Widok

Kuba czy to jest oficjalne uznane urzędowo imię?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
chciałabym dać synkowi imię Kuba a nie Jakub, tylko nie wiem czy to jest imię urzędowo uznane, czy urzednicy mogą się uprzeć że jest to zdrobnienie od Jakub i wpiszą mi i tak Jakub? Maże są ti mamusie Kubusiów

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 11
moja koleżanka ma na imię Magda, a nie Magdalena więc myślę, że można...

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
hej kuba
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moze spróbuj zadzwonić do swojegio urzędu stanu cywilnego i zapytaj
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
no chyba tak zrobie, ale chciałam się upewnić czy może któraś Mamusia ma Kubusia:)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ja mam Kubę pelnoprawnego obywatela Polski. Kubs ur. 18.03.2016
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
To za kilkanaście dni ma urodzinki tak jak moja córka również z 18. 03 tylko nie ten rok Wszystkiego najlepszego dla Kuby
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tak m Kubusia i pani w przedszkolu pisały mu Jakub dopiero jak zwróciła uwagę ze nie Jakub tylko ma na imię Kuba
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mój synek jest Jakub a i tak mówimy na niego Kuba albo Kubuś, raczej Jakub nikt nie uzywa.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
chodzi mi o to żeby w przyszłych dokumentach, akt urodzenia, dowód osobisty było napisane Kuba a nie Jakub, niby żadna różnaica ale jakoś się uparłam

popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 9
No to chyba pozostaje Ci dowiedzieć sie w urzedzie stanu cywilnego, bo ja sie nad tym nigdy nie zastanawialam...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Eee, nie upieraj się... Jakub to piękne imię i ma świetne zdrobnienie, a jak Twój synuś już będzie dorosłym facetem, to Jakub będzie brzmiało dojrzalej, bardziej męsko i elegancko. A dla rodziny i przyjaciół nadal będzie Kubą.

Magdalena to piekne imię kobiece, a Magda brzmi o wiele bardziej pospolicie... Po to imiona mają swoje zdrobnienia, żeby mozna było ich fajnie używać, zależnie od sytuacji...

popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 4
Można :) przynajmniej u nas- bo Kuba i Jakub to inne imię.
Wiem, że można też rejestrować dziewczynki o imieniu OLA, a nie Aleksandra.

Matyda, ur. 15.10.2008; 3430g, 54 cm
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
nie wiem jak jest z Kuba ale Magda i Magdalena to dwa rozne imiona , w kalendarzu znajduja sie nawet imieniny Magdy i osobno Magdaleny,
A jesli chodzi o Kube to jak bys sie czegos dowiedziala to daj znac prosze na forum
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
dziś postaram się zadzwonić do USC i dam znać:)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
no dokładnie...Magda i Magdalena to dwa różne imiona
natomiast jeżeli chodzi o Kuba a Jakub to nie wiem, na pewno jest jakub ale czy Kuba?? najlepiej zadzwonić i się spytac

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a pamiętak ktoś piosenkę przyszedł Kuba do Jakuba? ;> tak mi się skojarzyło ;P

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
poszperałam trochę w necie i już wiem:) Kuba nie jeden na świecie...

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzwoniłam do USC i KUBA to jest imię, bez problemu można zarejestrować malucha i we wszystkich dokumentach bedzie widniał jako Kuba:)

popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to problem z głowy :)

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sasiadka 3 lata temu tez dala Kuba nie Jakub i urzedniczka powiedziala ze za jakis czas jak sie zbierze wiecej Kubusiow to nawet imieniny beda w kalendarzu:)

Ślub cywilny
image

Slub Kościelny

image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo się cieszę ze imię Kuba jest dozwolone w urzędzie;) mój mąż strasznie uparł się na.Kubę a nie Jakuba hehe więc nie będę się z nim sprzeczać ; ) Ja mam na imię Magdalena i powołano na mnie różnie od Magdaleny po Magdę Ale przeważnie magdalena, a moJa znajoma też Magdalena była całym czasem wołania magda więc to napewno są 2 różne imiona ;) co mnie bardzo cieszy ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Czy imię Jakub i Kuba to dwa inne imiona, które są zarejestrowane w urzędzie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak. Masz syn 4 miesiące ma na imię Kuba nie Jakub. W urzędzie absolutnie nie było problemu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I się dziwić potem, że się dzieci będą z niego śmiały bo tylko jego imię się będzie kończyło na literkę "a" no i reszty dziewczyn.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Kuba i Jakub to dwa różne imiona!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rejestrują tylko Jakub mam wnuka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7
Kuba i Jakub to dwa różne imiona. W dowodzie Kuba będzie Kubą, a nie Jakubem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam znajomych o tym imieniu. Jeden w dowodzie ma Jakub, a drugi Kuba, więc to są dwa różne imiona.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Magda a Magdalena to 2 różne imiona i w kalendarzu są oba imiona!!Ludzie myślą, że Magda to zdrobnienie...to inne imię
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jesli tak ci zapiszą w dokumentach to można - spróbuj poszukać tego imienia w kalendarzu - jesli jest tak zapisane to nie bedzie problemu
Mój znajomy ma zapisane Włodek, a nie Włodzimierz i jest
Ale powiem ci ze z tego powodu osoba o takim imieniu ma trochę problemó w przyszłoścoi - jego ciagle pytaja czy napewno?? Czy to dorze zapisane?? proszą o inne dokumenty zeby sprawdzić.....
Więc moz elepiej nie experymentować...

POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
My tak mamy i nawet w dowodzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój też Jakub i mówimy na niego Kuba. 12 lat temu powiedzieli nam że Jakub a Kuba to samo. Może teraz coś się zmieniło. Wtedy nie uznali nam imienia Kuba.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kuba jest zdrobnieniem od Jakuba, a Magda i Magdalena to dwa odrębne imiona, choć niektórzy zdtrabniają Magdalenę mówiac Magda.

Ojciec mojego szefa ma wpisane w dokumentach - Zbyszek.

Także wszystko chyba zależy od widzimisię urzędasa.

Cokolwiek w życiu robisz, nie ma większego znaczenia. Ale ważne jest, żeby to robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
teraz także Kuba i Jakbu to dwa różne imiona, jak widać ;P
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
potwierdzam odnośnie Magdaleny - tak mam na imię ale i tak wszyscy wołają na mnie Magda choć wiem, że to inne imię. Imieniny są osobno, choć oba w maju :)

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A wg. Pana Miodka „Kuba” to imię żeńskie. Taka bowiem prawidłowość w naszym języku ojczystym, że TYLKO żeńskie imiona kończą się samogłoską „a”
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zdrobnieniem imienia Jakub jest Jakubek a to ze ludzie sami sobie z latami zdrabniaja wedle uznania nie ma nic wspolnego z oficjalna rejestracja :)Jakub Kuba sa to dwa odrebne imiona a kwrstia zdrobnien jest juz dowolna czyli jak sie komu podoba
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 9
Bzdura, idiotyzm i niedouczenie. Kuba jest pochodną imienia Jakub, znanego od mezopotamskich czasów. To, że polskie wieśniaki nazywały zdrobniale swoje dzieci, a rada języka polskiego uznała Kubę za odbrębne imię, nie dowodzi jego odrębności. Tak samo jest z Magdami i Magdalenami.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5
jakubek się znalazł z polskiego ciemnogrodu ktoremu całe zycie pewnie nawijają kuba ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jakub to imię urzedowe
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Do mnie mówią Radek, w dokumentach jest Radosław. Mam iść do urzedu i zmienić imię na Radek? hahahah ale bzdury
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ja też jestem mamą Kuby już siedem lat było troszkę zamieszania w szkole bo trzeba cały czas zwracać uwagę żeby imię nie zostało przekrecone
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja bym się zdecydowała na sądowe sprostowanie aktu urodzenia i powrót do tradycyjnej wersji imienia, Jakub, ze zdrobnieniem Kuba.
Ile można uchodzić za matkę niedouczoną, tudzież zdziwaczałą, z żałosnymi pretensjami do oryginalności i w wydaniu małomiasteczkowym, i to wszystko dziecka kosztem, które na każdym kroku musi wyjaśniać, że rodzice bawili się imionami, zamiast dziecku okazać elementarny szacunek...
Wykształcenie takiego rodzica i pochodzenie można zgadywać z dużą trafnością na podstawie samego imienia dziecka, jak i domyślić się, jakie ono może mieć oceny w szkole.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9

Jak można tak oceniać ludzi.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój synek ma w papierach Kuba w urzędzie pani nas się pytała tylko czy ma być Jakub czy Kuba więc powiedzieliśmy że Kuba i tak zostalo i wszędzie w papierach jest Kuba
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dziś zarejestrowałam syna Kuba więc potwierdzam można
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, oczywiście.
Mój Kuba ma 15 lat.
Rada Języka Polskiego, która uznała prawnie to imię, wspomina , że imię Kuba było już używane w średniowieczu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

kosmetyki dla noworodka (23 odpowiedzi)

W sklepach jest takie zatrzęsienie kosmetyków, że zupełnie nie wiem, co wybrać. Jakie kosmetyki...

Dieta Montignaca (307 odpowiedzi)

Cześć dziewczyny, czy któraś z Was stosowała może dietę Montignaca? Słyszałam, że jest bardzo...

Jak schudłyście po ciąży ? (57 odpowiedzi)

Jak schudłyście po ciąży ? Ja przytyłam 25 kg. Synek ma 4 miesiące nadal karmię piersią więc...

do góry