Widok

ułożenie pośladkowe a wskazanie do CC

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Czy wiecie jak to jest w przypadku ułożenia pośladkowego - czy od razu jest wskazanie do CC? Czy któraś z Was miała takie zalecenie i miała CC w wojewódzkim? strasznie bym tam chciała a wiem ze to nie jest łatwe... dajcie znać jak to wygląda. czy czeka się na akcje porodową czy umawia na termin i czy nie ma problemu ze skierowaniem na CC.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój synek był ułożony pośladkowo i dostałam skierowanie na cc od swojego lekarza. Zrobiłam rozeznanie we wszystkich szpitalach i wszedzie powiedziano mi, że jeżeli jest to pierwszy poród to bede miała cc, wyjątkiem był wojewódzki, gdzie najpierw podemują próbę porodu naturalnego. Wybrałam Zaspę- dzwoniłam do nich na Izbę Przyjęć w 37 tyg i uzyskałam informację, że mam poczekać i przyjechać jak będą skurcze albo odejdą mi wody, a jeżeli dotrwam do terminu porodu to już mam się zgłosić w terminie bez względu na akcję porodową. Zgłosiłam się 3 dni przed terminem bez żadnej akcji : ) i tego samego dnia miałam cc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam ułożenie pośladkowe i pomimo skierowanie od lekarza na CC i wcześniejszego pobytu w szpitalu... no i pierwszego porodu zafundowano mi niezapomniane przeżycia związane z NATURALNYM porodem pośladkowym. Można to zrobić......ale atrakcja dla całego oddiału położniczego, że któraś dała radę i dziecko całe i niepołamane..... nie polecam. Wybieraj szpital, w którym na 100% będziesz miała CC.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja również miałam cc przy pośladkowym w szpitalu na Zaspie. Mój lekarz od razu powiedział że mam się tam kierować i że cc jest od razu.
Miałam skierowanie do szpitala. W 37 tc oddzieliło mi się łożysko i tego dnia urodziłam.

O wojewódzkim własnie też słyszałam że tam czekają - a nóż widelec się uda i dziecko moooże sie zechce przekręcic. NIepotrzebny stres i ból wydaje mi się.

