Widok

prosimy o przepis na LECZO

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Kulinaria Temat dostępny też na forum:
J.W


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja wrzucam do garnka paprykę czerwoną i zółtą pokrojoną w paski, wlewam trochę wody i duszę, potem dodaję podsmażoną cebulkę i dalej duszę, potem jeszcze bakłażan , cukinia, kabaczek (zależy co akurat mam, a jak mam wszystko to wrzucam wszytsko) no i na koniec pomidory drobno pokrojone, z nich powstanie sosik. Sól pieprz i gotowe. W takiej postaci jemy to z grzankami (jako lekka potrawa) a jak mamy ochotę na coś bardziej sytego to dodajemy do tego jeszcze podsmażoną kiełbaskę pokrojoną w kawałki, a czasem też pieczarki dla urozmaicenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja robię tak samo jak poprzedniczka, czyli dużo papryki, pomidorów cebuli a reszta to co mam albo to na co mam ochotę , dodaje też przecier pomidorowy, czasmi i kiełbaskę i boczek; ale teraz to nie jest chba jeszcze sezon na leczo bo trzeba poczekac na sezon paprykowy

[url=http://www.maluchy.pl]image[/url [url=https://achtedzieciaki.pl/artykul/10][img]http://s10.suwaczek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja lubię z kiełbaską ale od teściowej nauczyłam się dodawać do lecza podsmażoną mielonkę - bardzo mi zasmakowało, bo jest mięciutka jak wszystkie warzywa, nie twardnieje po smażeniu jak kiełbaska ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak na marginesie - pyszne leczo pieczarkowe pikantne mają w Biedronce, ja podsmażam paróweczki na patelni i dodaję te leczo

Cokolwiek w życiu robisz, nie ma większego znaczenia. Ale ważne jest, żeby to robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wlasnie kiedys widzialam to w biedronce ,musze teraz wyprobowac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
normalnie pyszne jest;) i wcale nie ostre

Cokolwiek w życiu robisz, nie ma większego znaczenia. Ale ważne jest, żeby to robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja robię z kiełbaską i parówkami...
paprykę, cebulkę i pieczarki wpierw podsmażam a potem wszystko razem dusze razem z pomidorkami, do tego sporo kolorowego pieprzu i trochę chilli żeby było ostrzejsze

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Leczo już robiłam jako dziecko, jestem specjalistką w tej materii, hehe ;-)) Kiełbasa podsmażona, później cebula, trochę wody żeby się dusiło, póżniej ew cukinia(ale ja z reguły nie daję), pomidory (aż się rozpadną) i papryka na koniec... Z przypraw vegeta lub podobne, chili lub pieprz cayenne. Zamiast pomidorów można dodac przecier pomidorowy (ew. koncentrat i trochę cukru dla nadania słodkawego smaku) i super smaku dodaje ze 3 łyżki dobrego gęstego ketchupu-sos nabiera fajnego smaku. Na koniec można zagęścić odrobiną mąki. Pycha!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
kusicie laski:)

Ślub cywilny
image

Slub Kościelny

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
up
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
vanilka napisał(a):

> Leczo już robiłam jako dziecko, jestem specjalistką w tej
> materii, hehe ;-)) Kiełbasa podsmażona, później cebula, trochę
> wody żeby się dusiło, póżniej ew cukinia(ale ja z reguły nie
> daję), pomidory (aż się rozpadną) i papryka na koniec... Z
> przypraw vegeta lub podobne, chili lub pieprz cayenne. Zamiast
> pomidorów można dodac przecier pomidorowy (ew. koncentrat i
> trochę cukru dla nadania słodkawego smaku) i super smaku dodaje
> ze 3 łyżki dobrego gęstego ketchupu-sos nabiera fajnego smaku.
> Na koniec można zagęścić odrobiną mąki. Pycha!

Moj mąż jest także specem od LECZO i robi dokladnie tak jak Ty :)) Papryka na koncu, żeby skóra z niej nie odeszła. Choć znam fanatyków, którzy obierają paprykę ze skóry, tylko, że wtedy ona się zupełnie rozpadnie. Ja lubię jak widać wszystkie składniki :)) I ostatnio mąż mnie już dopytuje czy sezon na paprykę się zaczął :-/ ale w tym roku chyba sobie nie pojem lecza... :((

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja robiłam według tego przepisu - http://leczo.net.pl/ i wszystkim smakowało :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja robię tak jak Wy,ale czasami zamiast kiełbasy/boczku daję pierś z kurczaka.
Daję jeszcze pieczarki i kukurydzę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja robię mocno warzywne leczo :] podsmażona kiełbasa (czasem daję też jakieś mięso z gotowania smaku na zupę) + podsmażona cebulka + cukinia ze skórką + marchewki+seler+korzeń pietruszki w słupki + fasolka szparagowa + pomidory + pieczarki + papryka :) czasem też groszek zielony :) i to się dusi :] doprawiam dużą ilością ziół :] trochę soli, cukru :] słodkiej i ostrej papryki :] czasem koncentrat pomidorowy jak dojdę do wniosku, że leczo jest za blade ;)

kilka m-cy temu jedna z Forumek polecała w wątku obiadowym leczo z parówkami :))) pyyyszne :) robiłam kilka razy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam super przepis na leczo: ugotujmycos.pl/leczo-wegetarianskie/. To jest przepis na leczo bez mięsa, bo jestem wegetarianką, ale wychodzi niesamowite, nawet jak stwierdził mój narzeczony lepsze niż z mięsem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kiełbasa, cukinie, papryka, cebula - wszystko kroimy w kostkę, im więcej porcji chcemy otrzymać tym więcej dajemy składników, najlepiej zacząć od podsmażania kiełbasy i cebuli. Wykonanie bardzo proste i szybkie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla mnie najlepsze jest takie (wersja z podsmażaną kiełbasą lub bez wege): Dużo cukinii i papryki. Czekam aż się poddusi, dodaję podsmażoną kiełbasę, cebulę, czosnek i przyprawy. Ja preferuję: ziele angielskie, oczywiście pieprz, sól, liść laurowy i paprykę ostrą. Jadam z pieczywem lub ryżem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja zawsze robię http://bestmap.pl/warzywne-leczo-z-czerwona-czubryca/ smak po prostu idealny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

gdzie usg prywatnie 3w1 brzuch tarczyca i piersi (29 odpowiedzi)

Witam jak w temacie Potrzebuje namiary gdzie zrobie usg prywatnie - cały komplet - chodzi mi o...

Czy ktoś korzystał z pomocy psychoterapeuty? (61 odpowiedzi)

Czy ktoś korzystał z takiej pomocy i może polecić? Ja próbowałam dwa razy, u dwóch różnych osób,...

Jak nauczyć roczniaka spania w łóżeczku? (91 odpowiedzi)

Nadszedł TEN moment... ;P czas na wyprowadzkę z naszego łóżka... jak to zrobić?...

do góry