Widok

pytanie do dziewczyn które kupują np. pół świniaka

tak się ostatnio zastanawiam bo jesteśmy typowo mięsożerną rodziną (mąż na obiady praktycznie nic innego nie je), że sporo bym zaoszczędziła na mięsie kupując np. pół świniaka

tylko jak to jest, czy musicie to mięso rozebrać same i skąd wiecie jak to zrobić?
i gdzie takiego świniaka można kupić i za ile?

z góry dzięki! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dołączam się do wątku hehe ;))
mój mąż tylko mięso by jadł na obiad ;DD

chcieliśmy kupić takiego świniaka ale ja nie mam pojęcia jak się za niego zabrać, gdyby był po porcjowany byłoby fajnie ;D
Ale nie wiem gdzie takiego kupić hehe
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
można kupić na hali w Gdańsku lub podejść do mięsnego czy coś takiego oferują. a jak się rozbiera to nie wiem bo to robią moi rodzice kupuj albo na hali albo na rynku przy stadionie żużlowym
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiecie co moi rodzice kupują od znajomych ze wsi maja oni miesko dobre badane i dostaja pół świnki i w domu sami ją rozbieraja na części :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moi rodzice kupowali świniaka u gospodarza na wsi, tam również był rzeznik który świnkę patroszył, całego świniaka zabierali do domu, sąsiad który znał się na tym, przychodził i kawałkował. do dziś pamiętam zapach wytapianej słoniny na smalec i wydłubywanie oczu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja kupuję co ok 3 miesiace, z ubojni herold w zblewie,,,i mają mięsny kolo reala na kołobrzeskiej , za 1kg liczą 9,30zl,,, za 40 kg wyszło niecale 400 zł,, rozebrany oczywiscie,,ja tylko porcjuje,,
imageimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
9,30 omg tak drogo ;-(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
jesli z głową to 9zl,,,,ale jakos nie mam ochoty w oczy jej patrzec,,,wiesz niby 9,30 to duzo,,ale w miesnym za karkówkę czy schab zapłacę wiecej,,a tu mam i na mielone i na gulasz i schab i boczek i szybke, i golonke,,wiec duzo nie duzo,,ale oplaca mi sie to
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zgadzam się z kasia0075 ze 9.30 przy cenach w sklepach to dużo ?? rodzice jak mi dają to mam całą zamrażarek na paręnaście obiadów mam z głowy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokładnie ten sklep Herold jest w falowcu na Kołobrzeskiej 42 ;) koło przejścia pod falowcem ;) http://www.herold.net.pl/index.php?page=sklepy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam pytanie - a robiłyscie własne wędliny z tego świniaka ??
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja szynkę piekłam do kanapek ,karkówkę, boczek :)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
swego czasu zakupy mięsne i "wędlinowe" ;) robiłam tylko tam :] dopóki nie nacięłam się kilka razy ;)

moja Teściowa od kilku lat kupuje tylko u Herolda (ale w Zblewie) i uważa, że mają najlepsze mięso i wędliny ;)

pół świni nigdy nie kupowałam u nich - bo musiałabym mieć jeszcze jedną szufladę w zamrażalniku żeby się pomieścić (albo i dwie, bo teraz 2 mam wypchane)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
bo się zastanawiam czy rodzicom nie kupić zamrażalki i raz na jakiś czas kupić takiego świniaka obrobionego i mama porobi szynki boczek i podzieli mięsko ;)
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie namówiła sąsiadka i powiem szczerze, że juz drugi raz zamówiłam. W Gdyni na hali jest za 9,50 kg mam go poćwiartowane natomiast muszę sama go rozebrać. Taka 40sto kilogramowa półtusza starcza mi na 3 miesiące. Więc oszczędności są z tego tytułu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a słuchajcie co to znaczy obrobic ??:D sorki za pytanie ale nie mam pojecia :P
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my kiedyś kupywaliśmy w mięsnym we Wrzeszczu pod filarami. ceny już nie pamiętam ale opłaciło się no i masz możliwośc wyboru, przód czy tył, chude czy trochę tłustsze. a obrobione to podzielone na części. karkówka, szynka żeberka. wszystko w kawałku a ja w domu tylko porcjowałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
albo kupujesz swiniaka całego, połówkę zabitego bez wnętrzności, ale nie rozdzielonego, albo jest opcja z obróbką czyli oddzieleniem schabu, karkówki, golonki itp, czasem nawet zmielą mielone. Ja wolę takie obrobione ale bez wersji mielonego bo ja z biodrówki zrobię gulasza oni mi to na mielone przerobią. Ostatnio nawet dokupiłam indyka i uwędzili mi polską kiełbasę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ina,gdzie kupujesz?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
robimy kiełbasę zwykłą biała szynkę peklowaną mamy wędzarnie to też wędzimy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
kupujemy pół świniaka od lat, przez ten cały czas cena oczywiście się zmieniała ale ostatnio za ok 40 kg mięsa płacimy najwyżej 280 zł.

