Widok

gorączka u dwulatki

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
hej, moje dziecko chorowało do tej pory ze dwa razy, dlatego nie mam kompletnie doświadczenia w chorobach... cieszę się że tak jest ale jak już coś się dzieje to nie mam pojęcia co robić??????????

otóż od wczoraj mała gorączkuje, coraz bardziej-zaczęła od 37,6'C, noc mamy nie przespaną bo całą noc - do godz 3.oo gorączka do ok 40'C. O 3.oo dostała na siłę nurofen w syropie i przeszło. Teraz mąż jej zmierzył i znowu 39'C. Po nurofenie ładnie jej schodzi, ale kłopot w tym że ona nie chce tego pić. Wczoraj do wieczora piła ładnie (co 4-5godz), a w nocy to jakiś koszmar. O 23.oo jak chcieliśmy jej podać to najpierw tak wrzeszczała jakbyśmy ją ze skóry obdzierali aż w końcu się pożygała więc daliśmy jej spokój. Ale o 3.oo nie odpuściliśmy, bo cały czas (mierzyłam co godz) temp ok 39-40'C. Teraz mąż idzie po czopki, mam nadzieję że jakoś przetrwamy do poniedziałku i pójdziemy do lekarza, choć większą mam nadzieję, że jej to przejdzie w końcu. Nie wiem tylko czy przez cały weekend możemy "jechać na nurofenie" albo czopkach??? Można tak długo podawać? Okładów boi się jak ognia. Jeszcze myślę o chłodnej kąpieli ale nie chciałabym zrobić jej szoku termicznego.

Ogólnie nic innego córce poza gorączką nie dolega, zaglądałam w gardło-normalne, czasem sobie kichnie. Jest żywotna i chętna do psot jak zawsze.
Mam nadzieję że coś doradzicie. Czy jechać z nią do szpitala czy przeczekać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Okruszku ja nie bardzo pomogę, bo moje dziecko też z tych co nie chorują, ale może zasugeruję ze jest nurofen forte - wtedy dziecko musi wypić go połowę mniej bo jest mocniejszy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nurofen, lub inny ibuprofen możesz podawać co 8h.
Naprzemiennie można podawać paracetamol (max. co 6h) zeby nie dopuścic do skoków temperautury do 39-40,

Przy wysokiej, niespadającej gorączce podaję co 4h, raz paracetamol, raz ibuprofen.

Można tak jechać cały weekend, to nie jest długo :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Słuchaj, przy gorączce ok 40 stopni nie czekaj do poniedziałku! Pakuj Małą i na pogotowie jedzcie, szczególnie, jeśli nie masz doświadczenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Okruszku u nas nigdy czopki dobrze nie działały. Ja przy takiej gorączce wzięłabym dziecko pod pachę i pojechała na dyżur. Po co ją męczyć cały weekend. 40 to jest już bardzo dużo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w szpitalu to szkoda nerwów, ale do przychodni dyżurnej, np. na Majewskich, tam zawsze trafiamy na małą kolejkę, albo wcale.

Należymy do NCM, jak z innych przychodni przyjmuja to nie wiem.

wyzej napisałam "to nie jest długo" -miałam na myśli gorączke,

Jezeli chodzi o pozostawanie do poniedzialku bez diagnozy to bym byla niespokojna przy 40st.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a gdzie ją zawieźć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jedwabna aksamitna. Są tutaj takie ulice? Zresztą zaraz zadzwonię do znajomej i się dowiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Gdyni na pogotowie, a jeśli jesteś z Gdańska to na izbę przyjęć do szpitala
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok, to poczekam trochę może jeszcze i jak nie przejdzie to pojedziemy. Czytałam o tej 3dniówce... i ponoć przy niej czeka się właśnie 3dni do wysypki... heh...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.przychodnia-aksamitna.pl/62,pomoc_dorazna.html tylko nie wiem czy obsługują waszą przychodnię.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gdańsk
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miranda napisała dokładnie to co chciałam. MOje dziecko ma tendencje do wysokich temperatur i zawsze stosuję własnie ta metodę naprzemiennie paracetamol-nurofen co 4h by nie dopuścic do takich skoków temperatury. Ja bym chyba nigdzie nie jechała bo i tak jedyne co Ci owiedza gdziekolwiek jezeli nie ma innych objawów to to, ze zbijac temperature... ew. antybiotyk wypiszą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapewne powiedzą Ci zeby zbijać temperature, ewentualnie w gardle czy w uchu zobaczą coś, czego nie widzisz, skoro innych objawów nie ma.

W szpitalu jeszcze dodadzą, ze d*pę trujesz niestety.

Ale do przychodni można jechać dla spokoju.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ok, ale to wtedy w czopkach czy syropku? Bo z syropkiem w nocy chyba nie przejdzie... :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak syrop ma cały powypluwać i porozlewać to lepiej czopki spróbować.

U nas lepiej działa ibuprofen na zbicie wysokiej temperatury, paracetamol tylko na podtrzymanie zeby nie wzroslo po 4h, ale roznie dzieci reaguja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas to samo :) Głównie cos na ibuprofenie a paracetamol pomocniczo.
I Ibufen czy cos w tym stylu jest w syropie a potem czopki z paracetamolu.

A ten syrop, ze Wam tak wypluwa jak dajecie? Łyżeczką?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to moze byc trzydniowka, bo daje takie wlasnie objawy, wysoka temp ale dziecko jest wesole, je i nie wydaje sie chore jak temp zbita. bezobjawowo poza goraczka moze tez byc zapalenie ukladu moczowego a to juz powazniejsze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Słuchajcie, to, że w szpitalu ktoś powie, że zawraca mu się d.... jest w ogóle nieistotne, lepiej puścić to mimo uszu i sprawdzić dziecko.
Jeżeli nie udaje się zbić wysokiej gorączki niesie to możliwe groźne powikłania, lepiej wrócić do domu uspokojonym, że to tylko trzydniówka niż doprowadzić do jakiś drgawek u Małej...
My też stosujemy nurofen i paracetamol co 4 godziny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry