Widok

Wakacje 2020

Pewnie nie tylko ja jestem w takiej sytuacji, ze juz jakis czas temu wykupiłam wakacje za granicą, dokładnie w Turcji.
Plan jest na początek września i teraz sama sie zastanawiam, czy do tego czasu bedzie na tyle bezpiecznie aby polecieć.
Zaliczka jest zapłacona, reszte mamy wpłacic na początku sierpnia. Czy do tego czasu biuro nie zbankrutuje ?

Ktoś jest w podobnej sytuacji ? Podzielcie sie :)
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 49

> czy do tego czasu bedzie na tyle bezpiecznie aby polecieć

Zły adres. Nie pytaj na Forum, ale zwróć się do wróżki ;)
popieram tę opinię 122 nie zgadzam się z tą opinią 12

Ja wiem kto wie :

https://www.planeta.pl/Ciekawostki/Koronawirus-zagraza-Polsce-Jackowski-sie-cieszy-umrzemy-wszyscy
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 7

A ktoś odwołuje swoje wycieczki ?
Co WY robicie ze swoimi planami urlopowymi na sierpień/wrzesień ?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 25

Niestety należy odwołać, chyba, że lecieć (w samolocie nieznane osoby i mała przestrzeń) i się denerwować, że można się gdzieś zarazić.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 22

Ja planuje we wrześniu urlop ale wyjazd samochodem. Jeszcze nie odwołałam rezerwacji w nadziei że się wyciszy
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 9

Ja nie odwołuje w Lipcu jedziemy do Włoch, TUI daję za darmo na każdy dzień maseczkę i butelkę płynu do dezynfekcji więc my się nie boimy. Mało tego mam wykupione all inclusive i na zachętę powiększyli ofertę o dodadtek supermaxii, zero ograniczeń na wszystko jesz ile chcesz pijesz ile chcesz. Słodko my jedziemy może nie być już drugiej takiej okazji, jak opanują koronowirusa to nie będą dawać już takich promocji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 23

Te wizje to po jednej flaszcze czy dwóch?
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 4

Niestety to co mówi Jackowski jest prawdopodobne. Pandemia covid19 jest częścią tego planu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Planowaliśmy wyjazd do Egiptu pod koniec kwietnia.Zaliczka wpłacona.Przełożyliśmy na wrzesień.To też raczej nierealne...Pogodziłem się z utratą pieniędzy.Biura raczej tego nie przetrwają.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 5

Mają zaliczki nic nie muszą robić ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7

Wrózka prawde vi povie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trudno powiedzieć, kiedy otworzą lotniska czy kiedy będzie mozliwe bezpieczne podróżowanie. Eksperci różnie szacują szczyt zachorowań oraz koniec pandemii.
My mieliśmy lecieć 1-8.04 do ZEA. Biuro podróży odwoływało wycieczki chronologicznie zgodnie z terminem wyjazdu. Do wyboru był voucher, zmiana terminu/kierunku lub (po wprowadzeniu specustawy) zwrot pieniędzy. Natomiast biura podróży mają teraz aż 180 dni na zwrot pieniędzy (liczone od dnia anulacji imprezy turystycznej).
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 3
Na początku całej paniki koronawirusowej przenieśliśmy wycieczkę, na którą mieliśmy lecieć w maju (też turcja dokładnie z TUI) na 13ego września i również się zastanawiamy czy polecimy. Ciężko na tą chwilę coś prorokować. Na to się składa zbyt wiele czynników. Nawet jak u nas już będzie spokojnie to być może tam będzie jeszcze źle.
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 5

My mamy na sierpnia i czekamy. Obawiamy się,że latem w Afryce będzie kumulacja, a tam się wybieramy. Ale Jak wszyscy będą rezygnować, to te biura faktycznie polecą. My jak się nie da bierzemy voucher i pojedziemy najwyżej w następne wakacje.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 20

Albo zostaniecie z voucherem bo biuro upadnie
popieram tę opinię 57 nie zgadzam się z tą opinią 7

nawet jak biuro padnie, to klienci są bezpieczni, i odzyskają pieniądze. od kliku lat mamy turystyczny fundusz gwarancyjny, który jest utworzony między innymi na takie okoliczności
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 36

Taaa gwarancyjny... a jak biuro upada to wracasz do domu nawet w drugim dniu pobytu i nikt nie pyta czy miales byc jeszcze szesc czy osiem dni dluzej...
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 9

No ale jeśli nie wyjedziesz w ogóle bo biuro zbankrutuje no to dostaniesz zwrot całości.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ale że niby kto zwróci? TFG? Kazdy slyszal, nikt nie widział?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

hahaahha, naiwnych nie sieją
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

A słyszałeś o TFG? Turystyczny fundusz gwarancyjny, powołany ładnych parę lat temu właśnie po to, żeby zwracać ludzim pieniądze po upadku biur podróży. Kazde biuro ma obowiązek uczestniczyć w tym funduszu. Więc spokojnie wszyscy mogą spać, a przede wszystkim nie panikować z odwoływaniem wakacyjnych wyjazdów.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Fundusz gwarancyjny raczej nie udźwignie fali upadłości. Ten fundusz jest dobry, gdy w ciągu sezonu padają trzy działalności i taka jest prawda.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

W Afryce są takie choroby na które nie ma lekarstwa że nawet sobie nie wyobrażasz! Sam mało nie umarłem zachorowawszy na Malarię,i jeśli nie boisz sie Żóltej Febry,Eboli,Cholery,Malarii i innego dziadostwa to jedź bo ten śmieszny wirus panujący teraz to mały pryszcz na pośladku.
popieram tę opinię 106 nie zgadzam się z tą opinią 18

A dla minusujących i**otów informacja że pracowałem i mieszkałem kilka lat w Sierra Leone,na takim zad*piu że nawet wasza wyobraźnia tego nie ogarnie, więc wiem o czy piszę
popieram tę opinię 56 nie zgadzam się z tą opinią 15

Czym się zajmowałeś?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wydobycie minerałów
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tia, krwawych diamentów
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

nie spinaj się tak ..
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 6

ja własnie zrezygnowałam z Chorwacji, lepiej teraz i ze zwrotem zaliczki niż potem patrzec jak biura podróży bankrutują i zostac bez niczego
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja planuję prywatny wyjazd do Chorwacji we wrześniu, jeszcze nie odwołuję rezerwacji
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Na czerwiec odwołałem już bo nie widzę szans też Chorwacja
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://m.trojmiasto.pl/forum/Prosze-o-pomoc-Do-jakiego-lekarza-sie-zglosic-t977701,5,1.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Afryce to ponoc oprocz covid 19 jest ebola
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Najlepiej siedzieć w domu w Indiach malaria w Japonii japońskie zapalenie mózgu, a u nas pis
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

sugerujesz, że u nas bezpieczniej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Vouchery obowiązywały do momentu 15 czerwca już na covid nie możesz się powoływać bo biura pracują samoloty latają i jeśli twoja wycieczka nie jest anulowana a sami zrezygnujecie to się wiąże z tym że zrezygnujecie i pojadą wam po kasie im wcześniej anulujesz wycieczkę tym więcej kasy uratujesz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bez jaj 2 miesiące temu nie było żadnego wirusa, który pewnie szalał już po europie tylko byl nie wykryty, a teraz nie wiesz co będzie w czerwcu l, lipcu, a na pewno bedzie dalej wirus we wrześniu?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z TUI ani vouchera ani zwrotu prośby nic nie pomogły.Odradzam to biuro.Zmieniłam termin.Niesmak pozostał.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 3
Idź do rainbow, zobaczysz jak tam traktują klientów. TUI to najlepsze biuro działające w Polsce
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 12

W tym roku bym niczego nie planował, raczej minimalizował straty i trzymał kasę na trudniejsze czasy , które nadejdą.
popieram tę opinię 71 nie zgadzam się z tą opinią 8

Dokładnie, moim zdaniem ten rok będzie białą plamą w życiu większości z nas jeśli chodzi o spotkania towarzyskie, podróże czy koncerty (cieszę się, że jednak nie kupiłem kilku drogich biletów na Iron Maiden w lipcu). Jeśli ktoś śpi na milionach to pewnie może sobie pozwolić na jakieś podróże ale osobiście przyjąłem taktykę oszczędzania jak się da na wszystkim i zaciśnięcia pasa, bez zbędnych wydatków. Nowy telewizor kupi się później, Turcję zwiedzi nie w tym roku a w przyszłym.
popieram tę opinię 56 nie zgadzam się z tą opinią 8

Za rok możesz nie żyć. I co Ci po pieniądzach.
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 29

trzeba zabezpieczyć siebie i najbliższych , nawet po śmierci
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 8

Z naciskiem na najbliższych bo co umarłemu po pieniądzach
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 0

umarłemu nic , ale za czyje pieniądze pochowasz ciało? warto o tym pamiętać ... no chyba ,że przemawia przez nas egoizm
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 15

Przecież napisałem że z naciskiem na najbliższych aby nie zostawić ich na lodzie bo wydatki będą mieli spore
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 2

To juz obojętnie mi jak umrę gdzie będę pochowany.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

pogrzeb będzie miał przynajmniej na bogato
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja tez miałam jechać do Turcji w lipcu ale bardzo się boję bo tam koronawirus szaleje z dużą mocą. Nie wiem co mam zrobić bo boje się plajty biura podróży. Nie mam zamiaru narażać rodziny a biurowe związku z pandemią uważam ze ma zakichany obowiązek oddać nam zaliczki. Powinno samo być ubezpieczone nie tylko my klienci na których chcą się wypiąć. Jakim prawem mam czekać aż 180 dni na swoje pieniądze?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 20

Czy przeczytałeś umowę/regulamin przed wpłaceniem zaliczki?
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak i nawet zabezpieczyłam się na rezygnacje z wycieczki w 100 % tylko, ze myślałam, ze w każdej dowolnej chwili mogę z niej zrezygnować.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10

dżizas ludzie czytajcie regulaminy zanim coś podpiszecie a nie potem gorzkie żale w internecie
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 4

Radzę dokładnie przeczytać warunki tego ubezpieczenia.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rezygnując z wycieczek w lipcu, sierpniu, wrześniu, sami przyczyniacie się do upadku tych właśnie biur podróży.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 6

Moze lepiej przyczynic sie do upadku biura niz wlasnego?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tylko te biura , po pierwsze są ubezpieczone ( dostaniesz zwrot z TFG) , po drugie płacą podatki ( np. na twoje 500+) , po trzecie zatrudniają ludzi, po czwarte organizują ci urlop.

Pytanie, skąd ten lament w ludziach? Gispodarka polska rosla prawie 4% rok w rok, nagle spadnie o 6% , czyli g.....o nic , bo zaraz ( czytaj max 1,5 roku ) odrobi . Panika w społeczeństwie jak by III wojna wybuchła. Najwyzej ten milion pracowników z Ukrainy nie bedzie potrzebnych.
Tylko pytanie czy nasi panowie co teraz tak panikują, ze takie ciezkie czasy idą za 3 tys do pracy będą chętni..
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Do upadku własnego?? To Ty planujesz urlop za ostanie poeniądze?? Gratuluje ...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja osobiście wykupiłem wakacje w polsce w połowie lipca i zdecydowaliśmy z żoną o anulowaniu wakacji. Może to nie poważne ale lepiej czasami stracić pieniądze niż zdrowie i życie
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 18

to się nazywa dojrzała decyzja albo głos rozsądku ...
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 6

My tez mamy wykupioną wycieczkę w czerwcu. Rzomawialem dziś z biurem. Może uda się przełożyć na listopad albo przyszły rok.
Biurom też nielekko. Nie chcę się wycofywać raczej przeczekać. Myślę że pójdą mi na rękę także z resztą wpłaty
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jak tylko otworzą granice jade zwiedzać, będzie taniej, ja się nie boję tej pseudo pandemi
popieram tę opinię 36 nie zgadzam się z tą opinią 34
A ja mam kupione bilety lotnicze do Kolumbii na listopad. Wyjeżdżamy zawsze sami, bez pośrednictwa biura. Obawiam się, że szybko sobie tam z wirusem nie poradzą. Jeśli będzie choć cień zagrożenia epidemiologicznego, nie polecimy.
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 2

Włosi tez się nie bali....nawet na balkonach śpiewali..poszli na mecz..i ..
popieram tę opinię 33 nie zgadzam się z tą opinią 15

Jedż,jedż i najlepiej już nie wracaj.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

~mil, nie życz człowiekowi najgorszego, bo nie wie co plecie. Twoje życzenie może się spełnić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pani Ewo nie ma sensu, prosze nie rezykowac naprawde prosze.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 7

Bo trzeba jeździć do Polski a nie tylko latać i latać - od tego ciągłego latania tylko zarazy przywozicie!
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 34

Hahaha, równie dobrze możesz zarazić się w Polsce. To już się rozeszło na cały świat.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 3
Również wykupiliśmy wakacje w lipcu do Tunezji. Bardzo cieszyliśmy się na ten wyjazd. Na tą chwilę raczej zrezygnujemy. Biuro podróży Rainbow. Wiadomo, że rezygnując tracimy jakąś część zaliczki ale trudno. Zdrowie ważniejsze.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2
Kobieto nie wjedziesz do Turcji za pół roku!!! Myśl!
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 12

mam zarezerwowaną Grecję na wrzesień, trudno powiedzieć czy się odbędzie. Ale to naprawdę bardzo mały problem w obecnym czasie - obyśmy zdrowi byli.
Jak się odbędzie to pojadę, jak się nie odbędzie wezmę voucher - warto mimo wszystko wesprzeć jakoś te firmy, i zarezerwuję coś na 2021. A jak stracę te 900 zł (tyle wpłaciłem zaliczki) to stracę, świat się na tym nie kończy.
pozdrawiam
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 2

Na połowę lipca mam kupioną wycieczkę do Grecji. Na chwilę obecną trudno jest cokolwiek planować. Jeżeli sytuacja będzie względnie opanowana zamierzam lecieć oczywiście z zachowaniem środków ostrożności.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja też do Grecji mam wycieczkę pod koniec sierpnia, ale negocjuję właśnie z biurem podrózy na zmianę kierunku nad polskie morze.... chociaż nie mają takich ofert, bo to małe biuro, ale obiecali coś załatwić.... Myślę że jeśli w ogóle gdzieś w tym roku jechać to już wolę gdzieś w kraju. Zawsze jak się gorzej poczuję to wsiadam w auto i w 4 godziny jestem w domu. Wolę w domu chorować niż w jakimś obcym kraju...
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ja mam zaplanowany wyjazd , urlop , pod koniec lipca do Grecji, cale szczęście bez pomocy biur podróży. W/g mnie juz bedzie po epidemii.

Prosze mi nie pisać, że powinniśmy jechać nad polskie morze, bo po prostu nie stać mnie . Ceny w restauracja i noclegi z kosmosu. W Grecji płace 60 za dobe, mam dostęp do basenu i 10min spacerem do plaży. Obiad w restauracji koszt 8-12. I to jest wielka ryba , surówki itd.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ceny oczywiscie w Euro podaję.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

A po ile euro liczysz? Po 4,5zł ? Czy po 5,5zł? Czy po 7,5zł ? Chyba że zakładasz cudowne umocnienie złotówki w ciągu najbliższych 5 miesięcy. Taka Zielona Wyspa bis ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Proszę się nie wybierać w tym roku nad polskie morze, bo nam tylko przywieziecie wirusa.... proszę jechać do Grecji, a potem 2 tygodniowy bonus kwarantanny u siebie w domku.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 6

Już czekacie na frajerów co się przestraszyli i przyjadą do was , nad morze i zapłacą jeszcze więcej niż do tej pory , a już wcześniej byl kosmos cenowy.

grecja ma do tej pory 2100 zachorowań, jest o wiele bezpieczniej nic w Twoim Sopocie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 11

..ale ja na serio odradzam przyjazd nad polskie morze. U nas zimna woda, drogo, a jak świeci słońce to kwitną algi. Nie ma co do nas wpadać w tym roku... za rok będzie szczepionka to wtedy zapraszamy.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 4

Popieram kolegę z Sopotu, zwłaszcza w kwestii kwaratanny. Dobre bo Polskie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

8 euro w Grecji to moze na kawe wystarczy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 13

Akurat w Grecji jest najtansza kawa, 1,40 euro frape. Nawet w Atenach.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

a przepraszam, jakie środki ostrożności zamierzasz zachować w samolocie? Chyba siłę woli...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

warto liczyć się z kwarantanną, ale powinno być dobrze. Grecja b. dobrze znosi pandemię
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

mam wykupione bilety na prom na 14 czerwca i mam nadzieje ze pojade do Polski i bedzie otwarta granica. juz i tak musialam zrezygnowac z 4 podrozy do Gdyni do konca kwietnia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Twoje biuro padnie i sprawa automatycznie sie rozwiaze.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jedź śmiało, tylko wracaj dopiero jak wyzdrowiejesz.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5
Lećcie wszyscy ale w jedną stronę. Zarazę będą do kraju przynosić.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 14

Obudź się, ona już tu jest.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jechać. Najlepiej większą grupą i do ciepłych krajów , tam gdzie murowana pogoda : Włochy, Hiszpania.
Wycieczka autokarowa : połowa czasu zwiedzanie i połowa stacjonarnie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Najlepiej objazdówka: Wenecja, Mediolan, Rzym. Allin - śniadania, obiady i ostatnia wieczerza....

ps. Podobno ZUS ma dopłacać bonami emerytom i rencistom - taka okazja zdarza się raz w życiu.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 5
Od kilku lat wiadomo jest i było, że wakacje przed i po sezonie czyli tak jak w Pani przypadku we wrześniu nie potrzeba rezerwować z aż takim wyprzedzeniem. W większości przypadków takie wczasy w takich terminach potrafią jeszcze staniec, a w tym roku to będzie loteria.
Nikt tak naprawdę nie wie, kiedy wrócimy do normalności, powtarzam nikt. Gadające głowy w tv lub piszący w necie a tym bardziej znający się na wszystkim politycy wróża z fusów. Tak jest prawda.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

jakbym ja miał tak wykupione wakacje to bym odpuścił, nie ma sensu ryzykować chyba że Ty lub ktoś z kim lecisz jest śmiertelnie chory i nie dożyje do następnego lata, wtedy raz kozie śmierć
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 4

My z rodziną odpuszczamy ten rok bez względu na sytuację. Lepiej nieco zaoszczędzić i spokojnie w kraju odpocząć.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7

jedz, na co czekasz!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Uważam, że należy czekać i zobaczyć jak będzie rozwijać się sytuacja. Mam zaplanowane na lipiec wakacje w Hiszpanii i na razie nic nie odwołuję. Już i tak musiałam odwołać wyjazd w marcu, kwietniu i maju :( Do lipca w Polsce też może być totalny kataklizm. Zresztą bez względu na to, czy epidemia się zaraz skończy, czy nie, to niedługo i tak będziemy musieli wyjść z domów, bo inaczej ludzie zaczną masowo umierać na inne choroby oraz z głodu.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja anulowałam już wyjazd do Bułgarii w czerwcu, trudno zaliczka przepadła.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Jaki sens było anulować teraz? Skoro zaliczka i tak przepadła... ,
Nie mądrzej było poczekać?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bez sensu, trzeba było czekać na rozwój wypadków a nie tracić zaliczkę
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

To przykre że społeczeństwo jest takie biedne że wakacje musi rezerwować i płacić rok przed wyjazdem...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

nie biedne wlasnie... wszyscy jezdza i potem nie ma miejsc w samolocie. 2 lata temu kupowalam objazd i sylwestra w ZEA.. i juz w marcu nie bylo miejsc w samolocie na tego sylwestra... dlatego kupuje sie wczesniej zeby bylo w czym wybierac...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dajcie spokój z tym wirusem. W Polsce dziennie umiera około 1400 osób. Ja nie rozumiem jak w przeciągu 2-3 dni ludzie poddali się
ogólnej histerii. Tv, radio, prasa, internet zrobiło z ludzi zakładników. Tak ja wiem, że ludzie umierają na tego wirusa i nie twierdzę, że jego nie ma. Czy wcześniej słyszeliście, żeby podawali ile osób zmarło np. na sepsę w Polsce w ciągu jednego dnia?
Włączcie myślenie
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 8

ale w normalnych warunkach nie grozi ci zarażenie się choróbskiem w tramwaju czy w sklepie, które w 20% przypadków kończy się śmiercią... więc przestań manipulować i nawoływać do ignorancji
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Idź do szpitala będzie 1401 osób
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
W domu siedź
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
Pić palić nie żałować, bida musi pofolgować
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

1. Rób wszystko by odwołać. To nie czas na to. Do września g...o opanują.
2. Miały być jakieś vouchery - to zrealizujesz za 2 lata jak już wszyscy wymrą co mają wymrzeć.
3. Albo nie zrealizujesz bo ustroje krajów się pozmieniają po tym jak ludzie będą mieli dość takich rządów jak nasz nierząd.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Panikarze, do września polecicie... Ja miałem maj i pupa.... Zaliczka poszła w śmieci
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja mam na czerwiec Włochy i się zastanawiam :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ludzie nigdzie Was nie przyjmą za granica bo mieszkańcy innych krajów również są izolowani. Trochę myślenia na prawdę nie boli.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Dobrze, że ja nic nie zarezerwowałem zagranicą. Znalazłem apartamenty w Świnoujściu https://ambria-apartments.eu/ i właśnie tam jedziemy za miesiąc z rodziną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nigdzie sie nie wybieram. Jak rok nie pojadę to się nic nie stanie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja także chciałam wyjechać w tym roku za granicę. Niestety ze względu na obecną sytuację zmieniłam swoje plany. Wyjechałam z rodziną na zasłużony wypoczynek do Gdańska. Zatrzymaliśmy się w hotelu http://www.orle.com.pl Mieliśmy do dyspozycji komfortowy pokój, restaurację oraz strefę Spa&Wellness. Byliśmy bardzo zadowoleni z tego wyjazdu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Szkoda, że to w Polsce nie obowiązuje, że nie można się wszędzie pchać. Ludzie, oprócz jednostek zarabiających na turystyce, w naszych kurortach też turystöw nikt nie chce. Tym bardziej Gdańsk czeka na wrzesień, może wreszcie wyniosą się. Mieliśmy najmniejszy odsetek pseudo covida, a teraz co?? Nie uznaję tej covidowej szopki, ale rząd tylko czeka, by nam maski przywalić. Zrozumcie, jesteśmy w motorycznej niełasce u rządzących i tak. A teraz tym bardziej. Kara będzie sroga za niesubordynację przy wyborach, za własne poglądy. Pomorze nie było lubiane nigdy. Teraz jest okazja by dowalić. Pod przykrywką covidu. Przez turystów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mamy wykupione tygodniowe wakacje w Turcji na 19 wrzesnia i nie zamierzamy rezygnować. Nasi znajomi byli w Turcji tydzień temu było fantastycznie, inni znajomi byli w Grecji też bardzo zadowoleni. Wirus był i bedzie jeszcze jakiś czas co nie znaczy że mamy przestać żyć za życia;) Owszem nie mam nić przeciw obostrzeniom trzeba być ostrożnym i bardziej się pilnować z troski o siebie i innych ale bez zbędnego panikowania,pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Racja. Nie należy rezygnowac z planow wakacyjnych, to bez sensu. W hotelach jest teraz czyściutko. w samolotach bezpiecznie i lużno bez tłumów https://carter.eu/polecane-oferty/bezpieczenstwo-na-pokladzie-samolotu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

rezygnuj, nic nie kupuj, nie bierz kredytu, nie trzymaj pieniedzy w banku, a jak masz kase to kupuj zloto
pozdrawiam kamila
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W połowie września poleciałam enterem do Turcji. Wszystko odbywało się w reżimie sanitarny. W hotelu nie było zbyt dużo osób, więc można było na spokojnie wypocząć i zając miejsce na basenie. Dużo osób mi mówiło że gdzie Ty jedziesz bo wirus bo tamto. Ja rozumiem, ale wirus nie będzie mi psuł panów. Trzeba się nauczyć z nim żyć a nie wpadać w paranoję.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie trzeba się uczyć. Żyliśmy z wirusami "od zawsze" i nigdy w nowożytnej historii nie robiono takich cyrków, jak obecnie. Nawet przy epidemiach o niebo groźniejszych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Trudno porównywać to co było kiedyś z tym, co jest teraz. Kiedyś zdecydowanie łatwiej było ograniczać mobilność ludzi i tym samym transmisję wirusa. Bo ludzie nie podróżowali sobie dla rozrywki na inny kontynent albo nie latali po całej Europie tanimi liniami bez wiz, paszportów i praktycznie żadnej kontroli. Medycyna poszła do przodu, mamy większe możliwości w kwestii samego diagnozowania, leczenia i tworzenia szczepionek, ale podróżowanie niestety sprzyja przenoszeniu się wirusów. Dlatego właśnie te cyrki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja latałam cały czas z itaką i nic mi nie jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Głupim nie jest ten, kto popełnił jakieś głupstwo, lecz ten, kto nie umie tego głupstwa ukryć.
Baltazar Gracian Y Morales
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak nazwać kogoś, kto nie tylko nie potrafi ukryć głupstwa, ktore popełnił, ale jeszcze się nim chwali?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ten horror faktycznie był w tym momencie, zgubiłem bilety do Turcji, a do tego czasu nie byliśmy na wakacjach przez długi czas i po jakimś stuleciu zdecydowaliśmy i wszystko było zamknięte, teraz lepiej nie jechać do krajów tam, gdzie maski są szalone, Malediwy są dziś najlepszą opcją i po prostu rajem na ziemi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gospodarstwa agroturytyczne są bardzo spoko, lubię takie tanie wycieczki - nawet nie trzeba jechać na cały tydzień, tylko na weekend i trochę z naturą poobcować, bardzo fajne uczucie :) No i wyrwanie się w końcu z miasta aby nieco odpocząć od tego ciągłego biegańska :D Z agroturystycznych miejscówek to chyba polecam dolnośląskie i tam w okolicach kłodzka. Nie tylko bardzo malownicze okolice, ale też niedaleko ma się wiele fajnych atrakcji turystycznych. Minusem dla kogoś może być to, że trzeba dużo chodzić (tereny górskie) ale z drugiej strony, dla mnie to wielki plus!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najwyższy czas, żeby już wreszcie gdzieś wyjechać! Myślę o jakimś gospodarstwie agroturystycznym w przyjemnym miejscu. Z doświadczenia wiem, że strzałem w dziesiątkę mogą być Włochy i jezioro Como. Polecam więcej poczytać na ten temat na przykład na stronie https://travelitalia.pl/jezioro-como-agroturystyka/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam Włochy i jeziora na północy również. Byłam w tamtych rejonach dwa razy. Dla mnie to najpiękniejszy kraj na świecie:) Ciągle mnie tam ciągnie.
Jeżeli komuś Włochy za daleko to np. w zeszłym roku jak już można było jechać za granicę pojechaliśmy w Alpy do Austrii. Polecam również, bo to piękne widoki, duże przestrzenie, te trasy widokowe np. grossglockner trasa- cudo. Alpejskie miasteczka typu Hallstatt, to już ciasno trochę ale warto, bo po koronie to tam w ogóle się dopchać jak wróci normalny ruch ciężko będzie.. Generalnie w Austrii w wielu miejscach nie będziecie człowiek na człowieku i spokojnie można oddychać bez maski:) W te wakacje też się da, idzie ku lepszemu. Jeszcze czekam z decyzją gdzie tym razem, ale jestem dobrej myśli. Europa jest bardzo ciekawa, raczej trzeba się na nią nastawiać jeszcze w tym roku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My bardzo lubimy wyjeżdżać na wakacje, ale najbardziej lubimy zwiedzać nasz kraj. W Polsce jest tyle jeszcze nieodkrytych zakątków wartych obejrzenia. Jeżeli chodzi o nocleg to kocham miejsca z jeziorem cisza spokój. domek nad jeziorem to to o czym zawsze marzyłam aby go mieć na własność i co weekend się ukrywać w nim. Marzy mi się ten na wodzie http://hthouseboats.com/wynajem/ mam nadzieję, że kiedyś uda mi się go kupić. I będę z całą rodziną przyjeżdżała tam odpocząć, po cięzkim tygodniu w pracy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W obecnych czasach zamiast rezerwować wakacje zagranicą bezpieczniej jest spędzić urlop w Polsce. Ciekawym miejscem na odpoczynek jest na przykład SPA https://hotelmonalisa.pl/ w Kołobrzegu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nawiązując do Turcji to bardzo fajne oferty last minute można znaleźć np. na Traveligo https://www.traveligo.pl/last-minute/turcja Są tam oferty z różnych biur podróży w różnych cenach. Każdy znajdzie coś dla siebie. A Turcja jak najbardziej warta odwiedzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Koronawirus

W szczepionkach znajdują się nanoroboty. Koniec człowieka analogowego. (24 odpowiedzi)

To już nie jest teoria spiskowa tylko coraz bardziej wyjawiający się opinii publicznej fakt. W...

przeprowadzka !!?? (34 odpowiedzi)

Sprzedaliśmy dom, kupiliśmy drugi. Musimy się przeprowadzić... Czy zamawiać firmę...

Gdzie bezpieczniej trzymać oszczędności (9 odpowiedzi)

Czy na kontach czy powypłacać i schować gdzieś w domu ? Obawiam się, że podczas recesji mogą...

do góry