Widok

Prosty przepis na ciasta :)))

Rodzina i dziecko Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny nie mam zupełnie zdolności jeśli chodzi o pieczenie ciast :(((
Może znacie jakieś proste przepisy takie które ,, zawsze się udają" bo chciałabym coś upiec na święta. Prosty przepis na szarlotkę już mam może coś jeszcze ????
Pozdrawiam serdecznie :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ola - to popatrz tutaj ;) http://forum.trojmiasto.pl/Przepis-na-surowke-do-obiadu-t72805,1,16.html?hl=colesław#hl

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o własnie surówki to nie jest moja mocna strona, maly repertuar w tej kwestii mam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny cieszę się że mój wątek jest t popularny kurcze jak przy was schudnąć??? Ja mam wszystkie przepisy wasze w zeszycie :)))) Teraz nic tylko je robić :)))
Pozdrawiam serdecznie :))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehehe :D ostatnio jakoś mam fazę na słodkości ;)


jeśli mam wybór i mogę zrobić ciacho bez pieczenia albo z pieczeniem - to wybieram pierwszą opcję ;)

ogólnie tam są świetne przepisy :) tam też znalazłam przepis na ekstra surówkę - colesława :) no i inne fajne :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie no Aga Ty jesteś normalnie złota kobieta :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurcze, wiecie ze nigdy nie wyszła mi galaretka taka jak powinna?

...a potem przyjdą noce
jak psy wierne pod nasz dom...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzisiaj zrobiłam to http://www.wielkiezarcie.com/recipe21879.html :)))


zobaczcie jak fajnie wygląda Zapp ;) http://www.wielkiezarcie.com/recipe46291.html




ogólnie - 15 stron przepisów na ciasta/desery bez pieczenia :) http://www.wielkiezarcie.com/recipeslist.php?group=84&offset=0
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chatka najsmaczniejsza jest schłodzona. Robie ja wieczorem, wkładam do lodówki - następnego dnia jest pyszna:)
...a potem przyjdą noce
jak psy wierne pod nasz dom...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zrobie to ciacho na weekend :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też mam :)

tyle ze mój już nieco sfatygowany :)
...a potem przyjdą noce
jak psy wierne pod nasz dom...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja dziś właśnie założyłam zeszyt A4 na przepisy forumowe :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:)

niedługo powstanie cała skarbnica:)
...a potem przyjdą noce
jak psy wierne pod nasz dom...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziękuje kresko :) kolejny forumowy przepis :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aleksandra, proszę bardzo :)

4 paczki herbatników
50 dag twarogu
10dag cukru pudru
2 łyzki kakao
10 dag masła cukier waniliowy------>ja daję cukier z wanilią
polewa---->ja rozpuszczam tabliczkę czekolady w kąpieli wodnej

ser zemleć (kupuję już zmielony), dodac cukier puder, cukier waniliowy, stopione masło.
Wymieszac i podzielic na 2 czesci.
W blaszce albo na folii ułozyc prostokat 3 na 6 herbatników.
Posmarowac go jedną z czesci serowych.
Przykryc druga warstwa ciastek.
do drugiej czesci serowej dodac kakao- przykryc herbatniki.złożyc domek. oblac polewą. odstawić do lodówki. a potem zjesc:)


Nie bawię się w układanie domku- u nas i tak nic nie przetrwa długo:) mam blaszkę 24 na 24 (kwadrat) i układam po prostu kolejne warstwy.
...a potem przyjdą noce
jak psy wierne pod nasz dom...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja zawsze robie 3 bita jak spodziewam sie gości bo wiem, ze zawzsze wyjdzie
wrzucam przepis
3 –BIT

- herbatniki (ok. 10 paczek) w zależności od wielkości blach
- (masa- krem) do karpatki (najlepiej gotowy)
- śmietana 30% 0,5 l.
- masa krówkowa (lub gotowane przez 2 godz. mleko skondensowane)
- śnieżka
- 2 śmietan fixy
- czekolada mleczna
- ½ szklanki cukru pudru

Wszystko wykładać warstwami: herbatniki, masa (krem do karpatki), herbatniki, masa krówkowa, herbatniki pół ubitej śmietany ( śmietane ubić z cukrem pudrem pod koniec wsypać śnieżkę i 2 śmietan fixy), herbatniki, druga połowa śmietany, wierz posypać starkowaną czekoladą.


Wstawiamy do lodówki, najlepsze jest następnego dnia 



a polecam moje ulubione ciasto:
Ciasto ze słonecznikiem

6 jajek
1 szk. cukru
1,5 szk. mąki
5 łyżek oleju
1 łyżka proszku do pieczenia
2 łyżki kakao

Wykonanie: z białek i cukru ubić pianę na sztywno dodać żółtka, mąkę, olej, kakao.
Piec w piekarniku ok. 45-50 min.

Masa: ½ kostki margaryny, 3 łyżki mleka, ½ szk. cukru to wszystko zagotować i dodać 40 dag pestek ze słonecznika i jeszcze raz zagotować.

Blachę wyłożyć pergaminem do pieczenia i rozsmarować pestki, upiec na brązowo, ostudzić.

Ciasto przekroić na połowę posmarować masą krówkową na masę wyłożyć ziarno. Smarować masą krówkową po ziarnach z jednej strony potem z drugiej, przełożyć ciastem.
Na wierz można polać polewę czekoladową.

pychaaaaaaa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
3bit pycha, uwielbiam to ciacho :)

kresko podzielisz sie przepisem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cii ! :)

ja chatkę puchatka bez pieczenia:)

...a potem przyjdą noce
jak psy wierne pod nasz dom...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hahaha :P czyżbyś zgłodniała????


ostatnio robiłam fajne ciacho bez pieczenia :)))))) 3bit :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
muszę przestać sledzić wątki kulinarne :)

zwłaszcza wieczorami !
...a potem przyjdą noce
jak psy wierne pod nasz dom...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mówiłam, że wyjdzie :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry