Widok

Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (4)

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Zapraszam do nowego wątku :)
Link do poprzedniego http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-majowo-czerwcowe-2016-3-t646575,1,160.html#npu1

zianinka 1.05.2016
kararinah 03.05.2016
Mięta 05.05.2016
Mała mi 09-10.05.2016
Sylwa 11.05.2016
Aga_Kr 15.05.2016
Chmurka 16.05.2016
Pegisu 17.05.2016
weronikaz 19.05.2016
Dysia 21.05.2016
Aga M. 24.05, Julka, jak sie uda Redłowo
Queen 26.05.2016
Karoluś 28.05.2016
Groszkowa11 31.05.2016
Kmina 31.05.2016

Zapatrzona 5.06.2016
arnika 09.06.2016
Amo 11.06.2016
KasiaQ 13.06.2016
Marcelinka 17.06.2016
Adelajla 20.06.2016
Pyska 24.06.2016
bosa1 25.06.2016
Sierpniowa 29.06.2016
Buba 30.06.2016
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:-) no i super. Fajnie, że nas coraz więcej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Gorąco witam nowe Mamusie :) I dziękuję wszystkim za dopisanie się do listy :)
Aga M, dzięki za wieść o tych spodniach - zobaczę z chęcią :)

U nas w domu też raz ja chora, raz mąż. Dziś pierwszy raz od tygodnia wyszłam z synem z domu - nie wiem kto miał z tego większą radość - on czy ja :D Śniegu tyle u nas nawaliło, że zgadywaliśmy który ze stojących przed blokiem samochodów jest nasz :) bo dosłownie nic nie było widać... Teraz dalej sypie. Ale jest przynajmniej jakaś nadzieja na sanki, bo przez te ciągłe przeziębienia jeszcze w tym roku nie byłam z Jasiem...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Naprawdę jest nas już sporo, widać, że po wakacjach nikt się nie obijał ;) hihi
Fajnie Dziewczyny, że macie tak blisko do siebie. A może są tu jakieś mamusie z Gdyni? Ja konkretnie mieszkam na Chwarznie ale nawet jakieś spacery w centrum byłyby super :)
Byłam dziś u swojego ginekologa. Z Zuzią wszystko ok, kolejnego połówkowego mi już nie robiła tylko spisała wszystko z tego 3D. No ale niestety ja się trochę posypałam i tak:
Złapałam jakąś infekcję i wyniki moczu wyszły liche więc póki co Żurawit w natarciu ale może to być również po katarze więc trzeba zrobić ponownie badania i jak znowu coś wyjdzie to posiew.
Dostałam skierowanie do kardiologa bo mam ciągle wysokie ciśnienie, a dzis przeszłam samą siebie - 158/100 a tętno 140 więć dostałam już jakieś tabletki na obniżenie ciśnienia no i prawdopodobnie czeka mnie Holter.
Mówiłam też swojej ginekolog o tym podwyższonym ciśnieniu w oczach. Powiedziała, że w ciąży rozwadnia się rogówka i to może być też przyczyną ale jeśli przed porodem dalej będzie się utrzymywać takie ciśnienie i okulista stwierdzi, że poród naturalny nie wchodzi w grę to mam tylko przynieść zaświadczenie i będzie cesarka beż żadnego gdybania i rodzenia na siłę naturalnie. Moja doktor pracuje w Redłowie, gdzie będę rodzić więc nie mam się bać o jakieś odmowy czy brak akceptacji takowego zaświadczenia.
Także od poniedziałku zaczynam rajd po kardiologach i okulistach :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam wszystkie nowe Mamusie :)

Groszkowa - dzięki za info o warsztatach, fajna sprawa, myślę że warto się wybrać, na pewno nie zaszkodzi :) Ja rowniez się zapisalam :)

Karoluś, co do infekcji, to chyba żadna z nas tego nie uniknie. Ja wyniki moczu miałam ok, ale kilka dni później zaczęło mnie dosyć mocno boleć podbrzusze (żadnych innych objawów)- moja ginekolog stwierdziła, że to pęcherz , i również przepisała urosept i Wit C przez 10 dni. Jak ręką odjął, nic mnie już nie boli. W poniedziałek jeszcze zrobię badanie moczu, i sprawdzę czy wszystko ok a przy okazji również mam wizytę u kardiologa - echo serca. A jakoś w lutym czeka mnie Holter.

W zyciu nie robiłam tylu badań, i nie odwiedziłam tyłu lekarzy.
Ile rzeczy człowiek się o sobie dowie będąc w ciąży.
Ale to dobrze, w końcu nie zaszkodzi a może wyjść tylko na dobre :)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chcecie zobaczyc jak z takimi bąblami to zaprosze Was w lutym jak sie ogarne z wizytami znajomkow. ja tez obok mysliwkiej, blok obok Dysi:)
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest blisko to będzie wesoło tu na Morenie :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dodałam siebie do listy :)

zianinka 1.05.2016
kararinah 03.05.2016
Mięta 05.05.2016
Mała mi 09-10.05.2016
Sylwa 11.05.2016
Aga_Kr 15.05.2016
Chmurka 16.05.2016
Pegisu 17.05.2016
weronikaz 19.05.2016
Dysia 21.05.2016
Aga M. 24.05, Julka, jak sie uda Redłowo
Queen 26.05.2016
Karoluś 28.05.2016
Groszkowa11 31.05.2016
Kmina 31.05.2016

Zapatrzona 5.06.2016
arnika 09.06.2016
Amo 11.06.2016
KasiaQ 13.06.2016
Marcelinka 17.06.2016
Adelajla 20.06.2016
Pyska 24.06.2016
bosa1 25.06.2016
Jusia 26.06.2016
Sierpniowa 29.06.2016
Buba 30.06.2016

Hej dziewczyny, proszę o informację którą szkołę rodzenia polecacie w Gdansku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witaj :-)
Ja polecam "Mama i Ja" na Zaspie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, a gdzie w Gdańsku polecacie wybrać się na Usg 3D/4D ?

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja właśnie od 3.02 zaczynam szkołę w Mama i Ja :)

Mam do Wa spytanie, które pewnie przewijało się już milion razy - czy wszystkie (głównie dziewczyny z terminem na czerwiec) czujecie już ruchy malucha?

Byłam na USG - wszystko jest okej, ale z tym odczuwaniem to tak w kratkę, jednego dnia myślę, że to Maluch, a drugiego nie czuję już prawie nic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Usg 3D robi bardzo dokładnie w Indeksie Pani dr Ewa Mężyk. Ale nie nagrywa generalnie płytki, więc tu jest minus. Ale jako sam podgląd dokładny i badanie jest super. Bardzo sympatyczna i robi dużo fotek. Cena 200 zł.

Co do ruchów to ja czułam w 19 tygodniu tak dokładnie już. Ale to też nie było codziennie regularnie. Później się unormuje :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie też z r******i słabo . Również czuje je tylko czasami (jeżeli to w ogóle faktycznie Maluszek), trochę poniżej pępka. Średnio tak co 2 dni. Typowego kopniaka jeszcze nie dostałam :)

Musimy się uzbroić w cierpliwość :)

Pochwal się, jak juz Maluch wyraźnie da o sobie znać :)



A jeżeli chodzi o Usg 3D/4D, to szukam tak typowo pod pamiątkę, komu będzie chciało się pomęczyć i zrobić ładne zdjęcie :)

4 lutego mam polowkowe w Gamecie, zapewne coś mi tam zostawią, ale z ostatniej wizyty nie byłam zadowolona. Nawet nie chcialo jej sie sprawdzac plci.

Co prawda teraz idę do kogoś innego (dr. Chmielewski - miała któraś z Was do czynienia?), ale nie nastawiam, tak jak wcześniej.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja ruchy czuję jakoś od 16 tygodnia, początkowo raz na kilka dni a od 17/18 tygodnia czuć już ewidentne kopniaczki, nie do pomylenia z jelitami :) Śmieszne uczucie, taki obcy w środku :P Podobno, jak się ma łożysko na tylnej ścianie to czuć wcześniej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z z pierwszą Córą ruchy ok 22 tyg. teraz w 18 juz niezle kopniaki.

polecma dr Puzio w invikcie, polowkowe z plytka i fotkami 280 zł nie wiem jak zwykle usg z plytką. polecam wziac płytkę i zjesc przed badaniem batonika.

ze szkolami rodzenia popatrzcie jak z polozna zwykle sa bezplatne bo trzeba wziac od nich polozna, ktorej w wiekszosci przypdkow raczej nie zobaczycie. a fajnie, jak ktos rzyjedzie do domu i np zdejmie szwy czy przytnie maluchowi po raz pierwszy paznokcie:) moja polozna jest tez polozna Córy wiec byla 2 h po wyjsciu ze szpitala, bo akurat byla w okolicy, inaczej bylaby w ciagu 48 h. zdjela mi na kanapie szwy i jak cos to jest pod sms czy telefonem. wiem, ze kumpellki byly w akpolu lub na klinicznej w sr i potem wolaly prywatnie polozna.
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłam u dr Puzio na genetycznym, teraz zapisałam się do niego na połówkowe ale właśnie się zastanawiam, czy jest sens brać tą płytkę. Dopłata za płytkę to 80 zł...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdyby Maleństwo było bardzo aktywne to pewnie warto , ale kto to wie kiedy akurat nie będzie mu się chciało spać :)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale aż 80 zł ?! Losie ...

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No masakra właśnie, badanie bez płytki 200 zł a z płytką 280. W gruncie rzeczy chodzi o to, żeby sprawdzić czy młode zdrowo rośnie więc chyba sobie odpuszczę taką pamiątkę ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Później będziesz zalowala, że tych 80zł nie dałaś. Dziś to dużo, fakt... Ale za 10 lat? A pamiątka zostanie... Choć przyznam - zdzierstwo straszliwe.
Ja mam dziewczyny polowkowe juz we wtorek w Gamecie, doczekać się nie mogę. Co wieczór sprawdzamy puls Małej. Fajna zabawa ;-)
Właśnie Mąż zabrał Starsza do Dziadków. Przyjechała rodzina z Radomia. Uffff... Posprzątam. Ale wcześniej... Odpoczne. Właśnie piwo bezalkoholowe otworzyłam. Wszystko leży... A ja mam w nosie. Wakacje kilkugodzinne!! Dzięki Ci Panie!! :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja chyba też bym wykupiła z płytka, inaczej pewnie później bym żałowała :) Tymbardziej, że zazwyczaj mąż nie może iść ze mną na badania, to zawsze sobie później chętnie zobaczy swojego Malucha. No i przy okazji moja mama :) :) także można się pochwalić całej rodzinie :)

Amo relaksu się póki możesz !! :) szkoda , że czeka Cię jeszcze to sprzątanie... ale nie może poczekać do jutra ... ? ;)

A ja dziewczyny czekam na wizytę u dentysty :( Maz poszedł na pierwszy odstrzal, bo stresuje się bardziej ode mnie, ale i mnie zaczyna właśnie skręcać w brzuchu kiedy słyszę całe to wiercenie :(
Bać się nie boję ale strasznie nie lubię... ale chyba nie ma takiego co by to lubił ...

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mądra dziewczyna! Ja też zawsze męża wysyłam pierwszego do dentysty! Inaczej, nieprzypilnowany... Uciellby ;-)
No, muszę ogarnąć chatę... Ale mi się nie chce.
I jak cicho w domu!!! Mrrrr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez wczoraj byłam u dentysty, fakt, nikt nie lubi....choć gładko poszło

A ja uziemiona, mój Bartek ma zapalenie gardła i początki zapalenia oskrzeli :( Ach, to przedszkole. Ale walczymy na razie bez antybiotyku i chyba jest poprawa bo temperatura ustąpiła już na drugi dzień

Dziewczyny moze głupie pytanie, można jeść czosnek?? Tak np na kanapce albo w mleku?? Tak pytam na wszelki wypadek żeby od młodego nic nie złapać, choć nigdy od niego się nie zarażam, ale zawsze może być ten pierwszy raz :)
image [/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jak byłam chora to mój lekarz doradzał czosnek właśnie. Powiedział, że jest to niby naturalna metoda leczenia, ale w ciąży nie można.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przeciez prenalen w syropie jest z czosnkiem
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja wiem, że ma w składzie jak mnóstwo innych rzeczy :-) nawet do potraw dodaję czosnek itd.
Ale nie mówię o dodatku czosnku tylko o leczeniu samym czosnkiem. Ja często na przeziębienie rozgniatałam sam ząbek czy dwa i dodawał do mleka czy sam nawet jadłam popijając wodą. Zawsze działa zbawienie. Ale w ciąży nie można z jego ilością przesadzać po prostu. Jako dodatek czy składnik leku ok. Ale sam w czystej postaci i większej ilości to nie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurze pierwszy raz słyszę o tym czosnku, ja go uwielbiam i zarówno pierwszą ciąże jak i teraz jem go na potęgę...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też usłyszałam o tym dopiero teraz. Potem też czytałam o tym w internecie trochę i zdania są podzielone. Jedni uważają, że duża ilość czosnku powoduje skurcze macicy a przy tym obniża ciśnienie jeszcze (ja i tak mam bardzo niskie zawsze). Więc nie wiem do końca czy mam rację. Bazuję na wypowiedzi mojego lekarza prowadzącego i w sumie tyle :-) nie wiem do końca jak to jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja przy ostatnim przeziębieniu stosowałam dużo czosnku i skończyło się bardzo mocną zgagą, więc trzeba uważać...
A za mną bardzo aktywny dzień wczorajszy - do południa sprzątaliśmy mieszkanie, a później wybraliśmy się do sklepu Mamaija żeby pooglądać wózki i foteliki i wreszcie wybrać. Powiem Wam, że byłam nastawiona na fotelik Kiddy z funkcją rozkładania, a okazało się że po wpięciu go do samochodu i zamocowaniu bazy, fotelik kompletnie się nie trzymał i bujał na boki :( Trafiliśmy na przemiłego sprzedawcę, który poświęcił nam ponad 2 godziny i przynosił do samochodu kilka fotelików, porównywaliśmy, ale dzięki temu okazało się, że najlepiej "siedzi" baza Cybex. Tak więc polecam każdemu kto planuje kupić pierwszy fotelik, żeby najpierw popróbował w samochodzie przez zakupem, bo okazuje się, że każdy producent ma inne bazy.
Życzę Wam pogodnej niedzieli :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki dziewczyny ;-)

Ja dzis po nieprzespanej nocy chodzę jak zombi. A maly juz ma chyba dosc siedzenia w domu bo jakiś taki nieposluszny z glupimi pomysłami

Miłego dnia! !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zmagałam się z przeziębieniem cały zeszły tydzień. Czosnku nie przełknęłabym w czystej postaci. Leczyłam się Tantum Verde do psikania na gardło i litrami herbaty z miodem i cytryną.

Co do ruchów dziecka, to poczułam je w zeszłym tygodniu po raz pierwszy, czyli gdzieś koło 17. tygodnia.
A i potwierdził nam się synek :) także będziemy mieli komplet: córeczkę i synka :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sierpniowa, gratuluję synka ! Ja musze jeszcze tydzień zaczekac, mam nadzieje, ze wtedy moje Maleństwo rozchyli nóżki, bo póki co był najpierw synek, później córka, później znów synek, ale bez 100% pewności. :D
Ale mąż twierdzi, ze on widział duże jaja, wiec to na pewno syn ;)

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zaskoczyłyście mnie z tym czosnkiem :) Co prawda ja nie toleruję smakowo czosnku w większej ilości, ale przy ostatnim przeziębieniu to czosnek z gorącym mlekiem i miodem postawił mnie na nogi :)

Ja też nie mogę doczekać się kolejnego USG. Idę na połówkowe w czwartek do EviMedu. Ciekawa jestem jak bardzo Piotruś urósł - i mam nadzieję, że płeć się nie zmieniła he he Choć już kilka razy było widać siusiaka, więc mam nadzieję, że to już opcja nieodwracalna ;)

Co do ruchów to ja tak wyraźniej czuję gdzieś od 17 tc. Przy starszym synku dokładnie czułam po 20 tc, więc normy nie ma. Teraz wystarczy, że napiję się słodkiej herbaty i już czuję fikołki w brzuchu. Uwielbiam to uczucie :)

Ostatnio mój brzuch wyskoczył z wielkością - jak nie było to nie było, a teraz mam piłeczkę z przodu :) Widziałyście może gdzieś fajne leginsy ciążowe? Chciałam kupić sobie jakieś do chodzenia po domu :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podobno w pierwszej ciąży ruchy odczuwa się później, u Ciebie Zapatrzona widać się sprawdza, a ja Nie mam takiego doświadczenia, wiec się nie wypowiem :P

Na ostatniej wizycie u mojego Malucha tez niby było widać siusiaka, nawet mam zdjęcie, ale podobno może być to również pepowina. Póki pięknie nie rozłoży nóg i nie pokaże klejnotów to nie uwierzę :P Ta niepewność mnie wykończy :)

Co do brzuszka to u mnie tak różnie, czasami mam niezła piłkę, a czasami prawie w ogóle go nie widać. A jak leżę to już w ogóle :) Ale za to można wyczuć, w której części brzucha Maluszek siedzi.

Podpinam się pod pytanie o legginsy, tez szukam, bo już się ciasno zaczyna robić, zwłaszcza kiedy się najem.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja kupiłam w H&M za 40 zł zwykłe czarne. Chwalę sobie. Czy w domu czy poza domem się sprawdzają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
połówkowe za nami. ponad pół kg, wiec tendencja rosnaca sporo od zeszłego tygodnia. Nadal Kobitka:)
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dysia, a te legginsy, które masz z H&M to zwykłe, znaczy nie-ciążowe? :) Bo ja szukam takich z pasem na brzuch chyba... Nigdzie fajnych jeszcze nie upolowałam niestety...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Aga M - fajnie, że macie "wersje ekonomiczną" jak mi to pielęgniarki powiedziały ostatnio - tzn, drugie dziecko tej samej płci. Dlatego ja mam nadzieję, że sprawdzi się drugi chłopiec :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ekonomicznie było bo udalo sie załapac na termin sponsorowany przez nfz w ostatnim mozliwym dniu:)

u nas druga Kobitka z czego tez sie cieszymy
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aga M. musiałam przeczytać jeszcze raz, ale już rozumiem :)
też liczyłam na wersję ekonomiczną, no ale będzie parka, więc też dobrze, wczoraj kupiłam synusiowi pierwszy ciuszek, w Smyku mega przeceny więc się skusiłam
Byliśmy w weekend na chrzcinach i o dziwo córcia nie była zazdrosna jak braliśmy dzidzię na ręce, więc postęp, za to cały czas wpychała jej smoczek do buzi, wczoraj się uparła żeby kupić bratu różowy smoczek :D
jakiś wirusy panują, bo w przedszkolu dzisiaj pustki
no a ja jestem ciekawa czy za 2 tyg będzie u nas ospa, bo córcia miała w sobotę kontakt z dzieckiem które wczoraj wstało z ospą, co prawda była szczepiona, więc ciekawe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapatrzona tak leginsy są ciążowe z pasem :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny leginsy ciażowe polecam z hm, w 1c mega sie sprawdziły takie zwykłe za 40 zł, teraz kupiłam droższe ale są ocieplane i też są spoko, na wiosnę pewnie zaopatrze się jeszcze w jedna parę lżejszych

Ja też liczyłam bardzo na wersję ekonomiczną, chciałam drugiego syna, ale będzie córa z czego bardzo cieszy się tata, chciał laleczke :)

a ruchy tak potwierdzam, teraz czułam dużooo szybciej niż za pierwszym razem
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiecie co. Właśnie sobie przeczytałam początki forum. Jak każda z nas czekała dopiero na potwierdzenie u ginekologa i te pierwsze niepewne tygodnie...a teraz już połówkowe. Jak ten czas leci :-) a brzuchy coraz większe :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny,
Nie było mnie parę dni. Młody ma zapalenie oskrzeli i antybiotyk a mi się wdało zapalenie nerek. Na razie próbujemy leczyć ziołowo ;/
Co do czosnku to ja w pierwszej ciąży jadłam go sporo na początku bo bylam chora i nikt nie mówił że nie wolno. Dziecko zdrowie i ja zdrowa więc sama nie wiem. Kiedyś można było jeść wędzone ryby a teraz niby też nie...myślę że trochę zdrowego rozsądku i nie będzie źle.

Co do ciuchów to polecam na szadółkach VeroModa jest dział ciążowy. Zakupiłam tam w sobotę spodnie za 20zł i jeansy za 60zł i bluzkę za 15 :)
Wyszłam mega zadowolona, leginsy też są :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Vero MODA jest mniej wiecej na srodku ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kasia Ty nie kupuj, bo ja dla Ciebie paczke zbieram chłopska:) przejrzyj , co potrzeba
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny,

Miło poczytać, że u Waszych dzieciaczków w brzuszku wszystko dobrze!

U nas starsza córka, coś dziś zaczęła gorączkować, katar i pokasływanie. Modle się, aby tylko tego od niej nie załapać, bo już mam dosyć chorowania a i w weekend ostatni egzamin i bardo ważny...

Przyznam szczerze, że też liczyłam na wersję ekonomiczną a jednak będzie parka. Muszę ogarnąć te wszystkie ciuchy po córce tym bardziej, że niektóre są całkiem nowe i jakoś ciężko mi było przez te 5 lat z nimi rozstać :) (brat pracuje w LPP i ciągłe dostawy ciuchów z Re kidsa były, że córka nie nadążała znosić)

Widziałyście gazetkę z LIDLA? Od 01.02. będą jakieś kołdry oraz poduszki dziecięce, odzież, pościel. Jak jest z jakością w Lidlu ? Czy coś z tych rzeczy polecacie?

Dziewczyny orientujecie się, do kiedy można zrobić tą glukozę, tzn. do którego miesiąca ciąży, bo ja jeszcze nie dojechałam
imageimage


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sylwa glukoza do 28tyg
Ja w lidlu kupuje dla mojego syna i jestem zadowolona,dobrej jakosci bawelna.
Ide na glukoze w przyszlym tygodniu,jakos mi nie spieszno :p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli mam jeszcze czas. Ja też Queen przymierzam się do przyszłego tygodnia, bo w tym przez chorobę córci nie mam szans...

To muszę podjechać do tego Lidla i zobaczyć te rzeczy. No chyba, że już nic nie będzie, bo filmiki, które oglądałam z Lidla jak ludzie walczyli o różne rzeczy były przerażające :)
imageimage


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kupowałam ubranka z Lidla dla starszego synka - spodnie i body były ok, ale rajstopki powykręcały się strasznie - tzn. kolana i pięty były takie powykręcane, że trudno było to założyć po pierwszym praniu. Poza tym ubranka ok. U nas w Redzie nie ma szans nic dostać w Lidlu - są takie sceny jak w necie ;) Bo pełno u nas młodych matek z dziećmi. Do Lidla teściową wysyłam - na Grabówku zawsze dostała wszystko bez stresu :)
W Pepco można czasem dostać super ubranka - ale ja prałam je zawsze na lewej strony, bo Pepcowe naklejki na ubrankach są nędzne i szybko pękają...

Dzięki Dziewczyny za ten cynk z leginsami w H&M. Podskoczę przy okazji i coś sobie wyszperam :)

A jak Wasze samopoczucie w taką zamulającą pogodę? Mnie się tak nic nie chce, że aż strach :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć, trochę mnie nie było bo jednak mnie też chwyciło. Temperatura prawie 39 :( Ale dziś już duuuużo lepiej. Tylko osłabienie mi zostało. Teraz dużo warzyw i owoców

Co do Lidla to ja czasem kupuje tam rzeczy czy dla mojego synka czy maluchów szwagierki, Jestem zadowolona, dobra jakość za rozsądną cenę

Dziewczyny czy Wy macie lub macie zamiar korzystać z monitora oddechu?? Ja używałam przy Bartku i teraz przy drugim maluchu też zamierzam. Trochę na mnie ludzie dziwnie reagują. Nie wiem czy nie przesadzam, ale przy Bartku włączył się nam dwa razy :(

Ja leginsy zamawiam na allegro :)

A pogoda do niczego :( Spać, sać i jeszcze raz spać, ale u mnie to jeszcze osłabienie bo mam "aż" 35.4 :(
image [/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny. Takie szybkie pytanie. Była któraś z Was w sklepie Akpol w Gdańsku i Gdyni? Gdzie mają większy asortyment?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie wydaje się, że w Akpolu w Gdańsku jest szerszy asortyment (wózki, foteliki). Ja przy córeczce kupowałam tam część wyprawki, np. pieluszki tetrowe, prześcieradełka itp.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie też tam mam zamiar się wybrać po wyprawkę. Byłam dziś obejrzeć co i jak i tyle tego jest,że muszę na spokojnie zebrać fundusze i podjadę kiedyś autem na spokojnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny a czy orientujecie się jak jest ze sklepami Tygrysek w Wejherowie albo Rumii? Koleżanki z pracy polecały mi wybrać się tam po całą wyprawkę, bo jest taniej niż w Gdańsku. Byłyście kiedyś? Który z nich ma największy asortyment?
Póki co ja byłam w Mamaija ale ceny ciuszków mnie powaliły :(

Dziś o 18 jedziemy na połówkowe - mam przygotowaną płytkę i nadzieję że pani dr nagra nam filmik :) Już nie mogę się doczekać żeby zobaczyć maluszka...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chmurka zdrowia życzę. Ja też się boję że złapie od synka i biorę wit c i witaminy bo strach ;/
W Mama i Ja byłam ostatnio ciuszki tam stasznie drogie. Kupiłam jednego pajaca i tyle. Ubranek tam kupować nie będę.
W akpolu też byłam ale wtedy jeszcze nie wiedziałam co trzymam w brzuszku więc ostrożnie białe tylko wybrałam :) ceny rozsądniejsze choć pamiętam że z jakością też jest tam różnie. Zamierzam spróbować przez internet.
W Rumi się nie orientuję to dla mnie daleko :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chmurka zdrowia życzę, jakaś epidemia wirusów panuje :(
Apkol znam, Tygrysek podobno dużo tańszy, ale ja nie byłam, jak zrobię listę potrzebnych rzeczy to może się wybiorę, poprzednio kupowałam przez internet, mam nawet tego sprzedającego w ulubionych, dużo też w gemini kupiłam
Aga M. pamiętam i lista się tworzy, ale nie mogłam się oprzeć, kupiłam body+pajacyk+czapeczkę za 20 zł :)
no właśnie polecam wam teraz podejść do smyka, mają mnóstwo przecen, więc ceny bardzo sensowne, jakość jest bardzo dobra. W carefurze na morenie jest smyk i tam chyba mało ludzi chodzi, bo wybór wszystkiego bardzo duży
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny!
Życzę zdrowia! U nas na szczęście zdrowotmiev- dobrze, choć... Teść dostal udaru, leży w szpitalu i na nogi juz raczej sam nie stanie. Dodam, że Dziadek tez po ukarze leży w Wojewódzkim. Wiec przeziębienie przy tym to Pikuś ;-)
Byliśmy dziś na polowkowym w Gamecie. Córka nam się na powitanie tak ułożyła nogami i d*pka, że mamy 100% pewności. Problem polega na tym, że stopy są szpotawe - poproszę jeszcze innego lekarza, żeby na swoim usg na to rzucił okiem... Może to kwestia ułożenia Małej. Leży jakoś dziwnie... I serduszko - zastawki coś szwankuja... Na 3 lutego mam echo serca Malej, wiec to też pod obserwacja. Oby się wszystko dobrze ułożyło. Z tym sercem to może być problem spowodowany ziarnami usg. Raz wychodzi dobrze. Raz - nieszczególnie. Zobaczymy co wyjdzie z echa.
Pewne jest, że moja starsza córkę słyszało pół miasta, no jak to dwulatka - buntowala się o ubranie i została siła wzniesiona wśród krzyku i płaczu na miasto z Gamety :-P
Jakościowo i cenowo polecam bodziaki z Auchan. W Smyku - faktycznie, duże przeceny i promocje. Warto zajrzeć. Tygrysek w Rumi - rewelacja cenowa! Kuzynka kupowała mi dla młodszej córki materac. Ok 40zł taniej niż np.w Auchan. Ciuchy z Lidla starcza na dłużej i są niedrogie, wiec tez polecam. Mama i ja - drogie, bardzo drogie! Wybór duży ale... Jak kogo stać. Ja bardzo mało nowych rzeczy przy pierwszej dwójce kupowałam. Się nie opłaca - dwa miesiące, góra tezy dziecko ponosi... A są czyste, bo z mleka plamy schodzą... Gorzej już takie rozmiarowki 75-80, gdzie dzieci marchewka i sokiem zaleja :-P Chyba taniej kupić od kogoś, albo w lumpeksach. Ja miałam i mam dużo od rodziny.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
AMO zdrowia dla teścia i dziadka, udar straszna sprawa, moja mama w wieku 39 lat dostała ja byłam w klasie maturalnej .. wyszła z tego bez szwanku także jest nadzieja, choć jej tata prawie 20 lat temu nie miał tyle szczęścia

Dziewczyny ja polecam hm, mam ubranka po chrześniaku, nosi mój syn, i taka jakość , że będą ok jeszcze dla córy. Smyk , auchan, też słyszałam że ok. Mothercare i next maja bardzo dobrej jakości ubrania, no ale cena adekwatna, można kupić taniej a też w miarę ok. W mama i ja oprócz fotelików nie kupowałam nic, zarówno smoczki jak i ubranka - cena powala
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z lidla sa wieksze niz gdzie indziej,podobnie z hm, lekko zawyzone, zaraz kolei bywa przymała. pepco ma dobra jakosc ciuskw, nie polecam a to bodziakow z pierdonki i smyka, rozciagaja sie na boki i robi sie torba, nawet przy praniu w 30 stopniach.

w mama i ja kieronik dzialu fotelikó to bardzo rzeczowy gosc, w bobowozkah gdanskich, zawsze jakos tak ogolnie, w akpolu tez maja troche sprzetow.
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny orientujecie się może gdzie zrobią rentgen kobiecie w ciąży. Koleżanka jest w 4 miesiącu, złamała nogę, ortopeda każe zrobić rentgen, a gdzie nie była odmawiają zrobienia :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Groszkowa, ja mieszkam w Redzie, więc często bywam w jednym i drugim Tygrysku :) Ceny rzeczywiście mają rewelacyjne. Jest dużo taniej niż w Akpolu czy Smyku. Pamiętam swoje zdziwienie, gdy za podkłady poporodowe zapłaciłam kilka złotych mniej niż w Akpolu...Ja dorobiłam się też karty stałego klienta przy synku i mam dodatkową zniżkę. Nie wiem co dokładnie chcesz kupować. Jeśli wózki, wanienki, foteliki itd to polecam Wejherowo. Jeśli ubranka i rzeczy higieniczne - ja jeżdżę po nie do Rumi. W Rumi mają chyba większy wybór rzeczy małogabarytowych np.ubranek. Zawsze miałam takie wrażenie :) Od zawsze kupuję tak synkowi np.czapki. Ubranka są bardzo dobrej jakości, prześcieradła które kupiłam na przewijak i łóżeczko 2 lata temu też wyglądają prawie jako nowe, a używane ciągle. Więc Tygryska z czystym sercem polecam :)
Co do wielkości Akpolu to nie wiem - byłam tylko w Gdyni :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapatrzona dziękuję bardzo za info w takim razie wybiorę się do Rumii, bo fotelik i wózek już kupiony i będę kupować wszystko pozostałe - oprócz kilku ubranek nie mamy nic...

Wczoraj wieczorem mieliśmy połówkowe - maluszek rozwija się prawidłowo i waży już 452 g :) Z nowych badań dostałam skierowanie na biocenozę pochwy i test tolerancji glukozy więc czeka mnie słodka przeprawa...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Groszkowa, jeśli fotelik i wózek macie to zdecydowanie polecam Rumię na resztę zakupów :) My dla Piotrusia nie mamy jeszcze właściwie nic... Dużo rzeczy będzie miał po starszym synku, ale zbieram się by usiąść i spisać rzeczy, których nam brakuje... A obawiam się, że trochę tego jednak będzie ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej Dziewczyny,

Jesli mowa o wyprawkach dla maluszków, bardzo proszę czy mogłybyście podrzucić tu taką przykładową listę?

Wiem, że w Internecie można znaleźć sporo tego, jednak wolałabym opierać się na wiedzy 'doswiadczonych' mam :) (jestem w pierwszej ciąży i niestety nie mam kogo poradzić się). Poza tym często w internetowych listach jest wiele niepotrzebnych rzeczy np. przy dziecku urodzonym w miesiącach letnich chyba od razu nie trzeba kupować kombinezonu zimowego? ;)

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do Mama i ja, to rzeczywiście ceny ubranek mają z kosmosu. My tam kupiliśmy fotelik.
A ktoś wspomniał o aptece Gemini. Ja też polecam tam zakupy.
Kupuję tam mleko Bebilon dla córki, poza tym maja rewelacyjne ceny na wiele produktów. Np. witaminy, które łykam - Pregna Plus - kosztują tam 29zł, a normalnie jakieś 36-40zł. Naprawdę warto tam robić zakupy. Ja robię zamówienie raz na miesiąc i mam dostawę do pobliskiej apteki za darmo.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podjęłam się dziś tego słodkiego wyzwania i właśnie wypiłam glukozę :-) paskudztwo!
Teraz modlę się, żebym dała radę do 11 z tym w żołądku :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dysia, dasz radę! :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dysia, trzymam kciuki! :) Daj znać po jak było.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powodzenia z tą glukozą:) ja na szczęście mam to za sobą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem już po i odpoczywam w domu. Uffff. Oby wyniki były ok.
Powiem tak- bez połówki cytryny nawet nie radzę tego pić. To jest obrzydliwe. A z sokiem z cytryny da radę to wypić jakoś chociaż.
Ale kwestia zatrzymania tego w żołądku przez dwie godziny to jak dla mnie kosmos. Po godzinie już było mi słabo i strasznie niedobrze. Ja tak mam, że jak na zwykłe badanie krwi na czczo idę to już nie mogę wytrzymać, bo z rana zawsze mi jest słabo jak szybko czegoś nie zjem. A teraz... No kryzys miałam poważny jak myślałam, że zemdleję ale zimna woda mnie uratowała.
Zaraz po 3 pobraniu wybiegłam do łazienki i trochę mi ulżyło :-)

Dobrze, że to jeden jedyny raz w ciąży się robi :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, może polecicie jakiś krem/oliwkę przeciw rozstępom, ale do skóry wrażliwej/hipoalergiczny?
Używałam w poprzedniej ciąży Bio Oil i sprawdził się rewelacyjnie, nie mam żadnych rozstępów. Zaczęłam go używać też w tej ciąży. Ale po tym, jak ciągle swędział i piekł mnie brzuch i okolice tułowia, zaczęłam się zastanawiać, czy to nie reakcja alergiczna. Odstawiłam Bio Oil ponad tydzień temu i swędzenie ustępuję. Także to chyba była jednak wina Bio Oli... Nie chcę zostać bez żadnego specyfiku na rozstępy, więc może macie jakieś rady?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Używam krem przeciw rozstępom Ziaja Mama Mia.
Wcześniej też używałam Bo Oil ale jak mi się skończył to jednak zainwestowałam w Ziaje. Cena dużo mniejsza. Póki co nic na brzuchu się nie dzieje. Oby tak dalej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ziaja ma niestety w składzie parabeny. lepiej juz wypada dzidziuś.

polecam blog sroki

http://www.srokao.pl/2011/03/analiza.html

http://www.srokao.pl/2011/04/analiza-ii-co-jeszcze-znalazam-na.html

mi po biooilu wysypalo caly brzuch
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja używam Pharmacerisa na rozstępy. Jest dość drogi, ale wydajny i naprawdę bardzo dobry - nie mam ani pół :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ani pół rozstępu oczywiście :)

Wiem, że ma parabeny i inne takie... ale naprawdę mi służy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zazdroszczę Tobie Dysia, że już jesteś po tym badaniu ono jest jeszcze przede mną :(

Co do kremów używam MUSTELA Maternite krem przeciw rozstępom, naprawdę polecam do dnia dzisiejszego rozstępów oraz uczulenia brak! http://www.aptekagemini.pl/mustela-maternite-krem-przeciw-rozstepom-150ml.html ...
imageimage


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dysia ja też zazdroszczę że już masz tą glukozę za sobą. W ciąży z Bartkiem mogłam ta glukozę wypić w domu i po 2h jechać na pobranie. Tak było o wiele lepiej bo w domu to i położyć się można czy coś obejrzeć, ja przespałam.
Jutro idę właśnie po skierowanie na glukozę i po zwolnienie.

Ja smaruje się zwykłą oliwką. Poprzednio się sprawdziło. Miałam chyba ze 2 czy 3 rozstępy, które teraz są prawie niewidoczne
image [/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jest seria kremów z rosmana dla kobiet w ciaży, mleczkiem i oliwka smarowałam się na przemian z 3x dziennie, pod koniec ciązy bio oil na litry dosłownie, ja miałam ogromny brzuch z tendencja do rostepów, bo np. na udach mam po okresie dojrzewania, a na brzuchu ani jednego .. mam nadzieje, że teraz też mnie to ominie, choć aż tak bardzo nie przeraża, teraz stosuję zwykłą oliwkę z bio oil na zmianę. Sierpniowa ja bym te kosmetyki babydream rosmanowskie polecała

Dysia super, że dałaś rade z glukozą, ja czułam się podobnie, dobrze że już masz za sobą
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też po recenzji srokao używam produktów babydream a wcześniej bio oil, tylko przez zapach zrezygnowałam. Do tej pory nie pojawia się żaden rozstęp:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej!
Ja uzywam zwyklej oliwki.w pierszej ciazy sie sprawdzila.dostalam tez maslo zrobione z roznych olejow od mojej przyjaciolki.super nawilza.w zapasie mam tez krem z oleju kokosowego ale stosuje go na suche nogi i rece :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję dziewczyny za rady. Chyba wypróbuję tę serię z Rossmana. Cena jest rewelacyjna, więc chyba warto spróbować, skoro ma takie dobre opinie u Sroki.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sierpniowa, ja używam tej serii z Rossmana prawie od początku ciąży i mogę polecić. W porównaniu ze zwykłymi balsamami są bardziej tłuste, ale to dobrze, bo w ciąży skóra jest zazwyczaj bardziej sucha. Nie mam co prawda jeszcze dużego brzucha, ale sporo urosły mi piersi i na razie nie mam rozstępów.
Amo, trzymam kciuki, żeby w Twoim maleństwem było wszystko ok!
Fajne rady dajecie co do zakupów dla maluszków :) Ja jestem kompletnie zielona w tym temacie, byłam dopiero w jednym sklepie żeby wstępnie zerknąć na wózki. Coś mi się tam spodobało, ale myślę sobie, że mam jeszcze czas ;)
Połówkowe mam dopiero 11.02, w przychodni w Dąbrowie. Mam nadzieję, że poznam w końcu płeć dzidziusia, bo na razie się kryje. Ostatnio byłam w szpitalu, bo miałam krew w śluzie, zatrzymali mnie 2 dni, ale oprócz stanu zapalnego nic nie stwierdzili. Najlepsze jest to, że był to szpital w Koszalinie, akurat dopadło mnie na wyjeździe, więc pojechałam na SOR położniczy. Patologia ciąży w Koszalinie całkiem przyjemna :)
Ciekawi mnie czy któraś z Was wie jak się przedstawia sytuacja na położniczym w Redłowie? Bo czytałam, że tam remont i zastanawiam się czy do czerwca skończą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bosa1 żona mojego kolegi rodziła w Redłowie kilka dni temu. Z informacji kolegi jeszcze sprzed porodu wynikało, że remont miał się skończyć 17 stycznia. Nie znam jego relacji z porodu, bo jest na urlopie macierzyńskim. Ale jak wróci, to na pewno go podpytam o warunki w Redłowie i dam znać na forum.
Bosa1 używałaś oliwki czy balsamu Babydream? Zastanawiam się, którą wersję kupić.
Amo ja również trzymam kciuki za dzidziusia! Będzie dobrze!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Używam balsamu, a dokładnie massage-creme. To moje drugie opakowanie. Oliwka też pewnie dobra, ale ja akurat nie lubię oliwek do ciała.
To czekam na sprawozdanie z Redłowa :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dysia, też Ci zazdroszczę, że jesteś juz po glukozie :) Sama boję się tego badania - w sensie, że nie wytrzymam bez bliskiego kontaktu z muszlą klozetową przez te 2 godziny :) Ale trzeba być dobrej myśli...

