Widok

Obniżenie /wypadanie macicy

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny, które macie obniżenie /wypadanie macicy jak sobie radzicie? Ćwiczycie czy operujecie czy pessar, leki? Jak u Was z wyproznieniem? Ja pomimo mojego dość młodego wieku, 3 porodów, chyba coraz bardziej skłaniam się ku operacji. Ćwiczenia mięśni nie pomagają. Kto Was leczy? Podzielcie się doświadczeniami? Z góry dziękuję
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 11

mam to samo.jestem zrozpaczona. podobno banalny zabieg ginekologiczny,nie było mowy o takich skutkach ubocznych ,jak podpisywałam zgode,a teraz wszystko "leci". lekarka wykonujaca zabieg nie ma sobie nic do zarzucenia i powiedziała,ze nigdy nie spotkała sie z taką sytacją/powikłaniami. szpital w gdyni
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Więcej informacji można znaleźć na Wikipedii wiki
wiki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

czesc dziewczyny, ja juz tutaj zagladam naprawde raz na kilka miesiecy i tylko chce zameldowac jak tam u mnie dla tych co czekaja na info jak dlugoterminowo wyladaja efekty po zabiegu. Takze od zabiegu w grudniu 2019 wszystko sie trzyma, 5 miesiecy temu mialam cc i tez odpukac wszystko ok. nie zaluje,a raczej jestem zadowolona, ze zdecydowalam sie na zabieg. Zyje normalnie:) trzymajcie sie cieplo dziewczyny.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej. Ja myślę że jeżeli ci to bardzo przeszkadza to warto się zoperować bo po pewnym czasie może być jeszcze gorzej. U mnie jest lepiej po 1 roku czasu niż zaraz po operacji( jakiś wielkich zmian nie odczułam, długą fizjoterapie musiałam przejść pozatym endometrioza nie ułatwiała sprawy. Po każdej miesiączce miałam niesamowite napięcia mięśniowe miednicy, okropne bóle podbrzusza które są do teraz i niewiem czy endo tak zostało naruszone i zaczęło boleć czy te taśmy bolą ale chyba raczej to pierwsze, mam leki przepisane po nich też nie mam miesiączki i przynajmniej nie muszę przechodzić horroru każdy miesiąc). Po operacji jeżeli chodzi o obniżenie to nie jest idealnie ale najważniejsze że poprawa jest mimo tego że wiecznie odczówam że nadal jest nie tak może gdyby nie endo byłabym bardziej zadowolona niewiem. Narazie każdy mówi że ta przednia ściana co jest nadal obniżona w 1 stopniu nie nadaje się do operacji więc narazie chyba tak to zostawię. Z powodu endo lekarze proponują usunięcie macicy i czarno to widzę raczej na to się nie zdecyduje mimo że endo mocno zaawansowana. Chyba bardziej boje się wypadania niż endo bo z obniżeniami borykałam się 6 lat więc mam niesamowity strach przed tym. Tym bardziej że po tej operacj nie jest idealnie. Ale jest lepiej. A z endo dopiero zaczynam drogę więc zobaczymy co z tego wyniknie. Pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem co się porobiło z tym wątkiem ale nie mogę odczytać wiadomości od najnowszej, wszystkie wiadomości wpadają jak popadnie.. JI jak się czujesz ? Lepiej już u Ciebie? Dziewczyny, czy znacie kogokolwiek kto po operacji obniżenia wrócić do sprawności sprzed porodu tak jakby nigdy nie miał problemu? Ja cały czas rozważam operację ale sama nie wiem czy się na nią decydować...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja miałam.
Ciąża była ok. Po porodzie zaczekam chodzić do fizjo. Ćwiczę codziennie a do tego jeszcze pesar kostkowy i nie widzę polepszenia :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

poród cc tez niesie pewne komplikacje... o których nikt nie mówi np. dziura w macicy która sie nie zrasta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agatka :Właśnie namawiano mnie na usunięcie trzonu macicy z powodu endometriozy( . Na tak radykalny zabieg nie zgodzę się. Wole cierpieć w jakimś tam stopniu z bólu niż zmagać się znów z wypadającymi narządami (już jestem po jednej operacji naprawczej i wiem co by mnie czekało po usunięciu macicy). To samo powiedziałam lekarzowi i nie zdecyduje się na usunięcie macicy.
Może dla pani jest jeszcze ratunek proszę się nie załamywać. Wiem że łatwo powiedzieć ale jakąś nadzieje trzeba mieć.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej. Ja się zdecydowałam. Z tym, że po pierwszym porodzie, który skutkował obniżeniem, przeszłam dwie operacje podniesienia narządów (nie pomogły zbyt wiele). Druga ciąża bezproblemowa, w ogóle nie czułam obniżenia w trakcie. Po rozwiązaniu (planowe CC) miałam objawy jakieś 3 miesiące, później wszystko się podniosło. Mam wrażenie, że po drugiej ciąży jest lepiej niż przed.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej bo kopalam cały watek proszę napiszcie mi ile osób zdecydowalo się na ciążę z obnizeniem już i jak ciąża przebiegala? I czy się pogorszylo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kamila zaglądam tutaj, ale nie piszę.

W końcu zdecydowałam się na badanie i fizjo urogin i ćwiczenia. Mimo intesywnych ćwieczeń od kilku mcy pod okiem fizjoterapeuty, nie ma żadnej poprawy, raz macica jest u góry jak przy 0 stopniu, a za kilka godzin jest 1 lub 2 stopień, dodatkowo ćwiczenia w moim przypadku powodują silny ból. Przy każdym obniżeniu oba zwieracze szwankują, gdy macica jest u góry wszystko z nimi ok. Wiedziałam że w moim przypadku ćwiczenia nic nie pomogą, ale próbowałam sobie pomóc. Oczywiście wg ginów nie mam problemu, ponieważ nic nie widzą, musiałabym trafić akurat na obnizenie, jak to było bliko 2 lata temu. Nie mam już siły się z nimi kopać, prywatny zabieg nie wchodzi w grę. Reszta moich problemów także nie uległa poprawie, więc nie mam o czym pisać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Agata to prawda nie informują, bo inaczej pacjentki by się nie decydowały na usunięcie macicy jeśli to nie rak, a za taki zabieg ekstra płaci NFZ, więc namawiają. A potem pacjentka buja się z problemami, przyjdzie na kolejne zabiegi plastyki, zarobią, zarobią fizjoterapeuci uroginekologiczni, i tak to się kręci.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agatka a co u Ciebie się dzieje ? Napisz do mnie kamilllllllla@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jak wytniesz macice to wypada pęcherz moczowy albo odbyt albo inne narządy. Mnie o tym nie poinformowali, podobno na całym świecie jest zmowa milczenia. Porażka. Ja ma 41 lat a już się przygotowuję na tamten świat.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak istnieje nazwa " Problemy kobiet po porodzie". Jeżeli chciałabyś się czegoś dowiedzieć to możesz napisać do mnie maila. Jest powyżej. Miejwięcej nakreślę wiedzę na ten temat i to co by Cię interesowało to odpowiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ta grupa na FB jeszcze jest ???? Nie mogę znaleźć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej czy zagląda ktoś tu jeszcze bo widzę że i nie wiadomości są sprzwd dwóch miesięcy czy wątek się urwał? Właśnie przeczytałam wszystko od początku... Dziewczyny jak się potoczyły wasze losy ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kornelia błagam odezwij się do mnie na priv viola824@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Robiłaś operację na NFZ? Jeśli tak, to gdzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć.blagam odezwij się do mnie na priv viola824@o2.pl potrzebuje z tobą popisać mam podobne problemu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Sprawdzone sposoby na odchudzanie:) (65 odpowiedzi)

Cześć Dziewczyny! Podzielcie się swoimi sposobami na skuteczne odchudzanie:) Ja muszę zrzucić aż...

psycholog dziecięcy kogo polecacie (20 odpowiedzi)

Witam. Mój synek jest bardzo nieśmiały, trudno mu nawiązać kontakt z dziećmi i bardzo przeżywa...

gdzie kupię piłeczki do basenu "suchego" (20 odpowiedzi)

jak w temacie , na allegro widziałam ale z gdańska nie znalazłam ; czy widziałyście gdzie w...

do góry