Widok

wyniki badania moczu

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny dziś odebrała wyniki moczu i jestem trochę zaniepokojona, bo nie wygląda to za dobrze. Do ginki idę dopiero 24.09. wygląda na infekcję (u mnie to częste). Zawsze brałam Furagin lub Urospet, ale nie wiem co można w ciąży...?
A co mnie niepokoi to:
leukocyty 25
erytrocyty 25
nabłonki płaski - bardzo liczne
bakterie - nieliczne

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na tych wynikach się nie znam, ale jest w necie jakaś stronka pomagajaca interpretować wyniki, kiedyś dziewczyny ją podawały, może znajdziesz.

Z tego co wiem, Furaginu brać nie można w ciąży w pierwszym trymestrze oraz podczas karmienia piersią. Ale ostatnio odkryłam lepszy specyfik na zapalenia pęcherza i cewki moczowej - Citrosept. 3x dziennie 20 kropli, najlepiej na pusty żołądek. Naprawdę działa i to bardzo szybko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy można go kupić bez recepty i używać w trakcie ciąży? Właśnie na starania.pl interpretują wyniki, ale kurcze stronka w konserwacji.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W ulotce Citroseptu nie ma słowa o ciąży i karmieniu, niestety. Pytałam w aptece - farmaceutka mi powiedziała, że jej zdaniem jest to bezpieczne - to naturalny wyciąg z grejpfruta, dostepny bez recepty...

Ja właśnie biorę go ze względu na to, że nie chciałabym trafić z Furaginem w poczatek ciąży...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
lemka! NIE BIERZ ŻADNYCH LEKÓW BEZ KONSULTACJI ZE SWOIM LEKARZEM! Zadzwoń do swojego lekarza i się zapytaj co i jak albo umów się na wcześniejsza wizytę :)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie nie ma na to szans, a telefonu tez nie mam. A wiem, że infekcje są częste w ciąży.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
lemka to idź do pierwszej lepszej izby przyjęc ginekologicznej i tam MUSZĄ udzielic Ci "pomocy" czyli co masz teraz zrobic i jak ten wynik zinterpretowac.
pozdrawiam

image[/url]

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
We wtorek pójdę do ogólnego. A czy któraś z Was miała infekcję układu moczowego w ciąży?

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ogólne informacje znajdziesz tutaj:


http://badaniamedyczne.fm.interia.pl/mocz.html

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
RENNI dziękuję. Czyli tak jak myślałam infekcja.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecam GINJAL, mnie najbardziej i najskuteczniej pomógł

Cokolwiek w życiu robisz, nie ma większego znaczenia. Ale ważne jest, żeby to robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi ginjalek też nieco ulżył :)

Jednak na ultce pisze, żeby ostrożnie stosować w ciąży...
http://www.i-apteka.pl/p/pl/6817/ginjal_x_100_tabletek.html

Lemka, wypytaj lekarza porządnie o wszystko.

Ps.Ja miałam straszne problemy z zapaleniem dróg moczowych.
Wszystko ostatnio minęło. Po tym, jak skutecznie (różnymi sposobami... ech....) pozbyłam sie kamienia z nerki :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Urosept możesz brac spokojnie. Ja tez mam problem z nawracającymi infekcjami. Mam sprawną tylko jedną nerkę i jestem pod stałą opieką nefrologa.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Magda, a jesteś pewna? Bo na ulotce jest napisane, że nie prowadzili badań u kobiet w ciąży.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem przekonana na 100%
Jakiś miesiąc temu też miałam infekcję i przyjmowałam urosept przez 2 tygodnie. Nefrolog - dr Nadolny pracująca w wejherowskiej stacji dializ - powiedziała, że jak znów się coś takiego powtórzy to też mam brać. Moja ginekolog również powiedziała, że jest to bezpieczne.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I kumpela po farmacji też mówi, że to bezpieczne;) Właśnie do mnie dzwoni;)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki. Ja dostałam antybiotyk Dumox.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Małe mieszkanko jak sobie radzicie!! :) (116 odpowiedzi)

Troszkę inny wątek mam nadzieje że znajdą się też rodzinki które mieszkają w 1 pokojowym...

do góry