Wczoraj miałam USG połówkowe. Z Piotrusiem wszystko ok :) Pan dr zaczął od pytania czy znamy płeć i od razu pokazał na siusiaka z pytaniem "podoba się?". Jak mąż zaczął gadać, że jemu bardzo to mało ze śmiechu nie padłam. Ogólnie samo badanie długie i bardzo dokładne - miałam wrażenie, że dr pokazuje nam każdą kość małego :) Nastukał nam masę fotek, w tym też w 3D (mimo, że nie płaciliśmy za to dodatkowo). Także dr bardzo polecam - dr n.med. Maciej Pawłowski z EviMedu w Gdyni. Gadaliśmy trochę z doktorem o mojej pierwszej ciąży i jak mu powiedziałam ile cm miała główka starszego syna przy porodzie to nie ukrywał szoku. Że 40 cm rodziłam naturalnie... Właściwie zaczęłam naturalnie, bo nie chciała wyjść sama i skończyło się na próżnociągu. Zbadał też więc główkę Piotrusia dokładnie i chyba zapowiada się powtórka z rozrywki... Też główka jest większa niż reszta ciała, choć w normie. Ale mnie to nie pocieszyło, bo chciałam rodzić znów w Wejherowie, ale mogę drugi raz nie dać rady z takim porodem... A Wejherowo mnie ostatnio dobrze nie nastraja - kazali mojej koleżance rodzić naturalnie dziecko o wadze 4700... Urodziła, ale nie będę mówić jaką ma ranę. Trochę mnie to zniechęca do porodu tam.
Piotruś waży 509 gram :) Więc już kawał chłopa :)

Ze środków na rozstępy też polecam te Rossmannowe. Mnie bardzo odpowiadają. Tylko przy pierwszej ciąży dr zwróciła mi uwagę by nie smarować brzucha na dzień przed i w dniu badania USG - bo niektóre środki zaburzają obraz USG. Tak ku przestrodze :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapatrzona mojej kolezacne kazali rodzic naturalnie przy polozeniu posladkowym.pojechala na Zaspe i bez problemu jej zrobili cc.lekarz na zaspie przepraszal za kolegow ktorzy narazaja kobiety na powiklania. Ona pierwsze dziecko w Wejherowie rodzila i byla bardzo zadowolona wiec drugie tez chciala.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny podpowiedzcie coś jeśli chodzi o ruchy dziecka, bo ja od rana świruję.... Raz mnie Mała kopnęła i wszystko. Cisza zupełna. Leżę, jem coś słodkiego i nic... Czy to normalne, żeby miała aż tak leniwy dzień? Czy się serio powinnam martwić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dysia spokojnie :) Możliwe że sobie śpi po prostu. Mój synuś dziś też leniwie, tylko rano go poczułam i koniec.
Taki dzień najwyraźniej. Jeśli jutro nie poczujesz to będziesz mogła "delikatnie" świrować
Pamiętam że w pierwszej ciąży leciałam na ktg jak małego dwa dni nie czułam. A on sobie spał :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dysia, złap się podczas leżenia za brzuch, ale goły. Może uda Ci się wyczuć tętno. Jeśli jutro nie kopnie - idź na usg do szpitala.
Nasza Koza leży ułożona d*pka do mojego pępka, wiec jak kopie to po nerkach i tego nie czuć. Może u Ciebie jest podobnie?
Poukładać się w różnych pozycjach, może w końcu kopnie?
Albo wpadaj do mnie - mam detektor, to Ci sprawdzę serduszko. Daleko z tej Moreny nie masz, zapraszam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Już mnie to naprawdę martwi... Nic kompletnie nie czuję i wmawiam sobie, że pewnie sieje panikę niepotrzebnie. Oby tak było. Pojadę do szpitala napewno jutro jak się nie ruszy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak masz się Dysia denerwować i nocy nie przespać - jedz na Sor ginekologiczny, polecam Wojewódzki-1p. Lekarz tez ma nocny dyżur. Sprawdza Cie. Będziesz spokojniejsza.
A babce w rejestracji dodaj, że dziecko dłużej się nie rusza, że jadłam słodkie, leżała na boku. To przyspieszy sprawę.
Jak ja byłam tam z Olgą, to była chwila moment. Od razu ktg i usg. Bez czekania.
Ja bym jechała.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dysia, nie martw się bo stres to ostatnia rzecz, której Ci teraz potrzeba. U mnie też ostatnio była cisza w porównaniu z innymi dniami. Jak byłam akurat u lekarza to dr powiedziała, że Mała leży tylkiem przy brzuchu i ruchów nie czuć wtedy. Pobrobuj jeszcze pozaczepiac dzidzie ale jeśli nie będzie poprawy, a Ty dalej będziesz się stresować, to zdecydowanie jedź na sor.
Dziewczyny, a ja mam pytanie do tych już Doświadczonych Mam :) chodzi o wyprawkę ciuszkowa - rodzimy wiosna i zastanawia mnie ilość poszczególnych elementów garderoby w małym rozmiarze :)
Po wyprzedazowym szaleństwie mam 10 szt body na długi rękaw w rozm 56. Body na długi w rozm 62 - 5 sztuk. Do tego póki co tylko 3 pajace w rozm 56 i 6 sztuk polspiochow. Może od razu dodam, że mam założenie, że na dzień body i polspiochy a na noc pajac. Odpadają kaftaniki i śpiochy bo zwyczajnie takie Połączenie mnie nie powala ;) zastanawiam się czy nie za dużo tych na długi i czy może czego nie wymienić jednak na 62 i może na krótki rękaw?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Napisze tak - dziecko szybko urośnie, nim się obejrzysz z rozmiarowki 60 mieć będziesz 80 ;-) Krótki rękaw jest poniekąd wskazany, jeśli będzie zimno - założysz jakiś kaftanik. I tak będziesz na początku co kilka dni wszystko prala, a nakupujesz tych ciuchów i będą leżały. Wszystko wyjdzie w praniu, jeśli będzie ciepło - może Twój mąż/ partner podskoczy do sklepu i Maleństwo zaopatrzy. Masz skarpetki, rajstopki? Bo o tym nic nie piszesz... A może się przydać ;-) sweterek, cienka kurteczka? Maj, czerwiec może być zimny. W zeszłym roku upały zaskoczyły nas dopiero w lipcu :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dostałam właśnie kopniaka! Jeden ale porządny :-)
Jejku ja osiwieje z tą Zuźką. Cały dzień cisza i dopiero teraz raczyła się odezwać. No, ale mam nadzieję, że jeszcze później się rozkręci i tak mamy nie będzie straszyć.
A już się miałam zbierać do tego Wojewódzkiego AMO :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i dobrze, spokojnie noc przepisz.
Zuzanny są dokładnie takie jak Twoja córka ;-) z gracją pokonuje napotkane przeszkody.
Tak trzymać. Dobranoc!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobrej nocki :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z ubrankami to musisz wybrac:) dla Majki kupowałąm ciuszki w ilosciach takich, ze piecioraczki bym obdzielila, ale nic sie nie zmarnowalo, bo obdzielilam potem 10 kolezanek i zostawiłam dla drugiej Córy. wydajac kilkaset zł na ciuszki w swietnym stanie zaczelam tak naprawde kupowac dopiero przy 74-80-86 ( poza jakimis megaokazjami), jak juz na dobre zaczely sie wspomniane marchewki. wybierałam w których fajnie wygladała i które mi sie łatwo ubierało. jak ulewała albo pampek nie wytrzymał to przebierałąm nawet 6 razy dziennie, wiec 10 body to by starczało na 2 dni:), a ja bym ciagle prasowała. mialam sporo ciuszkow nie na te pore roku, ale ubierałam na cebulke, co sprawdzalo sie na spacerach lub przy wejsciu " w gosci". Urodziłą sie i miała 52 cm, 56 nosiła w sumie ok 4 tygodni, potem 62 na jakies 3 miesiace 74, kolejne 3 miechy.

oprócz gemini fajny jest tez sklep belli- kupujemy happy tansze o ok 15 zł za paczke niz w sklepie stacjonarnym.

www.blizejciebie.pl
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dysia, widzisz, Zuzia od małego robi po swojemu ;) mnie moja gin pytała czy jesteśmy pewni, że to ma.być Zuzia bo jej córka też ma.tak na imię i wszystkie Zuzki to nieźle ziolka są ;)
AMO, tak mam skarpetki, jakieś rajstopki, bluzę, która mi skapla po kumpeli no i czapeczki, rękawiczki. Chciałabym jeszcze takiego dresowego pajace na podróż do domu i ewentualnie późniejsze wyjścia. Wiem, że szybko wyrośnie z tych ubranek dlatego wszystko kupowałam na przecenach i w sumie za 10 szt body w Smyku zapłaciłam 80,00 zł. Zastanawiam się tylko czy może lepiej wymienić połowę na krótki rękaw i na to kaftanik? Chciałam mieć więcej właśnie biorąc pod uwagę kwestie przebierania po X razy dziennie i prania żeby zdążyło schnac ;) wiadomo, dokupić zawsze można i juz sama się pogubilam :( Słyszałam już tyle opinii, że sama nie wiem jak to dziecko ubierać. A Wy pozostałe mamusie jakie macie pomysły na ciuszki? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jestem zwolenniczka pajacow :) praktycznie kaftanikow nie uzywalam.ja bede kupowala polowe z krotkim i polowe z dlugim.zawsze jakis sweterek mozna ubrac.no i spodenki tez oczywiscie(nie uzywalam rajstopek bo sa niepraktyczne) ale ja mam chlopaka.dla mnie wazne jest zeby ubranka byly odpinane,zeby przez glowke nie zakladac za duzo bo tez stres dla dziecka ;). Do tego bodziaki i dziecko ubrane. Max do 10szt bo dziecko szybko rosnie i nie ma co kupowac za duzo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do ciuszków to chyba na początek powinno być ok. Później się przekonasz czego trzeba dokupić. Moja córka przez pierwsze pięć miesięcy strasznie ulewala, wiec przebierałam ją kilka razy dziennie.
U mnie a początek najwygodniejsze byly pajace, ewentualnie body i polspiochy.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do ubranek to mój Jasiu rozmiar 56 nosił tylko w szpitalu... Zwyczajnie był przyciasny, ale duży chłop był, gdy się urodził. Teraz też ten najmniejszy rozmiar mamy tylko kilka sztuk i dokupywać raczej z tego nie będę... Tak jak Dziewczyny pisały warto mieć też bawełniane czapeczki czy półśpiochy (ja używałam zamiast rajstop w zestawie z bodziakami). Zostawiłabym taką ilość jak masz teraz. Dużo osób przynosiło nam ubranka, gdy przychodzili w odwiedziny :) Jak są ludzie, którzy będą chcieli Was odwiedzić to warto powiedzieć by przynieśli coś w rozmiarze 62-68. Nasz dużo osób pytało co chcemy żeby nie dawać nam tego co mamy... I tak dostaliśmy 4 kocyki, 15 par niedrapek i pełno skarpetek :) I później powtórka była na chrzcie. Bo znajomi przyszli do kościoła i naznosili ciuszków w prezencie. Więc napewno to co masz na początek Ci wystarczy.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No ja też na 56 się nie nastawiam bo mój synek był długi i nie było sensu go w te ubranka męczyć.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny a do szpitala do torby dla maluszka co pakujące? Jakie ciuszki dokładnie? I jaki rozmiar? 56 i 62 czy jedne tylko?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I te mniejsze i te większe. Może być różnie ;-)
Licz się z tym, że w jednej torbie możesz się je zmieścić, a i tak trochę rzeczy mąż musi dowieść...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie też myślałam, że dwa rozmiary wezmę. Najwyżej będzie dowodzić. Moja koleżanka spakowała 56 i 62. A córka się urodziła bardzo duża i miała 64 cm. To dopiero była niespodzianka. Wszystko na szybko mąż musiał przywieźć hehe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć :)

ja do szpitala na pewno wezmę pare rzeczy na 56 i 62, zawsze mężowi czy partnerowi można dać zeby wymienić. Bartek 56 nosił chyba koło miesiąca. Zobaczymy jaki będzie Szymek

Ja zabierałam body z długim rękawem+półśpiochy lub body z krótkim rękawem+pajac. Chyba z 5 sztuk zabrałam.

Muszę wyjąć z szafy ciuszki i zobaczyć co ja tam w ogóle mam
image [/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No tak, ciekawe jakie te nasze pociechy długie będą ;) ja po przemyśleniu sprawy zamienię parę sztuk na większe - 62 i z krótkim rękawem a do tego kaftaniki. Pajace też mi się mega podobają, przede wszystkim do spania, nie chcę ubierać Zuzki w kaftaniki i śpiochy bo po prostu to połączenie niezbyt mi się podoba ;)
Człowiek przy pierwszym zielony jest na groszek a przy okazji chciałoby się zrobić wszystko jak najlepiej ale chyba trzeba odpuścić i po prostu uczyć się na błędach ;)
Rodzinie i znajomym już oświadczyliśmy, że te małe ciuszki mamy i jeśli ktoś będzie miał parcie na kupienie to większe ;)
Tak na marginesie to my teraz mamy "problemy" co wybrać a nasze mamy to miały dopiero problem - co się uda zdobyć ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez na pewno 56 i 62 do szpitala wezme.nigdy nie wiadomo ;)
Juz powoli jak przy okazji jestem gdzies w sklepie kupuje rzeczy do szpitala.jakas wazelina do ust,krem do rak,chusteczki do higieny intymnej,bede lezec przez kilka godzin to jakos trzeba bedzie sobie radzic ;) wiecie gdzie mozna kupic podklady canpol poporodowe? Nie chce tych belli
Laktator jedzie,poprzedni wyrzucilam bo patrzec na niego nie moglam.odciagalam pokarm przez 3miesiace bo moje dziecko ma za krotki jezyk i nie ciagnelo piersi.obym nie miala powtorki z rozrywki ;)
Ja sie spakuje do walizki na kolkach :p jak na wakacje a co! :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, oglądam gazetkę z Lidla od 1 lutego - masa dziecięcych rzeczy w promocji, maty na podłogę dla dziecka, bodziaki, staniki do karmienia, kolderki...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sporo, wiec bede pod lidlem przed 8, oczywiscie nie na morenie bo u nas nie ma szans, zeby cos kupic, a pchac sie nie bede.

w smyku na matarni i w hm jest bardzo duzo przecen po 10-20 zl, kupilam naszej starszej, ale dla maluszkow tez masa, czapecki letnie 2 sztuki 10 zl, bodziaki za 12 zl, takze niektore ceny spoko
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Queen podklady canpol poporodowe widziałam ostatnio w Rossmannie :) Na bank są też w Akpolu, Tygrysku, Świecie Dziecka. Ja pewnie w Tygrysku napadnę jakoś za miesiąc/dwa po podkłady, wkładki laktacyjne, herbatkę Bocianek i tego typu pierdółki :) Teraz szukamy szafy do pokoju chłopaków. Jak znajdziemy też będę szaleć z ciuszkami :) Szwagierka mojej siostry zapytała mnie czy nie chce ubranek po jej synku. Nie powiem - ucieszyła mnie bardzo, bo spory wydatek nam odpadnie, a te ubranka nosił tylko ten chłopiec :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Takie prezenty są super :-) też bym się nie obraził gdyby ktoś mi zaproponował :-) mam kilka rzeczy od siostry więc i tak się cieszę, bo coś tam odpadnie. Ale też szukam okazji jakichś, żeby tej mojej córeczce coś kupić niedługo :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My też byśmy chcieli trochę nowych rzeczy dla Piotrusia :) Więc jak wypatrzę gdzieś coś co mi się spodoba to nie odpuszczę ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi też udało się coś przygarnac od rodziny i kumpeli. Problem tylko taki, że dookoła sami chłopcy więc mało było ciuszków, które ktoś mógł mi oddać ale to zawsze coś :) próbuje się zebrać do tego Lidla ale znowu przeziębienie mnie dopadło, nos mam zapchany a nie chce ciągle kropli brać :( a jak oddycham buzia to gardło mnie boli. Masakra jakaś :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć :)
A mi udało się rano dotrzeć do Lidla, jakichś dzikich tłumów nie było. Kupiłam dla dzidziusia kołderkę z podusią, komplet pościeli i prześcieradeł i spodenki. Bodziaki i pajacyki też były fajne, ale odpuściłam. Widziałam, że babeczki brały te maty na podłogę, ale stwierdziłam, ze jeszcze za wcześnie na takie zakupy. Karoluś, może później jak się lepiej poczujesz, to pojedziesz, coś tam powinno zostać, przynajmniej na Witominie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My juz od piątku w domu chorujemy :-( bieda. Ale dziś udało się zarejestrować do lekarza! Ja na 13.15, a Małą na -15.12. Czad! To jest podział godzin pediatry. 3min, recepta i bye!
Dziewczyny - szukajcie na trójmiasto.pl w ogłoszeniach - paki dla dzieciaka. Za śmieszne pieniądze można ciuchy super kupić! Ja kiedyś kupowałam pake dla ciężarnej - Frida, koszule nocne, laktacji, butelki, podkłady i inne cuda.
Właśnie, dla tych młodych mam - polecamy z Lidla jeszcze inhalator do kupienia za 99zł, bo na pewno się przyda! ;-) i obowiązkowo - Frida. Dziecko tak do 3r.z. Nie smarcze a katar jakoś trzeba odciągnąć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie zwykła frida wystarczy, nie jakaś elektryczne cuda ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dotarłam do Lidla ale na Grabowku, przy okazji odwiedzając rodziców. Prawie nic już nie zostało, a jak już to duże rozmiary. Udało mi się jedynie zakupić spodenki :) chociaż coś ;)
Z tymi chorobskami oszalec można! :( niech już będzie wiosna i ciepło!!! godziny rejestracji niezle, myślałam, że źle widzę ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czesc dziewczyny.
strasznie dlugo mnie nie bylo i niestety nie nadrobie wszystkiego ale witam nowe mamusie :-)
U nas nadal w 100% nie wiadomo ale na 80% bedzie dziewuszka :-)
Mam do was pytanko.
Gdzie i za ile robilyscie USG polowkowe? Ale tak zeby w 3d bylo i z plytka a najlepiej jak by w sobote przyjmiwala. Oczywiscie gdansk.
pozdrawiam wszystkie serdecznie
my niestety chorzy. Mnie od 2tygodni kaszel meczy i mlodego tez na szczescie cora jest zdrowa.
Jeszcze raz pozdrawiam
image[/url]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w gdansku lidl rzy galerii i na hynce zawsze cos ma nawet kilka dni po, wiec udalo sie kupic wszytsko, a byly bardzo duze ilosci w koszykach , na morenie zwykle 8.10 zostaja 50/56

3d dr Puzio invicta na rajskiej 280 zl z plytka
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Karoluś ja do szpitala wzięłam rozmiar 56, położne męża wyśmiały i mojego synka ubrały w szpitalne ciuszki, M pojechał do domu po 62. Także 56 nigdy nie założył, mimo, 4140g,56cm :)

Kaftaników co prawda nie miałam, ale sa praktyczne, bo nie trzeba zakładać ubranka przez ta maleńką główkę. Ja używałam głównie bodziaków na długi rękaw + śpiochy

Dysia ja nauczona poprzednim razem spakuje 56 ale o 62 tez nie zapomne :) choć córcia mniejsza sie szykuje niż synek

Queen ja tez sie pakuje do walizki na kółkach :) zreszta wygodniejsza, bo np. na klinicznej mimo, że byłam po cc mąż nie mógł wejść na oddział aby siaty wziąść pamietam, maja za to takie wózeczki na kółkach także zawsze można wypożyczyć

Ja zakupy typowo porodowe robie w gemini, w tym majtki poporodowe jednorazowe (wielorazowe sa niepraktyczne dla mnie), podkłady na łóżko, te wielkie podpaski na połóg (zużyłam chyba 10 opakowań, ale ładowałam po 2 :P), octanisept

