Widok

mama wraca do pracy....

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny wprawdzie mam jeszcze 2 miesiące ale już rozpaczam na myśl o tym ze wracam do pracy a moja kruszynka bedzie pod czyjąś opieką....chciałabym choćby do roku z nim zostać ale sytucja finansowa nam na to nie pozwala niestety a ja jestem szczesliwa ze mam gdzie wrocic ze moje miejsce w pracy na mnie czeka..... dobija mnie , że w dzisiejszych czasach ciężko utrzymać sie z jednej pensji młodzi rodzice mają naprawde ciężko ale nie o to chodzi....powiedzcie jak Wy sobie radzicie z poworotem do prcy po macierzyńskim....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja prawdopodobnie nie bede miala gdzie wrocic... ehh... bede sie martwic pod koniec 2011, moze cos sie zmieni...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja właśnie wróciłam do pracy - ale mój Franek ma 2 latka. Synek jest w domowym przedszkolu. Na razie nie jest źle, ale fakt - nie wyobrazam sobie powrotu od razu po macierzyńskim.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ciężko będzie mi wrócić i wysiedzieć 8 godzin z myśla że Oli jest beze mnie eh straszny będzie ten dzień .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja wróciłam na 5 godzin i o 11.30 jestem w domu i mamy jeszcze cały dzień dla siebie :) No i wrócić było mi łatwiej niż myslałam, bo też na początku nie wyobrażałam sobie tego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja wlasnie rozwazam powrot na 7/8 etatu plus godzina na karmienie więc bym o 13 konczyla prace.... ale zalezy ile z pensji mi zabiorą no i kwestia czy sie zgodza bo pracuje z ludzmi i troszke by to zaburzylo rytm pracy nie wiem .....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja chciałam zaproponować 3/4 etatu, ale szef kazał mi oficjalnie przychodzic na 9 (powinnam na 8), a po 15, mówi - to ty sie szykuj (powinnam do 16), więc na razie nie jest źle.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Super jest takie rozwiązanie że można iść do pracy na 5 godzin....jakbym tak mogła to chętnie bym się wyrwała. Albo jakbym mogła 2-3 dni pracować w domu...ale niestety u nas jeszcze mało pracodawców się na to zgadza.

Ja też niestety z tych co nie mają gdzie wrócić. Więc zostaje z młodą aż skończy roczek - na szczęście możemy sobie na to pozwolić.

Mi podstawowy macierzyński już się kończy (mam jeszcze dodatkowe 2 tygodnie) i nie wyobrażam sobie że miałabym od stycznia wrócić do pracy....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmmm ja niestety tak nie bede mogla co do minuty musze być w pracy ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
paula, to gdzie taka fajna praca ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja pierwszego dnia myślałam, że zwariuje (przypominam, że synek ma 2 lata), ale z każdym dniem jest lepiej. Ma się też inną cierpliwość do dziecka i tak naprawdę robię wszystko tak samo, jak byłam w domu - gotuje, sprzątam, bawię się.
Jedyne co mi spędza sen z powiek - to żeby mi dziecko nie chorowało w tym przedszkolu. 2 miesiąc chodzi i dwa katary juz miał, ale tylko katary.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
paula 01 tak wogole to tylko pozazdrościć pracodawcy...ja nie dośc ze ze swojej pracy zadowolona nie jestem to jeszcze musze wrócić eh..... no nadzieja w tym ze zgodzą się na 7/8 etatu niedlugo ide na rozmowe z szefową brrr...... jakbym o 13 wychodzila z pracy też tragedii by nie bylo ale to nie rozwiązanie na stale bo wkoncu karmić przestane i wtedy do 1 a po roku normalnie do 15;/ a najgorsze ze nie bede miala co z malym zrobic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ona, praca jak praca - ale chyba szef się za mną stęsknił, że mam takie fory:).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wróciłam do pracy na 1/2 etatu gdy Natalka skończyła rok i 4 m-ce. 3 dni pracuję w biurze a 2 dni w domu. Hmm chyba moja firma jest dość "przyjazna mamie;)"
Nie wyobrażam sobie powrotu od razu po macierzyńskim.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja od polowy stycznia wracam na pol etatu i moze jstem wyrodna matka ale jedyne co mnie martwi to to czy Emi bedzie umiala sie przystosowac do tego ze teraz cycus bedzie po poludniami i w nocy.
Z chlopakami siedzialam 3 lata na wychowawczym i nie uwazam tego za czas zmarnowany ale takie rozwiazanie jakie bede miala teraz uwazam za zdrowe bo i pobede z dzieckie i z ludzmi ;) A po drugie Emi zostaje zmoja mama nie z przypadkowa osoba wiec nie stresuej sie tym tak bardzo - ale 15 telefonow w ciagu godz wykonam zanim sie pogodze z tym ze ja pracuje a Emi beze mnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Radodia super sprawa!!! chyba faktycznie Twoja firma jest przyjazna mamom:))) zazdroszczę i gratuluje:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zazdroszcze Radodia.....gdzie znalesc firmy przyjazne mamom .....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja to sie nie mogłam doczekac az w koncuu do pracy wróce, ale wróciłam na pół etatu wiec co drugi dzien jestem w domu, tyle ze umowe to mam do konca grudnia :( a co dalej zobaczymy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja wrocilam we wrzesniu i jest tragedia, Blanka jest teraz z babcia i generalnie lepiej to zniosla niz myslalam, ale od stycznia bedzie opiekunka, albo zlobek wiec zobaczymy, tragedia jest z powodu mojej pracy, stresu i tego ze nie chca zgodzic sie na flex.hours itp i robia mi pod gorke, i dzis mam 3-4 miesiace na znalezienie nowej pracy, ach zawsze cos...a pracowac przestalam 10 dni przed porodem, ach szkoda slow na ta firme, a ma wysoki status...
ps.pracuje w londynie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez wrocilam (na caly etat) po macierzynskim i urlopie wiec dosc szybko....
Jedynym plusem bylo to, ze corka zostala przez kilka miesiecy z mezem, ktory mogl sobie dowolnie ustawiac czas pracy wiec jak ja wracalam, maz wychodzil. Mijalismy sie w drzwiach... :/

Bylo mi ciezko, nawet bardzo... Teraz z kolei ciesze sie, ze pracuje, ale musialo minac troche czasu

Teraz wiem, ze z drugim dzieckiem chcialabym zostac dluzej w domu, mam juz zupelnie inna sytuacje w pracy :) wiec mam nadzieje, ze sie uda...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

otworzyć firmę ?? (38 odpowiedzi)

Hej! Pewnie część pomyśli, o co ona pyta na tym forum, ale... jedno z drugim ma wiele wspólnego....

budowa domu czy mieszkanie?? przekonajcie mnie!! (141 odpowiedzi)

witam, wiem ze niektóre forumki budują własne domy za miastem, inne mieszkają w centrum miasta....

do góry