Widok

kiedy imię:)?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
pytanie bardziej do mam niż ciężarówek...kiedy zdecydowałyście sie ostatecznie na imie dla dziecka?slyszałam ostatnio kilka opinii , że rodzice mieli już "wymyślone" imiona a po urodzeniu dzidzia miała imię np po lekarzu, po osobie która krew oddała, czy akurat dlatego że w dniu urodzenia było imię w kalendarzu czy (to było najfajniejsze:) )dlatego "że wygladał jak Maciuś"(jakkolwiek "Maciusie" wygladają;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No my już jakis czas temu sie zdecydowaliśmy na imie ale nie wiem czy jak niunia sie urodzi cos nam sie nieodwidzi:)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z imionami tak jest, że ciężko sie na jakieś zdecydować. Każdemu podobają się inne, w kalendarzu ich pełno; w dodatku imię powinno pasować do dziecka. Faktycznie często bywa, że rodzice decydują się na ostateczne imię, kiedy dziecko już się urodzi. Tak jak u mojego kolegi z pracy - przez cała ciążę żony opowiadał o Ignacym, a kiedy ten niedoszły Ignacy już się pojawił na świecie, został Julianem.
Osobiście nie podoba mi się żadne z tych imion :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak już wiedziałam ze będzie chłopak to razem z moja mama i siostra wybrałyśmy imię oczywiście tatusiowi tez sie spodobało :))) już mówiliśmy do niego po imieniu jak był jeszcze w brzuszku:)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O moje imię spierała się rodzina kilka dni, w końcu niby poszli na kompromis (pierwsze imię - takie jak chciał dziadek, drugie - jak chcieli rodzice), ale spór trwał nadal i przez kilka miesięcy każdy mnie nazywał "swoim" imieniem. Dziadek niestety szybko umarł i skutek dawnego sporu był taki, że dopiero w zerówce dowiedziałam się, że wcale nie mam na imię Agata...

Moja siostra miała się nazywać Ewa Teresa, po babciach - było to dawno ustalone, jednak mój tata w drodze do urzędu zmienił zdanie...

Mój najmłodszy brat miał się nazywać Hanna Małgorzata...

Tia, nadawanie imion dzieciom to ciekawy proces...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:)no my właściwie juz mamy wybrane imiona i nawet bez alternatyw...ale właśnie coraz częściej słyszę "monia zobaczysz jak sie urodzi to nazwiecie inaczej"...niby dlaczego?tak mysle teraz ale co bedzie trudno powiedzieć...stąd ten wątek..czy rzeczywiście w większości przypadków zmiany imion nastepują po porodzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakby nie było moja siostra miała być Rafałem,a ja Irkiem....

Na razie wybraliśmy imiona dla dziewczynki i chłopczyka, ale jak będzie faktycznie to pewnie dopiero po urodzeniu się dowiemy, czy zostajemy przy naszych propozycjach, czy nagle nam sie odwidzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja już kilka razy zmianialąm imiona-ostatnio wyszło,że być może będzie dwóch chłopaków,ale to się dopieor potwierdzi najwczesniej za 4 tygodnie

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a my konsekwentnie meczymy 2 opcje :chłopiec i dziewczynka...dziewczynka sadze ze nie zmienie bo juz mi chodzi od 18 roku zycia to imie i zawsze wiedziałam ze tak bedzie miała moja córcia na imie ...chłopiec wybrane po kims bardzo waznym w rodzinie...hmm ciekwae czy sie zmienia....juz cała rodzinka uzywa tych imion:)mam do mnie dzownic pyta o mnie i zuzie:"a co dzis zuzia jadła?" (choc nie znamy jescze płci ale obie babcie sobie wymysliły ze chca dziewczynke)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

wniosek o alimenty - pytania (18 odpowiedzi)

hej do jakiego sądu adresować pozew o alimenty? jak dlugo sie czeka na pierwszą rozprawę? czy...

kosmetyki dla noworodka (23 odpowiedzi)

W sklepach jest takie zatrzęsienie kosmetyków, że zupełnie nie wiem, co wybrać. Jakie kosmetyki...

Pomocy! Usypianie niemowlaka. (16 odpowiedzi)

WItam Panie, mam problem z moim miesięcznym dzieckiem. W żaden sposób nie umiem go usypiać....

do góry