Widok

Trzecie dziecko

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
dziewczyny jestem załamana wczoraj zrobilam test i okazalo sie ze jest pozytywny , mamy juz dwojke dzieci , bardzo uwazalismy a tutaj jednak, nie moge sie od wczoraj pozbierac , jak to jest u was z trojka dzieci ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7
Nie martw się u mnie bylo tak samo , teraz jestem w 8 mies i jest ok, Dałaś radę z dwójką to i z trzecim sobie poradzicie
W jakim wieku masz dzieci?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jedno ma 4 lata drugie dopiero poltora

musze przyznac ze narzie jestem zalamana o niczym innym nie mysle
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a w jakim wieku Ty masz dzieci ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to faktycznie maluchy, ale nie martw się na zapas,w sumie nie wyszłaś jeszcze z wprawy opieki nad małym dzieckiem to powinno ci być tak z rozpędu łatwiej;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje maja teraz 7 i 9 juz zamknęliśmy rozdział pieluszkowy i nocnego wstawiania a Ty jesteś właśnie w temacie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo uważaliście powiadasz ,a o czymś takim jak antykoncepcja to słyszeliście?A później rwanie włosów z głowy bo dzieci to przecież z\kapusty się biorą.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 17
Wredna baba
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wydawało mi się, że żyjemy w XXI wieku i jak nie chce się mieć dzieci to się ich nie ma. Są pigułki, plastry, spirale, kapturki, globulki, prezerwatywy. Przeraża mnie wiara w kalendarzyk i stosunek przerywany.
W sumie ktoś musi zarabiać na nasze emerytury ;)

A na poważnie, dacie radę chociaż łatwo nie będzie. Nie wiem w jakim wieku jesteście, ale czeka Was przez pewien okres trochę... inne życie (sama wiesz).
Jeszcze jedno, nie wiem jaka jest więź emocjonalna między Tobą a partnerem, ale... staraj się dbać aby była jak najlepsza inaczej partner może Ci "uciec". Dla niego to też szok i może coraz rzadziej w domu bywać, aż zniknie któregoś razu. Powinniście razem i przez to przejść. Jak kochacie się to będzie ok.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 17
trochę nie rozumiem czemu 3 dziecko to rozpacz, no ale każdy ma inny plan na siebie. Skoro jesteś w ciąży to widocznie taki był Wasz plan. Nic nie dzieje się przypadkiem.
Różnica wieku pomiędzy dziećmi jest super więc lepiej być nie może. Trzeba się cieszyć dzidzią i kochać ją! Przecież ono odczuje to, że było niechciane, albo co gorsze, rodzeństwo przekaże mu tą okropną wiadomość jak już tylko będą potrafili się komunikować.

do "taty": nie wiem na czym polega "kalendarzyk" czy robi się to na nim czy pod nim ale istnieje metoda NPR jako jeszcze jeden ze sposobów dbania o liczbę posiadanych dzieci :)
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 10
nie chodziło mi o atak na mnie ,
antykoncepcje znamy jednak czasami zawodzi widać
przykro mi ze niektorzy nie umieją sie powstrzymać przed krytyką kogos
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5
Jakbym czytała o sobie :P :) Tyle, że jak zrobiłam test to starszy miał niecałe 3,5 roku a młodszy niespełna 13m-cy :P ;) Dwa miesiące później miałam wracać do pracy... Był plan na trzecie, ale to 'kiedyś, później, jak najstarszy będzie szedł do szkoły' :P :)

Dacie radę :) Szok minie i będzie radość.

W tej chwili nasz najstarszy zaraz skończy 6 lat, a maluch w lutym 2 :)

Ja od 10 m-cy pracuję, dzieci chodzą do przedszkola, żłobka.
Na nudę nie narzekamy, ale jest wesoło :)

Głowa do góry!! ;)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myślę że trzecie dziecko to nie koniec świata :) Sama mam
dwójkę i chciałabym trzecie ,ale u mnie to już kwestia finansów...Dacie radę .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Można nad, pod i oglądać zamiast cieszyć się bliskością, jak kto woli ;)
Antykoncepcja powinna być skuteczna, a "kalendarzyk" akurat jest jedną z mniej skutecznych metod (to jedna z metod NPR).
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3
nie można się załamywać ,co się stało to się nie odstanie - miałam /mam podobną sytuację gdy synek miał niecały rok zaszłam znowu w ciążę ,najstarsze dziecko miało wtedy 8 lat to chociaż tyle dobrego że już w miarę samodzielna.Nie będę ukruwac ,że nie jest lekko - wszystko kręci się wokół dzieci,ja sama nie mam czasu dla siebie ,ale z wszystkim sobie radzę sama - mąż wychodzi z założenia ,że jego rola kończy się na zarabianiu pieniędzy a z bliskiej rodziny nie ma na kogo liczyć w tej kwestii.Z pozytywów jest też coś ,bo widzę że zupełnie inaczej maluszki się rozwijają ,mając siebie ,najstarsza córka była 7 lat sama i żałuję ,że taka duża różnica między nią a drugim dzieckiem jest.
Obecnie dzieciaczki mają 12l., 4,5 i 3 l. średni chodzi do przedszkola ,mała zaraz też pójdzie i czas wracać do pracy, bo nie oszukujmy się,że finanse też przy trójce bardzo szybko topnieją :)
Dasz radę ,pociesz się ,że niektórzy mają 4ro,5ro lub więcej dzieci i ogarniają ;) trzymam kciuki i życzę powodzenia :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
jak by mój mąż miał takie podejście to bym go wysłała na wazektomię;)
przekonuje się tylko jakiego mam super faceta
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
Ja mam dwójke 4 i 3 lata a niedługo urodzi sie trzecie-wszystkie planowane.
Dacie radę-oby było zdrowe. Głowa do góry!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
kalendarzyka w dzisiejszych czasach to chyba już nikt nie używa, jest dzisiaj wiele innych metod, nie koniecznie tych ingerujących w zdrowie kobiety hormonami, czy doznania pary - gumą.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 10
potwierdzam NPR jest skuteczne, jeśli się prawidłowo stosuje: 8 lat małżeństwa, 10 znajomości, 1 dziecko 5 letnie na stanie - planowane.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 7
Zastanawia mnie to 8 lat małżeństwa,10 znajomości?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
dodaj słowo " lat "po 10 i chyba da się zrozumieć :P
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
A faktycznie rozumiem ,dzięki Aga ,to nie 10 różnych partnerów w trakcie 8 lat małżeństwa bo chłopina by miał rogi jak stąd do Honolulu.To nic tylko ten cały kalendarzyk czy jak to to się zwie Asiu trzeba było stosować i nie byłabyś teraz taka załamana,no ale nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszło.Po 3 dziecku obowiązkowo NPR.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale ta metoda też nie dane 100% pewności, wystarczy poczytać, tak samo jak tabletki, prezerwatywy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
żadna metoda antykoncepcji nie daje 100% pewnosci
no chyba ze szklanka wody zamiast ... ;)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6
a i zapomnialam dodac ze mam kolezanke, ktora tak panicznie boi sie 3 ciazy ze stosuje i tabletki i prezerwatywy jednoczesnie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja znam taka która stosuje i prezerwatywy i tabletki i na wszelki wypadek stosunek przerywany, pomine milczeniem fakt że tak rzadko uprawia seks, że musiałaby miec pecha aby zajść w ciążę, której tak bardzo sie boi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
No ja stosuję antykoncepcję hormonalną od ponad kilkunastu lat pigułki ,plastry i jeszcze mnie nie zawiodła .W ciążę zaszłam bez problemu po odstawieniu w drugim cyklu po kilkunastu latach stosowania.Wszystkie moje znajome które wpadkę zaliczyły tak naprawdę nie stosowały żadnej metody antykoncepcyjnej no chyba ,że taką metodą można nazwać stosunek przerywany lub kalendarzyk małżeński obecnie pod nową nazwą NPR.Parę moich koleżanek też sobie chwali spirale miedziane i też nie narzekają.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6
ja też stosowałam - tabletki - pierwsza ciąża (jestem pewna że wszystkie tabletki były na czas i o żadnej nie zapomniałam - miałam akurat stresujący okres w pracy, ale to nie powinno wpłynąć), prezerwatywy - druga ciąża .... W obu przypadkach nie wiem co się stało.
Teraz stosuję dwie metody, bo dwójka dzieci mi wystarczy, a już żadnej metodzie w 100% nie wierzę.

Fajnie że są tacy, których te metody nie zawiodły, ale uwierzcie mi, nawet ich stosowanie nie da pewności że ciąża się nie pojawi.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 7
Czytajac posty dochodze do wniosku, ze jak ma być dziecko to będzie, obojętnie co się będzie robic. To samo w druga strone.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 7
Nie przejmuj się,też to przerabiam,mam dwóch chłopców,6 lat i 16 miesięcznego,test zrobiłam w listopadzie i oczom nie wierzyłam kiedy ujrzałam 2 kreski.Nie jestem przygotowana na przyjście trzeciego dziecka,jeszcze nie teraz,starszy idzie we wrześniu do szkoły a w lipcu ma urodził się dzidzia,w domu wszystko na mojej głowie,odwożenie do szkoły,póżniej przedszkola,pakować całą ferajnę do auta,po południu do samej nocy jestem sama z dziećmi,plany miały być inne,mieliśmy wracać do Polski a teraz życie pokazało że trzeba jednak zostać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie łam się. Moja koleżanka ma czwórkę dzieci rok po roku i radzi sobie lepiej niż nie jedna mama z dwójką dzieci. Dla wyjaśnienia to nie ma za dużo kasy bo wynajmuje kawalerkę. Wystarczy dobre zorganizowanie-tak jest w jej przypadku. Pierwszą dwójkę planowała a drugiej dwójki ponoć już nie ale ma wesoło w domu choć wiadomo, nie zawsze jest kolorowo. Ale podziwiam ją.
image image
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 9
pytanie było o trzecie dziecko a w odpowiedziach,przewaga samych pouczających rad jak się zabezpieczać...

Ja mam trójkę dzieci i jestem szczęśliwą mamą.Dasz radę,wszystko będzie dobrze.Najważniejsze to mieć zdrowe i szczęśliwe dzieci.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Kawalerka i czworo dzieci,pogratulować odpowiedzialności,proponuję jeszcze ze dwoje i wszyscy będą szczęśliwi.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 6
To fakt,niektóre sytuacje wymagają potrójnego zabezpieczenia skoro ich sytuacja jest trudna,ale są ludzie kompletnie nieodpowiedzialni,najwidoczniej nie muszą stosować żadnej antykoncepcji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
kawalerkę? z czwórką dzieci?! i wg Ciebie to znaczy sobie dobrze radzić...??? no masakra! co tu podziwiać?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5
A pewnie, ze podziwiać. Co z tego, zę kawalerka? Ważne, żeby dzieci były zdrowe, nakarmione , zadbane i kochane.
Trzeba się cieszyć tym co się ma a większość tego nie potrafi dopóki los ich nie dotknie.
Znajoma ma 1 dziecko i 3 pokoje a ciągle jej mało, nic jej się nie miesci. Inna ma 3 dzieci w 2 pokojach i jest szczęscliwa że ma swój kąt.
Niektórym noigdy się nie dogodzi, zawsze mało i będą wiecznie nieszczęśliwi!
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 6

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Dieta Montignaca (307 odpowiedzi)

Cześć dziewczyny, czy któraś z Was stosowała może dietę Montignaca? Słyszałam, że jest bardzo...

Nie mam ochoty na seks przy tabletkach antykoncepcyjnych (19 odpowiedzi)

Witam. Czy ktoś również dostrzegł u siebie taki problem? Dodam,że z tabletek nie zrezygnuje bo...

Jakie krzesło obrotowe dla dziecka? (24 odpowiedzi)

Biurka już są, teraz kolej na krzesła obrotowe. Czy możecie mi doradzić jakie krzesło, z jakiego...

do góry