Widok

walczę o syna proszę o opinie

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Mój były partner chce mi odebrac 3,5 letniego syna wniósł sprawę do sądu Rejonowego Gdańs Południe gdzie przewodniczy Beata Będkowska Rohde. We wniosku zrobił ze mnie niezróważoną psychicznie alkoholiczkę. Wziął sobie na świadka swoją mame , która ma zeznawać na okoliczność sposobu sprawowania opeki nad moim synem przezemnie jak i na zdolność ojca do sprawowania tej opieki.Ja mam 3 świadków z rodziny i 4 z poza rodziny którzy będą świadczyć przeciw partnerowi,mam opinie bardzo dobre świadczące o mnie i o dzieciach z przedszkoli syna i ze szkoły starszego syna( on nie jest jego ojcem) opinie od psychologa z CIK o mnie też bardzo dobrą. Mam pełne wsparcie rodziny we wszystkim, a mimo to po pierwszej sprawie odniosłam wrażenie ,że sędzina i tak jest bardzo za wnioskiem partnera, fakt jeszcze nie odpowiedziałam na pozew jestem w trakcie, Z tym ,że może ktoś miał już doczynienia z tą sędziną w podobnych sprawach i może mógłby nakreślić sylwetę tej sędziny czego można się po niej spodziewać . Przeraża mnie ona.
Przerażona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co prawda nie miałam do czynienia z ta sędziną, ale Polskie prawo jest zazwyczaj po stronie matki... a matka Twojego partnera to nie swiadek:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba nie do końca po stronie matki. Ojciec mojego dziecka jest alkoholikiem chorym psychicznie. W szpitalu psychiatrycznym spędził ponad dwa miesiące, a sędzina bez żadnych badań przyznała mu widzenia i możliwość zabierania dziecka na spacery. Dodam że miały być badania w ośrodku rodzinno wychowawczym ale tatuś się nie stawił na żadne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no i prawidlowo zrobiła, rozumiem, że jest chory psychicznie, ale czy osoba chora nie może być rodzicem?? czy zagrazał dziecku?? gdyby zabrał (sąd) dziecko Pani, a przyznał ojcu to bym uważała ze coś jest nie tak, ojcowie też mają prawa, o które coraz chetniej walczą
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
"no i prawidlowo zrobiła" wybacz ale chyba nie wiesz co piszesz. Widać że nie masz o takich sprawach żadnego pojęcia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rozumiem, że osoby chore nie mogą być rodzicami, choroba psychiczna jest tak samo człwowiekiem, przzeciez nie dała dziecka po opiekę, tylko możliwośc widywania, nie wiem jak by mój maż gdybysmy się rozwiedli to bym się cieszyła, że nie rozwiódł się z dziecmi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miało być osoba chora psychicznie:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czemu nie świadek??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sędziowie często są mylnie odbierani przez strony. Nie sugeruj się zachowaniem sędzi na rozprawie, bo będzie się ono zmieniało na każdej rozprawie. Wpływ na to będą miały środki dowodowe przedstawiane w toku postępowania. Ty podchodzisz emocjonalnie, sędzia zupełnie chłodno. Nie oczekuj jakiś specjalnych pozytywnych emocji, bo sędziom nawet nie wolno takich okazywać.
Powodzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo trafna wypowiedź co do zachowania sędziny na sali ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie swiadek, bo matka jest osoba która wiadomo, że nie będzie zeznawała przeciwko synowi, jej ocena bedzie subiektywna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
w sądzie rodzinnym to nie ma zastosowania. Członkowie rodziny są pełnoprawnymi świadkami, bo w sprawach rodzinnych to właśnie rodzina wie najwięcej. Czasem są jedynymi świadkami w sprawach rodzinnych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jasne szczegolnie jak jest jedynym swiadkiem, jak w tym przypadku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie ma znaczenia ilość świadków, tylko wiarygodność ich zeznać. Po Twoich opiniach widać, że bladego pojęcia nie masz na czym to wszystko polega.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie ma znaczenia ilośc świadków, dziwne, byłam świadkiem w podobnej sprawie, gdzie ojciec miał za swiadka swoją matkę, koleżanka miała mnie, 2 koleżaki jeszcze i brata, no i adwokat jej męża doradziła mu aby ustąpić jej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
:)) i na tym przypadku robiłaś aplikację?? gratuluję :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
a kto powiedział że robiłam aplikację... nie wiem polacy to jakiś dziwny naród, byle się kłócić i poniżać, gdy ktoś kogoś probuje wesprzeć inna osobe to już go zmiażdzyć odrazu, oby jak najmniej takich ludzi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
tak, polacy to dziwny naród, są specjalistami od wszystkiego, w każdej dziedzinie mają pełna wiedzę :D
wsparcie kogoś nie polega na dawaniu złudnych nadziei i wprowadzaniu kogoś w błąd tylko po to, aby lepiej się poczuł chwilowo. Finalnie takimi radami zaszkodzisz tej osobie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja przedstawiłam na swoim (właściwie koleżanki) przypadku i tak jak to przestawiła adwokat koleżanki która broniła, ale widze że Pani, pozjadała wszystkie rozumy i tylko Pani zdanie się liczy :> a w tym przypadku, gdzie Pani Przerażona ma opinię od znajomych (pewnie wspólnych znajomych) i od rodziny, a także od psychologa, wiec mogę śmiało potwierdzić wszystkie swoje dotychczasowe opinie!!! I nie sądze aby w tym przypadku były dawane złudne nadzieje... no chyba, że się mylę teściowa to powie jako jedyna prawdę, psycholog będzie kłamał i reszta osób także...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a w tym przpadku to raczej teściowa to półświadka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gwoli wyjaśnienia - sędzina to żona sędziego. Kobieta-sędzia to sędzia. Piszę to, bo niektóre się obrażają, jak się mówi do nich per sędzina, inne nie zwracają uwagi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przerażona ja po własnych doświadczeniach napiszę ci jedno. Znajdź sobie bardzo dobrego adwokata bo niestety ale w Polskim sądzie nie można liczyć na sprawiedliwość tylko na to co uda ci się wywalczyć.
A z tego co tu przeczytałam to niestety ale panie nie mają pojęcia jak wyglądają takie sprawy a ich doświadczenie to filmy i kolorowe magazyny.

A do tych które piszą że osoba chora ma prawo do opieki nad dzieckiem. Tak ale nie kiedy mu zagraża a alkohol potęguję tą chorobę. jak później napiszą że dziecko zostało zabite przez chorego pijanego ojca to będziecie pisać "kto dał takiemu człowiekowi prawa do dziecka".
Więc jeśli nie wiecie o czym piszecie to lepiej nie piszcie wcale.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
i z tym się zgadzam. Dobry prawnik to podstawa, bo w polskich sądach próżno szukać sprawiedliwości. Na szczęście zawsze istnieje II instancja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
powinnam dodać, że kontakt zawsze miałam bardzo dobry z matka partnera, a ona u nas w domu było od narodzin dziecka do teraz ze 4 razy, ja u niej z synem ze 3. nie stać mnie na adwokata:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i w tej sprawie będzie zeznawał przeciwko partnerowi mój starszy syn, ja nawet zgłosiłam na policji że dochodziło u nas w domu do znęcania się psychicznego względem syna starszego i mnie, ale na razie cisza policja robi swoje , a sprawa toczy się innym torem. napisał nawet do mnie sms gdzie mnie straszy, ale nie ze swojego numeru. nie wiem co z tym dalej robić.nie podpisał się taki głupi to on nie jest.
Chciałam wszystkim bardzo podziękować ,że włączacie się do tej dyskusji ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeśli Cię nie stać to spróbuj chociaż wystąpić do sądu o przyznanie papugi z urzędu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a to tak każdy może????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie każdy, ale ten kto ma trudna sytuacje materialną i bez uszczerbku utrzymania koniecznego dla siebie i swojej rodziny nie jest w stanie samodzielnie opłacić pełnomocnika. Musisz wykazać, że Cię nie stać.

