Widok

Czy zbierać którejs z Was słoiczki po obiadkach?

Rumia Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Na pewno któraś z Was gotuje sama- mi brakuje na to czasu :)- i potrzebuje do przechowywania złoiczków takich pobiadkowych i podeserkowych. Do zamrażania np.
Będę zbierała. Na początek nie będę miała tego dużo ale może po miesiącu się ze 20-30 uzbiera :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
hoooop
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też mogę odkladać dla kogoś :) Mam już sporo (odkładałam z myślą, że będę robić obiadki na zapas.. Ale cienko mi to idzie ;p)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hop hop
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy słoiczki są szklane i mają metalowe nakrętki? Jestem świeżo upieczoną mamą ale już planuję słoiczkować obiadki na przyszłość. Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Słoiczki są szklane i mają metalowe nakrętki :) jeżeli chcesz mogę Ci również zbierać :) kupuję zazwyczaj gerbery 190g więc pakowne. Jakbyś chciała to napisz maila (w profilu) :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czesc,

dziewczyny czy mleko bede mogła zamrażać i przechowywać właśnie w takich słoiczkach?
jeżeli tak, to jestem chętna na nie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mleka nie można przechowywać w szklanych pojemnikach.

Najlepiej kupić specjalne sterylne woreczki do mrożenia pokarmu.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a możesz wyjaśnić dlaczego mleka nie można. Pytam z ciekawości?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Znalazłam takie wytłumaczenie:

Plastikowe pojemniki do przechowywania odciągniętego mleka są lepsze od szklanych nie tylko dlatego, że szklane łatwo się tłuką, lecz również dlatego, że zwalczające choroby białe ciałka krwi w mleku kobiecym bardziej przyczepiają się do szkła, niż do plastiku i przez to mniejsza ich ilość jest dostarczana do organizmu dziecka.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za odpowiedz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja z chęcią przygarnę :) Co prawda ja mam dwie lewe ręce, ale moja mama już rozpoczęła produkcję deserków :>
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej ja moge tez ci zbierac , z tej samej dzielnicy jestesmy w koncu wiec z odbiorem nie bedzie problemu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
super :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, chyba popełniacie błąd.
Piszę "chyba" bo nie jestem doświadczona w robieniu przetworów ale wydaje mi się że słoiczki po jedzeniu dla niemowląt nie nadają się do ponownego użytku.
Próbowałam robić weki i zakrętki nie łapały. Nawet zwyczajnie zakręcić, żeby resztę zawartości przechować do następnego dnia, nie da się szczelnie.
Po prostu te zakrętki i brzeg słoiczka są zrobione jak jednorazowe.

Może więc być tak że narobicie przetworów i one po prostu się zepsują.
image
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmm.. moje kumpela mrozi obiadki i są w porządku (wtedy ich nie trzeba gotować)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No ale spróbuj przyzwoicie dokręcić słoiczek (bez względu na cel). To nie do zrobienia.
Miałabym więc obawy przechowując w ten sposób.
Lepiej poszukać innych pojemników.

Ja klęłam gdy narobiłam jedzenia dla dziecka, zapakowałam do wymytych na cacy i wyparzonych słoiczków a za chwilę okazało się że nie wzięłam pod uwagę że te słoiczki się nie dokręcają szczelnie.
Moje psy pewnie do dziś z sentymentem wspominają tamten dzień, dzień wyżerki.
Po co uczyć się na własnych błędach jeśli można na cudzych? :D
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
:) hehe Tylko ja myślałam, że jak zamrożę, to nie trzeba gotować

No to chyba Aleksandra zrezygnuję z tych słoiczków ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przeżyłam to samo co Sajwer. Narobiłam sie strasznie, a potem okazało się że ani jeden słoiczek nie nadaje się do ponownego użytku. WWWrrrrrrrrrrrr. Tylko ja nie mam psa i wszystko poszło do śmieci :(
To był mój pierwszy i ostatni posłek przygotowany dla dziecka "na zapas".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a nie można wykorzystać do tego celu np. słoików po musztardzie, przecierze pomidorowym czy małym keczupie włocławek?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ja właśnie chciałam napisać że jak nie macie dla kogo zbierać to ja chętnie przygarnę... zaraz sprawdzę te co mam czy z nich jakikolwiek pożytek będzie.

Korba-można w słoikach po musztardzie, aletakich słoików nie wyprodukujesz więcej niż 1-2, góra 3 w miesiącu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zgadza się, te zakrętki nie łapią już

ja nagotowałam pyszności, nazbierałam kilka słoiczków i guzik z pętelką

właożyłam gorące jedzenie do słoików i później mocno zakręciłam i zagotowałam to jeszcze(zapasteryzowałam)
niesttey na drugi dzień otworzyłam to lekko, jedzenie w ogóle nie było zabezpieczone.

polecam więc woreczki do mrożone jan niezbędny, włozyć do pustego garnuszka taki woreczek, wywinąć jego brzegi i nalewać łyżką jedzenie do woreczków, później pręcikiem zabezpieczyć i do lodzi do zamrażalnika
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
te słoiczki nie nadaja sie , nakretki nie lapią

