Widok

KREM: BITA ŚMIETANA+MASCARPONE

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
ratunku, wyszedł mi za rzadki krem do tortu z bitej śmietany i mscarpone (wiedziałam żeby nie kupować tego z biedronki :/)
czy mogę go zagęścić żelatyną?
co robić??
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
ostatnio robiłam krem z mascarpone, tylko bez bitej śmietany ... i z tego co czytałam na blogu to rzadkiego mascarpone nie da się uratować :/

mieszałaś mikserem? czy ręcznie?
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
mikserem, już tak robiłam, na niskich obrotach..
kurde tyle kasy w kibel i trzeba jeszcze raz robic :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie panikuj. Rozpusc zelatyne we wrzatku i jak lekko ostygnie wlewaj powoli do masy. Najwyzej bedzie bardziej krem w stylu ptasie mleczko niz puszysta bita smietana ;)
ja taki krem z twarogiem, bita smietana i zelatyna daje do sernika z bita smietana i jest pycha! Hak dam wiecej zelatyny to nawet w upal bez lodowki pol dnia wytrzyma ;) i dluga jazde autem :]
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
P.S. Zelatyne wlewaj i calosc delikatnie miksuj
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
spróbuję, zobaczymy co z tego wyjdzie
dzięki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
wyczytałam, że może żelatyną się uda ;), ale nie napisali nic więcej ...

a, że Agusia, to nadworna kucharka nasza ;) to spróbuj tak jak mówi
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a moze Tobie sie to zwazylo albo mialas za rzadka bita smietane i nie ubita do konca.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mascarpone w ogóle jest nie fajny do mieszania ;)

ja ostatnio mieszałam, ale nie ze śmietaną, tylko z cukrem pudrem .. i po przeczytaniu komentarzy na blogu, z którego korzystałam, wolałam nie używać miksera ;), dlatego ładnie wszystko wymieszałam łyżką
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi z mascarpone rzadko wychodzil. Dlatego robilam z serkiem typu np. mlekovita naturalny, smietankowy, jogurtowy itp.
A mascaropne wtedy byl chyba z piatnicy.
Te serki mam sprawdzone i zawsze wychodzi. Wiec polecam. Moze wymieszaj je z mascarpone ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z doświadczenia mojej teściowej, która piecze mnóstwo ciast - nie wszystkie kremówki 30% chcą się ubijać :P nie wiem od czego to zależy?

dlatego ja kupuję 36% ;)

w każdym razie kem z bitej śmietany i mascarpone robiłam raz - ostatnio do tortu bezowego :] i wyszedł super :]

dodałaś ubitą śmietanę do serka czy serek do bitej śmietany?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
ja kupuje tylko smietane juz dosc gesta piatnicy chyba 36%jest jedna z tanszych i zawsze sie ubije a te co nie stoja w lodowkach to mnie do nerwicy doprowadzaja bo przewaznie nie chca sie ubic.
podobno ma znaczenie czym sie miesza bita smietane i mascarpone i co do czego sie dodaje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
ja tez kupuję tylko tortową 36%, do ubicia powinna być schłodzona - od lat robię krem do tortu tylko z mascarpone i kremówki - latem dodaję do niego świeże zmiksowane truskawki. Boskie.
Dla mnie to właśnie najprostszy krem i dzięki niemu znowu polubiłam robienie tortów, żaden inny krem mi nie wychodził jak trzeba :/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
dzięki dziewczyny,
ostatecznie żelatyną się nie zagęścił (może dałam za mało) i wg mnie śmietanę miałam za mało schłodzoną, no i ten serek z biedrony miał chyba ciut żadszą konsystencę niż piątnica,
a dodaję serek do śmietany
ostatecznie niedorobiony krem pożarł mój mąż a ja robiłam jeszcze raz, mieliśmy wczoraj chrzciny i nie mogłam sobie pozwolić na niedorobiony tort :D
na wszelki wypadek za drugim podejściem robiłam śmietaną 36% serek piątnica i oba produkty porządnie schłodzone i wyszło rewelacyjnie :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja zawsze robie krem to tiramisu ze śmietany 30% z biedronki + mascarpone też z biedronki i zawsze mikserem mi wychodzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
powinnaś dodawać ubitą śmietanę do serka :] lżejsze do cięższego :]

tu przy kremie jest taka uwaga http://margarytka-kulinarnie.blog.onet.pl/Tort-dacquoise-z-orzechami-i-d,2,ID417380865,n
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki, następnym razem na pewno połączę śmietanę do serka a nie odwrotnie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie uratowałam taki krem najnowszym wynalazkiem Delecty - sernikiem błyskawicznym na zimno: http://www.wychowajfaceta.pl/i/article/2014/05/szybki-sernik-na-zimno-bez-lodowki-1_330x248_1.png

Dosypałam do kremu i po chwili ładnie zgęstniał i nadawał się do użytku :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
generalnie ubija sie smietane 36 schłodzoną(mikserem), i do ubitej smietany dodaje się mascarpone,niewazne czy z biedronki czy z innego marketu,wazne zeby wtedy uzywac trzepaczki.Delikatnie ubijając wychodzi dobry gesty krem:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak robilam tira mi su we wloszech to wlasnie tak, najpierw zółtka (parzone) z cukrem mikserem, potem oddzielnie smietana 36 schlodzona tez mikserem , do żółtek zmiksowanych na puch dodawalam mascarpone i mieszalam to trzepaczką dosc energicznie;) a na koniec dodawalam ubitą juz smietanę delikatnie mieszając wszystko.Wyjdzie na 100%:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zawsze dodaje mascarpone do ubitej śmietany.Imieszam też mikserem razem. Nigdy mi się nic nie stało z kremem. Z tym, że dodaję po łyżce mascarpone do ubitej na fest smietany ciągle ubijając.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zawsze robię z mascarpone z Biedry i wychodzi super. Gorzej ze śmietaną 30 % - nie zawsze się ubija (wtedy dodaję usztywniacz). Natomiast krem robię tak, że razem ubijam mascarpone i płynną śmietanę - cukier dodaję pod koniec ubijania - do osiągnięcia odpowiedniej konsystencji. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja do miksera wrzucam wszystko razem śmietanę 30% mascarpone 250g i 2 łyżki cukru pudru i zawsze jest ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ile tej żelatyny dać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proszę bardzo o pomoc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dodaję Śnieżkę . Dosypuje powoli bo gęstnieje w oku mgnienia .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Uwielbiam krem z bitej śmietany i mascarpone, nadaje się do wielu desrów i ciast.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Część. Właśnie mi sie udało uratować krem z mascarpone 2 opakowaniami Śnieżki. Być może nawet 1 by wystarczyło, ale stwierdziłam że wóz albo przewóz. Już po minucie wkręcania śnieżki na najwyzszyxh obrotach krem zaczął robić gęsty a po 3 był idealny. Jestem mega szczesliwa. Oczywiście przez Śnieżkę zrobił się trochę słodszy niż chciałam i ma zmieniony lekko posmak, no ale krem żyje i jest smaczny!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

poszukiwania pracy..na jakich stronach jej szukacie? (59 odpowiedzi)

na początek prośba do Admina. o nie kasowanie mojego wpisu,, Pisze tu bo na forum praca mało...

jak się przygotować do testów na prawo jazdy? (25 odpowiedzi)

Witam Za 10 dni mam egzamin na prawo jazdy. Mam pytanie odnośnie testów. Jak sie uczyłyście? Jak...

Co w pracy po urlopie macierzyńskim? (17 odpowiedzi)

Witam, może któraś z Was mi powie co wg przepisów może pracodawca. 2 lipca kończy mi się urlop...

do góry