Widok

Biegunka u 1,5 rocznego dziecka.

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witam, moja 1,5 roczna corka ma biegunke od 3 dni.
Starsza przywlokla cos chyba z przedszkola bo 5 dni temu wymiotowala a teraz mlodsza zalatwiona :/
pierwszego dnia rowniez wymiotowala a teraz juz ma tylko biegunke.
Temperatury zadnej nie ma...
Podaje jej duzo plynow, probowalam dac ORS 200 ale nie chciala i miala po 1 lyku odruch wymiotny :/
smekty tez nie chce :/
macie jakies jeszcze sposoby?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nas zawsze ratował ENETEROL. Na dodatek jedna kapsułka. Wysypujesz na łyżeczkę- mieszasz z czymkolwiek- najlepiej z wodą. Miesza się kiepsko, ale jakąś maleńką szpatułką, po tym jak "nasiąknie" - musi się udać:) Zdrówka życzę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Enterol można też kupić w saszetkach, nie trzeba się męczyć z kapsułką.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki dziewczyny :) wysle po pracy meza do apteki, niech kupi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A dziecko ma apetyt? Chętnie je? Może warto podać takie produkty, które wspomogą zahamowanie biegunki, np. jagody czy borówki (jeśli masz)? Dobry jest też rozgotowany ryż z marchewką i czekolada :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jak ma apetyt to chrupki kukurydziane i wyjątkowo w takich przypadkach słone paluszki,sól zatrzymuje wodę w organiźmie, kisiel.Bardzo dobry jest też przecier w sloiczkach Gerbera jabłko jagoda.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przechodziliśmy przez to samo tez w wieku 1,5 roku. Smecta po troszku przez strzykawkę, enterol w saszetkach, ryż z marchewką, duuuuużo wody i udało się jakoś przetrwać 4dni. Orsalitu też nie dałam rady przemycić.
Musisz pilnować by maluch się nie odwodnił to najważniejsze.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ugotowalam marchwianke i ryzowa to zjadla po 4-5 lyzeczek
probowalam dac jej banana ale nie chce
za chrupkami nie przepada
dalam jej dzis 2 kostki gorzkiej czekolady to zjadla ;)
wyczytalam tez sok z aronii jest dobry na biegunke wiec podaje bo mam wlasnej roboty
ogolnie cora jest niejadkiem wiec teraz tym bardziej jest mi ciezko cos jej podac... mleko modyfikowane za to by ciagle pila ale teraz ograniczam
dobrze ze chociaz duzo pije... no i broi jak zawsze ;) wiec nie jest zle ;)

a ten enterol to jak podawac? mozna w mleku rozpuscic? ma on jakis smak?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja orsalit przemycam z jogurtem owocowym albo mm. Zjada chetnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak moj w podobnym wieku miał biegunkę, taką że nawet jeśli coś zjadł czy wypił to i tak zaraz szło dołem to pediatra ze szpitala powiedziała żeby pił. Wode. Jak nie chce jeść nie musi, tych różnych specyfików też nie wmuszać. Nam polecila smecte jedynie ale synek nie chcial pic tego. Podobno dziecko w tym wieku nie odwodni sie tak szybko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Przechodziliśmy to samo. Starsza coś przywlokła z zerówki (sama tylko wymiotowała 3 razy) a młodsza 13 m-czna walczyła z biegunką. Z zaleceń pediatry: 2x1 dicoflor (albo inny probiotyk), 1 saszetka smecty na dobę w 3 dawkach podzielonych - konieczność podziału potwierdziła też farmaceutka i 1x1 enterol. Orsalit tylko w razie braku apetytu. No i dużo picia. Ja smectę dawałam z jogurtem na łyżeczce. Enterol ma smak i zapach drożdży więc rozrabiałam w wodzie i dawałam strzykawką.
Zdrówka
ps. u nas minęło po 5 dniach ale poprawa była już następnego po wizycie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja bym mleko na czas biegunki odstawiła.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
niestety córka uwielbia mleko i spać bez niego nie pójdzie :/
ograniczyłam do 2 butelek na dobę

a co lepsze jak wypije mleko to nie zrobi kupy, a jak zjadła 4 łyżeczki zupki czy herbatnika to od razu z niej leci

mąż kupił Enterol, podam młodej jak wstanie rano :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może warto przynajmniej zagęścić mleko kaszką kukurydzianą?

Tylko nie rozpuszczaj enterolu w mleku - mleko neutralizuje działanie niektórych leków, nie wiem czy probiotyków też, ale raczej się nie zaleca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zagęszczam kleikiem ryżowym

hm... czytam właśnie ulotkę i jest napisane, że młodszemu dziecku można podać do butelki z pokarmem

ale może lepiej faktycznie do herbatki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi pediatra kiedyś zalecił pół dawki porcji mm na normalną ilość wody,jeżeli chodzi o soki slodzone w tym aroniowe to nie bardzo bo cukier fermentuję w przewodzie pokarmowym i wzmaga biegunkę-opinia pediatrów,to nie nieprawda ,że dzieci 1,5 roczne się tak łatwo nie odwadniają moje dwuletnie pomimo tego,że wymioty ustały,biegunki sporadyczne i piło to po ok. 4 dniach i tak wylądowalo w szpitalu na kroplówki z powodu odwodnienia,objaw-dzieciak przelewał się przez ręce.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas też działa Enterol, rozpuszczam w wodzie na której robię potem kleik ryżowy. Do tego wszystkiego dodaję jagody w słoiczku gerbera.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dziekuje jeszcze raz dziewczyny :)
Dzis rano podalam corce Enterol i jak na razie przez 4 godziny nie bylo kupki.

a rano po przebudzeniu oczywiscie az pampers byl przelany i musialam ja wykapac bo ubrudzona byla po pachy :/

mam nadzieje ze ten Enterol faktycznie pomoze bo daje nam jeszcze 2 dni a jak nie przejdzie to do lekarza

podaje jej tez Acidolac
na szczescie objawow odwodnienia nie ma, ogolnie nawet nie widac po niej ze cos jej dolega ;) rozrabia jak zwylke ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aaaa i jeszcze w temacie biegunki mogę z czystym sumieniem polecić do pupy maść cynkową
w aptece kosztuje niecałe 2 zł a działa cuda. Od razu gdy zaczęła się biegunka grubo smarowałam pupę i ani przez chwilę córa nie maiła jej obszczypanej co zazwyczaj się dzieje przy oddawaniu luźnych stolców

przez 4 dni zużyłam 2 tubki ale nie ma ani minimalnego zaczerwienienia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i jak lepiej córka się czuje? :) taka biegunka to może trwać nawet ponad tydzień, ważne żeby się nie odwodniła
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
dziękuję, tak córka już lepiej się czuje :) powoli wychodzimy na prostą :)
Enterol i Acidolac pomógł :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spokojnie, ja już kilka razy rozpuscilam w mleku i zaprarlo, nawet w ulotce było napisane, że można rozpuścić enterol w mm...najlepiej na samym początku zrobic 30 ml mleka, wsypać enterol i wymieszać niech całe wypije, bo jak zrobiłam całe mleko, synek nie wypił do końca to najwięcej tam zostało, lekarka kazała w małej ilości mleka właśnie. Rano i na wieczór po 1 saszetce i poprawa była zdecydowana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
spróbuj podać acidolac, można dodać do jedzenia i z nim podać, u nas się zawsze sprawdza, możesz też zrobić marchwiankę, kisiel z jagód
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

u mnie sprawdzona metoda to dobry probiotyk. Podaje córci Diflos, ma dobry skład, w kroplach jest to łatwo jej podac, wspomaga własnie przy biegunkach, bólach brzucha, kolkach, wzmacnia organizm. Mam go zawsze w domowej apteczce , my też z mężem go zażywamy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zawsze i wszędzie enterol! Nie ma sobie równych. Tyle razy ratował naszą rodzinę, że bez niego się nie ruszamy. Nie rozpuszczamy w wodzie, tylko wrzucam sobie i dzieciakom prosto do buzi. Potem popijamy wodą.

Z domowych sposobów marchwianka:
https://matkapracujaca.pl/marchwianka/

Na tej stronie jest dobry przepis.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Jeszcze raz praca.. :/ telemarketing..? (23 odpowiedzi)

Nie wiem czemu, ale nie mogę się zalogować.. :/ później spr na laptopie.. Wcześniej zakładałam...

Amniopunkcja - do osób które już to przeszły (285 odpowiedzi)

Z uwagi na poprzednią ciążę z silnym podejrzeniem wady genetycznej, którą poroniłam w 13...

nnt: ogrzewanie pokoju elektrycznie (11 odpowiedzi)

jak kształtują się koszty, chodzi o ogrzanie mieszkania prądem, mieszkanie 18 m2

do góry