Widok

pytanie o tabliczke mnożenia :)))

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
ja już nie mam cierpliwości, może wy coś poradzicie, od tygodnia córa uczy się tabliczki mnożenia i NIC, kompletnie nie może zapamiętać, pani w szkole daje im karteczki z kilkoma przykładami i mają minutę na rozwiązanie, jej się nie udaje, bo ciągle każdy przykład rozkłada na czynniki pierwsze i dodaje, przez co przez minutę robi dwa przykłady na dziesięć, nie wiem co jej poradzić, ona nie umie się tego nauczyć na pamięć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam gre planszowa do nauki tabliczki mnozenia . W grze moga uczestniczyc 2 lub 4 osoby . Gra jest nowa . Moge ja Pani odsprzedac za 10 zl. Jezeli jest Pani zainteresowana to prosze o kontakt telefoniczny pod numerem : 695-309-535 Barbara .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli twoje dziecko ma problem z przyswajaniem wiedzy, wynika on ze słabej koncentracji. Można to ćwiczyć. Polecam kursy oferowane przez Best Brain Boral. Są bardzo skuteczne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nauczenie dziecka tabliczki mnożenia jest sporym wyzwaniem. Ja wykorzystywałam do tego kolorowe kartoniki. Dosyć fajnie ta metoda jest opisana w artykule: https://byc-matematykiem.pl/pomoc-w-nauce-tabliczki-mnozenia/.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Metods dobra w domu,na klasówce nauczyciel nie pozwoli na takie praktyki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jest piekna metoda ,ale zapamietuje tylko wierszyki, a nie liczby ,dlaczego tak jest?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hehe mój wątek sprzed 6 lat :))) już nawet nie pamiętałam, ze taki zakładałam:) teraz młoda w drugiej klasie gimnazjum i z tabliczką nie ma problemów, ale druga jest w pierwszej, więc zaraz się zacznie hehe
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A próbowałaś skorzystać ze stronki http://aztekium.pl/? moim pociechom pomogła i przy tabliczce mnożenia i przy procentach :) Stronka jest darmowa więc nie musisz kupować żadnych programów czy pomocy naukowych żebyście ogarnęli ten problem ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
metoda palcowa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie tylko na 9, to metoda na wszystkie powyżej 5, a te mniejsze łatwiej zapamiętać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na tabliczkę trzeba czasu, szkoda że nie zaczęłaś córki uczyć zanim pojawiła się w szkole, jeszcze ma sporo czasu, ćwizcie odziennie mnożenie przez inną cyfrę. W szkole pewnie maja mnożenie do 30 czy już do 100?
Syn w 3 klasie dopiero teraz pani wymaga na wyrywki ałej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja Zuśka jest już w drugiej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
teraz jest tab. mnożenia w I klasie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jak byłam mała to co miałam się nauczyc tez uczyłam sie wieczorem potem kładłam ksiazke czy kartke pod poduszkę i mama zawsze mowiła ze w nocy mi samo do głowy wejdzie...i wchodziło ;) działało ;):) hehe

Powodzenia dla Twojej córeczki !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lacerta fajna ta metoda, ale dla mnie hehe, małej tym nie zamieszam w głowie, bo stanie przed panią i zacznie dziwne ruchy robić i pewnie w końcu wszystko pomyli, myślę że to jest dobre dla kogoś kto już trochę kuma, a zapomniał :))) siedziałam z nią i mnożyłyśmy przez 3 na blachę na pamięć, zobaczę jutro rano co zapamiętała, ja zawsze uczyłam sie przed snem bezpośrednio i rano sama się dziwiłam ile pamiętam i pokaże jej ta grę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja bym wlasnie teraz przycisnela troszke z ta tabliczka. To podstawa calej matematyki. Jak teraz bedzie miala jakies problemy pozniej nie nadgoni.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam nadzieje, ze link dziala, bo ja z tel pisze:)

uwielbialam ta metode. Bardzo szybko sie jej nauczylam od siostry. Bo niestety moja nauczycielka tego nam nie pokazala. A potem jeszcze nauczylam kolezanki ze swojej klasy.

Powodzenia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja matmy wogole nie rozumiałam i nie rozumiem nic...tempa jestem z tej dziedziny ,z tabliczka mialam problemy ze nie zapomne.............:( napewno nie ucz dziecka na siłe,powoli sama zakuma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ta metoda z palcami nie jest tylko dla 9. Dziala tez na innd cyfry:)

http://www.youtube.com/watch?desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3D-iyM5fCLMm0&v=-iyM5fCLMm0&gl=US
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rybalon: fajne wierszyki :)

Moja mama uczy matmy w średniej szkole i pierwszą odpytkę jaką robi w pierwszej klasie to tabliczka mnożenia. I porażająca większość dostaje jedynki... To jest straszne, że po tylu latach nauki te dzieciaki nie umieją podstawowych działań! bo dodawać też słabo umieją.
Mama najczęściej pyta właśnie o 7x8, 6x7, 8x9 ;)

Niestety trzeba wkuć na blachę i nie ma innej metody...

Ja się nauczyłam tabliczki mnożenia w godzinę. Ale miałam motywację, mama powiedziała, że nie pójdę na dwór dopóki się nie nauczę ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
i to mozesz sciągnąć
http://www.dobreprogramy.pl/Tabliczka-mnozenia-na-wesolo,Program,Windows,11647.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Wakacje z dziećmi (124 odpowiedzi)

nie mamy pomysłu na tegoroczne wakacje z dziećmi 5,5 lat i 3 lata byliśmy w zakopanym i...

do góry