Widok

Młode Pary 2015 (cz. 3)

Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Czerwiec
06.06.2015 ~MartaKarol, Marta&Karol, sala: agroturystyka Maciejka, fotograf: Jarek Pranga, zespół: Chilisax
13.06.2015 ~Agata_Pruszcz, Agata i Mariusz, USC Gdańsk (choć jeszcze nie potwierdzone), fotograf: FotoArs
27.06.2015 ~maja&marcin, Kościół: bł.Honorata Koźmińskiego w Chrośli
Wesele: TIRest w Grębiszewie, Fotograf/kamerzysta: AgaFoto, Zespół: Efekt
27.06.2015 ~Kasia Pg, Wesele: Pensjonat REWA, Kościół: św. Andrzeja Boboli w Gdyni, Fotograf: poszukiwany, Wodzirej: Marcin Leoniak + DJ
27.06.2015 ~Mala-Migotka, parafia Wniebowzięcia NMP we Władysławowie, Pensjonat Jasny Brzeg we Władysławowie, Foto Ars, Video Art Studio, zespół SZWAGRY
27.06.2015 ~Ajszja, Asia i Tomek, parafia św. Franciszka z Asyżu, hotel cztery brzozy

Sierpień
01.08.2015 ~Pistacja, Patrycja i Paweł, Parafia Matki Boskiej Bolesnej w Gdańsku , Sala bankietowa Pod Łabędziem w Kiełpinie, DJ Piotr.
07.08.2015 ~karolcia,Karolina i Daniel,Ślub: Parafia pw. Św. Królowej Jadwigi w Bojanie, Wesele: Folwark Dajak w Koleczkowie, Fotograf: Alternatywni, Video: Videogroszek
08.08.2015 ~Lexionek, Asia&Marek, Kolegiata pw Najświetszego Serca Pana Jezusa, sala Złota Dolina w Brodnicy, Fotogrupa, Dj Irek
22.08.2015 ~tusia_18, Marta i Krzysztof, parafia św. Mikołaja, Sala okolicznościowa "Na Wzgórzu", orkiestra "Remix"

Wrzesień
12.09.2015~Aga, Agnieszka i Radek, kościół św. Mikołaja w Szemudzie, sala weselna Tereska w Szemudzie, zespół Brassband, fotograf Hardworkstudio

Listopad
07.11.2015 ~Daria.i.Bartek, Sala Bankietowa Amelia w Zelewie, zespół: Jurek Band

najzupełniej zapomniałam, że nie byłam zalogowana :D więc zakładam jeszcze jeden wątek aby móc go edytować ;) przepraszam za zamieszanie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
my za 10 dni i zaczął się ostry sajgon ;) zwłaszcza z moją "kochaną rodziną", ale dajemy radę ;p jutro mam przymiarkę sukienki i mam nadzieję, ze w nią wejdę to wrócę z nią do domu ;p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas jeszcze 17 dni i sajgon z gośćmi. Myśleliśmy, że wszyscy samochodami będą wiec nie planowaliśmy żadnego transportu spod kościoła. Liczyliśmy, że jeden drugiego weźmie, a tu się okazauje, że 7 osób samolotem przyleci, a tu kombinacja, kto ich z lotniska odbierze, a jak dojadą spod resturacji, a jak spod kościoła... o masakra! Jeszcze niezdecydowanie gości "będziemy" za chwile "jednak cos nam wypadlo, nie przyjedziemy" po dwoch dniach "do zobaczenia na slubie" no kurde...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
skąd ja to znam! i jeszcze afery o to kto koło kogo ma usiąść przy stole i moje ulubione: wyobraźcie sobie, że dwóch moich kuzynków (braci) przyjeżdza z dziewczynami i obrazili się gdy powiedziałam im, ze opłacony mają pokój 4 osobowy. obrazili się! co oni chcą w tym pokoju robić miedzy 5 rano a 13? ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehe :) ja to kuzynkę i kuzyna też umieściłam w jednym pokoju 4-oosbowym. Inaczej się nie dało. Na szczęście obyło się bez problemu.
My też nie załatwialiśmy transportu między kościołem a salą ale zaczęłam się nad tym zastanawiać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A o pokojach nie wspomne. My w zaproszeniu podaliśmy cene noclegu i nr telefonu do resturacji. Na stonie jest napisane, że mają pokoje 2-4 osobowe. W efekcie okazało się, że pokoje się duże... Tylko 2 dwuosobowe, jedna trójka i reszta 4, 6 i 10 os.
W końcu Ja zajęłam się planowaniem gości. Wiadomo kto pierwszy ten lepszy. Wyszło, że dwie pary mają pokoje 4 osobowe, ale nikogo obcego nie chcą...(sami pokrywają koszty noclegu) więc została para, która w ogole noclegu nie ma. I jeszcze ma pretensje, ze jej nie zalatwilismy. Zresztą zaproszenia podostawali w kwietniu a nikt sie nie pofatygował, żeby zadzwonić do resturacji i sobie samemu zarezerwować nocleg...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
strasznym nietaktem jest nie płacić za noclegi. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałam. To chyba bym bardzo skromny prezent dała jak by mi ktoś kazał płacić. Ja moich gości nocowałam oczywiście.
Nie zapewnić transportu spod kościoła? no sorry, nie dziwcie się że się obrażają, kultura pewnych rzeczy wymaga.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
no oczywiście jak wesele jest "na miejscu" to wiadomo ale jak się wymyśla gdzieś poza miastem,że nie da się przenocować za bardzo w domu i jeszcze są poprawiny to i autokar wypada wynająć i pokoje to niestety. Najlepiej mieć blisko i przenocować jakiś dodatkowych przyjezdnych po rodzinie ale to do pary młodej niestety należy.To że to wydatek to nikogo nie obchodzi jak się decyduje na wesele to się kosztami nie obciąża gości.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Rany dziewczyny nie straszcie:) mam nadzieje ze moja rodzina sie ogarnie:)

Co do dojazdu... My mamy wesele na Kaszubach. Dojazd spod kosciola zapewnia sala( autokar). Po weselu prawdopodobnie bedzie autokar ktory zabierze gosci do Gdanska. Przyjezdnym( spoza Gdanska) oplacamy nocleg. Reszta moze zarezerwowac we wlasnym zakresie. Nie sadze ze powinnismy zapewnic kazdemu nocleg, poniewaz zapewniamy dojazd do Gdanska. Do tego jeszcze pewnie bedzie kolejny transport po weselu lub po poprawinach.

W uk para mloda nie zapewnia nikomu noclegow a zazwyczaj sluby sa w ekskuzywnych hotelach i duzo kosztuja. Wiem ze to nie Polska ale tak dla porownania podaje:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my płacimy wszystkim za nocleg i transport i dalej im źle ;) w mojej rodzinie to pierwsze wesele na którym zapewnia się nocleg gościom, więc może to od regionu zależy? do tej pory śluby były głownie w okolicach warszawy i o nocleg musieliśmy martwić sie zawsze sami ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My za noclegi też płacimy, dla osób które nie korzystają z noclegu mamy załatwiony transport pod dom- dwa mini busy.
Wczoraj rozmawiałam z narzeczonym i będziemy też załatwiać jednego busa na transport spod kościoła na salę- jest to tylko 3 km, ale już chcemy aby nie było problemów..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
u nas właściwie wszyscy wrócą do domu lub będą spać u rodziny/ znajomych, jednynie moja chrzesna z mężem nocują w hotelu, w którym mamy obiad - ale oni dawno temu sami z siebie zadzwonili tam i zarezerwowali pokój, więc chyba nie zakładają, że będziemy płacić? Zresztą ostatnio na ślubie ich syna my też płaciliśmy za nocleg :)
Generalnie uważam, że jeśli para młoda załatwia noclegi, ale goście mają za nie płacić, to uważam że powinni ich o tym wyraźnie poinformować, żeby nie było zaskoczenia, i liczyć się z tym, że mogą w związku z tym dostać skromniejszy prezent (ale to chyba nie o prezenty chodzi w tym dniu? ;)

my mamy obiad w Cedrach Wielkich, więc mimo że dużo osób będzie samochodami, to organizujemy 8-osobowe taksówki spod Urzędu do Cedrów i o 23.00 z Cedrów do Gdańska na Dworzec PKP.

