Widok

pensja w ciąży

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny ja już nic nie rozumiem. W styczniu byłam na zwolenieniu i dostałałam całą pensję. W lutym miałam 3 dni zwolnienia od internisty, reszta od ginekologa a pensja niższa o 200 PLN. Może nie jest to bardzo dużo, ale chyba coś jest nie tak?
image[/url]

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zwolnienie ciążowe jest płatne 100%, obojętne od jakiego lekarza, ale musi być na nim zanaczone że to zwolnienie w ciąży. Spytaj w kadrach u pracodawcy. Może to ZUS coś wypłaca i ZUS nawalił?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewa i pamiętaj że twoja pensja teraz jest wyliczana inaczej czyli średnia z ostatnich 12 miesięcy przed 1 zwolnieniem jak już byłaś w ciąży
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No tak, wszystko wiem, tylko że już jedną będąc na zwolenieniu dostałam, więc myślałam, że ta bedzie podobna
image[/url]

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To ja się podłączę do wątku - w styczniu miałam podwyżkę pensji, od połowy lutego jestem na zwolnieniu. Za ten miesiąc pensję wypłaci mi pracodawca, ale potem już ZUS (czy nie, skoro pracodawca zatrudnia ponad 20 osób?). Rozumiem, że skoro liczą średnią z ostatnich 12 miesięcy, to policzą przynajmniej styczeń już po podwyżce?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pensja w ciazy zawsze jest 100%.tylko jesli zwolnienie jest od iternisty to na zwolnieniu musi byc zaznaczone specjalnym kodem (tzw kod B)ze zwolnienie jest z powodu ciazy.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no własnie a jak to wygląda kiedy płaci ZUS. Ja kolejna pensje powinnam dostać juz z ZUSu bo 1 miesiąc płaci pracodawca a juz kolejne ZUS. Jak to wygląda, oni przysyłają kase na konto czy musze na poczcie odbierać? normalnie jestem zielona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mojemu pracodawcy przesyla zus a on na moje konto
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No własnie ja też dostałam z konta pracodawcy ale to już chyba ZUS nalicza. Myślicie że mogą się pomylić w zakładzie (moim) gdzie zatrudniają ok. 2 000 osób?
image[/url]

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
najlepiej zadzwoń do kadr i tam ci wytłumaczą może coś gdzieś umknęło i stąd ta mniejsza pensja
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czyli znając mojego pracodawce nim ZUS przesle im kase to sie kuzwa pensji moge pod koniec miesiąca spodziewać,
Mam jeszcze 1 pytanko. U mojego pracodawcy jestem zatrudniona dopiero od wrzesnia zeszłego roku, więc jak bedzie mi sie liczyła pensja, czy jeszcze z poprzedniego zakładu pracy?No i gdzie moge sprawdzic ile faktycznie naliczy mi ZUS, w samym ZUSIe? Czy może pracodawca dam mi jakis świstek? Sorki za tyle pytań ale naprawde nie wiem co i jak :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi wszystkie pensje za caly okres na zwolnieniu w ciazy placił pracodawca(przez 7 miesiecy)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z tego co wiem,to jesli zaklad/firma zatrudnia ponizej 20 osob to pensje placi pracodawca.jesli powyzej 20 osob to wyplaca ZUS.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak, to wyplaca zus ale na konto pracodawcy i na jego wniosek

stokrotka, nie chce sklamac ale wydaje mi sie ze srednia bedzie liczona tylko od tego pracodawcy podzielona przez odpowiednia ilosc miesiecy (nie 12!)
image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zgadza sie.zus dogaduje sie z pracodawcą:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.forum.prawnikow.pl/topics8/26003.htm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Justi, chyba na odwrót - w mniejszych firmach wypłaca to ZUS, a w większych (zatrudnione ponad 20 osób) wypłaca pracodawca.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie, w większych zakładach placi pracodawca, a w mniejszych ZUS. Ja w czasie ciąży na zwolnieniu miewałam czasem większą pensję od normalnej. Do dziś nie wiem od czego to zależało
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wyższa pensja może być dlatego, że nie są wtedy odciągane składki na chorobowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
stokrotka wyliczaja ci tylko pensje od aktualnego pracodawcy
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w mojej firmie pracuje 18 osob i pensje wyplacal mi pracodawca.ksiegowa wyjasnila mi to dokladnie tak jak napisalam wczesniej.niewiem czy miala racje,ale mi zus bezposrednio nie wyplacal.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Grunt żeby wypłacali w terminie... Spróbuję się dowiedzieć w najbliższym czasie jak to wygląda w moim zakładzie pracy, żeby wiedzieć na co się nastawić. Pracuje tam grubo ponad 20 osób.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja dostawalam zawsze tak jak wczesniej normalna wyplate.razem z resztą pracowników.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też dostaję w terminie
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
termin pensji zalezy od tego kiedy pracodawca poinformuje o tym zus
jak na poczatku miesiaca to pensja powinna byc nrmalnie

jesli zwleka, to zus ma bodajze 30 dni na rozpatrzenie i przelanie kaski
image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W firmach zatrudniajacych do 20 osób za pierwsze 33 dni płaci pracodawca nastepnie zus. W firmach zatrudniających powyżej 20 osób za całe chorobowe płaci pracowdawca. Wymiar jest wyliczany jako średnie wynagrodzenie z ostatnich 12 miesięcy poprzedzajacych miesiac powstania niezdolności do pracy. Takie srednie miesięczne wynagrodzenie jest dzielone przez 30 i mamy wynagrodzenie dzienne. Jeśli mamy długi miesiac-np styczeń wynagrodzenie jest wyzsze bo styczeń trwa 31 dni, w krótkim miesiącu jakim jest luty jesteśmy niejako "w plecy" bo w tym roku ma 29 dni (więc wynagrodzenie jest niższe o 1 dzień)
Na wysokość chorobowego ma wpływ również:
-ewentualne zwolnienie w okresie tych 12 miesięcy poprzedzajacych zaistnienie niezdolności do pracy
-premie, nagrody i inne których wysokość jest zależna lub nie od naszej absencji, tzn jeśli nasza premia jest pomniejszana przez pracodawcę gdy jesteśmy na zwolnieniu to bedzie nam się liczyła do średniego wynagrodzenia za okres choroby. jesli tak nie jest to nam sie nie liczy.
Jeśli ktoś czegoś nie zrozumiał-proszę pytać, może znam odpowiedź:-)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale to chyba jest tak ze pracodawca po tych 33 dniach nawet jesli placi nam dalej pensje to i tak dostaje te pieniazki z zusu, tak?
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poszperałam wczoraj jeszcze trochę i znalazłam to o czym pisze panismithowa :) Dowiedziałam się też, że moja firma jako zatrudniająca powyżej 20 pracowników wypłaca pieniądze i sama reguluje wszelkie kwestie z ZUSem. Jestem trochę spokojniejsza, bo jeśli lekarz wyśle mnie na dalsze zwolnienie, nie będę się martwić o pieniążki.

Koleżanka miała taką sytuację, że nie sprawdzała stanu konta (mąż utrzymywał dom). Pewnego dnia zadzwoniła do niej lekarka z pytaniem, czy nie zdziwiła się że pieniądze z ZUSu nie przychodzą na konto. Okazało się, że lekarka źle wypełniła zwolnienie i ZUS nie wypłacał dziewczynie pieniędzy, a po 3 miesiącach zadzwonili z ZUSu do lekarki z pytaniem o błędy na zwolnieniu ;/
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No dobrze, a jeśli dostawałam kwartalne premie i nagrody, to one też się wliczają do średniej, czy to zależy od pracodawcy?
image[/url]

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wliczaja
image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to wychodzi na to,ze nasza firma jest dosc oryginalna,bo mimo zatrudniania tylko 18 osob pensje wyplacał mi pracodawca przez cala ciaze.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Justi, pewnie się dogadali z ZUSem, a może zatrudniali jakieś osoby o których nie wiesz?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie nie hehe,tam pracuje 18 i tylko 18 osób.ukryć dodatkowych sie tam nie da:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewa.gdynia -to zalezy czy ich wysokość jest pomniejszana przez pracodawcę w przypadku absencji chorobowej. Jeśli tak-to wliczaja się do średniej. Jeśli nie to nie wliczają sie, ale w tej sytuacji nie wiem czy ja tracisz, czy Paracodawca Ci ja wypłaca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dostałam też mniejszą pensję ale dlatego, że Pani doktor wspaniała dała mi zwolnienie do piątku zamiast do niedzieli czyli moja pensja była mniejsza o dwie dniówki. Byłam wściekła ale o tym nie wiedziałam. Teraz już wiem. Pilnujcie tego przy przedłużaniu zwolnień.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie w pracy ,zatrudnionych jest 19 osób i dostaje pieniądze z Zus-u. Gdyby było w mojej pracy ponad 20osób to Zus płaci pracodawcy a on wypłaca mi. Niestety za grudzień i za styczeń dostałam dopiero parę dni temu:((
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do gory
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny może któras z was mi pomoże sytuacja wyglada tak
do 28 lytego proawdziałam działalnośc gospodarczą na mniejszym zusie od 1 mrca jestem zatrudniona na umowe o prace na okres próbny 3 miesiąće jestem w 8tc na umowe mam wynagrodzenie 1200netto czy jesli pujde teraz na chorobowe to dostane całaość z pensji? ( nie miałam przerwanego ubezpiecznie a w zusie) czy za chorobowe nie bede miec zapłacone? prosze o odpowiedz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chorobowe i macierzyński oczywiście Ci się należą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i jesli jeszcze prowadzisz działalność to pamietaj zeby ja zawiesic ...
tworzenie i projektowanie stron internetowych - http://www.ascomi.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
własnie zawiesiłam ja z koncem lutego... pytam sie o chrobowe bo wiecie niechce teraz zostać bez kasy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lula, pytanie czy chcesz informować pracodawcę o ciąży i w związku z tym dostaniesz zwolnienie z kodem ciążowym płatne 100% czy nie informujesz i bierzesz 80%. Jeśli jesteś w ciąży to lekarz ogólny może Ci wpisać kod ciążowy, ginekolog tak samo. Do tego najlepiej mieć od gina osobne zaświadczenie o ciąży.

ALE - tu chciałabym żeby wypowiedział się ktoś kto wie na pewno:
Jest jeszcze taki przepis, że w ciągu pierwszych 30 dni pracy (ale nie jestem pewna czy u danego pracodawcy czy w ogóle kiedykolwiek na umowe o pracę) - zwolnienia nie są płatne i nie dostajesz pieniędzy. Ja tak miałam, ale nie byłam w ciąży - zachorowałam w pierwszym miesiącu pracy u pierwszego pracodawcy i straciłam kasę za tydzień roboczy. Nie wiem czy to obowiązuje w ciąży.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Słuchajcie, jest jeszcze jedna ważna sprawa! Dowiedziałam się ostatnio, że:

"Druk zwolnienia lekarskiego musi być dostarczony przez Pracownika do Działu personalnego nie później niż 3 dni od momentu rozpoczęcia choroby."

Coś takiego pojawiło się w regulaminie pracy w moim zakładzie. Chodzi o to, że pracodawca musi dostarczyć do ZUSu zwolnienie do 7 dni od daty rozpoczęcia choroby, czyli w praktyce ma około 4 dni. Wcześniej pracownik miał 7 dni na dostarczenie do pracodawcy, nie wiem ile czasu pracodwaca miał na dostarczenie do ZUSu. Jeśli jest opóźnienie, to ZUS się nie patyczkuje i wypłaca np. 80% zasiłku chorobowego zamiast 100% w ciąży, a im większe jest opóźnienie, tym więcej procent ZUS obcina!
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a tak jeszcze do tej działalnosci -
czy jest obowiązek zawieszania jej w ciąży? czy też można jej nie prowadzić - tz. płacić skladki ale nie wykonywac nic i nie wystawiac rachunków w czasie zwolneia i wrócić do niej po koncu zwolnienia? albo między zwolnieniami, jesli jest ich kilka, a nie jedno ciągle?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie obowiazku zawieszać niema w czasie ciązy tyle tylko, że na zwoleniu niemożesz wystawiać rachunków i takie tam między zwolenieniamy jak najbardziej możesz ją prowadzić, ja zawiesiłam bo poszłam do pracy nic związanego z ciąża
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
właśnie zobaczyłam(na koncie), że od pracodawcy dostałam 324zł "pensji" za marzec :P (cały czas jestem na zwolnieniu)

Czyżbym już przeszła "w ręce" ZUSu?

Jeśli tak - jak długo mogę czekać na pozostałą część wynagrodzenia?





i jeszcze jedno pytanie - oficjalnie zarabiam najniższą krajową... która od stycznia jest wyższa niż w ubiegłym roku.
co teraz? ZUS wylicza na podstawie wynagrodzenia z ostatnich 12m-cy - ta? czyli będę w plecy? czy wezmą pod uwagę fakt, że wzrosło najniższe wynagrodzenie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z 12 ostatnich miesiecy naliczaja. 33 dni placil pracodawca od tej pory placi zus czyli pozostaje ci czekac;/
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czyli jeśli przez ostatnie 9 m-cy starego roku najniższa krajowa była niższa niż teraz, to będę miała w plecy :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia, niestety na to wychodzi :( Ja też mam w plecy, bo miałam podwyżkę w styczniu, a pensję liczą mi z 12 miesięcy... W dodatku, ta podwyżka miała być w lipcu, a przesunęli ją na styczeń i dali mniej niż miało być. No ale cóż, o tyle dobrze że kasę wypłaca mi pracodawca a nie ZUS.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak to w końcu jest - ZUS wypłaca w firmie w której NIE MA 20 pracowników, czy w większej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
agusia Zus wyplaca jezeli pracodawca nie zatrudnia wiecej niz 20 pracownikow
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki Jolga :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zawsze placi zus - tylko kwiestia tego czy bezposrednio tobie (firma do 20 osob) czy poprzez konto twojego pracodwcy (firma powyzej 20 osob)
ale zawsze to idzie z zusowej kasy
image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas jest zatrudnionych więcej niż 20 osób i powiedzieli mi w kadrach że dlatego oni mi przelewają kasę i załatwiają wszystko sami odpowiednimi drukami z ZUSem, a nie ZUS mi to przelewa.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie jest odwrotnie.mniej niz 20 osob ,kase przelewa pracodawca.To chyba jest po prostu kwestia"dogadania sie" z Zusem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jest taka mozliwosc w mniejszej firmie
niemniej zawsze to sa pieniadze z zusu - rozna jest tylko ich droga dotarcia do nas
:D
image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzisiaj wreszcie dostałam pieniążki z ZUSu :) za okres 12.03-16.04 ;)


czy mogą mi przelewać kasę na konto? czy zawsze musi iść przez pocztę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zgadza sie.w firmie w ktorej pracuje a ktora jest mala pieniadze zawsze byly przelewane na konto pracodawcy a pracodawca na moje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie teoretycznie też firma jest mała a kasę przysłał mi ZUS :P

z pominięciem pracodawcy :)