więcej np. tu http://dziecko-i-prawo.wieszjak.pl/dziecko-w-sadzie/261521,Jak-starac-sie-o-przyznanie-adwokata-z-urzedu.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przerażona miałam tą samą sędzie na rozprawie alimentacyjnej.. taka hetera :-) ale konkretna i tak jak sedzia nie okazuje zadnych emocji..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Po pierwsze, naucz się że kobieta na stanowisku sędziego to SĘDZIA a nie sędzina. Słowo sędzina to określenie żony sędziego.
Sędziowie i sędzie nie lubią niedouków.
Tu wstawiam ci odmiane prze przypadki słowa "sędzia" w rodzaju żeńskim:
mianownik: kto? co? (ta) sędzia
dopełniacz: kogo? czego? (tej) sędzi
celownik: komu? czemu? (tej) sędzi
biernik: kogo? co? (tę) sędzię
narzędnik: z kim? z czym? z (tą) sędzią
miejscownik: o kim? o czym? o (tej) sędzi
wołacz: o sędzio!
To program podstawówki.

A po drugie... Dlaczego jesteś taką naiwniarą? Masz dzieci i tego nic nie zmieni. Jeśli ktoś chce cię uwolnić od obowiązku opieki, to czemu się bronisz i chcesz walczyć??
Niech sobie ojciec bierze syna. Ty odpocznij, poukładaj sobie życie na nowo, bez obciążeń.
Ja tam bym się cieszyła gdyby więcej osób chciało moją córkę i gdybym wiedziała że jak mi się coś zawali to nie muszę jej ciągnąć za sobą tylko jest dla niej opieka.
Masz szansę na wolność, dziewczyno!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 11
fsdfsdf- normalnie jestem w szoku jak przeczytałam twoja wypowiedź!! do teraz szczękę mam opadnietą!
"Niech sobie ojciec bierze syna. Ty odpocznij, poukładaj sobie życie na nowo, bez obciążeń.
Ja tam bym się cieszyła gdyby więcej osób chciało moją córkę i gdybym wiedziała że jak mi się coś zawali to nie muszę jej ciągnąć za sobą tylko jest dla niej opieka. "- to mówi matka?????????????????? normalnie współczuje Twojej córeczce..
no chyba że cos źle zrozumiałam bo ciężki szok to dla mnie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przerażona masz prawo do adwokata z urzędu, ale pamietaj My mieszkamy w polsce a tutaj prawo niestety nie jest nigdy po stronie skrzywdzonego. Po drugie sa jeszcze istytucje panstwoe lub orgnizacje ktore pomagaja w takich sytuacjach. w Gdansku bo domyslam sie ze tam mieszkasz lub w okolicy urzeduja tez adwokaci ktorzy udzielaja porad prawnych za darmo. Co do sms -a nie kasuj zglos sie z nim na policje po numerze IME POLICJA moze namierzyc tego kto to pisal. Nie musi miec nawet tej karty w tel, z ktorej do ciebie pisal namierza go na podstawie telefou. Matka twojego bylego partnea na 100 bedzie zeznawala przeciw tobie nie ma nawet sie co łudzic ze bedzie inaczej a ona niestety jest wiarygodna skoro mowisz ze czesto u was byla. Rowniez w sadzi zlos problem znecania psychicznego a syna i siebie umawiaj na regulane konsultacje do psychologa mozna na NFZ. PONADTO SYN MA CZESTO CHODZIC NA ROZMOWY DO SZKOLNEJ PEDAGOG I JA TEZ MOZNA WEZWAC NA SWIADKA TAK SAMO WYCHOWAWCE STARSZEGO SYNA. mOZE MACIE JESZCZE JAKIS ZNAJOMYCH KTORZY MOGA DLA CIEBIE POSWIADCZYC ALE NP. TACY WASI WSPOLNI ZNAJOMI? JEZELI BEDZIESZ CHCIALA SIE ZE MNA SKONTAKTOWAC MOJ E MAIIL JEST W PROFILU MOGE CO NIECO PODPOWIEDIEC.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgodnie z art. 78 § 1 KPK: Oskarżony, który nie ma obrońcy z wyboru, może żądać, aby mu wyznaczono obrońcę z urzędu, jeżeli w sposób należyty wykaże, że nie jest w stanie ponieść kosztów obrony bez uszczerbku dla niezbędnego utrzymania siebie i rodziny.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z uwagi na fakt, iż ustawa nie zawiera żadnego enumeratywnego wyliczenia okoliczności, które stanowiłyby potwierdzenie tego, że oskarżony nie jest w stanie ponosić kosztów obrony bez uszczerbku dla niezbędnego utrzymania siebie i rodziny, to do prezesa sądu należy ocena każdego przypadku indywidualnie. We wniosku o ustanowienie obrońcy z urzędu należy skoncentrować się na wykazaniu ww. przesłanek.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok, zasiegnełam prawnej opinii :

