Widok

przepis na tortille

Rodzina i dziecko Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
dziewczyny czy wiecie jak zrobić takie placki z tortilli, takie jak można gotowe w sklepach kupić zapakowane. są strasznie drogie, a podejrzewam, że to tylko woda i mąka...
wiem, że kiedyś na forum ktoś podawał przepis w jakimś wątku kulinarnym ale nie mogę tego odkopać. zaznaczam, że nie chcę takich jak na naleśniki ale takie sklepowe jak ktoś potrafi zrobić.
dzięki!

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w Lidlu i w Carrefourze były ostatnio po 6 zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no 6zł to jeszcze nie tak porażająco drogo ale i tak taniej wyjdzie zrobić samemu. tym bardziej, że są pakowane po 4-6 sztuk tylko.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w sumie racja :)

to pewnie się robi tak jak nalesniki tylko może bez jajka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
znalazłam na necie:

"Przepis, który nie może się nie udać, na pyszne placki tortilla:

2 szkl maki kukurydzianej
1 szkl mąki pszennej
1 łyżka masła
sól
wody ile zabierze (ok 300 ml)

To wszystko zagniatam. ciasto powinno mieć konsystencję jak na pierogi (dosyc miekkie). Ciasto dzielimy na małe kawałki i wałkujemy na bardzo cienkie placki. Bron Boże nie piekę tych placków w piekarniku! Należy je smażyć na suchej patelni do momentu aż pojawi sie kilka brązowych plamek na plackach (nie rumienimy ich całkiem bo będą twarde).

wychodzi około 8-10 placków, w zależności od wielkości."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki serdeczne. spróbuję i mam nadzieję, że się uda i będą tak dobre jak sklepowe albo i lepsze :-)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w Kuchnie Świata w Galerii Bałtyckiej są po 5.50 zł za 6 szt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wątek stary, ale Asiek może nadal tu zagląda, zwłaszcza, że ma nowy suwaczek z 2010 r :)

Robiłaś placki na tortille wg tego przepisu? Wyszly, czy szkoda czasu na nie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zamiast masła lepszy jest smalec, robiłam kilka razy ale mój mąż i tak mówi że najlepsze te gotowe

więc z niecierpliwością czekam na tydzień mexykański w lidlu, zawsze wtedy są tam tanie tortile:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w biedronce są gotowe tortille 4 sztuki po 3 z kawałkiem. ja zawsze kupuje płaty i daje farsz ! nie mówię już o tortillach z farszem bo w biedronce też są ale za ok 7 zł dwie sztuki ale te same płaty za ponad 3 zł są super.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.gotujmy.pl/tortilla---przepis-podstawowy-,przepisy,31007.html

tutaj latwy przepis na tortille
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wątek stary ale podbijam :] bo mam ochotę zrobię te placki :]

kto próbował robić z przepisów - linki wyżej? jak wyszły?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam na drugim kompie w zakładkach właśnie filmik na yt z dokładnym przepisem na takie tortilowe placki, ale to dopiero pod koniec przyszłego tyg będę mogła podrzucić :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to puuupa blada ;) bo dzisiaj na obiad mam zamiar zrobić :] cóż - będę eksperymentowała :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tu sa filmiki

http://www.youtube.com/watch?v=OJg3ewjMuEg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak obiecałam mój ulubiony kanał kulinarny!! http://www.youtube.com/user/videokuchniapl
tutaj też jest pzrepis na tortillę :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jaki robicie farsz do tortilli? ja podsmażam kurczaka, i do tego wkładam do tortilli sałatę lodową z pomidorkami i sosem salsa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ostatnio zrobiłam kawałki piersi kurczaka w płatkach kukurydzianych :] do tego tortilla posmarowana majonezem, drobniutko pokrojona kapusta pekińska (nie miałam sałaty lodowej), pomidory, świeży ogórek, czerwona cebulka :]

czasem daję pierś z kurczaka w kawałkach, podsmażoną z cebulą i dużą ilością przyprawy do gyrosa :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja smaze mieso mielone, robie sos czosnkowy, pomidor ogorek i salata;) placki kupuje w biedronce i sa super;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w biedronie sa po ok 4 zl :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry