Widok

proszę o opinie o szpitalu wojewódzkim - aktualne

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam,
Jestem po terminie porodu. Planuję rodzić w wojewódzkim, ale chciałabym sie dowiedzieć jakie są aktualne opinie. Zapewne mój poród będzie wywoływany. Nie chcę marnować czasu i trzy dni walczyć z balonikiem czy żelem. Jestem ciekawa, czy w wojewódzkim nadal jest tak mocny nacisk na poród naturalny, bez oksytocyny itd? Spodziewam się dziecka ponad 4kg, a sama jestem raczej szczupłej budowy, chciałabym uniknąć cesarki. Do tej pory nie mam żadnych objawów porodu, lekarka twierdzi, ze dziecko wysoko i nic sie nie zapowiada, także jestem juz nastawiona na indukcje.

Proszę o opinie z ostatnich miesięcy, nie sprzed paru lat, bo takie już czytałam ☺

PS. Jak wyglądają tam odwiedziny? W osobnej sali, czy w sali z lóżkami?
Czy każda sala poporodowa ma swoją łazienkę?
Jak nastawienie położnych do kp?

Z góry dziękuję za odpowiedzi w temacie. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rodziłam w maju
Ja akurat miałam cesarkę ale wiem, że podawali innym kobietą oksytocynę jeśli były po terminie.
Odwiedziny są w osobnej sali, idziesz tam tylko ty, dziecko zostaje za szybą, więc tata nie ma możliwości wzięcia na ręce potomka.
Chyba żadna sala poporodowa nie ma łazienki. Jest jedna wspólna na korytarzu.
Karmienie piersią mile widziane, chociaż jakiegoś mocnego nacisku nie ma. Gdy się poprosi to położna przychodzi pomóc przy karmieniu.
To moje spostrzeżenia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za opinię. Szkoda, że odwiedziny bez dziecka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

To jest wlasnie najwiekszy plus :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Akurat w szpitalu jest sie tak krotko, ze te 2-3 dni tata wytrzyma. Jak chcesz miec meza do pomocy, to mozna wykupic specjalny pokoj (nie wiem jak z dostepnoscia w Wojewodzkim). Ja sobie nie wyobrazam zeby ktos przylazil na sale (nie lezy sie samemu), siedzial godzinami ... kazda kobieta chce troche intymnosci i odpoczynku.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Oczywiście, rozumiem zalety pokoju odwiedzin, ale liczyłam, że mąż będzie mógł chociaż potrzymać malucha. Pare lat temu odwiedzałam koleżankę po porodzie na Zaspie i była z córeczką na dość dużej sali odwiedzin. Na Klinicznej z kolei widziałam tylko maleńki pokoik przeznaczony na odwiedziny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tę salkę odwiedzin na Zaspie wspominam - jako położnica - koszmarnie. Mnóstwo ludzi, niektórzy odwiedzali całymi rodzinami, duszno, głośno. Drugie dziecko rodziłam w Wojewódzkim i uważam tam zastosowane rozwiązanie za lepsze. Moje obserwacje są takie, że te odwiedziny po porodzie są dla większości mam jednak dość męczące.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Rodziła na początku lipca w Wojewódzkim (3 poród) i miałam salę jednoosobową za darmo. Tylko wiadomo że nie zawsze jest wolna. Jeśli chodzi o wywoływanie to chyba raczej kwestia decyzji ordynatora. Co prawda pierwszy poród miałam wywoływane 5 lat temu ale zaczeli właśnie od balonika mimo ze miałam już małe rozdarcie ale ordynator sie uparł ;) Szybko pękł, tego samego dnia próba oxy no ale u mnie po próbie samo ruszył. Z tego co się orientowalam to teraz podobna procedura. Generalnie polecam Wojewódzki: )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeszcze odnośnie łazienek - jest na korytarzu, chyba 3 kabiny prysznicowe (ale dokładnie nie pamiętam). Co było dla mnie zdumiewające, nigdy nie zastałam w łazience innych pacjentek.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki Kobietki za opinie :) Ja nie spodziewam się odwiedzin nikogo innego, prócz męża :) Zastanawiam się, który szpital wybrać na wywoływanie.
Czekam na kolejne opinie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potwierdzam. Rodzilam 1,5 roku temu w Wojewódzkim i też nigdy nie spotkałam nikogo w łazience.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aż mnie korci, żeby jednak wybrać wojewódzki, żeby sprawdzić, czy będzie ktoś w łazience, hihi ;-) Może tam jakaś zapadnia jest ;-))))?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak wtrącę, ja rodziłam CC na Klinicznej. Mąż mógł byc ze mną później co było dla mnie niesamowicie komfortowe, nie czułam się najlepiej - wiadomo boom hormonów, fizycznie też osłabiona, ten wspólny czas i pomoc były dla mnie na wagę złota. Partnerzy pacjentek z mojego pokoju mi nie przeszkadzali, wręcz przeciwnie. Jedna z pań miała komplikacje z maluszkiem i była tam dłuższy czas, mąż bardzo ją wspierał. Nie zawsze odwiedziny to rodzina, znajomi i tłum, choć pewnie i tacy się niestety zdarzają. Fajnie że można wybrać szpital z preferowanym rodzajem odwiedzin, mi osobiście odpowiadała opcja na Klinicznej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kasia, a kiedy rodziłaś na Klinicznej? Bo byłam tam we wtorek i widziałam mini pokoik odwiedzin, więc pomyślałam, że teraz już wszędzie są takie pokoje odwiedzin i tylko tam się można zobaczyć z mężem...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tą łazienką w wojewódzkim to prawda. Zawsze pusto. Aż mi było głupio jak latalam i kapalam się parę razy dziennie. Teraz też bede za tydzień tam rodzic i zobaczę czy pusto
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witajcie. Ja mam termin za 3 tyg. I mam mieć planowa cesarke i mam otrzymać za tydzień skierowanie. Ponoć wojewódzki i kliniczna robią planowe ceserki. Ja wolę wojewódzki. Może ktoś miał taką sytuację i wie mniej więcej jak to wygląda i jaki oni termin dają? Tydzień przed terminem porodu czy jak? Będę wdzięczna za odp.:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mirka teoretycznie odbywają się tam odwiedziny, ale ja dwukrotnie miałam cesarke na Klinicznej, zmieniałam tez sale - zawsze tatusiowie odwiedzali w salach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Laserowa korekcja wzroku (45 odpowiedzi)

Czy któraś z Was poddała się temu zabiegowi? Możecie polecić jakąś klinikę, lekarza, koszt? Jak...

Jakki bidon dla 3-latki, z którego nie kapie? (13 odpowiedzi)

Dziewczyny macie jakieś sprawdzone bidony, z których nie kapie. Obecnie mam Canpola ze słomką,...

cholestaza-szukam lekarza (7 odpowiedzi)

witam.poszukuję dobrego lekarza w trójmieście który zna się na cholestazie i poprowadziłby moją...

do góry