Widok

glukoza dla noworodka?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
wczoraj moja mama mówiła że powinnam dawać dziecku glukoze, ma 10 dni, chciałabym się dowiedizeć czy rzeczywiście musze mu ją dawać, a jak nie to kiedy można?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
A po co?? Niesłyszałam o czymś takim.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
hej, moj babel ma 5 m-cy i jeszcze ani razu nie podalam mu glukozy. jedynie herbatke rumiankowa, wode i teraz soczki.
nie wiem czy w ogole jest taka koniecznosc...
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
no właśnie pierwsze słysze żeby takiemu maluszkowi glukoze dawać, cóż, mama ma przeterminowane informacje :P dlatego wolałam zapytać :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
przypomnialo mi sie, ze w szpitalu polozne dawaly dziewczynom, aby podawaly maluszkom ktore ciagle plakaly.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kiedyś podawano ale teraz się tego nie praktykuje ......
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
no stare te informacje sprzed jakis 20 lat :)
Nie ma potrzeby podawania maluszkowi glukozy bo to puste kalorie, do których dzieci sie szybko przyzwyczajaja bo slodkie...
Dla takiego malca jesli nie karmisz piersia najlepsza do picia jest woda, gdyz te granulowane herbatki to również sama slodycz...

Moja Młoda ma 15 mies i od zawsze pije tylko wode i całkiem dobrze sie ma bez glukozy :)
image
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
glukoza dla uspokojenia?
pierwsze slysze:P
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
a bron cie panie boze - nie dawaj dziecku glukozy !

to stare metody aby dziecko sie zamknelo - chodzi o to aby je dopic aby zapelnic mu brzuszek aby nie plakalo a samej wody dzieci nei chca
podaj cycka i juz
image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
po co dziecko od malenkosci przyzwyczajac do slodyczy?!?!?!
image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tak jak piszą dziewczyny – kiedyś dawano glukozę, bo daje kalorie, więc dziecko napije się i uspokoi, a wypije bo to słodsze od mleka matki i dziecku smakuje. Nie jest to ani zdrowe ani potrzebne. Dziecku wystarcza mleko matki czy modyfikowane.
Ja podawałam na wyraźne zalecenie lekarza glukozę i Dicoflor30, bo mała miała częste długotrwałe i męczące czkawki i kolki – chodziło o wzbogacenie flory bakteryjnej Dicoflorem, a glukoza była pożywką dla bakterii. Kuracja była prowadzona w 3/4 miesiącu życia i trwała 10 dni, potem 10 dni przerwy i znowu 10 dni podawania. Kuracja skuteczna, aczkolwiek nie chciałabym jej powtarzać właśnie ze względu na glukozę.
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
a zwykla przegotowana wode mozna dac takiemu malenstwu?
bo jak ide na spacer (akurat nie ma gdzie nakarmic piersia), a czasem mały chce jesc co parenascie minut - pol godz... odrobinke zje i juz nie chce, a po niedlugim czasie znowu wlasnie chce. I sie zastanawiam czy moglabym dac mu troche wody podczas spaceru jakby zglodnial, pare ml aby troszke zapelnic mu brzuszek, a po przyjsciu do domu nakarmic piersia.
nie mam az tak duzo pokarmu aby odciagnac, tzn troche by sie uzbieralo, ale nie duzo, a sztucznego nie chce dawac, i sie zastanawiam nad ta woda, wrazie czego.
wiec mozna wode dla prawie 2tyg dziecka czy lepiej nie dawac, pozwolic mu poplakac, szybko wrocic do domu i nakarmic?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
moj synek w szpitalu po urodzeniu mial podawana glukoza takze to zadna nowość ze dziecku sie ja podaje.

