Widok

sposób na przypalony piekarnik?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Ratujcie, bo zwariuje. Nie mogę doczyścić mojego piekarnika. Szoruję i nic. Najpierw spryskałam piekarnik preparatem W5 z Lidla ( koleżanka poleciła ), ale bez rewelacji. Później szorowałam cifem. Też bez rewelacji :(
Ogólnie najgorsze są zakamarki piekarnika - w rogach przypalenia, ktorych nie mogę sie pozbyć.
Czy możecie mi coś polecić?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
spróbuj może sodą oczyszczoą albo proszkiem do pieczenia
dodajesz trochę wody i ta papkę nakładasz na zabrudzone miejsce

powinno zejść

image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tytan w sprayu. Obficie spryskujesz i czekasz z 20 min, następnie zmywasz szmatką z ciepłą wodą. U mnie zadziałało prawie jak w reklamie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na początek żeby to rozmiękczyć możesz wlać na głęboką blaszkę czystej wody i włączyć piekarnik na 100 - 150 stopni na ok. 40 minut - ta para rozmiękczy trochę ten zaschnięty przypalony tłuszcz. U mnie działa.
Wiem też że Cillit Bang dobrze bierze takie trudne brudy.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Już jakoś się uporałam, ale... w zakamarkach nadal kicha :(
Nie mogę doczyścić. Będę musiała kupić, albo Tytan, albo Cilit i wypróbować. Mało tego - męża zatrudnię do tej pracy :)
Kurczę zawsze na bieżąco czyściłam, a ostatnio kilka razy zaniedbałam i teraz mam nauczkę.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cilit u mnie nie zadzialal, woda tylko dymu narobila ja mysle ze tytan najpredzej sobie poradzi. zaczne walczyc ze swoim piekarnikiem po porodzie. daj znac jak u ciebie z tymi zakamarkami poszlo:)

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam cilit bang:) i dziala

Ślub cywilny
image

Slub Kościelny

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
albo szukaj tu:) http://www.perfekcyjnapanidomu.fora.pl/

Ślub cywilny
image

Slub Kościelny

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jakis czas temu tez walczylam z brudnym piekarnikiem i przypalonym garnkiem powiem szczerze nic nie zadzialalo tak jak FLESZ termax zel tani i swietny szysci wszystko i nie niszczy polecam z czystym sumieniem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mirakula, a gdzie to cudo można dostać?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może jakieś nowe sprawdzone, niezawodne środki lub sposoby?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie macie sprawdzonych środków?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
perfekcyjna pani domu polecała ostatnio wysmarowanie piekarnika gruba warstwa mleczka typu cif, pozostawienie na trochę i zmycie. U mnie sprawdziło się to w połowie bo mocniejsze plamy niestety zostały. Polecam tez takie czyściki z lidla do garnków - łatwiej jest doszorować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ostatnio walczyłam z przypaloną szybą z przodu piekarnika w nowo wynajmowanym mieszkaniu i:
- soda (taka papka) nic nie dała (zostawiona na długi czas)
- mleczko cif - nic
- cilit na tłuszcz i tym podobne - prawie nic
Pomogło:
- polałam szybę cieniutką warstwą wrzątku i ludwikiem, szorowałam szczotką plus taką jakby skrobaczką do szyb (na mróz do auta). dwa razy i miałam szybę czyściutką
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam taki niezawodny środek - żel do czyszczenia piekarnika z Amwaya, niestety nie mam pojęcia, czy to jeszcze można dostać. Smaruję tym żelem na kilka minut i nie ma śladu po najgorszym zapieczonym brudzie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też używam amwaya - produkt dalej jest w sprzedazy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
To, najlepsze: http://allegro.pl/glix-niemiecka-pianka-do-piekarnikow-grilli-500ml-i2670614711.html pryskasz, zostawiasz na godzinę lub więcej i bez żadnego drapania zmywasz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja ostatnio doszorowałam nasz piekarnik czyścikami z lidla do garnków świetny produkt!!!! POLECAM
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Balbinka gdzie można kupić ten środek?

Hania - jak wygląda ten czyścik? Jakiego płynu czy innych chemikaliów używałaś z nim?

A może macie sposób na przypalony na kuchence sok ze śliwek? Tak sie wgryzł w emalię, że pomimo wielokrotnego szorowania zostały brązowe kropki i kreski.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko przez Internet, albo w sklepach z chemią niemiecką, jest super, a używałam już cudów, nawet te żrące preparaty do czyszczenia kominków nie pomagają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Balbinka - piekarnik powinien być nagrzany czy opryska jak jest zimny?

bo kiedyś miałam jakiś środek do stosowania w ciepłym piekarniku ;) zaraz jadę kupić tego Glixa :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia, stary wątek, ale może przeczytasz i napiszesz czy ten glix się nadaje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mialam zapieczony i przypalony piekarnik i tylko jedna rzecz dala rade :D popryskac woda spryskiwaczem do kwiatow, na to posypac soda oczyszczona i znow lekko spryskac woda - zostawic na noc, rano spryskac woda i gabka scierajac myc - tak jak naczynia sie plynem do naczyn myje :P
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecam Voigt Grillpol
http://www.pryskaj.pl/pl/p/VC-243-Grillpol-Voigt-1-L-do-tlustych-spieczonych-zabrudzen-grille,-piekarniki,-rozna-itp./357

Dzięki niemu wyczyściłam piekarnik z przypalonego brudu. Ciężko go dostać. ale powinien być np. w Makro.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ratujcie, wstyd ale mam piekarnik zaniedbany od 4 lat (w tym 2 ciąze, wiadomo-brzuchy, brak czasu) dopiero chce sie za to zabrac. cos nowego i samoczyszczącego w sklepach moze jest? rossman, lidl?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myk polega na tym że soda w połączeniu z octem a nie wodą czyni cuda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W sklepach z niemiecką chemią jest taka pianka w sprayu do czyszczenia piekarników itp. - genialna, wystarczy psiknąć, zostawić na kilka godzin (zostawiam na dobę lub całą noc) a potem wystarczy wytrzeć mokra szmatką. Zero szorowania i drapania, wszystko schodzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jaka nazwa tej pianki?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
taka pianka jest też w lidlu, kosztuje chyba z 8-10zł, psikasz a po 2 godzinach masz piekarnik jak nowy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w rossmanie też domol ostatnio była promocja za 5,99 nagrzewasz piekarnik do 60 stopni spryskujesz zostawiasz na 2 godziny i schodzi wszystko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz to chyba warto wybierać piekarniki, które mają funkcję samoczyszenia, ja tak mam w swoim Electroluxie, ja jakieś większe zabrudzenia używam preparatów od producenta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Płyn Megilo żółty - super na przypalona szybę w piekarniku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przy tego typu problemach, najlepiej własnie zakupić coś porządnego, ja zawsze oszczędzałam na domowych środkach do czyszczenia ale już tego nie robię... Kupiłam własnie środki od indavox home, własciwie - środek do piekarnika i faktycznie nie zawiodłam się. To nowość na rynku, ale faktycznie zasługuje na miano rewelacyjnego srodka do czyszczenia. Usuwa brud i zapieczony tłuszcz dość szybko :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdecydowanie Indavox Piekarnik, wyczyścił mój piekarnik, mimo że wydawało się to niemożliwe. Nic nie pomagało, więc sięgnęłam po produkt premium, z wyższej półki, określany mianem profesjonalnego. Różnica widoczna gołym okiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od siebie polecam profesjonalne środki od indavox home. Mam od nich preparat do piekarnika naprawdę jest genialny, wystarczyło spryskac zabrudzone miejsca, a po kilku minutach brud fajnie sam odchodzi, ja swój preparat kupiłam w bricomarche.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam piekarnik Elecroluxa i do czyszczenia korzystam z ich firmowych środków przeznaczonych do takich problemów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znalazłam idealny środek do czyszczenia piekarników. Byłam w szoku, że można praktycznie bez szorowania tak umyć te przypalenia. Patelnie też wyczyszczone. Ile czasu zaoszczędzone i ręka nie boli. Lepszego do tej pory nie miałam. O ten chodzi https://opinions.pl/hap-win-grill/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Jaki wózek polecacie (26 odpowiedzi)

Cześć niebawem rodzi i jeszcze zakup wózka jest przede mną, podobają mi się maxi cosi mura4,...

Co na parapetówkę ... (57 odpowiedzi)

gdy ludzie mają już wyposażenie z poprzedniego mieszkania :( do 150zł bubububbb

Jakie sa wasze priorytety na swieta? (66 odpowiedzi)

Zastanawiam sie jak ludzie teraz spedzaja swieta... Czy faktycznie najwazniejsze sa...

do góry