Widok

ulewanie i wymioty u maluszka

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
poradzcie co mam robić! mały 3 tyg. całe noce płacze co zje to oddaje z wielkim wyrzutem lub ulewa. pediatra kazała obserwować, bo przybiera na wadze i uznaje że jest ok. usg mam 5 marca u dr Wyszomirskiej. Zobaczymy co dalej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to może być refluks, mój synek miał podobnie do 1 roku życia noce nie przespane dziecko budziło się co chwila z wielkim krzykiem, usg da ci sto % pewności co jest twojemu maluchowi, mój synek ma już 3 latka i jest całkowicie zdrowy (rok trwało leczenie, ale myślę że dlatego że dziecko zdiagnozowano dopiero ok roczku), pozdrawiam na pewno będzie ok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje obie córki bardzo ulewały a raczej chlustały pokarmem, okazało się po zrobieniu usg brzuszka że był silny refluks po zmianie mleka było trochę lepiej + Debridat ale ogólnie trzeba to przejść. U nas trwało to do 6 miesiąca w obu przypadkach po zmianie mleka trochę było lepiej. Obie córki również przybierały prawidłowo ale lekarz nie chciał, żeby się dziecko męczyło zresztą ja też miałam już tego dosyć bo nie nadążałam z praniem :(
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas tak wygladal rota
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Pewnie refluks. Możesz spróbować mleczka z opisem AR lub zagęścić mleko nutritonem, powinno pomóc jeśli to refluks. Na pewno nie zaszkodzi :-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas corka tez to ma..co zalozymy to upackane (teraz juz jada zupki i przeciery). Jak narazie nie przeszlo. A usg moze cos pomoc jesli w budowie ukł pokarmowego swierdza nieprawidlowosc..choc poki co pediatrzy z tym nic nie robia jak dziecko "przybiera". Debridat u nas sie nie sprawdzil.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas super sprawdziło się mleko sojowe Isomil
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Synek tez mam stwredzony refluks. I u nas sprawdził się Nutriton.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas wraz z refluksem była nietolerancja laktozy więc zwykłe mleko + Nutrition odpadało. A Isomil jest specjalny dla dzieci z refluksem jak i nietolerancją laktozy.
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
U naszej małej nutriton nie pomógł. Trochę lepiej było jak karmiłam ją na prawym boku i dopiero po 5 minutach brałam na odbicie. Na dzień dzisiejszy już nie mamy problemu z ulewaniem :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest jeszcze bez recepty syrop gastrotuss. Na ile on działa nie wiem, dopiero testujemy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje dziecko też strasznie ulewało i chlustało mlekiem na metr. Na początku kilka razy dziennie. Usg w kierunku refluksu miało robione 2x, ale nieprawidłowości w budowie nie stwierdzono. Teraz ma 4,5 roku, a też często zdarzają się wymioty, ale z wiekiem coraz rzadziej :) Ja z tego co pamiętam też często jako dziecko wymiotowałam, więc może to dziedziczne ;) Zrób dla pewności usg jamy brzusznej, ale są różne przyczyny refluksu i nieprawidłowa budowa ukł.pokarmowego to tylko jedna z nich, więc niekoniecznie musi być potwierdzony na podst.usg. Alergikiem też nie jest, a wymioty mogą być też objawem alergii. Mi już też ręce opadały, bo wiecznie wszystko brudne-ciuchy, dywan, kanapa, fotele itp.;) Na pocieszenie dodam, że musisz przeżyć-wyrośnie z tego. Moje zaczęło mniej wymiotować ok. 9 m-ca życia. powodzenia!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
my przez długi czas męczyliśmy się z ulewaniem, a raczej z chlustającymi wymiotami... Lekarze badali, mieliśmy usg brzucha, próbowaliśmy nutriton, gastrotuss, delicol i debridat i kompletnie NIC nie pomagało, a żaden lekarz nie wpadł na pomysł, że to objaw alergii :/ okazało się, mój syn jest uczulony na mleko krowie, jajka, mieso z kurczaka, soję itp, dopiero kiedy przeszłam na restrykcyjną dietę eliminacyjną (wciąż karmię piersią) ulewania ustały wraz z poprawą stanu skóry (mamy azs).
Warto brać to pod uwagę, gdy się okaże, że to jednak nie refluks...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nusia a można jakoś spr czy dziecko jest uczulone na to co pisałaś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a możesz podpowiedzieć co trzeba jeść, a co odstawić. Zależy mi by karmić piersią. ps. dzisiaj przebierałam już kilka razy i ja zmieniałam 3 razy ubrania. Koszmar Ale wielkie dzięki za podpowiedzi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja corka tez bardzo ulewala kilkanascie kilkadziesiat razy dziennie dosc spore ilosci w usg brzuszka nic nie wyszlo, dostala debridat i bardzo pomoglo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny, sprawdzić można to tylko testując na dziecku... :( ponad pół roku zajęło mi diagnozowanie, na co maluch jest uczulony. Teraz już wiem i jest mi o niebo łatwiej, choc sama dieta jest trudna:(
głównym podejrzanym jest zawsze mleko krowie, od tego się zaczyna eliminację, z tym, że trzeba pamiętać, że objawy uczulenia mogą znikać nawet miesiąc po odstawieniu produktu, dodatkowo białka mleka krowiego mogą się utrzymywać w mleku matki nawet dwa-trzy tygodnie, wiec naprawdę potrzeba czasu, żeby potwierdzić lub wykluczyć alergię na dany produkt.
Są też tzw testy alergiczne z krwi, ale nie poleca się robić takim małym dzieciom, bo mogą wyjść zafałszowane.
Łatwiej przejść na sztuczne mleko dla alergików, ale myślę, że warto się pomęczyć razem z maluchem, przynajmniej alergolodzy tak uważają.
W razie pytań piszcie na priv, chętnie się podzielę wiedzą;) mi brakowało kogoś, kto by mnie pokierował na początku...
[url=www.nawieszaczku.pl]image[/url]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mój synek też baardzo ulewał. Praktycznie trwało to do 7 miesiąca, czyli do momentu aż zaczął raczkować. Wcześniej jak już zaczął siedzieć, to było trochę lepiej. Ja również byłam z synkiem u Wyszomirskiej i muszę przyznać że jest to naprawdę bardzo dobry lekarz z dużym doświadczeniem. Fajnie by było gdyby każdy lekarz miał takie podejście do dzieci jak ona. Okazało się że synek nie maił refluksu a po prostu zbierały się w jego brzuszku gazy, które wypychały pokarm z powrotem. Synkowi dawałam mleko Bebilon na ulewanie i bardzo pomogło, dzięki niemu zaczął nabierać na wadze. Do 7 miesiąca tak ulewał, że dziennie przebierałam go nawet 5 razy, ciągle wkładałam mu pod szyję ręczniki papierowe albo pieluchę tetrową, często też wymiotował to co chwilę wcześniej wypił.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jezeli daję bebilon na ulewanie to czy mój pokarm mam wylewać, bo już zgłupiałam. A to jest moje trzecie dziecko, więc powinnam mieć jakieś doświadczenie- a okazuje się ze w głowie pustka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja od początku miałam mało pokarmu i musiałam dokarmiać malucha mm. Szkoda wylewać twojego mleka. Wydaje mi się że powinnaś zaczekać na wizytę u dr Wyszomirskiej. Wszystko zależy od tego co dolega twojemu maluszkowi. Mi jeszcze Pani doktor doradziła żeby po karmieniu nie brać od razu dziecka do odbicia tylko położyć go na ok. 10 minut na prawy bok a później do odbicia. Przyznam szczerze że trochę to pomagało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas Debridat nic nie pomagał.

Nutriton wywoływał zaparcia.

W końcu zagęszczałam mleko kleikiem ryżowym.

Jak nam lekarze tłumaczyli - refluks ma większość niemowląt, części z nich zaniknie sam.

Nasz Gabryś też chlustał. Sterty prania, wiecznie pieluchy tetrowe w każdym miejscu mieszkania - żeby były pod ręką ;)

później samo przeszło - ale odezwało się ok 2 roku życia, gdy był już ruchliwym dzieckiem, a na kolację dostawał mleko(z kleikiem, dość gęste ale jednak płyn). Wtedy przeszliśmy na "dorosłą" kolację - czyli jakieś kanapki itd. Tylko trochę płynu(np. herbaty) do popicia.

Spanie na klinie pod głową :)

http://forum.trojmiasto.pl/Ulewanie-powazny-problem-t133445,1,16.html

w innym wątku opisałam jak "skalowałam" ulania - bo przez jakiś czas musiałam zapisywać ile zjada, ile ulewa

Gabryś miał stwierdzony refluks :P też mi się wydawało, że bardzo dużo ulewa... (był czas, że 7-8 pieluch tetrowych "załatwiał" w ciągu jednego dnia)

nasza Pediatra kazała mi robić rozpiskę przez tydzień - ile dokładnie zjadł i później pisać ile ulał :P wiadomo - w ml nie podam ;) ale miałam swoją skalę "lekko, kącikiem ust", "mało", "średnio", "dużo", "chlust" :P
dzięki temu Pani Dr stwierdziła, że jest wszystko w normie :)
http://forum.trojmiasto.pl/obfite-ulewanie-t182308,1,16.html

http://forum.trojmiasto.pl/Do-AgusiaGda-t133797,1,16.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
u mojej Julci też refluks stwierdzony usg wpustu, w usg jamy brzusznej nic nie wyszło. Profilaktyka przeciwrefluksowa. Sam klin to za mało. Do nie przychodzi pediatra i podkładałam książki i powiedział, że przewijać tez pod kątem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy taki maluch ma alergie na bialko mleka krowiego mozna sprawdzic wykonujac badanie krwi na swoiste IgE - takie badanie wykonuje w trojmiescie diagnostyka.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mariols, owszem, badania sa, ale tak jak wczesniej pisalam, u malutkich dzieci czesto wychodza zafalszowane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moj niki tez ulewal od samego początku..tez bardzo dużo płakał,jeszcze teraz zdarza mu sie ulać czesto,ale lekarz powiedziala ze wszystko sie spionizuje jak zacznie siedziec ipowinno sie uspokoic i fakt,poprawa jest widoczna,z tym ze malutki jeszcze nie siedzi sam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I co wyszło na usg jeśli można zapytać bo np u mojej zosi było to samo najpierw wymioty potem ulewanie chlustające cieżko było odróżnić. Na usg wyszło praktycznie wszystko w porządku ale zmieniliśmy mleko na nutramigen i pomogło !!!! A to jest przykład jak Zosia ulewała. http://www.youtube.com/watch?v=XbmGvsiExIU
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja mala to samo ulewalo jej sie wszystko i jedyny sposob to sciaganie mleka i zageszczanie go zageszczaczem bebilon oraz oczywiscie nie bylo mowy o jakims podnoszeniu czy podrzucaniu zaraz po jedzeniu- teraz mala ma 7mies i minelo jak reka odjal ale polozne w szpitalu mi powiedzialy ze ulewanie moze trwac nawet do 2lat i wcale to nie musi byc refluks
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

z tego co wiem to istnieje nawet specjalistyczne mleko w przypadku nadmiernego ulewania u noworodka, obejrzyj sobie https://hipp.pl/mleko/produkty/mleka-specjalistyczne-hipp/hipp-ar-na-nadmierne-ulewanie/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

nnt: ogrzewanie pokoju elektrycznie (11 odpowiedzi)

jak kształtują się koszty, chodzi o ogrzanie mieszkania prądem, mieszkanie 18 m2

Fotelik samochodowy 15-36 kg, jaki najlepszy ? (25 odpowiedzi)

Muszę kupić małej nowy fotelik samochodowy. Tym razem do 15-36 kg. No i właśnie moje pytanie,...

Decyzja o ciąży podjęta- co dalej :) (42 odpowiedzi)

Hej dziewczyny, dawno mnie tu nie było (kiedyś funkcjonowałam pod innym nickiem :)), ale teraz...

do góry