Widok

Antybiotyk i wysoka goraczka

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Od wczoraj rana moja córcia jest na Augmentinie. Miała kaszel,katar,temperaturę powyżej 38 stopni i mimo że osłuchowo czystko to zdecydowaliśmy się na antybiotyk (zwłaszcza,że ja byłam chora i bardzo gorączkowałam)

Od wczoraj od 18 gorączkuje bardzo wysoko bo powyżej 39 stopni,w nocy było 39,9 bardzo słabo zbija nam Paracetamol więc dziś kontaktowałam się z pediatrą i mam podawac na zmianę z Nurofenem.

Przyznam się,że troszkę zaczynam panikowac, bo co spadnie to za 2-3h znów skok do 39.

O 14 dałam Nurofen i spadła nawet do 37,5 teraz znów 39,4:( podałam Paracetamol.

Pediatra mówiła,że jak bardzo się niepokoję to mogę podjechac na izbę do szpitala ale żeby byc cierpliwym bo to dopiero 3 dawki antybiotyku.

Sama nie wiem co robic,z jednej strony nie chciałabym panikowac a z drugiej boję się nocki zwłaszcza że zostaję sama bez męża:(


A czy Nurofen mogę podac więcej niż te przepisowe 3 razy na dobę???
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
od momentu podania antybiotyku dziecko moze gorączkować jeszcze przez 3 dni wtedy zaczyna dopiero działać antybiotyk tak mi powiedziała pediatra ostatnio mój mały też był na augumentinie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
a co do gorączki radzę podawać co 4 h czopek paracetamol jak goraczka spanie to za 4 h podać znowu i to bez wzgledu czy jest niska temperatura gorączki czy wysoka
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Czopek lepiej zbija niż syrop?
Przyznam się,że myślałam o czopkach ale moja mała strasznie mi się buntuje na czopki:(

No właśnie tak sobie tłumaczę,że antybiotyk nie działa od razu (sama kilka dni temu to przerabiałam) ale jak widzę że znów jej rośnie to aż mnie żołądek boli z nerwów:(

Pewnie w szpitalu nic mądrzejszego nie powiedzą a dla dziecka to dodatkowy stres:(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
mam małe dziecko z gorączką ząbkuję podaje na zmianę czopek i syrop od gorączki tak jest już 5dni
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiesz co, może ten antybiotyk po prostu nie jest potrzebny... Na dwoje babka wróżyła...

Dzieci mojej koleżanki właśnie ostatnio wysoko gorączkowały - 3 dni, gorączka dochodziła nawet do 40 stopni. Leki na zbicie temp. nie działały, robili chłodne kąpiele i okłady.

Lekarz stwierdził grypę i powiedział, że teraz mnóstwo dzieci tak choruje.

Na wirus antybiotyk nie działa...

Pewnie, że jak jesteś zaniepokojona, to warto jeszcze podjechać na IP, albo wezwać lekarza... Ale lekarz nie mówił, że to może być wirus?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Asiula rob zimne okłady na watrobe,sprawdzony sposob ja mam takie saszetki zelowe z apteki zamrazam to i zawijam w pieluszke tetrowa i przykładam wląsnie w miejsce gdzie jest watroba,tego sposobu nauczyły mnie pielegniarki w szpitalu :) powodzenia
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Asiula,jaki pediatra diagnozowal Twoje dziecko?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
O wirusie pediatra nic nie wspomniała...

Fakt jak to sprawa wirusowa to nam antybiotyk nie pomoże.


Dr Stępińska na Chałubińskiego a czemu pytasz?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kąpiel robiłam,okład ma na czole teraz bo śpi... jak nie śpi to strasznie trudno współdziałac z moim dzieckiem:(
Nawet zmierzenie temperatury czasami wymaga ode mnie sporych pertraktacji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
taka temperatura wysoka może być od infekcji gardła, wiem bo moje dzieci właśnie to przechodziły. Słyszałam że ponoć teraz taki wirus panuje że dzieci mają wysoką gorączkę i czerwone gardło a pucka oskrzela czyste. Podawaj na zmianę paracetamol z nurofenem oraz rób okłady zimne na czoło to pomaga zbić temperaturę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Asiula moj Bartek juz po goraczce i tez mial wysoka ale na szczescie leki pomogły.

teraz musimy sie niestety inhalowac i podawac takze inne leki.

eh. znowu choroba u nas.

Zdrówka dla Natalki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki dziewczyny,w takim razie na spokojnie powalczę jeszcze nockę i zobaczymy co jutro dzień przyniesie.

W sumie to dopiero jedna doba minęła z taką wysoką gorączką...

Aleksandra oj te choróbska,dla Bartusia też zdrówka niech nam się dzieciaki wykurują do 27-go...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mojej małej taka sama temp. byla przez 2 doby - pozniej wyszedł ząbek i mała dostała zapalenia oskrzeli, teraz podajemy agumentin i w miedzyczasie nie miała temp.

moze u was tez zabki? chociaz slyszalam ze od zabków nie powinno byc takiej wysokiej temp, ja podaje czopki bo omijaja wątrobę, ew. w nocy syropek (nurofen) zeby nei budzic malej i nie meczyc czopkiem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas o samo, w sylewstra zagoraczkowal do 39 zbilam nurofenem, w nocy prawie 40 pojechalismy na pogotowie,, crp troche podwyzszone wrocilismy do domu w niedziele pojechalismsy znowu , zaczelu mu siniec od gooraczki paznokcie i nas zostawili w szpitalu na tydz bo zdazyl sie odwodnic tak ze prawei mdlal miimo ze pil dosyc duzo, masakr, lecial prez rece w ciagu 24 h rozwineal sie taka anigina z zapalenie oszkrzeli ze czopy mial jak platy wosku, masakra, nawte podalczyli go do monitoru serc, jest bardzo zjadliwy wirus wiec elpiej miej reke na pulsie
OSOBISTY TRENER FITNESS, ODCHUDZANIE, kształtowanie i modelowanie sylwetki, zajęcia indywidualne,diety,zapraszam, tel.695519424,fitness-ola@wp.pl www.odchudzanieztrenerem.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
U nas chyba już lepiej (tfu,tfu) o 2 w nocy podawałam jeszcze Nurofen i bez temp było do 9 rano ale tylko 38,5 i ładnie spadło po paracetamolu i jak na razie w ogóle nie ma gorączki!

Matko jakie paskudne są te choróbska u dzieci:(
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
"moze u was tez zabki?"

Ząbki mamy już wszystkie w komplecie:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny cały czwartek i piątek było ok.

Dziś znów 38,3:( a wciąż jest na antybiotyku teraz to już zupełnie nie wiem co myślec i jeszcze pediatry nie ma dziś w przychodni:(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
w sumie nie jestem lekarzem, ale właśnie leżę w łóżku z towarzystwem augumentinu i z anginą.

ale lekarka podkreśliła, że NIE WOLNO łączyć paracetamolu z ibuprofenem (a ma go m.in. nurofen) ponieważ coraz częściej dochodzi u ludzi do zapaści lekowej...

więc ja bym została przy tym leku, który lepiej zbija gorączkę w waszym przypadku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
bzdura! Gorączke u małego dziecka NALEŻY zbijać podawając naprzemiennie paracetamol i ibuprofen co 4h.
Zapaści to dzieciak może dostać jak będziesz czekała 8h po podaniu paracetamolu a gorączka będzie rosła.
W skrajnym przypadku kąpiel w wodzie o temp. 2 stopnie niższej niż temperatura ciała i zimne okłady na stopy, kark, dłonie i brzuch po kąpieli. Nie należy to do najprzyjemniejszych dla dziecka, więc to już skrajność kiedy gorączka przekracza 40 stopni i nie chce spaść.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie mój syn bierze antyb od srody i gorączkę ma już 6 dzien ???? Nie wiem co jest grane ???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłam kiedyś u starszego lekarza - pediatra cieszący się uznaniem. Powiedział mi takie zdanie: leku przeciw gorączce nie da się przedawkować i zalecił podać syrop od gorączki a jeśli nie ustąpi w ciągu dwóch godzin to poprawić następną dawka. Tylko ważna informacja: jeśli podajesz nurofen lub inny na bazie ibuprofenu to po dwóch godzinach możesz podać coś na bazie paracetamolu. I odwrotnie: jeśli najpierw podajesz paracetamol to po dwóch godzinach możesz podać coś na bazie ibuprofenu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Zapchany nos, zatoki?? 3 latek, co do inhalacji?? (74 odpowiedzi)

Witajcie. Moja córka (3l) ma od tygodnia "zawalony" nos, może zatoki nie wiem. Chcę "poruszyć"...

Nie mam ochoty na seks przy tabletkach antykoncepcyjnych (19 odpowiedzi)

Witam. Czy ktoś również dostrzegł u siebie taki problem? Dodam,że z tabletek nie zrezygnuje bo...

Ile kasy na 18-tkę ? (131 odpowiedzi)

Jak w temacie mąz jest chrzestnym .

do góry