Widok

Mamy lipcowo- sierpniowe 2014 cz.8 :)

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Lipiec:
diablica 48 - 02.07, trojaczki-córeczki
prymulka - 04.07
kreska_85 - 05.07
afro666-5.07, synek
sylwia - 05.07
Agata905 - 08.07 - synek
baranica - 09.07
Karol... - 10.07
Polika86 - 10.07
alana - 11.07, córeczka
Rozyczynka - 11.07 - Synek - Wejherowo
Martika-11.07. córeczka, Kliniczna
blatella - 14.07, córeczka Ola / Kliniczna lub Wojewódzki
joi-joi - 14.07
Olcik87 - 14.07
kaasik11 - 15.07, córeczka/ Wojewódzki
chaton - 19.07,Synek / Redłowo
agamak13 - 24.07, córeczka/ Kliniczna
muminka1 - 29.07, synek/ Redłowo
jolcia - 30.07-córeczka/Wejherowo
krokus - 31.07
zerka - 31.07-chłopiec/ Redłowo/Wejherowo

Sierpień :
Ola86-03,08 córka/wojewódzki
Sabbi- 04.08, chłopiec/ Kliniczna
bauaganiarka - 4.08
Inspired - 04.08 córeczka/ Redłowo/SwissMed
BeataI-J 5.08 synek / SwissMed
sierpniowa 6.08
Koralik-7.08 - synek
kasia28 - 8.08
Kia - 12.08 Synek / Zaspa
Lisia32 - 15.08 - córeczka / Kliniczna
Monika K. - 17.08, synek / Kliniczna lub Wojewódzki
Mamita - 17.08
Ewik - 18.08. Synek / Kliniczna lub Wojewódzki
jUstme. - 21.08
roksana.s - 23.08 - córeczka
aleksandry - 23.08

Link do poprzedniego wątku : http://forum.trojmiasto.pl/Mamy-lipcowo-sierpniowe-2014-cz-7-t530528,1,160.html
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny dodałam listę ostatnia jaka była aktualizowana , także myśle ze jest oki :)

Także życzę dobrej nocy chyba już kłade sie spać i będę sie chwile skupiać by poczuć ruchy :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ostatnia żegnalam i pierwsza witam :) witam niedzielne :) dziewczyny nie spać!!:) a może i spać.. Szkoda że na zapas nie idzie sie wyspać :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam się również niedzielnie.

Synuś dziś za łąskawy nie był i wstał chwilkę po 6, na szczęście mąż w domu, zajął się małym, a ja wstałam dopiero po 8, żyć nie umierać :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzień dobry, dzień dobry :))

Oj jak dobrze byłoby się wyspać na zapas. Teraz jeszcze tylko brakuje mi Męża w domu, który zrobiłby niedzielne śniadanie, ale jeszcze 9 dni i będzie w domu.

Dziewczyny czy Wy chodzicie gdzieś na jakieś ćwiczenia dla kobiet w ciąży czy ćwiczycie same w domu?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witajcie niedzielnie dziewczyny :))

Troszkę mnie nie było a tu cały wątek przeleciał będę musiała nadrobić ;)) Niestety siła wyższa komp wysiadł i żadne prośby ani groźby nie działały hi hi hi.

Co do ćwiczeń to raczej brak czasu na jakieś specjalne ale wystarczy że wyjdę z moją pięciolatką na dwór i wszystko nadrobione ;)

Ja z terminem ostatnia z listy więc u mnie za tydzień połówkowe. Na razie wszystko wskazuje na to że będzie druga córcia :)
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aleksandry - ja tez ten sam termin mam :)
chociaz z usg ostatniego wyszlo na 20 sierpnia ;) na nasza rocznice slubu;) a polowkowe mam wlasnie za tydzień -14.04 ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beata-J ja byłam na zdjęciach probnych w Impuls Fitness, ćwiczenia mi się spodobały. Od wtorku planuję chodzić regularnie, dwa razy w tygodniu :) a ruch bardzo mi się przyda, bo już kręgosłup i nogi zaczynają mnie boleć. ..
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie ćwiczę, mam się oszczędzać,żeby za szybko nie urodzić bo mam niedługą i miękką szyjkę.Olę rodziłam 15minut i mój gin twierdzi,że raczej długi poród mi nie grozi,jedyne co robię to codzienny spacer z zajęć ruchowych.I tak cieszę się,że mogę chodzić bo z Olą leżałam całą ciążę ze względu na krwawienia.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A zapomniałam napisać jeszcze Muminka Twój brzuch rewelacja, ja nie mam takiego nawet nie będąc w ciąży :)
Co do spania to tragedia, budzę się w nocy kilka razy. Dziś miałam takie uczucie jakbym miała jakąś gule w gardle i jeszcze nie mogło mi się dobrze odbić.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beata ja ćwiczę mięśnie Kegla;)
Jolcia dzięki;)
ja za to ciągle bekam i ostatnio miałam nieciekawe wieczory, raz wymiotowałam, a raz miałam rozwolnienie, od czego nie wiem;/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Muminka - popadne przez Ciebie w depresję!. JA ledwo skarpetki zakładam na stojąco, bo nie moge oddychać ;)
Mi sie też zdarzają dosyć często rozwolnienia. I to jest tak, że robi mi się mega niedobrze, posiedzę w łazience jakiś czas i momentalnie przechodzi i muszę się załatwić. Beznadziejna zależność ;p
A przytyłas to zn ile?. Tak z ciekawości ;)

Ja jak sobie przypomne też ćwiczę mięśnie Kegla ;) I to by było na tyle ;p
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozyczynka jakieś 2,5 kg;) ale teraz pewnie będzie z 10...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Muminka1 chce miec Twoja macice!!! Chyba wszystkie mamy mniej wiecej tyle samo na plusie ja juz 7-8kg:-(
Mi dzis glowa peka. Jeszcze brak drzemki i chce aby byla juz 20.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja z ta głowa to wczoraj miałam tak.. Pękala mi normalnie głowa..
Ale wydaje mi sie ze może od tego ze byłam. Teściowej i u nich sie pali.. Niby nie ma mnie w danym pomieszczeniu ale jednak czuć..

A mi niedługo zacznie sie 5mc jak nie palę :))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Roksana to jak ja. Zobaczylam dwie kreski i koniec z fajkami! Mam.nadzieje ze tym razem okaze sie ze jestem madrzejsza i nie wroce po zakonczeniu karmienia bo straszego syna przestalam karmic 30kwietnia wieczorem a 1maja juz ciagnelam za rogiem:-(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja rzuciłam fajki w pierwszej ciąży , jak zobaczyłam 2 kreski .. Jeszcze odpaliłam z wrażenia i wyobraziłam sobie maleństwo zadymione i podtruwane tym świństwem i to był ostatni mój raz z papierosem :)
13.04 minie 6 lat odkąd nie palę i nigdy nawet przez sekundę mnie nie pociągnęło w tym kierunku ;)

Wyglądam jak słonica, na zdjęcia już nie patrzę nawet .. Przytyłam niby 5kg wg położnej ale jakaś taka wielka jestem ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja to wielka jestem standardowo bez ciazy także moge już tylko być wielorybem hehe :)

Co do fajek tez miałam tak, jak zobaczyłam 2 kreski to rzucilam.. :) nawet mam ta ostatnia paczkę z 8 papierosami w niej :) na pamiątkę ;) hehe
Niestety, boje sie ze wroće do tego.. Choć trzymam kciuki za siebie ;)
No i z przykrością stwierdzam jak mam bardzo stresujące dni to czasem sobie myśle ale tylko myśle!! aby zapalić.. Łatwiej było w zimę .. Bo teraz jak już ciepło, grill itp to by sie zapaliło na świeżym powietrzu ale nie nie nie nie !!! :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja z dwoma kreskami tez przestałam, ale szczerze nie mogę doczekac się momentu, aż znowu zapalę...

Ewik ja też wyglądam jak mały słoń ;p Wrzucę Wam jutro fotke ;p

Dzisiaj mam dzień w piżamie. Wczoraj skończylismy imprezkę o 2 i dzisiaj czuję się jak po siłowni ;p Także odpoczywam ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj palaczki:p Ja rzuciłam ponad rok przed 1 ciąża. Potem jak córka miała ponad 2 lata i już nie karmiłam to zaczęłam popalać . Potem sie rozkrecilam znowu i teraz przestałam jak Zrobiłam test. Bo jakoś już miałam slabsZa motywacje jak ostatnio. Ale teraz pale bardzo często.... W snach!!! Wam tez sie śnią?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie mi nie :P
Ja palilam w sumie tylko 5 lat więc może aż tak nałogiem ńie byłam
:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wow zaskoczyłyście mnie tym, ile z nas paliło;) ja nigdy nie uległam temu nałogowi, na szczęście nie mam skłonności do nałogów;)
ja pomimo tego, że nie mam brzucha też się czuję jak wieloryb...:(
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nigdy nie paliłam, więc nie mam z tym problemu.
Dzisiaj wzięłam się za porządki w szafach dzieci, sprzątanie mieszkania itp., więc nie mam już na nic siły. Mąż coś tam robi na budowie i będzie wieczorem, a nie ma go od rana i padam na twarz. Nawet na spacer nie wyszłam dzisiaj, bo jak to wszystko ogarnęłam to już siły nie miałam. Straszne to!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Martika - no szkoda bo dziś naprawdę wyjątkowo pięknie było :)
My dzisiaj byliśmy a giełdzie w Pruszczu , spacerek, i pózniej na małe zakupy do Auchan.. Aaa no i w Jysk byliśmy i kupiliśmy na balkon w przecenie stolik i dwa krzesła ratanowe w sumie za 139 zł także już wiosna i lato :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
roksana - super oferta z krzesłami i stołem! ja w zeszłym roku kupowałam w biedronce i to na takim spontanie.. godzina 20.40 przyjechała do mnie psiapsióła - standardowo pierwsze co na balkon w wiadomym celu dotlenienia sie i ona "wiesz co... lipa u Ciebie na tym balkonie nawet nie ma jak usiąśc i pogadać przy fajce (...) ja widziałam krzesła w biedronce" - zgasiłyśmy, wsiadłyśmy w auto i do biedry 5 minut przed zamknięciem wyszłyśmy ze stołem i 2 krzesłami :D

Co do nałogu okrutnego... to ja jak robiłam test to sobie paliłam czekając na wynik (z góry założyłam, że ZNOWU będzie negatywny :P) i po ujrzeniu 2 kresek zapaliłam jeszcze wieczorem "pożegnalnego" papieroska.
Nie palę oczywiście, ale powiem Wam szczerze... Tak sobie myślę o tych fajeczkach :P zwłaszcza w jakiś stresujących sytuacjach. Mam nadzieję, że jak urodzę to mi przejdzie chętka - bo to już "tylko" psychiczne uzależnienie. Ale nie śnią mi się za to całe szczęscie.
Za to śnią mi się albo erotyki, albo jakieś chore wyraziste sny-masakra.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bym sobie zapalila. Oj nawet teraz! No ale nie ma takiej opcji! Tak samo mam z browarkiem. Oj jeszcze rok! Teraz od swieta wypije karmika i to tyle nawet nie calego bo za slodki:-) Moj drugi syn kopie jak szalony. Nawet na pilkarza za mocno :-) juz sie boje co bedzie dalej. Tydzien temu mial swoje jeszcze stale pory na nadawanie wiadomosci do mamy a teraz wystarczy ze sie poloze i zaczyna sie stukanie az chwilami brzuch mi sie unosi.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tak skromnie się przypominam, potrzebuję jeszcze 3 wypełnień ;)
Jak już pisałam może być drugi raz we wcieleniu się w kogoś innego :P

http://www.ankietka.pl/ankieta/139723/analiza-zadluzenia-polskich-gospodarstw-domowych.html

Ja dzisiaj też padam na twarz, mamy remont i trochę się nasprzątałam, no a że remont dzieje się w kuchni to np. naczynia musiałam myć w misce wstawionej do wanny :P Co nie ukrywam, trochę jest męczące. Ech, jak już się przeprowadzimy do nowego domu jedną z pierwszych rzeczy jakie zakupię będzie zmywarka! :)

Co do palenia to ja też paliłam. Ale tak od razu jak wy nie rzuciłam, chyba byłam bardziej uzależniona :P Zresztą do dziś kawa bez papierosa nie smakuje mi tak samo :P Mam nadzieję, że to minie bo w sumie nie palę całkowicie już 3 miesiące, a wcześniej popalałam 1-2 dziennie.
Co do wagi to oczywiście tak jak reszta zazdroszczę Mumince pojemnej macicy, bo ja już mam 7kg na plusie...
A co do ćwiczeń to ja chodziłam na basen ale na razie muszę zrobić sobie przerwę bo mam jakieś zapalenie dróg moczowych i jestem na antybiotyku :(
Czy ja nie nadużywam sformułowania "co do..?" :D A tam, zwalam winę na zmęczenie. Miłego wieczoru!
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Sabbi - my dziś mieliśmy grilla i uwierz mi, że gdybym mogła, wyrwałabym to piwo mojemu mężowi z ręki i sama wypiła! :D
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nigdy nie palilam. Jeśli chodzi o alkohol, to czasem na imprezach patrząc na pijacych mam ochotę na lampkę wina. Ale mimo to nie jest to jakiś problem, taki to stan i trzeba to przejść ;)
A moje Maleństwo jest bardzo ruchliwe, kopie bardzo często w dzień i w nocy :)
Ostatnio zrobiłam się strasznie senna, jak siadam na kanapie, to po chwili zasypiam. I to chyba ta senność jest większa niż na początku ciąży. ..
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również paliłam przed pierwszą ciążą, przestałam gdy zobaczyłam 2 kreski,jak wróciłam ze szpitala po porodzie to dziecko tacie na ręce i na fajkę. Fakt musiałam odreagować stres po szpitalu bo nieźle mnie tam nastraszyli chorobą córki.
Teraz przed ciążą paliłam e-fajkę i mocno byłam zdziwiona że jakoś tak przestaje mi smakować, potem zrobiłam test który wyszedł pozytywnie.
Odłożyłam e-fajeczkę na półeczkę i leży jakoś mnie nie ciągnie i założyłam sobie, że po porodzie nie zapalę już więcej żadnego papierosa, czy to zwykłego czy e.
W pierwszej ciąży bardzo mnie ciągnęło do fajek a teraz wręcz przeciwnie odrzuca sam zapach.
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O rany a myslalam ze tylko ja tak mam ;) ja czasami moglabym zabic za papierosa... ale jakos sie opanowuje i chyba przez to jem wiecej... nigdy nie palilam duzo bo moze dwa dziennie wiec nie bylo problemu z rzuceniem ale w jakichs stresujacych chwilach czy tak jak w sobote u kolezanki na urodzinach gdzie kazdy na fajeczke wyskakiwal to myslalam ze sie przekrece :/ co do alkoholu to mi wina brak najbardziej. Zawsze lubilam usiasc wieczorem z ksiazka i moim pol litrowym kieliszkiem wina ;) ehh ale wszystko jest do przezycia:) do papierosow nie chciaabbym wracac ale zobaczymy jak to bedzie podejrzewam ze pierwszy wypad na grila albo babskie spotkanie i sie zlamie. Sie zobaczy :)

Maz moj kopci jak lokomotywa ale na szczescie jk jest w domu to pali na balkonie. W domu nigdy sie nie palilo wiec dzieci nie cierpia.

Tak poza tym.to dawno nie mialam tak parszywego weekendu. Mam paskudnie wscibska sasiadke i mam ochote trzasnac ja czymss w ten czerep.

Ludzie strasznie lubia wtykac nos w nie swoje sprawy.
Przez to dzisiaj mam ochote jakos sie wyzyc a nie ma jak... :/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej Dziewczyny,
Widzę,że miałam szczęście,że nie paliłam :) Tzn. czasem popalałam, ale nie uzależniłam się nigdy :-) Natomiast czasem mam ochotę na łyka piwa,ale nie jakąś nie do opanowania :) Mój mąż nawet Lecha Free mi nie pozwoliłby wypić hihi.
Co do przybierania na wadze ,to póki co mam 1-1,5kg do przodu,ale brzuszek widać;) Tyle, że miałam parę kg "nadbagażu" sprzed ciąży, moze dlatego przyrost wagi niewielki;)
Dostałam skierowanie na echo serca płodu, ale i tak musimy iść prywatnie, bo wolne terminy na NFZ dopiero na lipiec :/ A i prywatne nie tak prędko, bo 24kwietnia dopiero. Sprawdzimy jak pracuje serduszko Malutkiej, ale staramy się myśleć pozytywnie :)

Monika K. ankieta wypełniona ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamita, trzymam kciuki, wszystko musi być dobrze!
Ja na razie mam 6kg na plusie, brzuch mam już dość spory. Ale ostatnio mam wilczy apetyt i ciągle jestem głodna... Nie mogę nad tym zapanować, dlatego boję się, że teraz moja waga będzie galopowała w górę... A niestety parę nadprogramowych kg miałam już przed ciążą...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja kiedyś popalałam ale to jeszcze przed ciążą z Olą. Kiedyś po ciąży spróbowałam ale to już nie było to, wręcz zrobiło mi się niedobrze i na tym koniec mojej znajomości z papierosami. Odkąd nie palę strasznie mi przeszkadzają i czuję je na odległość. Za to piwko z soczkiem to bym sobie wypiła albo takie typu shandy z cytrynką. Zobaczymy jak będzie z karmieniem jak ok to lato bez piwka a jeśli tak jak przy Oli czyli butla to jeszcze latem skosztuję.
Ja też miałam iść na echo serca i jestem zapisana na czerwiec,może jeszcze dotrwam:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co ja mam powiedzieć... w pierwszej ciąży przytyłam 10 kg z czego 7 zeszło po porodzie a teraz o zgrozo już 9 na plusie i brzusio dość duży. Masakra jakaś. :( Apetyt chyba teraz u mnie wrócił do normy bo w 1 trymestrze jadłam za trzech.
Mamita bądź dobrej myśli będzie dobrze!
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jolcia wczoraj widziałam w sklepie warkę radlera cytrynowe 0,0%, ja to mam ochotę ale na perłę winter aż mi ślinka cieknie.
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jolcia D. a to echo serduszka to z jakiś wskazań, czy tak dla sprawdzenia?
Aleksandry 0,0% ? To chyba jakaś nowość,bo radler miał chyba ok 2%?
Mój szczyt "rozpusty" na jaki sobie pozwalam w ciąży to szklanka coli raz na mc ;) a tak to tylko woda mineralna.
A ostatnio chodzi na mną chęć na bigos i coś z grilla :)
Ja niby nic nie przytyłam a jem normalnie,może teraz mi wyskoczą kg ;) Ale mimo to zrobily mi się na udach rozstępy,chociaż smarowałam się od 8tc.
Będę się przejmować tym po ciaży i karmieniu ;) Bezsenne noce i karmienie z pewnością pomogą nam w schudnięciu haha:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój gin zaleca dużo badań, nie mam wskazań, ale powiedział,żeby się zapisać jeśli będzie miejsce i jest na czerwiec (invikta).Na usg serduszko wygląda dobrze i bije ok 150/min.
Ja też nie widziałam takiego 0%, ze 2 razy karmi wypiłam i to by było na tyle. Colę piłam na samym początku ciąży, teraz jakoś mi nie smakuje a ogólnie lubię.
Ja 6kg na plusie,szybko zgubimy,po mnie miesiąc po porodzie nie było nic widać, może tylko brzuch trochę taki sflaczały był.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jolcia D. My też mamy w Invikcie-tak dr zalecał(podobno jest tam dobry specjalista),a ja w necie nie znalazła innych placówek w Gdańsku. Na usg też podobno tętno Małej ok,ale nam zlecił przez to 2mm VSD.,dlatego żeby było szybciej idę prywatnie(200zł wizyta,ale to mała cena za ,mam nadzieję,spokój;) )
Ja wcześniej za colą nie przepadałam,za piwem smakowym zresztą też-nie lubie słodkiego,nawet kawy/herbaty od lat nie słodzę,ale teraz czasem mam chęć na colę :)
No i ogórki kiszone :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja swojemu mówiłam na ostatniej wizycie,że termin dopiero na czerwiec to powiedział,że mam się zapisać a później zobaczymy.
Ja właśnie pożarłam uwaga: zwykłą śmietanę 18%.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja juz 11 na plusie:/ i tak mniej tyje niz w pierwszej ciazy ale z moja nadwaga to i tak za duzo no ale co poczac. Bede sie martwic pozniej. Po pierwszej ciazy schudlam prawie 40 kg to i teraz dam rade:)

Muminka ciuszki dotarly i sa cuuudne:) juz sie nie moge tej malej dziewuszki doczekac:)

Ja cierpie na bezsennosc ostatnio. Macie jakies sposoby na zasypianie? Juz mleko pilam wczoraj i pokoj wietrze a mi ciagle za goraco nie wygodnie i wiecznie cos nie tak. A dzisiaj jak juz udalo mi sie zasnac to koszmary mialam. Przymulona chodze, teraz jeszcze na spacerze bylam 2 godziny i mam ochote sie polozyc a tu po mlodego trzeba isc zaraz.

Naszlo mnie dzisiaj na sledzia w smietanie. Ide robic:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polika86 ja też za dobrze ostatnio nie sypiam, przewracam się z boku na bok, co chwilę się budzę. I koszmary też miewam, tak głupie że szkoda opowiadać...
Ale chyba do tego trzeba się przyzwyczaić, brzuszek coraz większy, to coraz trudniej będzie się wygodnie ułożyć do snu.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
JA też nie mogę spać. Kładę sie koło 23 a zasypiam koło 2 ;/ Czasami pomaga przeglądanie stron w telefonie bo strasznie męczy oczy. No i oczywiście podczas zasypiuania muszę kilka razy póść jeszcze siku i coś zjeść ;/ A leżeć tak na prawdę mogę tylko "pozycji bezpiecznej" z pierwszej pomocy ;p NA plecach jest tragedia z krzyżem.

Dzisiaj miałam koszmar, że zaczełam krwawić i mój mąż nie chciał jechac od razu do szpitala tylko chciał najpierw zjeść ;/ i generalnie się nie śpieszył i sama musiałam się przedostac prtzez zakorkowaną Gdynię. W szpitalu oczywiście też wszyscy mieli wszystko gdzieć...
Dobrze, ze to tylko sen.

JA też mam 10-11kg. Zalezy od dnia. Ale ostatnio nie tyję. I to jest dziwne, bo przytyłam na początku dosyć szybko, a dopiero teraz mały pokaźnie rośnie.

Jolcia - oszalałaś z tą śmietaną ;D
Ja na szczęście nie mam żadnych zachcianek. ;p
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Robiłam zupę pomidorową i tak mi została to sobie zjadłam. Mi się ostatnio też śnią krwawienia, czasem się budzę i sprawdzam czy pode mną sucho.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też mam problemy z zaśnięciem. W nocy budzę się kilkakrotnie a to pić a to siusiu i tak na zmianę. Najlepiej śpi mi się na lewym boku.
Koszmarów nie mam na szczęście ;) Za to tearz jak pójdę na połówkowe muszę powiedzieć lekarzowi, że strasznie mi ręce cierpną masakra jakaś, nawet przez telefon dłużej pogadać nie mogę, w nocy mam to samo.
Mnie za to dzisiaj naszło na pomidora z cebulką mniaaaaammm.

A chyba dzisiaj jest ogólnie dzień paskudny ciśnienie spada i dużo osób narzeka na senność i bóle głowy. oj ja też niedługo po małą do przedszkola...
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja nawet nie wiem ile przytyłam, po prostu przyjęłam taktykę, że ważę się tylko i wyłącznie na wizytach u lekarza. W ten oto sposób wagą stresuję się raz w miesiącu.

Jakiś zachcianek nie mam, słodyczy póki co nie jem, ale najgorsze, że cały czas bym coś przeżuwała, zjem śniadanie to potem jabłko, za chwilkę banan, a potem znowu jabłko i tak w kółko. Po obiedzie głodek już mniejszy, ale do południa to bym w kuchni przesiedziała.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki dziewczyny za wypełnienia ankiet, przyczyniacie się do rozwoju nauki ;)
Ja ze spaniem nie mam problemów większych niż przed ciążą.
Może dlatego, że po pracy jestem już zmęczona, potem sprzątanie, obiad, odebrać syna ze szkoły, pisanie pracy a na dodatek remont. Także padam wieczorem i śpię jak zabita, za to rano bardzo wcześnie wstaję, a zawsze byłam śpiochem.

A w ogóle to kto się wybiera w końcu w środę na warsztaty Mamo to ja??
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej:) musiałam nadrobić weekendowe wpisy, bo mnie nie było:)
Monika.K ja się wybieram na warsztaty:) uwielbiam dostawać różne próbki, taka dziwna jestem:)
co do tycia, to ja mam 5kg na plusie:/ ale wcinam słodycze ostroo. Jutro ide na glukoze, aż strach pomyśleć co będzie jak wyniki będzie zły..
Ja ostatnio też strasznie źle śpie, ale to przez to, że zaczyna mi brzuch rosnąć.. ja też z tych co pojemną macicę mają i sumie jeszcze 3-4tyg temu nie było kompletnie nic widać, a teraz się wszystko rozciąga i boooliii i nie mogę spać. Maluch się chyba obrócił bo dostaję kopniakami ostatnio konkretnie pod żebrami, także noo w końcu widać po mnie ciążę już nie tylko w biodrach:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Monika.K ja też wybieram się na warsztaty w środę :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jeszcze nie byłam nigdy na czymś takim. Mój mąż mnie wyśmiał jak zapytałam go, czy idzie ze mną i zapytał czego ja tam chcę się jeszcze nauczyć ;) W każdym razie pod pachę biorę również ciężarną bratową (fakt, że dopiero 3m-c ale zawsze) i jedziemy, samej by mi się nie chciało.
A do której sali się wybieracie??
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny ja też się wybieram :)) niestety sama, bo mojego Męża zabrakło a ciężarnych koleżanek brak.
Monika wiesz co jak byłam na warsztatach Bezpieczny Maluch to tam przydzielali do sal według tego jak im się podobało, ale i tak każda sala realizuje ten sam program.

Ze spaniem też u mnie ciężko, kładę się mega zmęczona, o 5 dzwoni budzik żebym zebrała się do pracy a ja nie śpie już od 3 czy 4 albo budzę się co 2 godziny a o tym, że usnąć nie mogę już nawet nie wspominam ;/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to ja przy Was dziewczyny to wieloryb jestem ,ja mam juz 14 kg na plusie oststnio tyje srednio 2 kg na miesiac ;( u mnie tez problemy ze snem,zasypiam baddzo szybko ale potem siku pic i tak w kółko
image



image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez sie wybieram z mezem i przyjaciolka ciężarna ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również będę na warsztatach w Gdańsku, mam nadzieje, że z mężem, bo nie wiem czy zdąży z pracy.

Jeśli chodzi sen to ja budzę się ze 3 razy w ciągu nocy, a w dzień to jak nie położę się tak koło 14 na godzinkę to jestem nieprzytomna ostatnio, ale to pewnie przez prace.
Moja waga tez rośnie jak burza 9 kg na plusie:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja już ostatnio pytałam, Kto się wybiera :) My tak ale teraz pojawił się problem z opieką nad starszym Synkiem i raczej będę sama.
Największym problemem dla mnie będzie wysiedzenie ..
Dzisiaj 3 razy wysiadałam z tramwaju bo zasłabłam SIEDZĄC!
Ja nie wiem co będzie latem bo od początku tej ciąży męczą mnie omdlenia i zawroty głowy a dzisiaj było tak duszno,że w ogóle żyć się nie dało . I tak jak nie chciałam rodzić latem ze względu na to,że źle znosze upały - tak datę porodu mam wyznaczoną na samiuśki koniec ...

Przytyłam 5/6kg ale czuję się jak słonica..
W pierwszej ciąży łącznie 30kg i mam nadzieję że tym razem nie pobije rekordu bo właśnie teraz zaczęłam jeść dużo więcej a wtedy przez pierwszą połowę ciąży miałam już +16 ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A my dzis zrobiliśmy male zakupy :)
Rewelacja sa te skarpetki. .
image
i bodziaki converse kupilismy :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
prośba od szwagierki do matek studiujących (kobiet, które mają dzieci i studiują lub kiedykolwiek były w takiej sytuacji ) o wypełnienie ankiety; odp na najelka1@wp.pl
http://chomikuj.pl/bauaganiarka/Dokumenty/ankieta,3769799589.doc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Roksana.s też się zastanawiałam nad tymi skarpetkami- w TK maxx widziałam, ale jakoś tak jak nie muszę kupować to mi się wszystko podoba, a jak mam się już zdecydować to nie potrafię :) , ale śliczne są.
Mi się też strasznie podobały śpiochy i bodziaki w mama i ja- ale 70 zł za sztukę- firma sophie czy jakoś tak.
Jestem mega przeziębiona i z powrotem wylądowałam na zwolnieniu :(.
Postanowiłam więc w tym czasie odpieluchować młodego- macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
roksana śliczne te skarpetki

blatella mój brzdąc nadal nie jest odpieluchowany i nie wiem jak się do tego zabrać, tzn. pomysł mam, ale co z tego jak młody nie chce go zaakceptować :(. Wysadzany na nocnik zrobi siku, ale bardzo rzadko zawoła, chciałam go puszczać w domu w samych majtkach bez pieluszki, ale wtedy zaczyna krzyczeć, że chce pieluszkę. też muszę się zabrać za odpieluchowanie
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny, skarpetki piękne.Ile taki zestawik kosztuje?
Co do odpieluchowania to chyba dobry pomysł, warto pozbyć się pieluch jak się da zanim pojawi się rugi maluszek w pieluchach. Ja swoją jakoś też wiosną marzec/kwiecień odpieluchowałam, wystarczyło ok 3-4dni. Ja robiłam tak,że zakładałam jej majteczki i jakieś getry żeby szybko schły :) Nocnik stał na środku pokoju i dosłownie co kilka minut pytałam czy chce siusiu. Na początku sikała gdzie stała ale wtedy tłumaczyłam, pokazywałam,że mokre i jakoś załapała. Nie zakładałam jej wtedy też pieluch na noc,przyjęłam zasadę,że żegnamy pieluchę i nie ma, że czasem jest czasem nie ma. Podkłady na łóżko, pić nie dawałam przed snem i się nauczyła :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja sobie wlasnie siedze na glukozie... tak sie balam, panikowalam a to phhii nawet smaczne;-) fakt faktem ze wkropily mi cytryne wiec pewnie zmienilo to smak;-) ale ciesze sie ze mam to z glowy i nie bylo dramatu;-) tylko teraz te 2h czekania... ehh
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To uwaga właśnie zrobiłam zdjęcie swojego brzucha :)
Muminka specjalnie dla Ciebie, zobacz jaką ja mam "pojemną macicę" :)

image

image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polika ciesze się, ze ubranka się podobają;)
roksanka śliczne skarpetki;)
Olcik ja mam glukozę za tydzień, jak mówisz, że da radę przeżyć to bd dobrze;)
Buaganiarka wypełniłam;)
Jolcia masz sliczny brzuszek;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam taki sam brzuchol jak Jolcia ;)

i glukoza tez mi smakowala nawet bez cytryny :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to laaadne macie brzuszki;-) moj tak jak pisalam dopiero sie uwidocznil ale to bardziej od pepka w dol;-) az sie boje jak mnie pozniej wysadzi;-);-);-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie glukoza rowniez nawet smakowała, bez cytryny.
Ja na szczęście piwa nie lubię więc mnie nie ciągnie.
Ja nie wiem ile przytyłam ale dużo napewno ok 10 kg.
U mnie remont sie ciągnie. Z wyprawki to mam tylko troszkę ciuszków bo kupowałam przy okazji jakiś promocji. M taki syf w domu, nic nie przygotowane, powoli zaczyna ogarniać mnie panika. Jeszcze 3 miesiące zostało tylko.
Jolcia śliczny masz brzuszek.
Ja teraz mam brzuch ogromny, jak balon a poprzednio na tym etapie zaczynał sie dopiero zarysowywac a wyskoczył większy jak na 2 mies przed porodem.
Dziewczyny mam taaaaakiee zgagi ze wytrzymać nie mogę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ojejku zgaga to jest moj znienawidzony temat:-( wczoraj myslalam ze zwariuje.. bylam w leclerku i tak mnie zlapalo nagle.. polecialam po migdaly, zaczelam wsuwac na sklepie i nic:-( no to szybko po mleko i jak czubek chodzilam po sklepie w jednej rece paczka migdalow w drugiej do polowy wypite mleko;-);-);-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Awanturka na zgagę syrop Gaviscon;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lipiec:
diablica 48 - 02.07, trojaczki-córeczki
prymulka - 04.07
kreska_85 - 05.07
afro666-5.07, synek
sylwia - 05.07
Agata905 - 08.07 - synek
baranica - 09.07
Karol... - 10.07
Polika86 - 10.07 córeczka/Wejherowo
alana - 11.07, córeczka
Rozyczynka - 11.07 - Synek - Wejherowo
Martika-11.07. córeczka, Kliniczna
blatella - 14.07, córeczka Ola / Kliniczna lub Wojewódzki
joi-joi - 14.07
Olcik87 - 14.07
kaasik11 - 15.07, córeczka/ Wojewódzki
chaton - 19.07,Synek / Redłowo
agamak13 - 24.07, córeczka/ Kliniczna
muminka1 - 29.07, synek/ Redłowo
jolcia - 30.07-córeczka/Wejherowo
krokus - 31.07
zerka - 31.07-chłopiec/ Redłowo/Wejherowo

Sierpień :
Ola86-03,08 córka/wojewódzki
Sabbi- 04.08, chłopiec/ Kliniczna
bauaganiarka - 4.08
Inspired - 04.08 córeczka/ Redłowo/SwissMed
BeataI-J 5.08 synek / SwissMed
sierpniowa 6.08
Koralik-7.08 - synek
kasia28 - 8.08
Kia - 12.08 Synek / Zaspa
Lisia32 - 15.08 - córeczka / Kliniczna
Monika K. - 17.08, synek / Kliniczna lub Wojewódzki
Mamita - 17.08
Ewik - 18.08. Synek / Kliniczna lub Wojewódzki
jUstme. - 21.08
roksana.s - 23.08 - córeczka
aleksandry - 23.08

psiapsiola udostepnila mi kompa to sie znowu zaktualizuje bo gdzies mnie wcielo w miedzyczasie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi w pierwszej ciąży pomagała sól vishy, nic innego nie dawało rady a zgaga budziła mnie nawet w nocy. Teraz odpukać może miałam ze 2 razy i przeszła sama.
Co do ciuszków jeszcze nic nie kupowałam ale mam dużo ciuszków po starszej. Jak narazie posegregowałam rozmiarami i leżą w kartonie. Ale na pewno nie odmówię sobie tej przyjemności żeby nic nie kupić
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
NA PRAWDĘ współczuję remontu. Ja swój skończyłam z ogarnięciem po 6 miesiącach w sobotę, ale jeszcze mam dwa okna dop wymiany w tym tyg więc ciut się przedłuży... ;| Czekam teraz na wolną chwilkę, żeby śmignąć po komodę dla nowego członka rodzinki i zaczynam ostre przygotowania ;p

Ja na szczęście nigdy zgagi nie miałam ;) Ale dzisiaj znowu mało brakowało, że zwymiotowałam... Poczułam zapach kupy małego siostrzeńca ;p Mam nadzieję, ze mojego mnie tak nie odrzuci ;p
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozyczanka na kupy własnego dziecka jakoś inaczej sie patrzy, tzn inaczej sie je czuje. Hihi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bauaganiarka - to ja ;) Zaraz wypełnię tą ankietę :)
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No mam taką nadzieję ;D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jolcia ja mam podobnej wielkości brzuch jak Twój ;)
Co do odpieluchowania to my ten temat przerabialiśmy tak dawno, że nie pamiętam wszystkiego dokładnie, ale w każdym razie mojego syna sadzałam na nocnik w ubraniach na początku, potem w samym pampersie, pokazywałam, że jak zrobi siku to nocnik zagra itp i tak od roczku robiłam, a jak miał półtora roku to już robił na nocnik i na noc też od razu mu nie zakładałam pampersa. Na szczęście jakimś takim jest bezproblemowym dzieckiem póki co, że ani razu w nocy się nie zesikał w łóżko ;)
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mnie tez czeka odpieluchowanie podejscie 3-4. Poczekam jeszcze chwilena pogode i do skutku. Chcialabym odpoczac choc troche od pieluch:-) ale straszny wiatr sie zerwal! az spac nie moge a to pora drzemki. Do tego spalam dzis w nocy jakos krzywo i lewa reka z barkiem mnie boli az dretwieje chwilami! masakra! Zaczyna sie tu boli, tam ciagnie!:-)
jak mnie denerwuja ludzie z pytaniem kto u mnie siedzi? grzecznie odpowiadam ze drugi chlopak no i w tym momencie sie zaczyna... dzis nawet uslyszalam ze nie bede prawdziwa mama poki nie bede miala corki! no zesz! i na starosc bede zalowac ze nie zdecydowalam sie na trzecia probe! ludzie ja nie urodzilam jeszcze drugiego dziecka!! krew w zylach mi sie gotuje!!! aaaaaa!!! powiedzcie ze nie tylko ja to tak odbieram?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sabbi, to jeszcze nic ;) Moja mama wieść,że będzie u nas córcia skwitowała " o nie" ;) Później tłumaczyła,że to był żart i chodziło jej o to,że nie będzie kompana do gry w piłkę dla męża,ale co mi ciśnienie podniosła,to moje ;) Najważniejsze,aby zdrowe :) Ale texty,że nie będziesz prawdziwą mamą bez córki i żebyście zrobili 3 próbę,to już bezczelność! Ale nie ma co denerwować siebie i Malucha,nie warto :)
A z tym ciągnięciem to i u mnie podobnie-ledwo chodzę,bo podbrzusze i pachwiny bolą,jakbym miała mega zakwasy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie też wkurzają durne komentarze jak powiem,że druga córka,usłyszałam już nie raz,że szkoda. A mi to pasuje bo będę miała większość wydatków z głowy.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamita moja mama w dalszym ciagu nie przyswoila informacji ze to drugi chlopak. Nie wierzy mi i ciagle mowi ze klamie. A fakt ze plec potwierdzilo 3roznych lekarzy do niej nie dociera! mysle ze przezyje zalamanie jak wroce ze szpitala wiec lepiej abysmy zdazyli wyremontowac nasze wymarzone mieszkanie do tego czasu i wrocili w czworke do siebie niz dalej do rodzicow:-) mi tez juz sie podoba wizja drugiego syna. Roznica idealnie 3lata wiec wszystko mam dopasowane nawet pora roku i rozmiarami:-) Smiesznie bedzie jak trafie w urodziny starszego syna 8sierpnia. Jedna impreza do konca zycia:-) Ja od dzis bede mowic ze nie wiem kto tam siedzi:-) moze dadza mi wszyscy spokoj!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sabbi moja mama nigdy nie ukrywała,że woli chłopców-czy to jeśli chodzi o własne dzieci,czy o wnuki-twierdzi,że łatwiej wychować,taniej i mają lżej w życiu,ale jak już 2 dr nam potwierdził płeć, to chyba zaczęła się cieszyć z nami naszą Dziewczynką -pierwszy raz babcia zostanie:)
ale wkurza mnie,że aż taką wagę ludzie przywiązują do płci na zasadzie ta lepsza,ta gorsza-my cieszymy się,że będziemy mieli Maleństwo po prostu.
No i imienia wybranego przez nas też mama nie popiera-nazywa ją innym ;)
Moja babcia z kolei jest jeszcze lepsza,bo jej stalym tekstem jest:
"a po co te dzieci potrzebne,tylko problem" dodam,że sama ma 3 ;)Dlatego o tym,że zostanie prababcią dowiedziała się niedawno;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj 30 postów miałam do nadrobienia...
A ja dziś od 11-14 byłam w mama i ja :) zamowilismy wkoncu wozek ma być koło 25 kwietnia i fotelik.. Także jestem zadowolona :)
Pózniej pojechaliśmy do Brzeźna , posiedzielismy sobie na plazy ale sie chmury pokazały więc poszliśmy na nie zdrowe jedzonko - pyszne było ;D
No i dziś byłam na ostatnich zajęciach teoretycznych z prawa jazdy :D za tydzien zaczynam jazdy hehe :) uwaga na drogach :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Haha Mamita Babcia wygrała ;D

Mi teściowa mówiła o córce, ale ja tez bardzo chciałam córkę i tak się we dwie nakręcałyśmy i wyszło inaczej ;p A ma już dwóch wnuków więc fakt Księżniczka by się przydała, ale mnie to kompletnie nie razi tym bardziej, że sama mówiłam cały czas o córce. Mój mężulek za to cieszy się, że to chłopak, bo tak jak Twoja Mama uważa, że z dziewczynami jest więcej problemów (chyba jest to sugestia do mnie ;D)
Za to moja babcia mówi "byle było zdrowe" i nie rozumie czemu tak szybko chciałam znać płeć i co to za różnica.

Ale mnie te teksty nigdy jakoś nie "bolały". Mam to gdzieś ;p To moje nie ich Maleństwo ;) Jedyne co mnie drażni jak zaczynają mnie traktować jak obłożnie chorą i słyszę "nie możesz tego robić", "to jest za ciężkie" itp. Doprowadza mnie to do szału i muszę co jakiś czas dosadnie wygłosić swoje zdanie na ten temat ;p
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do płci.. Moja teściowa średnio w ogóle przyjęła informacje ze bedzie dziewczynka.. Twierdzi ze przydałby sie chłopak.. Bo już jedna wnuczkę ma od brata mojego męża.. I teraz jak mówię przy reszcie jej rodziny ze 'mama sie nie ucieszyła ze dziewczynka' ona oczywiście sie wypiera i mówi byle byłoby zdrowe, a ja oczywiście nie omieszkam przy wszystkich powiedzieć jak bardzo sie ucieszyła ze bedzie kolejna wnuczka wtedy chyba trochę jej głupio :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Roksana to Ci współczuję troszkę tej jazdy, bo mnie w aucie jak za długo prowadzę boli brzuch, a i tak pasów nie zapinam. A jak usiądę tak, że nie boli, to nie widzę drogi, bo muszę się ROZŁOŻYĆ na siedzeniu ;p I mały mnie kopniakami rozprasza cały czas. Chyba lubi być wożony ;D A teraz już dosięga syrkami żeber i żołądka co nie jest pocieszające. ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie też pojawiają się współczujące miny i prawie żałobny ton głosu , jak się znajomi dowiadują ,że drugi chłop ..
No cóż.. Też chciałam tym razem córę ale pokocham jak swoje heh
Ciekawa jestem czy w piątek , na połówkowym potwierdzi się płeć :)
Nie płakałabym gdyby się jednak pierwsza córeczkowa wersja sprawdziła ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a u nas jak się dowiedziała moja mama o płci to powiedziała "no trudno.... ale chociaż kupimy nowe rzeczy" (siostra ma dwie córki więc bym miała po niej a tak to chłopięcych tyle co kot napłakał ;) tak czy inaczej moja mama mimo posiadania dwóch wnuczek marzyła o trzeciej :P) Tata natomiast ucieszył się, że w końcu będzie dziadkiem, a nie tylko mężem babci :P

Mój mąż z kolei po wyjściu z badania rzucił "szkoda, że nie dziewczynka, nie?" - myslalam ze go ukatrupie, tym bardziej, że wiedzial, że ja się na dziewuszkę nastawiałam!

Mi po dwóch dniach "nieswojego uczucia" natomiast przeszło i nie wyobrażam sobie by mogło być inaczej. Nawet teraz, mimo, że jeszcze maluch sobie siedzi wygodnie w łonie, kiedy myślę o drugim dziecku, to myślę, że nie byłoby to takie złe posiadać dwóch chłopaków :) Aczkolwiek nieopuszczanie deski rpzez mojego męża doprowadza mnie do szału... teraz to juz w ogóle będę w mniejszości! :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ło matko Roksi, jak bedziesz jechac przez morene to daj znac:) bede siedziec w domu hihih
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
To u nas teściowa też nie kryła niezadowolenia bo córkę mamy,jej córka w lutym urodziła też dziewczynkę, nawet nie zapyta jak się czuję ani nic ale ona w ogóle jest dziwna. Jak urodziłam Ole to mi właziła w życie drzwiami i oknami i to bez wyczucia dlatego cieszę się że teraz trzyma się na odległość. Moja mama stwierdziła że też ma dwie córki i super że Ola będzie miała siostrę ale z kolei nie podoba jej się imię-Zuzia.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również słyszałam komentarze "a szkoda że córa fajnie mieć parkę" a my razem z mężem bardzo chcieliśmy mieć drugą córę i bardzo się z tego cieszymy. Fakt i 3/4 wydatków z głowy. Rodzice w u nas też się cieszyli, że druga wnusia.
Ja liczę tylko na to aby charakterek był inny jak u pierwszej córy, bo mamy strasznego uparciucha...
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najważniejsze aby dziecko było zdrowe, a co się urodzi to dla mnie mniej ważne bo to i tak największe szczęście, że będzie dzidziuś :)

Byłam dzisiaj na wizycie u dr Szulca - planuję rodzić w Swissmedzie także chciałam poznać kogoś kto tam przyjmuje i jestem baardzo zadowolona, doktor rzetelny, wszystko sprawdził, o wszystko wypytał, podał swój nr żeby w razie czego dzwonić albo pisać smsy ;) z Młodym wszystko ok, waży 618 gramów i rośnie zdrowo :))

Ja normalnie jeżdżę samochodem - kupiłam adapter do pasów, bo mimo wszystko jednak bezpieczniej jest jeździć z zapiętymi pasami, a że jeżdżę naprawdę dużo to musi mi być wygodnie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
BeataI-J byłaś pierwszy raz u niego czy jest normalnie Twoim lekarzem prowadzącym? też się zastanawiałam czy się do niego nie wybrać:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AgaM jesteś nie miła hehe ;)

Ale fajnie ze już jutro warsztaty ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Inspired byłam pierwszy raz ale zdecydowanie polecam. Profesjonalnie i bardzo miło. Mam innego lekarza prowadzącego ale chciałam pójść do kogoś kto pracuje w Swissmedzie. Szulc powiedział że śmiało mogę się do niego zgłaszać ale że spokojnie może moją ciążę nadal prowadzić moja pani doktor. Przejrzał wszystkie moje wyniki, zmierzył ciśnienie, sprawdził wagę, miałam badanie ginekologiczne i usg też w tym 3d :)

To widzimy się jutro na Warsztatach Kochane :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To do zobaczeni a:D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oo bedzie nas wiecej

Roksi ja jak wyjezdzalam na droge to słałam znajomym po trasie smsy, zeby siedzieli z dala od jezdni:)
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
heh, ja też moje prawko odgrzebuję (kurs zrobiłam 6 lat temu :P ) teraz tylko dodatkowe jazdy no i najgorsze - egzamin teoretyczny, w ogóle nie wiem, jak to ugryźć...

my mamy już chłopca i dziewczynkę, więc każda opcja była równie mile widziana, choć dziewczynkę Martysia chciała, była z nami na połówkowym i jak dr ogłosiła dziewczynkę Tysia powiedziała "no, miałam rację" ;) w czw może się potwierdzi, to listę zaktualizuję.
ciuchy i inne rzeczy też już wszystkie mamy, także na wózek sobie możemy pozwolić nowy, może laktator sobie tylko kupię (Medela Mini Electric mam zamiar) i oczywiście ciuszki dla frajdy, wiadomo ;)

z dolegliwości to łączę się z Wami w bólach jeśli chodzi o zgagę, na początku mi pół tabletki Rennie pomagało, teraz już całą, trochę pilnuję się z jedzeniem w sensie żeby zgagi nie mieć, bo na plusie mam ze 3kg, w sumie to też się rzadko ważę. Jeszcze mi ból w pachwinach dokucza i w spojeniu łonowym, przy każdym kroku właściwie, no i na schodach, więc ograniczam, choć mamy mieszkanie na 3 poziomach...

dobrej nocy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Inspired - ja u Szulca prowadzę ciążę, chodziłam też do niego wcześniej przed ciążą w medicoverze i jak tylko go poznałam, to powiedziałam mężowi, że będzie to lekarz prowadzący naszą ciążę :)
Niestety rozwiązał umowę z medicoverem, a że był to początek ciąży to przeniosłam się do innego lekarza, bo stwierdziłam, ze po co mam płacić za coś co mam w pakiecie - ale bardzo szybciutko do niego wróciłam prywatnie :)
Stwierdziłam, że nie będę się stresować co wizytę :P I są to pieniążki wydane na mój komfort i zdrowie naszego dziecka.
A on jest wg mnie przemiły, dokładny, delikatny, pasuje mi personalnie, a jeśli chodzi o kontakt - co tu dużo mówić - odpisuje na smsy nawet w weekend! Zawsze wie, jak wchodze do gabinetu, że "to ja" - tj czyta kartę i historię, co niestety nie jest takie oczywiste u innych lekarzy.
A do tego robi "wykłady" zawsze mojemu mężowi - bardzo przystępnym męskim językiem :)

roksana - jaki wózek zamówiliście?

co do jazdy autem - beSafe fajna sprawa, ja dostałam akurat od siostry i od razu kazała mi w niem jeździć, żeby w razie czego, nawet bez brzucha, było bezpeiczniej. Teraz w większosci leżę, a samochodem jezdzae maks raz w tygodniu jak jade do lekarza czy cos.

ja zgagi nigdy nie miałam i mam głęboką nadzieję, że chociaż ta dolegliwość ciążowa mnie ominie :P

Ale ból spojenia łonowego to masakra....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam Dziewczyny,

poczytuje Was, ale nie mam odwagi dołączyć bo moja ciąża jest zagrozona przedwczesnym porodem...

Mam pytanie do JOLCI: doczytałam w poprzednich watkach, że Ciebie właśnie to spotkało- przedwczesny poród. I że nie zrobili cc. czy możesz mi napisać jaki to szpital?


wybacz jeśli odgrzebuje rany, ale nie mam kogo zapytać...a sama boję się przedwczesnego porodu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Luna - kupiłam taki..
image
image
A fotelik cybex aton 3

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
evo sa super :) sama się nad nim długo zastanawiałam :)

A my fotelik tez aton 3 zamówiliśmy:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Orientuje się gdzie dostane jakieś fajnie i raczej młodziezowe sukienki ciążowe?. W święta idę na chrzciny i raczej moja nie nadaje sie dla hipciów ;) Oglądałam na prawdę sporo sukienek, ale albo sa babcine, albo kosztują z 150zł ;/ I jeśli stacjonarnie to raczej Na linii Wejherowo - Gdynia. ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak urodziłam w 27 tygodniu. Dostałam skurczy i plamienia, pojechałam na ip do wojewódzkiego skąd mnie przewieźli karetką na kliczniczną ze względu na sprzęt dla wcześniaków. Tam mnie podłączyli do kroplówki i położyli na patologii. Nie zrobili cc a powinni, odeszły mi wody na łóżku, dziecko było już mocno niedotlenione i zmarło po 10 godzinach.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ania a co u Ciebie się dzieje? Ja później urodziłam córkę w 37 tygodniu, wszystko było ok choć w ciąży leżałam bo krwawiłam w pierwszym trymestrze. Teraz chodzę ale jestem pod kontrolą lekarza do 20 tygodnia co 2 teraz co 3 tygodnie, zawsze sprawdzamy szyjkę i łożysko i już ze 3 razy miałam wymaz, bo mój gin mówi,że właśnie bakterie czasami powodują przedwczesny poród. No i biorę luteinę i magnez, doraźnie nospę. Grunt,że jestem na chodzie bo mam teraz dziecko, które też potrzebuje mamy.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziekuję Ci Jolu za odpowiedź.

Skraca mi się szyjka, założyli mi szew.

Pierwszą ciążę donosiłam bez problemu (nawet musiałam mieć poród wywolywany), drugą ciążę poroniłam i musiałam być łyżeczkowana- 2 x w ciągu tygodnia, bo nie wszystko wyczyścili i byc może to nadwątliło szyjkę.

Mimo szwu dalej staram się leżeć bo się obawiam. Jestem dopiero w 24 tygodniu.
Rownież biorę luteinę i nospę regularnie.

Jakiś czas temu byłam na patalogii w Redlowie i tam dziewczyna zaczęła rodzić w 32 tc. Była szybka akcja-odrazu wzięli ją na CC, co mnie zaskoczyło (pozytywnie), bo myślałam, że będą kazać jej rodzić naturalnie w związku z tym parciem na porody sn.

Na szczęście z tego co wiem wszystko skończyło się ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rozyczynka - nie wiem czego szukasz i w jakim kolorze, ale ja mam jakby co na sprzedaż taką:
http://naforum.zapodaj.net/images/137342bab30d.jpg

firmy Asos, nowa z metkami, za 70zł. Jakbyś była zainteresowana to się odezwij na priv - mogę przesłać więcej zdjęć.

Ogólnie sukienek dość dużo jest w HappyMum (rozne fasony i style) ale tam niestety trzeba liczyć około 200zł w górę za kieckę (mają ceny na stronie), chyba, że akurat jakiś model mają na wyprzedaży - na pewno warto obejrzeć, może akurat z outletu coś Ci wpadnie w oko :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też jestem w 24 tygodniu, jutro zaczynam 25 i też się boję ale wierzę,że będzie dobrze. Dołącz do nas, w grupie raźniej. Odpoczywaj, bierz leki i będzie dobrze.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniu u nas w wątku (maj - czerwiec) też jest dziewczyna, która ma szew założony , bo szyjka jej się skróciła. ma leżeć i raz dziennie może sobie pozwolić na godzinną "aktywność" - ale to na pewno zależy od przypadku.

Teraz (po akcji z bliźniakami i zwlekaniu z CC) ja słyszałam, że bardzo szybko tną, jak coś się dzieje.
Mojej mamy przyjaciółki synowa teraz rodziła na Zaspie, to w 34 tygodniu właśnie coś sie zaczęło dziać i akcja za bardzo nie szła to po godzinie jak przyjechali do szpitala już malucha wyciągali przez CC.
Ogólnie niby Wojewódzki słynie z tego ze zwleka z CC, ale moja siostra miała tam dwie - obie przeprowadzne szybko i sprawnie (zależy na jakiego lekarza się trafi pewnie). Ale jeśli chodzi o wcześniejsze akcje, to nam np lekarz mój prowadzący powiedział, że gdyby cokolwiek zaczęło się dziać przed 36 tygodniem to mamy jechać na Zaspę, ewentualnie na kliniczną, ale mówił, że resztę szpitali mam odpuścić (Wojewódzki bo nie mają odpowiedniego sprzętu, a resztę bo za daleko).
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Luna - sukienka świetna i przed ciążą bym sie nie zastanawiała albo gdybym nie przytyła tyle, ale niestety mój przyrost wagi nie pozwala na takie gładkie materiały. ;(

A nie mam nic szczególnego i z kolorem tez nie wybrzydzam ;p
ta jest fajna http://www.happymum.pl/sklep3/d479b,sukienki,2070-comfy_pudre_dress.html
lub
http://www.happymum.pl/sklep3/d589,sukienki,3703-magnetic_dress.html

Ale cena mi się nie podoba ;p
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej dziewczyny;) chciałam spytać, czy była któraś wczoraj na warsztatach w Gdyni?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fajne te sukienki, szkoda,że takie ceny. Ja też ostatnio widziałam super bluzkę my tummy ale to był zwykły t-shirt z tym,że z dzidzią na brzuszku za prawie 80zł, choć jakość fajna. Stwierdziłam,że na 3 miesiące się nie opłaca a przecież nie będę go nosiła codziennie więc na kilka razy.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to jest własnie ten problem, że założe tez sa pewnie ze 2-3 razy a niby nie jest "typowo" ciązowa ale teraz i tak kupię większą a później będzie za duża, bo cały czas liczę, że wrócę do starej wagi... Ostatnio też kupilam koszulę za większą. Ubrałam 2 razy a brzuch jest już na styk a w barkach szeroka jak diabli. Po ciązy na pewno jej nie założę, a teraz też pewnie niedługo będzie za mała ;/ A taka fajna jest ;p
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dawno się nie udzielałam na forum ale czytam Was regularnie. Teraz będziemy się urządzać bo planujemy przeprowadzkę do Gdańska i najprawdopodobniej nie będę rodziła w Redłowie.

Gratuluję poznanych płci maluszków:)

Rozczynka moja siostra ma do sprzedania sukienkę ciążową w zeszłym roku kupywała w happy mam i tylko raz miała na sobie:)
http://ogloszenia.trojmiasto.pl/ubrania-i-dodatki/elegancka-sukienka-dla-kobiet-w-ciazy-ogl8149151.html
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozyczynka a allegro ?
Ja w czerwcu idę na komunię i jak tylko o ciąży się dowiedziałam to szukałam czegoś w co wejdę ;) A że zima była to letnią sukienkę za 10zł kupiłam :) Teraz tylko się zastanawiam ,czy jak na ciąże nie będzie za krótka.

Ja pierwszą ciążę miałam zagrożoną od początku, też miałam mieć zakładany szew ale silne leki ze skurczami poradziły sobie na tyle,że przenosiłam tydzień :)
Teraz jest ok, tylko początek zapowiadał się ciężki.
Mam nadzieję , że ominą mnie przeboje z pierwszej ciąży.

Co do zgagi - chyba Luna pisała,że nie ma - nic straconego ! W pierwszej ciązy , w 8 miesiacu dowiedziałam się , czym jest zgaga - teraz męczy mnie już od miesiąca.

I dopada mnie depresja ciążowa ! Tak się cieszyłam,że teraz tyję książkowo a dzisiaj stanęłam na wagę i przez ostatni miesiąć przytyłam 4 kg ! Więc łącznie mam 8 na plusie .... Niby i tak mniej jak w pierwszej ciąży ale przeraża mnie ten minisłoń za kilka miesięcy , czuję się beznadziejnie . I żebym się jeszcze obżerała ! Ale kilogramami pochłaniam jedynie owoce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja Wam powiem z własnego doświadczenia,że po ciąży nie nosiłam ubrań ciążowych bo szybko wróciłam do swojej figury. Dziewczyny, które planują jeszcze dzieci to mogą sobie pokupować i schować na kolejną ciążę. Ja już nie planuję i nie inwestuję w te rzeczy.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniu witaj. Trzymam kciuki.
Szulc to mój prowadzący, dokładny , miły, wszystko fajnie bez stresu.

No to nie jestem ze zgaga sama, blee

Ładny ten wózek. Ja wybrałam na razie x- landera x -move, ale kupować będę w czerwcu jakoś .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://zapodaj.net/f1d6b4c7dad34.jpg.html
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
EWIK - No własnie tak jakoś nic tam nie widzę, a jak już jest cos spoko to jak sie przyjrzysz to materiał na jedno pranie ;/

Owoce wcale nie sa dietetyczne jakoś mega. Mają dużo cukrów. Też wcinam kilogramami. I praktycznie w ciągu dnia bułkę i obiad a raczej jego 1/3 i nie tyję (co mnie nie martwi) bo mam 11+) i mój mały tez nie a mi się nie chce jeść... Jakiś taki mam wstręt do normalnego jedzenia. Jogurty jeszcze mi podchodzą.

A wózek bardzo fajny i nawet mi się podoba ze skrętnymi ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewik - marne to pocieszenie, ale jednak mimow wszytsko licze, że mnie ominie (już zaczelam 8 miesiac :P)

Ja z happyMum mam taka sukienke:
http://www.happymum.pl/sklep3/zdj/prod/d515c.jpg
Kosztowała niestety sporo, ale bardzo mi sie spodobala, a kupiłam ją na swieta Bozego Narodzenia - mam nadzieje, ze na wielkanoc też się w nią zmieszczę ;) a przyjaciolka miała chrzcic jeszcze malego a znajomi robic wesele, wiec bylo troche okazji, ale chrzciny jeszcze sie nie odbył, a wesele przełożyli na poxniej jednak :P

Rozyczynka - jakbys przejezdzala przez gdańską morenę to możesz wpaść ją zmierzyć (ona jest z grubszego materiału) i patrząc po Twojej fotce to ja uważam, że będzie ok :)

My Tummy ma jakosciowo super bluzki - ja kupiłam na początku ciązy bluzkę więc trochę ponosiłam,a le teraz w zasadzie tylko leżę, więc np jednych spodni z happymum czarnych raczej sportowych ani razu nie miałam na sobie :( a kupiłam "na zaś" zeby do nich urosnąć.

ale fakt faktem bluzek nakupiłam za dużo. Inaczej by bylo gdybym mogla normalnie chodzic a tak to w domu leze w dresie i podkoszulce :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Różczyczka mnie również czeka poszukiwanie sukienki, ale na wesele. Tzn. w sumie to się cały czas zastanawiam czy na nie iść. Za na pewno przemawia fakt, że to bliska rodzina, ale przeciw jest taki, że to będzie koniec czerwca i nie wiem jak się będę czuła i to, że wesele jest 300 km od Gdyni.
Mnie podobają się sukienki w happy mam, ale te ceny...:(, teraz w ten weekend chyb z gazetą Twój styl i Grazia są kody rabatowe do Happy mum -20%.

Brzusio śliczny :)
Również witam nową mamusię :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
luna mnie się właśnie taka sukienka podoba i jeszcze ta http://www.happymum.pl/sklep3/d407a,sukienki_wizytowe,8095-perla_latte_dress.html
Napisz mi proszę jak jest z rozmiarówką u nich, jest zaniżona ??
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej :)
dziewczyny troche z innej beczki, :)
jaki termometr bezdotykowy najlepiej kupic? Macie jakies doswiadczenia z takowym sprzętem ?:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
koralik- najlepiej pojechać i zmierzyc do sklepu dany model, bo pamietam, ze jak szukałam, to jeden fason był w rozmairze L na mnie za mały w biuscie i to sporo, a drugi akurat.

Za taką kasę to w ciemno bym nie zamówiła bo na prawde z rozmiarowka to roznie.

Ale zamawialam od nich spodnie to rozmiarowka zgodna z tym co podali, ale tez mierzylam w sklepie wczesniej.

(swoją drogą jeśli któraś chciala by takie spodnie:
http://www.happymum.pl/sklep3/zdj/big/t222.jpg
w rozmiarze XL - są z grubszego czarnego materialu a'la jeans/bojówki ze sciagaczem na dole, to z checia sie pozbede za 50 zł , nowe oczywiście)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jakby którąś z Was to interesowało jest promocja w Rossmannie na pieluchy Pampersa 2-ki activ-baby za 37zł 94szt z karta Rossnę. Wychodzi to taniej niż Biedronkowe Dada za sztukę. Promocja jest tylko do dzisiaj.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczynki :) Dzisiaj się dowiedziałam że wygrałam kurs na prawo jazdy w elka school :) Tak strasznie się cieszę :) Trzeba było przekonać jury, że to właśnie nam się należy nagroda i wysałam zdjęcie mojego ciążowego brzuszka z namalowanym samochodem i w oknie kierowcy moje zdjęcie dodatkowo trzymam małe buciki w autka i napis- "Chciałabym zabrać synka, jak tylko przyjdzie na świat wszędzie tam, gdzie zapragnie"

Rownież potrzebuje sukienki na wesele na 7 czerwiec i też podobają mi się happy mum :) Będę polować na przeceny, a wiecie może czy obecnie są jakieś przeceny w sklepie w klifie czy tylko na stronie?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
zerka - gratulacje :)

Nie wiem jak teraz bo nie chodzę po sklepach, ale jak szukałam sukienki przed Bożym narodzeniem to na stronie były promocje a w sklepie były normalne regularne ceny, a na przecenie wisiały jakieś pojedyncze sztuki zupełnie inne niż na stronie, ale nic ciekawego.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zerka gratulacje, ja nie mam odwagi na prawo jazdy.
Różyczynka brzuszek super, większy chyb niż mój )
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie troszke ta sukienka uwydatnia :P

Bauaganiarka no rzeczywiście na oglądaniu sie skonczy... Ale są mega! Na szczęście przegrzebalam szafę i na ten weekend znalazlam jedna na chrzciny a na kolejne na swieta chyba odwiedzę Klif. Mus to mus :)

Zerka szczęściara z Ciebie! :]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję za wszystkie gratulacje:) Też nigdy nie miałam odwagi na prawko, ale teraz już nie będę miała żadnej wymówki! :)))

Bauaganiarka cudne te suknie! Przepiękne :)

Właśnie zawitał do mnie kurier z poduszką C dla kobiet w ciąży firmy Super Mami :) Dużo się naczytałam o tych poduszkach dla ciężarnych i postanowilam zainwestować aż 111zł (na allegro taniej), po pierwszym przytuleniu jest super, póżniej dam relacje jak się śpi z nią :)
http://www.supermami.pl/Poduszki_typu_C/2/
Mam szarą w kropki białe :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zerka gratulacje!!:)

My wróciliśmy z warsztatów mamo to ja, bardzo fajnie było.. Tylko tyłek bolal od siedzenia :(

A propo ślubów ja ide 26.. No i oczywiście nie mam co ubrać.. W ogóle wyglądam jak wieloryb i nic mi nie pasuje.. :( nie wiem co mam zrobic ..
Happymum ma fajne sukienki, nawet dla mńie cena ok bo w maju mam komunie mojeg chrzesniaka więc te 200 zł moge wydać, ale co z tego jak ja to wieloryb..
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Roksana to prawda, ja już nie mogłam wytrzymać w 1wszej godzinie .. Jakieś leżanki powinni zagwarantować ;) Ale ogólnie było całkiem sympatycznie :)
Wygraliście coś ? Mój M się śmieje, że ta książka to Jego pierwszy mamusiowy prezent bo przecież losowali 2 Mamy a nie wspomniałam Jemu,żeby podpisał kartkę za mnie i wypisał za siebie:p

Rozyczynka jak masz jeszcze czas to poczekaj i obserwuj to allegro. Brzuszek imponujący i wcale do wieloryba podobna nie jesteś ;)

W ramach diety zrobiłam sobie blok czekoladowy , jak już mam tyć jak słoń to chce chociaż wiedzieć po czym :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo fajna poduszka :) ja wkladam pod brzuch misia, który zawsze służył mi za poduszkę wiec jest idealnie ugnieciony :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No czasu tyle co do weekendu z wysylka bo przed świętami poczta funkcjonuje jak funkcjonuje a sprzedawcy tez zawsze maja czas :/

Kochana ja juz mam 12kg na plusie. Kiedyś bylam okraglejsza ale teraz bije rekordy :P a to pierwszy Malec. Po trzecim skończę przy setce :D I nie zalamujcie mnie ze taki duży, bo caly czas licze, ze nie jest tak źle. Choć w porównaniu z Muminka jest tragicznie :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozyczynka brzuszek prześliczny :)
Apropos oceny wielkości brzuchów, to czy tylko mnie tak irytują komentarze wszystkich dokoła?
"O, ale Ci już brzuch urósł!" - A co, do cholery, miałam schudnąć w ciąży??
No i jedni - ale to mały masz brzuch jak na ten miesiąc, a drudzy - o to już dosyć duży masz ten brzuch jak na ten miesiąc. Nie dogodzisz :D
Mam ochotę wykrzyknąć: a odwalcie się wszyscy, to mój brzuch i mi się podoba! ;)
No i oczywiście to samo co u dziewczyn, które mają kolejne dziecko tej samej płci, jak mówię, że chłopak, to po prostu taki zawód w głosach słychać, że aż mnie to drażni. Ja w ogóle nerwowa jestem ;)

Co do warsztatów to też już w pierwszej godzinie myślałam, że nie usiedzę, a na dodatek co przerwa biegałam do toalety ;) Podejrzewam, że za dużo wody wypiłam i to dlatego, no ale jakoś suszyło mnie wczoraj :P

Ogólnie jestem zadowolona, choć dużo nowych rzeczy się nie dowiedziałam. Tylko to, że podobno dziecko w wieku 6 mcy nie powinno już w nocy pić mleka (to w ogóle jest wykonalne?? Mój syn miał 8mcy jak go odzwyczaiłam i to już wydawało mi się mistrzostwo:P) i po co jest ta rączka w fotelikach oprócz tego, że do przenoszenia ;) Chociaż chyba instynktownie nigdy jej nie składałam w aucie :)

A ja dziś wzięłam wolne z pracy i zaraz zabieram się za pisanie mojej pracy, jutro muszę zdać większą jej część a jestem w czarnej d**** z pisaniem :P
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A tu macie mojego brzuchola:
http://zapodaj.net/0004682fbcb64.jpg.html
Tak trochę niewyjściowo jestem ubrana, jak to w wolny dzień :P
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Monika K. ja nie dlugo zaczne gryzc.... chwilami sama w siebie nie wierze tak mna nosi! Oby tylko na malucha nie przeszlo bo 2 nerwusy w domu to moga nie dac rady.... czas sie ogarnac i wyjsc na spacer moze on pomoze mi sie rozladowac!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozyczynka niekoniecznie - tak jak pisałam, w pierwszej ciąży przytyłam 30kg, teraz na pewno nie pobiję rekordu ;)

Monika K. Teraz mnie te teksty nie denerwują , jestem w ciąży a nie na wybiegu ;) Ale jak znowu 5dni po porodzie usłyszę od "życzliwych" ,że wyglądam jakbym jeszcze w ciąży była to się wnerwię nie na żarty ;)
To jest dopiero przegięcie. Wiem,że niektóre mają tak,że po powrocie ze szpitala wyglądają jakby były w spa a nie na porodówce ale ja do nich nie należę .

Sabbi u Nas też ostatnio burzliwie ;) a niby miały humorki minąć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na tej fotce widać mój ogrom :)
Fakt,że to był jeden z gorszych dni bo napuchłam jak ludzik Michellin i "siedzący" brzuch jest większy ale nie mam "stojącego" zdjecia aktualnego poza tymi samego roznegliżowanego brzucha ;)
http://zapodaj.net/ea604927b1ffb.jpg.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no "życzliwość" ludzka nei zna granic.

Moj teść jak mnie zobaczył w ciąży (mieszka za granicą i nie widział mnie od ślbuu czyli z półtora roku wstecz) w ciągu pierwszych paru minut spotkania rzucił "ale poszłaś w biodrach" po czym "ile JUŻ przytyłąś?" ja, że 8kg a on "takkkk??? a wyglądasz na 2x tyle" albo "widać, że ejsteś w ciąży" ja "ale że co?" on "no te zmiany hormonalne na twarzy...."
dodam, że specjalniena spotkanie z nim się pomalowałam, a ciuchy ubrałam bardziej maskujące niż podkreślające ciążę.

także jestem przekonana, że jego nikt nie przebije.

Dziewczyny a brzuszki macie super :)
W końcu to ciąża a nie dieta! :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie jakoś te teksty nie rażą. Trochę bez sensu gadanie jednych, że brzuch duży, za dwa dni ktoś Ci powie, ze mały. I weź tu ich ogarnij ;) Bardziej wkurzają mnie pytania o imię. Bo go jeszcze nie ma i zaraz inni proponują swoje ;/ A co to mnie do cholery interesuje?!!! ;/ Jakoś jak dotykają mi brzuch też się nie szczególnie bulwersuję tylko jak coś robię, to muszę to przerwać i stać jak debil w bezruchu aż się nacieszą. No i przykładanie ucha mnie rozbraja (nie liczę tu mojego męża;p)

A propo "ciązy a nie diety" mówią, że przytyłaś a przy każdej lepszej okazji walą tekstami "musisz jeść teraz za dwoje", "No zjedz jeszcze, musisz się dobrze odżywiać" i wpychają tłuste kotlety ;D O matko!. ;)

Dzięki ;) Więc mu wszystkie raczej wyglądany tak samo z naszym bagażem ;) No oprócz Muminki ;D Tego to nie mogę przeżyć ;p SZCZĘŚCIARA ;D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też mam wielki brzuch i w ogóle uważam, że jestem ogromna, ale moja mama i siostra cały czas mi powtarzają, że przecież jestem w ciąży i to normalne, że ma się brzuch i nie mam się przejmowa, wyglądam normalnie jak na mój stan.
Mnie za to denerwuje jak ktoś chce dotkać mojego brzuch , nie licząc męża to nie bardzo mi to odpowiada a jak są to jacyś obcy czy dalekie koleżanki to już w ogóle łapie mnie depresja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozyczynka na zdjęcie Twojego brzucha się nie załapałam albo nie mogę odnaleźć;> a tam szczęściara;D
Ewik, Monika śliczne brzunie;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kia na to jest prosty sposob;-) kiedy ktos podchodzi i ooo jaki brzuszek po czym bez pytania ładuje na nieho swoje łapy, Ty z usmiechem mowisz ooo Ty tez masz;-) i odwzajemniasz lapanie za brzuch;-) wykorzystalam kilka razy i ludzie maja nauczke;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
image
nasze zdobycze z warsztatów;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Olcik dobreee!:D
Zastosuje na sasiadce kyoregos razu;)
Moja tesciowa za kazdym razem komentuje Noo przytylas...
W ogole ludzie nie maja za grosz wyczucia. Ja nie wiem gdzie sie wiekszosc chowala. Przeciez to odrobine kultury wystarczy miec.

Tak z innej beczki.
Dzisiaj odebralam wyniki glukozy i bylam na wizycie. Dwa tygodnie diety cukrzycowej i ponowne badanie. Ehh...

Mala rosnie pieknie, teraz wazy prawie 1,2 kg. Wszystko w normie.
Za 4 tygodnie usg doppler i znowu peknie 200 zl.

Ja juz teraz tylko czekam na swieta i meza w domu. Jeszcze tydzien.

Ja tez na wesele mam isc 21 czerwca, 150 km od domu. To juz 9 miesiac bedzie ciekawe czy tam dotre. A sukienke mam z poprzedniej ciazy na szczescie chociaz zastanawiam sie nad eleganckimi spodniami bo lydki mam ogromne juz teraz a co bedzie w czerwcu to az boje sie pomyslec;)

Milego popoludnia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://zapodaj.net/f1d6b4c7dad34.jpg.html Muminka tu taka ja ;)
A te warsztaty bardzo owocne dla Ciebie były ;D

Ja na szczęście nie mam żadnego wesela. Byłam na zabawie na Sylwestra i niby to był koniec 3 mies a kondycji już nie było no i to była trzeźwa impreza ;p
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozyczynka śliczną masz figurę i brzuszek:)))))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie też czeka wesele na początku czerwca. Już czuję się jak ciężarówka,a co dodopiero za 2 miesiące ;) sukienkę kupię pewnie ma ostatnią chwile, bo na razie nie jestem w stanie przewidzieć swoich gabarytów ;)
Ja też zaliczam się do wiekszosci z dużym brzuszkiem i jestem z niego dumna :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sierpniowa i dobrze, że jesteś dumna;) każda ma brzuszek jaki ma i trzeba być z niego dumną;) nie da się zażyczyć sobie jaki chce się mieć;P
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozyczynka ale Ty jestes laska! :)
Te Twoje 11 kg to podejrzewam tylko uroku Ci dodalo.
Za to moje 13 kg przy wadze juz kolo setki to mozesz sobie wyobrazic. No ale wazylam juz w zyciu 126 kg wiec teraz to i tak pikus ze tak powiem... ;)
Cale zycie jestem grubas i nauczylam sie z tym zyc.

Dziewczyny pieknie wygladacie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ehhh taki już nasz ciężarówkowy los. Ja wiem, że będę miała z czym walczyć po ciąży, ale martwić tym będę się po ciąży. Teraz musimy robić wszystko dla naszych maleństw. A komentarze innych musimy puszczać mimo uszu!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Muminka rozumiem, że to Twoj mąż taki odważny był w kąpieli warsztatowej:):):) podziwiam, gratuluje:)
Ja tez na weselicho ide 24 maja, narazie kiecki nie kupuję, bo dopiero brzuch zaczyna sie pokazywac i nie mam bladego pojecia jak bede za ponad miesiac wygladac:P
Ja na szczescie oprocz tych kilku łapanek za brzuch, nawet jak go jeszcze nie mialam:P złośliwych tekstów nie słyszałam... ale myślę, że jak usłysze, to miłą nie będę:) taka juz moja natura:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Olcik te prezenciki każdy chyba dostał bo My też z takim łupem wróciliśmy + książka przy losowaniu nagród.

Ja najbardziej obawiam się już nawet nie tego ,co będzie z brzuchem po ciąży a tego,że znowu przenoszę i urodzę we wrześniu i pewnie w samochodzie bo teraz tak odsyłają z tych szpitali,że aż strach rodzić ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ewik tak:) próbeczki i inne gadżety, ale Muminka wygrała chyba ten mega zestaw Johnson&Johnson, stąd moje gratulacje:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Olcik masz rację;) mąż był bardzo chętny;) i dostał prezent;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Olcik i co ślepemu po oczach :p Aż musiałam spojrzeć jeszcze raz na zdjęcie :p Teraz już rozumiem ;)

Jutro idę na USG połówkowe , już nie mogę się doczekać :)
Szkoda,że 3D dopiero 07.05 ale dobrze,że w ogóle Maluszka zobaczę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Heja dziewczyny;)
A takie pytanko w których grupach byliście na warsztatach w Gdańsku?
Ja dziś znów zrobiłam mała rundke po sklepach i kupiłam body, sweterek i sukienkę.. W KappAhl jest promocja na rzeczy przecenione.. Kup 2 a tańsza gratis :) polecam :) no i w H&M jest promocja 20% na odzież dziecięca :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I już w pońiedzialek ide na polowkowe :) poza tym, ze rośnie mi kupka Ciuszkow dla małej.. Coraz bardziej sie peniam ze ta plec może sie zmienić :) wrazie co będę sprzedawać :)
Nie wiem czemu tak sie tym stresuje.,
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Roksana My byliśmy w grupie, która zaczynała od sali nr1 z fotelikami. A Wy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja dziś byłam u koleżanki i dostalam od jej córki siateczkę ciuszków które miała po sobie dla lalki bobasa, w tym bodziak z napisem Zuzia:)Jutro wrzucam do pralki. Ja co planuję coś kupić to wypada mi jakiś zakup dla Oli, pod tym względem fajnie mają mamy, które czekają na pierwsze d
dziecko. O zakupach dla siebie nie wspomnę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My na 3..
w której zaczynalismy od pielęgnacji noworodków i od żywienia. .
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A w H&M do kiedy ta promocja?. I trzeba mieć jakiś kupon czy cuś?.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lepiej mieć ja pokazałam w komórce z ostatniej strony z tego linku :)

http://catalogs.hm.com/hmcom/4014KIDSSPRING/PL/

Do 19 kwietnia :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Roksana to siedziałyśmy razem na jednej sali :))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beata, no widzisz :) szkoda ze nie wiedziałam ktora to Ty :)

Witam poatkowo.. zaraz weekend.. Ale fajnie.. :)
Dziś chyba z samego rana było bardzo zimno.. Za to teraz przebudzilo mnie piękne słoneczko :)

A poniedziałkowa wizyta tuż tuż..
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki Roksana ;)

No to ja się dzisiaj wybieram na podbój H&M ;p I musze w końcu zobaczyć co tam jest w Kappahl'u bo jeszcze nie byłam na dziecięcym...

Mnie słoneczko tez obudziło i jestem pod wrażeniem, ze przed 10 skoro wstaje koło 12 ;p A wczoraj chyba zasnęłam po 2 znowu bo mały bombardował mi żołądek ;/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W kappahl w Klifie jest duży wybór dla maluchów-byłam wczoraj i się trochę obkupiłam. ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na matarni jest słabo z wyborem ale może jakby co ktoś znajdzie :)
To ja dalej o promocjach.. Dziewczyny to jest mega promocja ;D nie wiem jak wy ale ja uwielbiam Home&You , głownie poluje tam na pościele.. Sa drogie ale cudowne.. No i co! Jak zawsze promocje sa to wykluczają pościele a dziś nie :D
Kupuje 2 rzeczy tańsza za 10 zł :D
Także kupiłam pościel za 199 i narzute do sypialni za 199 i zapłaciłam 209 zł :D
Także tez polecam, online tez można kupować :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No ja się wybieram do Galerii Bałtyckiej, a tam jednak nie ma Kapphal'u jednak ;| Ale home&you sobie nie odpuszczę ;p

Ciągnąc temat promocji to house też ma niby mega wyprzedaże ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale masz w manhatanie a to rzut beretem nawet piechotą :)

W house to chyba w nic sie nie zmieszcze;P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No tez racja. Ale zajadę do auchana tam jest :)

Ja lubię nosic bokserki od nich bo sie tak szybko nie roZciagaja. I marynarki maja fajne w housie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w smyku tez jest promocja do 13.04 - 20% :) , wystarczy sie zarejestrowac u nich na stronie... a jak nie to w niedziele bedzie 15% w smyku na matarni :)
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na Manchatannie w Kappahl marny wybór-prawie nic nie ma. Największy wybór jest w Klifie-obskoczyłam wszystkie, więc mam rozeznanie. ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też na warsztatach zaczynałam od sali nr 3 :)
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Roksana, trzymam kciuki żeby Ci się ta dziewczynka potwierdziła :)
Ja nie miałam tyle odwagi żeby przed połówkowym kupować ciuszki dziewczęce, kupowałam uniwersalne :)
I jak się okazało - dobrze zrobiłam :P
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to ladnie zaraz sie okaze ze więcej osob z watku bylo i zadna z nas sie nie poznala :D

Monika.K no zobaczymy :) najwyzej bede robic wielka wyprz :D i caly czas sie zastanawiam.. ze skoro dal mi porwierdzenie w formie usg i napisal w karcie i na swoich notatkach femina i powiedział uwaga 'cipka jak ta lala ' i ze na 99 % dziewczynka moze sie cos zmienić. . No zobaczymy :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny dziś kupiłam sobie piwko Warka cytrynowa bezalkoholowe, dokładnie sprawdziłam 0%.Nie smakowało jak piwo ale bylo dobre:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ja jutro idę na połówkowe mam nadzieję że u mnie też już nic się nie zmieni i zostanie dziewczynka. Zabieramy ze sobą córę, dzisiaj po powrocie z przedszkola nic innego nie mówiła tylko "kiedy pójdziemy zobaczyć dzidzię?"
No i teraz czas na mnie aby wypić glukozę tfuuuu, na pewno dostanę skierowanie.
Jolcia narobiłaś mi smaka ;)
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam we wtorek wizytę i też mam nadzieję że moja dziewczynka nie zrobi sobie jaj:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja po połówkowym :)
Doktor widziała jajca ale pintak niby schowany więc mój M dalej się łudzi,że jednak córa ;)
Najważniejsze,że wszystko w porządku :) Waży 455g więc całkiem sporo ale po kości udowej na razie można stwierdzić ,że nie będzie dryblasem ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Normalnie Wam zazdroszczę tych polowkowych. Ja mam wizyte dopiero 24 ;\ Moje malenstwo cal noc mnie dzisiaj meczylo kopniakami. Ze spania nici. Ułożył sie w poprzek i juz jest za duży na to wiec czulam go DOKLADNIE z każdego boku...
Na dzisiejsze chrzciny pójdę nieprzytomna.

A no i bylismy wczoraj w markecie i wybraliśmy imie przy stojaku z breloczkami. Tzn jedyne które zaakceptowalam to Oskar i tak juz zostanie :) teraz muszę wymyślić jakieś ladne zdrobnienie :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oskar jak ładnie :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oskarek super :)

Ja też dzisiaj po połówkowym. A jednak dziewuszka i nie chce być inaczej:)
Waży 400g i jak to lekarz określił mojej starszej córce "wiesz twoja siostra waży tyle co 2 kostki masła' ;)
Na szczęście mam odstawić już luteinę i zacząć jeść dużo pomidorów i przyjmować magnez na te moje drętwienia rąk.
Bardzo zdziwiłam się tylko, że nie zalecił mi żadnych badań nawet glukozy, ale stwierdził, że na chwilę obecną dziecko rozwija się tak prawidłowo, iż nie widzi wskazań, dopiero dostanę skierowanie w maju :0
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Super ze wszystko dobrze :)

a moze glukozy sie wszystkim nie robi. Mi kazal zrobić przede wszystkim bo mamy byl duży i ja dużo tylam. A badanie wyszlo na skraju i zlecił cos tam dodatkowo.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pewnie zleci Ci glukozę dopiero na następnej wizycie. Ja robiłam dopiero dzisiaj, a jestem w 27 tyg., więc masz czas-spokojnie, nie sądzę aby Cie tak przyjemność ominęła. ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pewnie mnie nie ominie :(
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Doustny test tolerancji glukozy wg. zaleceń robi się 24-28 tydzień, więc nie martw się na pewno Cię nie ominie :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeszcze jutro i w pońiedzialek na 15.35 odliczanie czas zacząć :)
A wy co tak cicho moje miłe?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.asos.com//Asos-Maternity/Asos-Maternity-Knot-Front-V-Back-Dress/Prod/pgeproduct.aspx?iid=2916539
Właśnie na asos.pl kupiłam sobie taką ciążową sukienkę, w kolorze nude, kosztowała 35zł, wysyłka gratis:))) została jeszcze ostatnia sztuka w rozmiarze 14 jaby co ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zerka, ale fajne rzeczy tam sa.. Ale ja nie wiem jak tam zamawiać :( i jak płacić :(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dopiero mam chwilę napisać, Olcia mi się rozchorowała, od wczoraj gorączkuje. Bylam z nią dziś na pogotowiu i osłuchowo nic się nie
dzieje, zobaczymy jak będzie do poniedziałku. We wtorek moja wytęskniona wizyta, ciekawe co u maleństwa. Kupiłam dziś w Rossmannie chusteczki z pudełkiem plastikowym za niecałe 7zl. No i w moim ulubionym lumpku bodziaka z myszką minnie,nowy śliniak z napisem mummy's little princess i nowe 2 pary niedrapek za cale 13zl.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jolcia udane zakupki w lumpku, ja też grasuje i też dzisiaj znalazłam fajne ciuszki :)
Roksana- ja tam kupowałam pierwszy raz :), za pomocą karty kredytowej jest całkiem prosto :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja sie poznałam kart kredytowych jak brałam kredyt :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
roksana ja z asosa zamawiałam swojego czasu często i płaciłam zwykłą mastercard (karta musi mieć z tyłu takie 3 cyferki - nie pamiętam jak to się fachowo nazywa :)).

Ale przestałam zamawiać tam na koniec zeszłych wakacji bo 2x paczka szła ponad miesiąc, a raz zaginęła -jak szły pocztą polską to nie było problemu, jak zmienili na pocztex to się skiepściło), ale może coś się poprawiło.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja też;) Miałam na myśli zwykłą kartę płatniczą:) Te 3 cyferki to chyba kod zabezpieczający, ale nie jestem pewna.

Uuu no mam nadzieje że do lata dojdzie ta moja sukienka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aha - to nie wiedziałam :)

Witam niedzielne, właśnie wstalem :) szybka kąpiel, śniadanie i do kościółka idziemy z palemka :)
Aż wstyd sie przyznać ale to bedzie pierwsza wizyta naszej małej w brzuchu mamy w kościele :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dziewczyny, może wiecie jakie są normy dla testu obciążenia glukozą 75g? Odczytałam w necie swoje wyniki, a tam nie ma podanych norm i nie wiem czy wynik jest ok. po 2h 75g glukozy mam wynik 104 i nie wiem czy to ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również witam się niedzielnie:)

Martika- według wyników badań tych, które dostałam narma na czczo jest 60-99,
a po glukozie 75g.

Prawdopodobnie masz już trochę podwyższoną glukoze więc lekarz może zalecić dietę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Maritka - bardzo ok :)
Norma jest do 140 po 2h.
Ja miałam 127 i lekarz powiedział, że jest ok.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja chciałam iść z Olą z palemką ale biedna się rozchorowała. Chociaż lepiej teraz niż gdy trzeba będzie iść z koszykiem bo dla dziecka większa frajda z tymi pisankami.
Jestem ciekawa czy we wtorek lekarz mi zleci glukozę.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzien dobry :)

My byliśmy ale to chyba ostatni mój wypad do Kościoła, było mi tak słabo,że wyszłam po 30 minutach :/
Te omdlenia będą mnie chyba męczyć już do końca ..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lipiec:
diablica 48 - 02.07, trojaczki-córeczki
prymulka - 04.07
kreska_85 - 05.07
afro666-5.07, synek
sylwia - 05.07
Agata905 - 08.07 - synek
baranica - 09.07
Karol... - 10.07
Polika86 - 10.07 córeczka/Wejherowo
alana - 11.07, córeczka
Rozyczynka - 11.07 - Synek - Wejherowo
Martika-11.07. córeczka, Kliniczna
blatella - 14.07, córeczka Ola / Kliniczna lub Wojewódzki
joi-joi - 14.07
Olcik87 - 14.07, córeczka / Kliniczna
kaasik11 - 15.07, córeczka/ Wojewódzki
chaton - 19.07,Synek / Redłowo
agamak13 - 24.07, córeczka/ Kliniczna
muminka1 - 29.07, synek/ Redłowo
jolcia - 30.07-córeczka/Wejherowo
krokus - 31.07
zerka - 31.07-chłopiec/ Redłowo/Wejherowo

Sierpień :
Ola86-03,08 córka/wojewódzki
Sabbi- 04.08, chłopiec/ Kliniczna
bauaganiarka - 4.08
Inspired - 04.08 córeczka/ Redłowo/SwissMed
BeataI-J 5.08 synek / SwissMed
sierpniowa 6.08
Koralik-7.08 - synek
kasia28 - 8.08
Kia - 12.08 Synek / Zaspa
Lisia32 - 15.08 - córeczka / Kliniczna
Monika K. - 17.08, synek / Kliniczna lub Wojewódzki
Mamita - 17.08
Ewik - 18.08. Synek / Kliniczna lub Wojewódzki
jUstme. - 21.08
roksana.s - 23.08 - córeczka
aleksandry - 23.08

witam niedzielnie:)
aktualizuje liste, bo nareszcie potwierdziła nam się płeć:) Mała waży już 1050g. Glukoze ja po 2h miałam 111 takze całkiem spoko:) Jeśli chodzi o sukienki to w smyku na ich stronce sa sukienki przecenione:) ja cos dzisiaj zamówie, mozę na świeta dojdzie:) bo jak narazie to mam jedne jeansy ktore nosze nonstop:P
a na moje bóle brzucha dostałam nospe.. narazie nie probowalam bo az tak tragicznie nie jest zeby faszerowac sie pigułami...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej dziewczyny;)
Olcik Aleksandry gratuluję dziewuszek;)
ja jutro chyba polezę na tą glukozę;p nie wiem tylko czy morfologię mogę przed od razu zrobić...
ja mam straszny problem z bekaniem, odbija mi się średnio co dwie sekundy, masakra... najgorzej jak przebywam w towarzystwie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
muminka - możesz zrobić morfologię.
Ja tak miałam pełen panel badań - pobrali mi po prostu 3 probówki, a później dali glukozę do picia, a po 2 godzinach kolejną jedną probówkę :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też co chwilę bekam a jak się położę to szczególnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też byłam dziś w kościele, moje dziecko by mi tego nie wybaczyło bo robili specjalnie palemki w szkole na dziś :)
Ja w sumie nie mam żadnych ciążowych dolegliwości, żadnych mdłości, zgagi, bekania itp. ;)
Jedyne co mnie drażni to to, że mam tak wyczulony węch, że aż mnie to przeraża!
W kościele czułam dosłownie wszystko - perfumy pani z przodu, perfumy pani z tyłu i śmierdzącego jakimś jedzeniem pana z boku. Pytałam męża, mówi, że nic takiego nie czuł :D
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj ja tez mam węch niczego sobie i tez jak ja cos czuje to zazwyczaj inni nie :)
Co do kościelnych historii to dzisiaj za to stalą za mna babcia, ktora taak piala, ze nie moglam sie skupić. Czulam sie jak w operze. I to mega slabej :P

I zaliczylam dzisiaj ikeę i kupiliśmy komode dla Malucha :) jutro zaczynam ogarnianie ciuszków i będę tworzyć kat dla nowego członka rodziny :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale fajnie Rozyczynka masz..
Juz wszystko sobie powoli robisz..
My musimy zrobić malowanie w pokoju dzieciecym, w kuchni i przedpokoju i wtedy dopiero meble będziemy kupować. .

a jaka komode z ikea kupiliscie?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny mam pytanie wraz z koleżanką szukamy jakiegoś fajnego "lumpsa" w gdańsku z ciuszkami dla niemowlaków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Biala malm z 6 szufladami. Co prawda byla inna taka jak z pokoju dla księżniczki na nóżkach i tez biala, ale z 4 szufladami i plytkimi wiec jednak postawilam na praktyczność. Tym bardziej, ze mam miejsce tylko na jedną. A seria Malm jest mega pakowna i do jednej szuflady dokupilam zestaw takich mniejszych pudelek żeby rozgraniczyć skarpetki, czapeczki itp.

W czym bedziecie kąpać dzieciaki i czym pielęgnować skórkę? Ja myślę o emulsji do kapania Emolium i sudokremie do pupy albo jakiejs zasypce (bo wygodniejsza) i chyba na początek nic wiecej. Kremu z filtrem jeszcze nie szukałam...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Roksana a mam wrażenie, zd jestem mega z tylu :P kurcze jeszcze tyle rzeczy do kupienia... :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozyczynka ja tym razem zaopatrzyłam się w oilatum , przeciw odparzeniom nivea - wg mnie najlepszy :) Mam też sudocrem ale to do zadań specjalnych - jak już się pojawi odparzenie a tak na dobrą sprawę to przy Synku mało pomagał i dopiero bepanthen sobie poradził więc zanim nie wypróbujemy to takie strzelanie w ciemno.
Uwielbiam też J&J balsam na dobranoc i na pewno będę chciała wprowadzić.
Ale ogólnie większość kosmetyków to nivea.

Dziewczyny, czy któraś wybiera się do Szkoły rodzenia na Wałową ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też mam komodę Malm dla starszego i potwierdzam, że bardzo pakowana no i solidnie zrobiona, w porównaniu do innych w tej cenie :).
Jeśli chodzi o kosmetyki to dobre moim zdaniem są z Hippa, Nivea i niektóre rzeczy Ziajki( tu polecam pastę bez fluoru dla maluszków- z innej firmy bardzo ciężko spotkać, albo są drogie, a do końca wychodzenia mlecznych ząbków taką stomatolodzy polecają ). Rodzimy latem i trzeba uważać z oliwkami bo one zatykają pory mocno i potówki sie robią- oczywiście przy upałach. Co to kremów z filtrem to ja nie znalazłam takiego co się szybko wchłania- może ktoś coś podpowie? :)Do pupy moim zdaniem sudocrem jest okropny, ale może tylko na moje dziecko tak działał. Ja stosowałam linomag i teraz też tak będę robić, albo maść pośladkowa od pediatry. Na mega odparzenia tormentiol lub klotrimazol- ale zakładam że takich nie będzie :).
Co to lumpeksów w Gdańsku to też chętnie się dowiem , gdzie są fajne rzeczy dla maluchów- wcześniej jak mieszkałam na przymorzu chodziłam do Fuksa w pomarańczowych wieżowcach, ale przeprowadziliśmy się na morenę i tu w Fuksie dużo mniejszy wybór.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozyczynka - ja planuję kąpać w Oilatum Baby (Emolium czytałam że jest do skóry bardziej problemowej, bardziej wysuszonej, więc to zostawiamy w razie co gdyby coś się działo, żebyśmy mieli na co przejść) - aczkolwiek położna na SR mówiła, żeby kąpać w samej wodzie :P Położna narzekała na wszelkie emolienty, ale moja siostra i zaufana przyjaciółka swoje dzieci kąpią a oilatum i dzieciaki mają super skórę i nie trzeba niczym kremować po kąpieli.
Przyjaciółki mały ma teraz problemy ze zbyt suchą to zmieniłą na Emolium i dodatkowo go kremuje emolium.

Jeśli chodzi o kremy do pupy, to ja planuję smarować maścią pośladkową z Zaspy i na receptę, jak się jej nie uda zdobyc to wtedy Bepanthen lub Linomag zielony.
Sudocrem TYLKO na cięższe odpażenia, bo on ma cynk i mega wysusza i jak się tym smaruje na co dzień, to można maluchowy przesuszyć co nieco i narobić więcej szkody niż pożytku.
(to oczywiście tak w teori bo to nasz pierwszy maluch więc taki mam plan, a rzeczywistość go zweryfikuje)

W zasypki, mąki ziemniaczane itp nie będę się bawić :)

Ponoć super skład mają też kosmetyki z rossmanna (stąd kupimy chyba krem przeciwsłoneczny bo ma względnie normalną cenę, a nie 60zl za malutką 100ml tubkę :P)
ale reszta kosmetyków mnie uczula i mega drażni mnie ich zapach :P
i kosmetyki Hippa.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wedlug mnie i pupy mojego syna najlepsza jest masc posladkowa na recepte od pediatry a na odparzenie alantan zielony. Zadne sudocremy wysuszajace ktore ja uzywam na pryszcze na buzi.
Jestem na glukozie. Jakie to jest obrzydliwe, zapomnialam o tym fakcie. Minelo dopiero 20minut zwariuje na tym krzesle! czytac nie moge bo mnie mdli a Maly rozerwie mi brzuch....:-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My na samym początku zaopatrzyliśmy się w kosmetyki Hippa, ale później okazało się, że u nas trzeba było wprowadzić Oilatum bo młody miał wysuszoną skórę. Jeśli chodzi o pupę to również u nas sprawdzil się Nivea na odparzenia (Luna czasem mąka ziemniaczana naprawdę się przydaje :) ).
Z kremów p/słonecznych stosowałam Nivea i ten z Rossmanna (z rosmanna chyba jest 50 - tka, ale przeszkadzał mi jego zapach)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No doczekałam się, jutro wizyta, od rana się kąpię, golę itp:) Mój mąż się śmieje,że dla niego się tak nie staram teraz jak dla ginekologa :)
Ola dziś ze mną w domu bo przeziębiona a miałam iść do fryzjera i po piżamę dla niej do biedronki.
Co do zakupów to ja kupiłam tylko 1 getry,body,niedrapki,śliniak i chusteczki z Rossmanna bo było fajne pudełko do nich :)
Dla Oli używałam po urodzeniu Oilatum do kąpieli i sudocrem i byłam zadowolona, teraz pewnie taki sam zestaw kupię.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z pierwszą córą sprawdziły nam się na początku olliatum a potem kosmetyki ziajka. I tak też teraz zrobię. Do pupy maść pośladkowa z ziajki lub bepanthen na odparzenia, ewentualnie linomag. Co do kremu z filtrem polecam emulsję ziajki od 1 dnia życia.
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na słoneczko też polecam Ziajkę
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jolcia, ja właśnie dzisiaj tak zaczęłam tez dzień :) ale ja wizytę mam dziś, a Ty już dzień wcześniej hehe :) nie dość ze miałam przed ciaza trochę nadwagi to teraz mi brzuch przeszkadza w goleniu :( nie wiem co bedzie pozńiej,,

Ja osobiście nie zastanawiałam sie nad tym w czym będę kąpać , ale jak byłam na tych warsztatach mamo to ja to dostaliśmy z j&j próbki takich płynów do kąpieli , tam położna zachwalala.
A co do maści to tez słyszałam ze ta posladkowa to super sprawa.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam jutro na 9 a muszę dojechać z Wejherowa do Gdańska skm dlatego przygotowuję się już dziś :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jolcia taki kawal jeździsz? Pewnie do invicta?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak dokładnie, im większy brzuch tym bardziej mi się nie chce, ale wiem,że warto bo ja mam zagrożone ciąże a tam zaufanego lekarza.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No bedzie coraz ciężej pewnie :)

Dziewczyny czy kupujecie bazy do fotelikow?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja kupuję - sporo jeżdżę autem i po 1 jest to bezpieczniejsze, po 2 uważam, że to mega wygodne jak się nie trzeba szarpać z pasami :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie.. Ja jeszcze prawka nie mam ale przed rozwiązaniem mam zamiar mieć.. A poza tym i tak w aucie nawet jak nie jeździmy to bezpieczniejsze.. Ale kwota powala... No cóż, szukam używanej może ktoś bedzie miał do tego fotelika.. :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem mega przeciwniczka oliwki i na pewno jej nie będę stosować. Chce kupić od razu emolient, żeby nie smarować,malego po kąpieli.
Kosmetyki ziaji są dla mnie Malo efektowne wiec akurat z ziajka chyba nie będę tez eksperymentować :) pewnie zdecyduje sie na krem do buźki Hippa. O nivei sie naczytalam niefajnych opini. Ale za to mam od nich chusteczki.
Ale zdziwilyscie mnie z tym sudokremem... A maść posladkowa jest do codziennego użytku czy na odparzenia?
O zasypce myslalam kupnej. Nie sloikiem obok lozeczka z maczka :P choć nie twierdze, ze nie będzie mi nigdy potrzebna.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zasypki nie używałam nigdy, oliwki też nie bo też nie lubię. Do pupy używałam tylko sudocremu i Ola nie była ani razu odparzona i nic się nie działo.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja słyszałam, że kosmetyki johnson&johnson często uczulają dzieci, ale nie wypróbowałam ich więc potwierdzić nie mogę
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Olcia - Ja też słyszałam o uczulaniu przez J&J i wg do nich się nie przymierzam, bo sama jestem uczulona na różne dziwne rzeczy. Wg jeśli chodzi o twarz.

Jolcia - no moja szwagierka też z sudokremu jest mega zadowolona i jej kuzynka też więc aż się zdziwiłam.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej laski :)
Widzę przygotowania wrą :) ja sudoku tez nie lubię mam całe opakowanie jeszcze po córce, za to najbardziej nam się sprawdził bephanten i do tej pory używam :) do kąpieli hippa używałam ale Laura nigdy nie miała problemów skórnych :) na początku smarowalam emolium całe ciałko bo takim noworodka skóra się łuszczycy a oliwek nie lubię a potem już niczym bo nie było potrzeby :) na słońce żako co używałam ale mam hipp :)

Ale paskudnie na dworzu :) a mi tak słońca trzeba do funkcjonowania :) jadę z córcia na basen zaraz :) a jutro mam wizytę u gina :)

Juz mi się chyba 3 trymestr zaczął i strasznie się boje przedwczesnego porodu chociaż nic na to nie wskazuje ale w pierwszej ciąży tez nic nie wskazywało i dlatego mam takie okropne myśli :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rozyczynka - ja myślę, że to wszytsko zależy od maluch i tego jaką ma skórę - dla jednego który ma "tłustą" sudocrem się sprawdzi,a innemu wrażliwcowi przesuszy, dlatego ja kupuję wszystko na początek w małych opakowaniach :) (no nie licząc oilatum bo to kupiłam 500ml :P)

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć na co maluch będzie uczulony. Mojej przyjaciółki synek przykłądowo był uczulony na Jelpa, który ma mega dobre opinie i niby najrzadziej uczula dzieciaki, a ona kupiła 2 proszki na 50 prań od razu :)
Ja kupuję wszytsko w malych opakowaniach a później jak coś się sprawdzi to będę kupowała w dużych :)

roksana - jeśli chodzi o fotelik

Jeśli jeszcze nie kupiliście to w bobowozkach teraz jest pormocja za cybex aton3 z bazą isofix za 859 (normalnie sam fotelik bez abzy kosztuje 699 więc baza wychodzi za 160zł:

http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=5245&%3CosCsid%3E

tylko nie wiem czemu mają zdjęcia aton 2 w miniaturkach, ale później w opisie już mają aton 3 i do wyboru kolory też są z aton3.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Luna dzięki Ci za info;))
ja mam całą gamę kosmetyków z J&J, jak będą uczulać to zmienię;) jeszcze mam jeden kremik z ziajki;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Muminka no z kosmetykami to jesteś ustawiona od A do Z chyba co?. ;)

Kurcze dziewczyny to już tylko 3 miesiąc... (mamy z lipca) ;D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I to nie cale 3 miesiace ;) ja dzisiaj jak co poniedzialek przypuscilam atak na pobliski lumpeks i mam kolejna porcje cudeniek :) sukieneczki to moja najwieksza slabosc:) juz nie moge sie doczekac jak bede mala w te wszystkie slodziaki ubierac:)

Do pupy zdecydowanie polecam bephanten. Leczy i zapobiega.u mnie nic innego nie zdalo egzaminu. Poza tym z kosmetykami polecam nie sugerowac sie firma a skladem bo wiele z nich ma praktycznie taki sam sklad a roznica w cenie ogromna. Nie ma tez sensu nastawiac sie od razu ze dziecko bedzie mialo wrazliwa skore. Chyba ze faktycznie jest problem nadwrazliwosci w rodzinie.

U mnie teraz odlozone przygotowania dzieciece a rozpoczete pdo swiat:) dzisiaj przyjechal rower dla mlodego w prezencie od zajaca:) czekam tylko na meza az wroci i go skreci. Powoli robie zakupy,czesc pomroze bo jak juz zjawi sie maz to nie bedzie czasu na zakupy.

W tym toku pierwszy raz robie sama swieta bo mama wyjezdza. Mam nadzieje ze jakos sobie poradze i maz mnie nie wygna ;)

Milego popoludnia dziewczyny:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja mala dalej jest dziewczynka :)

Wazy 436 gram :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to teraz już chyba dziewczynką zostanie ;)

Ja ostatnio pierwszy raz robiłam imprezkę urodzinową i jakoś o dziwo mi się udało. Najlepsze jest to, ze zrobiłam tartę, która miała wys koło 1cm. Galaretka mi ściekła, truskawki się rozwaliły bo mrożone i generalnie wyglądała nieciekawie a była najlepszym daniem ;p
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I wlasnie o ciasto sie martwie najbardziej:)dobrze pieke ale babki to ja jeszcze w zyciu nie robilam:) kupilam dzisiaj forme a w piatek albo sobote bede piekla. Trzymajta kciukasy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polika86- znam ten ból :) Ja z ciast najbardziej lubie mięso ;) ale w tym roku musze jakiś sernik upiec i chyba zrobie blok czekoladowy,pierwszy raz.
Roksana Gratulacje :)

Poczyniliśmy już pierwsze zakupy dla naszej Małej Królewny. Mamy już wózek(używany-była okazja) ,ubranka,kocyki, a dzisiaj kupiłam butelki(zdecydowałam się na Lovi-koleżanka bardzo polecała).

W czerwcu chyba pojedziemy do Akpol i kupimy łóżeczko,przewijak,okrycia kąpielowe,pieluszki i inne "drobiazgi" :)
Jeszcze nigdy tak przyjemnie mi się nie wydawało pieniędzy :D haha

Drogie Mamy,czy któraś z Was chodzi już na szkołe rodzenia? Jeśli tak to gdzie? Ja chce sie zapisać na Zaspę, czy któraś z Was uczęszcza?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamita, ja chodze na Kliniczna, bo tam chce rodzic ale na Zaspie podobno tez fajnie tylko refundacji chyba nie maja:/
Ja dziś sobie kupiłąm sukienke w KaMamie:) turkusowa:) jestem przeszczesliwa! fajna babka, powiedzialam ze chce do 150zl to mi nie wciskala na sile niczego drozszego i w sumie po rabacie rajstopy dostalam gratis:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Olcik cena naprawdę przyzwoita jak za sukienkę ciążową, super. Ja na święta kupiłam 2 bluzki w orsay i chciałam kupić eleganckie spodnie albo jakąś spódniczkę, byle nie jeansową bo taką już mam
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
fajne spodnie sa w h&m, ceny nizsze niz w kamamie (porownywalam jeansy).
Dziewczyny macie juz zakupione termometry bezdotykowe? jak tak, to jakie firmy polecacie?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podpinam sie do pytania o termometr :)

Czytam tak o tej sukience i zrozumialam, ze to dla corki i przerazilam sie cena :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Robilam dzis.glukoze i nie zle mnie z.laboratorium medicoveru wystraszyli bo musialam wrocic i oddac 3 probke krwi bo wynik wyszedl im kosmiczny. Juz bylam pewna cukrzycy ciazowej:-) ale na szczescie jest ok nawet bardzo ok:-) to bylaby tragedia bo ja jestem z tych slodkolubnych nawet bardzo.
Bylam dzis w Akpolu na badaniu opini kobiet w ciazy odnosnie alcesoriow dla niemowlat. Nie dosc ze milo spedzone 2h, mozna bylo obejrzec butelki, smoczki itd bez opakowan to jeszcze dostalysmy zestaw startowy butelek tommy tippie:-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do termometru moge smialo Wam polecic Microlife NC100. Jest rewelacyjny, pomiar na czole w ciagu sekundy dokladny jak rteciowy kiedys sprawdzalam na.sobie:-) mierzy tez temperature powietrza, wody i mleka w butelce. Cenowo moze byc kolo 100zl. No i uzywamy go intensywnie 2rok i nic sie nie dzieje.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja jutro mam wizytę i ciekawe co tam u mojej córy słychać i czy się obróciła. Teraz kopie mnie głównie na boki i ciekawa jestem jak jest ułożona, bo mam nadzieje, że nie poprzecznie. ;-) A Wy gdzie odczuwacie głównie kopanie maluchów?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też jutro mam wizytę, na szczęście rano:)Mam nadzieję że córka nadal jest córką. Ja czuję cały czas nisko na dole na szyjce i pęcherzu więc ma nogi na dole. Dokładnie w zeszla środę miała je u góry a wieczorem się obróciła bo czułam rozciąganie na całym brzuchu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja czuję głównie pod prawym zebrem czasem pod lewym ale rzadziej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
JA tez mam wrażenie, że Maluch jest ułożony bocznie ;D Albo doskonali szpagat ;p
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja głownie na dole czułam, ale dziś była odwrócona głowa do dołu.. :)

Dziewczyny nie uwierzycie co mi sie przytrafiło.. Wracalismy od ginekologa.. Pojechaliśmy do netto i miałam ochotę na frutelle.. I mówię do męża i przyjaciółki uważajcie na plomby, kiedyś mentos mi wyjął jedna.. I co... 5 minut pozniej wypadła mi plomba z mojego mleczaka!! Ktory już nigdy ńie bedzie stałym żebym.. Oczywiście w Pruszczu odeslali mnie z kwitkiem.. Strasznie nie miła Pani w recepcji Art Dentica - nie polecam.
No i pojechałam do Wrzeszcza do tego 24h.. I co szybko, sprawnie i 150 zł.. Więc w sumie nie tak złe.. Ale ułożyło mi w sumie.. Bo jakby ten ząb mi sie złamał to bym z prawej strońy już nie miała 5,6,7 - normalńie szczerbata..
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://zapodaj.net/ffa969d78e591.jpg.html

http://zapodaj.net/d17d257b98914.jpg.html
w koncu znalazłam troche czasu jedno foto to moj ogromniasty brzuchol ;) drugie to moj synus z przed miesiaca ;))
ja mam pytanie odnosnie problemow ze skora,ale moja ;) wygladam gorzej niz dojewajaca nastolatka i nie umiem sobie z tym poradzic,macie jakies sposoby?
image



image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale śliczne zdjęcie Malucha...! Mój to mi sie tak nie pokazał. A brzucho świetny ;) I masz taką ładna skórkę na nim.
Moj jest taki jakiś siny. Żadnego rozstępu nie mam ale nie wygląda to ciekawie...

Przygoda z plombą mega ;) Dobrze, ze Ci zrobili. Ja nie wiem nawet gdzie mogłabym pojechać na takie "dentystyczne pogotowie".
Niby cena za szybka usługę względna, ale ja płacę 50zł za plombę a ostatnio kanałowe wyszło mnie 2x30zł i teraz tylko plomba pewnie za 50zł więc i tak taniej ;p

Ale dostałam wieeeeelgaśna siatę z ciuchami. Jutro zaczynam pranie. ;D Mam nadzieję, że pogoda mi dopisze ;)

Nikt jeszcze nic nie powie o termometrach?.

Widziałam w weekend elektroniczną nianię z kamerką. Fantastyczna sprawa i muszę w taką zainwestować ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mamy taki

http://www.hurt.com.pl/termometr-thermoflash-lx-26-visiomed,p8637.html z allegro, szybki pomiar wody, ciałka, powietrza, porowanlismy z takim do wody i wskazuja tak samo.

nianie mamy taką, za część punktów

http://www.payback.pl/pb/rewards/id/58518/index.html

a wózek retro znalazłas?
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy termometr identyczny jak Ty Agnieszka. Opinie niby ma różne, ale jesem z niego bardzo zadowolona, od przeszło 2-óch lat jest niezawodny. Podpatrzyłam jak byłam na Klinicznej, mieli identyczny model :)

niani nie używałam
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No nie znalazlam... Wprawdzie trochę sie zniiechecilam tym szukaniem i zamówię juliette 3w1 i to tyle.

A ten Twój termometr fajny poręczny. Będę musiała go oblukac jutro :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
afro - ale czad! obie fotki!
Brzuszek masz śliczny a zdjęcie synka powalające!!! Gdzie robiłaś? Widać, że super sprzęt!

Jeśłi chodzi o problemy skórne (a mówią że to dziewczynki odbierają urodę!) to ja mam to samo. Tylko brałam prawie całą ciążę d*phaston i domniemałam, że to od niego (nigdy wcześniej nie miałam problemów). Teraz już nie biorę i jest trochę lepiej, ale dalej jestem z lekka wysypana i coś wyskakuje.
Ja sobie robię peelingi, staram się nie malować jak nie muszę (czyli większość czasu bo leżę w domu) i jest trochę lepiej.

Rozyczynka - ja się podpytam siostry o termometr bo zakupiła z rok temu i działa niezawodnie. Wiem, że kupowała taki jak mają w szpitalach i polecany przez lekarzy, może to któryś z ww modeli :) Jak będzie "później" to do niej zadzwonię :)

Jeśli chodzi o nianię to ja planuję zakupić nianię z monitorem oddechu Angelcare AC401 z dwoma płytkami.
WIdeo wydaje nam się zbędnym bajerem (mamy małe mieszkanie i de facto niania jest nam w domu zbędna, potrzebować będziemy jedynie na wyjazdy na działkę czy coś), ale za to na monitorze oddechu mi zależy - ja to z tych zeschizowanych - jak siedziałam kiedys z wtedy roczną siostrzenicą i ta spała to wisiałam z glową w wóżku i sprawdzałam czy oddycha, więc ze swoim maluchem to myślę, że w ogóle będę przewrażliwiona :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny jadę na wizytę trzymajcie kciuki. Ale niewygodnie się siedzi w tej skmce:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kciukasy zaciśnięte Jolcia :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trzymam kciuki za wszystkie co dzisiaj maja wizytę ;) ja na szczęście już za sobą :) i jestem spokojńiejsza :)

Miłego wtorku :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Foto robione było u. Doeringa, bardzo sympatyczny lekarz
image



image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To postawilas kropke nad i :) dzwonię sie umówić :)

Płaciliśmy 260? Co w cenie jest? Tylko samo usg?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No już po, jest na 100%dziewczynka sama wyraźnie widziałam pipke. Buzi nie widać i uwaga ma głowę i nogi na dole. Nogi zarzucone na głowę, twarzy nie było widać. Szyjka ok 29mm zamknięta i mam się oszczędzać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny! Chciałam się podzielić z Wami moją nową dolegliwością... Mianowicie ból łydek w nocy, nie daje mi spać. Nie są to skurcze, ale nogi są strasznie ciężkie i obolałe, nie daje mi to spać już od kilku nocy...
Czy któraś z Was ma może podobne doświadczenia?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
placiłam chyba 240 w cenie film z usg 2 zdjecia w formacie zdjec i normalny wydruk z usg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Afro w 24 tyg byłaś u niego??
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
SIerpniowa ja tak mam jak mi od czasu do czasu spuchną i wieczorem jest średnioo... Albo na zmianę pogody.

Ja chcę kupić nianię z kamerką bo mam teoretycznie 3 poziomowy dom i na pewno będę chodziła to do teściów to gdzieś tam więc będę widziała co mały robi.
Jakoś bezdechu się nie boję. Co prawda jak znajdę taką nianię z kamerką i kontrolą bezdechu to na pewno wybiorę taką o ile nie będzie kosztować tyle co małe auto ;p
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam nianie bez kamerki i żałuję że nie kupiłam z kamerą chociaż nie miałam wyboru bo tamta dostałam w prezencie :) często wieczorem w wakacje siedziałam na ogródku i Laura przez sen pisnela a ja do niej leciałam bo myślałam że się obudziła :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też mam problem z bólem i obrzękiem łydek i mój gin polecił Lioton 1000 rano i wieczorem i diohespan max 1 tabl.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej kochane
jestem po glukozie, badanie wcale niestraszne, tylko niestety gorzej z kłuciem u mnie, bo pielęgniarki nie mogą trafić w żyły...;/ 7 razy aż byłam kłuta i ostatnie już na dłoni...;/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To był jakoś przełom 24-25 i,powiedział ze to odpowiedni moment
image



image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rzadko narzekałam w pierwszej ciąży na jakieś dolegliwości bo ominęły mnie wymioty, nudności, ale miałam skurcze zwłaszcza łydek i to naprawdę bolące. Czasem potrafiłam spaść z łóżka, generalnie dziwne uczucie, noga robi się strasznie twarda, ostatniej nocy też miałam skurcz łydki.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja dzisiaj obudziłam się z bólem zęba i to boli ten, który leczę kanałowo , miał być zamykany za tydzień bo wszystko już ładnie wyczyszczone ale dzisiaj nei mogę go nawet językiem dotknąć ..
Ktoś wie o co chodzi ??

Afro piękne fotki !

My się umówiliśmy do Olszewskiej na 07.05 , z pierwszej ciąży mam cudne pamiątki z Jej gabinetu :) Teraz umówiłam się w 26tc bo zalezy Nam konkretnie na tym,żeby zobaczyć Dzidziola :) Połówkowe już przecież za mną :)

Co do łydek to mnie nie bolą ale puchną okropnie , czuję się jak balon .. A co to będzie latem ?!

Do Szkoły Rodzenia wybieram się na Wałową, jak wcześniej pisałam. Po świętach ide na pierwsze zajęcia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No skurcz łydki to na prawdę mega dziwne uczucie i jak mnie złapie podczas snu to jeszcze budzę się taka jakaś ... spanikowana?!
Czasami mnie łapały małego palca u stopy ale nigdy wcześniej nie doświadczyłam innych. Ale za to teraz mam aż nadto...!

Poszłam dzisiaj na spacerek taki 3 km'owy i chyba był to mój ostatni taki spacerek. Ból brzucha przy każdym kroku jest nie do zniesienia. I to tylko w momencie stawiania pięty na ziemię. Kłuje mnie strasznie mniej więcej w miejscu jajników (choć kto to wie gdzie one się teraz mieszczą ;p) No i założę się, że tempo chodu mam zdecydowanie wolniejsze niż babuleńka z balkonikiem ;D

I wnerwiają mnie komentarze, ze przesadzam bo inne jak były w ciąży to normalnie wszędzie chodziły i nie było problemu do końca. Też ich bolało i jakoś dały radę ;/ A ja jeszcze tyle czasu i stękam ;/
WKURZYŁAM SIĘ!
A za dwa di się zapytają czy byłam u lekarza i jak ja mogę to lekceważyć. Uh...!
No a do gina idę jutro bo mam słabe wyniki moczu (leukocyty i bakterie) (przy ostatniej wizycie moje gdzieś zgubili) i miałam się zgłosić bez kolejki. Ciekawe co tam wyjdzie...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozyczynka ja tez ciagle to słyszę i jeszcze teksty.. co to bedzie jak będziesz w 9 mcu?!?! Masakra..
a jak wyszly Ci leukocyty i bakterie?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Widzę,że nie tylko ja łapię nerwa na te durne porównania .
Na początku to się bałam leżeć bo przecież ciotka, babka czy inna jakaś były w ciąży i wszystko robiły a ja PRZESADZAM. Dobrze,że choć lekarz wiedziała,że nie przesadzam i do 4ego miesiąca byłam na tabletkach na podtrzymanie ciąży. Teraz czuję się po prostu jak słoń w składzie porcelany, wielka, słaba i ociężała :p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przy bakteriach mam tylko opis "liczne w polu widzenia" a przy leukocytach "1-5 w polu widzenia" i nie za bardzo wiem co to znaczy prawdę mówiąc ale wcześniej tego nie było. Przy erytocytach jest tez coś widoczne...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Leukocyty w ciazy ponoc do 15 moga byc w.p.w
a bakterie to pewnie żurawiny duzo :)
Nie ma co sie stresowac ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No jakoś tam szczególnie sie nie przejmuje. A bakteria to pewnie nie doleczone zapalenie pęcherza. I tyle :)

jakas szczególnie martwią w sir nie jestem :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Różyczka ja też mam bakterie przy każdym badaniu a jak mnie kierują potem na bardziej szczegółowe - posiew moczu, to sie nagle okazuje że gdzieś wyparowały :P także sie nie przejmuj, to na pewno nic groźnego

Te komentarze dziewczyny dajcie spokój .. ja już po prostu nic nikomu nie mówie o moich bólach, zawrotach, kręceniach i zsapaniu po przejściu 500 metrów bo to nie ma sensu. Przesadzam i tyle - zawsze tak słysze ;/ dobrze, że mój M zawsze mnie wysłucha i mi współczuje jak widzi jaka ta ciążą męcząca. Także głowa do góry, fajnie że możemy sobie same we własnym gronie ponarzekać ! ooo
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozyczynka ja miesiąc temu miałam jeszcze więcej bakterii i leukocytów niż Ty i mi lekarka powiedziała, że to normalne w ciąży.
Za to tym razem miałam naprawdę masakryczne wyniki moczu i dostałam antybiotyk i clotrimazol dopochwowo. Chyba pomogło, bo minęły upławy...

Co do oszczędzania się.. Dziś koleżanka w pracy powiedziała mi, że widać, że dużo stoję bo mam brzuch bardzo nisko, jak bym miała zaraz rodzić. O tym niskim brzuchu to już kilka osób mi mówiło.
Nie wiem czy po prostu tak mam czy faktycznie jest to wynik kompletnego nieoszczędzania się. Ale co poradzić, samo się nic nie zrobi niestety...
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Monika.K ja w pierwszej ciąży od samiusieńkiego początku do końca brzuch miałam bardzo niziutko. Teraz mam po całości ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja obecna ciaze porównuje z poprzednia i sama zauwazyłam,ze te znosze jakos makabrycznie,szybko sie mecze a brzuch strasznie mi juz przeszkadza,kregosłup boli,spac sie chce i psychika słabsza...ale coz teraz mam 11 lat wiecej..i gdybym miala pewnosc,ze z dzieckiem byloby wszystko ok to mogłabym juz urodzic
image



image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to chyba nie potrzebnie jutro jadę do gina ;) Ale jak będę musiała zrobić dodatkowo jakieś badanie to przynajmniej będę miała je na "normalną" wizytę ;)

Afro ooooooj ja też ;) Kurcze a to niby koniec a jeszcze tyyyyyle czasu i to tego najcięższego.

A żeby było śmieszniej to jak robię jakieś rzeczy, które mi nie szkodzą (bynajmniej ja tak uważam) to słyszę, ze jestem w ciązy i muszę się oszczędzać.... I weź tu ich zrozum ;D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na dniach tez musze skoczyc na badania ,bo dostałam skierowania na zółtaczkowe
image



image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Afro u mnie 6 lat różnicy ale czuję się bardzo podobnie .. I na 3cią ciążę pewnie się już nie zdecyduję .

Rozyczynko nade mną tylko M się lituje i to tak,że czasem mnie wkurza bo robi ze mnie niepełnosprawną ..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wreszcie sie zalogowałam bo do kompa usiadłam zeby suwaczek zobaczyc :))

u mnie poltorej roku roznicy a ta ciaza o wiele lepsza niz piewsza :)

jestem po wizycie i mała waży 1581 gram :) szyje mam długa, wod duzo, dostalam skieowanie na próby watrobowe bo swedzi mnie wszystko a głownie dłonie i stopy wieczorami i w nocy i boje sie ze to moze byc cholestaza :)

ostatnio mam film ze znow urodze jak męża nie bedzie i az mi sie po nocy sni ze zaczełam rodzic i nie miałam co z Laura zrobic i urodziłam w domu i prosiłam ja zeby mi recznik podała, wszystko było we krwi, Laura płakała a ja nie miałam siły jej przytulic i sie obudziłam zlana potem :D okropieństwo!

a ta moja druga corka to bedzie wygladac identycznie jak pierwsza po dzisiejszym usg jestem tego pewna :D
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zawsze mowiłam ,ze ciaza to nie choroba ale nie majac 30 na karku czuje sie jak 70 ;(
image



image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Afro ja nie mając 30tki czuję się jak 90tka na wykończeniu ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hahahha ja myślałam,ze to ze mna jest zle ;))
image



image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oby tylko nam te siły wróciły jak maluszki sie pojawia na swiecie ;)
image



image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No ja tez sie postarzałam xD

a calkiem pokaźna ta Twoja córcia :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny a co sądzicie o takim komplecie dla chłopaka?? Dostałam i nie wiem czy nie wymieni na inny, bo za kolorowy jak dla chłopca.
http://www.hm.com/pl/product/15000?article=15000-D#article=15000-B
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kia mnie się bardzo podobają te komplety, zwłaszcza z żabką. A co do koloru to przecież jest kolorowy, a nie różowy.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kia śliczny komplet, i dla chłopca i dla dziewczynki
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak sobie uświadomiłam jak teraz nasze maluszki szybko przybierają na wadze. Jak byłam na usg w 22 tyg to mały miał 461g, a alana napisałaś, że córcia już ma ponad 1500 a jesteś w 28 tygodniu
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No mi w ciagu 4 tyg podwoiła swoją wagę.. W 18 miała 215 a teraz ma 436 :)

A czas leci oj leci szybko..
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do kompleciku jest cudowny.. Dokładnie i dla dziewczynek i dla chłopców..
Moja przyjaciółka właśnie chciała zabke ale już nie było.. :( więc wzięła myszkę miki :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Afro ja już wiele razy pisałam,że tą ciąże przechodzę bardzo ciężko - dosłownie ;) Ciężko mi oddychać , schylać się, spacerować, mdleje nawet siedząc .. I ciągle łudziłam się ,że 2gi trymestr cudownie to zmieni . Ano zmienił o tyle,że teraz nie mam tych problemów ponieważ przesypiam całe dnie i nie mam kiedy zasłabnąć ! Straszne to .. Mam nadzieję,że już za chwilę dostanę jakiegoś mega powera i zacznę żyć a nie wegetować :)

Mi te kompleciki też się podobają :) I sa uniwersalne wg mnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja swojemu taki kupilam. Tak mi się podobal, ze nie bylam w stanie sie opanowac :) no teraz to miesiecznie z kilo beda przybierac. Az mi ciezko uwierzyc ze moj tez pewnie type wazy no my z Alana mamy ten Sam term in. :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też dzisiaj po wizycie i mała waży ok. 1030 g. Pozycję zmieniła, bo jest główką w dół. Szyjka długa i zamknięta, więc wszystko ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O jaka roznica. Ty kilo a Alana 1.5 ... Teraz to będzie to widać. Jeju to juz na prawde duże maluchy... Jak to zlecialo! Zaczynam sie bać. :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny nie boimy sie tylko nie mozemy sie doczekac! Co do snow mi sie snilo ostatnio ze nie ma mnie kto zawiezc do szpitala bo maz byl na budowie. Babcia zostala z wnukiem a mnie wiozl samochodem pies labrador przyjaciolki co mieszka obok bo ona na wakacjach:-) Obym zdazyla przed porodem wrocic do miasta:-) bo z tej wsi to rzeczywiscie w korku moge urodzic! A caly czas sobie powtarzam ze rodze w 15minut i nie ma innej opcji:-)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No spora, w 99 centylu :) tez się zdziwiłam jak usłyszałam wagę miesiąc temu na wizycie ważyła 6 80 gram :)
Całkiem ładnie dzis wygląda za oknem :)

Martika mąż Twój dalej nie poznał płci?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sabbi zdolniacha z tego psa, ale prawo jazdy zabrał ze sobą ?? :) też miewam takie irracjonalne sny :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Koralik bo labradory sa mądre :D tyle ze gubią włosy.. Cały rok.. No może napewno moj.. Nie wiem jak ogarnę to jak dziecko bedzie już raczkowac..te włosy sa nie do zniesienia.. Odkurzam 3 razy i to za mało ;(

Witam mamusie :)
Ja zaraz wstaje i zaczynam sprzątać.. Wlasnie dzień zawsze od odkurzania zaczynam :( masakra :(
Już sie denerwowalam ze kasy z Zusu nie mam.. Ale patrzę a tam na koncie ;) więc gites :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny, 1,5 kg to faktycznie duża dziewczynka, komplecik super chcę kupić z tego rodzaju z myszką minnie dla córeczki. Ja wczoraj Olę obkupiłam w h&m bo miałam ten kupon na 20%zniżki-kupiłam 5 par legginsów,sandałki, czapkę z daszkiem, koszulę dżinsową z długim i krótkim rękawem :) Poszalałam bo teraz kupuję z myślą o dwóch dziewczynkach.
Co do labradorów to moja siostra ma 6letniego czekoladowego i nie powiem pies super, zwłaszcza przy dzieciach-bardzo łagodny, cierpliwy, spokojny ale te włosy to koszmar. Są wszędzie mimo odkurzania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Alana-mąż nadal nie zna płci, nawet mnie nie pyta. Nie wiem, jakiś mało ciekawski jest, ja bym nie wytrzymała. ;-)
Mam nadzieję, że Małej nic nie wyrosło, bo wczoraj nie bardzo chciała się pokazać, słabo było widać, ale lekarka stwierdziła, że nic nowego tam nie widzi. ;-) Dopiero bym miała niespodziankę-chyba większą niż mąż, hihi... ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakby któraś z Was szukała ubranek dla dziewczynki to moja siostra ma do sprzedania rozmiar 62-68
http://ogloszenia.trojmiasto.pl/dla-dziecka/ciuszki-62-68-dla-dziewczynki-ogl8174728.html
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No my mamy też labradora w domu i jego włosy sa TRAGICZNE. Nigdy w życiu bym się nie zdecydowała na takiego psa... Jedno szczęście, ze jest u góry u teściów i nie wpuszczam go do siebie... Z raczkującym dzieckiem nie wiem jak bym to ogarneła ;p

Zastanawiam sie czy kupić kocyk czy otulacz taki o: http://allegro.pl/cieply-kocyk-rozek-otulacz-minky-polar-nosidlo-i4072638885.html
Co byście zwieły?.

Jak mały będzie większy to mam dla niego kocyk duży już a tak na początek chciałabym jakiś mały. Tylko nie wiem czy te otulacze sa praktyczne.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja z synkiem miałam rożek i bardzo sobie chwaliłam. Teraz chciałam być nowoczesna i już wybrałam otulacz w TK- maxx, ale podeszła do mnie jakaś młoda mama i powiedziała , że jest mega niepraktyczny, że jak trzeba dziecko przebrać to jest dużo zachodu z wyciąganiem itd. Rożek po prostu się rozpina i nawet na śpiocha można dzidziola zaopatrzyć :). Nie wiem czy rzeczywiście to taki problem, ale na chwile obecną skutecznie mi odradziła ten otulacz. Może ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia w temacie?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja rowniez zaczelam sie zastanawiac i popytalam znajome mamy i wszystkie polecają różni przez pierwsze miesiące, później to już różnie kocyk albo kolderk, większość twierdziła, ze ich maluch nie akceptowaly natomiast spiworkow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fajne te otulacze, ja chcę kupić 1 kocyk minky bo bardzo mi się podobają a rożek mam po Oli użyty raz i kocyki po niej zwykłe też mam.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez chce kupic kocyk Minky, mam juz rożek, zakupie jeden kocyk bawełniany i jeden taki grubszy.. aa no i spiworek sprobuje:) jak mi sie nie uda to pomysle o jakiejs poscieli ale narazie ją sobie odpuszczam.

Dzis na SR było o TENSach stosowanych podczas porodu.. dziwne to:/ jakos mnie nie przekonało:/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dam sobie jednak uszyć powloczki na pościel i ochraniacze. Mam spiworek do spania i rożek wiec zobacze jak one zdaja egzamin i wtedy może kupie otulacz.

ja sie tak zabieram do zapisania sir do SR ze pewnie nie zdarzę :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny mam do was pytanie. Dzisiaj byłam u gina i powiedział mi, że mam krótką szyjkę macicy ale zamkniętą. Nie zalecił założenia szwu ani pessaru, stwierdził tylko, że sądzi, że "dotrzyma do 36 tygodnia", mam dużo leżeć. Czy powinnam się martwić? Twardnieje mi czasami brzuch, kazał brać no spe. Miała tak może któraś z was?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rikka - krótką tzn ile ma?
i czy się skróciła, czy po prostu jest krótka?

