Widok

wczesne wspomaganie rozwoju dziecka - jak załatwić ?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
mam pytanie: jak załatwić wczesne wspomaganie rozwoju dziecka ? i co możemy na tym skorzystać ? wiem tylko, że muszę złożyć wniosek do poradni psychologiczno - pedagogicznej i co dalej ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem w trakcie zalatwiania. Poszlam do poradni psych pedag i umowili mnie do psychologa. Pierwsze spotkanie to wywiad z rodzicem, na drugim spotkaniu bylam juz z synkiem. Teraz trzecie spotkanie nas czeka. Nie wiem ile jeszcze spotkan przed nami zeby uzyskac opinie. Podobno teraz zaostrzyli przepisy i nie jest latwo uzyskac opinie o wczesnym wspomaganiu. Z taka opinia masz prawo do bezplatnych terapi logopedycznych pedagogicznych itp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a nuka - dziękuję Ci za odpowiedzi, widzę, że to troche może potrwać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mój synek ma WWR od czerwca 2016 r...dostał na opóźniony rozwój mowy. Po spotkaniu z panią psycholog z PPP zrobiłam prywatnie diagnozę SI (300zł) i wyszło, że dziecko ma zaburzenia. Z tą diagnozą i orzeczeniem od pediatry+opinią psychologa dostaliśmy orzeczenie.
Na terapię SI chodzimy za darmo, ale do logopedy chodzimy już prywatnie. Marzy mi się jeszcze psycholog...pomarzyć można ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Synek miał 2,5 roku jak dostał WWR.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeszcze jedno...miesięczna kwota na terapię dziecka w ramach WWR to ok 350-370 zł...więc za wiele w to nie wrzucisz. Ja zrobiłam błąd, bo nie poszłam do OWI. Polecam poczekać w kolejce. Mają tam dużo do zaproponowania. Powodzenia :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moj synek tez wymaga terapii logopedycznej ze wzgledu na opozniony rozwoj mowy. W OWI nic nam nie powiedziano o wwr.a dlugo tam jezdzilismy. Spotkania z logopeda mial tylko jako konsultacje raz na pare mcy..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z całego serca polecam gabinet Erka - co prawda prywatnie i dość drogo, ale synek uwielbia zajęcia i są efekty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dzięki za info! ja chodziłam z córką do OWI i wyciągnęłam dokumentację - mam zamiar złożyć ją do PPP. W OWI nic nie dowiedziałam się o wwr ...a szkoda, .... dowiedziałam się przypadkowo od innych rodziców.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poradnia psychologiczna Agathum świadczy usługi z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Świetni specjaliści, którzy potrafią zadbać o dziecko. Terapeuci są cierpliwi i doświadczeni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ta poradnia prowadzi też zajęcia z SI?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co to jest OWI?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ośrodek Wczesnej Interwencji. Gdynia bardziej nastawiona jest na wspomaganie rozwoju ruchowego a niżel np. mowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To może ja doradzę na podstawie swoich doświadczeń. Gdy dziecko ma jakieś problemy w rozwoju, zachowaniu itp. np. słabo mówi, to można zadziałać dwutorowo: ścieżka medyczna- lekarz np. pediatra, ale może być jakikolwiek inny specjalista, daje skierowanie do OWI, w Gdańsku to ul Jagiellońska, tam są lekarze różnych specjalności i od razu jestesmy umawiani się na kilka wizyt do poszczególnych specjalistów albo np. na fizjoterapię. I to wszystko finansowane jest z NFZ.
Druga ścieżka, oświatowa, to właśnie przez Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczną. Umawiamy się tam z jej pracownikiem, np. z terapeutą, psychologiem, pedagogiem. Oczywiscie bez żadnego skierowania od lekarza. I tam, na podstawie np. paru spotkań, obserwacji, wywiadu, komisja wydaje lub nie, orzeczenie o potrzebie wczesnego wspomagania. Z tym orzeczeniem udajemy się do wybranej przez siebie placówki, która prowadzi wczesne wspomaganie. Jest dużo takich ośrodków w Gdańsku, warto zobaczyć, które mają dobre opinie, albo które zapewnią nam potrzebnych nam specjalistów. Często jest tak, że dana placówka ma np. logopedę, ale psychologa już nie. Mamy prawo od 4 do 8 h zajęć w miesiącu, więc też warto sprawdzić, ile dana placówka oferuje nam tych godzin. Ja np. Przez pół roku chodziłam z synkiem na 4 h logopedii, potem zmieniłam osrodek(można to zrobić w każdej chwili) i teraz mam 4h logopedii i 4 h zajęć z psychologiem. Oczywiście za te zajęcia nie płacimy.
Sorry, że się tak rozpisałam, ale mam nadzieję, że ktoś skorzysta:))) pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Leśny Żłobek (6 odpowiedzi)

Witam Czy ktoś ma/miał dziecko w Leśnym Żłobku na Morenie. Czy jesteście zadowoleni, ile kosztuje...

Dieta Montignaca (307 odpowiedzi)

Cześć dziewczyny, czy któraś z Was stosowała może dietę Montignaca? Słyszałam, że jest bardzo...

cholestaza-szukam lekarza (7 odpowiedzi)

witam.poszukuję dobrego lekarza w trójmieście który zna się na cholestazie i poprowadziłby moją...

do góry