Widok

za długa esica...

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Synek od jakiegoś czasu wypróżnia się bardzo rzadko i nie regularnie. Gastroenterolog po wlewie stwierdził zbyt długą esicę. Przypisał Forlax i powidział, ze jak urośnie, to problemy powinny minąć. Oczywiście mamy zgłosić się na kontrolę...
Czy stosujecie inne metody? Czy niezbędne jest to lekarstwo? Myślałam może o jakiejś diecie. Czy to jest ciężka przypadłość?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kolezanki corka tez tak ma od malego megazatwardzenia, diagnoza ta sama , bardzo ważna jest dieta duzo picia , owocow , unikanie wszelkich zatwaradzajacych pokarmow , kakao itp Pocisze Cię , ze im była starsza tym mniej jej te problemy dokuczały aktualnie ma 9 lat i chyba jest dobrze bo nie narzeka na te sprawy z tego co wiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas też pomagały - Debridat i lactulosum
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie też lactulosum, choc powiem Ci, że najbardziej pomogło picie dużych ilości wody, 2 litry dziennie minimum.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
moja córka też ma stwierdzone za długą esicę. Jak miała ok 5 miesięcy to wypróżniała się raz na ok 12 dni. Byłam przerażona. Podawaliśmy jej lactulosum. U nas dziwne było to, że córka nie miała żadnego zatwardzenia, nie miała też żadnych bólów, tylko po prostu tak rzadko się wypróżniała, a wiadomo, nie jest to zdrowe. Teraz ma niecałe 3 latka i o problemie praktycznie zapomnieliśmy, wypróżnia się raz na 2-3 dni. Nie stosujemy też żadnej diety.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas wypróżnianie co 3 dni ale widać, ze zalegają masy kałowe i kupki są mega rzadkie.
Pocieszenie, ze u Was im starsze, tym lepiej więc może też z moim tak będzie.
Dziękuję za odpowiedzi!
Może ktoś ma jeszcze ten problem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam ten sam problem z synkiem, który ma 4,5 miesiąca. Obecnie czekamy na termin rektobiopsji. Synek w zasadzie od samego początku miał problemy w wypróżnianiem się. Stosowaliśmy różne leki, m.in. debridat i laktulozę, ale skutkowały tylko na początku, a potem przestawały działać. W pewnym momencie już nic nie działało, nawet czopki. Gastroenterolog zalecił wlew doodbytniczy, który nie wykluczył choroby Hirschprunga. Synek już od dwóch miesięcy jest na forlaxie dzięki czemu wypróżnia się co 2-3 dni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam 32 lata, ciągłe wzdęcia od 8 -10 lat bóle brzucha ale wypróżniam się od 3 do pięciu razy dziennie, tak dziennie czy to jest normalne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
forlax jest rewelacyjny i dzieci mogą spokojnie brac, mojej córce pomógł w dosłownie kilka dni a pół roku nic nie dawało, także nie baw się w inne lekarstwa tylko od razu to i będzie po kłopocie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ola moj synek tez ma za dluga esice. Mial zaparcia do 3 r.z. ok roku uzywalismy forlax. Skonczyl 3 latka i zaparcia minely. Spokojnie mozesz forlax uzywac u nas nie zaszkodzil tylko pomagal
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mój synek też zaczął mieć problemy z wypróżnianiem w 5 miesiącu. Teraz ma 16 miesięcy i również stwierdzoną zbyt długą esice. Nie ma zaparć, ale przy wypróżnianiu strasznie krzyczy. Nie wiem czy coś go tam boli czy samo robienie kupy jest dla niego nieprzyjemne. Dziś miał wlew z kontrastem i rtg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, jestem mamą 3,5 latka. Od około 1,5 roku miał kłopoty z zaparciami,często była krew na stolcu. Przed tygodniem miał silne bóle brzuszka, okazało się,że esica zbyt długa i podkręciła się i spowodowała niedrożność. Synek był w trybie pilnym operowany. Teraz już jesteśmy w domu, ale pilnuję restrykcyjnie diety i wypróżnień bo boję się,że sytuacja może się powtórzyć. Nie lekceważcie zaparć, my stosujemy NutriKids MultiFibre z błonnikiem i jest dobrze, ale już kupiłam polecany przez naszego pediatrę preparat z makrogolami, bo jak tylko widzę, że gorzej z kupką to mi plecy cierpną. Po prostu nie lekceważcie tej choroby. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czy mial synek założoną stomie i jak jest teraz tymi wypróżnieniami u mnie jest podobnie synek ma wydluzona esice czekamy na jedno badanie jeśli wyjda złe wyniki to będzie operowany proszę o szybka odpowiedz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, moja córcia ma też wydłużoną esicę stwierdzono to gdy miała 3 miesiące bo nie wypróżniała się w ogóle sama. Teraz ma trzy latka i nasz problem się nasilił zaparcia są okropne ona przed strachem wstrzymuje robienie a ostatecznie jest tak że aż wymiotuje podczas robienia :( to jest straszne. Teraz czytam że pani dziecko miało operację na to nie wiedziałam że tak się zdarza powiedziano mi że jak urośnie problem zniknie. Teraz jestem przerażona i chyba się umowie na kontrole. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry. Nie wiem czy odwiedza Pani jeszcze to forum ale chciałam zapytać jak potoczyły się losy córeczki. Czy zmieniło się coś w kwestii wypróżnień? Moja córka 4.5 miesiąca też nie załatwia się sama, ma wydłużona esicę i poprzecznice.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

urlop wychowawczy a zaległy urlop wypoczynkowy :) (14 odpowiedzi)

witam, Mam takie pytanko może już był przerabiany ten temat, Jestem obecnie na urlopie...

czym wybielić zęby (23 odpowiedzi)

żeby jak najmniej bolało, piję dużo kawy;(

budowa domu czy mieszkanie?? przekonajcie mnie!! (131 odpowiedzi)

witam, wiem ze niektóre forumki budują własne domy za miastem, inne mieszkają w centrum miasta....

do góry