świniak jest zabijany w ubojni i rozbierany na większe kawałki tzn np schab jest w dużym kawałku z kością i dzielimy tak jak chcemy, tak samo karkówka, szynka itd., sami przygotowujemy mielone.

mięso jest oczywiście badane i przez tyle lat nigdy nic sie nie stało.

nie wyobrażam sobie kupować mięsa po takiej cenie jaka jest np na hali targowej czy też w sklepach mięsnych.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ale gdzie kupujecie te swinke
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny, ja mam mieszane uczucia, bo ostatnio "na spółę"z siostra kupiłyśmy pół świniaka, i niby wszystko ok, wychodzi te około 9,5zł za kg, ale w tym jest i skóra i słonina i kości ...i ja jakoś tak nie do końca umiem to przeliczyć czy to mi się opłaca.
Co robicie np z głowizny , skór,które przecież sporo ważą , no ze słoniny to wiadomo, przetopi się na smalec, kości np na zupę czy u mnie dla psów też ok, ale jakosnie jestem pewna czy na tym się faktycznie taniej wychodzi,
Może ja jakoś żle to licze?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Alicja - mam takie same mieszane uczucia jak Ty ;) bo właśnie kości i skóra mocno podbijają wagę :P Też jestem ciekawa ile wychodzi wagowo czystego mięsa :]

w sumie raz kupowaliśmy pół świniaka - i to jeszcze na pół z moim Wujkiem ;) W czasach, gdy jedliśmy więcej drobiu :]
mojego "przyszywanego" Szwagra rodzice mieli hodowlę świnek :) i od Nich kupiliśmy :]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
mnie kusi, ale po 1) nie mam zamrażarki, a lodówka ma 2 szuflady, raczej pełne, po 2) muszę jeść to co mam, a nie to na co mam ochotę, po 3) podobnie jak Agusia nie do końca jestem przekonana czy tania polędwica zrównoważy drogą skórę. 4) nie mam gdzie wędzić, przetwarzać, nie umiem robić np. salcesonu na zapas. Czyli chciałabym, ale jakoś to rozchodzę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z głowy (+ innych "resztek") można zrobić pasztet, Skóre też przetapia się na smalec. Odkąd kupuję półtuszę wogóle nie używam oleju (a taki kujawski też troche kosztuje). Praktycznie nie miałam żadnego odpadu . Ostatnio właśnie jak już wszystko poporcjowałam to sobie poważylam na wadze. Fakt faktem teraz miałam przerośnietego prosiaka. Podobno powinno sie kupować świniaka do 80 kg lub półtuszę do 40 kg (bo nie jest upaśiony i mniej tkanki tłuszczowej)Wg mnie się opłaca ale to tylko wg mnie.


popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny podajcie namiary i cene gdzie kupujecie swiniaka obrobionego.My zawsze kupowalismy tak w Żukowie ,ale niestety tam już przestali się tym zajmować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a nam sie nie oplacalo...bo ja wole mieso białe no i ewentualnie karkowke.. mielone jest dosc tluste..bynajmniej to bylo ktore mi zrobili..do tego trzeba doliczyc ile pradu zje zamrazalka.. ogolnie to wole kupowac na biezaco.. maz duzo miesa nie je..tzn do kazdego obiadu tak,ale nie duze porcje to w sumie nam sie nie oplacalo..
kosci bylo mega duzo.. no a ja nie bardzo lubie zupe na takich kosciach wiec ciagle je trzymalam w zamrazalce,az je wyrzucilam bo ile mozna..

trzeba to sobie przekalkulowac na spokojnie..
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam mam pytanie mogła by pani podać mi namiary mieszkam we Wrzeszczu i też uważam że 9,50zł to dużo szukam tanio będziemy wdzięczni za pomoc email: madziuszka83@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłam pod filarami w mięsnym i 10.50zł za kg troche drogo ponad 400zł za półtusze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
właśnie w czwartek odebrałam pół świniaka, akurat nie ja płaciłam za tę połówkę ale koszt to 380 zł ale...... świniak był duży więc za ta cenę mam 60 kilo mięsa i kompletnie nic z tego mięsa nie "odpadło" tzn wszystko przerobiłam :)

część poszło na mielone i galaretę, schabowe podzieliłam i poporcjowałam, karkówka również itd z resztą mięsa.

aha........ w ten koszt weszlo oczywiście tez badanie mięsa pod kątem czy nie zatrute, zdrowe itd.

także według mnie jest to oplacalne :)

oczywiście nie jemy non stop wieprzowiny, dokupuję kurczaka i często robie tez obiady bezmięsne lub zupy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ok ale powiedz gdzie kupujesz to mięsko ,bo ponad 400 stówy to dla mnie za dużo ale za 60 kilo mięsa 380 zł to jest ok ,mogłabyś napisać gdzie kupujesz ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
jak coś możesz na madziuszka83@o2.pl mi napisać ,lub tu jak coś ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzisiaj byłam na hali w Gdańsku i się okazało ceny to mają z kosmosu od 9,5zł za kg półtuszy do 13zł za kg wiec proszę o podanie gdzie wy kupujecie.Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny pilnie strzegą tajemnicy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Warto podzielić się czasem info :) czekam cierpliwie na odpowiedz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy warto kupowac 30-40 kg aby zaoszczedzic pare zlotych? Nie lepiej co kilka dni miec cos swiezego? A najlepiej przejechac sie do rolnika nawet obcego i dogadac sie z nim. To proste!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest koło Iławy taka fajna ubojnia w Fijewie na dzień dzisiejszy/ 18.03.13/ półtusza 8,40
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u rąbały ta sama cena
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam z kad kupowała pani półtusze pozdrawiam proszę o maila. treolukas@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przesadzone z tymi oczami smacznego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kulinaria

Przedstawiciel Thermomix (70 odpowiedzi)

Szukam przedstawiciela thermomix z Gdańska. Ktoś zna??

Dieta do domu - coś polecicie? (28 odpowiedzi)

Tzw. Pudełkowa. Czy ktoś stosowa,jakie efekty i jaka sprawdzona? - trochę tego jest w Trójmieście.

Ciasta na komunię - gdzie? (9 odpowiedzi)

Polećcie proszę cukiernię (lub prywatną osobę) która upiecze mi w Gdańsku smaczne ciasta, sernik...

do góry