Jeśli się skróciła, to ważne ile i w jakim czasie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie nie wiem... byłam 2 tygodnie temu, powiedział, że krotka ale nie powiedzial ile. Dzisiaj byłam na kontroli, to znowu powiedział, że krótka... teraz strasznie się martwię, badał mnie jedynie "ręcznie", nie robił usg dopochwowo.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja mam też krótką ok 29mm a miałam na początku ok 32mm, cale szczęście zamknięta.Mogę chodzić ale mam się oszczędzać.Ja biorę luteinę, magnez a nospe doraźnie jak mi brzuch,twardnieje albo jak wiem że będę miała bardziej aktywny dzień.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rikka ciężko mi coś powiedzieć, bo to istotne, czy jest krótka po prostu, czy się skraca, w jakim tempie itp.

Masz zaufanie do swojego lekarza?

Mój to mi wszystko na bieżąco mówi, odpowiada na pytania i jest pod telefonem, jak nie odbiera to odpisuje na sms-y więc mam z nim stały kontakt. oszczędzaj się i może jak masz numer do niego to zadzwoń i się dopytaj, żeby wyjaśnić wątpliwości.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja co prawda nie wiem jak długa jest moja szyjka, ale ostatnio była długa ale brzuch mi twardnieje kilka razy dziennie i to jest normalne. A niestety z szyjką Ci nie pomogę.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba rzeczywiście zadzwonię do niego, strASZnie się boję, to dopiero 27 tydzień...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bym tez zadzwoniła i dopytala.. Ja jak byłam teraz na wizycie to wszystko ok, ale w opisie czytam ze fald karkowy poszerzony :o:o normalnie padlam, dzwonilam i powiedział ze przeprasza ale nie wpisał NIE , także z jego strony pomyłka i mam przynieść na następna wizytę to usg i poprawi i w kompie i na wydruku.. Ehh.. Ale co sie najadlam strachu to sie najadlam..

No a dziś na sam koniec pojechaliśmy do H&M ale powiem Wam ze duzo przebrnych już tych Ciuszkow.. I mało co zostało..

Ale oczywiście sie na coś skusilam, skoro 20% jest .. :D
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rikaa - mysle,z e gdyby byly jakies zagrozenie to by CI dal wyrazne wytyczne, albo skierowanie do szpitala, ale dla spokoju bym zadzownila do niego i się skonsultowała jednak.

a tak to lez sobie duzo na wszelki wypadek bo na pewno to nie zaszkodzi.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tez mam taki w paseczki :D zaaaarabiste są!!!

A no bylam u mojego giną i tak właściwie te wyniki moczu to mam bardzo dobre heh bo te bakterie byly w osadzie moczu czy gdzieś tam i to jest przez to ze (jak to powiedział gin) oddalam pierwszy strumień moczu a oddaje sie środkowy :) i jakieś tam bakterie mogly sie zawieruszyc po drodze. :P

Ja oczywiscie jak zwykle nie mogę spac. No Maly musi trenować to swoje kung-fu bo jakze by inaczej :) Choć to chyba i tak lepsze od wczorajszego snu w którym meczylam sie z krojeniem schabu na kotlety. I wcale to nie byl lekki sen... Prawie mięsny horror :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozyczynka ja też cierpię na bezsenność. Niestety tylko nocą bo dzień mogłabym przespać . Dobrze,że jutro Syncio ma wolne i zostajemy w domu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No ja w ciągu dnia tez moglabym spac a spac. Czasami jak sie poloze "tylko na pól godzinki" to śpię cale popoludnie a wtedy dopiero jest czuwanie do 5 zazwyczaj aż mój wyjdzie do pracy :P A później śpię do 12 i kolko sie zamyka...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tam bezsensosci nie mam..ale za to wczesnie wstaje..
jak w budziku meza zaciwierkaja ptaszki natychmiast sie budze, siusiu, musze zjesc 1 kanapke buszuje po necie i tak o 8 znow odpadam.. moze jakis nawyk sprzed zwolnienia jak sie budilam o 4.50 do pracy :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Roksana na wstawałm o 4:30 do pracy i jakoś mi nie został ten nawyk ;P A szkoda, bo ile z dnia się ma. Ale ja nigdy nie byłam rannym ptaszkiem ;) A tak swoję drogą do budzika to Ciebie obudzą ptaszki a bardzo często zdarza się tak, że syrena strażacka meeeeega głośna mojego męża nie dobudzi mnie ani jego nawet po kilku próbach ;p
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej :)
Aleście się rozpisały ;) Ponad tydzień mnie nie było i mam teraz spore zaległości z forum.

rikaa z tą szyjka to lepiej dopytaj dokładnie lekarza. Ja niestety mam szyjkę, która skróciła mi się prawie 1 cm i muszę maksymalnie się oszczędzać. Na szczęscie jest twarda, nie ma potrzeby szwów, leki wystarczą, ale prawdopodobnie jak brzuch mi urośnie i dzidzia będzie większa to czeka mnie leżenie na ostatniej fazie ciąży.

Muszę się pochwalić, że poczyniłam pierwsze zakupy :) Mam już część ubranek, ręczniki z kapturkiem, kocyki, zamówiony wózek.

Dziewczyny, a macie jakieś doświadczenie z krwią pępowinową? Któraś pobierała dla swojego dziecka lub zamierza? My byliśmy nastawieni na zmagazynowanie, ale ostatnio nasłuchałam się tylu opinii, że to jest na etapie eksperymentów i już sama nie wiem...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozyczynka, ja też miałam podobną historię z wynikami badań moczu... I podobnie brałam mocz z pierwszego strumienia... Teraz już nauczyłam się prawidłowo pobierać mocz i wyniki mam już prawidłowe :)
Mnie też ostatnio strasznie dużo różnych bzdur się śni. Dziś w nocy miałam 3 sny o zupełnie różnej tematyce, wszystkie baardzo głupie...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej dziewczyny, wczoraj wieczorem zaczal mi brzuch twardniec dość często i dzisiaj postanowiłam pojechać do szpitala. Zrobili mi KTG, lekarka zbadala też szyjkę, która ma 27,8 ale jest zamknięta. Powiedziała, że od długości 2,5 decydują się na zaszyie. Dostałam też luteinę, no-spę, magnez i d*phaston i nakaz bezwzględnego leżenia. Jak brzuch zacznie znowu tak często twardnieć mam wracać do szpitala. Troche się boję ale mam nadzieję, że dotrwamy do końca w domku.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rikka a który tydzień?. Jak moja szwagierka w 7-8 mies (pamiętam, że mały ważył 1,4kg) chyba 33 tydz. miala szyjkę 2,4 i jej gin jej nic nie zalecił, prócz oszczędzania się. A w jakim szpitalu byłaś?.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
byłam na zaspie. Mi powiedziala ze mam bezwzglednie leżeć, może dlatego, że wczoraj co chwile mi twardniał brzuch. Jest to bezbolesne ale w krótkich odstępach czasu...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jestem w 27 tygodniu.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Każdy mówi coś innego... I weź tu zaufaj lekarzom ;|

Nie zazdroszczę Ci tego leżenia... Dobrze, że pojechałaś. Ja bym pewnie jak by mni nie bolało to olała, tym bardziej, ze wszedzie pisze o tym, ze teraz powinnyśmy czuć te skurcze Brixona czy jak mu tam...

Znając zycie jak zaczne rodzić to pojadę na prawdę na ostatnie 5 minut ;p
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi też parokrotnie w ciągu dnia brzuch twardnieje a. Najciekawsze ze nie pamiętam czegoś takiego z pierwszej ciąży
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z tym twardnieniem to dziewczyny dopytajcie sie lekarza czy tak moze byc. mi od ok.26tyg.zaczal twardniec tak kilkanascie, a czasami i wiecej razy na dobe. myslalam ze to skurcze braxtona i tak moze byc. na wizycie kontrolnej powiedzialam lekarzowi o tym, a on do mnie ze moze byc tak 4-5x na dobe,a nie tyle razy. sprawdzil ze z szyjka wszystko ok. kazal bardzo sie oszczedzac, dal luteine i no-spe. powiedzial ze jak nie bede sie oszczedzac to tych skurczy bedzie wiecej i moze mi sie szyjka zaczac skracac i rozwierac. a wtedy to juz srednio, bo szew tylko chyba do 27tygodnia zakladaja, pozniej pozostaje lezenie i nadzieja ze dotrwa sie do terminu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej dziewczyny
jak tam przygotowania do Świąt?;>
mi wczoraj pierwszy raz stwardniał brzuch, ale się przestraszyłam..;/ po za tym to byłam wczoraj w kościele, 2h stania, niestety, ale źle nie było, dziś tylko noga trochę niedomaga;D
o 14 dziś mam wizytę, ciekawe co tam u mojego syna słychać:P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dziś muszę w domu ogarnąć i robić listę zakupów, do tego góra prasowania leży :)
Prezent dla Oli kupiony, tylko coś słodkiego dokupię i będzie super, dziś wieczorem robimy na jutro pisanki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny!
U mnie dzisiaj ruszaja swiateczne przygotowania. Upieke sernik i babke a wieczorkiem zasiadziemy z mlodym do pisanek:) jutro z rana zabieramy bagaze i jedziemy do domu mamy pilnowac psow i kotow co by z glodu nie padly podczas jej nieobecnosci;) ale przynajmniej mamy ogrod do dyspozycji:) prezenty gotowe, mlody dostanie rower pierwszy i bedzie smigal. W poniedzialek jeszcze sie kuzynka z rodzinka pojawi moze jak pogoda dopisze to grila zrobimy. No a we wtorek mama wraca i ja do bloku sie wroce... oby pogoda byla!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja juz sprzątanie mam za sobą. Ale jakoś szczególnie zie nie staralam bo w nast tyg będą wymieniali mi okna i od nowa to samo...
Ale rzeżuchę czuc wszędzie :D
A dzisiaj musze ogarnąć święconkę. Pierwszy raz dla mojej rodzinki :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też w tym roku robię pierwszą święconkę. A sernik i babkę zamierzam jutro piec:) My dzielimy się z siostrą i bratową przygotowaniami więc nie jest tak źle.

Za to dzisiaj odbieramy klucze do naszego nowego mieszkanka. Więc będzie co świętować :)
A USG mamy 22 zaraz po świętach i nie mogę się doczekać.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my na święta wyjeżdżamy w rodzinne strony, wczoraj upiekłam pasztet, a jak dojedziemy to porobimy sałatki, ciasta i upieczemy mięso. Jutro wyruszamy z synkiem na święcenie jajek :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No ja mam akurat z tym dobrze, ze na śniadanie pójde na gotowe ;p A w lany Poniedzialek mamy w domu chrzciny więc też z samymi świętami (ze strony kulinarnej) nie ma za duzo zachodu, bp wszystko na chrzciny jest przygotowywane.

No a mnie za to złapała choroba ;/ Zawsze coś. Najlepsze jest to, ze mogę zmarznąć, może mnie przewiać i co tam jeszcze chce i nie zachoruję, a wystarczy jedno kichnięcie i już jestem chora.
Także cebulo, miodzie i czosnku nadchodzę ;p

No i się pochwalę. Zamówiłam koszulę do szpitala ;) Co prawda miałam już ją upatrzoną wcześniej ale miętową i nigdzie miętowego koloru nie ma ;/ Ja mam po prostu szczęście ;p
http://www.lovemum.pl/files/jpg/k/koszulka_do_karmienia_lupoline_koralowa.jpg
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozyczynka bardzo piękna koszula :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny a mam pytanie z innej beczki ;)

Chce kupic pralkę no i bardzo podobają mi się wizualnie firmy Candy?.
Używa któraś z Was taką?. Jak się sprawuje?.

Dzięki zerka ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moj tata naprawial pralki i ponoc candy sa drogie w naprawie i czesto sie psuja. Z drugiej strony mama ma zmywarke candy i jest ok... moze na jakies fora zajrzyj? Ja mam whirpool pralke ladowana od gory i jestem zachwycona:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeszcze chcialam sie pochwalic ze upieklam juz sernik i babke!:) wyszly swietnie:) babka pachnie cytrynowo i jest puszysta az sie nie moge soczekac jak ja zjem;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam też Whirpool ładowaną od góry i jestem zadowolona, mam ją już 6lat, moja siostra też ma taką i też jest zadowolona.
Słodkości dla Oli kupione, jajeczka ugotowane, zaraz bierzemy się za malowanie.
Koszula super, bardzo takie lubię.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czytalam fora ale ile osób tyle opini... Amiki nigdzie nie polecają a ja mialam dwie i bylam zadowolona. A podoba mi sie jeszcze srebrna Siemensa ale 2500 to troszke dużo...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rozyczynka - ja mam pralke Candy - 3 rok leci jej teraz, ładowaną od przodu wsad 7kg głębokość 37 cm chyba. I jestem zadowolona - póki co nie popsuła się :P Rzeczy dopiera, ma sporo programów (włącznie z takimi w stylu pół wsadu, czy pranie ręczne na którym prałam nawet suknię ślubną z ozdobami :P)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki dziewczyny ;)

Mnie dzisiaj wg cos rozłożyło i rano miałam straszny katar. Posmarowałam sobie nos w środku maścią majerankową kilka razy i mi przeszło. Jakby któraś miała problem to szczerze polecam ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też mam whirlpool ładowaną od góry mimo , że mi odradzano i proponowano zakup Electroluxa. Jestem zadowolona - odpukać!
Candy ponoć wadliwe ale ile ludzi tyle opinii :)

Wy już jaja malujecie a My nawet nie mamy ugotowanych ..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewik nie martw się ;p Ja też nic nie mam i pewnie dopiero jutro ogarnę święconkę ;p

Chchialam kupić jakiegoś baranka czy coś ale mój M nagle ma dzisiaj pełno spraw do załatwienia i zabrał mi samochód ;/ I chyba zakupy też na jutro będzie trzeba przełożyć ...
Niestety spacery piesze to już nie dla mnie ;(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozyczynka ja też mam pralkę whirlpoola 3 rok ładowana od góry i też jestem bardzo zadowolona:)

I bardzo ładna koszula ja muszę poszukać sobie jakiegoś szlafroczka do szpitala:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam pralke siemens i jest super :) cały sprzet kupilismy siemensa oprócz piekarnika i ten piekarnik to był najwiekszy bład mamy elektroluxa i jest beznadziejny na maxa :/
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No chyba zdecyduje sie na Siemensa bo moja upatrzona jednak kosztuje 1900 więc da się przeżyć ;p
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam cały sprzęt elektroluxa i jest rewelacyjny, piekarnik też, ale oczywiście zależy od modelu. Pralkę mam Samsunga i jestem póki co zadowolona działa już ponad 4 lata a jak kupowałam to też mówili, że max 2 lata podziała. Także opiniami to tak do końca się nie sugeruj i tak wszystko zależy jaki egzemplarz Ci się trafi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam wieczornie. .
taka piekna dzis pogoda a caly dzien bolala mnie glowa..
wróciliśmy z zakupow kolo 20 i sie polozylam.. wzielam paracetamol i teraz wstalam na szczęście - przeszlo..

a no dzis moja mała popoludniu dawała ladnie;) lezalam odslonilam bluzke i dwa kopniaki bylo czuc i widac :)

No a jutro smigamy do kosciolka.. po kosciele pojedziemy na cmentarz do mojego taty i wracamy.. salatka i schab czekają :)

Co do sprzętów. . My mamy wszystko boscha i jestem mega zadowolona :)
Tylko plyte gazowa innej firmy ale nie wiem jakiej :/

Mam nadzieje ze teraz uda mi sie zasnac :) dobranoc..

no i mamusie Wszystkiego najlepszego , latwego przetrwania, lekkiego porodu i przede wszystkim zdrowych maluszkow :)

image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystkie chyba bardzo pochłonęły świąteczne obowiązki ;)

Wesołych Świąt Brzuchatki ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja dziś w kościele z koszykiem, wracając zahaczyłam o lumpeks a miałam tam nie wchodzić no i kupiłam sobie bluzkę ciążową i kilka ubranek dla maleństwa super Disneya za ok 10zł za sztukę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Również życzę wszystkim Wesołych Świąt i Mokrego Dyngusa :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozyczynka koszulka super :)
Ogarnęłam już wszystko, sernik, mięsko, sałatka, jaja faszerowane i w sosie tatarskim. Miałam robić babkę ale jakoś czasu i chęci zabrakło ;/
Prezent na zająca dla Amelci spakowany.

roksana.s moja mała też mi daje od samego rana. Co tam, że sobota ;)
Kopie i szaleje okropnie no mój mąż też dzisiaj pierwszy raz poczuł kopniaki hihi :)

Wszystkim życzę zdrowych i spokojnych Świąt i Mokrego Dyngusa
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wesołych Świąt Dziewczyny!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wesolutkich świąt dla mam i dzieciaczków :))))))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepszego dziewczyny ;) dla Was i Waszych rodzin
image



image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych :)
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
halo, halo dziewczyny pewnie jeszcze świętujecie :)

my wróciliśmy z rodzinnych stron, uwielbiam święta takie spokojne, radosne, bez zgrzytów i niesnasków w rodzinie. Było super :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej Dziewczyny:) wszystkiego dobrego dla Was już po świętach! Szybkiego porodu i zdrowych, radosnych dzieciaczków:)
U nas też spokojnie, duzo jedzonka i radości:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj duzo jedzonka hehe :)
A teraz trzeba wrócić do normalności :)
Jutro ruszam na wyprawę kupić jakaś sukienkę bo wkoncu w sobotę ide na te wesele.. Jak nie dostanę to chyba umrę :(

A w czwartek już idziemy na 4D :)) oby nasza piękna córeczka ładnie sie do nas odwróciła buźką :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja w czwartek też mam wizytę. I oczywiście nie mogę się doczekać ;D

Gdyby takie święta były częściej to pewnie ważyłabym z 33+ ;p

Mój malutki daje mi tak czadu, ze szok. Żebra to jeden wielki siniak. Żołądek boli nawet jak przyciskam. W nocy nie śpię i chodzę jak zombi... A jak mi się uda zasnąć to mam porąbane sny i tak w kółko... Jak tu nie zwariować ;p
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamy juz 380 chyba postów, dlatego tez postanowiłam nowy wątek założyć. Dziewczyny możemy sie umówić ze tak koło 200 postów będziemy nowe wątki zakładać? Bo te juz jest bardzo długiiiiii ;P

Zapraszam do nowego :

http://forum.trojmiasto.pl/Mamy-lipcowo-sierpniowe-2014-cz-9-t537060,1,160.html
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

otworzyć firmę ?? (34 odpowiedzi)

Hej! Pewnie część pomyśli, o co ona pyta na tym forum, ale... jedno z drugim ma wiele wspólnego....

okulista dziecięcy pilne (20 odpowiedzi)

gdzie mogę udać się z dzieckiem z 8 latkiem do okulisty , potrzebuje bardzo dobrego- młody ma...

Jak nauczyć roczniaka spania w łóżeczku? (91 odpowiedzi)

Nadszedł TEN moment... ;P czas na wyprowadzkę z naszego łóżka... jak to zrobić?...

do góry