Widok

Porady przed ciążą

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Cześć!

Jestem już po laparoskopii :) Nareszcie mogę z czystym sumieniem i spokojną głową myśleć o powiększaniu rodzinki :) Mam w związku z tym pytanko do Was Drogie Formumowiczki: Jak najlepiej przygotować się do ciąży, jakie badania wykonać, co sprawdzić itd. Mam jeszcze czas bo starania mamy zamiar rozpocząć dopiero w czerwcu - lipcu (jak napiszę, że planuję matematycznie, to część pewnie będzie oburzona, ale niestety praca zmusza do takich zachowań... a i tak mam świadomość, że jak Bóg da tak będzie) ale pytam Was co mnie czeka... bo chciałabym optymalnie przygotować się na Moje Pierwsze Dziecko :)

Pozdrawiam

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeszcze nie jestem mamą, ale pozwole sobie poradzic, że przed ciążą możesz zacząć brać kwas foliowy bardzo ważny przy początkowych rozwoju układu nerowego u dziecka :)
image







popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tu watek o tym:
http://www.trojmiasto.pl/forum/read.php?f=16&i=84554&t=83782

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zgadza sie.gdybym wiedziala ze bede w ciazy to zażywalabym kwas foliowy jeszcze przed.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przede wszystkim kwas foliowy, im wcześniej tym lepiej (ja brałam już rok przed), z badań warto zrobić krew na toksoplazmozę, przeciwciała różyczki i żóltaczkę. To powinno wystarczyć dla zdrowej kobitki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
możesz zrobic badania na tarczyce tsh mi akurat wykryto niedoczynność przed ciążą i brałam tabletki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co ten kwas foliowy ma w sobie, że powinno się go brać przezd ciaza??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Coś znalazłam.

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=586&w=82690883

image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w watku, ktory wkleiła Ania1979 wyczytałam, że meżczyzni tez powinni łykać kwas foliowy. Jestem w szoku! Slyszalyscie o tym?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To, że mężczyzna ma stosować to jakis dziwny wymysł :)
Ale kobieta powinna przed ciążą i przede wszytskim na początku zazywać kwas foliowy dlatego, że przyjmowanie jego zapobiega powstawaniu wad u dziecka w obrębie układu nerwowego i zaburzeń wystepujących w obrebie tego układu.
image







popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powinno sie go przyjmować do ok 3-4 miesiąca ciąży bo właśnie w tym okresie najbardziej intensywnie rozwija sie układ nerwowy.
Oczywiście jeśli mama nie przyjmowała kwasu foliowego to nie znaczy, że dziecko napewno urodzi się z jakimiś wadami czy problemami z układem nerwowym, ale lepiej jest zapobiegać nieszczęściom jesli można, niz potem żałować, że się nie przyjmowało kwasu, co przecież nie jest żadnym utrudnieniem jesli ciąża jest zaplanowana :)
Zdrówka życze wszytskim mamom i dzieciaczkom tym w brzuszkach jak i tym juz urodzonym :)
image







popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a i moze jeszcze sprecyzuje zakochanej 24 :)
Kwas foliowy nie ma wlasciwie nic takiego w sobie specjalnego
To "zwykła" witamina z grupy B
Jej tak istotna przy ciąży właściwość to to, że wspomaga rozwój układu nerwowego i dzięki temu ten układ możę lepiej się rozwijąć i być silniejszy :)
image







popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki Niezapominajka:)
a mezczyznom zalecane są w ogole jakies witaminy? Wyczytalam gdzies ze przed planowana ciazą powinni łykać cynk.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiesz, jeżeli chodzi o mężczyzn to mogą łykać jakieś witaminy przed ciążą, ale u nich chodzi przede wsyztskim o to, żeby nasienie było 100%, tzn żeby jądra produkowały jak najwięcej nasienia z jak największą ilością plemników (wtedy oczywiście zwieksza się szansa zajścia w ciąze)
Dlatego pewnie przeczytałaś gdzies o tym cynku bo on zapewnia prawidłowe funkcjonowanie narządów rozrodczych u kobiet jak i u mężczyzn
Pamietajmy o jednym tych witamin nie mozna brać sobie wg włąsnego uznania przez bardzo długi czas bo wiadomo nadmiar może szkodzić o takie rzeczy najlepiej zapytać lekarza przy okazji w jakiej ilości je zazywać i przez jaki czas
Myślę jednak, że jeśli mężczyzna jest stosunkowo młody i zdrowy to nie ma w większości przypadkach problemów z ilością nasienia i plemników, więc przyjmowanie witamin nie jest konieczne
image







popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki :)
ja mojego faszeruję pysznościami kulinarnymi :) raczej zdrowe odzywianie niz tabletki:)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Statystyki mówią, że Polacy przodują wśród lekomanów. Może lepiej się wspólnie zastanowić nad zdrową dietą i darować sobie suplementy w tabletkach? Mam na myśli zwłaszcza zdrowych mężczyzn. Przecież wiekszosc witamin i minerałów o których piszecie można z powodzeniem znaleźć w warzywach, rybach, chudym mięsie i pieczywie. Nie jestem dietetykiem, ale intuicja podpowiada mi, że są lepiej przyswajalne. Co wiecej, jak się łyka prochy to trzeba brać pod uwagę, że jeden lek może osłabiać drugi (taki skrajny przypadek, że witamina C osłabia działanie leków antynowotworowych).
Nadmiar kwasu foliowego może powodować rozdrażnienie zarówno u mężczyzn jak i kobiet.... jakoś nie wyobrażam sobie tego samego po podaniu mężowi sałaty (źródło kwasu foliowego) ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
caro_lina napisał(a):
> dzięki :)
> ja mojego faszeruję pysznościami kulinarnymi :) raczej zdrowe
> odzywianie niz tabletki:)


Wow! Takiego glosu tutaj mi brakowalo :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A dlaczego wymysl?Przeciez takze plemniki faceta przekazuja material genetyczny dziecku, wiec jezeli w nich bedzie wada to to ze kobieta przyjmuje kwas foliowy nic nie da, dlatego moj facet tez bedzie bral kwas foliowy, oczywiscie najmniejsza dawke po konsultacji z lekarzem, jak zajde juz w ciaze to oczywiscie jemu juz to nie bedzie potrzebne, ale ja wole na zimne dmuchac.Kwas foliowy w normalnej dawce nikomu nie zaszkodzi.Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nawet na ulotce od tabletek antykoncepcyjnych jest napisane, że warto przyjmować kwas foliowy nawet przy antykoncepcji (w razie "wpadki").

Ja kwas foliowy brałam ok. pół roku przed zajściem w ciążę, chociaż tak naprawdę to nie było to w pełni zaplanowane poczęcie :) ale coś w rodzaju "jak będzie dzidzia, to super! jak nie będzie- to będzie później"- i w sumie pierwszy niezabezpieczony seks zaowocował naszą kruszynką :)

Przed ciążą warto też zgubić ponadprogramowe kilogramy, jeśli się takowe posiada. Albo dobić do prawidłowej wagi, jeśli ma się niedowagę. Później będzie łatwiej "wrócić do siebie".

Oprócz kwasu, to przede wszystkim zdrowe racjonalne odżywianie, ograniczenie alkoholu i przebywania wśród palących..
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja bym nie przesadzała z robieniem badań, zrobiłam ogólne badania krwi i moczu bo akurat potrzebowałam do pracy, tak jak moje przedmówczynie, jestem zdania, że zdrowa dieta i kwas foliowy, no i toksoplazmoza, miałam przypadek w rodzinie, było sporo nerwów więc zrób koniecznie :)

ja kupiłam kwas foliowy i miałam zacząć brać, myślałam, że zdążę ale niestety dzidziuch się pojawił prawie od razu i mam żal do siebie, że nie brałam wcześniej, więc bierz koniecznie już teraz i bądź konsekwentna

powodzenia :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja po prostu poszłam do lekarza i zapytałam co zrobić... i w sumie nic więcej niż dziewczyny tu na forum mi nie powiedział... No może dał jeszcze skierowanie na USG ginekologiczne, żeby zobaczyć czy wszystko gra - choć może dlatego, że odstawiłam plastry anty...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na pewno zbadaj tarczyce!! bo ten hormon jesli jest z nim cos nie tak moze niezle namieszac:(( miedzy innymi wchodza w gre poronienia.. tak bylo najprawdopodobniej w moim przypadku.. zycze powodzenia:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jak juz zajdziesz w ciaze to wystrzegaj sie przyjmowania w jakiejkolwiek postaco retinolu (albo wit A), sa badania ze jest wchlaniany z kremow przeciwzmarszckowych, wiec zwracaj uwage czym sie smarujesz.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dieta+bad.krwi - morfologia,tsh, hbs,toxoplasmoza, cmv, mocz
+kwas foliowy i zadnych tabletek witaminowych w 1 miesiacu ciazy
polecam ksiazke Preeti Agraval
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może to głupie pytanie, ale czemu żadnych tabletek witaminowych??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tez mnie to interesuje, od początku ciaży biorę Prenatal, wszystko jest ok i czułam się rewelacyjnie.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wszystko zalezy od organizmu.
ja na poczatku ciazy bralam wlasnie Prenatal ale mi nie sluzyl.czulam sie po nim koszmarnie.lekarz kazal odstawic i bralam potem zwykły Falvit.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja przez tarczycę poroniłam w 3 mies.Lekarze sami o tym nie mówią,ale obecnie jest"epidemia"chorób tarczycy.Nawet po poronieniu nie pokwapili się,żeby zasugerować badania bu dociec przyczyny.Ktoś podpowiedzial mi tsh-wedlug norm laboratoryjnych było ok-3.67 przy normach0-4.Potem endokrynolog powiedziala,źe te normy powinny być skorygowane bo 3.67 to juz niedoczynnośc w moim wieku.Ponadto zbadalam antyciała przeciwtarczycowe(2 rodzaje)-wyszły wielokrotnie zawyżone,co zdiagnozowalo chorobę Hashimoto.Dziewczyny badajcie tarczycę bo te choroby są czesto bezobjawowe,lub mylone z innymi przypadlościami-np zmęczenie,wypadanie włosow itd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Warto zrobić badanie krwi morfologię, ob ( w celu wykrycia anemii, infekcji itp ) Możesz też wcześniej wykonać badanie na obecność np.toksoplazmozy . ( w czasie ciąży to konieczne ale przed ciążą też możesz zlecić ) i oczywiście ważna jest suplementacja przede wszystkim kwas foliowy u kobiety, a dla mężczyzny polecam np. Androferti . Starania o dziecko ułatwi natomiast komputer cyklu, posiadam Cyclotest MyWay i ma on tryb Planowania dziecka. Pozdrawiam wszystkich starających się.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Jasne... bo komputer zaplanuje ci dziecko... i pewnie samo je zrobi ;p
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam stosowanie dobrych suplementów, jeśli nie zawsze jestes w stanie zadbac o dietę - ja przed zająciem w ciążę zaczełam brac mama dha premium + i naprawdę solidnie wzmocnił mój organizm przed tymi 9miesiącami...kompleksowy zestaw witamin i olej rybi zadbaja o twoje zdrowie a potem i o maleństwo, bo bez żadnego ryzyka mozesz brac go w ciązy i w trakcie karmienia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo ważna jest suplementacja kwasu foliowego.
Na tej stronie możecie poczytać sobie jak groźny jest niedobór tej substancji : https://ktomalek.pl/blog/kwas-foliowy-nie-tylko-dla-kobiet-w-ciazy/w-201
Niedobór kwasu foliowego (kwas pteroiloglutaminowy) ma udowodniony wpływ na powstawanie wad cewy nerwowej. Wady ośrodkowego układu nerwowego, takie jak zaburzenia rozwojowe mózgu, rdzenia kręgowego, wodogłowie, powstają w pierwszych tygodniach ciąży i są wynikiem nieprawidłowego zamknięcia cewy nerwowej. W badaniach wynikało, ze mamy u których wystapiły te wady miały niski poziom folianow w organizmie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja polecam od razu rozważyć dietę. Zdrowe żywienie jest ważne. Ja nie wiedziałam jak szybko schudnąć po ciąży. Trochę przytyłam i myślałam, że nie dam rady schudnąć. Na szczęście znalazłam ten poradnik:https://redin.com.pl/poradnik/jak-szybko-schudnac-po-ciazy/. Myślę, że można go zastosować również w diecie codziennej, dlatego że ich porady są dość uniwersalne. W końcu nie tylko ciąża jest powodem od chudnięcia! Dlatego warto pomyśleć o tym już przed ciążą. Co o tym sądzicie? Pozdrawiam. :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Warto wykonać podstawowe badania krwi, odwiedzić ginekologa, zacząć łykać kwas foliowy. Dobrze się odżywiać i ograniczyć stres. A jak już pojawią się dwie kreski na teście wtedy przyjdzie czas na dokładniejsze badania. Od 10 tygodnia ciąży można wykonać badanie NIFTY https://www.testdna.pl/badania-prenatalne/test-nifty-pro/ - bezpieczny, prosty i nieinwazyjny test prenatalny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Akurat ja nie mogłam zajść w ciążę, to było z pięć lat. Chodziłam oczywiście do różnych klinik, ale niestety bezskutecznie. Na szczęście trafiłam do https://parens.pl/ i powiem wam, że tutaj w końcu mi się udało. Klinika jest bardzo nowoczesna i co ważne metody leczenia są zaawansowane
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Położna środowiskowa Gdynia - którą wybrać? (13 odpowiedzi)

hej dziewczyny! Czy możecie mi polecieć jakąś sprawdzoną, zaufaną, i rzetelną położną...

small design polecam!!! (3 odpowiedzi)

Najlepszy sklep internetowy!

wniosek o alimenty - pytania (18 odpowiedzi)

hej do jakiego sądu adresować pozew o alimenty? jak dlugo sie czeka na pierwszą rozprawę? czy...

do góry