Widok

twaróg w ciąży???

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Mój ginekolog mówił mi, żebym jadła dużo twarozków i faktycznie stosowałam się do jego zaleceń, każdy dzień jadłam serek waniliowy i może nie każdy dzień, ale jadłam kanapki z twarogiem, a teraz się dowiedziałam, że twarogi czy biały ser nie jest zalecany w okresie ciąży, że poleca się ser żółty. Co o tym myslicie?wiecie coś na ten temat?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
najlepiej jeść wszystko z umiarem :)

Nie uniknie się szkodliwych składników, dzisiaj są one wszędzie. Zmienia się teraz piramida zdrowego żywienia- ryb już nie polecają jeść ryb 7 razy w tygodniu, a ok. 2-3, ponieważ ryba może zawierać rtęć...

Gdybyśmy się do wszystkiego stosowali, to powoli zwariujemy.

Najlepiej więc wszystkiego po troszku. (Z resztą dzidzia potrafi dać znać, co jej smakuje, a co nie :) )

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja miała okres, że jadłam duzo twarogu i piłam mleko, (którego przed ciążą nie znosiłam). Teraz dziecku potrzebny jest wapń, po urodzeniu, mlecznych wyrobów trzeba jeść z umiarkowaniem, aby nie miało skazy białkowej i uczulenia na mleko krowie.


Weź pod uwagę iz nasze matki i babcie, az tak nie uważały i jakoś zdrowe dzieci rodziły, więc bez przesady. A gdyby aż tak bardzo uważać, to mało bys mogła jesć, a ja np. mam wielką ochote na pepsi......i lody.

image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
poprostu żółty ser zawiera więcej wapnia, ot cała tajemnica, ale i więcej tłuszczu,

szczęśliwa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmmm.. a kiedy polecali jeść ryby 7 razy w tygodniu??? ... nowa piramida jest od 1997 r. ... a że nie ma jej w "obrocie.." to już inna sprawa..
ale zasady nie zmieniają sie z dnia na dzień.. :))

...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
może ja jestem na etapie piramid z lat 80 z podręczników szkolnych :)

Ostatnio o tych rybach czytałam... Przypomniała mi się też historia z za i przeciw margarynie i masełku. Do tej pory nie wiem, co dla nas lepsze, bo ciągle wymyślają nowe historie...

Ja jem to, na co mam ochotę i nie zwracam kompletnie uwagi na to, czy to zdrowe czy nie, ile ma kalorii itp. :)

Sorki za OT :D

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
żółty ser ma więcej wapnia ale też dużo tłuszczu

Cokolwiek w życiu robisz, nie ma większego znaczenia. Ale ważne jest, żeby to robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja koleżanka urodziła dziecko w 26-tym tygodniu ciąży!!!!! Prawdopodobnie przyczyną tak wczesnego porodu była bakteria, która może występować w "surowych" produktach mlecznych np.twaróg lub na nie umytych owocach.Na szczęście obecnie maluszek ma się dobrze, jedynie (póki co) jest dużo mniejszy od swoich rówieśników.


image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
twaróg jest surowym przetworem mlecznym?
na pewno?
ja jem prawie codziennie kostkę, bo ma duzo wapnia i jest łatwiej strawny niż ser żółty.
o tej bakterii to słyszałam, ale w rybach....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
To chyba raczej chodzi o sery pleśniowe (camembert, rokpol). Takich faktycznie nie polecają lekarze w czasie ciąży, bo pleśnie mogą zaszkodzić.
Ale osobiście uwielbiam takie sery i nie mogłam się im czasem oprzeć będąc w ciąży :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
o tak,pleśniowe na pewno, czytalam w wielu miejscach ale o twarożku pierwsze słyszę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
tez się zdziwiłam apropos twarożku, ale lekarze wymieniali go jako jedną z przyczyn.W każdym razie na pewno była to bakteria z nabiału lub nie umytych warzyw bądź owoców.


image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chodzi o twarog z niepasteryzowanego mleka. Pasteryzowane mozna jesc
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Twaróg zawiera wiele minerałów potrzebnych dla dwojga :) oraz najważniejszy czynnik jakim jest kwas foliowy! Należy natomiast pamiętać, że jedzenie serka wiejskiego powinno być jedynie dodatkiem a nie podstawa diety ciążowej! Tutaj macie opisany twaróg w ciąży i jego wpływ oraz jaki jeść https://www.mojniemowlak.pl/serek-wiejski-i-twarog-w-ciazy/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Amniopunkcja - do osób które już to przeszły (285 odpowiedzi)

Z uwagi na poprzednią ciążę z silnym podejrzeniem wady genetycznej, którą poroniłam w 13...

Przyjazne msze dla dzieci gdzie w gdańsku (2024)? (3 odpowiedzi)

Cześć, ktoś może polecić msze jak w temacie?

dobry prawnik- prawo rodzinne. Kogo polecacie? (17 odpowiedzi)

sprawa jest dosyć skomplikowana, szukam dobrego prawnika który zajmuje się ustalaniem ojcostwa....

do góry