ale podkreslam ze dostawal ja tylko przez okres pobytu w szpitalu czyli przez 8 dni., inne dzieci tez dostawaly.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Chipsy, jeśli chodzi o wodę, na SR mówiono nam, że tak małych dzieci się nie dopaja. Dziecko powinno dostawać mleko, ewentualnie przy wielkich upałach można dać wodę, ale nic słodkiego, żadnych herbatek itd.
Ja karmię piersią i planuję wyjścia tak żeby dziecko nie było głodne, bo na spacerze niestety nie ma warunków żeby tak karmić, ale na wszelki wypadek mam przy sobie butelkę, wodę mineralną i sypkie mleko w specjalnym pojemniczku AVENTu. Można sobie przygotować trzy porcje po max 11 miarek.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to moze dziedzia jest nie spokojna, bo masz mało mleczka i sie nie najada. Spróbuj jednak ściągać i nosić ze sobą butelkę z własnym mleczkiem, napewno bedzie lepsze niż woda, czy glukoza. Dzidziulki mają małe żoładki i szkoda ich zapychać jakimiś bezwartościowymi gówienkami. Spróbuj sobie zarbirać przed spacerkiem. Po każdym karmieniu ściągni do końca mleczko z piersi z której karmiłaś i tak na spacerk juz troszkę sie nazbiera, a ty pobudzisz dzięki temu laktację :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
dziecko raczej sie najada bo samo wypluwa piers i juz nie reaguje na zachety nie otwiera buzki, jakby sie nie najadal to chyba dalej by szukał cyca :P nieraz tak własnie robi jak nie poje wystarczajaco.

a wiecie moze czy sa jakies male opakowania sztucznego mleka do kupienia (tak zeby bylo na jedno lub kilka karmien) czy tylko te wielkie pojemniczki? w szpitalu mieli talie male buteleczki z gotowym mlekiem i sdie zastanawiam czy mozna gdzies takie dostac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
W aptekach takie są
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dają położne w szpitalu nawet do tej pory np po to żeby dziecko nie płakało i nie denerwowało się podczas ssania piersi. Dają w strzykawkach żeby naniesc kilka kropęl na sutek wtedy dziecko jak się przyssie,to ciągnie aż się naje . Pozdrawiam panie które są starsze odemnie a tego nie wiedzą. Glukoza dzieciom nie szkodzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja urodziła się07072012 i w szpitalu podają glukozę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mam dwoje dużych dzieci (8 i 13 lat) i nie dawałam im glukozy w tak wczesnym wieku. Potem można dodawać do herbatki, jak już maluch zaczyna ją pić, albo kiedy chce się dziecko zachęcić do smoczka-macza się go w glukozie, ale nie zawsze jest to konieczne. Niektóre dzieci nie wymagają takich zabiegów. Poza tym po co takiemu maleństwu glukoza, skoro wszystko co niezbędne ma w pokarmie mamy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
chipsy twoje maleństwo nie chce jeść tylko ciumkac cyca :) jest na to sposób (nie polecany, ale jest...) -smoczek :)
małe mleczko chyba jest w aptekach :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
własnie nieraz daje smoczka, troche possie ale o chwili go wypluwa i w placz :P woli powisiec na piersi.
Mleko NAN Active 1 płyn 90ml - ciekawe czy w mojej aptece takie bedzie, na spacerek by bylo akurat, na kilka karmien. tylko teraz musze poszukac "instrukcje obslugi" i sie dowiedziec jak przechowywac i ile czasu moze stac takie mleko, czy tego samego dnia po otwarciu trzeba uzyc czy moze np kilka dni w lodowce stac... orientuje sie ktos moze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
30 lat temu ciemnogród dawał glukozę ( niektórzy teraz też tym żyją) ,dla uspokojenia dziecka macza się korek od szampana albo smoczek w cukrze ;P.........
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
moja tesciowa moczyła mojej szwagierce smoczek w miodzie jak była malenka,tez slyszalam od niej ze wode z glukoza dawac do picia a teraz jak corka ma 14 miesiecy to ciagle sie na mnie obraza ze nie chce dawac jej slodyczy i ze daje malo slodyczy a w szczegolnossci przed wieczornym mlekiem i przed obiadem.a sama tesciowa ma cukrzyce na marginesie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Matko! dzieciaczkom poniżej 1 roku nie daje sie miodu!!!! co za ciemnota! naparwde jak czytam te niektóre nawyki to za głowę się lapię, dziewczyny, czy naprawde w erze internetu nie mozna pewnych informacji po prostu sprawdzic? zapytac pediatry? tylko sluchac ciotek,babc i stosowac takie zabobony? podawanie miodu noworodkom moze miec fatalne skutki, czy naprawde w XI wieku matki polki sa az tak nieswiadome??? a na jeczmien na oku tez przerywacie muche na pół i smarujecie? myslenie nie boli... no przepraszam za takie słowa, ale jak Boga Kocham, decydujecie sie na role matki, ojca, rodziców, a myśleniem niektórzy nie dorośli do szkoły podstawowej...
glukoza byla stosowana w PRLu zeby "zamknac" placzacego noworodka, czy WY naprawde rodzicie dzieci po to zeby je "zamykac"? w dzisiejszych czasach dzieci chyba maja prawo rodzic sie jako owoc milosci, a nie jako "naturalny obowiazek kobiety po 20 r.ż.", która tak naprawde nie wiedziala do konca czy tego chce czy nie i co z tym dzieciaczkiem tak naprawde poczac...w dzisiejszych czasach (planowania dzieci) placz dziecka chyba nie powinien byc az tak frustrujacy, zeby szukac sposobow na "uciszanie" maluszka glukoza...zlitujcie sie!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2
Chipsy moja coreczka miala to samo do 3 miesiaca zycia chyba. Dzidzia poprostu che sie po przytulac. A smoczka nie bedzie dziecko chcialo jak jest na piersi raczj ciezko z tym. Ja tez swojej malej probowalam dawac a pote ztezygnowal i pozwalama po ciumkac cycusia kiedy chciala bo mala byla zadowolona a mi przy okazji zwiekszala sie laktacja :) ale z tego co wiem to dzieci wlasnie tak maja ze moglyby (wisiec na cycusiu) 2 tyg po pirodzie potem w 3 a potem w 6 miesiacu zycia wlasnie zeby pokarm sie zwiekszyl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam coreczke 3,5 roku i synka 10 dni .tak jak i corce tak i malemu podaje glukze przynajmniej 3-4 w tygodniu po 100 ml . Corka cieszy sie pelnia zdrowia i szczesci a i maly lepiej dluzej spi . Co do glukozy gdyby byla zla i szkodliwa pewnie by ja wycofali i nie podawali w szpitalach a co do siedmiogrodu i rad mam i babc - po co ich sluchac sami jestesmy dowodem na to ze glukoza nam nie zaszkodzila chodziaz jak czytam te komentarze to u niektory h glukoza zostala chyba przedawkowana :))))
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 10
Nie powinno się podawać niemowlakom ani glukozy, ani żadnych herbatek czy soczków. To wszystko tylko bezsensowny cukier, do którego później dzieci się przyzwyczajają i chcą tylko słodkie jeść i pić. Może to być uzasadnione w szczególnych przypadkach, np gdy dziecko jest niedożywione.
I taka ciekawostka na temat pojenia dzieci słodkimi, granulowanymi herbatkami: firma Hipp wycofuje je ze swojej oferty, bo są niezdrowe! Pewnie niedługo inni producenci żywności dla niemowląt pójdą w jej ślady.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ale w jakim celu podaje się glukozę?
To strasznie stary zwyczaj i kompletnie nie wiem jakie ma zastosowanie w diecie tak małego dziecka.
image

www.facebook.com/MauaFotografia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kiedyś w cukrze maczało się korek od szampana i dawało dziecku ;p....................
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
wiele osob nie rozumie po co keidys podawano dzieciom gluzkoze - po to zeby sie uspokoily, przestaly plakac,zadowolily sie slodycza...

nigdy tego nie robilam i chociaz starsze pokolenie w mojej rodzinie tez mi "radzilo" w ten sposob,olalam sprawe

cukier powoduje prochnice!!

i uwaga na herbatki bo rowniez zawieraja glukoze
nie powinno sie podawac wiecej niz 125ml dziennie tak malutkim dzieciom
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
druga sprawa- ktos pisal wyzej o miodzie- bron Boze!!

do roku nie nalezy podawac miodu gdyz ma dzialanie oslabiajace serducho !!!

z reszta wystarczy poczytac w ksiazkach ,w googlach (powazne artykuly itp) a nie sluchac tego co robilo sie 20lat temu:P
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zabobony wiecznie żywe!

Nie wolno podawać niemowlakom glukozy, a miód moża spowodować u dziecka nawet śpiączkę!

Po co czytać książki!? Po co chodzić do SR ?!
Lepiej zamknąć buzie pojąc malucha cukrem albo co mądrzejsi alkoholem.
Przed śmiercią łóżeczkową zapewne ochroni czerwona kokardka.

Ręce opadają ! Co za ciemnogród...
image
image
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
podpisuję się obiema łapkami pod Jadzią3
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
ale na zaspie dają , w każdym razie jeszcze 4 lata temu tak było i nie sądzę żeby już nie podawali
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
glukoza jest pożywką dla bakteri, podając probotyki powinno sie dawac wode z glukozą ;) na kolki zaleca sie dawanie dzieciom wody z glukozą ze względu wlasnie na to zeby "dobre" bakterie w jelitach sie mnożyły i jelita lepiej pracowały ;)
oczywiscie w małych ilosciach, szczypta glukoza na 100 ml wody dosłownie :)
image image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
miodu nie wolno podawac dzieku do 1rz. Ma w swoim składzie śładową ilość jadu kiełbasianego i moze spowodować ciężkie zatrucie!!]
A glukoze podają w szpitalu przy wysokiej bilirubinie, bo wypłukje ją ze krwi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja chciałam tylko dorzucić, że jak najbardziej można kupić herbatki dla dzieci od 1 tygodnia życia, które nie zawierają cukru - np. Hipp, ale niemiecki! Nie polski - nie zawiera cukru. http://www.hipp.de/beikost/produkte/getraenke/tee/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na początku, kiedy Juli budził się co 2 godziny w nocy teściowa powiedziała że mam zawinąć w pieluchę tetrową cukier i dać mu do ssania w nocy :P no prawie padłam :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi lekarz kazał podawać glukoze z woda do pićia ale tylko dla tego ze dziecko nie chciało pic samej wody
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Śmiejmy się śmiejmy, ale kiedyś te wszystkie metody się sprawdzały - czasy się zmieniają, ale fajnie poznawać też takie "babcine" metody, nieważne, czy z nich skorzystamy, czy nie.

Ja mojemu dziecku nie podaję glukozy, ani z wodą, ani nie kupuję herbatek zawierających ją, z jednego prostego powodu - gdy raz się przyzwyczai do słodkiego, to będzie koniec - nie tknie nic bez cukru. Pomijam już aspekty zdrowotne.

Jeśli chodzi o radę teściowej, ssanie cukru z pieluchy tetrowej to kosmos, ale jest w tym pewna logika - słodki smak = zadowolenie, ale też dawka kalorii, więc chwilowe nasycenie, plus czynność ssania, sama w sobie uspokajająca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Przeprowadzka- jaka firma? (36 odpowiedzi)

Jak w temacie, macie sprawdzona i niezbyt droga firme do przeprowadzek?Moze jakis forumkowy maz...

Jaki wózek polecacie (26 odpowiedzi)

Cześć niebawem rodzi i jeszcze zakup wózka jest przede mną, podobają mi się maxi cosi mura4,...

Naprawa zabawek (10 odpowiedzi)

Czy może któraś z mam wie czy jest gdzieś zakład naprawiający zabawki na baterie? Z góry dziękuję...

do góry