dostajecie pieniążki z ZUSu na konto??????????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, chciałabym zasięgnąć Waszej opinii :)
Moje wynagrodzenie to wypłata która jest w ostatnim dniu miesiąca i premia która jest w połowie co miesiąc.
Obecnie jestem w 5 miesiącu i zapowiedzieli nam że od połowy lipca premie będą ucinane o 50%. Zastanawiam się więc czy jeśli pójdę na zwolnienie od lipca (w lipcu premia za czerwiec który pracowałam już ucięta) jak mi policzą średnią. Czy jeśli premia będzie dalej ucinana (a będzie) to czy pomimo że pójdę na zwolnienie w ostatnim miesiącu gdy jeszcze była wyższa, czy będą mi i tak obniżać? Czy będą brać te miesiące pod uwagę przed pierwszym zwolnieniem i nieważne że pozostali pracownicy dostają ucinane premie.
Dodam że firma jest wielka i zatrudnia ponad 500 osób, ale kadrowej się nie mogę zapytać bo to szkoda nerwów :)
Dziękuję i pozdrawiam,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bedzie ucinana jesli nadal bedziesz pracowac
dlatego ze to co sie tobie nalezy to podstawa i jesli obniza podstawe to wtedy musi byc jakis dodatek aby wyrownac
pensja nie wchodzi w sklad podstawy

natomiast jesli pojdziesz na zwolnienie to bedziesz dostawac co miesiac kase w postaci srednia za podstawe z ostatnich 12 m-cy + srednia z premii z ostatnich 12 m-cy
image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przepraszam za głupie pytanie, co to jest podstawa? to pensja zasadnicza?
Jesli pojde na zwolnienie od lipca, a we wrzesniu ma byc podwyzka czy mnie obejmie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podstawa, to pensja zasadnicza. Jeśli pójdziesz na zwolnienie od lipca, to będziesz dostawała do końca ciąży wynagrodzenia w wysokości średniej za ostatnie przepracowane 12 m-cy - czyli podwyżka fizycznie Cię ominie niestety...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Warto zadbać (jeśli masz taką możliwość), żeby przed zwolnieniem wypłacono Ci wszystkie należne premie i nagrody, bo wtedy średnia będzie wyższa :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie :) I wszystkie wczasy pod gruszą itp :) Nie dajmy się robić w bambucho dziewczyny, bo nie po to nam odciągają tyle co miesiąc żeby zdzierać na każdym kroku!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poza tym dla pracodawcy to nie powinien być problem, bo na takim długim zwolnieniu to ZUS wypłaca kaskę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jeszcze jedno pytanko. Czy jak pójdę na zwolnienie w lipcu na cały miesiąc, a potem np wrócę sobie na tydzień czy dwa w sierpniu czy wrześniu, to będą mi wyliczać średnią z 12 mcy sprzed pierwszego zwolnienia, czy będą mi liczyć tez te 2 tygodnie kiedy będę pracowała (a wtedy będę miała niższą premię wg zapowiedzi). Pytam bo chciałabym jeszcze wrócić do pracy, ale jak mam się sfrajerować i dostawać przez to mniej to bezsens :/
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na stronie ZUSu przeczytałam, że jeśli w którymś miesiącu jesteś na zwolnieniu dłużej niż miesiąc, to nie biorę tego miesiąca w ogóle pod uwagę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a to juz nie lepiej pojsc wogole na zwolnienie?
image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale głupoty wypisałam poprzednio... chodziło o to, że jeśli jest się na zwolnieniu dłużej niż połowę miesiąca (10 dni), to tego miesiąca się nie wlicza do średniej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To ja też z pytaniem :) Jeśli mam podstawową pensję plus wynagrodzenie w postaci: premii uznaniowej lub prowizji, czy wszystko to co zarobiłam przez ostatnie 12 mc będzie wliczone i podzielone na dni ?? Dobrze rozumiem ??
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tylko podczas zwolnienia
na urlopie macierzynskim bez deodatkow
image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam serdecznie!
Też mam pytanie odnośnie macierzyńskiego. Pracuję dopiero od dwóch miesięcy (mam umowę o pracę). Wcześniej nie pracowałam (jedynie na umowę zlecenie). W takim przypadku, na zwolnieniu lekarskim będę otrzymywała średnią tylko z tych dwóch miesięcy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak
image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
właśnie zgłupiałam :P


dostałam pierwszy raz zasiłek na konto... i jakież jest moje zdziwienie...

w porównaniu do poprzedniego mc-a zwolnienie miałam krótsze o 2 dni... a zasiłek mniejszy o ok 200-300zł!

co się dzieje? gdzie są moje pieniądze? chyba jutro czeka mnie wyprawa do Zusu :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cos zle naliczyli...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no właśnie tak mi się wydaje... :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moze zwyczajny błąd w obliczeniach...
oby..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
policzyłam(sprawdziłam ile dostałam wcześniej) i wychodzi różnica 330zł na 2 dniach zwolnienia :P


to jaką musiałabym mieć dniówkę? ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To złodzieje :/ jak wyjaśnisz, to koniecznie daj znać, ja niedługo też będę się pewnie z nimi użerała, bo zaczynam 5 miesiąc ciąży i za półtora mca chciałam iść na zwolnienie i aż się boje :/
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
agusia, a czy mialas zachowana ciaglosc zwolnienia?
wystarczy ze raz nie mialas ujetego weekendu na zwolnieniu i juz inaczej licza
image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na prawdę, kurczę, to musze pamiętać na przyszłość o tych weekendach...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokładnie, zdarzało mi się przy zwykłych zwolnieniach że miałam od pon-pt i było o wiele niższe niż pon-ndz, dlatego teraz zawsze proszę do niedzieli :) A swoją drogą to dość dziwne :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam cały czas ciągłość - zwolnienia kończą mi się w tygodniu, ponieważ moja lekarka przyjmuje we wtorki i czwartki - wtedy idę po następne :)


ostatnie 3 zwolnienia:

27.03.2009 - 16.04.2009
17.04.2009 - 14.05.2009 (28 dni)
15.05.2009 - 09.06.2009 (26 dni)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mialam tak samo.zwolnienia zawsze konczyly mi sie w srody lub czwartki,ale ciaglosc zawsze byla.nigdy nie oszukano mnie nawet na 1 dzien,no ale mi wyplacal pracodawca do reki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
już wszystko wiem :)


dostałam pieniądze za pierwszych 17 dni zwolnienia - które wypadały w maju :)

a że następna część zwolnienia była duża(9 dni) to jest naliczana osobno - także jutro dostanę przelew za te 9dni czerwcowych :P


gdy dostawałam kasę przekazem pocztowym - to było wszystko razem(pewnie ZUS nie chciał płacić 2razy kosztów przekazu) :P

a przy przelewie bankowym rozliczają do końca m-ca :) ewentualnie jeśli zwolnienie zahacza o 2-3 dni nowego m-ca to rozliczają całość :) jeśli więcej dni - dzielą na miesiące :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to super Agusia :) A gdzie sie tego dowiedziałaś, dzwoniłaś do Zusu? Bo jak sobie pomyślę o wymianie zdań z nimi, to aż mnie skręca :/
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
byłam w Zusie :) cała moja wizyta trwała mniej jak 5 minut :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A tak w ogóle to kiedy dostajesz pieniążki - czy jest jakiś konkretny termin, koniec miesiąca itp.. czy to zależy od pracodawcy? Chyba już tylko od Zusu, czy się mylę? Ciemna jestem w tych sprawach :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi pieniądze wypłaca bezpośrednio ZUS :)

na pierwszą kasę z Zusu czekałam coś ok miesiąca(opóźnienie w stosunku do normalnego terminu wypłaty pensji)

teraz też nie ma reguły - był tydzień, że dostałam 2 kolejne zasiłki...

teraz 1.06 dostałam część zasiłku za okres 15.05-31.05 a jutro mam dostać za 01.06-09.06
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie ma za co :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, a ja mam takie pytanko, bo byłam na zwolnieniu od pon-ndz (7dni) w maju - było to zwolnienie nieciążowe, potem byłam tyle samo dni też pn-ndz w czerwcu i było to zwolnienie ciążowe (kod B) i dostałam identyczna wypłatę. Trochę mnie zdziwiło, bo podobno na ciążowym miało być więcej nawet za te pare dni, i się zastanawiam dlaczego. To było zwolnienie od ginekologa z wpisanym kodem B, ale na pieczatce jest tylko imie nazwisko i pod spodem napisane "lekarz" nie ma ze ginekolog itp. Czy to możliwe ze dlatego? Ale przeciez nawet rodzinny lekarz moze wypisac nam ciazowe zwolnienie. Nic nie kumam :/
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bogosiaa, kod B wystarczy, nie musi to być zwolnienie od ginekologa. Jak się zaziębiłam w ciąży, byłam u internisty, też miałam kod B i dostałam 100% pensji.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
za 33 dni zwolnienia lekarskiego w ciąży płacił mi pracodawca 100% pensji po tych 33 dniach zaczął płacić mi zus też 100% pensji ale średniej z całego roku, czyli mniej niż pracodawca w moim przypadku to około 150 zł mniej, firma zatrudnia mniej niż 20 pracowników a pensje wypłaca zus
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bogoosia jeśli chodzi o zwolnienie w ciązy to jak wiemy jest płatne 100%, w trakcie zwykłej choroby czyli bez kodu B 80%.Tak więc powinnaś dostać wyższe wynagrodzenie,od zeszłego miesiąca.No chyba, że kadrowa nie zobaczyła kodu B który oznacza właśnie 100% i potraktowała Cię jak byś miała 80% chorobowego.
Powinnas to wyjaśnić.Zwolnienie nie musi być od ginekologa, może być również od zwykłego lekarza pierwszego kontaktu.
Najważniejsze do obliczenia podstawy wymiaru zwolnienia jest kod, bo to on właśnie mówi jaki procent należy liczyć.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie u nas kadrowa, to wredna małpa i zarazem żona prezesa i w ogóle jak się jej o coś ktoś zapyta to i tak nie odpowiada, bo po pierwsze nie chce jej się a po drugie niczego nie kuma :/ zobaczę jak będzie teraz, jestem od 30 czerwca na zwolnieniu i będę już prawdopodobnie do porodu, więc teraz na koniec miesiąca powinnam dostać więcej niż normalnie, ale zobaczymy, najwyżej wtedy będę się kłóciła, a potem pewnie już ZUS będzie płacił. Zastanawiam się tylko, bo u nas wypłata jest zawsze ostatniego dnia miesiąca, no i mi te 33 dni się kończą 1 sierpnia, o2 2 sierpnia teoretycznie ma płacić Zus. Więc zastanawia mnie to, czy na koniec sierpnia dostanę od pracodawcy za ten jeden dzień, a za cala reszte od Zusu? :) dziwne to troche :)
Dzięki za odp :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak firma w której pracujesz zatrudnia powyżej 20 osob dalej będziesz dostawć pesje od pracodawcy ( zus mu oddaje) ja tak mam, dostaje normalną wypłatę czyli 100% z umowy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bogusia, idź upomnieć się o te pieniążki, są w końcu twoje zarobione a z kadrowymi coś wiem, bo też mamy wredotę taką, że strach tam pójść i pytać o cokolwiek.
Jednak co Twoje to Twoje, to ona źle naliczyła :)
Zus jak się dowiadywałam bierze średnią z 12 pełnych przepracowanych miesięcy.
Wystapiłam do ZUSU z prośbą o wykazanie mi moich zarobków które szef wykazywał. Dziś właśnie dostałam pismo, ale cholipcia ZUS mi przesłał nie miesięczne tylko roczne wypłaty.
Teraz nie wiem co zrobic, bo z tego co wiem, to ZUS wysyła jakiś druk do księgowej z firmy i to ona uzupełnia go i wpisuje ile wychodzi pracownikowi średnia z roku.
Nasza księgowa jest do niczego, wciąż się myli i boję się, ze źle poda a nie mam jak jej sprawdzić bo nie mam podanych wypłat miesięcznych a mam pensje bardzo różne. Chyba muszę iść do ZUSU z prośba o takie samo pismo, ale nie z pensjami rocznymi tylko miesięcznymi.
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kasia31

wystarczy jak obejrysz swoje RMUA za ostatnie 12 miesięcy
To ostatnie 12 miesięcy przed kazdym zwolnieniem chorobowym jest brane pod uwagę, a nie 12 miesiecy w pełni przeproacowanych.

Wez RMUA gdzie dotyczy to tylko Twoich wypłat przez pracodawcę i zsumuj sobie. Każdy pracodawca zobowiązany jest co miesiąc wydać pracownikowi deklaracje ZUS RMUA - to takie raporty o wysokości przekazanych składek do ZUS. Ustawodawca wprowadził to dlatego, że czesto pracodawca ma zaległości w ZUS-ie i nie opłaca w ogole tych składek. Taką okoliczność zgłasza się do prokuratury, bo jest to kradzież części wynagrodzenia pracownika. Same wiecie że kwota brutto obejmuje 12 częsci ZUS-u odprowadzanych przez pracodawce i podatek dochodowy. Więc jeśli pracodawca nie zapłacił ani Wam ani ZUS-owi tych składek tzn że przywłaszczył sobie waszą część wynagrodzenia, a za to jest odp.karna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cytryna właśnie skończyłam rozmowę z inspektorem z zus
Liczy nam się 12 miesięcy, ale jeżeli w którymś z tych 12 mc był brany urlop bezpłatny bądź chorobowe, taki mc nie jest brany pod uwagę.
Kolejna jak dla mnie nowość zwolnienie L4 nie jest brane pod uwagę jako ciągłość, tylko z całego roku.
Czyli jeśli w moim przypadku w marcu byłam na zwolnieniu 5 dni, w czerwcu poszłam na zwolnienie i dostałam je na 30 dni, to w sumie juz będę miała liczone 35 dni zwolnienia bo nie musi być ciągłości, liczą się zwolnienia z całego roku.Takich info udzieliła mi inspektor zusowski.
Co do RMUA. Cytrynko, niestety pracodawca nam nie dawała i stąd problem z przeliczeniem moich pensji i skierowanie prośby do zusu o przedstawienie odprowadzanego wynagrodzenia. Wiem, że to obowiązek pracodawcy, ale nie chcę już o tym dyskutować.
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kasiu, czy to znaczy, że jeśli byłam na zwolnieniu 7 dni w maju, potem za jakiś czas 7 dni w czerwcu, a teraz jestem od 30 czerwca i bede dalej, to liczy mi się że za zwolnienie od 30 czerwca do 15 lipca płaci mi pracodawca (bo to suma 30 dni) a za reszte ZUS?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego co zrozumiałam kobietę z zusu ( inspektor ) to tak. Ponieważ w zwolnieniach lekarskich nie musi być ciągłości tylko w roku jeżeli przekroczysz podajże 33 dni to przejmuje Cię zus
U Ciebie pewnie będzie tak, że jakąś część przeliczą Ci w 80% a jakąś w 100% bo kilka dni byłaś na 80% zwolnieniu :)
Zus po upływie tych dni, wysyła do pracodawcy/kadr druk który księgowa ma wypełnić i naliczyć Ci ile wychodzi Twoja pensja, z tego co babka mówiła jest to liczone na dniówki
Kolejna sprawa, jeśli byłaś na zwolnieniu w maju i w czerwcu to te miesiące nie będą brane pod uwagę jako średnia z 12 mc
Czyli u Ciebie jeżeli wczesniej nie brałaś zwolnienia i urlopu bezpłatnego to miesiące maj i czerwiec nie będą naliczane do 12 miesięcy.
Tak mi to wytłumaczyła kobietka z zusu
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bogosiaa - pracodawca wypłaci Ci kasę za pierwsze 33 dni zwolnienia w roku.
czyli jeśli do 15 lipca masz 30 dni zwolnienia to jeszcze 3 dni wypłaci szef...