Matka jest wiarygodnym świadkiem, ale sąd nie zawsze bierze pod uwagę zeznania rodzinne, bo mogą być stronnicze. Jeśli masz świadka, kto nie jest spokrewniony ani spowinowacony to nawet jeśli jeden, to lepszy od mamuśki
Pozdrawiam i zycze powodzenia
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj, Polacy to wszystko wiedzą najlepiej :).

Tak na marginesie - to sprawa cywilna i tutaj obowiązuje kodeks postępowania cywilnego (kpc), a nie jak wskazała koleżanka wyżej kodeks postępowania karnego ( kpk). Nadto przerazona nie jest oskarżoną :) i nie potrzebuje obrońcy, a jedynie pełnomocnika :).

Ale wszyscy wszystko wiedzą najlepiej. Nie ma to jak lex internet.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
z tego co wywnioskowalam to maz zlozys sprae do sadu. Czytanie ze zrozumieniem sie klania;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
@pośrednik na wyłączność - prawda? Kraj geniuszy :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja znam przypadek.Mojego przyjaciela matka rozstała się z facetem z którym miała wtedy jakąś 2-3 letnią córeczke.Przyszedł po rzeczy z policją bo nie chciała go wpuścić.Facet interesował się bronią z czasów wojny i bunkrami.Wpuściła kobieta policje i faceta pierwsze co wyjęła z szfy to pistolet.Od razu go zawinęli.Posiedział troche i zabrał dziecko do matki i nie pozwalał odwiedzać dziecka.W tym czsie omamili małą,że mama jej nie chce itp.Sędzia mimo zainteresowań ojca i prowadzonej sprawie przeciw niemu o posiadanie broni i w zakładzie pracy wyrzutni rakiet z czasów wojny przyznała dziecko ojcu.
Więc nie można liczyć na sprawiedliwość polskich sądów.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam zajrzeć na legalsalutaris.pl.
Pomagamy w takich i podobnych trudnych sprawach rodzinnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ach Jadźka jak od Ciebie jadem jedzie...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Może składać wniosek o przyznanie kogoś z urzędu ale czy go dostanie? Z tego co się orientuję nawet jeśli nie stać kogoś na adwokata to wcale nie znaczy,że go dostanie ponieważ mogą stwierdzić,że sprawa jest prosta,a jak ma wykształcenie wyższe to już w ogóle...takie argumenty były ostatnio u mnie w rodzinie :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co powiesz na takie cos ja przebywam za granica jestem opiekunka wiec czesto zmieniam miejsce pobytu i nie mieszkam w miejscu zamieszkania w Polsce. Byly maz uniemizliwial mi kintakty z synem wiec wnioslam sprawe o kontakty. Sedzia przeczytala i umorzyla a tym samym czasie prowadzila bez mojej wiedzy sprawe o odebranie praw. Sprawa VNsm 992/19. O sprawie i wyroku dowiedzialam sie dopiero w pazdzierniku 2020. Sprawe wniosl moj byly Tomasz Hampel facet przekupujacy wszystko co sie da policje prokurature sedziow. Ma podpisana umowe z wieloma bankami i korumpuje wszystkich tak twierdzi. Zglaszalam to do CBA rowniez inne osoby to zglaszaly. Moze zainteteduje to Pana Ziobro? To przeciez jego resort....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

dobry prawnik- prawo rodzinne. Kogo polecacie? (17 odpowiedzi)

sprawa jest dosyć skomplikowana, szukam dobrego prawnika który zajmuje się ustalaniem ojcostwa....

Przyjazne msze dla dzieci gdzie w gdańsku (2024)? (3 odpowiedzi)

Cześć, ktoś może polecić msze jak w temacie?

Oszczędzanie - jakie macie sposoby? (108 odpowiedzi)

Ponieważ niedługo rozpoczynam urlop wychowawczy, przyjdzie nam żyć przez pewien czas z jednej...

do góry