Widok

Tragedia w Koszalinie

Może ktoś mi to wyjaśni?
W radiu mówili, że dziewczęta zatruły się czadem
A powodem była rozszczelniona butla gazowa.
Nie podejrzewam, że ktokolwiek miałby w pomieszczeniu butlę z CNG. Czyli raczej była to butla z LPG.
LPG nie jest trujący. I nie zawiera tlenku węgla.
Zatem jak?
Ok. Butla się rozsczelniła i spowodowała pożar. Palące się substancje ze ścian, czy podłogi, mogły emitować tlenek węgla.
Ale nie dzieje się to w sekundy, czy minuty.
Jakim cudem, zdrowe na ciele i umyśle (jak mniemam) dziewczyny, nie wyszły po prostu z pomieszczenia, które się paliło?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

To był escape room. Ta zabawa polega na tym, że Cię tam zamykają. Nie mogły wyjść i się udusiły dymem, a potem spaliły. Pracownik próbował się do nich dostać, ale pożar odciął mu drogę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kuźwa...

Nie ma tam drzwi ewakuacyjnych?

W każdym (chyba) miejscu publicznym muszą być.
Nie znam się na przepisach p-poż..ale wiem, że są diabelnie restrykcyjne.
Koleżankę kiedyś męczyli, żeby oznakowała wyjście ewakuacyjne. Mimo tego, że jest oczywiste, bo całą ścianę zajmuje i ciężko przegapić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie było. Prawo nie nadążyło za modą na escape roomy. Język polski też niestety nie i aż mnie wzdryga, że muszę używać kolejnego trendy-hipsterskiego określenia. To nic nowego, tak działa państwo pod każdą władzą. Jak się coś stanie, to MSW robi masowe kontrole. Z dumą oznajmia potem, ze wykryto kilkaset nieprawidłowości i zamknięto kilkadziesiąt obiektów. Rozumiem, ze w ślad za tym raportem pójdą dymisje urzędników, z ministrami włącznie? Bo skoro były takie nieprawiodłowości, które zagrażały życiu, to czemu nie zostały dotychczas wykryte? Jak się dach w Katowicach na targach gołębi zawalił, to było podobnie. Masowe kontrole odśnieżania dachów. U nas służby i nadzory działają od katastrofy do katastrofy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

No właśnie. I to jest żenujące, bez względu jakie świnie są aktualnie przy korycie.
Ale dobra.
Załóżmy, że jestem właścicielem takigo escape-roomu
Nie wpuścił bym nikogo, jeśli nie podpisałby cyrografu o zrzeczeniu roszczeń.
Nawet nie zakładając pożaru. Ale choćby zawał czy atak paniki.
Jeśli gościu miał, to nie kumam, czemu został aresztowany.
Inna bajka, że dzwiewczęta były nieletnie i niekoniecznie miały zdolność prawną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie byłem nigdy w czymś takim. Oglądam zdjęcia i widzę, że to są upiorne pomieszczenia z tanich horrorów. Opuszczone sale szpitalne, jakieś bunkry z krwawymi bazgrołami na ścianach, kościotrup na krześle elektrycznym... Faktycznie, ktoś może wpaść w panikę. Musi być tam obowiązkowo przycisk bezpieczeństwa, który kończy zabawę, przywołuje obsługę i otwiera wszystkie zamki.
W tym roku kupiłem taki piecyk. Bardzo fajna sprawa. Nie wiem, jak to jest zrobione, że do komina żadnego nie jest podłączony, a okno pod którym stoi nawet trochę nie jest zaparowane. Myślałem, że w wyniku spalania LPG powstaje woda i dlatego m.in tłumiki samochodów na gaz szybko korodują. Ten piecyk ma jakiś system obiegu spalin, co sprawia, że emituje tylko CO2. Ma zresztą czujnik, który wyłącza gaz jak stężenie CO2 jest za wysokie. Grzeje to idealnie. Z jednego palnika korzystam (a są trzy) i daje radę ogrzać dwa pokoje stojąc na korytarzu pomiędzy nimi. W Koszalinie jakiś matoł musiał niedbale butlę założyć albo doszło do awarii i gdzieś dalej coś się rozszczelniło. Bo ogólnie taki piec wygląda na bezpieczny. Butlę przykręcam palcami, bo ma taką śrubę z wypustkami, sprawdzam za pomocą mydlin i zawsze jest ok, no i co więcej? Pracuje fajnie, cicho, jak na razie bez żadnych niespodzianek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam tester szczelności w sprayu.
Niczym szczególnym się od mydlin nie różni.
Używam u klientów, bo wygląda profesjonalnie
W chacie używałem raz. Kiedy polutowałem rurki miedziane, żeby nowe przyłącze kuchenki zrobić.
Nigdy nie miałem potrzeby, żeby potem używać. Nieszczelność butli natychmiast się wyczuje.
Prawda Iśka?;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Po polsku: pokój zabaw lub pokój zagadek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

straszne i ..znowu mlode zycie

a zycie doroslych nie uczy
-
i racja jest to ze dziala sie od tragedii...triche zrobi potem znowu olewactwo i bezmyslnosc kwitnie
i znowu do tragedii

czy po zeszlorocznej wichurze
tez nie powinno nas czegos nauczyc
bylam wtedy na domku
vo jak zwykle no ostrzezenie ale
nie czytalam calego

od wielu grzmotow rzeczywuscie innych i
dajacych do zrozumienia ze cos groznego nadciaga
byl czas na ewakuacje

mnue mogli beac bo stara d...a jestem
bie szkoda

ale dziewczynki moze mogly ujsc z zyciem
gdyby ewakuowano ich z lasu do jakiegokolwiek domu
podniosl sie problem
i
decyzji i odpowiedzialnisci
i miejsca na obozowiska

pokazywali tez mape z dziwnymi
nietypowymi kragami..ale juz teorie spiskowe zostawie jednym zdaniem

:)

nie wiem co z butla
tyle sie zadzialo ...ze ho ho
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak z tymi mydlinami?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

>No właśnie. I to jest żenujące, bez względu jakie świnie są aktualnie przy korycie.

Pan Brudziński, który jest odpowiedzialny za prawidłowość funkcjonowania służb pożarowych w Polsce był u Pana Rydzyka aby razem z innymi tzw. Ministrami trzymając się za raczki podrygiwać w rytm jakiejs piosenki o Maryji.
Dlatego nie miał czasu aby zajmować się takimi bzdurami jak bezpieczeństwo młodzieży w escape roomach, bo przecież to głównie młodzież korzysta z tej formy rozrywki.

Trzeba było śmierci pięciu niewinnych dziewcząt, aby się okazało, ze nawet w weekend można skontrolować prawie 200 escape roomów, wyciągnąć wnioski, napisać protokoły, cześć z nich zamknąć.
Można ? Można. Czemu nie kontrolowano rutynowo ? Przecież za to im płacimy,
Nawet ci z tego twz. Rządu przyznali sobie za to nicnierobienie Nagrody. Jakiś Błaszczak to nawet kilkadziesiąt tysięcy se przelał na swoje prywatne konto.
Te pieniądze im się należały, jakaś burmistrz tak ostatnio w Sejmie się wydzierala.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kontrolowano rutynowo.
Jednym z elementów decyzji o pozwoleniu na użytkowanie lokalu użytkowego jest opinia ppoż o zachowaniu warunków ppoż. Albo właściciel firmy miał taka opinię i wtedy dał ciała inspektor ochrony pożarowej, albo nie miał, ale wtedy nie dostał by zgody z nadzoru budowlanego na użytkowanie obiektu i byłaby to samowola budowlana.
Po fajerwerku w pupie wygląda na to, że pożarnicy nawalili. I nie Brudziński, tylko ci z powiatu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szanownemu Koledze myli się kontrola przestrzegania przepisów pożarowych do czego jest zobowiązana Straz Pożarna z procedurą udzielania pozwolenia na użytkowanie (to wtedy jest potrzebna opinia ppoż)

Rzecz w tym, ze nikt nie zgłaszał tych obiektów do użytkowania, a Straz Pożarna udawała ze nie musi tego kontrolować.
A raczej nie udawała, tylko miała to w dooopie. Być może zajęta była przyznawaniem Nagród, „im się te pieniądze należały”.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak się nie da Sky.
Nie można użytkować obiektu bez odbioru, a nie zrobisz odbioru bez ekspertyzy ppoż. Natomiast użytkowanie samowoli budowlanych jest nie w gestii ppoż tylko nadzoru budowlanego, to on jest władny wydać decyzje o zamknięciu obiektu i zakazie użytkowania.
Nie wiem po co ja to pisze, bo przecież tutaj chodzi o propagandę, a nie analizę stanu faktycznego. Jakoś tak dałem Ci się wkręcić w wywód ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam pierd...ca na punkcie bezpieczeństwa do tego stopnia, że w młodości zastanawiałam się czy to nie są jakieś zaburzenia.
Widziałam dziś "zamazane" wizerunki tych Dziewczynek. Zdjęcie przy zdjęciu. Łzy zakręciły mi się w oczach.
Teraz ten "kozioł ofiarny" w areszcie.
Współczuję z Rodzicami.