później - ZUS (jeśli jest mniej niż 20 pracowników)



tylko pamiętaj, że z reguły długo się czeka na kasę z Zusu :/ nie wypłacają tak terminowo jak szef ;) (w przypadku, gdy musi robić przelewy na konto)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do wypłaty, to babka powiedziała, że zus na wypłacenie pieniędzy ma 30 dni od momentu przekroczenia 33 dni
Nie wiem jak to się ma do prawdy ;) bo sama czekam na kasę, za kilka dni wskakuję na wikt zusu :)
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
27 kwietnia dostałam pierwszą "wypłatę" z Zusu - za okres 12.03-16.04 ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli nijak się to ma do tego co mówią :):):)
Agusia a powiedz, czy faktycznie miałaś naliczane 12 mc tylko te które były w pełni przepracowane ??
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zubaczymy :) Ja nie chciałabym się użerać tylko z moją kadrową, bo to szkoda nerwów a i tak będzie tak jak ona chce :) Mam nadzieję, że nie będą z nas zdzierać, bo co miesiąc się taką kasę płaci, że chociaż te zwolnienie i macierzyński mogliby normalnie płacić :) Czyli z tego wynika że do 18 lipca płaci mi pracodawca, a potem zus :) A jak będzie w praktyce to zobaczymy. A jak to jest że oni wysyłają albo na konto albo nie? Bo mi zawsze wpłacają na konto z pracy. A z adresami mam poplątane, bo mam adres zameldowania u rodziców nie w gdańsku, a tutaj w pracy mam inny adres i w dodatku nieaktualny, więc nie chciałabym żeby na ten adres jakieś przelewy przychodziły bo nawet o tym nie będę wiedziała :/ muszę chyba w pracy uaktualnić adres.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kasia31 - powiem Ci szczerze, że za bardzo nie wnikałam w obliczenia :P

w każdym razie dostaję mniej niż aktualna najniższa krajowa - także chyba się zgadza :) (podwyżka najniższej krajowej była w styczniu tego roku)

Bogosiaa - ja musiałam jechać do ZUSU(swój oddział) i złożyć wniosek o przelewanie zasiłku na moje konto :)

o ile kasę do ręki(przekazem) dostawałam w całości - za całe zwolnienie, to w przypadku przelewów mam ją w częściach - ponieważ zwolnienia mam z reguły na około 28 dni ale patrząc w kalendarz - łapią się 2 sąsiednie m-ce...
wtedy pierwszy przelew = kasa do końca 1 m-ca
drugi przelew = kasa za kilka dni kolejnego m-ca :P


właśnie czekam na wyrównanie od 1.07 do 7.07 :P czerwcowe już dostałam(pod koniec czerwca)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podobno ZUS wysyła jakieś pismo z pytaniem w jaki sposób mają dostarczyć Ci pieniążki.
Teraz jestem na etapie dowiadywania się czy ZUS bierze pod wzgląd miesiąc w którym było się na zwolnieniu, ale 100% płatnym
Jestem troszkę zła, bo w marcu byłam na zwolnieniu płatnym 80% a w tym miesiącu zarobiłam bardzo fajną kasę i nie będzie mi ona brana pod uwagę :/
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cholera, to ja też bedę musiała zajrzeć do Zusu, muszę tylko skumać który to mój oddział. No ale moja firma jest duuuuża (prawie 1000osób) więc może jest tak że ZUS wypłaca pracodawcy, a pracodawca mi :) muszę się dowiedzieć :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ciekawe który oddział wysyła takie pisma ;P


ja należę do Zusu na Tuwima w Gdańsku :) i nic takiego nie dostałam :) sama musiałam się pofatygować w tej sprawie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia, koleżanka mieszka na Kowalach ( nie wiem do jakiego należy zusu ) i dostała pisemko :)
Bogusia :) chyba w takiej sytuacji wypłaca Ci pracodawca a zus mu zwraca
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kasia_31 jeśli chodzi o podstawę wymiaru zasiłku chorobowego to bierze się średnią z 12 miesięcy poprzedzających miesiąc,w którym powstała niezdolność do pracy. Jednak gdy w danym miesiącu wystąpiło zwolnienie lekarskie i trwało dłużej niż połowę obowiązującego go czasu pracy to takie wynagrodzenie za ten miesiąc się wyłącza, a jeśli pracownik przepracował mimo zwolnienia co najmniej połowę obowiązującego go czasu to taki miesiąc się uzupełnia i bierze pod uwagę.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kitikat, to ja już zgłupiałam :)
Czyli wychodzi, że miesiąc marzec będzie brany pod uwagę, ponieważ byłam na zwolnieniu lekarskim tylko 5 dni.
Czy ta informacja jest pewna ?? Bo mi mówiono co innego, a faktycznie gdyby miesiąc marzec był brany pod uwagę to moja średnia wzrosłaby nawet o kilka stówek ;)
Czy orientujesz się może, jak jest w takim razie ze zwolnieniami ??
Jeśli teraz będę na zwolnieniu 30 dni, w marcu 5 dni to ZUS mnie już przejmuje??
Dziękuję Ci za informacje, bo jak sama widzisz zupełnie inne mam informacje :)
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dostałam adres takiej stronki:
http://www.vulcan.edu.pl/doradca/17/zasilek.html
Może się komuś przyda
Kitikat, miałaś rację :)
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak tak to się wszystko zgadza, tak więc pensyjka jak mówisz ci podrośnie :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kitikat, właśnie dzwoniła do mnie koleżanka która była w zusie Gdyńskim
Pani powiedziała jej, że jeżeli była w danym mc na zwolnieniu to nie należą jej się pieniążki z tego mc i nie będzie on brany pod uwagę, a co ciekawsze nie będą brane pod uwagę kolejne 3 mc, jeżeli od poprzedniego zwolnienia nie upłynęły właśnie te nieszczęsne 3 mc
Jeżeli koleżanka była na zwolnieniu w lipcu, to żeby mc lipiec jej się liczył może dopiero na kolejne zwolnienie iść w październiku :/
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja z kolei wiem od naszej kadrowej, że miesiąc w którym było się na zwolnieniu wlicza się do średniej, uwzględniając zwolnienie jako płatne 80%. Chyba że było się na zwolnieniu ponad 14 dni, to miesiąc nie wlicza się do średniej.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gosia, no właśnie i takie informacje są na stronie którą podałam, ale ona jest z 2002 roku.
Koleżanka nie zdążyła dodzwonić się do zusu w Gdańsku żeby podpytać, ale zusu Gdyński nie dość, że twierdzi, że miesiąc w którym było się na zwolnieniu nie bierze się pod uwagę, chyba, że od zwolnienia do zwolnienia minie 3 miesiące
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kasiu tu masz aktualne źródło informacji i nic w sprawie naliczania podstawy wymiaru zasiłku się nie zmieniło.Może Pani z Zusu nie za bradzo zrozumiała o co chodzi, lub sama nie była w temacie.Jest tak jak pisałam. Jak następnym razem by się koleżanka pytała, to niech poprosi o podstawę prawną na której Pani z Zusu opiera swoją odpowiedź, wtedy będzie można to zweryfikować o co comon ;)))

http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=429

Podstawę wymiaru zasiłku dla pracownika stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone za okres 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających powstanie niezdolności do pracy albo z faktycznego okresu zatrudnienia za pełne kalendarzowe miesiące, jeżeli niezdolność do pracy powstała przed upływem tego okresu.

Do ustalenia podstawy wymiaru zasiłku przysługującego pracownikowi przyjmuje się przychód stanowiący podstawę wymiaru składki na ubezpieczenie chorobowe lub wypadkowe, po odliczeniu potrąconych przez pracodawcę składek na ubezpieczenia społeczne.

Jeżeli w okresie, z którego wynagrodzenie przyjmowane jest do ustalenia podstawy wymiaru zasiłku pracownik nie osiągnął pełnego wynagrodzenia z przyczyn usprawiedliwionych, przy obliczaniu podstawy wymiaru zasiłku:

wyłącza się wynagrodzenie za miesiące, w których pracownik przepracował mniej niż połowę obowiązującego go w tym miesiącu czasu pracy,
przyjmuje się - po uzupełnieniu - wynagrodzenie za miesiące, w których pracownik przepracował co najmniej połowę obowiązującego go w tym miesiącu czasu pracy.
Jeżeli pracownik w każdym miesiącu przepracował mniej niż połowę obowiązującego go czasu pracy z przyczyn usprawiedliwionych, przy ustalaniu podstawy wymiaru zasiłku uwzględnia się wynagrodzenie za wszystkie miesiące, uzupełnione do pełnej wysokości.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale się wkurzyłam :( Właśnie zadzwonił Mąż do mnie, bo zanosił do kadr moje zwolnienie i moja pani kadrowa powiedziała że jeśli chce 100% zwolnienia, to musze dostarczyć kwitek w którym jestem miesiącu!!!! i że te zwolnienia do tej pory to poszły na 80% mimo tego że jest jak wół literka B!!! rozumiecie coś z tego bo ja nic kompletnie i nie wiem czy tak jest czy to jej wymysł bo ona na kadrach to się zupełnie nie zna :(((
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bogosiu a dostarczałaś na początku ciąży takie zaświadczenie do kadr, że jesteś w ciąży? to na podstawie tego zaświadczenia przysługują Ci wszelkie przywileje jakie przysługują pracującej kobiecie w ciąży - na zaświadczeniu, które ja zanosiłam do pracy była diagnoza: 9 tydzień ciąży (coś na ten kształt) - moja kadrowa jak tylko dowiedziała się, że jestem w ciąży od razu poprosiła mnie o dostarcznie tego świstka. Wybierz się jak najszybciej do swojego lekarza i poproś o zaświadczenie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie zanosiłam tylko zwolnienie i ona widziała że jestem w ciąży i widziała literkę B ale nie raczyła nic powiedzieć, a ja nie wiedziałam :/ Doniosę w tym tygodniu. Zastanawiam się tylko czy za cały lipiec (zwolnienie miałam od 30czerwca-12lipca i teraz drugie 13.07-9.08) dostanę 100% wtedy czy te pierwsze zwolnienie pójdzie na 80 :/
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziwnie jakos macie z tymi pieniazkami.ja zanosze tylko samo zwolnienie z lit b i placi mi pracodawca srednia z 12 miesiecy .cala ciaze.zaswiadczenia nie zanosilam
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kadrowa powinna wyrównać ,100% należy sie od początku gdy na L4 widnieje literka B
zwolnienie z literką B jest równoważne zaświadczeniu o ciąży
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiesz - jej pewnie nie zależy, żeby Tobie płacić 100% skoro to firma jej męża (przez pierwsze 33 dni to pracodawca wypłaca chorobowe). Ciężko mi powiedzieć jak wygląda to od strony prawnej :( współczuję kadrowej!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki dziewczyny :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bogosiu znlazłam coś takiego:

http://www.kobietaiprawo.pl/prawa-kobiet-w-ciazy-w-pracy1.html

Wiele kobiet obawia się następstw poinformowania pracodawcy o tym, że są w ciąży. Jednak istnieją powody, aby jak najszybciej to zgłosić: po pierwsze, pracodawca nie może zatrudniać kobiet w ciąży w pewnych porach, czy w godzinach nadliczbowych, wysyłać na delegacje bez zgody kobiety, czy w warunkach niebezpiecznych dla zdrowia. Po drugie istnieją przepisy regulujące zasady wypowiadania umowy o pracę kobietom w ciąży, które są korzystne dla Ciebie. Po trzecie wreszcie, jeśli jesteś w ciąży i zachorujesz lub lekarz ginekolog wystawi Ci zwolnienie z powodów związanych z przebiegiem ciąży, wówczas wysokość Twojego zasiłku chorobowego wynosi 100% wynagrodzenia ( a nie, jak co do zasady 80%). Jednak łącznie ze zwolnieniem L-4 musisz dostarczyć pracodawcy zaświadczenie o ciąży, wydane przez lekarza.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki, teraz już jestem pewna :) Szkoda że dopiero teraz mi pani z kadr powiedziała, ale trudno :) pozdrawiam serdecznie :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hejka, Podbijam wątek bo się dzisiaj wkurzyłam,
Dostałam wypłatę i mam 500zł mniej niż w zeszłym miesiącu. Zwolnienia miałam tak:
30czerwiec-12lipiec
13lipiec-9sierpień
10sierpień-27sierpień
i dzisiaj doniosłam zwolnienie od dzisiaj do 24 września.
Wypłatę za lipiec dostałam 2233zł, a wypłatę za sierpień dostałam 1780zł a to jest 450zł mniej.
Wypłatę wypłaca mi pracodawca, a kasę dostaje z Zusu. I się teraz zastanawiam, czy te 450mniej to dlatego, że zwolnienie miałam do 27sierpnia i dzisiaj dopiero na te 4 dni + następny miesiąc doniosłam, ale 4 dni to 450zł? mam trochę mniejszą dniówkę.
teraz wyjeżdżam za granicę na tydzień i nie mam kurde jak podpytać kogoś :/
Może miałyście podobnie? Ja się zastanawiam, czy jeśli faktycznie chodzi o te 4 dni, to czy wypłacą mi osobno, czy doliczą do następnej wypłaty? No i następne zwolnienie będę miała od 25wrz, no i tego dnia zaniosę je do pracy, to też mi utną za 5 dni bo nie zdąży ono dotrzeć do ZUSU? Ale kicha :/
Z góry dziękuję za odp.
Pozdrawiam,
goska
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem jak to jest ale ja jestem na zwolnieniu od ponad 150 dni wiec ZUS pewnie płaci już a nie pracodawca...zwolnienia mam bardzo rożnie, czasem kończą się w połowie mc czasem pod koniec i nigdy nie zdarzyło się by mi ucięli z tego powodu kwotę...Nie wiem więc dlaczego mamy takie różne sytuacje, czy to zależy od firmy czy od ZUS w danym mieście?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie chcę Cię wprowadzać w błąd, ale z tego co liczę to na ZUS-owskiej pensji jesteś od 3 sierpnia, więc masz mniej ponieważ nie ma jeszcze miesiąca jak przeszłaś na ZUS :) Nic się nie martw, powinnaś dostać wyrównanie, bo ogólnie musisz patrzeć na to tak, że ZUS przejął Cię 3 sierpnia, niespełna miesiąc temu, więc również nie zapłacił Ci za cały miesiąc.
Ja jestem na zwolnieniu od 17 czerwca i jeszcze ani złotówki nie dostałam z ZUSU, choć przeszłam na ich płatność 21 lipca
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aaa i z tego co wiem, to pensję w momencie kiedy przechodzisz na ZUS powinnaś mieć troszkę wyższą ponieważ jakiś składek nie odprowadzają za Ciebie i o te pieniądze masz większą pensję. Nie wiem ile to jest, ale tak mnie kobieta w ZUSie poinformowała, że jeżeli średnia z 12 mcy wychodzi mi 2500zł to po przejściu na ZUS będę miała kilak złotych więcej ze względu na nieodciąganie wszystkich składek
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kasiu, oni liczą chyba też inne zwolnienia, które były wcześniej, mogłabyś spojrzeć bo u mnie było to tak:

29kwiecie-5maj (7dni)
15czerwiec-21czerwiec (7dni)
30czerwiec-12lipiec(28dni) i już ciągłość dalej
13lipiec-10sierpień(18dni)
28sierpień-24wrzesień(28dni)które doniosłam w dniu kiedy dostałam kasę mniejszą o 450zł.
Kasę dostałam od pracodawcy, bo zawsze nam tego dnia wyplaca i nie wiem co myśleć, czy się z nimi kłocić i w ogole o co chodzi :)
W zusie wg moich obliczeń jestem wcześniej niż 3 sierpnia, bo nie podałam tutaj wcześniej tych moich zwolnień, tylko podałam te ciągłe już gdzie do pracy nie wróciłam. Kurde, mam nadzieję, ze dostanę jakieś wyrównanie :/
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko teraz pytanie, czy masz pensję stałą, czy różną i brane 12mcy do średniej ??
Ja mam taką sytuację.
W marcu byłam na zwolnieniu 5 dni
Później w czerwcu poszłam na zwolnienie które ciągnę do dziś.
Okazuje się, że miesiąc marzec nie będzie mi brany pod uwagę do tych 12 mcy średniej i wezmę inny miesiąc do średniej.
Pytałam dlaczego. Okazuje się, że jeśli wcześniej byłaś na zwolnieniu kilka dni tak jak w mojej sytuacji a później poszłam na zwolnienie i przeszłam na płatność ZUS-u i od poprzedniego nie minęło 3 pełnych miesięcy to taki miesiąc nie jest brany pod uwagę do średniej :/
Gdybym poszła w lipcu na zwolnienie to owszem ten mc by się liczyła a tak super pensja poszła bokiem i nie jest liczona :(

Więc na moje rozumowanie u Ciebie nie liczą się do śreniej miesiące kwiecień, maj i czerwiec.
Nie chcę Cię wprowadzić w błąd. Ja takie informacje uzyskałam w ZUSie i u kadrowych w kilku firmach.

Myślę też, że jeśli coś Ci się nie zgadza to może wybierz się do ZUSu i tam podpytaj...
Bo w sytuacji kiedy byłaś przed zwolnieniem ( ciągłość ) 14 dni na zwolnieniu, to szybciej przeszłaś na ZUS coś około 20 lipca

Ja tak jak wcześniej pisałam, nie dostałam z ZUS-u ani złotówki jeszcze :(
Natomiast moje koleżanka która rok temu była na zwolnieniu, mówiła mi, ze miała płatności z ZUS-u nawet w dwóch ratach.
Tylko u Ciebie płaci pracodawca ?? a później rozlicza się z ZUS-em ??
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak Kasiu, masz rację z tymi miesiącami że się nie wliczają do średniej, ale ja od około półtora roku co miesiąc mam tyle samo, więc to mnie akurat nie robi.
Mój pracodawca dostaje kasę z Zusu i przelewy dostaję normalnie w dzień wypłaty od pracodawcy z tytułem przelewu "wypłata za miesiąc sierpień"(tak ostatnio miałam)
Dlatego się martwię że nie dostanę wyrównania. I się zastanawiam też jak to sprawdzić i czy to jest faktycznie za miesiąc sierpień czy za jego część. Wkurzyłam się bo akurat kasa nam teraz jest potrzebna :/
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wcale się nie dziwię, ja na Twoim miejscu bym zadzwoniła i zapytała, dlaczego dostałaś o 450zł za mało... To nie jest 20 zł tylko 450zl i nie odpuściłabym. Być może dostaniesz wyrównanie i szkoda nerwów, ale zadzwoń zapytaj... Sama siedzę jak na szpilkach bo u mnie średnia z 12 mcy jest liczona a każdy miesiąc był różny i mam nadzieję, że naliczą mi tak jak trzeba i nie będę musiała się użerać z księgową z firmy
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wkurza mnie to ze odciagaja co miesiac tyle kasy a jak przychodzi co do czego to sa problemy. Najgorsze ze moja ksiegowa teraz 3 tyg na urlopie, a ja nie wiem do jakiego oddziału zusu należe i gdzie moge dopytac :/
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Źle napisałam terminy moich zwolnień:

29 kwiecień - 5 maj (7dni)
15 czerwiec - 21 czerwiec (7dni)
30 czerwiec - 12 lipiec (12dni) i już ciągłość dalej
13 lipiec - 9 sierpień (28dni)
10 sierpień - 27 sierpień (18dni)
28 sierpień - 24 wrzesień (28dni) które Mąż doniósł wczoraj 28.08

Wypłata za lipiec 2233, wypłata za sierpień 1785zł, masakra jakaś.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I właśnie znalazłam stronkę na której na podstawie kodu pocztowego można się dowiedzieć jaki ZUS rozlicza :)

Tyle że zadzwonię dopiero po powrocie za tydzień :/ a do tej pory w**** :/
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też miałam raz sytuację kiedy dostałam zasiłek mniejszy o jakieś 350zł...

akurat byliśmy na urlopie jak pieniądze wpłynęły na konto, więc zauważyłam to po powrocie :P

pojechaliśmy do Zusu - okazało się, że w przypadku przelewów na konto potrafią podzielić wypłatę - liczą za zwolnienie do końca danego m-ca, ewentualnie 2-3 dni z nowego ALE nie dalej... więc ciąg dalszy (gdy np. zwolnienie masz do 10 dnia danego m-ca) dostajesz następnym przelewem :P

dla mnie głupota - ale tak działają...

gdy kasa przychodziła pocztą - wszystko było za jednym razem, bo nie chcieli widocznie ponosić 2 kosztów przekazu ;)


w każdym razie - z pewnością dostaniesz wyrównanie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia, właśnie tak myślałam, tyle tylko że kase dostaję zawsze dokładnie wtedy kiedy dostaję wypłatę od pracodawcy i też z konta pracodawcy. I się zastanawiam, czy te wyrównanie to będzie dopiero za miesiąc, a jeśli tak, to teraz zwolnienie mam od 28 sierpnia do 24 września i następne będzie 25 września, ale kase dostanę ostatniego miesiąca września, więc te zwolnienie od 25 jeszcze do nich nie dojdzie, więc znowu będzie za 5 dni mniej :/ porąbane to wszystko.
Czytałam to co pisałaś wcześniej i mówiłaś że byłaś u nich, nie orientujesz się czy można dzwonić na Tuwima i czy to coś da? :)
Dzięki :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wyrównanie dostaję kilka dni po pierwszym przelewie :) (maksymalnie 2 tygodnie później - zależy ile dni zwolnienia wchodzi na nowy miesiąc)

nie wiem czy telefon na Tuwima coś Ci da - ja byłam tam osobiście ;) bardzo szybko szło - mało ludzi, byłam ok 8 rano ;)

w sumie zawsze możesz spróbować telefonicznie wyjaśnić sytuację ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia, a gdzie to się dokładnie idzie takie sprawy załatwiać, czy mają jakiś swój konkretny pokój, czy jak pójdę to mi powiedzą gdzie się udać, bo ja nie byłam tam jeszcze.
A Ty zwolnienie dostajesz wypłacane z konta Zus, czy z firmowego? Bo ja się boję że u mnie będzie inaczej, bo z firmowego idzie i może im się nie chce robić kolejnych przelewów bo to buraki.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja osobiście jeździłam, albo tatę wysyłałam ;)
Moja koleżanka dzwoniła, ale przez telefon ciężko coś się dowiedzieć :/
Muszę też sie do nich pofatygować, bo już dawno powinnam mieć pieniądze teraz dopiero spojrzałam, że na wypłatach ZUS-owskich jestem od 12 lipca, czyli 1,5 mc-a a kasy jak nie mam tak nie mam :/

Aga z tym co pisze ma rację, jak ślą na konto to w dwóch ratach często, jak poczta to za jednym zamachem, moja koleżanka to też potwierdziła :)
Aga, ile czasu czekałaś na pierwsze pieniądze z ZUS-u od momentu jak przeszłaś po tych 33 dniach
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też słyszałam o tych kilku ratach w zależności jak zwolnienie dniowo jest podzielone na miesiące, tylko zastanawiam się czy to nie jest tylko w przypadku gdy wypłaca Ci bezpośrednio ZUS a nie najpierw ZUS pracodawcy a pracodawca Tobie tak jak niestety w moim przypadku. Jak u Was jest dziewczyny? (u mnie firma dużo ponad 400 pracowników).
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi płacić ma ZUS i całe szczęście ;)
U mnie firma zatrudnia około 15 osób i szef mówił, ze bezpośrednio ZUS mi będzie płacił.
Zastanawiam się też i chyba będę musiała zadzwonić do firmy z zapytaniem czy podawali w ZUS-ie jakieś moje konto.
Moja firma ma konto moje które chcę zamknąć i teraz nie wiem co robić, chyba zamknę gdzieś swojego lenia i po poniedziałku zacznę jeździć dowiadywać się,
Bogosiaa, jak nic się u mnie nie wydarzy to w tygodniu będę jechać do ZUS-u jak chcesz mogę podjechac po Ciebie, bo obecnie mieszkam 5 minut autem od Ciebie
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
piszę 3 raz, bo coś mi Firefox wariuje - chcę w innym oknie otworzyć google, a wyskakuje mi tutaj i ginie mi cała napisana wiadomość :/



więc z tego co pamiętam miałam miesiąc w plecy jeśli chodzi o kasę - pieniądze za zwolnienie 12.03-16.04 dostałam 27.04

ALE

to było jakoś tak, że na koniec marca dostałam jakieś grosze od szefowej (na konto) bo w tym czasie przejął mnie Zus - więc wychodzi na to, że wyrównanie dostałam miesiąc później :P

i wtedy jakoś tak tydzień po tygodniu miałam 2 wypłaty ;)





na Tuwima jest osobne okienko zajmujące się zasiłkami chorobowymi - tam można się wszystkiego dowiedzieć :) ja tam składałam wniosek o przelewanie mi zasiłku na konto :) i byłam dowiedzieć się wtedy gdzie jest reszta mojej kasy (przy 1 przelewie na konto)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kasiu, ja jestem od jutra w Belgii i wracam dopiero za ponad tydzień, więc dlatego próbuję się dowiedzieć od Was o co chodzi, bo przez tydzień będę się zastanawiała i wnerwiała :) no ale jak się nie dowiem (napisałam też maila do jednej Pani z księgowości od nas, ale nie wiem czy odpisze), to będę się wtedy jakoś wybierała na Tuwima.
Z tego co wiem, to pracodawca nie podaje Twojego nru konta, i sama musisz złożyć jakiś wniosek o przelewanie na konto tak, jak pisała Agusia.
Agusia - dzięki za info :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny czy orientujecie się ile czasu mam ZUS na wypłacenie pieniędzy. Jestem na ich płatnościach, pracodawca zatrudnia mniej niż 20 osób.

Na zwolnienie poszłam 16 czerwca, za 33 dni zapłacił mi pracodawca, czyli od 20 lipca jestem na płatnościach ZUS-u a do dnia dzisiejszego nic nie dostałam. Byłam w ZUS-ie tydzień temu sprawdzić czy wszystkie papiery dotarły do nich i jest ok, mają mnie u siebie, ale Pani nie udzieliła mi informacji do kiedy zapłacą, jak również jaką średnią mają mi naliczoną za 12 mc-y
Paranoja jakaś, przychodzi osoba zainteresowana, a nie chcą udzielić informacji które dla mnie są istotne.
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a to prawda ze od momentu kiedy mija 30dni zwolnienia i jak już ZUS wypłaca to pensja jest wyzsza? podsłysząłam ze o jakies ok 200zł... czy to prawda?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pensja jest wyższa o chorobowe z tego co się orientuję, ale nie wiem ile tego jest :)
Na dzień dzisiejszy wiem, że im się nie śpieszy z wypłaceniem :)
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, to prawda. Ja jestem na zwolnieniu od lipca i dostaje więcej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja akurat mam mniejszy zasiłek jak pensję :P bo wysokość najniższej krajowej zmieniła się w styczniu tego roku, a liczą ostatnich 12m-cy :P a ja oficjalnie taką mam wypłatę...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Roxi dostałaś już pieniądze z ZUS-u czy Tobie pracodawca płaci. Bo zaczynam się niepokoić, ja od czerwca na zwolnieniu i ani złotówki z ZUS-u :/
Ile w ogóle więcej masz ??

Aga, ale dostajesz o parę złotych więcej niż średnia jaka wcześniej była Ci liczona ?
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pracodawca, a więcej będzie tak około 200 zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłam dziś w ZUS-ie, załamałam się, ryczeć mi sie chce a wylałam już morze łez.
Tak więc dziś w systemie mają zaznaczone wypłacenie mi pieniędzy.
Kobieta podyktowała mi ile, a mnie zmroziło. 870 zł !!

Czyli sucha pensja z okresu 12 mc
Ja byłam na suchej plus prowizji od sprzedaży. Okazuje się, że jak jest prowizja nie pomniejszona w czasie zwolnienia to nie podlega do naliczania chorobowego.

Ja nie miałam pomniejszanej, ponieważ miałam prowizję od sprzedaży, czyli mogłam być na zwolnieniu np. 10 dni a w kolejnych dniach sprzedać coś i zarobić prowizję którą dostawałam w całości.

ZUS to zinterpretował, ze mam wypłacaną prowizję !!
Nie wziął pod uwagę, ze jeżeli choruję cały miesiąc to nawet fizycznie nie jestem w stanie sprzedać czegoś a tym samym otrzymać prowizji od pracodawcy.
Jutro mam mieć odpowiedź czy w takiej sytuacji, zus mi uzna i podliczy średnią również z prowizji...
Jeśli nie to jestem pogrążona :(
Nie wiem co mam robić :( Siedzę w domu jak na szpilkach :( Boję się, że zus nie uzna mi tego :(

Babka z zusu powiedziała, że raczej mi podliczą i wyrównają, jeśli to taki system prowizyjny, ale wiadomo jak jest :( Jak mogą czegoś nie dać, to nie dadzą :(
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba najprościej będzie jak sobie to policzysz w jakimś programie. Wprowadzisz dane i będziesz miała pewność, że jest dobrze. Najlepiej taki jakie używają kadrowe, a nie taki kalkulator ze strony, bo one często są nieaktualne. Spróbuj ten, bo można za darmo na 30 dni:

https://www.pakietprzedsiebiorcy.pl/kadry-i-place
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Przedszkola Państwowe - WRZESZCZ (28 odpowiedzi)

Skoro istnieje wątek przedszkoli na zaspie i przymorzu to ja zapytam się o Wrzeszcz. Czy są tu...

tanie meble kuchenne?Jakie (68 odpowiedzi)

Dostaliśmy po 8 latach czekania mieszkanie z miasta 3pokoje,kuchnia. W kuchni mamy tylko...

okulista dziecięcy pilne (20 odpowiedzi)

gdzie mogę udać się z dzieckiem z 8 latkiem do okulisty , potrzebuje bardzo dobrego- młody ma...

do góry