Widok

Wypłata z ZUS na L4 podczas ciąży

Hej, od ok 18.12 jestem na zwolnieniu lekarskim (ciąża), orientujecie się kiedy ZUS przejmie moją wypłatę? Według moich obliczeń już za końcówkę stycznia powinnam otrzymać wypłatę od ZUSU - czy ktoś bardziej zorientowany wie może?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od 33.dnia zwolnienia (jeśli masz ciągłość) płaci ZUS.
Jeżeli pracodawca zatrudnia poniżej 5 osób, przelewy idą z ZUS-u; w przypadku, gdy firma liczy więcej niż 5 pracowników, pieniądze przelewa bezpośrednio pracodawca z funduszu chorobowego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pierwsze 33 dni zwolnienia płaci pracodawca, potem płaci ZUS. Jeżeli firma zatrudnia powyże 20 osób to dostaniesz pieniądze od pracodawcy w takim samym terminie jak normalne wypłaty. Jeżeli zatrudnia poniżej 20 osób to dostaniesz pieniądze od ZUSu - mają czas na wypłatę 30 dni od otrzymania Twojego zwolnienia. Płacą za czas zwolnienia, nie za miesiąc. Płatne oczywiście 100% średnich miesięcznych zarobków z ostatnich 12 miesięcy. Jestem na bieżąco, jestem w 7 miesiącu i też siedzę na zwolnieniu. Trzymaj się :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

A czy po nowym roku ponownie nalicza sie te 33 dni? Bo z taką opinią się spotkałam. Rozumiem że święta, czy weekendy się nie liczą?

33 dni ciągłego zwolnienia więc nie, z nowym rokiem dni nie naliczają się od nowa.

Na innym forum dostałam takie info: "jeśli na dzień ostatniego grudnia było wynagrodzenie (a nie zasiłek) chorobowy to od 1 stycznia pracodawca płaci nowe 33 dniowe wynagrodzenie chorobowe"

Czyli jeżeli teoretycznie jeśli od 4.02 wypłatę wynagrodzenia przejmie ZUS, w jakim terminie mogę spodziewać się wypłaty? obecnez zwolnienie mam do 15.02. W obecnej firmie za np styczeń wypłata wpływała na konto 31.01, luty 28.02 i analogicznie każdego kolejnego miesiąca.

Pracuję w firmie poniżej 20 pracowników, więc wynagrodzenie przejmuje ZUS.

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

gdzie tania księgarnia? (16 odpowiedzi)

Poszukuję tanich / nowych książek dla dzieci. jak na razie myślę, że najtaniej jest w CH, ale...

O której godzinie ZUS chodzi z kontrolą do m-ca zamieszkania? (67 odpowiedzi)

może u kogoś juz byli?

mamusie styczniowe 2020 (19 odpowiedzi)

Witajcie, czy na forum jest już jakaś mama styczniowa 2020?

do góry