Ps
Kocham ludzi i jednocześnie....

http://youtu.be/O5b7tgkdFH0
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

..przez egoizm doroslych
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Areszt jest nadużywany. Żeby go zastosować musi zachodzić obawa matactwa albo ucieczki. Tu nie zachodzi. Powinno być poręczenie majątkowe albo obowiązkowe stawiennictwo na komisariacie do czasu procesu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W zasadzie BMtF wyjaśnił to, co również mi się wydawało.
Ktoś ewidentnie dał de, ale zrzucanie tego na karb PiS-u, co bęcwał próbuje robić, raczej się nie uda. To kewstia jakichś lokalnych układzików. Ktoś podpisał a nie skontrolował.
I rację ma również Kruk. Na tyle, na ile jest dostępna wiedza o sprawie, właściciel tego przybytku może odpowiadać co najwyżej za zaniedbanie. Trudno byłoby mu udowodnić winę umyślną.
Czyli typowa pokazówa, pod publiczkę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Manson, rozmawiasz z osobą która nie jest amatorem w tej kwestii.
Ustawa o PSP nakłada na Państwową Straż Pożarną zadania z zakresu rozpoznawania zagrożeń pożarowych i innych miejscowych zagrożeń oraz nadzoru nad przestrzeganiem przepisów przeciwpożarowych (art.1 ust.2 p.1 i 5 u.PSP ).
Naprawdę nie ma znaczenia, czy obiekt ma pozwolenie na użytkowanie czy nie i czy Nadzór Budowlany interesuje się sposobem użytkowania, samowolką czy czymś tam jeszcze.
Zresztą korzystając z tych właśnie uprawnień dokonano w weekend kontroli w escape roomach.
One odbyły się w normalnym trybie przewidzianym ustawą.
Wcześniej od tzw. Ministrów począwszy towarzystwo miało to w dooopie, bo było zajęte liczeniem ile to tysięcy już przelali na swoje prywatne konta w ramach Akcji Nagrody Plus „im się te pieniądze należały”.

>To kewstia jakichś lokalnych układzików. Ktoś podpisał a nie skontrolował.
Nikt nic nie kontrolował.
Wzięto się za kontrole w sobotę, czyli dzień po pożarze, bo Brudzinskiemu się zaczęła palić ziemia pod nogami.
Ten „układzik” objął całą Polskę. Polega on na „mam-to-w-doooopstwie”, byleby przelać sobie trochę kasy na swoje konta najlepiej pod pozorem np. jakiejs nagrody.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale nadal nie kumam tej nieszczelnej butli.
Walą do LPG tyle merkaptanu, że nie da się nie zauważyć smrodu. Dużo wcześniej niż stężenie gazu stwarza zagrożenie pożarowe.
Iśka zna doskonale temat, bo dymałem kiedyś do Kartuz po uszczelkę butli w jej chacie.
Zanim jej nie kupiłem, gotowanie odbywało się w plenerze, Nie szło wytrzymać smrodu. Zresztą... nie ryzykowałbym odpalenia palnika, w pomieszczeniu, przy nieszczelnym połączeniu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Poprzedni wątek na ten temat założony przez szuję, skasowała administracja forum na moją zresztą prośbę. Prowadzenie agitacji politycznej traducyjnie z d*py wziętej bo nie mającej oparcia w faktach jest żałosne. Natomiast wykorzystywanie takiej tragedii do prowadzenia agitacji politycznej jest godne pogardy. Ale czego innego można się spodziewać. Jak ktoś się szują urodził to szują zostanie do śmierci.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Mam-to-w-dooopstwo Brudzinskiego najlepiej pokazuje próba przerzucenia odpowiedzialności.
Ten człowiek mówi tak :”Postawili zysk przed bezpieczeństwem, a co najgorsze w tym wypadku, bezpieczeństwem dzieci, bo to głównie one są użytkownikami tego typu miejsc”.

To jest ten sam gosc, co to „dla zysku” okradał swoich klasowych kolegów, nawet został wyp.... za to ze szkoły.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

> Jak ktoś się szują urodził to szują zostanie do śmierci.

toczno
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

>Jak ktoś się szują urodził to szują zostanie do śmierci.

Tematy dotyczące bezpieczeństwa młodzieży powinny być nagłaśniane i dyskutowane.
Dzięki temu może uniknie się kolejnych tragedii.
Ludzie tez powinni wiedziec, kto z imienia i nazwiska odpowiada za brak bezpieczeństwa w Polsce.
W tym przypadku ewidentnie zawinił brak kontroli, który wynikał z braku zaangażowania odpowiedzialnych za bezpieczeństwo osób. Zajęte były innymi sprawami, jak np. Nagrodami „im się te pieniądze należały” i tańcami z trzymaniem za ręce w towarzystwie Pana Rydzyka, znanego biznesmena z Torunia.

Szuja to bardzo delikatne określenie kogoś, kto dąży do zamiatania tego pod dywan.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

> kto z imienia i nazwiska odpowiada za brak bezpieczeństwa w Polsce.

A ty wiesz? To podziel się swoją wiedzą z prokuraturą
Zresztą doskonale wiesz, że zatrzymywanie tej wiedzy dla siebie, również jest przestępstwem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

"Tematy dotyczące bezpieczeństwa młodzieży powinny być nagłaśniane i dyskutowane."
Nagłaśniane i dyskutowane. Czy wykorzystywane do prowadzenia agitacji politycznej. Dostrzegasz różnicę szujo? A jak już przy tym jesteśmy to pierwszy escape room powstał w 2013 roku. Jak twoja ukochana platforma przez pierwsze dwa lata działalności tych miejsc zadbała o bezpieczeństwo bawiącej się tam młodzieży. Po co zresztą pytam. Przyparta do muru szuja albo zrobi unik albo będzie kąsać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Sky..jakos tak wierze ze masz w sercu te dobroc
i jest to nie na miejscu ta polityka

jakiekolwiek odgorne zaniedbania sa
to czlowiek czy ludzie prowadzacy ten przybytek powinni miec troche ..
nie wiem jak to nazwac

pomysl sam
otwierasz cokolwiek
co bedzie sluzyc ludziom
twojej rodzinie czy innym
tym bardziej tlum ludzi
cos co sie uzytkowuje na maksa
i do tego zabawa w zamkniecie na amen

tak na przecietny mozg
czy mozna tak lekcewazyc bezpieczenstwo?
narazac innych nie bedac gno....m?

czlowiek zawiodl
jeden drugi trzeci
po prostu
instytucje tez
ale w nich ludzie pracuja
oprocz ustawy rozporzadzen
obowiazuje zawsze myslenie

daj spokoj
bo z nieszczescia jatka znowu
to naprawde

brzydkie
dajcie spokoj wszyscy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

> będzie kąsać

Nie raz pisałem, że bęcwała bardzo łatwo zagonić do rogu.
Wówczas zachowuje się jak szczur. Kąsa co popadnie.
Analiza tego śmiecia nie ma sczególnego sensu. Jak i reszty trzody.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Cross : papier już kupiłem. Ilekroć go użyję, będziesz mi się przypominał.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy potrzeba tragedii, aby ci którzy za coś odpowiadają przypominali sobie o swoich obowiązkach ?

Potrzeba było Smoleńska, aby wiedziec do czego prowadzi omijanie procedur ?
Potrzeba było katastrofy w Katowicach, aby pilnować odśnieżania dachów ?
Przecież po tamtej katastrofie Nadzór Budowlany bez żadnej specjalnej okazji wciąż kontroluje obiekty wielkopowierzchniowe.
Potrzeba było teraz tych śmierci 5 dziewcząt, aby Straż Pożarna wzięła się do roboty ?

To jest grzech rutyny i zaniedbania.
Za ten stan odpowiadają ci, którzy mają na to wpływ.
Najbardziej ohydne jest przerzucanie wyłącznej winy na człowieka, który ten biznes prowadził.
Jemu umożliwiono działalność właśnie dlatego, ze nikt się tym nie interesował.
Czemu odpowiedzialna służba się tym nie zajęła ?
Żadnemu policjantowi nie przyszło do głowy, aby zainteresowac się co to powstało w jego rewirze ?
Aby dla bezpieczeństwa napisać 3 zdania do Straży Pożarnej ?

Ważne jednak aby kasa do nich płynęła, jak najszerszym strumieniem.
Mogą być „Nagrody”, może być 80 tysi dla rusycystki w NBP-ie, mogą być łapówki w KNF od Czarneckiego, mogą być koperty w sprawie córki leśniczego, mogą być pieniądze z GetBack....
Nieważne... byle więcej... byle więcej.....

A obowiązki ?
Mamy-to-w-dooooopie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

W sumie nie wiem po co wdaję się w pyskówkę z szują. I to jeszcze w takim wątku.
A powyżej kolejna "błyskotliwa" wypowiedź następnego mocnego tylko w mordzie. Podcierając się myślisz o obcym facecie? Bleeee! Ciekawe czy to można leczyć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

> Podcierając się myślisz o obcym facecie?

Cross wybacz:)
Mówiłem, że Twoja paskudna gęba kopletnie nie licuje z Twoim IQ, czy poczuciem humoru
Właśnie dałeś tego wyraz :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

>A ty wiesz? To podziel się swoją wiedzą z prokuraturą

Za przeprowadzanie czynności kontrolnych w zakresie bezpieczeństwa pożarowego odpowiada PSP.
Komendant Główny PSP podlega pod ministra SWiA.
To są osoby odpowiedzialne w Polsce za stan bezpieczeństwa pożarowego.

Jest to wiedza ogólnie dostępna, dlatego niezależna prokuratura wiedziałaby co ma robić.
Nie mam złudzeń, że prokurator zajmie się wyłącznie właścicielem tego biznesu w Koszalinie, pomijając winnych zaniedbań.

Nie mam tez złudzeń, ze nieudolni decydenci honorowo zrezygnują z pełnienia czynności, na których się nie znają, bo nie są wyposażeni w honor. Rezygnacja ze stanowiska wiązałaby się ponadto dla nich z odcięciem sobie strumienia Nagród i innych pieniężnych benefitów. Watpie tez czy umieliby odnaleźć sie w sytuacji, w której nie byliby stałe zasilani publiczna gotówka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dawno temu o tym pisałem.

Jak Go zobaczyłem pierwsszy raz, kiedy do auta mi wsiadał, pod Manhattanem we Wrzeszczu, autrntycznie się bałem Go,

Dlatego pisałem, że Jaq pewnie by się z****** jakby trafił na niego w ciemnym zaułku

Znamy się od N lat

Każdy ze znajoych miał fazę, że trza się do Crossa przekonać. Dopiero wówczas jarzy się Jego poczucie humoru.

I docenia błyskotliwy mózg, który kompletnie nie licuje z paszczę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Cross : nigdy już nie zapomnę kupić papier. Zawsze gdy zobaczę twoje wpisy od razu wystąpi skojarzenie, czym zaskarbiłeś sobie moje uznanie. Masz taki swoisty wkład w uporządkowanie mojego życia i przyczyniasz się walnie i z pożytkiem dla mojej….
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz jest za późno. Reszta czytających już zawsze będzie kojarzyć cię z kimś kto podcierając się myśli o obcym facecie. Tak jak szuję kojarzy tylko z przyprawionej bolszewizmem agitacji politycznej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Żeby to jeszcze ręce i nogi miało.
Ale trzoda mówi językiem rodem z Polskiej Kroniki Filmowej z lat 50-tych
Natrętna agitacja, na którą tylko d**il by się nabrał.
Jak kiedyś pisałem: jeśli opozycja fatalna dysponuje wyłącznie takimi "piewcami", to PIs będzie rządził wiecznie.
Mądrą krytykę, bo merytoryczną, dają paradoksalnie publicyści znienawidzeni przez "drugą stronę". Jak Ziemkiewicz czy Michalkiewicz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Całe szczęście że są w opozycji jeszcze tacy "normalsi" jak wy. Zdrowy trzon narodu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co ty pieprzysz? W jakiej opozycji? Jeżeli już to tylko w stosunku do takich gnid jak wy dwaj i popierających was trolli, których nazywacie oryginałami.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Nie niszcz bezmyślnie budowanego z takim pietyzmem i wytrwaloscia swojego wizerunku na forum. Twoja elokwencja i wysmakowana inteligencja, będąca wzorem dla twych forumowych kolegów, nie licuje z tak wulgarnym wpisami.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ach, ta „przejżystość” języka.... same gnidy, szuje, trzoda.
Ten Krzyż to jakiś dziwny jest, Ci powiem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co widzi optymista przechadzając się po cmentarzu ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

To zależy. Może zobaczyć np. Krzyż.
Ale gdy powietrze jest mało „przejżyste”, to nic nie widzi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widzi same plusy. Swoją drogą, ciekawi mnie jaki impuls musiał pojawić się w głowie tego nieboraka, że obrał taki avatar.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ok. Popełniłem błąd ortograficzny. Każdemu może się zdarzyć. Ale po pierwsze primo onanizowanie się z tego powodu na forum przez dwa tygodnie tak jak obaj to robicie jest żałosne. A po drugie primo lepiej napisać coś sensownego z błędami ortograficznymi niż wypisywać polityczne brednie, których nawet największy d**il nie bierze poważnie. Swoją drogą taka sytuacja musi być dla was frustrująca. Nawet trochę mi was żal.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Cross, wszystko możesz mi zarzucić, ale nie to że nabijam się z twojego błędu. Bynajmniej nie to jest motywem mojego zainteresowania, graniczącego z fascynacją, twoją osobą jak zjawiskiem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak, tak. Już pisałeś że myślisz o mnie kiedy się podcierasz. Ja uważam że to obrzydliwe ale różne rzeczy różnych ludzi kręcą. No i na wzajemność z mojej strony raczej nie licz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

.>onanizowanie się z tego powodu na forum przez dwa tygodnie

Krzyż, co ty cały czas z tym onanizowaniem ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Sky, nie wiem czy podzielisz moją opinię, ale odnoszę wrażenie że Cross tęskni do wymiany dialogów z gdynianinem, prawdą....Brakuje mu wyraźnie katalizatora do konstruktywnych dialogów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jaq-u, zupelnie nie wiem do czego on tęskni, ale widzę że Krzyż bardziej niż merytoryką wątków interesuje się forumowiczami. Ta jego tendencja jest bardzo „przejżysta”.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wolę żeby facet miał gębę jak Cross niż pomieszane w głowie jak Sky lub jaq
Uroda z czasem mija a paskudny charakter pozostaje i potrafi zepsuć nawet najpiękniejsze oblicze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

> Wolę żeby facet miał gębę jak Cross

Dziwne masz upodobania :D

A poważnie:
Rozdział trzody od normalsów jest ewidentny i widoczny dla każdego Foruma.
Z każdym da się pogadać po ludzku. Bo ma to jakikolwiek sens.
Poza trzodą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Zastanawiałem się, czy kwestia fizycznej znajomości ma jakiekolwiek znaczenie
Ciutkę ma. Bo akurat Crossa zupełnie inaczej się odbiera w realu, niż prezentuje się Netowo
Polecę prywatą. Niedużą
Znam cię Kocio, z gęby, Tak jak znam Kruka czy BMtF
Czy fakt osobistych relacji przełożył sie na "życie forumowe"?
Nie sądzę
Każda z osób, jakie miałem okazję poznać w realu. jest sobą. I na forum nie odgrywa kogoś innego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

@Kocio

Wiesz, że znamy się "z gęby" od 15-09-2012?
Nie przypuszczałem, że aż taki szmat czasu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Widzę że uroda Krzyża należy do kanonów estetycznych "normalsów". Jest wręcz legendarna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

> Widzę że uroda Krzyża jest wręcz legendarna

Jak już kiedyś wspominałem
tak jak Crossa cholernie lubię i szanuję. to mam 100% pewności, że gdybyś miał okazję spotkać Go osobiście, gorzko byś tego spotkania żałował.
Sczególnie ty czy reszta trzody.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Bazyliszek jakiś ? A wracając do tych twoich eufemizmów jak "trzoda" : kim ty żałosny człeku jesteś by innym przypisywać takie określenie, które raczej powinno być utożsamione z tobą ? Obraz swego nędznego życia samemu kreujesz na forum, przez nikogo nie prowokowany.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

> Obraz swego nędznego życia

que?
Niby jak?
Opowieściami o suszarce, którą tak lubicie przywoływać?
Jest prawdziwa.
Musiałem na cito sklepać jakieś grzaniie w chacie, zanim nie podlączyłem grzejnika elektrycznego bez obaw.
Świadczy wyłącznie o pomysłowości, rozwiązywaniach kłopotów "na cito"
Nawiasem mówiąc.. do dzisiaj jej szcotek. nie wymieniłem, chcociaż dawno kupione.
Jakoś moja fryzura nie potrzebowała nigdy suszarki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tak przy okazji.
Trzoda mi za*bisty pomysł podsunęła.
Wprawdzie do urodzin Crossa jeszcze deczko czasu zostało, ale wiem, co mu kupię na urodziny.
Suszarkę
Jeśli mnie za ten prezent nie zabije, to jest najbardziej zarąbistym gościem, jakiego znam :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Suszarka to akurat nie jest przykład negatywnego wizerunku twojej osoby, ktory samemu wykreowales. Nie będę cię kopal publicznie pisząc jak to wygląda. Ale tobie ostatniemu wypada o innym pisać trzoda, a siebie nazywać normalsem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szuja i jego przydu*as od rana do nocy siedzą na forum i wciąż próbują narzucać innym swoje poglądy i prowokują nawalanki. A potem pierwsi zarzucają innym brak merytoryki i prowokowanie kłótni. Podczas kiedy szuja sam nie napisał chyba nic merytorycznego bo jedyne co pisze to chamska i nachalna propaganda pełna bolszewików i PRL-ów a zupełnie pozbawiona konkretów. Dopytywany o konkrety, broniąc przegranej sprawy przechodzi do wycieczek osobistych. przydu*as dotychczas popełnił jeden (słownie jeden) konkretny, merytoryczny wpis w temacie budowy szamba założonym przez Iśkę. Od lat robi swoją obecnością szambo z tego forum więc się na tym zna. Poza tym jednostkowym przypadkiem postępuje dokładnie jak szuja tyle że z większym zaangażowaniem w wycieczki osobiste a mniejszym w propagandę.
I nic to że jesteśmy w dziale Hydepark a maksyma działu brzmi "Nieskrępowane rozmowy niezwiązane z żadnym tematem przewodnim". Szuja i jego przydu*as roszczą sobie prawo do decydowania jakie poglądy są właściwe i co jest merytoryczne a co nie. Wystarczy mieć poglądy inne niż oni żeby narazić się na obelgi i drwiny. Z dyskusją na poziomie jakie się tu kiedyś odbywały, gdzie oponenci próbowali się wzajemnie przekonać a nie pokonać nie ma to nic wspólnego. Albo jest się z nimi, albo jest się sekowanym. Miejsca na inne poglądy w Hydeparku obecnie nie ma.
Ponieważ mam dość bezsensownych nawalanek z mojej strony bez odbioru.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Wy tam jakąś chyba zbiorową sesję terapeutyczną przechodzicie.

Swoją tożsamość próbujecie stworzyć nazywając się normalsami, co nie przeszkadza jednocześnie nazywać innych forumowiczów g**dami, szujami, trzodą, etc.
Najlepiej waszą zdefirmowaną relacje z otoczeniem pokazuje wątek, w którym zupełnie obca i nieznana wam dziewczyna zapytała ‚jak dojadę?’.

Pacjentom w szpitalu psychiatrycznym tez mówi się, ze z nimi jest wszystko ok, ze są „normalni”, wtedy podobno efekty leczenia są lepsze.
Co nie zmienia faktu, ze nadal te osoby potrzebują pomocy i stałego leczenia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Idąc wzdłuż wiejskiego plotu, lubię czasmi uderzać kijkiem o sztachety tegoż płotu. Wyskakuje zawsze jakiś wiejski burek, z jazgotem reagując na ten sygnał. Chroni moje spodnie przed burka ząbkami ten że płot. Bywa że płot ma braki w usztachetowieniu. Wówczas trzeba się salwowac ucieczką. :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Hydepark

Klimatyzacja w biurze (51 odpowiedzi)

Pracuję w biurze z dziewczynami. Teraz gdy się zrobiło ciepło, mają włączoną cały dzień...

Matematyka dla leminga (21 odpowiedzi)

No, nie, Nie wiedziałem, że na portalu trójmiasto mamy taką błyskotliwą elitę. Że lemingi mają...

słodko, część druga ;) (544 odpowiedzi)

Zakładam nowy wątek, słodycze stały się niemożebnie długie i nie mam już do nich cierpliwości ;)...

do góry