Ja nie cierpie lidla mimo, że mam na osowie, dzikie tłumy ciężko sie przebić, odpuściłam :) fajne rzeczy ostatnio kupiłam w rekids i hm aaa i pepco odkryłam, że maja dość ładne i ponoć nawet w miare jakosc ubranek, dla dziewczynek, bo dla chłopców mi sie tam ubranka nie podobaja
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oooo, tak!! Octanisept! Bardzo się przyda i do pępka niemowlaka i przy ściąganiu szwów po porodzie. I nie dajcie sobie kochane wmówić, że na kilku pepowinowy starczy woda z mydłem. Litości! Takie praktyki są stosowane w okolicach Rumi i Wejherowa. A później z pepkiem do chirurga...
Co do gaci po porodzie - to te jednorazowe są ok, ale... d*psko się w nich poci ;-) Fajne są te z siatką. Z resztą... Najlepsze jest to, że szwy się suszy po porodzie i i tak tylek odkryty. Rodzimy tak fajnie, że ciepło będzie, wiec nic tylko się odkrywać ;-)
U nas - ja zapalenie płuc, Młoda - zapalenie oskrzeli i ucha...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tylko siatkowe gaciorki po porodzie bo lepsze sa jak dla mnie.
Amo to sie kuruj bo to zartow niema.
Ja jutro z mlodym znowu chyba do lekarza bede szla bo dostal dziwnej wysypki na calym brzuszku, obawiam sie szkarlatyny wiec wole nie czekac.
A ja pepek tez octeniseptem traktowalam i szybko odpadl kikutek.
image[/url]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AMO ja używałam do pielegnacji pępka i mojej rany po cc także sie przydał bardzo. Do szpitala warto tez wziąść reczniki papierowe jednorazowe, bo rane czy krocza czy po cc sie szuszy takim jednorazowym recznikiem delikatnie, a nie zwykłym

dokupie te wielorazowe siateczkowe, bo faktycznie siateczkowe sa "wygodniejsze", choć ja jeden raz je użyłam i na śmietnik, a spedziłam w szpitalu okrągły tydzień
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie, mam dylemat. Właściwie - dramat ;-)
Nie wiem - brać antybiotyk, czy nie? Lekarz przepisał, w necie - piszą jak zawsze, że po konsultacji z lekarzem, tra la la la... Położna mówi, że może nie brać... Pediatra, że brać. Matka- brać, brać.
O, najlepiej teściowa - zapytaj się ginekologa. ;-) Ginekolog ma trochę daleko do płuc... jak by nie patrzeć. Ale - napisałam smsa. Pisze, ze chyba brać... Bo różnie bywa.
Chyba, chyba... Nie wzięłam. Juz i tak 3ci dzień choruje bez leków...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Amo mysle ze w twoim przypadku powinnas wziasc antybiotyk bo sie nie wyleczysz a po co ci powiklania.
mysle ze lekarz przepisał ci bezpieczny lek. Ja na samym początku mialam angine i tez antybiotyk dostalam a w sumie dopiero podejrzewalam ze moge byc w ciazy.
image[/url]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej laski.Ja siedze na glukozie i czekam :/ wypilam to,lubie slodkie wiec nie bylo zle a babeczka dala mi troche cytryny bo zapomnialam komplentnie :)
Jak pisalalam o podkladach poporodowych to myslalam o podpaskach "canpol" nie widzialam ich w akpolu ani rossmanie :/ moze w gemini beda.
Co do majtek siateczkowych sprawdzcie przed kupnem czy nie beda za male bo ja pamietam ze na rozmiar kupilam a potem maz moj do domu jechal po zwykle bawelniane bo tamte mi sie wrzynaly :/
Teraz kupilam inne i wyglada ze bedzie ok :)
https://www.naszsmyk.pl/pl_PL/p/Wielorazowe-poporodowe-majtki-siatkowe-od-60-120cm/1977?gclid=CMzJztC22MoCFUTnwgodqsUKZw
Amo trudna sprawa z tym antybiotykiem,sama mialabym dylemat :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też używałam tych siateczkowych majtek. No i ręczniki papierowe (ja chyba miałam kuchenne) używałam do osuszania krocza, bo były delikatne, a bałam się pocierać te okolice.
Co do rozmiarów ciuszków, to moja córka urodziła się ze wzrostem 56cm, ale większość ciuszków na 56 była jej za duża o dziwo. Więc na początku dokupiliśmy kilka ciuszków rozmiaru 50. Przez pierwsze dwa tygodnie raczej w 50/56 ją ubierałam.
Teraz dla chłopca myślę, że przygotuję się na 56-62.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podkłady miałam mamma belli- okropne, lepsze sa Molimed. z tym mierzeniem Dziecia to różnie jak oni to mówią "bez rozciągania"
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AMO, nie wiem skąd masz wieści o tym, że w okolicach Rumia- Wejherowo zalecają wodę z mydłem na pępuszek :) Mnie wszyscy kazali używać Octeniseptu. A rodziłam w Wejherowie, położną mam z Rumi :) Z resztą na wizytach w szpitalu wejherowskim (bo musiałam jeździć z małym na kontrole po ciężkim porodzie) też wszyscy zalecali Octenisept. Teraz też kupię wielką butlę od razu :)
Fajnie, że tak wypisujecie teraz te rzeczy, wzięłam kartkę i notuję :) Bo ciężko mi przysiąść do zrobienia listy zakupów...
AMO, ja bym wzięła antybiotyk... Twoja choroba maleństwu też nie służy... A czasem antybiotyk jest niezbędny. W pierwszej ciąży musiałam brać antybiotyk na samej końcówce. Małemu raczej nie zaszkodziło.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja kuzynka rodziła w maju w Wejherowie i tak jej to mydło zalecał, że później musiała z córką po chirurgach jeździć - poczernial Małej, to się ziarnica czy ziarniewica nazywa. Jakoś tak. Trzeba po prostu o ten kikut dbać ;-)
Właśnie, żeby to była końcówka ciąży... A tak...
Jutro jadę na echo serca Malej. Przez pół godziny będę musiała nie kaszlec ;-) nie wiem czy dam radę... Jednak nie wzięłam tego leku. Zobaczymy - we wtorek idę na jeszcze jedno osluchanie u ogólnego, może nie będzie najgorzej. W Skandynawii wcale antybiotyków nie używają...
W czwartek planuje zrobić próbę insulinowa. Sąsiadka jest na miejscu, wiec zajmie się Starszakiem ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny :-)
Odebrałam wyniki morfologii i glukozy. Na szczęście cukrzycy nie mam. Tylko morfologia ciągle nie jest ok bo mam niską hemoglobinę już od 3 miesięcy. Stosuję podwójną dawkę żelaza i tylko nieznacznie się podwyższyła. Miałyściemoże kiedyś tak? Staram się jeść dużo warzyw i owoców ale jakoś widać to mało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Morenianki odezwijcie sie na prv:)
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dysia pokrzywa ma duzo zelaza.sprobuj pic codziennie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Amo wspolczuje dylematu. Na pewno następna wizyta trochę Ci wyjasni. Zdrowka dla Was

tak myślę o tych gatkach i ja tez mialam jednorazowe takie siateczkowe. Byly ok. A jeszcze na bank po sn przyda sie Tantum Rosa plus woda z dziubkiem do polewania tym krocza. Ja poprzednio kupilam 3 saszetki tylko i dobrze zrobiłam bo mialam cc i sie nie przydalo

aha. My przy Bartku do pepuszka tak staromodnie tj rozcienczony spirytus. Bardzo szybko kikutek odpadl! Teraz to tak jak czytam wszyscy octanisept stosują
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też miałam Tantum Rosa. Rozpuszczałam w butelce po wodzie z dzióbkiem i przy każdej wizycie w toalecie używałam.
A do pępuszka też octenisept stosowałam, pępuszek odpadł chyba nawet przed upływem tygodnia.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dysia sporo żelaza ma pietruszka, jedz jak sałate w ilościach nieograniczonych, na kanapke lub bez, dodawaj do smoothie jeśli robisz w domu. Mięso też ma sporo żelaza ale musisz poczytac jakie dokładnie

Ja tez już powoli robie liste i bede składac w lutym juz zamowienie w gemini, nigdy nic nie wiadomo :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za rady :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z natka w ciazy trzeba uwazac, na samym poczatku w ogole nie mozna jej jesc w duzych ilosciach
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aga naprawde ? ja jestem natkożerca :) nie słyszałam o tym
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dysia, ja też mam ciągle problem z żelazem pomimo, że biorę witaminy a dodatkowo Tardyferon. Może porozmawiaj z ginem czy nie warto zmienić preparatów? Niektóre gorzej się przyswajają. Znaczenie ma też czy bierzesz coś innego bo niektóre środki obniżają przyswajanie żelaza. Ja np mam niedoczynność tarczycy i nie powinno brać się preparatów z żelazem szybciej niż min po 4h od Euthyroxu.
Aga, również współczuje dylematu z antybiotykiem ale może warto przemyśleć czy ewentualne ryzyko powstania powikłań nie będzie groźniejsze? Ja co prawda walczę z katarem ale w gorszej postaci niż ostatnio i zastanawiałam się czy kolejny raz ładować się w krople ale zauważyłam, że jak mam zatkany nos i oddycham buzią to Zuzka dostaje szaleństwa, czytałam, że lepiej wziąć krople bo jest to mniej inwazyjne niż ewentualne niedotlenienie dziecka w przypadku kłóopotów z oddychaniem :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurcze dziewczyny tak Was podczytuje i trochę mam wyrzuty, bo ja jeszcze nic nie kupuje dla bąbla. Tak sobie myślę, że jest czas jeszcze, ale już teraz sama nie wiem :( Ten czas tak szybko leci. Za szybko. Myślałam, że jak będę już na zwolnieniu to się trochę uspokoi, ale wcale nie. Ale powiem Wam szczerze, fajnie być w domu. Ja nie bardzo lubiłam swoją pracę, była taka przejściowa. Tylko mam niestety umowę jedynie do dnia porodu :( Musze się trochę zainteresować tym tematem
image [/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spokojnie jest czas :-) ja póki co nie mam nic oprócz wózka, fotelika i kilku ubranek od siostry. Pokoik Małej stoi kompletnie pusty narazie. Pod koniec lutego powinny być meble. W marcu będę kompletować resztę myślę :) no i jeszcze w kwietniu pewnie bo wszystkiego nie ogarnę na raz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja narazie robię listę rzeczy, które muszę kupić - ale tak na spokojnie :) Jak mi coś wpadnie do głowy albo przeczytam tutaj to zapisuję i kończę z tematem :) Pewnie jakoś kwiecień/maj wyskoczę do Tygryska na mega zakupy i tam większość kupię od razu. Tylko laktator chcę upolować taniej w necie... Ale to też bez ciśnienia.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My też mamy póki co tylko wózek - bo braliśmy taki, który był na miejscu i trochę ubranek nowych + z odzysku :) teraz na tapecie jest temat fotelika :) Wczoraj jak byliśmy w Mama i Ja to Pani powiedziała, że kupując u nich łózeczko z firmy Klupś czas oczekiwania jest do 10 tygodni więc stwierdziłam, że trzeba się rozejrzeć czy w innych miejscach też tak jest bo może być na styk :)
Ja bym chciała tak do połowy kwietnia mieć wszystko w domu. Mam przykład koleżanki z pracy, która pracowała do końca 8 miesiąca i pamietam jak przyszła w pt się pożegnać, cieszyła się, że odpocznie i przede wszystkim wszystko skompletuje a tu psikus bo w niedzielę urodziła :p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie no ja też miesiąc wcześniej bym chciała być już gotowa i spokojna. Nigdy nic nie wiadomo. Ale też z tego względu, że pod koniec ciąży może mi się po prostu już nie chcieć latać po sklepach. Albo będę musiała leżeć jak moja siostra np od 7 miesiąca... Wszystko przez internet załatwiała na szybko bo lekarz mówił, że może wcześniej urodzić. Fakt, że urodziła w terminie, ale co się stresu najadła to fakt :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej trochę sie nie odzywałam bo remont robiliśmy i muszę przyznać że na przełomie 6/7 miesiąca i z dwulatkiem to było wyzwanie:) Ja mam tylko 5ciopak bodziaków ze smyka bo kupując coś synkowi zobaczyłam go za śmieszną cenę- możę jakoś nie długo się zabiore za kompletowanie wyprawki:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej dziewczyny,
Myślę że mimo że niektóre dzieci zapowiadają się duuuże, to ten najmniejszy rozmiar kilka szt. trzeba mieć. Dokupić zawsze można. Ja w poprzedniej ciąży 56 nie miałam prawie nic, wszystko 62, z uwagi na to że obije z mężem jesteśmy duzi i mała zapowiadała się również nie najmniejsza a tu niespodzianka, urodziła się miesiąc wcześniej i 56 były za duże, ale w dobie internetu w kilka dni miałam wszystko co potrzebne i jeszcze wyprane :) a nic nie zapowiadało wcześniejszego porodu, no i oczywiście nawet torby nie miałam spakowanej, my już pokój córci mamy zrobiony, ciuszki te co dostałam już też poukładane i lista potrzebnych rzeczy się tworzy, muszę uśmiechnąć się do jednej koleżanki. Do gemini też już listę tworzę, w marcu będę zamawiać, a na koniec czyli w kwietniu wózek. Plan mam niezły, co nie :D
współczuję chorób, zdrówka dziewczyny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie ma co biegać po sklepach na ostatni miesiąc ciąży.
Dobrze ze jest internet! Zamówić. Kupić. Dowioza!
My po badaniu echa serca. To nic innego jak usg serduszka! Robił je p.Piotr Długosz. W Gamecie w Gdyni. Rewelacyjny! Od razu widać, że ma fach w ręku. Szybko. Sprawnie. Opisane. Sprawdzone. Naprawdę jestem bardzo zadowolona, nie tylko dlatego, że uffff... Wszystko jest dobrze! Ale też, że trafiłam na takiego fachowca. Sprawdziłam później zdanie z forum dotyczące jego osoby jako lekarza- babki mają podobne zdanie. A Gamety w Gdyni to się chyba w życiu nie nachwale :-) szkoda, że wszędzie się tak ciężarnymi nie opiekują... W porównaniu z Invicta - tu była bajka! Wszystko na czas. Dobry sprzęt. Miła obsługa. Bez czekania. I nie ma różnicy, czy ktoś płaci gruba kasę, czy z nfz - w końcu to też są pieniądze. Polecam! A wiem co pisze.. 17lat leczylam policystyczne jajniki, do tego 3x w ciąży.
He, he. Na końcu lekarz sam(sic!) wytarl mi brzuch z żelu do usg i jeszcze rękę podał, żebym wygodniej z kozetki zlazla. Dotychczas mi się to nie zdarzyło. Mała rzecz, a cieszy. Może źle wyglądałam w tej chorobie. Dalej leczę się naturalnie. Efekty średnie, ale... Postawiłam na brak antybiotyku.
Dziś cieszymy się ze zdrowego serduszka i tego, że nasz sąsiad z Ukrainy dostał kartę stałego pobytu. Po 10mies.bedzie mógł zobaczyć swoją córkę i żonę. Dziewczyny, Bogu dziękować, że u nas wojny nie ma... Wiecie, że musiał zdawać egzamin z historii Polski!? I geografii! I się udało.
Nasza Mała nadal chora, antybiotyk brzydki. Brać nie chce...
Życzę Wam zdrowia, taka pogoda za oknem..
Oj, Młode Mamy. Kiedy to ja pokoik dla Starszej szykowalam. To są zupełnie inne uczucia i inne podniecenie przy pierwszym a przy kolejnym dziecku... Wszystko jeszcze przed Wami. Jestem pewna, że ten wątek będzie nadal "żywy" mimo porodow... A bo o karmienie piersią, a bo o mleko, czy kolki i zeby - lepiej pytać głośno ;-)
Pamiętam przy pierwszym porodzie - na sali poporodowej wymieniłam się numerem telefonu z leżącym. Wam też polecam. Oby tylko były to fajne babki ;-) zawsze coś doradza w godzinie zero. Zdjęcia podesla, numer do specjalisty z opinią. Nasza Starsza ma taką "siostrę blizniaczke" tylko 10godz.starsza. Utrzymujemy kontakt do dziś.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jestem pacjentką Gamety od 5 lat. I nigdy ani odrobiny złej opinii nie powiem. Lekarze są cudowni- tacy ludzcy po prostu :-)
Cieszę się niesamowicie, że z Twoim maleństwem wszystko dobrze :-)
Też mam nadzieję, że nam kontakt nie zginie wraz z dniem porodu, bo wtedy właśnie zaczną się pytania :-) a to forum bardzo pomaga. Przynajmniej mnie :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AMO, czytam teraz Twój wpis i zorientowałalam się, że popełniłam Wczoraj błąd pisząc o dylematem z antybiotykiem. Miało to być do Ciebie a nie do Agi ;)
Super, że wszystko z dzidzia w porządku, a lepiej się czujesz?
Masz racje pisząc, że takie małe rzeczy cieszą. Ja niestety jeszcze nigdzie nie doświadczyłam życzliwości że strony innych. Brzuch mam spory więc nie da się nie zauważyć, jeszcze w rozpietej kurtce, nawet pomimo wielkiej kartki wiszące nad kasa, że kobiety w ciąży mają pierwszeństwo to i tak swoje odstalam ;) a prawda jest, że jakimś dziwnym trafem nagle wszyscy przede mną odwracają głowę ;) a tak, jak piszesz, małe gesty cieszą najbardziej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Karolus, ja się zorientowałam, że to do mnie. Dzięki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Amo super :)
samych dobrych wiadomości do samego końca nam życzę :)
mam pytanie, bo kilka razy już się przewinął wątek zmartwień gdy ruchy mniej wyczuwalne, a jak jest odwrotnie? od wczoraj młody szaleje strasznie, w nocy się budziłam, w ciągu dnia to mam wrażenie że w ogóle nie śpi, czy to normalne? cały czas o tym myślę, w pierwszej ciąży to czułam ruchy tylko jak się najadłam i położyłam, więc dla mnie to nowość jak ktoś mi przeszkadza przy pieczeniu pączków :)
Amo ja również mam koleżankę z porodówki, ona urodziła przed północą, ja po, mieszka całkiem niedaleko :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć Dziewczyny!

Wszystkim chorym zdrówka życzę!

AMO bardzo dobre wieści, że z córką wszystko dobrze!

U mnie też wszystko dobrze, semestr zaliczony, glukoza zrobiona wyniki ok. Queen a gdzie robiłaś glukozę? Ja też robiłam tego samego dnia, co Ty w klinice Invicta i ze mną robiły to badanie jeszcze dwie kobiety.

W poniedziałek pojechałam na Morenę do Carrefour, aby zareklamować buty w 50 style okazało się, że danego sklepu już nie ma, ale przy okazji trafiłam do Smyka i nie mogłam się oprzeć i kupiłam parę ciuszków. Promocje były tam naprawdę spore. Kupowałam ciuszki na rozmiar 56 i 62. Córka jak się urodziła miała 52 cm, więc liczę, że może synek też będzie podobny wzrostowo. Do Lidla tego dnia dojechałam, o 15: 30 ale już nic nie było, a liczyłam na kołderkę z poduszką.

Ja z poprzedniego porodu najbardziej pamiętam, że największą ulgę przynosiło mi Tantum Rosa i teraz na 100 % znów kupię.

Dziewczyny a kupujecie jakiś kombinezon czy grubszy pajac na wyjście ze szpitala? Ja się zastanawiam jak będzie z pogoda na początku maja.
imageimage


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kararinah, będąc w ciąży z córką jak poczułam dziennie jednego konieczna to było super, a teraz od samego początku ciągle czuję ruchy, zdarza się, że i w nocy nie śpię. Wystraszyłam się,że może być coś nie tak i podzieliła się swoimi obawami z moim lekarzem. Uspokoił mnie, że jest wszystko dobrze a synek zdrowy... Jak będziesz na wizycie wspomnij o tym lekarzowi, będziesz spokojniejsza...

Ja widzę, że u mnie mam problem z porównywaniem i się później nakręcam, a przecież każda ciąża jest inna...
imageimage


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sylwa to jesteśmy dwie
to mnie troszkę uspokoiłaś, ale we wtorek zapytam, chyba że się uspokoi.
O tak tantum Rossa to było zbawienie, miałam też irygator, ale butelka ze smoczkiem zdecydowanie lepsza :), Majtki też polecam te wielorazowe, dużo fajniejsze.
No też się zastanawiam czy czegoś cieplejszego nie kupić, oczątek maja, a może i kwiecień, może być różnie. Córka urodziła się w czerwcu i było bardzo ciepło, wyszliśmy ze szpitala i już spacerowaliśmy, a ona tylko w bodziaczku na krótki rękaw :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AMO gratulaccje!! Też bardzo się cieszę z dobrych wieśći!!

Ja wczoraj patrzałam na ciuszki i nie wiem skąd mam taki cieńszy polarowy kombinezonik, także go zabiorę jakby było chłodniej. Myślę, ze wystarczy

Amo masz rację, przy drugim maluchu zupełnie inaczej. Nie to, że człowiek mniej się cieszy, tylko chyba tak wszystko spokojniej przychodzi. Choć co do porodu to chyba bardziej panikuje po pierwszym :(

Co do ruchów to też mi się wydaje ,że na tym etapie wszystko jest mozliwe. Ale jak byłam w 7 czy 8 m-cu z Bartkiem i mój mały tak szalał to położna kazała mi jechać do Wojewódzkiego i sprawdzić. Wszystko było ok

Położna w Wojewódzkim położyła mnie i koleżankę na tej smej sali widząc, że mieszkamy praktycznie obok siebie. Dzięki niej mam super koleżankę, z którą mam kontakt do tej pory a chłopaki to znają się od pierwszych chwil życia :)
image [/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam termin na czerwiec, więc nie myślałam o kupnie kombinezonu czy czegoś w tym stylu... Najwyżej założę sweterek cieplejszy, bo tych mam sporo po starszaku, który urodził się w grudniu. Wychodzę z założenia, że zawsze można wziąć cieplejszy kocyk i będzie ok.
Ja mam fajną koleżankę ze szkoły rodzenia :) Mamy ze sobą kontakt cały czas, we wtorek idziemy do niej z Jaśkiem w odwiedziny. Bidula leży, bo jest w zagrożonej ciąży, więc dzieciaki się wyszaleją razem, a my sobie pogadamy na spokojnie :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AMO cieszę się, że dzidzia ma zdrowe serduszko :)
Ja też nie mam jeszcze wyprawki, ale czasu sporo do końca czerwca. Nie wiem ciągle czy będę miała chłopca czy dziewczynkę, to nie ułatwia zakupów ;) Poza tym dostanę pewnie trochę ubranek od rodziny i znajomych, ale muszę przyznać, że jak wchodzę do sklepów dla dzieci, to trudno się powstrzymać.
Dziś wybieram się do lekarza, bo znów miałam lekkie plamienie wczoraj i twardy brzuch. Już sama nie wiem skąd to się bierze, bo niby wszystko z szyjką i łożyskiem jest w porządku.To wygląda jakbym miała jakąś małą rankę i ona czasem krwawiła. No nic, zobaczę co dziś powie lekarka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bosa1, ja w poprzedniej ciąży miałam od początku do końca ciąży strasznie twardy brzuch... Skóra była strasznie napięta, a brzuch jak kamień. I często plamiłam. Nic nie dało się z tym zrobić, bo wszystko niby było ok. Ale małemu nic się nie działo jak widać teraz po nim ;)
W tej ciąży jest zupełnie inaczej - zero takich akcji... Więc nie wiem skąd się to wzięło.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No u mnie też nie wiadomo od czego bo nadal wszystko ok. Mam jedynie małą nadżerkę i to ona może krwawić.
Dziewczyny w Redłowie otwierają porodówkę po remoncie. Jest materiał na stronie trojmiasto.eska.pl. Muszę powiedzieć Wow! Wygląda pięknie i wybieram się na dzień otwarty w sobotę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to u mnie to samo, dwa plamienia w odstępie 3 tygodni, 2 wizyty na SOR, brzuch się napina a z badań wychodzi, że wszystko ok... Może od wysiłku tak się dzieje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie dziewczyny brzuch też się często napina i jest twardy. Zrobione badania i wszystko jest dobrze.

Zalecenia od lekarza ginekologa to: oszczędzać się, brać w dalszym ciągu d*phaston 2x1 oraz jak brzuch będzie bardzo mocno napięty to dodatkowo sięgać po no-spę 40 mg.
imageimage


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie siedzę pod laboratorium i robie krzywa cukrzycowa. Jeszcze godzina, bleee... Czytam. Klikam. Juz mam dość. Jeszcze wczoraj się paczkami obzarlam, wiec cukier szaleje a Młoda w brzuchu po słodkim skacze jak piłka.
Dobrego dnia dziewczyny!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powodzenia :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dysia, dziewczyno! Ty łez w łóżku, śpj póki możesz! :-)
Dziękuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mąż mnie budzi jak wychodzi do pracy :-)
Budzik ma tak głośny, że umarłego by zerwał na nogi heh
Miłego dnia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dysia, na zapas i tak się nie wyśpisz :P
AMO, powodzenia! Jak pomyślę o tej glukozie to mi śniadanie sprzed tygodnia w gardle staje ;)
Bosa, juz ładuję sobie materiał z gdyńskiej porodówki - ciekawa jestem sama jak to wszystko tam wygląda.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Redlowo zawsze miało dobra opinię wśród rodzących, ja też polecam na podstawie wspominek przyjaciół.
Już za mną. Tak się pospieszylam, że wypiłam kubek z cukrem przed pobraniem krwi:-P
Dysia, jak by mój Mąż mnie budził, to bym wstawala po 4, a tak budzi mnie córka jak gramoli się do wyra... Dziś o 3 :-P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Glukoza za nami. Amo nie byłaś na jeleniogórskiej?
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zazdroszczę Wam tej glukozy! Ja idę w środę lub czwartek. Ale będę mieć towarzystwo, bo mój mąż musi zrobić to samo badanie (ma niestety cukier podwyższony). Razem zawsze raźniej :) Tylko nie wiem jeszcze co z Bartkiem zrobię, chyba babcia będzie musiała go do przedszkola zaprowadzić
image [/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny tak w temacie glukozy.
Czy wyniki: 75, 118, 93 są napewno ok? Chyba powinno być dobrze, ale norm nie mam napisanych na wyniku.
Ja się tylko martwię, żeby ta moja córka nie miała cukrzycy. Nic fajnego jak dziecko muszą kłuć. A skłonność do dziedziczenia mają dzieci podobno większe jeśli to ojciec ma cukrzycę niż jakby matka była chora. U nas właśnie mój mąż ma 1 stopień. Od dziecka choruje i dlatego wiem jakie to uciążliwe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dy się Twoje wyniki są idealne:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też Chmurka byłam na glukozie z koleżanką i czas uciekł nie wiadomo, kiedy.

Dysia ja mam wynik 85, 104, 88 więc jest ok. i widzę, że u Ciebie też:)

Podaję Tobie wartości referencyjne:
Wartość referencyjna glikemii na czczo: 70 - 99 mg/dl
Wartość referencyjna glikemii w 120 min. DTTG 75: < 140 mg/dl
Cukrzyca w ciąży: glikemia na czczo >=126 mg/dl lub glikemia >200 mg/dl w 120 min. DTTG 75
Cukrzyca ciążowa: glikemia na czczo 92-125 mg/dl lub glikemia po 60 min. >=180 mg/dl lub glikemia po 120 min. 153-199 mg/dl, wg. Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, 2015
imageimage


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale Wam zazdroszczę, robiłam dziś to badanie 4raz w życiu i zawsze sama, bez towarzystwa :-(
Nie, byłam dziś na Stogach, Stryjewskiego. Babka tam jest rewelacyjna. Tak lekko się wkuwa, bez sincow, bajka!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fajnie, że jesteście już po :) ja się wybieram w poniedziałek lub wtorek. Nie lubię pobierania krwi, mam złe wspomnienia z SORu i moje reakcje bywają różne ;) a tu aż 3 razy :( i problemem będzie ograniczenie słodyczy przez weekend :p
Wybieram się jutro Zobaczyć ten nowy, cudowny oddział w Redlowie bo tam będziemy rodzic :) na zdjęciach wygląda ładnie :) tak w ogóle to chyba pobyt w szpitalu jest dla mnie trochę przerażający bo nigdy w szpitalu nie leżałam :p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny,

U mnie chyba ten cukier też jest ok:77,128,88
Dobrze że przed tłustym czwartkiem zrobiłam :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a gdzie robiłaś glukozę Queen ?
imageimage


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie, ja się tymi paczkami obzarlam a później na badanie cukru. Może być wesoło ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Karoluś to może jutro się spotkamy w Redłowie :) bo na porodówce to na pewno nie, bo rodzisz prawie miesiąc wcześniej. Przynajmniej będę miała wiadomości z pierwszej ręki ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czyli juz po remoncie? hoho czekam na opinie. ja wczoraj nie pojadlam, ale dzie dojadłam, moja lekarka zlecila dwa kłucia, dobrze, ze bylo zimno na dworzu to posiedzialam w aucie, bo poczekalnia wszyscy kichaja i 30 stopni.
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AMO, aż jestem ciekawa czy cukier Tobie drgnie po tych pączkach.

Ja pamiętam jak w pierwszej ciąży na kolację najadłam się płatków czekoladowych z mlekiem i na drugi dzień po badaniu cukier wyszedł leciutko podniesiony. Ginekolog jak zobaczył dane badania od razu zapytał, co jadłam. Jak mu powiedziałam to mi odpuścił diabetologa.

Po danych przygodach do tego badania należycie się przygotowałam i dzień przed badaniem nie jadłam żadnych słodyczy :)
imageimage


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sylwa ja w Pruszczu robilam badanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AMO dużo tych pączków zjadlas? :) mi gin mówiła żebym na ok 2 dni przed ograniczyła cukier żeby wynik był rzetelny ale ja codziennie chociaż coś małego i słodkiego muszę zjeść :p
No remont już się skończył, na trojmiesto.pl jest też reportaż z otwarcia. Dziś w radiu był wywiad z wojewoda bodajże i jeszcze w tym roku mają zmodernizować trakt porodowy i patologie ciąży. Ciekawe czy zdążą do maja ;)
Bosa, możliwe, że gdzieś się miniemy na korytarzu a relacje z porodu zdam na pewno :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Queen widziałam, że robiłaś badanie tego dnia, co ja a ze mną robiły jeszcze dwie kobiety, więc myślałam, że może byłaś którąś z nich :)
imageimage


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Widziałam, że w naszym wątku coś się przejawiała na temat fotelików dziecięcych. Z doświadczenia polecam sklep Mama i Ja i Szymona.

W danym sklepie foteliki można przymierzyć do samochodu potargować się o cenę a Szymona polecam, ponieważ jest osobą znającą się na rzeczy, prowadzącym szkolenia z zakresu fotelików, więc jego wiedza jest mega przydatna. Naprawdę polecam!
imageimage


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, widziałam relacje z Redlowa. Na fotach wygląda to rewelacyjnie!
Jadłam paczki do 18 ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co, do negocjacji cen w Mama i Ja to prawda. Najlepiej jeśli udałoby się Wam upatrzyc produkt w necie, za niższa cenę i wtedy negocjować. My tak sprobowalismy z fotelikiem. Mój mąż chciał recaro priva, bo to niby dobra firma itd. W Mama i Ja powiedzieli nam cenę 1350 z bazą. W necie, w jednym ze sklepów, znaleźliśmy super promocje i komplet był za 977. Myśleliśmy, że 380 zł to nie spuszcza z ceny ale się pomylilismy. Zaproponowali nam równe 980 :) ostatecznie go nie wzięliśmy bo doszukalismy się kiepskich opinii, co do zbyt siedzącej pozycji dziecka w foteliku zarówno na bazie jak i na wózku. W samym sklepie też zbyt przychylni do niego nie byli.
Zarówno w Gdyni jak i w Gdańsku mocno polecali nam Cybex. Przewinal się już ten fotelik w wątku. No i rzeczywiście stanęło na tym. Mam nadzieję, że będziemy zadowoleni :)
Dziewczyny, a czy oprócz mnie, Bosej i Agi M, jak się uda, któraś jeszcze zastanawia się nad porodem w Redlowie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdzie jest sklep Szymon?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szymon to pracownik Mama i Ja :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hehhe dobre a ja juz myslam ze jakis sklep przeoczylam :p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do porodu w Redłowie to ja pewnie będę to rozważać jeśli Piotruś pod koniec ciąży okaże się taki duży jak jego starszy brat ;) Chciałabym rodzić w Wejherowie, ale nie chcę powtórki z rozrywki - a Wejherowie trzeba mieć nie wiem jakie wskazania by zrobili cesarkę. Choć ja liczę cały czas na to, że Piotruś będzie ciut mniejszy i że zostanie Wejherowo :)

Ja dziś robiłam morfologię, bardzo szybko poszło :) A w poniedziałek popodglądam maluszka na USG :) I dostanę skierowanie na tę nieszczęsną glukozę bllleeee

Dziewczyny, dzięki za polecenie legginsów z H&M - rzeczywiście rewelacyjnie się je nosi :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny byłam dziś na "zwiedzaniu" porodówki w Redłowie - powiem Wam że jestem pod wrażeniem. Sale bardzo ładne i przestronne, w każdej łazienka i w ogóle tak zachęcająco wygląda... Co prawda nie mam porównania ale w opowieści koleżanek to nie miały takich warunków w innych szpitalach. I jeszcze ciekawostka - oddziałowa zapytana o odwiedziny na oddziale powiedziała, że trwają rozmowy z neonatologami i niewykluczone, że do pokoju będzie mógł przychodzić partner żeby pomóc itp... Powiedziała, że decyzja powinna zapaść w ciągu najbliższych dwóch tygodni - dla mnie to byłaby karta przetargowa żeby tam rodzić, bo obawiam się czy będę miała siłę :)
Póki co jestem nastawiona na Zaspę, bo mam tam najbliżej, ale dzisiaj stwierdziliśmy z mężem, że jak nas odeślą bo będziemy jechać do Redłowa.

Co do fotelika to my również zamówiliśmy Cybex Cloud - baza najlepiej pasowała do samochodu.

Miłego weekendu Wam życzę :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurcze mi się nie udało dotrzeć na zwiedzanie :( Mąż nagle musiał jechać do pracy, ja zostałam bez auta a jechanie w jedną stronę dwoma autobusami skutecznie mnie zniechęciło :(
Ale liczę właśnie na Wasze opisy i przemyślenia :)
A jak z tym pokojem do odwiedzin? Nadal jest jeden wspólny a dzieciaczki zostają za szybą i czy tu też się coś pozmieniało?
Z tymi odwiedzinami na oddziale to w moim odczuciu jest takie pół na pół. O ile jeszcze przyjdzie tylko partner to ok (powiedzmy) ale połowa rodziny to już odpada. Nie chciałabym musieć karmić czy wietrzyć rany przy tabunie obcych ludzi u sąsiadki, z drugiej strony wiem, że mój mąż pewnie też byłby skrępowany "przeszkadzając" tej drugiej Mamie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Groszkowa ja też słyszałam te słowa o odwiedzinach, więc musiałyśmy stać gdzieś koło siebie :) Faktycznie oddział bardzo ładny, choć w niektórych pokojach brak było łóżek i przewijaków. Jeśli chodzi o remont porodówki, to podobno ma się zacząć w czerwcu, tak mówiła jedna położna. To akurat nie napawa mnie optymizmem, bo wolałabym nie trafić na remont. Ale cóż, na kogoś musi paść...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny mam do was pytanie.
Czy u was z pochwy leci taka żółta wydzielina? Zastanawiam się czy to normalne czy nie.
Ja miałam ostatnio problem z nerkami, lekarz zapisał mi żurawid i urospet. Po 10 dniach zrobiłam kontrole moczu i dalej muszę brać leki.
Wczoraj wieczorem i dziś w nocy miałam (mam) dość silny ból nerek i właśnie dodatkowo wyleciała mi ta wydzielina. Wcześniej też ją miałam ale uznałam za normalne.
Już nie wiem co myśleć i robić, mam lekarza w środę. W czwartek do niego dzwoniłam ale wtedy nie odczuwałam bólu

Wiem, że to dość krępujące pytanie ale chyba możemy w tej kwestii również na siebie liczyć ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W okresie ciąży wydzielina jest większa, żółta, trochę nawet pod zieleń się te kolory mogą zmieniać... Taka bardziej gęsta. To normalne.
A wzmożony ból nerek możesz czuć,bo Maleństwo układa Ci się tak, że Cię uciska gdzie nie trzeba. Zawsze jednak dla spokoju mamy SOR ginekologiczny. Pocieszenie Cie - w niedziele przed południem świeci pustkami. Jak bym była na Twoim miejscu i miała wątpliwości - od razu bym jechała.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Amo dzieki za odpowiedz.maly mnie uciska czasem ale mam problem z bakteriami w moczu i cos nie chce sie wyplukac,
stad ten bol :/
Pojade jak sytuacja sie powtorzy.Dziecko czuje normalnie i nie chce panikowac,wiadomo ze w szpitalach tez wirusy i dodatkowo sie zarazic to tez nie trudno.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej mamuśki.
Niestety znowu nie odczytam wszystkiego bo oczy nie bolą przy kompie.
AMO super że serduszko zdrowe. Ja z córą też miałam echo i strachu się najadłam ale było ok.
Niestety ja nadal chora i wzięłam antybiotyk taki 3dniowy bo za chwile płuca wypluje :-(
Mam paskudnie duszący kaszel ciągle i nie bardzo chce m i przejść :-/
Już sama nie wiem co robić jak nie przejdzie.
Od kaszlu tak mnie już brzuch boli że szok.
W piątek idę na połówkowe więc mam nadzieje że potwierdzi nam kto tam rośnie z brzuszku :-)
Mam wrażenie że od tego kaszlu brzuch mi zmalał :-/
Spokojnej nocki życzę wszystkim :-)
Wybiera się któraś na warsztaty w czwartek do parku naukowo-technologicznego?
image[/url]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny ,mam na sprzedaż fotleik cybex aton 3 po mojej Oli. . Któraś chętna ? Kolor biskupi fiolet za 270 zl sprzedam ;) stan bdb
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zdrówka dziewczyny!

U mnie znowu szpital. Mały ma ponad 38 stopni, wizyta u lekarza dziś nas czeka, na razie siedzimy w domu, a taka piękna pogoda :(
A nie dość że mój mały chory, to jeszcze mój mąż zrobił sobie coś w stopę, podejrzewamy , ze to coś ze ścięgnem, chodzić nie może, spać z bólu nie może. A do lekarza się dostać graniczy to z trudem. Chyba do Wojewódzkiego podjedziemy wieczorem. Bo gdzie jeszcze mozna jechać z takim bólem stopy???
image [/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chmurka wspolczuje :(
U nas na razie ok choc boje sie malego do przedszkola prowadzic.
Ze stopa to chyba tylko do szpitala :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zarejestrowalasm sie na warsztaty.

w mama i ja trzeba pokazac stronke z najtansza opcja i za tyle zwykle Wam sprzedadza i gratisy:)

mamy maxi cosi pebble i na tej samej bazie teraz jezdzi na pearlu, cybexy sa dobre. od Roksany fotelik polecam, znamy sie nie od dziś:)

redlowo kawalek, ale mam nadzieje, ze zdazymy i ze nas nie odesla.
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aga ty się aż do Redliwa na poród wybierasz? Kawał drogi.
My właśnie szukamy fotelika ale z baza ale chciała bym Max 400zl wydać na to ale to nie takie proste :-(
Ja już piątku się nie mogę doczekać jak zobacze naszego maluszka w 3d :-)
Pozdrawiam
image[/url]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny, czytam Was od jakiegoś czasu, jestem w 28 tygodniu ciąży i postanowiłam podzielić się z Wami moim panicznym lękiem przed grypą zwłaszcza tą a H1N1 która jest już na pomorzu. Tak bardzo się boję że nie mogę normalnie przez to funkcjonować. Co o niej sądzicie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
dodam tylko, że mój lekarz nie pozwolił mi się zaszczepić, niby powiedział że w 3 trymestrze teoretycznie można ale lepiej jednak nie. Już sama nie wiem czy dobrze zrobiłam nie szczepiąc się. W ogóle ciąża to dla mnie jeden wielki stres i martwienie się o córeczkę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jula: Ja też się boję, ale nie popadajmy w skrajność bo zwariujemy ;)
Każda z nas myślę boi się zachorować ale trzeba wierzyć że wszystko będzie dobrze i iść do przodu. U nas jest dodatkowy stres bo dziecko do przedszkola chodzi, może coś złapać, ja też bo w końcu wchodzę do środka, dzieci kaszlą, kichają...
Zastanawiałam się żeby małego w domu zostawić, ale i tak 3 tygodnie chorował. Taki przedszkolak w domu przez 3 tygodnie może roznieść chałupę z powodu nadwyżki energii ;)
Musimy wierzyć że będzie dobrze, zaraz wiosna będzie i mam nadzieję że skończą się wirusy
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny tak pędzicie z wątkiem, że ciężko Was nadgonić :) wczoraj zaczęłam powoli robić zakupy z higienicznych rzeczy dla mam. Zamówiłam też pieluszki flanelowe, tetrowe, mam po synku ale wyglądaja delikatnie mówiąc słabo :), prześcieradełka, rożek i 1komplet pościeli dla lalki kupiłam już wcześniej, różka po synku szybko się pozbyłam, nie myślałam, że tak szybko będziemy chcieli drugie bobo :) ciesze sie ogromnie, że sie zdecydowaliśmy, po z każdym miesiącem byłoby trudniej to zrobić a tak "za ciosem" :P

Niebawem wiosna, skończą się w końcu choróbska, a z końcem wiosny być może spotkamy się na porodówce . właśnie gdzie chcecie rodzić ? co wy na to, że na naszej liście, przy nicku z terminem, pisać która gdzie chce rodzić ?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aga_kr dobry pomysl. Ja niby w Wojewodzkim ale jakos pewnosci nie mam bo duzo sie slyszy.Mam tam lekarza i rodze cc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dopisujcie więc mamuśki wybrany szpital i płeć / imię maluszka :-)

Dzianinka 1.05.2016
kararinah 03.05.2016
Mięta 05.05.2016
Mała mi 09-10.05.2016
Sylwa 11.05.2016
Aga_Kr 15.05.2016
Chmurka 16.05.2016
Pegisu 17.05.2016
weronikaz 19.05.2016
Dysia 21.05.2016 Zuzia, Kliniczna
Aga M. 24.05 Julka, Redłowo
Queen 26.05.2016
Karoluś 28.05.2016
Groszkowa11 31.05.2016
Kmina 31.05.2016

Zapatrzona 5.06.2016
arnika 09.06.2016
Amo 11.06.2016
KasiaQ 13.06.2016
Marcelinka 17.06.2016
Adelajla 20.06.2016
Pyska 24.06.2016
bosa1 25.06.2016
Jusia 26.06.2016
Sierpniowa 29.06.2016
Buba 30.06.2016
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja myślę, że nie ma co panikowac z tą grypa i nie ma co niepotrzebnie się nakręcac. Stresy w ciąży nie są nam potrzebne a zarazki są wszędzie, nawet w domu ;)
Ja właśnie siedzę na glukozie, wypicie tego nie było straszne, bez cytryny poszło super ale powoli czuje jak robi mi się słabo :( też tak mialyscie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzianinka 1.05.2016
kararinah 03.05.2016
Mięta 05.05.2016
Mała mi 09-10.05.2016
Sylwa 11.05.2016
Aga_Kr 15.05.2016
Chmurka 16.05.2016
Pegisu 17.05.2016
weronikaz 19.05.2016
Dysia 21.05.2016 Zuzia, Kliniczna
Aga M. 24.05 Julka, Redłowo
Queen 26.05.2016
Karoluś 28.05.2016 Zuzia, Redłowo
Groszkowa11 31.05.2016
Kmina 31.05.2016

Zapatrzona 5.06.2016
arnika 09.06.2016
Amo 11.06.2016
KasiaQ 13.06.2016
Marcelinka 17.06.2016
Adelajla 20.06.2016
Pyska 24.06.2016
bosa1 25.06.2016
Jusia 26.06.2016
Sierpniowa 29.06.2016
Buba 30.06.2016
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jak wypiłam tę glukozę to pomyślałam " eee przecież to nic strasznego" a po niecałej godzinie było mi już niedobrze i strasznie słabo, więc nie martw się też przez to przechodziłyśmy. Dasz radę :-) jeszcze trochę i po strachu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja planuję rodzić na Zaspie, bo mam najbliżej choć coraz częściej słyszę, że odsyłają "standardowe" przypadki i wtedy chyba na Redłowo pojedziemy. W ogóle ciekawa jestem w jakim stanie będę i czy panika mnie nie zeżre :)
A na glukozę wybieram się w piątek za tydzień i najbardziej boję się żeby dojechać bez przygód do Invicty, bo coraz gorzej czuję się na czczo...

Dzianinka 1.05.2016
kararinah 03.05.2016
Mięta 05.05.2016
Mała mi 09-10.05.2016
Sylwa 11.05.2016
Aga_Kr 15.05.2016
Chmurka 16.05.2016
Pegisu 17.05.2016
weronikaz 19.05.2016
Dysia 21.05.2016 Zuzia, Kliniczna
Aga M. 24.05 Julka, Redłowo
Queen 26.05.2016
Karoluś 28.05.2016 Zuzia, Redłowo
Groszkowa11 31.05.2016 Franek, Zaspa
Kmina 31.05.2016

Zapatrzona 5.06.2016
arnika 09.06.2016
Amo 11.06.2016
KasiaQ 13.06.2016
Marcelinka 17.06.2016
Adelajla 20.06.2016
Pyska 24.06.2016
bosa1 25.06.2016
Jusia 26.06.2016
Sierpniowa 29.06.2016
Buba 30.06.2016
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zrobione :)

Dzianinka 1.05.2016
kararinah 03.05.2016
Mięta 05.05.2016
Mała mi 09-10.05.2016
Sylwa 11.05.2016
Aga_Kr 15.05.2016
Chmurka 16.05.2016
Pegisu 17.05.2016
weronikaz 19.05.2016
Dysia 21.05.2016 Zuzia, Kliniczna
Aga M. 24.05 Julka, Redłowo
Queen 26.05.2016
Karoluś 28.05.2016 Zuzia, Redłowo
Groszkowa11 31.05.2016 Franek, Zaspa
Kmina 31.05.2016

Zapatrzona 5.06.2016 Piotruś, Wejherowo
arnika 09.06.2016
Amo 11.06.2016
KasiaQ 13.06.2016
Marcelinka 17.06.2016
Adelajla 20.06.2016
Pyska 24.06.2016
bosa1 25.06.2016
Jusia 26.06.2016
Sierpniowa 29.06.2016
Buba 30.06.2016
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pisałam Wam, ze mój Bartuś chory. No i z przedszkola przyniósł grypę!! Teraz się stresuję zeby sie nie zarazić, bo słabo będzie, ale co ma być...cóż zobaczymy

Dzianinka 1.05.2016
kararinah 03.05.2016
Mięta 05.05.2016
Mała mi 09-10.05.2016
Sylwa 11.05.2016
Aga_Kr 15.05.2016
Chmurka 16.05.2016. Szymon. Wojewódzki
Pegisu 17.05.2016
weronikaz 19.05.2016
Dysia 21.05.2016 Zuzia, Kliniczna
Aga M. 24.05 Julka, Redłowo
Queen 26.05.2016
Karoluś 28.05.2016 Zuzia, Redłowo
Groszkowa11 31.05.2016 Franek, Zaspa
Kmina 31.05.2016

Zapatrzona 5.06.2016 Piotruś, Wejherowo
arnika 09.06.2016
Amo 11.06.2016
KasiaQ 13.06.2016
Marcelinka 17.06.2016
Adelajla 20.06.2016
Pyska 24.06.2016
bosa1 25.06.2016
Jusia 26.06.2016
Sierpniowa 29.06.2016
Buba 30.06.2016
image [/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłam wczoraj u gina i też dostałam skierowanie na to nasze najsłodsze badanie :) Ale jak stwiedził mój doktor - badanie przyjemne nie jest, ale bywają gorsze. I tego się trzymam. Mam je zrobić do końca miesiąca, więc troszkę czasu jeszcze jest. Mój bąbelek waży już prawie 700 gram, a to dopiero 24 tydzień... Zobaczymy jaki będzie w dniu porodu :) Doktor miał wczoraj bardziej wypaśny sprzęt w gabinecie (i mam nadzieję, że ten sprzęt to już na stałe tam będzie...) i zrobił mi kilka fotek w 3D. Jedno wygląda tak jakby Piotruś w nosie sobie dłubał - myślałam, że padnę jak to zobaczyłam. Ogólnie mały na luzie podszedł do tego, że go podglądamy, bo sobie leżał z kciukiem w buzi całe badanie. Na szczęście z maleństwem wszystko dobrze, wzorcowo się rozwija. Tylko ja dostałam Tardyferon, bo moje żelazo spadało nadal i doktor stwierdził, że już bez tego będzie krucho. Trochę w aptece się zdziwiłam, bo zapłaciłam za opakowanie 23 zł, w poprzedniej ciąży płaciłam 6-7 zł... Ale teraz na recepcie była płatność 100%... Nie wiem czy już tego nie refundują czy mój doktor mi po prostu tak zapisał...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chmurka, może profilaktycznie bierz wit.C i pij sok z malin/miód? Itd...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może rzeczywiście, dzięki Zapatrzona. Idę po witaminkę C. Masakra w tych przedszkolach teraz. W naszym to jakaś epidemia
image [/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zaopatrzona - zmienił się koszyk z refundowanymi lekami niestety, z dopłatami i innymi cudami. Polecam aptekę przy Szpitalu Wojewódzkim - tam chyba najtaniej. Za Pulmicord tez różnie dla córki place. Co apteka - inna cena :-P
Czy ktoś mnie może dopisać? Będę rodzic w Wojewódzkim, Renatka. Pisze z komórki i nie mam opcji kopiuj/ wklej.
Ja się chyba bardziej tego wirusa Zica boje niż świńskiej grypy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzianinka 1.05.2016
kararinah 03.05.2016
Mięta 05.05.2016
Mała mi 09-10.05.2016
Sylwa 11.05.2016
Aga_Kr 15.05.2016
Chmurka 16.05.2016 Szymon, Wojewódzki
Pegisu 17.05.2016
weronikaz 19.05.2016
Dysia 21.05.2016 Zuzia, Kliniczna
Aga M. 24.05 Julka, Redłowo
Queen 26.05.2016
Karoluś 28.05.2016 Zuzia, Redłowo
Groszkowa11 31.05.2016 Franek, Zaspa
Kmina 31.05.2016

Zapatrzona 5.06.2016 Piotruś, Wejherowo
arnika 09.06.2016
Amo 11.06.2016 Renatka, Wojewódzki
KasiaQ 13.06.2016
Marcelinka 17.06.2016
Adelajla 20.06.2016
Pyska 24.06.2016
bosa1 25.06.2016
Jusia 26.06.2016
Sierpniowa 29.06.2016
Buba 30.06.2016
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję Dysia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to najslodsze badanie za nami :) był kryzys, było słabo ale przeszło :) mi doktor nie zaznaczyła że ma być pobieranie po godz i dwóch więc będę mieć tylko dwa wyniki. Mam nadzieję, że to wystarczy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trochę kiepsko, że nie zaznaczyła, że 3razy trzeba krew pobrać - pielęgniarki to powinny wiedzieć. Mój lekarz tez nie zaznaczył, a wiedziały, że ciężarne co godzinę... Ale to nic. Ja z pierwszą córka tez miałam tylko dwa razy. Oby Ci dobrze wyniki wyszły! Daj znać!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie pielęgniarka powiedziała, że skoro nie jest zaznaczone to pobierają dwa razy :/ mam nadzieję, że nie będę musiała powtarzać :p w czwartek mam endokrynologa więc odbiorę wyniki i dam znać. Ginekolog za tydzień więc zobaczymy co powie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bądź dobrej myśli! Ja w pierwszej ciąży niestety musiałam to bad.robic dwa razy, fujjjj ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zapatrzona też dostałam dzisiaj tardyferon i w Gemini kosztuje 16,99
Chmurka Queen jest podobno jakaś epidemia wirusów, co widać zresztą po frekwencji w przedszkolach, nasza pediatra mówiła że długo nie było takiego oblężenia w przychodniach, nam polecała neosine jak właśnie jest taki okres
Oprócz tego że morfologia kiepsko to jeszcze musze brać luteinę, no ale przynajmniej mam nadzieję że synuś nie wyskoczy za wcześnie
u nas temat imienia nadal nierozstrzygnięty, a do tego pojęcia nie mam gdzie rodzić, więc chyba nie będę się na razie do listy dopisywała :)
to co wybiera się ktoś jeszcze na warsztaty świadoma mama na morenę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bym bardzo chętnie poszła, ale mam w czwartek w Gdyni wizytę i Usg :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hejka :)
Ja też biorę od czwartku tardyferon, bo żelazo mam na poziomie 12 przy normach 15-150 :( Płaciłam ponad 20zł i z tego wynika, że przepłaciłam, ale dopiero od niedawna wiem o tej aptece Gemini. Powiedzcie mi, czy jak bierzecie ten lek to też macie straszne bóle brzucha? Ja wczoraj cierpiałam pół dnia z tego powodu, wzięlam rano. Dziś wzięłam ok. 17 i na razie spokój.
Ja dopiszę się do listy w czwartek, po połówkowym, bo na razie nie wiem kto tam u mnie mieszka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to i ja się dopisuję

Dzianinka 1.05.2016
kararinah 03.05.2016
Mięta 05.05.2016
Mała mi 09-10.05.2016
Sylwa 11.05.2016
Aga_Kr 15.05.2016 Agata, Kliniczna
Chmurka 16.05.2016 Szymon, Wojewódzki
Pegisu 17.05.2016
weronikaz 19.05.2016
Dysia 21.05.2016 Zuzia, Kliniczna
Aga M. 24.05 Julka, Redłowo
Queen 26.05.2016
Karoluś 28.05.2016 Zuzia, Redłowo
Groszkowa11 31.05.2016 Franek, Zaspa
Kmina 31.05.2016

Zapatrzona 5.06.2016 Piotruś, Wejherowo
arnika 09.06.2016
Amo 11.06.2016 Renatka, Wojewódzki
KasiaQ 13.06.2016
Marcelinka 17.06.2016
Adelajla 20.06.2016
Pyska 24.06.2016
bosa1 25.06.2016
Jusia 26.06.2016
Sierpniowa 29.06.2016
Buba 30.06.2016

na warsztaty się nie wybieram, byłam w 1c, teraz jakoś nie mam weny na tego typu rzeczy :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny mam pytanie. Od jakiegoś tygodnia czuje, że ruchy dziecka nie są tak intensywne jak kiedyś. Tzn nie to że nie czuję ich wcale. Tylko jest ich zdecydowanie mniej w ciągu dnia i tak niewyraźnie w sumie. Raz lub dwa razy na dzień tak mocniej kopnie a reszta to takie delikatne ruchy.
Czy to możliwe żeby np teraz już było jej po prostu ciaśniej i nie rusza się tak intensywnie? Myślałam, że to zdecydowanie później ma miejsce. Nie wiem czy się martwić czy jest ok. W czwartek mam wizytę i wtedy zapytam też lekarza. Ale do tego czasu trochę będę chyba się martwić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to mam nadzieję, że u mnie dwa pobrania wystarczą, póki co nie myślę o tym :)
Warsztaty fajne, szkoda, że w Gdańsku.
Bosa, ja Tardyferon biorę już ze 3 miesiące i u mnie się sprawdził. Wcześniej brałam Szelazo, które niby jest najlepiej tolerowane przez oragnizm a ja miałam po nim takie jazdy z żołądkiem, że nie pytaj :p
Wszystko zależy od organizmu, może się okazać, że Tobie niezbyt pasuje. Ewentualnie spróbuj jeszcze brać go przed samym snem, może to pomoże.
Dysia, u mnie to pierwsza ciąża i porównania brak ale też widzę, że Zuzka ma takie loty z ruszaniem się. Były dni, że praktycznie nic, teraz z kolei szaleje tak, że w nocy mnie budzi. Myślę, że może mieć albo mało miejsca albo to, co już wcześniej pisałyśmy - leży pupą do Twojego brzucha i wtedy ruchy są mniej wyczuwalne - to jest potwierdzone przez ginekologa. Do czwartku niedaleko ale nie martw się na zapas, na pewno wszystko jest dobrze!
Dziewczyny, dostałam od koleżanki listę rzeczy potrzebnych dla malucha i dla mamy do szpitala, może któraś z niej skorzysta :) a może mamy z doświadczeniem ją uzupełnią albo zmodyfikują ;)
Wyprawka ubraniowa pierwsza:
8-10 szt. body długi rękaw i krótki
4 kaftaniki rozpinane
4-5 pajaców do spania rozpinanych po całej długości
skarpetki, czapeczki z 3 szt.
dresik spodnie z bluzą
3 pary spodenek
3 szt. półspiochów
jakieś bluzeczki ale najlepsze rozpinane po całości

Dla dziecka w domu:
-fotelik do samochodu
-łóżeczko
-przewijak,
-wanienka i stelaż (dla wygody)
-espumisan lub sab simplex krople na kolki w ostateczności katerer rektalny Windi (takie rurki do pupy, które pomagają dziecku się wygazować jak krople nie działają a dziecko się męczy - opcjonalnie
-materac do łóżeczka z nakładką nieprzepuszczającą wilgoci
-kocyk
-proszek i płyn do płukania lovela do kolorów i białego, przyda się też odplamiacz,
-prześcieradła na gumkę do łóżeczka szt 2
-prześcieradło na gumce do gondoli
-waciki dla dzieci
-patyczki dla dzieci
-Frida do nosa,
-szczotka, nożyczki, pilnik
-oliwka do nacierania głowy przed ciemieniuchą
-izotoniczny roztwór wody morskiej - to na przeziębienie, katar
-podkłady na przewijak
-przewijak turystyczny do torby od wózka
-termometr kąpielowy
-pojemnik na odciągnięte mleko lub woreczki do mrożenia pokarmu
-śliniaki szt 3
-2x butelka antykolkowa u nas sprawdziła się MAMBaby (125 ml i 260 ml) opcjonalnie, można się wstrzymać
-ręczniki kąpielowe z kapturkiem x3
-pieluchy tetrowe i flanelowe 10-15 szt.
-sól fizjologiczna w ampułkach (do mycia oczu)
-płyn Oliatum lub Balneum do kąpieli
-poduszka do karmienia - opcjonalnie
-mleko modyfikowane mała puszka - awaryjnie gdy na początku mogą być problemy z laktacją a dziecko musi jeść ale można się też wstrzymać
-krem ochronny do twarzy emolium
-mydło w kostce bambino
-płyn do mycia butelek - opcjonalnie
-szczotka do mycia butelek - opcjonalnie
-witamina D i K w ampułkach kup osobno
-termometr do temp ciała
-paracetamol dla dzieci na stan podgorączkowy przy przeziębieniu
-octanisept (do pielęgnacji kikuta pępowinowego i rany po cesarskim cięciu)
-pojemnik na mleko modyfikowane - opcjonalnie
-myjka frotte do kąpieli
-alantan plus (puder + mączka ziemniaczana najlepsza na zaczerwienioną pupę, kiedy inne kremy nie pomagają)
-gaziki 5x5 cm do przemywania oczu (niejałowe lub kompresy są o wiele tańsze)
-na przyszłość warto zakupić inhalator z maseczką dla dzieci, zawsze przy przeziębieniu lekarz zaleca inhalacje ze soli fizjologicznej

Do szpitala dla dziecka:
-czapeczki 2 szt.
-rękawiczki niedrapki 2 pary
-skarpetki 2 pary
-kaftaniki 2-3 szt.
-półśpiochy 2-3 szt.
-body na długi rękaw 2-3 szt.
-pajace cienkie 2-3 szt. = generalnie kombinacja pajace / śpiochy / półśpiochy dowolna
-ubranie na wyjście ze szpitala body, spodenki, skarpetki, czapka i pajac cieplejszy -pieluchy - tylko Happy mają wycięcie na kikut pępowinowy)
-chusteczki mokre
-smoczek
-rożek
-pieluchy tetrowe 2-3 szt.
-kocyk
-sudocream do pupy lub też linomag różowy,

Do szpitala dla mamy:
-wkładki laktacyjne
-maść na sutki może się przydać
-stanik do karmienia 2-3
-koszula do karmienia x2
-dowód osobisty
-kartę przebiegu ciąży wraz z grupą krwi, wynikiem badania na GBS a najlepiej całą dokumentację ;)
-majtki siateczkowe 4 szt.
-podkłady poporodowe Canpol są cienkie
-mydło szare Biały Jeleń
-nakładki na deskę klozetową do szpitala tak na wszelki wypadek ;)
-kapcie
-koszula do porodu
- kilka butelek 0,5 l wody z dziubkiem do picia
-szlafrok
-przybory kosmetyczne
-klapki pod prysznic
-laktator elektryczny jak ktoś ma ;)
- wkładki laktacyjne
- do domu można kupić sobie Herbatki laktacyjne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Karolus, do każdego z elementów można mieć cała latanie uwag... Ale - dobrze jest wiedzieć, gdzie ewentualnie należy wysłać Partnera po różne cuda do kupienia.
Zwyczajne pampersy, czy inne pieluchy zawija się na początku na brzuchu, żeby nie drażnily kikuta pepowinowego. Nie widziałam w Twojej liście pieluch tetrowych - trzeba mieć kilka. Dobrze jest też profilaktycznie na początku stosować dzięki tym pieluchom tzw. szerokie pieluchowanie. To będzie miało dobry wpływ na biodra, których przegląd Maluchowi robimy bodajże miesiąc oo narodzinach. Polecam przychodnie przy Rogalinskiej, ale... Temat pewno się jeszcze powtórzy.
Nasadki na brodawki tez są fajne, bo czasem dziecko nie łapie cycka właściwie, albo tak nam krwawi, że ból ogromny. W Smyku można kupić.
Laktatora nie polecam do szpitala brać. Wiem, że na Klinicznej był kiedyś elektryczny i można na miejscu z niego skorzystać. Herbatki laktacyjne zabrać do szpitala, się przydadzą ;-)
Wszystkie sprawy z kolkami - no cóż, trzeba przez to przejść... Zaczyna się to ok.2tyg po porodzie. Wiec i krople zdazycie kupić na spokojnie, bo nie wiadomo co będzie bardziej skutkowało. Czasem starcza masaż antylkolowy - polecam film na YT. Czasem tylko okłady z termoforu z pestek wiśni - do kupienia w Smyku za 20-30 zł. A Czasem Vindi - to jest i na kolki i na kupę przy zatwardzeniu dobre! Tylko trzeba mieć odwagę w trzewia to dziecku wsadzić - jest też film na YT. W żadne butelki anyykolkowe nie wierzcie!! Nie ma czegoś takiego, to zabijanie kasy!
Dysia, spikojnie- Maleństwo pewnie ułożyło się d*pka do przodu, ma mniej miejsca i ruchy są juz bardziej precyzyjne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie też tak myślę i nie świruję za bardzo. Pewnie się wypięła i tyle :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zdaje sobie sprawę z tego, że lista nie jest idealna ale wierzę że wspólnymi siłami możemy ją zmodyfikować :)
Pieluchy tetrowe były na liście razem z flanelowymi w ilości 10-15 sztuk. Tyle chyba wystarczy na poczatek? :)
Kumpela rodziła na zaspie i mówiła, że tam położne trochę krzywo patrzyły na te nakładki na sutki :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myślę, że jak kobieta ma poranione sutki i karmienie sprawia ból a maluchowi nie do końca wychodzi ssanie to wtedy ma za przeproszeniem głęboko gdzieś czy położna patrzy krzywo ;-)
Warto wziąć te nakładki - z doświadczenia znajomych naprawdę warto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja się nie wybieram na warsztaty.
Wczoraj w końcu kupiłam wózek, bo swój poprzedni oddałam. Miałam dość szukania i czytania opinii :P Byłam tylko w dwóch sklepach a wróciłam do domu zmęczona jakbym po górach chodziła :) Został mi jeszcze fotelik. Planuje jeszcze kupić takie łóżeczko dostawne do łóżka bo z poprzednim dzieckiem mi tego brakowało :)
Dziś do ginekologa idę, mam nadzieję że wszystko jest ok. Zaczęło mnie boleć krocze i boję się że będę miała powtórkę z rozrywki. W poprzedniej ciąży od 7 miesiąca miałam pesser.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do poranionych sutków po karmieniu to ja polecam Maltan. U mnie sprawdził się rewelacyjnie i jest niegroźny dla dziecka, więc nie trzeba zmywać go z piersi przed karmieniem - mnie dawał dużą ulgę.
Ja też nie wybieram się na warsztaty - za daleko jak dla mnie...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~queen - pochwal się na jaki wózek się zdecydowaliście :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do nakładek na sutki, to mi uratowały życie już w szpitalu. Moja mała nie potrafiła chwycić brodawki, dopiero w nakładce jej się udało. rzeczywiście położne nie pochwalały stosowania nakładek, ale po długich próbach bez nakładek machnęły ręką. Poza tym to matka decyduje, a nie położna, więc nie dajmy się.
Z nakładkami karmiłam dobre trzy tygodnie, zanim mała nauczyła się ssać prawidłowo.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej, dziewczyny rodziłam w lipcu 2015:) i zostało mi jeszcze sporo słodkich ubranek letnich dla małej dziewczynki, jakby któraś była zainteresowana, to zapraszam:) sprzedaję za grosze:) mój e-mail: nonnota@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja na pewno nakladki kupie :)
Jusia:kupilismy baby design hasky :) ma sporo akcesoriow do wozka i spacerowka jest konkretna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja pamiętam jak w Wojewódzkim położna się zdziwiła, że karmię, bo mam niby za małe sutki i była zdziwiona, że mały ssał. Powiedziała, żebym na wszelki wypadek kupiła te nakładki. I rzeczywiście miała racje, nakładki uratowały nam karmienie, o wiele łatwiej było małemu chwycić, nie denerwował się

Co to maści na sutki to mi pomagał Bepathen

A jak patrzę na tą listę to stresik mnie ogarnia, niby ma trochę rzeczy po synku ale i tak to mało

Ja bym jeszcze dopisała miekką szczotkę do włosków, fridę i obcinaczkę do paznokci, a dla mamy Tantum Rosa do szpitala (jeżeli nie było)
image [/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny super lista ! octanisept bym dopisała :)

my dziś po wizycie u gineksa, bobas waży ponad 1kg, ma się dobrze, cały czas główkę ma u góry póki co, ale pewnie fika :) ja pozamykana szczelnie, szyjka twarda i zamknieta, ilość wód w porządku, dostałam skierowanie na USG 28-32 tc, lekarz zaleca aby je wykonać 30-33t

mam zielone światło na vbac, będę chciała spróbować
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny :)
Tak dawno mnie tu nie było, że nawet nie próbuje cofać się i nadrabiać zaległości, eh. Najwyżej w razie jakichs moich wątpliwości, będziecie musiały się powtórzyć. Sorry ;)
Dzięki za listę potrzebnych rzeczy, uzupełniłam swoją- jak się okazało było na niej wiele braków. Zapewne, jedno się przyda, drugie nie , ale ja dla świętego spokoju wole mieć wszystko.

Przeglądałam ostatnio kartony z ciuchami, które podostawalam od rodziny i znajomych, chciałam to jakoś posegregowac, rozmiarami. Ale przerosło mnie to, miałam ochotę usiąść i płakać :D Za nic w świecie nie wiem jak się za to zabrać.
Co firma to inna rozmiarówka, nie ma co się tym sugerować, wiec przykładałam ciuszki do siebie i porównywałam, ale jedne są dłuższe, inne szersze, szersze w szyi albo mają dłuższe rękawy. Poddalam się, myślałam że coś mnie trafi ...

Co do warsztatów to ja się dziś wybieram :) Do zobaczenia :)

A poza tym to ostatnio byłam w Gdyni w Gamecie na badaniu połowkowym, tylko ze tym razem wybrałam innego lekarza - dr Chmielewskiego. Polecam z czystym sumieniem! Wychodziłam z gabinetu z bananem na twarzy, wspaniały człowiek, z ogromnym poczuciem humoru. Jeszcze na takiego lekarza nie trafiłam :) No i potwierdziło się, że w moim brzuchu grasuje Synek. Tak więc będzie Filipek :) Mąż nie jest zachwycony, ale postawiłam na swoim i nie ma nic do gadania ;) Za to uparł się, że jakby była dziewczynka to Alicja.
U Was też taj było , że to wy wybierałyście imię dla chlopca a tata dla dziewczynki? :)

Co do szpitala to ja dalej nie wiem, myślałam, że przewaga waszych głosów pomoże mi podjąć decyzję, ale widzę, że póki co każda myśli o innym.

Jutro wybieram się na glukoze, i wiecie co? Wcale się nie boję ;) Nie wierze, ze jakiekolwiek słodkie może ze mną wygrać :) ale jak będzie na prawdę to się okaze.

Miłego dnia Mamusie!

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzianinka 1.05.2016
kararinah 03.05.2016
Mięta 05.05.2016
Mała mi 09-10.05.2016
Sylwa 11.05.2016
Aga_Kr 15.05.2016 Agata, Kliniczna
Chmurka 16.05.2016 Szymon, Wojewódzki
Pegisu 17.05.2016
weronikaz 19.05.2016
Dysia 21.05.2016 Zuzia, Kliniczna
Aga M. 24.05 Julka, Redłowo
Queen 26.05.2016
Karoluś 28.05.2016 Zuzia, Redłowo
Groszkowa11 31.05.2016 Franek, Zaspa
Kmina 31.05.2016

Zapatrzona 5.06.2016 Piotruś, Wejherowo
arnika 09.06.2016
Amo 11.06.2016 Renatka, Wojewódzki
KasiaQ 13.06.2016
Marcelinka 17.06.2016
Adelajla 20.06.2016 Filipek
Pyska 24.06.2016
bosa1 25.06.2016
Jusia 26.06.2016
Sierpniowa 29.06.2016
Buba 30.06.2016
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dodałam do listy imię Twojego synka :-)
Nie przejmuj się tak tymi ciuszkami i tak wyjdzie dużo w praniu :-) najważniejsze, że dostałaś tego trochę i masz mniej wydatków na głowie :-)
Co do imion to akurat u nas nie wiem czemu, ale od początku czuliśmy, że to będzie dziewczynka i jednogłośnie padło na Zuzię. Zobaczymy jak będzie kiedyś tam przy drugim ;-)
Fajnie, że jesteś zadowolona z wizyty i z maluchem wszystko dobrze. Ja właśnie dziś na 12 mam wizytę w Gamecie u mojego dr Śliwińskiego (którego chyba nigdy nie przestanę chwalić ;-) )
Trzymajcie się ciepło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję Dysia. :)

Co do ciuszków to fakt, trochę wydatków odejdzie, a i bez tego kupę kasy idzie, mimo, że cały czas po trochu coś kupuje, nie za dużo, to i tak nie mogę się zawsze nadziwić, co tyle kosztowało ;)

Fajnie, że masz dziś wizytę w Gamecie, zazdroszczę Ci, że będziesz mogła popatrzeć na swoją córeczkę. :)
Moje ostatnie badanie trwało chyba z 40 minut, a czułam jakby minęło tylko 5. Szkoda, że nie ma domowych Usg, chociaż wtedy chyba chodziłoby non stop ...

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aha, mam jeszcze jedno pytanko: Piszecie często, jak wasze Maleństwa szaleją w brzuszkach, jakby urządzały sobie dyskotekę ;) Kompletnie nie wiem co to znaczy...
Ruchy czuje od końca 18 tc, ale cały czas są to tylko delikatne 'pukniecia', i występują bardzo rzadko. Najlepiej je odczuwam kiedy leżę, i to na plecach.. kiedy jestem na nogach, są praktycznie niewyczuwalne ...
Mam łożysko umiejscowione na przedniej ścianie, czy to może dlatego tak delikatnie je odczuwam ?

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Adelajla nie przejmuj sie, po pierwsze przepraszam ale nie pamiętam to Twoja pierwsza czy druga ciąża? Ja w pierwszej dopiero po 20 tyg zaczęłam czuć cokolwiek. Pamiętaj że na tym forum między niektórymi z nas jest 2 miesiące różnicy w "wieku ciążowym" to wbrew pozorom naprawdę dużo... jeszcze się doczekasz. No i zawsze pozostaje ten ostatni argument każdy z naszych dzieciaczków jest inny:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zauważyłam wczoraj na liście Karoluś, ale zapomniałam napisać :) Nie tylko pieluszki Happy mają wycięcie na kikut pępowinowy - my trafiliśmy przypadkiem na Rossmannowe pieluchy przy naszym starszaku, ja je BARDZO polecam. Chodzi dokładnie o te http://www.rossmann.pl/Produkt/babydream-pieluszki-dla-dzieci-New-Born-1-2-5-kg-28-szt,104851,1666,6744, bo są też inne Rossmannowe jedyneczki, ale bez tego wycięcia na pępek. Mnie to bardzo ułatwiało przebieranie. Jako świeżo upieczona mama nie chciałam się bawić w zawijanie pieluszki itd. Jak pępek się zagoił, przeszliśmy na dwójeczki. Także polecam. Od wczoraj w Rossmannie są też w promocji majtki poporodowe - gdyby któraś chciała :) http://www.rossmann.pl/produkt/Canpol-babies-wielorazowe-majtki-poporodowe-siateczkowe-rozmiar-S-M-2-szt,340428,6547,6379
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Adelajla, zgadzam się z Mięta co do ruchów maleństwa. Ja od jakiś dwóch tygodni czuję porządne fikołki, wcześniej czułam kopniaki i czkawkę małego. Teraz widać nawet jak mi brzuch czasem faluje przy akrobacjach małego :) A w pierwszej ciąży było widać dopiero koło 30 tygodnia. Więc nie ma się co stresować - i na fikołki w Twoim brzuchu przyjdzie niebawem czas :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Adelajla, jestem obecnie w 20 tygodniu i 5 dniu ciąży i też mam łożysko na przedniej ścianie, niestety jeszcze nie odczuwam żadnych kopniaków maleństwa ani wyraźnych ruchów. (To moja pierwsza ciąża)
Wczoraj miałam usg i z synkiem wszystko w porządku więc najwyraźniej musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na szaleństwa naszych maluszków w brzuchu :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Adelajla ja też jestem w 21. tygodniu ciąży. Ruchy czuję od około 18. tygodnia. Ale to moja druga ciąża, a ruchy na razie są delikatne, nie czuć ich na zewnątrz brzucha. ja odczuwam je w dole brzucha, tak jakby mały skakał mi po pęcherzu ;) no i przez to ciągle biegam do toalety.
Tak więc bądź spokojna, jesteśmy z końca listy, także jeszcze troszkę poczekamy na solidne kopniaczki.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja już po wizycie :-)
Zuzia waży 850 gram. Główka w dole (stąd co pół godziny czasami jestem w toalecie) :-) cała i zdrowa
Kolejna wizyta 10 marca u dr Chmielewskiego w Gamecie i wtedy zobaczymy buźkę w 4D :-)
Miłego dnia mamuśki :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dysia, kawał babki z Twojej Zuzi ;) ja idę w następną środę do ginekologa oglądać swoją więc zobaczymy :)
Super, że wszystkie dzieciaczki tak rosną :)
Ja dziś odebrałam wyniki i moga glukza wygląda tak: 89 a po dwóch godzinach 108. Endokrynolog stwierdziła, że wynik ok.
Czyli mówicie dziewczyny, że w te nakładki warto zainwestować? Tylko jak ustrzelić z rozmiarem? ;)
Byłam dziś jeszcze u dentysty na usuwaniu kamienia, tragedii nie było ale Zuzce chyba się nie podobało bo wariowała :) Mam teraz po tej wizycie małą zagwostkę bo we wszystkich 8 mam próchnicę i o ile górne mogę robić to dolne nie są w całości wyrośnięte i nadają się tylko do usunięcia, nawet plomby nie ma jak założyć. Mam z tym poczekać jak urodzę ale martwi mnie ta próchnica, podobno w ciąży jest groźna :(
Fajnie, że rossmannowe pampersy też mają takie wycięcie, ja w ogóle się nastawiam na kupowanie właśnie tych pampersów :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi :) Tak, to moja pierwsza ciąża, dlatego tez jestem zielona i nie wiem czego i kiedy mogę się spodziewać. Trochę mnie uspokoiłyście :) W takim razie tak jak mówicie, musze uzbroić się w cierpliwość.

Dysia, super, że u Was wszystko dobrze.
A z wizyty u dr Chmielewskiego na pewno będziesz zadowolona. Śmiało można go o wszystko pytać. Poniewaz na ostatnie badanie musiałam jechać sama, bo mąż wyjechany, to poprosiłam go czy by mi nie wydrukowal jakiegoś ładnego zdjęcia synka dla męża - to zrobił bez gadania, i to nawet kilka. Próbował także uchwycić jakieś ładne w 3D, ale mimo wielu prób pobudki, mały dalej był przytulony buzka do ścian, i za nic w świecie nie chciał się odkleic :)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny jutro idę na glikozę i jakoś nie dopytałam jednej rzeczy. Idę z glukozą już rozrobioną w domu?? Czy z samym tym proszkiem i tam mi rozrobią z wodą??
image [/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja już po połówkowym i dopisuję się do listy :)
Dzianinka 1.05.2016
kararinah 03.05.2016
Mięta 05.05.2016
Mała mi 09-10.05.2016
Sylwa 11.05.2016
Aga_Kr 15.05.2016 Agata, Kliniczna
Chmurka 16.05.2016 Szymon, Wojewódzki
Pegisu 17.05.2016
weronikaz 19.05.2016
Dysia 21.05.2016 Zuzia, Kliniczna
Aga M. 24.05 Julka, Redłowo
Queen 26.05.2016
Karoluś 28.05.2016 Zuzia, Redłowo
Groszkowa11 31.05.2016 Franek, Zaspa
Kmina 31.05.2016

Zapatrzona 5.06.2016 Piotruś, Wejherowo
arnika 09.06.2016
Amo 11.06.2016 Renatka, Wojewódzki
KasiaQ 13.06.2016
Marcelinka 17.06.2016
Adelajla 20.06.2016 Filipek
Pyska 24.06.2016
bosa1 25.06.2016 Martynka, Redłowo
Jusia 26.06.2016
Sierpniowa 29.06.2016
Buba 30.06.2016
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Glukozę i cytryne zabierasz ze sobą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na miejscu rozrob z woda mineralna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki dziewczyny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chmurka, co przychodnia to obyczaj. Ja nie musiałam nic brać ze sobą. Glukoze dali swoją, pielęgniarka sama przygotowała roztwór i dała mi też odmierzona ilość wody, która mogłam wypić przez 2h czekania.
W sumie to nawet nie wiedziałam, że są przychodnie, które każą przynosić swoją ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie też jutro czeka glukoza. Powodzenia Chmurka :)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki Adelajla. To jesteśmy we dwie na placu boju jutro ;-) Oby nam dobrze poszło. Tez życzę powodzenia

Fajnie, że sa przychodnie gdzie daja glukozę. Super!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla mnie to jest śmieszne, że większość przychodni tej glukozy nie daje... no ale dobra, nie wykosztujemy się za bardzo ;)
Za to założę się, że nie jedna osoba tej glukozy po prostu zapomni.
Ja z tego wszystkiego zapomniałam o badaniu ogólnym moczu ... :/ a o tej porze wszystkie Apteki nieczynne, wiec nigdzie pojemnika nie kupię.
Eh, ostatnio jakąś strasznie zawinieta jestem, i moja głowa nie do końca dobrze funkcjonuje ...

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A w ogóle trochę to dziwne, że dostałam skierowanie na ten test tak szybko... mam nadzieje, ze nie karzą mi go powtarzać.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam lepszy przypadek na badaniu glukozy. Pani przez telefon powiedziała mi, że mam przyjść na czczo po prostu i że glukozę zapewnia przychodnia. Po czym rano jak już się wystałam pół godziny w rejestracji to Pani oznajmiła, że oni nigdy glukozy nie dają i mam sama iść do apteki (na szczęście było to około 9 i niedaleko). Pomijając fakt, że już słabo mi było o tej godzinie bez śniadania. Nie skomentowałam tego odpowiednio ale powiedziałam, że wprowadzono mnie w błąd i stoję tu ponad pół godziny zamiast już biec do apteki ale dodałam "ok to ja zaraz wracam". Na co Pani oburzona, że już jest 9 a ja mam tu siedzieć 2 godziny przecież jeszcze a laboratorium mają czynne do 11. I że mogę nie zdążyć bo przecież ile pacjentów czeka na pobranie. No myślałam, że wyjdę z siebie wtedy. Oznajmiłam Pani, że ze względu na ciążę i ważność badania i to że to ich wina bo ja tu byłam na czas przecież to chyba ona nie sądzi, że ja w kolejce grzecznie będę czekać tylko wchodzę poza kolejką. Grzecznie się uśmiechnęłam i do widzenia.
Wiecie co niektóre babki to mam wrażenie że za karę siedzą w pracy. A kwestie puszczania kobiet bez kolejki w ciąży to chyba rzadkość.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dysia zgadzam się. Niektórzy to sie nie nadają.

Ja po glukozie. Dobrze ze maz byl ze mna bo po godzinie prawie przywitalam się z podłogą :-(. Blada jak sciana. Feee. Chce o tym jak najszybciej zapomnieć. Teraz tylko wyniki a za tydzień usg. Juz się nie mogę doczekać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chmurka ja w poprzedniej ciąży też tak miałam, tyle tylko że mąż musiał się zwolnić z pracy i po mnie przyjechać, na korytarzu to mnie inni pacjenci pilnowali a jak już było bardzo źle, to się panie z zabiegowego zainteresowały i położyły na kozetkę i kazały wezwać męża i wezwały internistę, bo na koniec to jeszcze żołądek mnie zaczął boleć, takie jakby skurcze i nospa nie pomogła, dostałam jakiś zastrzyk a byłam mega przerażona, bo myślałam że to inne skurcze. Ale po ciaży miałam kolejne badanie i wtedy już było zupełnie inaczej, teraz w ciąży też, naszczęście :)
dziewczyny a chciałam wam powiedzieć że w Auchan jest promocja bardzo dobra na LOVELE proszek i płyn, bo płaci się za jeden, drugi za grosz i cena jest suuuuper i dodatkowo mają w promocji chusteczki Tami normal za 2,99. Polecam te chusteczki, w rossmanie też mają tą firmę, ale te są lepsze, nie mają takiego zapachu, jest ich więcej a skład mają całkiem niezły, są polecane przez "SROKĘ"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bosa1 ty się jeszcze zastanów nad tym imieniem, moja córcia to istny diabełek, nad każdym słowem musisz się zastanowić, czy nie zostanie wykorzystane przeciwko tobie :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja sie od rana wkurzyłąm, bo oczywisciw bitwa zeby zobaczyc wynik, nastenym razem pojde dokierownia i zloze skarge na polzna, odczytuja i ani zdjecia ani nic, mowi, ze stan zapalny i musze widzec wyniki czy nadal mam brac antybiotyk, a glukoze bo musze pokazac wynik drugiej mojeje lekarce- ta jest na urlopie! ona ze ja sobie na nfz wyniki robie pokazujac prywatnie mowie, ze jestem ubezpieczona, a jak prywatny lekarz zleca to place i nfztowej tez pokazuje, ja nie interesuje ze mam dwie lekarki, ale ogolnie to tak nie powinno byc, a ja mowie, z ew pierwszej ciazy tez mialam dwie i prosze o wyniki, skasowala mnie za ksero 50 gr , babksko jedne, az snickersa musialam kupic , tak mnie wkurzyla!

ale glukoza 78 i 48:) inne tez w normie wiec luz:)
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co racja to racja, niektórzy się mineli z powołaniem :( mnie czasem dziwi, że niektórzy nie mają uczuć i serce z kamienia mają. Najlepsze jest to, że to są też kobiety i zapewne większość z nich również była w błogosławionym stanie... Szkoda słów.
Ale Aga zdanie że snickersem mnie powalilo! :D super :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kararinah, tak właśnie wyobrażamy sobie naszą córeczkę, takie małego urwipołcia ;) Szczególnie mojego narzeczonego to bawi jak myśli o małej energicznej Martynce ;)
U mnie na połówkowym wyszło, że mam przodujące łożysko. Na razie mam się tym nie martwić, bo może jeszcze się podniesie. Czy któraś z Was tak miała? Lekarka, która robiła mi usg mówiła, że mam jak najwięcej leżeć, nie wysilać się, nie seksować, ale moja pani doktor nic takiego mi nie mówiła, choć miałam usg nie tak dawno. I teraz nie wiem co robić. Nadal pracuję, do pracy dojeżdżam 50km w jedną stronę i się zastanawiam czy nie powinnam jednak siedzieć w domu. Moja lekarka nie proponowała mi do tej pory zwolnienia, byłam tylko dwa tygodnie na zwolnieniu po szpitalu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kararinah to ja właśnie miałam tak jak Ty w poprzedniej ciąży. Ja za to w pierwszej na luziku, nic się nie działo. I nie wiem czy to normalne ale cały dzień źle się czuje :(

Kurcze co do łożyska to ja nie pomogę :( Ale dziewczyny na pewno coś doradzą
image [/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tym przodujacym lozyskiem to jest tak jak piszesz, ja miałam w pierwszej ciąży. Ale... To się może cofnąć, czy ustabilizować po 2,3 tyg. Wiec zależy ile czasu miałaś między badaniami ginekologicznymi. Ale fakt - zero seksu, zero wysiłku. Ty, a Tobie lekarz nie proponuje L4 sam? Nie mówię już o przodujacym łożysku, ale ogólnie - zmęczenie ciążowe?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bosa1 ja miałam i się pięknie cofnąło, ale posłuchalam sie AMO. Też usłyszałam żeby się nie przejmować, no ale lepiej dmuchać na zimne. Później zgadalam się z kuzynka, tez miała, niestety nie bardzo miala jak odpoczywać, ma już dziecko, do tego dużo jeździła i też sie cofnąło ale jej tex mówili żeby się nie przejmować i zwolnienia też nie proponowali
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny chcialam zapytac czy ktoras z Was nie chcialaby kupic ode mnie ubranek po moich 2 coreczkach.... mam ich mnostwo chcialabym sprzedac w workach i nie wiele wziac za nie ....

