Widok

Częste bóle głowy 10-latki

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Muszę iść z córką na jakieś badania,prześwietlenie itp.. bo skarży się na bóle głowy. W tym wieku to raczej nienormalne..

Czy miał już ktoś taką sytuację ze swoim dzieckiem?
Paulo Coelho

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy:
cieszyć się bez powodu,
być ciągle czymś zajętym
i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie.


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podejdz do okulisty z nią u mnie taki objaw dawała w tym wieku wada wzroku
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miała ostatnio badania i wzrok ma doskonały,więc odpada.. Przyczyna musi tkwić gdzie indziej
Paulo Coelho

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy:
cieszyć się bez powodu,
być ciągle czymś zajętym
i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie.


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Rezonans zrobiony? To najlepszy sposób do sprawdzenia czy przypadkiem cos się nie dzieje. tfu tfu.
radzę wybrać sie do neurologa
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem czy ot tak zrobią rezonans.. No dziś dzwonię do lekarza,lepiej dmuchać na zimne.
Paulo Coelho

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy:
cieszyć się bez powodu,
być ciągle czymś zajętym
i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie.


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam w tym wieku coś podobnego a potem już mi zostało. W moim przypadku to względy dziedziczne, po linii mojej mamy. Dziadek, jego dzieci i ja mieliśmy skłonność do takich bólów.
Jeśli więc u was w rodzinie są takie przypadki, to pewnie to nic niepokojącego ale sprawdzić i tak na pewno należałoby.
:)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest duża poprawa http://www.prestige-vt.pl/dobre-sposoby-na-bol-glowy/ naprawdę polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie, już starej baby;) pojawiły się nagle mocne bóle głowy
Obeszłam lekarzy: okulistę, laryngologa, dentystę, neurologa, ginekologa (bo piguły, więc nie dotyczy)
Badania: TK głowy i EEG
Skończyło sie na stwierdzeniu migreny

Przy dojrzewającym dziecku mogą to też być zmiany hormonalne - córa Twoja akurat w takim wieku jest...
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
oj też tak miałam - silne bóle migrenowe okazały się skutkiem nie noszenia czapki w zimie ;/ teraz też mam takie bóle - ale już sporadycznie... oby okazało się, że to migreny...
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
U mojej córy-też często się zdarza np. wczoraj wróciła ze szkoły. Bóle migrenowe dziedziczne-wcześniej też okulistę sprawdziłam. Warto bez tabletki -sprawdz czy działa jak córa się położy w ciemnym cichym pokoju. Przejdz się do lekarza rodzinnego.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bóle migrenowe.. Mam je od dziecka.. :/

Ale czy to pewne bóle, to potwierdzi lekarz.. Lepiej nie stawiać samemu opini.. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
AgnieszkaS - ja, jak miałam 12 lat, zaczęły mi się bardzo mocne bóle głowy, dochodził światłowstręt i mroczki (które powodowały, że przestawałam widzieć na parę godzin, tzn, widziałam tylko biel. Obeszłam wszystkich lekarza - eeg, psycholog, okulista itd. (rezonansu wtedy nie było) i nikt nie wiedział, o co chodzi. W wieku 17 lat mi przeszło, było to widocznie związane z okresem dojrzewania, nie wiem, czy hormony czy co dokładnie.
Niestety, jedyne, co działało, to położenie się pod kołdrę (żeby było ciemno) i mocne środki przeciwbólowe. Od tamtego czasu nie powtórzyło mi się to.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A może zatoki? niekoniczne musi mieć przy tym katar.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
będę wiedzieć w następnym tygodniu.. Dziś jest spokój , zobaczymy wieczorem..
Paulo Coelho

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy:
cieszyć się bez powodu,
być ciągle czymś zajętym
i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie.


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam też zrobienie badań krwi, bóle głowy mogą być również objawem niedoboru żelaza. Niestety bardzo trudno zdiagnozować przyczynę u dzieci, sama to przerabiam ze starszą córką.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
stawiam na migrene
moja ciocia jak byłąm dzieckiem powiedziałą mi ze na migrene nie ma lekarstwa i i ze minie jak urodze dziecko i tak sie stało od 18 lat nie mam migreny :):)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja mam migrenę od kiedy pamiętam... nasila mi się w stresowych okresach. Jako dziecko najczęściej miałam przed rozpoczęciem roku w szkole, albo przed trudnymi klasówkami. Albo nawet przed radosnymi wydarzeniami, ogólnie emocje.
Wtedy nie było takiej diagnostyki i nie mówiło się o migrenach. Badali mnie, prześwietlali, zalecali spacery i nic to nie dawało. Jednak kilka lat temu przebadałam się gruntownie w tym kierunku (TK itp) i potwierdzono migrenę.
Idź z córeczką do neurologa.
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
U mnie bole głowy zaczęły sie w wieku 8 lat. Identycznie jak u Ajeczki..
Jak miałam 10 lat przebadano mnie wszerz i wzdłuż byłam tydzień w szpitalu.
I stwierdzono bóle głowy na tle nerwicowym nikt o migrenie nic nie mówił
3 lata temu przebadałam sie ponownie - migreny...
Na razie tfutfu odpukać po drugim porodzie złagodniały i to baaardzo, mam nadzieję, że nie wrócą juz w takim natężeniu.
Ja bym sprawdziła oprócz TK, jeszcze
eeg
oczy (ale to już wiesz)
zatoki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja spotkałam się z taką dziewczynką, u ktorej podłożem bólów głowy było wysokie ciśnienie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie migreny również minęły po porodzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I jaka byla u Pani diagnoza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Taj . Moja dziesięcioletnia prawie córka skarży się dość często na bóle głowy. Nie byłam z nią u lekarza, ale ja myślę że to jest czas dojrzewania. Zresztą pewien lekarz na pytanie jakie mu zadałam- czy dziecko w takim wieku może boleć głowa odpowiedział, że tak przecież to taki sama głowa jak u dorosłego. Ale warto zasięgnąć porady lekarskiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Aga, NIE MAMA ZAMIARU CIĘ STRASZYĆ!!!!!!
Masz to tylko wziąc pod uwagę!

Sąsiadki córka , 11 letnia, od stycznia skarżyła się,że boli ją głowka.
Pamiętam doskonale, jak zaglądała do mnie co jakiś czas z wieściami, że lkarze bagatelizują, nie chcą zrobić TK czy MR głowy.

Nawet jeden powiedział,że dziewczynka "dorasta" i stąd te bóle.

Sąsiadka, ma jedyną córcię, po wielu namowach, poszła do neurologa.On zrobił badania krwi, moczu, wsio podstawowe, delikatnie obniżona hemogl, i limfocyty.
Po miesiącu czekania, siła dostała się do szpitala , na badania główki.

Niestety, kilka miesięcy za poźno-córcia jej ma guza , nie wiem dokładnie co i jak, bo przez gardło mi nie przejdzie pytanie co jej jest.
Stan jest ciężki, zanikają jej nerwy , wzrok zaczyna tracić.
Rozgrywa się to od stycznia, czyli 6 miesięcy!!!!!!!!!

Przyczyny nie znają chyba narazie, bo siedzą non stop w szpitalu.

Nie ma co się zastanawiać, ciśnij lekarza ze chcesz skierowania, a jak nie- TK głowy kosztuje 350zł, od ręki w sumie, może 3 dni czekania.
Jak Ci intuicja podpowiada, sprawdź sama.

I nie martw się, może to migrena, jak pisza dziewczyny!
image

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
tez niestety znam przypadek chlopca, ktory w podobnym wieku zmarl na guza mozgu nikt o tym nie wiedzial:((
ale mialam kuzynke co przez caly okres dojrzewania bardzo rosla i miala okropne migreny ale potworne, podobno po Babci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dopiero zobaczylam ze to stary watek.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja mam 11 lat kiedys mnie ciagle bolala glowa i to sie okazalo ze mialam zapalenie zatok i teraz tez to chyba mam bo jak wychodze na zimno to potem mnie strasznie bola i musze isc spac :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja miałam takie bole (mam 19 lat). Lekarz rodzinny zlecił mi "odpoczynek", bo to niby ze stresu + hormony bo dojrzewanie. Mama uparła się i poszlysmy do specjalisty. Okazalo się, że mam totalnie zapchane zatoki i stąd ten ból.... Chodzilam prywatnie. Bylo kilak wizyt,troche to rodziców kosztowało, ale teraz w sumie bo ok. 5-6 miesiacach od pierwszej wizyty w medicus dcl mam naprawdę spokój. Zatoki czuję, że są oczyszczone. Nie tylko ból głowy minął, ale wydaje mi się, ze mam więcej energii, więcej zycia w sobie, bo bylam jak stara babcia wcześniej w wieku 17 LAT!!
Dlatego apeluje do mam - drążcie temat, żeby dzieci nie musialy cierpiec jak ja...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jaką metodą udrożniono Ci te zatoki? punkcje? operacja?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
do kijek
Zabieg fess. Polecam. Przyszłam na zabieg w piątek. We wtorek już byłam w szkole.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie zastanawiaj się. rezonans albo tomokomp.odplatnie.plus okulista i niewiem co tam jeszcze.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

najelpiej udać się na rezonas, ja robiłąm w szpitalu Elbląśka w Lux Medzie, maja najnowszy tomograf komputerowy, więc badanie bezie preceyzyjne a takich objawów nie mozńa lekceważyć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak to jest ból głowy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od pisz mi na pytanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córka tez sie skarżyła czesto w wieku 7 lat. Pediatra od razu kazala pojsc do Okulisty, Laryngologa i Neurologa. Po 3 konsultacjach okazalo sie ze to zatoki :/ Trzeba sprawdzić kompleksowo i nie zwalac na hormony. Lepiej po kolei wykluczyc inne przyczyny pod okiem dobrych specjalistow.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co znaczy ból głowy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od pisz mi na pytanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wewnątrz głowy czuje się coś jakby ucisk, taki pulsujący, lub jakby wiercenie. Miejsca: najczęściej za oczodołami (oboma albo jednym, może być też zamiennie). u szczytu głowy, na potylicy, nad uchem jednym lub drugim.

Przyczyny: np reakcja na zmianę ciśnienia, na odwodnienie, stres, jakieś choroby.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kiedy ból głowy jest poszebny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od pisz mi na pytanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To gorączka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy lekarze potwierdxili ze zatoki powoduja ból, czy miała jakis zabieg oczyszczania zatok?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

dobry okulista w Gdańsku-poradzcie (19 odpowiedzi)

szukam okulisty moja Mała 8 m ma zeza ale nie wiem do kogo pójsc - interesuje mnie prywatnie...

gdzie kupujecie meble dla dzieci? (99 odpowiedzi)

czeka mnie gruntowne urządzanie pokoju córki. Ma 7 lat i czas na wymianę dosłownie wszystkiego....

Piesek interaktywny-warto? (15 odpowiedzi)

Synek sobie zażyczył od Mikołaja,ale nie wiem czy warto. Taki jak on chce kosztuje 150zł,czy jest...

do góry