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mrożę w słoiczkach po gerberach obiadki dla mojego malucha. Robię już tak od 4 miesiący i wszystko jest ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cytrynka ma racje. Ja w woreczkach "Gosia" mroze pokrojone warzywa, taka mieszanke na zupe-zima tylko wrzuce do gara, dodam miesko i jest obiadek. A gotowe zupki wlewam do woreczkow na mleko. Sa super-akurat w takim woreczku miesci sie jedna porcja.W Tesco 40szt za ok 25zl.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
w takim razie ja rezygnuję z tych słoiczków :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamo Marty jesli to jeszcze aktualne to chetnie wzielabym te sloiczki, jestem z Wejherowa wiec podjechalabym jak uzbierasz jakas wieksza ilosc?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak chcesz ja mam duuuza ilosc-mialam je oddac do recyklingu-wszystkie umyte w zmywarce i popakowane w reklamowki.Napisz na maila-z Wejherowa masz do mnie 20km
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z tego co mi wiadomo to nie nalezy zamrazac jedzenia w sloikach-cos kiedys czytalam o zminie gestosci pod wplywem niskiej temp. i o rozsadzaniu szkla...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale polozna ze SR mowila, ze super sprawdzaja sie do mrozenia jalowe pojemniczki na mocz. dwa razy tak wlasnie mrozilam obiadki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia masz rację, dlatego nalezy zostawiać ok 1-1,5 cm miejsca od góry.

Tak czy owak słoiczki bedę zbierała i ogłoszę po prostu że mam większa ilość to ktos chętny się znajdzie :)

Narazie jestesmy na etapie zbierania ale moim fruziom najbardziej mleczko smakuje :p

Tak apropo's, ja nie mam problemu z ponownym zakręceniem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
potwierdzam, z ponownym zakreceniem nie ma najmniejszego problemu, tydzien temu zamrozialam na probe 3/4 sloiczka zmiksowanej sliiwki i dzis testowalam na sobie i zjadlam z naprawde wielkim apetytem ;) smakowala dokladnie tak jak wtedy gdy ja robilam, wiec ten sposob jest ok,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale dziewczynom chodzi o to, że nie można zawekować w tych słoiczkach, a nie że nie można mrozić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny ja chętnie przyjmę słoiczki, najlepiej 190 g. Myślę, że ok 10 - 15 szt by wystarczyło.
Gotuje obiadki Młodemu i zamrażam, zakrętki nie są mi potrzebne.
Tylko odebrałabym dopiero ok 10 września bo teraz jesteśmy u babci na wsi ;-)
Gdyby coś mawina@op.pl
[url=http://www.maluchy.pl]image[/url


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moje obserwacje - BoboVita da się ponownie zakręcić, a Gerber nie :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja oferta jest wciaz aktualna-mam mnostwo umytych sloiczkow po obiadkach 190 i po deserkach 130. Wszystkie z nakretkami, glownie Gerber ale troche Bobovity tez jest. Kto chce niech pisze na maila,bo na poczatku pazdz wszystko idzie do recyklingu ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja od 3 msc mrożę właśnie w takich słoiczkach i wszystko jest oki,trzeba tylko pamiętać by nie ładować ich do pełna, musi zostać troszkę wolnego miejsca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam cala siatke sloiczkow po obiadkach i deserkach, moze którejś z was sie przyda, odbior na|Chełmie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ania odebrala dzis ode mnie 150 sloiczkow. Duzych juz nie mam,bo wziela wszystkie. Gdyby jednak ktos chcial male to zapraszam, jeszcze mam i wciaz zbieram, bo nadal kupuje deserki ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny potrzebuje 30 sloiczków z nakrętkami, jeśli któraś z Was zbiera bylabym wdzięczna, mieszkam na Zakoniczynie,
http://vaila.pl/
http://odbiorybudowlane.com.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Majka napisz na maila to wysle Ci moj adres-jak chcesz przyjechac to mozesz zabrac ile chcesz-tylko mam juz same male.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja rowniez mam i male i duze zapraszam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aleksandra27 ja bym chetnie wzieła te słoiczki od ciebie, moge podjechac codziennie popołudniu to jest mój mail karolinkaku@wp.pl
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kasia i Tomus a gdzie od ciebie można odebrac?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A probowalyscie wekowac w sloiczkach hippa? Bo mi sie na pierwszy rzut oka wydaje ze sa ok, zakrecaja sie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,ma ktoś może jeszcze do oddania słoiczki?
image

Fotografia okolicznościowa, sesje dziecięce, portretowe itd.
www.ans-photo.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to ja chyba nie potrafię zakręcać, bo mi się nie udało szczelnie zakręcić, jak zostawiałam pół słoiczka na następny dzień :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiem, że dyskusja przedawniona, ale wypowiem się. To dziwne, że większość z Was nie może dobrze zakręcić tych słoiczków. Ugotwałam mus jabłkowy i jeszcze gotujący się włożyłam do umytych i wyparzonych słoiczkow (i nakrętek) i zamknęłam bez problemu. Tak mocno zaciągnął, że jak po ok. tygodniu chciałam podać Małemu to nie mogłam go otworzyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podaj markę, rodzaj i wielkość słoiczka, bo nie chce mi się wierzyć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po daj źródło tych rewelacji i przez kogo były prowadzone i spasorowane te badania?
Plastik jaki by nie był jest plastikiem
Szkło ma tak czy owak mniej konserwantów, a je ma gdyby ktoś miał wątpliwości.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Biorezonans opinie (6 odpowiedzi)

Witam mam pytanie czy któraś z was korzystała kiedykolwiek z biorezonansu ?? Chciała bym go...

ile miesiecznie wydajecie na zycie? (7 odpowiedzi)

ile na jedzenie, ile na rachunki, ile na kredytu/pozyczki, ile na dziecko itp

dobry stomatolog - kogo polecacie? (128 odpowiedzi)

jak wyżej, zależy mi na dobrym stomatologu (dobrym pod względem jakości usług i ceny), najlepiej...

do góry