Niestety mam ich tak duzo ze jakbym miala robic im zdjecia to bym 3 noce nie spala.

MOge tez posprzedaca pojedynczo za 2 - 3 zł za sztuke body i leginsy, sweterki po 5 zł...

Mam tez grzechotek duzo i ooddalabym je za paczke pieluszek dady .... ale na prawde mam ich duzo.

Jezeli jestescie zainteresowane po prostu napiszcie.

morelkaa2@gmail..com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To mnie pocieszyłyście z tym łożyskiem :) mam nadzieję, że u mnie też się jeszcze podniesie, zaczynam dopiero 22tydz. Co do zwolnienia, to mam pracę biurową, więc głównie siedzę. Co prawda to siedzenie powoduje ściśnięcie brzucha i coraz trudnej to znoszę, ale chciałam popracować do końca marca. To taki plan, pod warunkiem że nie będzie komplikacji w ciąży. Dlatego zaczęłam zastanawiać się czy przez przodujące łożysko nie powinnam zrewidować planów. Nie wiem jeszcze co powie moja lekarka, ale za 1,5tygodnia się przekonam.
Dziś popłynęłam z zakupami:dla malucha, dla siebie i mojego partnera :) Ale kupiłam w cocodrillo dwa śliczne sweterki, jeden za 9,99, drugi za 29,9, przecenione z 79,9! W c&a kupiłam sobie płaszcz na wiosnę za 49zł. Takie zakupy to lubię :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od tego siedzenia nie boli Cie kręgosłup? Dbaj o to, żeby się ruszać, bo limfa się zbiera, napuchniesz przez wodę w organizmie i brak ruchu. Poruszaj się w wolnych chwilach ;-)
Kurcze, my nic, żadnych zakupów... Jakoś tak zdolowana jestem, bo moja Mała dalej choruje. Ja dzwignelam się z tego zapalenia płuc, aż lekarz się zdziwil- byłam w czwartek na osluchaniu. Chodzimy z Mężem jak Zombie, bo u Małej potworny kaszel w nocy. Mąż dziś odpocznie - poszedł na mecz i po mim nocuje u swoich rodziców. Ojciec po tym udarze potrzebuje pomocy...
Dziś żeśmy mu materac przeciwodlezynowy kupili. Odlezyny paskudna sprawa, szybko się zaczynają i zakażenie gotowe. Jutro ja z Mala jedziemy do Noego zajrzeć.
Co do nakładek na sutki - chyba są uniwersalne, już nie pamiętam jak kupowałam. Ważne, żeby je wyparzac przed karmieniem - dodatkowy obowiązek.
Pieluch tetrowych nie ma co za dużo kupować, teraz to wygląda trochę inaczej jak się ma pampersy. Ale myślę, że warto zabrać jedna więcej na porodowke i stosować tzw. szerokie pieluchowanie przy przewijania maleństwa. Kiedyś była tetra, biodra były szeroko rozsuniete i sztywne.. A przez pampersyy- to już nie jest tak możliwe. Pamiętam, jak z moim Starszakiem miałam problemy... Miesiąc po porodzie jest kontrola bioderek - u nas wyszło to słabo, trzeba było pieluchowac następne 1,5 mies szeroko i kolejna kontrola... Nic fajnego :-)
A i mamy - rozejrzyjcie się za dobrym pediatra w okolicy a zwłaszcza za takim, który też za dodatkową opłatą dojedzie do Was do domu w razie problemów z niemowlakiem. A i poczytajcie o szczepionkach - szczepić, nie szczepić? Temat rzeka... Sanepid? Odpłatnie? Jest o czym czytać...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Amo kręgosłup mnie raczej nie boli, ale z tym ruszaniem się to masz rację, muszę o to bardziej zadbać. Tak sobie myślę, że w razie czego zacznę pracować w domu, bo mogę. Zawsze to większa swoboda, można poleżeć, pochodzić, lepiej zjeść no i nie ma tylu chętnych do toalety ;) Dobrze, że Ci zapalenie płuc przeszło, teraz strasznie duzo ludzi na to choruje. Nie martw się, na zakupy zdążysz, niedługo zrobi się wiosna i wszystko inaczej będzie wyglądać :)
Ja niedawno przepisałam się do nowej przychodni i wiem, że tam jest też pediatra. Muszę podpytać o nazwisko i o to czy robi wizyty domowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pomysł o tej pracy w domu.
Coś tam mam z poprzedniej mojej dwójki, ale... Leży to wszystko zakopane w piwnicy...
Nam przez 2 lata na szczęście wizyty domowe nie były potrzebne, ale... Może być różnie. Mamy po prostu pediatre pod oknem z przychodnia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi zaczynają plecy dokuczać :( Przez to, że mały choruje siedzimy w domu i nawet na spacer nie ma jak iść :( Ale może jutro wyjdziemy na chwilę, temperatury już nie ma więc trzeba będzie się troszkę przewietrzyć a może nawet jakieś ciacho na Długiej :) W końcu jutro Walentynki :)

Bosa ja poszłam na zwolnienie jakoś w 23 tc i bardzo sobie chwalę, ale jak kiedyś pisałam, moja praca nie była spełnieniem moich marzeń i może dlatego tak łatwo mi poszło.

Co do pediatry z ręką na sercu polecam dr Folwarskiego. Przyjmuje na Niedźwiedniku ale też ma wizyty domowe. Super lekarz. Koszt 50 zł za wizytę więc nie ma tragedii. W przeciwieństwie do naszej przychodni ani razu się na nim nie zawiedliśmy
image [/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z łożyskiem odpocznij, nie wysilaj sie niepotrzebnie,zebys nie lezała plackiem , jak moja kumpelka przez 6 miesiecy tylko siku i na kanape.

dr Folwarski to rodzina kolezanki i ona bardzo sobie go chwali i z tego, co mowi, to rozsadny lekarz.
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja sie mega zawiodłam na dr Folwarskim. Moja córka 6 tygodniowa miała silne uczulenie na buzi (pewnie trądzik niemowlęcy) a on bez żadnych badań powiedział że to uczulenie na laktoze i mam ją odstawić i przejść na bebilon pepti. Na całe szczęście go nie posłucham i karmilam piersią kolejne 14 miesięcy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny,

Słodkich walentynek :*

Zdrówka życzę wam i odpoczywajcie ile możecie, póki się da :)
My dziś jedziemy do Karpacza z młodym, a ja całą noc nie spałam bo męczyły mnie koszmary i kaszel. Kaszle dziwny bo od wypicia wody, wylało mi się z żołądka w nocy ;/
Jeśli chodzi o kręgosłup to mnie boli od zawsze, ostatnio doszły bóle pośladków :P
Wiecie, ostatnio mnie ginekolog wnerwił i zastanawiam się czy rodzić w Wojewódzkim. Mąż powiedział, że w ostateczności pójdziemy prywatnie urodzić i tyle :P czekam aż emocje opadną bo to pewnie moje hormony :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prywatnie rodzic - fajna sprawa. Myślę, że to nawet dobry pomysł.
Co do kaszlu - ja bym podeszła do lekarza, żeby Cię oslucha. Często z takiego zalania płuc robią się poważniejsze rzeczy. To się nazywa zachlystowe zapalenie płuc/ oskrzeli, czy jakoś tak.
Inhalacje! I oklepywanie. A dopiero wtedy Karpacz ;-) Zależy jak bardzo kaszlesz...
Miłych Walentynek! Następne juz będą w szerszym gronie ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
prywatnie fajnie, ale tez mozesz trafic na zołze. Majke rodzilismy w swiisie, bo sie mamy uparly, wiec zrobilismy porodowa zrzutke. trafilam na swietna polozna, do ktorej uda mi sie dotrzec na czas mam nadzieje. swiss rozwizali, a cm podniosla ceny nawet za sn a do tego jest megadaleko od nas.

niektore laktacyjne , szczegolnie jedna byly okropne co z tego, ze prywtie jak mnie potraktowala jak powietrze a do kolzanki, ktora karmila była milutka. wszedzie sa ludzie a jak mówia "piniądze to nie fszystko"
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny, jak nowy tydzień? Pogoda do kitu, nic tylko w domu siedzieć. Robimy właśnie inhalacje, cala noc nieprzespana - nadal kaszel u Małej. Do tego wczoraj przed spaniem tak skakał, że z mega impetem uderzyła głową w ścianę. Chciałam jechać na pogotowie, bo kiepsko było. Ale... Nie wymiotowala, wodzila zrenicami... Dałam spokój. Dziś już jej humor wrócił i dalej skacze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Widzę Amo, że na brak energii w Twoim domu nie narzekasz :-)
Masz rację, że pogoda jest okropna i nic się nie chce. Ja dziś musiałam rano jechać do Banku do Gdańska Głównego i właśnie wracam i mam dość. Czasami jakiś dłuższy spacer mnie męczy już. W ogóle muszę swoje włosy do porządku jakiegoś doprowadzić czy ściąć jakoś bo o wiele lepiej się czuję w krótszych a teraz w ciąży rosną szybko jak szalone :-)
Dobrze, że fryzjera mam na miejscu, bo mój mąż jest fryzjerem to nie muszę nigdzie latać :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Komu lepiej Dysia!
No, ja coś musze wymyślić na sam poród i po porodzie, bo już wiem, że wypadają włosy całymi pekami a sił nie będę miała, żeby to wszystko zbierać na kleczkach po chałupie. Mój mąż miał długie włosy, po pachy. Ale po śmierci córki - obcial i teraz jak gdzieś włosy, to tylko moje ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny mam pytanie kojarzy któraś z Was może w której aptece w Gdańsku przygotowują leki robione?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bałtycka na morenie
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, miałyście test obciążenia glukozą 50 mg czy 75? Bo jakoś tak mi się wydawało, że na początku robi się 50 a dopiero jeśli coś pójdzie nie tak to 75, a dostałam skierowanie od razu na tą większą. Słabo mi się robi na samą myśl a w lux medzie nie pozwalają wspomóc się cytrynką ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki Aga M niestety i mnie dopadła zmora chorych dzieci i choruje my sobie z synkiem
kiedyś rzeczywiście robiło się najpierw 50 a potem ewentualnie 75 ale to już dawno i nieprawda teraz w standardzie u ciężarnych jest 75
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zdrowiejcie!
Robi się od razu 75 :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też dostałam skierowanie od razu na 75 glukozy. Wybieram się w przyszłym tygodniu. LuxMed, więc bez cytrynki, ale wierzę, że dam radę :)
Za nami ostatnio ciężkie dni, bo też choroba w domu. Ja jedyna na chodzie. A na głowie dom, chory mąż, marudny dwulatek, który wstaje po 4 i ogólnie mój wielki ZGON. Oby do wiosny :))) Na szczęście powoli wychodzimy na prostą, a ja właśnie ratuję się aromatyczną kawą. Co do kawy właśnie... Ile jej pijecie w ciąży? Ja zawsze piłam max mały kubek, w ciąży też, ale ostatnie dni dają mi mocno w kość i potrzebuję większego pobudzenia. A większej ilości kawy boję się pić.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, spróbujcie, może uda wam się dostać gdzies glukoze cytrynowa. U mnie na osiedlu niestety nie dostałam i musiała się meczyc ze zwykłą, ale może w jakichs większych aptekach będzie :)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też mam skierowanie na glukozę 75 od razu.
Za 4 tygodnie mam zrobić to badanie. Ale w Enelmedzie dają swoją glukozę, na szczęście można wcisnąć cytrynę na przełamanie smaku :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hmm... ja jeszcze nie dostałam skierowania na glukoze, a jestem w 22tyg. Może w przyszłym tygodniu dostanę bo mam wizytę. Chodzę do gina na nfz i powiem Wam, że opieka jeśli chodzi o badania jest bardzo okrojona. Tak mi się przynajmniej wydaje. Morfologię miałam robioną raz, na początku, a biorę clexane i z tego co wiem powinnam mieć kontrolowane np. płytki krwi. Dobrze, ze chodzę też do hematologa, więc miałam od niego dodatkowe badanie. Poza tym dwa razy badanie moczu i skierowanie na badania prenatalne. Wiem od koleżanki, która też chodziła do tej przychodni, że za późno dostała skierowanie na badania na paciorkowca i w efekcie antybiotyk wzięła dopiero przed samym porodem. Jej córeczka też musiała przez to brać antybiotyk. Doradźcie mi jakie badania muszę mieć jeszcze zrobione przed porodem, żeby potem nie było kłopotów?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tą opieką to jest średnio nawet jak się chodzi prywatnie. W lux medzie usg jest na tyle kijowe, że i tak wypada pójść gdzieś, gdzie mają lepszy sprzęt. Żeby się dostać do dobrego ginekologa to trzeba się umawiać na trzy miesiące w przód, to już chyba na NFZ jest lepiej ;) bosa1 - na glukozę pewnie dopiero dostaniesz skierowanie bo to po 24 tygodniu się robi, ja dostałam na zaś ale też muszę jeszcze poczekać :) btw. potwierdziła nam się dziś dziewczynka :D I teraz problem z imieniem bo dla chłopca mieliśmy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hejka,
ja też miałam glukozę 75 od razu, w medicover Pani pozwoliła wcisnąć pół cytryny no i jakoś poszło .. powodzenia !

Z kawą nie mam problemu bo nie piję w ogóle :P

jakoś niebawem mam robić usg 28-32 tc, jenyś jak ta ciąża szybko leci, jakiś express :)

uważajcie na siebie i się oszczędzajcie mamusie !
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też jestem w szoku jak to teraz szybko leci. 10 marca właśnie idę na to usg. To będzie koniec 30 tygodnia. Mam ogromną nadzieję, że wszystko będzie dobrze z moją córeczką i może przy okazji ładne zdjęcie uda jej się zrobić :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bosa1, zaraz wyślę Ci prywatną wiadomość odnośnie tych obowiązkowych badań. Tylko pstryknę fotkę mojej karcie ciąży, tam mam wypisane wszystkie niezbędne badania, na które mój lekarz mnie kieruje. A nie masz możliwości zrobienia morfologi i badania moczu sama na kartę ciąży? Wiem, że niektóre przychodnie to praktykują. Jak prowadzisz ciążę w takim miejscu to raz w miesiącu należy się mocz i morfologia. Może zapytaj czy u Ciebie nie ma takiej możliwości? :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Strasznie szybko ja mam właśnie jutro usg w 30 tygodniu:) lae jakoś nie płaczę z tego powodu było nie było ciąża nie jest moim ulubionym stanem:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tą ciążę przechodzę zupełnie inaczej jak z pierwszym synem, ale chyba nie zapeszę, ze w końcu czuję się naprawdę dobrze :) Pewnie długo to nie potrwa, bo już czasem troszkę ciężko. Brzuch mi naprawdę wyrzuciło do przodu :) W piątek się dowiem ile przytyłam, bo my w domu wagi nie mamy. A jak Wasze brzuszki??

Co do kawy to ja kupiłam sobie taką bezkofeinową, ale z kofeiną też wypiję. Zzasem jedną dziennie, czasem dwie, czasem w ogóle, zależy od dnia. Ale kawę lubię baaaaaaaaaardzo, szczególnie z Costy czy innej kawiarni :)
image [/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My wczoraj odebraliśmy wózek i fotelik - nie sądziłam że tyle radości może sprawić otwieranie pudeł i składanie wszystkiego :)
W piątek idę na to ulubione słodkie badanie i mam nadzieję, że jakoś przetrwam choć często rano dokuczają mi nudności. Przy okazji ginekolog kazała zrobić biocenozę pochwy - w trakcie czekania z glukozą - mam nadzieję że podołam :)
U mnie brzuszek rośnie a waga utrzymuje się na stałym poziomie, co mnie bardzo cieszy bo może uda mi się dzięki temu zrzucić trochę nadmiarowych kg po porodzie... Ogólnie czuję się dobrze, jedynie czasem bolą mnie nogi w nocy i zaczynają się zgrubienia na żyłach :(
Za oknem piękne słoneczko więc śmigam na jakiś spacerek. Miłego dnia :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My po wózek jedziemy chyba na początku marca. Wtedy tak łajnie robi się w domu :) Wiadomo, ze to już oraz bliżej :) Dlatego Groszkowa wcale Ci się nie dziwię

Ciekawe czy też dostanę skierowanie na biocenozę

Tym, co jeszcze przed glukozą - wytrwałości :)
image [/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapatrzona, jeszcze raz dziękuję za listę badań :)

Ja wózek pewnie kupię dopiero w kwietniu, chyba, że zdecyduję się przez neta zamówić. Chmurka masz już jakiś wybrany? Mi jak na razie spodobał się bexa line, ale decyzja jeszcze nie podjęta.

Dziewczyny, dziś rozmawiałam z koleżanką, która rodziła w Wejherowie, a właściwie miała cesarkę i ogólnie rzecz biorąc nie poleca. Zdziwiłam się, bo ten szpital ma raczej dobre opinie. Ale ona narzekała na brak opieki po cesarce i w ogóle mówila, ze medycznie poziom średni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć trochę mnie nie było, ale czytałam na bieżąco tylko weny do pisania brak. Dopadła mnie senność Nasz wózek już zamówiony :) zdecydowaliśmy się na Bebetto Murano
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My nie musieliśmy wybierać bo dostajemy wózek po synu kolezanki. Będzie Teutonia. Z tego co pamiętam bardzo dobrze się prowadzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wy tu takimi nazwami wózków szastacie, jak zawodowcy! ;-) będziecie później mogły jako doradcy wózków sobie dorabiac ;-)
Niech się Wam dobrze dzieci w nich woza!
U nas goście i kąpiel Starszaka... Jest wesoło.
Dobranoc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-majowo-czerwcowe-2016-5-t658294,1,16.html

ciezko juz sie przewija , zapraszam:)
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Dieta Montignaca (307 odpowiedzi)

Cześć dziewczyny, czy któraś z Was stosowała może dietę Montignaca? Słyszałam, że jest bardzo...

Nie mam ochoty na seks przy tabletkach antykoncepcyjnych (19 odpowiedzi)

Witam. Czy ktoś również dostrzegł u siebie taki problem? Dodam,że z tabletek nie zrezygnuje bo...

krem nawilżający do twarzy (41 odpowiedzi)

Jaki krem jest dobry bo nie wiem jaki kupić używałam garniera ale mi nie służy i teraz mam taka...

do góry