Widok

Agatha

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Agatha Ty wiesz na 100% !
dlaczego nie ma już na gazecie forum Hashimoto?
co z nim zrobili czekałam na odpowiedź ?! a teraz ..... :(

image[/url]

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Uff, już myślałam, że grupka obrażonych doktorków wreszcie dopięła swego i forum zlikwidowano. To musiał być jakiś chwilowy problem (zdarza się na gazecie), bo jednak jest:

http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24776
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiedziałam,że bedziesz wiedziec! wielkie dzięki!

image[/url]

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agatha .... hmm i nie odpowiedzieli mi tam na gazecie jednoznacznie.
urodze i co od razu zmniejszam dawkę? cholery dostanę! czy mam poprosic o pobranie krwi w szpitalu i sprawdzic pozimom TSH czy czekac na wizytę u endo. i brac tak jak w ciąży? 150mq? nie wiem? endo twierdzi,że w szpitalu POWINNI mi zrobic poziom! powinni.... duże sowo
czy sama sobbie zmiejszyc???

image[/url]

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Apola, oczywiście nie mogę odpowiedzieć Ci inaczej niż "znajdź dobrego lekarza, to Ci wszystko ustali"... Ale wiem, jak trudno znaleźć kogoś rozsądnego. Ja bym przycisnęła swojego endo, żeby mi podał jakąś porządną procedurę albo szukała nowego.

Napiszę to, co ja wiem o tarczycy w ciąży (pamiętaj, że jestem totalnym laikiem, to wszystko zlepki informacji wyczytanych i zasłyszanych z różnych źródeł).

Zapotrzebowanie kobiety na tyroksynę rośnie bardzo w pierwszym trymestrze. Trzeba wtedy pokryć również zapotrzebowanie dziecka (często dawki muszą być bardzo duże, bo niedoczynność została wykryta niedawno, kobieta ma niedobory tyroksyny w tkankach i organizm ciągnie hormon jak szalony, aby właśnie te tkanki nasycić). W drugim trymestrze zwykle podejmuje pracę tarczyca dziecka, zapotrzebowanie kobiety na hormon może zmaleć.

Aby stwierdzić, czy nie przedawkowałaś trzeba zbadać poziom ft3 i ft4 (zwłaszcza ft4). Możesz czuć też objawy nadczynności. Nie mam pojęcia, czy szaleństwo hormonalne zaraz po urodzeniu dziecka nie zaburza jakoś wyników... Ale nie wydaje mi się, żeby zaraz po narodzinach dziecka trzeba było gwałtownie (i z zasady) zmieniać dawkę leku. Chyba będziesz mieć na to kilka dni. Zawsze też, jeśli będziesz mieć jakieś nieprzyjemne objawy podobne do nadczynności, to możesz sama zmniejszyć dawkę, a nawet odstawić lek na kilka dni (bo będziesz mieć mały zapas w tkankach). Oczywiście mówię o bardzo krótkim okresie, w którym już następnego poranka zrobisz sobie wyniki i umówisz się "na jutro" do lekarza.


Reasumując - wydaje mi się, że dawka leku z końca ciąży i początku połogu wcale nie musi się różnić. Tak czy inaczej, wydaje mi się, że na dopasowanie dawki bedziesz miała kilka dni. Jeżeli w szpitalu napotkasz na jakieś wielkie przeszkody w badaniu krwi, to spokojnie sobie bierz dalej taką samą dawkę, patrz czy nie masz nagle nadczynności i zbadaj się na spokojnie po powrocie do domu.

Powodzenia! Ja bym się specjalnie nie martwiła - znasz już swój organizm i potrafisz dostrzec, czy nie dzieje się coś niepokojącego, a tyroksyna to nie jest lek, którego mały nadmiar lub mały brak w kilka dni dokopuje strasznie tarczycówce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam.
do endo ide za tydzień 17.09 "przycisne" go trochę!
ja przez całą ciążę miałm niske TSH 9-w porywach do 13 dawka zwiększana co 2tyg przysadka całkowicie zabkokowana 0,02 ft4
w 8 miesiącu już dawki nie mógł zwiększy za mocno bo "młoda" musi nabrac trochę masy w przeciwieństwie do mamy. czuje ze poziom jest nisko. w środę zrobie bad. i zobaczymy.
ale dziekuję Twoja odpowiedź dała mi troche do myslenia i doszłam do rozsądnych wniosków.
tylko spokój... :)
a tak jeszcze zapytam do kogo Ty chodzisz?
Pozdrawiam.

image[/url]

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Apolciu kochana :) już włączam gg :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Ile kasy na 18-tkę ? (131 odpowiedzi)

Jak w temacie mąz jest chrzestnym .

Co na prezent dla babci na 80lat?? (38 odpowiedzi)

dajcie jakies pomysly na 80 ur dla babci, max do 100zl.

Czy jechać z półrocznym dzieckiem na wakcje za granice? (27 odpowiedzi)

dziewczyny pomóżcie, mam dylemat. We wrześniu z narzeczonym mamy ślub, nasza córeczka będzie...

do góry