodni niz to co mi zostało :/
Raz w tyg używam tez maseczki vax... no i biore prental clasic ...
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wskazana jest maseczka z żółtek-żółka wetrzeć we włosy ,nałożyć ceratkę ,zmyć p 30 mnnutach szmponem ziołowym,do płukania dodawać piwo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jest super strona laboratorium urody watek zielarsko warzywny - sama korzystam z tamtejszych porad , oliwy nie stosuje ani oleju kokosowego bo zbytnio obciazaja wlosy ale olejek pichtowy wcieram w skore glowy nawet na noc, wcieranie soku z pokrzywy, aloesu , plukanie ziolami - daje niesamowite efekty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a myślałam,że tylko mi teraz włosy wypadają:( Ja stosowałam skrzypowitę ale pani w aptece powiedziała mi,że ma dość ubogi skład,teraz biorę Silicę,widzę wzmocnienie paznokci ale włosy nadal wypadają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam bellisse ja zamiast 1 tabletki dziennie biore 2 i efekt widze i to dosc duzy
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja kiedys zastosowalam metoda dosc niechcaca sie mozna napisac ;) mianowicie kupilam czarna rzepe krajalam po plastrze tarlam na tarce na pape i w rece wyciskalam z niej sok a nastepnie wcieralam w skore , czasem zostawialam na noc czasem na kilka godz a nastepnie mylam , szczypala glowa i piekla niemilosiernie ale 3razy w tyg przez miesiac dalo niesamowite efekty - wlosy nie tyle wogole przestaly wypadac - na grzebieniu moze kilka wlosow po czesaniu , co zaczynaly masowo odrastac i chyba procz tych innych metod czyli biostminy , pokrzywy , olekju pichtowego zrobie sobie jeszcze taka kuracje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja kiedys zastosowalam metoda dosc niechcaca sie mozna napisac ;) mianowicie kupilam czarna rzepe krajalam po plastrze tarlam na tarce na pape i w rece wyciskalam z niej sok a nastepnie wcieralam w skore , czasem zostawialam na noc czasem na kilka godz a nastepnie mylam , szczypala glowa i piekla niemilosiernie ale 3razy w tyg przez miesiac dalo niesamowite efekty - wlosy nie tyle wogole przestaly wypadac - na grzebieniu moze kilka wlosow po czesaniu , co zaczynaly masowo odrastac i chyba procz tych innych metod czyli biostminy , pokrzywy , olekju pichtowego zrobie sobie jeszcze taka kuracje
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja kiedys zastosowalam metoda dosc niechcaca sie mozna napisac ;) mianowicie kupilam czarna rzepe krajalam po plastrze tarlam na tarce na pape i w rece wyciskalam z niej sok a nastepnie wcieralam w skore , czasem zostawialam na noc czasem na kilka godz a nastepnie mylam , szczypala glowa i piekla niemilosiernie ale 3razy w tyg przez miesiac dalo niesamowite efekty - wlosy nie tyle wogole przestaly wypadac - na grzebieniu moze kilka wlosow po czesaniu , co zaczynaly masowo odrastac i chyba procz tych innych metod czyli biostminy , pokrzywy , olekju pichtowego zrobie sobie jeszcze taka kuracje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja kiedys zastosowalam metoda dosc niechcaca sie mozna napisac ;) mianowicie kupilam czarna rzepe krajalam po plastrze tarlam na tarce na pape i w rece wyciskalam z niej sok a nastepnie wcieralam w skore , czasem zostawialam na noc czasem na kilka godz a nastepnie mylam , szczypala glowa i piekla niemilosiernie ale 3razy w tyg przez miesiac dalo niesamowite efekty - wlosy nie tyle wogole przestaly wypadac - na grzebieniu moze kilka wlosow po czesaniu , co zaczynaly masowo odrastac i chyba procz tych innych metod czyli biostminy , pokrzywy , olekju pichtowego zrobie sobie jeszcze taka kuracje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czarna rzepa bardzo dobry sposób ale dość śmierdzący - trzeba szybko zużyć sok i umyć naczynia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Exagon bardzo wzmocnił moje włosy. Udało mi się go kupić o wiele taniej na zakupach grupowych, ale jak zobaczyłam efekty, to jestem w stanie go kupić nawet po regularnej cenie. Ostatnio, jak chciałam zamówić, to trzeba było trochę dłużej czekać, bo wszystko wykupli :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Exagon bardzo wzmocnił moje włosy. ..........

~Magdalenka

tiaaaaaaaaaaaaaaaa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też miałam problem z wypadaniem włosów, dosłownie miałam prześwity już i byłam załamana, nie pomagały żadne skrzypy ani inne wyciągi z bursztynu do wcierania w skórę głowy... zdesperowana poszłam do dermatologa - dostałam do łykania biotynę (Biotebal), Calcium pantothenicum, cynk i dodatkowo codziennie po 1 łyżeczce żelatyny wcinać a do skóry głowy płyn Loxon 5% (na receptę), pani dermatolog powiedziała, że to jedyny dostępny na rynku preparat do wcierania o udowodnionym działaniu klinicznym, wszystko inne to ściema i wyciąganie kasy. Na efekty niestety trzeba poczekać około 2 miesięcy (u mnie zatrzymanie wypadania po 1,5 m-ca). Efekt - włosy wzmocnione, gęste, mnóstwo nowych włosów. Po kilku miesiącach znów ten sam problem - włosy zaczęły wypadać, znów wizyta u dermatologa i powtórka kuracji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Loxonu nie polecam - gdy zaprzestaniesz wcierać to włoski, które wyrosły wypadną. Poza tym to lek na łysienie androgenowe, a nie cudowny specyfik na porost czy zagęszczenie genetycznie rzadkiej czupryny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

sypiace sie wlosy moga byc spowodowane problemami hormonalnymi czy tarczyca a takze mala iloscia snu, brakiem suplementacji organizmu czy niewlasciwa pielegnacja. walczylam z tym latami :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wiele kobiet ma z tym problem ale boja sie do tego przyznac zwalajac wine na hormony zmeczenie czy brak czasu na porzadne mycie maseczki odzywki.. jednak wlosy to wazna czesc naszego wygladu i trzeba o nia dbac :) ja mialam placki doslownie, ciaze karmienie tarczyca wiele mi popsuly chociaz jako nastolatka bylam z mega bujna czuprynka :D co mi pomoglo? The Garden do kupienia na stronie eksperciwlosow.pl to kosmetyki oraz suplementy. jak sie nie wie jakie wybrac to na stronie jest test https://eksperciwlosow.pl/pages/test-wlosow-start a wyniki przychodza na maila
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wlasnie sobie zrobilam ten test :d ciekawa jestem wynikow :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wejdź na Instagrama Marty Klowan, ja wręcz łysiałam a dzięki jej wiedzy włosy są uratowane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Trampolina- jaki rozmiar wybrac? (15 odpowiedzi)

Hej, mamy w planie kupic trampoline,ale zupelnie nie wiemy jaki rozmiar kupic najlepiej,sa rozne...

Nocleg z dzieckiem w Krakowie lub okolicach (4 odpowiedzi)

Dziewczyny macie jakieś sprawdzone miejsca? Potrzebujemy 2/3 noclegi: dwoje dorosłych i jedno...

Tania, sprawdzoan firma kurierska (12 odpowiedzi)

Dziewczyny muszę wysłać wózek 3 w 1 na drugi koniec Polski, jaką firmę kurierska...

do góry