Zresztą ja nawet nie wiem co to skurcze przy porodzie czy odejście wód. Przyszłam, poleżałam, pokroili, wyciągneli dziecko i zszyli. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Marta J, a rodziłaś w Wojewódzkim???
Też słyszałam o tym, że tam nie patrzą, czy to pierwszy, czy nie, tylko najpierw próbują za wszelką cenę sn.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja miałam ułożenie pośladkowe- cc na klinicznej. Polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Umawiasz się na termin wcześniej. Ja pojechałam się podpytać 6 stycznia, lekarka mnie zbadała i ustaliłyśmy termin 11 stycznia. Naprawdę polecam ten szpital- fachowa opieka lekarzy, pielęgniarek, bardzo sympatyczny pan anestezjolog (co ważne bo strasznie się bałam znieczulenia zewnątrzoponowego). No i co najważniejsze- dzieciaczek jest przez pierwsze dwie doby tylko dowożony do Ciebie, przebywa większość czasu na oddziale noworodkowym. W nocy też. Może brzmi to dziwnie ale wierz mi, że to jest cudowne!!! Bo naprawdę cholernie boli na początku. Nie możesz się ruszyć, głowy podnosić i w ogóle jesteś zamulona. A z tego co się orientuję w innych szpitalach się nie pierniczą- mama dostaje dziecko od razu i niech się dzieje co chce.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
na Zaspie dostajesz dziecko od razu i nie ma że boli :) owszem położne przychodzą, odkładają dziecko kiedy jest się jeszcze w znieczuleniu ale później... trzeba już "matkować" :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miska ułozyła sie posladkowo. Miałam cc wpisane w karcie. Nie umawiałam sie na cc, kazano mi przyjechać do szpitala kiedy zacznie sie akcja porodowa, gdyż wtedy lepiej robi sie cc. Rodziłam w Wejherowie. Polecam w 100% Dziecko dają zaraz po cc. Wiadomo trzeba lezec ale maluszek i tak cały czas spi. Małą dostawili mi do piersi i tak kimała sobie ze mna. Pielegniarki przychodziły na każdy dzwonek. Takze super. Urodziłam o 11.10 a wstałam o 21.00 bolało jak cholera ale da sie wytrzymać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdy lezalam na patologii na klinicznej, lezala ze mna dziewczyna z Malborka, ktora miala ulozenie posladkowe dziecka. Byla w 8 miesiacu i na obchodzie powiedzieli jej wprost,ze jesli chce miec cc to musi przyjechac szpitala do Gdanska, bo w "w szpitalu w Malborku takie ulozenie dziecka nie jest wskazaniem do cc"
Z tego wynika,ze w szpitale
kliniczna i Zaspa robia cc w wyniku kazdej ciazy z ulozeniem posladkowym
Wojewodzki tylko pierwszy porod
A jak pozostale szpitale?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
własnie, mnie interesuje jak jest w szpitalu w Redłowie
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miałam cc w Redłowie i jestem baaardzo zadowolona. Wprawdzie nie można umówić się na wcześniejszy termin ale na bank robią cc przy ułożeniu pośladkowym. Mój ginekolog nie wiedział jak jest w Redłowie, więc do końca nie byłam pewna czy będę miała cc. Jak odeszły mi wody od razu pojechałam do szpitala i od razu na stół. Prawie nie zdążyłam poczuć skurczów, operacja 35 minut i po sprawie. Gorzej potem, bo straszny ból, ale trudno.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do KR - co znaczy że podjechałaś podpytac lekarza? Pojechałas na izbę przyjęć tak po prostu? Dziewczyny czy któraś z Was wcześniej umwaiała się prywatnie z lekarzem z Zaspy lub Klinicznej jak już sie dowiedziała o ułożeniu pośladkowym? Ja mam lekarza z Wojewódzkiego, ale wiem ze tam nie mam na co liczyć pomimo pierwszego porodu i zasatanwiam się czy nie umówić dodatkowych wizyt prywatnych z lekarzem z Zaspy lub Klinicznej... Jestem lekko przerażona.... Ale dziękuję za Wasze rady:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja była mu mówiona na termin właśnie w szpitalu na Zaspie.
Jeśli chcesz znać szczegóły zadzwoń 501806071 ;-)
będę w pracy ale odbiorę :)

Tu nie będę wdawać się w szczegóły.

Dodam tylko rzeczywiście szpital wojewódzki lubi sprawdzać kobiece mozliwości... jakbyśmy były jakimiś królikami doświadczalnymi.
Gdybym wylądowała tam a nie na Zaspie, nie wiem czy moja córeczka wyszłaby cało czy wogóle przeżyła poród.
Dziękuję Bogu, że trafiłam na Zaspę.
Kolejną córcią również tam rodziłam i również przez cc.
www.naszekobiece.fora.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miałam dokładnie taką sytuację,
ułozenie posladkowe było ewidentnym wskazaniem do CC w szpitalu na Zaspie, dr Koprowski odesłał mnie 2 razy każąc czekać na rozpoczęcie akcji porodowej, a pojechałam jak był inny lekarz, który od razu zostawił mnie na noc na ginekologii i następnego dnia miałam CC, z tego co wiem (tak było rok temu, kiedy ja rodziłam) to w Wojewódzkim każą rodzić dołem pośladki, CC jest tylko w przypadku gdyby się nie udało tak urodzić, mimo, że mój lekarz był z Wojewódzkiego nie mógł mi nic załatwić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokładnie, dlatego ja szybko zmieniłam lekarza z wojewódzkiego na lekarza z zaspy ;-)
www.naszekobiece.fora.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja nie zmienialam, mimo, że jak będę w ciąży to będę chciała by ten sam lekarz ją prowadził, to znów będę chciała rodzić na Zaspie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do joginka........ nie rodziłam w Trójmieście tylko w Bydgoszczy...ale z tego co piszą dziewczyny to u Was też są jakieś oszołomy co próbują naszą wytrzymałość przy naturalnym porodzie pośladkowym.... i to ma być to rodzenie po ludzku?? Śmieszne.......
image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
mojej siostry synek był ułożony pośladkowo, była przygotowana na cesarkę ale jak przyszło do porodu to okazało się, że miała to szczęście trafić na lekarza " starej szkoły " który podjął się porodu naturalnego i mu się udało :)
z tym, że to nie był pierwszy poród i synek był malutki ( ok, 2600 )
poród na Zaspie

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wskazanie do CC? Dowolny lekarz każde może podważyć. Niestety.

"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A jak wygląda ta sprawa w tym roku..?

Jestem w 38tc i niestety córka nie ,,stanęła na głowie" .
Okazuje się, że skierowanie od lekarza prowadzącego na cc to nie wszystko bo lekarz w szpitalu decyduje, czy są wskazania do cc , czy można rodzic sn. Poród pośladkowy jest bardzo ryzykowny - z tego co czytałam. Do którego szpitala pojechać? Zaspa, Wojewódzki, Kliniczna...?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
z tego co wiem, oni zawsze liczą na to, że może jeszcze się okręci , bo były nie raz takie przypadki , że tuż przed porodem się okręcało dziecko główką na dół.
Położna mi opowiadała, że Wojewódzki był takim szpitalem, gdzie kazali rodzić SN jak leci, nawet pośladkowe.
Jeśłi chodzi o kliniczną, to jeśli jest pośladkowy to robią cesarkę .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo bym chciała zeby sie odwróciła, ale szanse są małe :-/

A jak na Zaspie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
mój synek też był ułożony pośladkowo i na Zaspie zrobili mi cesarskie cięcie. Kliniczna i Zaspa robią cesarkę, a wojewódzki niestety każe rodzić naturalnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie piszcie, że w wojewódzkim każą rodzić naturalnie ułożenie pośladkowe. 1,5 roku temu leżałam na patologii i była ze mną w sali dziewczyna przerażona, że trafiła do wojewódzkiego, bo dziecko było ułożone pośladkowo i że będzie musiała rodzić naturalnie. Na wieczornym obchodzie przyszedł ordynator i mówi do niej; no to jutro o 6 się myjemy, 6.30 cewnik i idziemy rodzić,. Ona w szoku po co cewnik, a on do niej, że do cesarki trzeba. Powiedział jej: nie będziemy dziecka i pani męczyć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moja kuzynka rodziła 3 lata temu w Wojewódzkim i rodziła SN ułożenie pośladkowe. Może się zmieniło ale raczej naciskają na SN. To była jej 2 ciąża dlatego też powiedzieli żeby próbowała. Ona ok bez nacięcia ale dziecko masakra. Cały bok aż zdarty pokrwawiony i opuchnięty. Potem jeżdżenie po Neurologach i innych lekarzach bo pośladkowo dziecko urodzone.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Teraz w Wojewódzkim ułożenie pośladkowe jest wskazaniem do CC - w końcu, bo to chyba ostatni z gdańskich szpitali, który naciskał na poród SN.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kjopa...no normalnie się poryczałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W szpitali wojewódzkim na 99% poród naturalny, radze wybrać inny szpital.
Moj syn też ułożył sie miednicowo i znajomy lekarz,który pracuje w wojewódzkim powiedział tylko nie przyjeżdżaj rodzic do nas bo na cesarke nie ma szans u nas tylko poród naturalny
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ja w zeszłym roku w dniu terminu, bez rozpoczętej akcji porodowej, pojechałam na ktg do Redłowa, powiedziałam, że mam dziecko ułożone miednicowo, zrobili mi usg i "zaprosili" na drugi dzien rano na cc;) i tyle w temacie. Lekarz, który robił mi usg chyba wiedział, że i tak się nie obróci (całą ciążę był syn mój tak ułożony), natomiast mój lekarz twierdził, że zawsze jest szansa na obrócenie i kazał czekać do akcji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w ogóle dziwi mnie to, że gdzieś ktoś każe rodzić naturalnie przy miednicowym ułożeniu... nawet kurcze w wikipedii czy innym takim źródłe piszą, że już się do takich porodów nie dopuszcza a jedynie kiedyś jakoś tam to czyniono..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Potwierdzam, w redlowie przy polozeniu posladkowym jest od razu cc. Mi odeszly wody w 37tc, pojechalami od razu ciecie ale jeszcze tuz przed nim zrobili usg czy aby na pewno synek sie nie obrocil ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem w tej samej sytuacji termin na 24 lutego to moj drugi porod. Pierwszy sn. Dzidzia glowke ma u gory i co dalej.... Mieszkam w redzie i Tydzien temu bylam w weju na pogotowiu i tam mi powiedzieli ze bedzie porod naturalny. Czy moge sie nie zgodzic? Strasznie sie boje. Do gdyni raczej zdazyla bym dojechac ale na zaspe juz napewno nie. Co robic?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jestem w tej samej sytuacji termin na 24 lutego to moj drugi porod. Pierwszy sn. Dzidzia glowke ma u gory i co dalej.... Mieszkam w redzie i Tydzien temu bylam w weju na pogotowiu i tam mi powiedzieli ze bedzie porod naturalny. Czy moge sie nie zgodzic? Strasznie sie boje. Do gdyni raczej zdazyla bym dojechac ale na zaspe juz napewno nie. Co robic?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem jak w redłowie,ale drugi poród i połozenie miednicowe to juz nie koniecznie wskazanie do cc, najpierw każą rodzic naturalnie a jeśli zbyt długo trwa lub sa jakies inne wskazania to dopiero cc. Dla otuchy dodam,że moja sąsiadka rodziła dzieciątko,które ułożyło się pośladkami do dołu i wcale jakoś nie narzekała :)
PS. Najlepiej dowiedziec się na położnictwie jakie panuja zwyczaje, można zadzwonic i podpytac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale jeśli pierwszy poród to była cc to wtedy drugi i miednicowy traktują chyba jak pierwszy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie pierwszy był naturalny. no zobaczymy jak teraz będzie. Dziś byłam u lekarza i fikołka niestety nie było:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale zastanawiam się jeszcze nad jednym bo termin mam na 24. pierwszy poród był 2 tyg po terminie wywoływany balonikiem i 2 razy kroplówką z oxy. czy przy pośladkach tez w ten sposób wywołują?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego co wiem jeśli sam sie nie zacznie to niektóre szpitale podają oxy inne od razy cc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miałam cc z powodu ułożenia pośladkowego w redłowie.
pierwszy poród. przed terinem nikt nie chciał mi nic konkretnego powiedzieć, kazali czekać na akcje. bardzo się bałam, bo się nasłuchałam. w dniu terminu to samo (skierowanie nic nikogo nie obchodziło). przyjechałam 3 dni po terminie wieczorem. powiedziałam, że mam skurcze. na ktg wyszły tylko lekkie przepowiadające. ruchu na IP nie było, młoda pani doktor mnie zbadała, przyjęła na oddział. w ciągu godziny było po wszystkim.
bez proszenia, bez propozycji porodu sn. wszyscy mili i uśmiechnięci. poleżałam na porodówce pod ktg, założyli mi cewnik.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Obecnie raczej czeka się na samoistne rozpoczęcie porodu nawet przed cc, bo uznaje sie to za "zdrowsze" dla maluszka, bo jest on już przygotowany na zmiana a nie "wyrywany" ze swojego świata :) ma to na celu zmniejszenie możliwych powikłań rozwoju psychoruchowego dziecka. Bowiem przyjmuje się,że dzieci z cc wykonanego "na zimno" mają większe predyspozycje do zaburzeń integracji sensorycznej czy też problem z napięciem mięśni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Strasznie się boje tego porodu i jednocześnie nie mogę doczekac. Najgorsze jest to ze strasznie boli mnie brzuch w miejscu u góry gdzie jest główka ani sie nachylic ani nic zrobić przy pierwszym dziecku i prawidłowym ułożeniu było lżej. A skoro termin mam na wtorek to przeraża mnie świadomość ze moze to trwac jeszcze tak dlugo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ola na kiedy termin u mnie ułozenie posladkowe głowa po lewej stronie pod żebrami masakra ani spać ,siedzieć nic jak inwalida juz jestes po?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podbijam dziewczyny. Jak jest teraz?
Pierwszy poród naturalnie, teraz ułożenie miednicowe :( boje się.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w wojewodzkim porod naturalny na zaspie cc, reszty szpitali nie znam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W wojewodzkim cc, sama mialam w maju.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
W wojewódzkim próba porodu naturalnego nawet przy pierwszym porodzi przy drugim to już na bank, mój wujek jest tam gin także info z pierwszej ręki, bynajmniej tak mi mówił 3 miesiace temu, bo sąsiadka potrzebowała info.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie 1 porod, nie probowali sn, tylko planowe cc. Maj tego roku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja w kwietniu w wojewódzkim miałam cc bez próby sn
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To super :), a jednak mozna. w końcu ordynator odpuścił chwała mu, bo żal tych wszystkich podduszonych dzieciątek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pytałam wuja i mówi,że 2 poród i ułożenie miednicowe to nie koniecznie wskazanie do cc i u nich w wojewódzkim zależy na kogo sie trafi, a tak właściwie to zależy od paru czynników np. wielk płodu wiel macicy, itd
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A na Zaspie?
Jeśli jest miednicowe i ma być cc to czy umawiamy się wcześniej czy jak się akcja zaczyna trzeba dopiero jechać? Robią wtedy usg przed porodem czy aby dziecko się nie odwróciło?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli masz skierowanie na cc to czekasz aż albo wody odejdą, albo zaczną się skurcze i wtedy jedziesz. U mnie nie robili usg tylko badanie na samolocie, poza tym sama wiedziałam że dziecko się nie odwróciło bo główkę miałam wyczuwalną nad pępkiem... ale i tak wszystko zależy od indywidualnej sytuacji ciężarnej.

Gosia to Twoje pierwsze dziecko? Ktory tc?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy ostatnio któraś z Was rodziła na Klinicznej? Komcze 38 tydzien, córcia dalej atakuje główką w żebra. Moj lekarz powiedział, że nie wydaje skierowania na cc, bo lepiej dla dziecka jak zacznie sie akcja i jeśli będzie cisza, to zgłosić sie na izbę przyjęć tydzień po terminie. Zastanawiam się jak do tematu podchodza na Klinicznej. Czy zgłosić sie wcześniej i może uda się umówić się na konkrerny dzień na cc. Dodam, że mała od początku jest miednicowo, na dodatek leżalam 2 razy na patologii z podejrzeniem małowodzia (poziom wód na dolnek granicy), więc raczej się już nie przekręci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podbijam dziewczyny. Jak jest teraz? Chodzi mi o zaplanowana CC w Wojewodzkim, mimo zaplanowanego terminu CC dalej moga meczyc na SN?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak teraz wygląda rodzenie pośladkowe?gdy dziecko jest dużo większe od poprzedniego każą rodzić pośladkowo ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Przyjazne msze dla dzieci gdzie w gdańsku (2024)? (3 odpowiedzi)

Cześć, ktoś może polecić msze jak w temacie?

Decyzja o ciąży podjęta- co dalej :) (42 odpowiedzi)

Hej dziewczyny, dawno mnie tu nie było (kiedyś funkcjonowałam pod innym nickiem :)), ale teraz...

Zwiotczała skóra po porodzie:( (36 odpowiedzi)

Dziewczyny, urodziłam prawie 5 lat temu, jestem szczuplejsza niż przed zajściem w ciążę (jakoś...

do góry