a tak poza ty, to wczoraj nie mogłam zasnąć i rozmyślałam nad drobiazgami ;) chociażby nad tym, jak założyć suknię i nie zniszczyć przy tym fryzury (i tu znalazłam małe wsparcie: https://www.youtube.com/watch?v=Hn-gPHrOjPo hehe coś dla mojej świadkowej;)

a dziś jedziemy do fotografa na ostatnie spotkanie, ja po suknię, a narzeczony szukać butów (tak, na 2 dni przed ślubem nie ma jeszcze butów ;)

i próbuję się dodzwonić do USC dopytać o kilka szczegółów...

pozdrawiam przyszłe Panny Młode ;D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Też uważam, ze nocleg powinni opłacać młodzi- skoro decydują się na organizację wesele z dala od domu jednego z nich to muszę się z tym liczyć.

Sama mam wesele za kilka tygodni i strasznie głupio byłoby mi mówić gościom: jeszcze po 100 czy 150 zł za osobę musicie dopłacić za hotel...
A też pod koniec wakacji jadę na takie wesele, na drugi koniec polski i muszę z przyszłym mężem zapłacić za 2 noclegi... para wyraźnie powiedziała, że chce pieniądze od gości więc ja niestety nie dam im tyle ile standardowo daje znajomym tylko ze 200 zł mniej... (noclegi wyniosą nas w sumie 360zł) a i tak wyjdzie na to, ze ta impreza z prezentem będzie mnie kosztowała więcej niż wesele mojego brata na które sprawiłam im dość drogi upominek
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
najgorzej kiedy jedziesz na wesele i dopiero rano dowiadujesz się, że trzeba zapłacić za nocleg... parę lat temu miałam taką sytuację w rodzinie jeszcze jako studentka, nie miałam przy sobie zbyt wystarczająco gotówki, karta miała limit i musiałam pożyczać od wujka :/ niesmak trochę pozostał
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
u nas powoli?
nauki przedmałżeńskie są ale poradnictwo zostało.
cała papierologia (usc, akty chrztu, protokół przedmałżeński) itp.
pierwsza przymiarka sukni 25.06
moich małych mężczyzn jeszcze muszę ubrać.
ostatecznej listy gości jeszcze nie mamy
wiec jeszcze sporo przed nami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My na zaproszeniu napisalismy, ze nocleg 30zl/os.
Nocuje 60 osob... takze nie widze tego żeby oplacic gosciom z Rumi, Bojana czy z Gdyni gdzie wesele jest w Gdyni i po prostu z wygody sami się decyduja, by nie wracac do domu... Mamy tez sporo gosci z Niemiec(skąd myslelismy, ze beda autami, bo i tak zostaja w Pl na urlopie) a dla nich 8euro za os. to nie majatek, a dla nas 1800zł to jednak troche jest. Rozmawialismy wczesniej o tym z goscmi przejezdymi, mowili ze to nie problem zeby oplacic sobie nocleg.

Byłam na dwoch weselach i nikt nie oplacil noclegu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
jeżeli chodzi o nocleg w takiej cenie to rozumiem u nas 30zł/os takze nie sadze zeby to byl taki majtek :P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej, biorę ślub w lipcu w Gdyni w Kolegiacie (NMP) - była któraś z Was może tam na ślubie albo zamierza się tam hajtnąć? Wiem, że siostry zakonne przygotowyją kwiaty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny !
My już po wszystkim (ślub był 6.06.2015) Wszystko wyszło idealnie, to były najpiękniejsze chwile w moim życiu ! :D
Zazdroszczę, że Wy to wszystko macie przed sobą! POWODZENIA ! :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny czy szykujecie dla siebie kartony na koperty?
Zamawiacie, robicie same? małe duże?
Nie chce takiego wielkiego pudła bo to moze nieelegancko wyglądać...

I później co z tymi kopertami robicie? Do sejfu w hotelu czy ktoś je zawiezie w "bezpieczne miejsce?"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My przygotowujemy kosz wiklinowy na koperty:) sami go przystroimy kwiatami i wstążka:) a później pójdą do naszego pokoju gdzie są drzwi zamykane na klucz:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry