Widok

wybory

komisja gminna nie chce zarejestrować trzeciego mocnego kandydata na wójta. tak się boją??? Czas na zmiany w tej gminie. Potrzeba równego rozwoju dla całej gminy, a nie tylko dla jednej miejscowości. Wieżę, że tak się stanie. Prawda musi zwyciężyć!!!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jaki podali powód odmowy zarejestrowania.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Widocznie nie spełnił wymogów, a ty już chcesz robić g*wnoburze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Wszystko było ok.Dzisiaj odwołanie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Można wiedzieć kto był tym kandydatem?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jezeli wszystko bylo w porzadku a kandydata odwolano to nie pozostaje nic innego jak naglosnic temat.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widocznie nie było w porządku, skoro odwołali, to chyba logiczne. Ale zaczynajcie te swoją g*wnoburze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

A ktos wie czy mamy innych radnych do wyboru? Czy zostanie stara gwardia przy korycie?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest do wyboru! Tylko głosujcie ludzie. Nowi kandydaci np. mateusz potrykus z Bojana. Młodzi ambitni ludzie może zmiana da do myślenia starej ekipie.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0


Pozostaje tylko pytanie "Co takiego Nowi kandydaci maja do zaoferowania żeby na nich głosować?". Bo jeżeli tylko fakt, że są nowi, to jest to niewiele. Do wyborów pozostały trzy tygodnie, a od nowych i starych kandydatów żadnych programów/wizji. A należy wskazać, że ludzie jak pójdą głosować i zobaczą pierwszy raz na oczy czyjeś personalia to raczej, na taką osobę nie zagłosują. :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dzień dobry, nie wiem jak inni kandydaci ale mnie można pytać na profilu który mam na facebook'u (link poniżej)
https://www.facebook.com/MateuszKandydatNaRadnegoPotrykus/?modal=admin_todo_tour
albo umówić się tam na rozmowę w cztery oczy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pewnie z terminem nie zdążył. No to super byłby z niego wójt . Taki spóźnialski.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Zdążył tylko obecnej władzy nie pasuje,ale zobaczymy co na to komisarz
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Oczywiście, bo to od wójta zależy kto może kandydować, yhym jasne
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Po próbie zablokowania kandydatem jest Bogusław Napieralski
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Kandydatem na kogo? Radny, Wójt?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A ja słyszałem że pewnym wpływowym osobom z naszej gminy wójt zawadza i wystawiają swojego kandydata.No cóż ,zobaczymy co na to wyborcy?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Tak jak cała władza w świecie , jednym pasuje , drugim nie. Wpływowe osoby to które w naszej gminie?. Obecna władza jest jedyna, samodzielna i na dodatek jednoosobowa. A wpływowych osób no cóż ...... obok tej władzy nie widać. Przynajmniej oficjalnie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdążył tylko obecnej władzy nie pasuje,ale zobaczymy co na to komisarz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli to jest ten Bogusław Napieralski co prowadził halę w Szemudzie, to przepraszam bardzo, ale on się pewnie nie nadaje na stanowisko wójta.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Agitujesz na rzecz jaśnie nam panującego wspaniałego miłościwego budowniczego gminy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

A masz z tym jakiś problem? Wyraziłem swoje zdanie, jeśli Ci się podoba to masz do tego prawo, ale sposób Twojej wypowiedzi jest ironiczny. Sam g*wno zrobiłeś dla naszej gminy, ale do oceniania innych to pierwszy stoisz w kolejce.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

Problemu nie ma. Myślę ,że budowanie gminy to nie tylko Kielno i drogi dojazdowe do samostojących posesji lub w pole dla przyszłych indywidualnych inwestycji. Mam na myśli rondo w Kielnie przy Ośrodku zdrowia. Gmina to także wsie, gdzie dzieci nie mają bezpiecznego dojścia do przystanku na szkolny autobus. To także ciemne ulice. Gmina to także wizerunek Urzędu Gminy. .w kielnie tyle parkingów , a przy najważniejszym urzędzie co?. Na chodniku przy wyjeździe latające kamienie, bo z drogi obok obsuwa się ziemia przy byle jakiej ulewie. W Kielnie prawie złote chodniki. Cacy. Budowniczy, normalnie budowniczy. Bob Budowniczy.
A pamiętacie jak z oszczędności we wsiach były wyłączane latarnie. I zobaczcie jak w krótkim czasie się zmieniło / za tej samej władzy/. Gmina ma pieniądze nawet na elektryczne ozdoby świąteczne. Kielno nie musi , bo tam same lampy stanowią ozdobę.
Bądżcie trochę bardziej uważni . Pomyślcie skąd na to kasa . Żaden budżet nie jest z gumy.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2

Kasa z obligacji
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Obligacje to też kredyt, który trzeba spłacać
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

No tak czemu inwestować w Kielno skoro można wszystkie pieniądze dawać w Bojano. Przecież jak dziecko z Kielna zginie bo nie było chodnika to nie ważne, ale jak by w Bojanie zginęło to byście zrobili awanturę na całą Polskę
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 11

Tylko kto będzie je spłacał przecież nie Bob budowniczy on na razie buduje swoje imperium.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powinni to Bojano buldożerami zrównać z ziemią, przynajmniej mniej będzie idiotów na świecie. Obojętnie jaki temat nie zaczynacie to od razu macie pretensje do ludzi z Kielna
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 12

Inwestować trzeba po równo a nie ze 90% środków z budżetu idzie w Kielno a reszta na cały powiat
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie, nie mamy pretensji do ludzi z Kielna. mamy pretensje do Pana wójta Ryszarda. A to różnica. Nie potrafi zarządzać i dzielić sprawiedliwie, tylko wszystko zagarnia dla siebie. Taka prawda. Ludzie z Kielna są tacy sami jak my, i chcielibyśmy być traktowani tak samo, sprawiedliwie. Na przykład wg finansów wniesionych na rzecz gminy.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawy temat z tymi obligacjami,może coś więcej na temat zadłużenia aminy,
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odpowiedź będzie tylko po wybraniu nowej osoby na wójta i nowych (innych) radnych
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak naprawdę wiedzę na temat zadłużenia powinni mieć radni. Powinni słuchać co się do nich mówi. Powinni mieć dostęp do wszystkich dokumentów gminy. w naszej gminie jest "prawda czasu i prawda ekranu".A na ekranie cud miód.
A spłacać będziesz Ty i ja i jeszcze 17 tysięcy mieszkańców gminy. Bob budowniczy działa dla przyszłości- no raczej nie naszej , tylko swojej za nasze
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba że obudzimy się po wyborach z ręką w nocniku Kielno także, a długi spłacać będziemy wszyscy .
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Bob budowniczy działa dla przyszłości- no raczej nie naszej , tylko swojej za nasze " i sprzedawcy bojowych wozów strażackich
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Razem pracują jak "Sąsiedzi" z kreskówki a co z tego wychodzi ........
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakie zadłużenia, jak niby będziemy my je spłacać? Może wójt będzie chodzić po każdym i zbierać po 10 tys
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Każdy dług trzeba spłacić. Np. z podatków coraz większych, z opłaty za wodę i ścieki. Ze sprzedaży gruntów gminnych.Z ograniczeń w szkołach/ zajęcia dodatkowe/. np. koszty pływalni są ogromne - w jej utrzymaniu. Utrzymać!. Kredyt na budowę zaciągnięty już pewnie. Można ograniczyć np. oświetlenie we wsi Kielno. Tam jest dużo lamp i same w sobie są ozdobą. a prąd jest drogi. Można wprowadzić dodatkowe opodatkowanie.
Obligacje już są w obiegu. Więc tutaj pole ograniczone. Pozamykać szkoły. Sprzedać budynki. Tak będziemy spłacali wszyscy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zauważyłem że pojawił się trzeci kandydat na wójta p.Napieralski ,jakiś cud czy efekt blokowania przez .............,lepiej próżno niż wcale, myślę , że PKW zrobiła co trzeba.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

hahahhahhahahhah jako mieszkańcy Bojana macie pretensje do ówczesnego wójta o wszystko, ale żeby ktoś z was chciał to skończyć i kandydować na wójta to nikt się nie znalazł. Właśnie widać jak wszyscy mądrzy to jesteście, ale tylko na tym forum.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 8

A jak tam ulica Warszawska? Jakaś cisza zapadła. Tam to pieniążków poszło.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zrobią warszawską to będą płakać o inne ulice. Będą walczyć o sprawiedliwość bo w Kielnie tyle rzeczy zrobiono, a u nich tylko warszawską xd
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Do anonim
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na pewno nie poszło więcej pieniążków na Warszawska niż na pudrowanie Kielna
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale jednak coś poszło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja liczę na kiełbasą wyborczą dla Bojana, od str. rz. Kaczej na ul. Bojana nie będziemy wjeżdżać po ostrym stopniu, ul. Zachodnia będzie bez dołów, błota i kałuż To przecież XXI wiek!. Na żadnym filmie z pipidówek już takich dróg nie uświadczysz, a tu nadal władza utrzymuje drogi dla furmanek.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tutaj jest rozkład inwestycji drogowych z początku roku, jeszcze przed Warszawską:

https://bojano24.pl/drogi/inwestycje-drogowe-gminy-szemud-2018/

Inwestycje w Kielnie w pierwszym półroczu opiewały na koło 6mln zł, to oczywiście nie uwzględnia ronda w Kielnie, które kosztowało 7.3mln. Warszawska kosztowała prawie 5mln zł dzięki czemu Bojano wskakuje w tym roku na drugie miejsce pod względem inwestycji drogowych w gminie, dodać należy, że 1.8mln pochodziło z Urzędu Wojewódzkiego.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale dla mieszkańców Bojana i tak to będzie za mało, oni muszą być we wszystkim naj
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A rondo o ile wiem też było częściowo dofinansowane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No i jest rondo w Bedargowie. Nie tylko w Kielnie. No i może teraz czas na Koleczkowo? Czy myślicie że korki w Koleczkowie to sprawa tylko Koleczkowa? Nikt z Bojana nigdy nie stał na Chylońskiej?
No ale jak powstanie rondo, to wielkie żale czemu tam a nie w Bojanie. Po prostu bo w Bojanie nie ma korka.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rondo w Koleczkowie to nie tylko sprawa mieszkańców Koleczkowa,ale właśnie tez okolicznych wsi. Ciągłe korki nie tylko blokują mieszkańców Koleczkowa,ale tez Bojana,Kielna,Dobrzewina itd. Ludzi,którzy po prostu dojeżdżają tą drogą do Gdyni. A więc proste wnioski. Najbardziej potrzebne rondo to w chwili obecnej inwestycja w Koleczkowie a na pewno ułatwi życie większości :) Pozdrawiam
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

No ale Bojano będzie płakać dlaczego w Kielnie , dlaczego w Koleczkowie a nie w Bojanie? Chyba że w końcu zrozumieją że nie ważne gdzie , ważne że u nas . I wszyscy przecież będą korzystać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dlaczego imputujesz, że mieszkańcy Bojana będą protestować? Uważasz, ze są nielogiczni? To raczej to co piszesz jest mądre inaczej. Szczujnia. Chyba , że nie widzisz różnicy pomiędzy zaasfaltowaniem Kielna a remontem dróg w innych miejscowościach.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

No faktycznie, Bojano już ma swoje rondo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A gdyby zamiast Warszawskiej zrobili by rondo w koleczkowie to byście na pewno szczęśliwi nie byli
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To nie jest tak coś raptem zrobić. Na to trzeba dużych pieniędzy, oraz pozwolenia. I trzeba się przy tym chyba dużo nachodzić. Dlatego cieszmy się z tego co mamy kadencje wcześniej nie było nic......
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Każdego roku cos się zmienia jak widać. Każdego też roku są nowe,większe możliwości patrząc na wszystko z perspektywy czasu. Duże inwestycje są planowane z większym wyprzedzeniem czasowym,ponieważ przeważnie wymagają one dużo więcej przygotowań,środków,pozwoleń jak juz ktoś wspomniał. Nie mówmy,ze nie było nic bo jednak zawsze cos się działo,aczkolwiek teraz widać jak ogromne wkłady pieniężne pochodzą z dotacji Unijnych. Sęk tkwi właśnie w tych nakładach finansowych w większości,jak i też przedsiębiorczości mieszkańców,Którzy w wielu przypadkach wspierają swoimi prywatnymi środkami wiele inwestycji. Nie są to ogromne pieniądze,natomiast zawsze jest to tzw."cegiełka". Cieszmy się z tego co mamy,ale nie bojmy się chcieć wiecej, dla władz być może "niestety",ale po to wybieramy swoich przedstawicieli,aby reprezentowali nasze interesy szerszej publiczności i gdzieś wyżej :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Może jakieś podsumowanie co konkretnie dla Bojana zrobili "nasi" przedstawiciele
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Działają w kościele
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Polnych dróg to nie ma już chyba w żadnej pipidówce, tylko w Bojanie. Gdyby nie droga wojewódzka to chyba nawet główna, przelotowa byłaby bez chodników. A premier Morawiecki mówił, że pieniędzy z Unii starczyło na chodniki, to gdzie one są? .Jak wjechać na ul. Bojana od strony rz. Kaczej? . Kupujmy furmanki, będzie napęd na cztery i skansen do oglądania, uzbieramy na inwestycje. A wybierać trzeba nie potulne kropidła, które rozglądają się za własnymi korzyściami tylko takich, co chcą coś zrobić dla innych.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

koba twój iloraz inteligencji jest chyba mizerny, twoje pierwsze zdanie, nie no tragedia, polne drogi są wszędzie. Większość z nas żeby dojechać do domu musi chociaż kawałek jechać polną drogą, ale mieszkańcy Bojana to sama szlachta, asfalt to im najlepiej wylać po same drzwi. Trzeba było sobie kupić dom przy asfalcie, a nie kupować na pipidówce dom po taniości, a potem mieć pretensje do wszystkich że ma się tak ciężko dojazd.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

anonim ty chyba etat u wójta masz za pisanie na forum?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

No nie on jeden. Wieś to wieś drogi polne a na polu obornik
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Też należysz do grona ciemnoty? Mam nadzieję że nie, więc też się ogarnij. W tej gminie tylko mieszkańcy Bojana mają jakieś problemy? Czyżby wójt działał w każdej wiosce oprócz Bojana? W każdej wiosce dzieje się coś po trochu. Czy ty wiesz co to rozwój? Rozwój jest stopniowy, nie da się na hura wylać wszystkich dróg w Bojanie. Co roku po kawałku i z czasem większość ulic będzie asfaltowa, ale to wymaga czasu. Zrozumcie w końcu że Bojano to nie pępek świata. Jako obywatele potraficie tylko pójść do urny i postawić krzyżyk, ale żeby samemu działać w jakiś organizacjach społecznościowych, wolontariuszach to wam się nie chce.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

anonim ale ty naprawdę jesteś na pensji?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, 100 złoty płacą mi od posta, a od odpisywania takim ludziom jak ty to dostaję jeszcze 50 złoty szkodliwego, bo za czytanie takich idiotyzmów to żyłka może mi pęknąć.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6


Dobra kasa ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co roku wszędzie po troszku tak jak np.w Kielnie pół na pół z resztą gminy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Anonim, "100 złoty, 50 złoty", to twój iloraz inteligencji , na jakim jest poziomie? Przedszkole cię ominęło, podstawówka była pewnie stratą czasu. Poducz się trochę, aktywność na forum zostaw dla inteligentniejszych.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

iloraz inteligencji = ilorazowi wójta = -1
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Szkoda tylko, że zadłużenie gminy powiększyło się z 37 mln zł do 60 mln zł...
W jeden rok.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Skoro Koba jesteś taki inteligentny to czemu nie startujesz na wójta? Bojano mądre tylko w pysku, a jak są możliwe zmiany to nikt z Bojana na wójta nie chce stertować. żenada.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Anonim gamoniu, gęby sobie Bojanem nie wycieraj. Kilka osób wchodzących z tobą w polemikę nie odzwierciedla całego społeczeństwa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja Ciebie od gamoni nie wyzywam, chcesz zrobić bitwę na wyzwiska? Uważasz się za lepszego? To właśnie zszedłeś swoim poziomem do minimum.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

anonim-co już ciśnienia nie trzymasz? Coś mi się zdaje że ty naprawdę gamoń jesteś.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Myślałem że rozmawiamy tutaj na temat wyborów, a nie obrażamy się jeden z drugim. Może w twarz chcesz mi powiedzieć że jestem gamoniem? Spodziewam się że kozak w necie pierdoła w świecie i już nie jesteś taki odważny,
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Daj namiary
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To ty mnie obrażasz nie ja Ciebie, więc czemu ja mam dać namiary? Pewnie z kolegami byś chciał podjechać bo sam odwagi to nie masz. W internecie wyzywać kogo popadnie to tak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sam przyjdę, przyjadę wyrosłem dawno z gimnazjum
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Panowie dajcie na luz ,nie oto chodzi żeby sobie nawzajem dowalać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kadencję wcześniej była np.szkoła,hala sportowa,kanalizacja itd. więc nie mów ,że nie było nic,szkoda że pamięć zawodzi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Były dwie hale trzy gimnazja, kanalizacja, orliki, boiska, projekty na salę gimnastyczną w Kielnie - zaprzepaszczone i zrobione od nowa.
A tak z innej beczki, rozmawiałem z mieszkańcem Luzina / powiedzmy, że zorientowanym i znaczącym/. Powiedział, że gdyby ich wójt wydawał tyle pieniędzy na promowanie własnej osoby - festyny, balansowanie na scenie, biegi wójta, strongmeni, itp. a przede wszystkim kampanię / zaglądający do okien państwo radni, we wszystkich możliwych konfiguracjach z wójtem/. No to gdyby tak było w Luzinie to by wójta wysłali na banicję Mógłby zapomnieć o reelekcji.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

To ma chłop problem ze nikt nie chce go oglądać....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nieraz zmiana na stołku jest dobra. Wyjdą wszystkie niedociągnięcia, urzędnicy będą musieli się starać...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Rozbawiła mnie ta wypowiedź. Myślę, że w każdej pracy pracownik powinien się starać, prawda? Niedociągnięcia zdarzają się w każdej branży. Ten kto nie pracuje nie popełnia błędów. Poza tym urzędnik nie jest dla wójta tylko dla ludzi. Znam takich co pracują kilkanaście lat i są specjalistami w swojej dziedzinie, a pracowali pod "rządami" różnej władzy, także wójt nie ma tu znaczenia ;-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Który chłop, ten z Luzina czy ten z Szemuda. Kiedy widziałeś gminną gazetę?., no nie da się oglądać. Tylko władca
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

PRST, to napisz tam coś ciekawego, może opublikują. Wszyscy będziemy zadowoleni. A jak by wójt zamknął gazetę bo deficytowa, to byście napisali że zamyka usta prasie, ostatni bastion wolności zamknięty, dyktator zamyka gazetę. Jak nie ma o czym pisać to piszą o wójcie, kwa logiczne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

No ten z Luzina to chyba trochę zazdrosny co?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Raczej nie zazdrosny a rozsadny. Nie bez przyczyny mowią praktycznie wszedzie o naszym Wojcie jakoby był to najwiekszy "showman" na Pomorzu. Moze pomylil specjalizacje ? Ta ulotka wyborcza z radnymi w kapeluszach mowi tez sama za siebie.. Rada shomanow pasujaca do Pana R.K..
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Póki co jest to jedyna ulotka :( pozostali dwaj panowie którzy kandydują na wójta nic nie robi aby przekonać mnie że to na nich powinienem głosować. Jest to smutne bowiem jako przeciwnik RK będę zmuszony oddać na niego głos niż na kogoś kto tydzień przed wyborami nie przedstawił swojego programu
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Na każdym kroku od 2 tygodni widzę ulotki pana Napieralskiego razem z programem, więc nie wiem czy z domu nie wychodzicie? :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

potwierdzam trzeba bardzo mocno tego chcieć aby nie zauważyć
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ten to się nie nadaje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

W skrzynce na listy pusto, a po sklepach nie chodzę więc nie chcąc do mnie inne materiały poza tymi od RK nie dotarły. Może ktoś podać linka do strony internetowej czy fanpage tych panów abym mógł coś o ich programie poczytać ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

GSZ- piszesz o sensacyjnych długach gminy- Może jakieś fakty?
W bip nie pojawia się nigdzie ani 37 ani 60 milionów- wiem bo czytam regularnie.
Może oświecisz nas swoją wiedzą i podlinkujesz źródło tej sensacyjnej wiadomości?
I jeszcze pytanie- gdzie konkretnie 2 tygodnie temu można było dostać taką ulotkę z programem?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://www.facebook.com/wspolnagminaszemud
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pamiętam jak Napieralski urządzał w hali w Szemudzie będąc w GOSiRze zawody baśki co tydzień, chociaż zawody to dużo powiedziane, to było chlańsko. Szedłeś się przebierać do szatni, a tam kilku facetów sobie stoi i obalają krowę. Wspaniały kandydat. W urzędzie pewnie to samo będzie jeśli wygra wybory.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

A aktualny to się nadaje, nepotyzm, samozachwyt i przypisywanie sobie inwestycji nie do końca przez siebie zrealizowanych
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Już wolę żeby miał ten nepotyzm, samozachwyt itp. Hala sportowa jak sama nazwa mówi chodzi o sport, a nie o chlanie. Nasze treningi na hali nie mogły się odbywać bo jakaś grupka ludzi nie miała gdzie zimą chlać to sobie urządzali chlańsko na hali za zgodą Napieralskiego. A jeśli mowa o nepotyzmie, byłem raz na zawodach na hali. Pierwsze 3 miejsce dostały puchary, a dwie osoby dostały nagrodę pocieszenia i to nie było 4 i 5 miejsce, ale osoby które były znane Napieralskiemu, bo umawiali się po zawodach na grilla. Nie mówię że Kalkowski jest święty, bo nikt nie jest, ale z tych kandydatów którzy są to jest chyba najrozsądniejszy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

A aktualny balowal razem z KGW Szemud, na sali korekcyjnej i za kołnierz nie wylewal, proszę wrócić do archiwum i zapytać ludzi ze zdjęć, tylko trzeba chcieć zweryfikować się z rzeczywistością
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak dla rozładowania , z czym na pierwszy rzut oka kojarzą Wam się osoby ze zdjęcia w białych kapelusikach? Kim w/g Ciebie może być ta grupa. Tylko na pierwsze spojrzenie?
Słyszałam wiele odpowiedzi. Ciekawi mnie Wasze zdanie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trochę chyba mylisz to co chcę przekazać. To że mieli jakąś uroczystość/wydarzenie i się bawili to jedno, ale to że mieliśmy wynajęta salę, a wyrzucano nas z niej bo inni chcieli tam chlać to drugie. Mogli sobie urządzać zawody baśki i chlać tak żeby to nikomu nie przeszkadzało, ale widoczniej picie na hali sportowej było ważniejsze od uprawiania sportu na niej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

No a ta jego ulotka - program -masakra. Od razu widać co go boli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A konkretnie to co takiego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wczoraj na facebookowej stronie Gminy Szemud ukazało się ogłoszenie wójta gminy( startującego przecież w obecnych wyborach) o konkursie na najwyższą frekwencję wyborczą w wyborach samorządowych. Sołectwo z najwyższą frekwencją otrzyma 50 000 zł nagrody. Pytanie zasadnicze brzmi: Czy nie jest to przypadkiem rodzaj korupcji wyborczej? Przecież chyba tak nazywa się kupowanie głosów za pieniądze? Dla wszystkich jasne jest, że sołectwa skrzykną się tak jak na poprzednich wyborach( szczególnie te mniejsze) i zagłosują. A na kogo? No na tego, który daje pieniądze. Drugie pytanie, nie mniej ważne: czyje środki zostaną przeznaczone na nagrodę? Prywatne wójta czy gminne? W obu przypadkach nie wydaje mi się to zgodne z prawem i stawia pozostałych kandydatów w niekorzystnej sytuacji nierównych szans już na początku. Czyżby wójt tak się obawiał wyniku, że musi sobie kupować głosy? A może jest to temat dla CBA?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Aneta proszę bardzo -
http://bip.szemud.pl/wp-content/uploads/sites/2/2015/11/wpf-wg-stanu-na-30.06.2018-r.-.pdf
Proszę spojrzeć na pozycję wynik budżetu na 2018 r. ~ -23 mln zł.
Jeśli problem z matematyką to chętnie pomogę w obliczeniach 37 mln +23 mln = 60 mln
23 miliony! Nie wiem czy wszyscy sobie zdają sprawę ile to jest pieniędzy na tak małą społeczność.

Wszystkim bardzo polecam przejrzenie tego raportu - bo niestety możemy obudzić się za 2-3 lata jako gmina bankrut i wtedy będzie płacz.... przykro, że pan Kalkowski na potrzeby swojej promocji i indywidualnych potrzeb szasta pieniędzmi na wszystkie strony doprowadzając finanse gminy do ruiny.
Bardzo mocno widział bym p. Kalkowskiego w roli PR Managera gminy Szemud, ale niestety ekonomistą to on nie jest....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

To może odwołajmy budowę ulicy warszawskiej? Musimy to zrobić żeby gmina nie popadła w ruinę. Jęczycie jak dzieci że wójt wad okrada, ale to nie on dokłada kolejne to podatki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

l gra w baske to tez sport. obecny wojt tez urzadza turnieje
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

co do raportu o finansach, to jeżeli trochę popatrzymy i dodamy tak wychodzi, przyjrzyjcie się pkt 1 i 2 , a potem 3 i 6 na rok 2018. Cały ten zapis jest trochę skomplikowany.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gadać jak z dziećmi. Niech sobie urządza turnieje, kto komu broni. Ale jak Napieralski zarządzał tą halą, to ich gra w "baśke" to był pretekst żeby przyjść i się napić. Jeżeli przyjście na hale sportową, zajmowanie sali i chlanie tam wódy jest ważniejsze od uprawiania tam czynnego sportu, to nie mam zamiaru z Tobą na ten temat dyskutowac.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Powtarzasz to jak mantrę nie masz innych argumentów.Przecież nie można za każdym chodzić i pilnować to są dorośli ludzie.Chyba nigdy nie byleś na Zjeździe Kaszubów.Powinno się zlikwidować to święto zlikwidować kolej i autobusy bo to dopiero tam się "chleje" według twojej prostackiej narracji.
'
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jakich więcej rzeczy ode mnie oczekujesz. Co mam Ci napisać. Wyraziłem swoje zdanie na to co się tam wydarzyło. Tydzień w tydzień. Mam wymyślić jakiś fajne historie żeby Ci się lepiej czytało, ale Ty nadal nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Widocznie wolałeś pić za szkołą, a niżeli się czegoś uczyć.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

A jak pili w szatni tak piją i będą pili, i nikt nie bawi się w policjanta i bramkarza i nie waha co mają w kubkach, teraz można, ale wcześniej należało pozbyć się ludzi niepokornych,ile jest w tym naszym małym grajdole prostactwa i fałszywego obmawIana p.Napieralskiego, nikt nie zweryfikowal i nie wiedział o wynajmie w tym samym czasie sali, teraz można wszystko powrzucac i i prowadzić prywatną wojenke,kiedyś p. Bartoszewski powiedział :"warto być przyzwoitym ",polecam tę mądre słowa, na wieczór, ku pamięci
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Chyba sam masz problem ze sobą i jakaś obsesja Cię prześladuje, żeby to wszystko co piszesz było popatre faktami, przez te bzdury mógłbyś w realu srogo zapłacić
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

A na imprezach z udziałem napoi wysokoprocentowych wspoluczestnicy biesiad mają zakaz robienia zdjęć -tak donoszą mniej zdyscyplinowani
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie wiem czy masz pretensje teraz do mnie czy jak. Ale właśnie przez te imprezy baśki, pan Napieralski stracił swoje stanowisko zarządcy GOSiRu, więc to nie są byle jakie opowiadanki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

I wiem o tym, że to były pomówienia, i wiem że szybko można zniszczyć człowieka, co jest w stylu obecnie i milosciwie nam panujacemu, bo kierownik GOSIR-nie pije alkoholu, a aktualnie też piją na turniejach i nikt nikogo nie zwalnia,do Ciebie anonim nic nie mam, ale trzeba być dorosłym i odpowiedzialnym za swoje m. in. słowa i należy je ważyć
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tu chodziło o ustawienie swoich kolesi takich sytuacji było więcej część wyrzucono zwolniono (były procesy sądowe o wynikach których miłościwie panujący nie poinformował by nie mieć skazy na swoim wizerunku )cześć ludzi wartościowych sama odeszła np. pani Panek fachowiec od pozyskiwania projektów unijnych można wymienić więcej takich sytuacji które miały miejsce.Ale do pozyskiwania płyt jumbo nie trzeba fachowców wystarczy duży silny i głupi ale koleś.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlaczego zatem wójt nie stracił pracy po dożynkach skoro tam większość też była pijana? Dość dużo wspólnych wątków
Boisko sportowe - hala sportowa
Organizowane przez gminę - organizowane przez gminę
Gospodarz wójt - gospodarz gcsir szemud
Z tymże jedną różnicą.. .nigdy p. Napieralskiego nie widziałem jakoby spożywał na tych turniejach alkohol... a wójt w tym roku na dożynkach to mocno przesadził z ilością.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widocznie jemu można więcej.Człowiek klasy p. Napieralskiego nigdy sobie na to nie pozwolił i nie pozwoli.Ale kulturę wynosi się z domu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Postawić dmuchany zamek pojeździć czołgiem pochlać to jest dopiero impreza w stylu wójta.
TV Szemud da na YouTube jest fajnie.Pewnie można wypić ale nie robić z tego pretekstu do zniszczenia p.Napieralskiego.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ooo widzę, że to forum to również forum zagorzałych abstynentów ? Każdy tutaj zapewne stroni od alkoholu. Daajcie ludzie spokój... Wójt też człowiek i jak każdy z nas lubi się napić
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Wy to naprawdę idiotami chyba jesteście. Mówi się do was jedno a wy drugie. Dla was się nie liczy co inni zrobili źle. Wszędzie widzicie winę wójta. Dożynki były organizowane na boisku ale to były dożynki, impreza. Nie pisałem by Napieralski był pijany, ale zezwalał gościom w wieku 40 do 60 chlać na terenie hali mimo że na tej samej sali miały odbywać się nasze treningi. Napieralskiego nie obchodziło że mamy podpisane umowę na najem sali w dany dzień o danej godzinie. Zawowy w chlaniu były ważniejsze. Z wami to jest jak gadać do ściany. Wszyscy są święci ale wójt to istny szatan. Wasza nienawiść do niego można podziwiać i podawać jako przykład typowego polskiego zachowania która kiedyś przyczyniła się do rozbiorów polski
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Przepraszam za sformułowania idioci jeśli kogoś to uraziło
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Myślę że przyszli spytali się czy mogą pochlać i uzyskali zgodę. Trzeba było położyć się jak Tadeusz Rejtan paść na ziemię walczyć o swoje ale strach cie obleciał.A jak chcesz zobaczyć idiotę to najprościej spojrzeć w lustro.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

A może miałem pobić tych wszystkich ludzi? Wiesz co ty piszesz. W dzisiejszych czasach jedynie papierkiem można coś zdziałać. Dlatego napisaliśmy do wójta o tym co się tam działo. Wszyscy się podpisali i udało się swoje wywalczyć. Gdybym chociaż któremuś z nich zrobił jakąkolwiek krzywdę to bym teraz siedział w więzieniu. Takie są realia. Ale widzę że ty wszystkie rozumy pozjadałeś. Ciekawe czemu nie widziałem Ciebie w Kielnie na ziemi jak Tadeusz Rejtan kiedy zaczęli budować rondo. Skoro jesteś pewnie tego ronda przeciwnikiem. Strach Cię obleciał? Jak mówi "przysłowie" kozak w necie, p.... w świecie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

A anonim jest większy kozak, "najlepszy z nas", super-prywata dobrze Ci wychodzi, jak się uda przy okazji wrzucić jakieś kłamstwo lub bluzg, to lepiej się czujesz i wpadasz w samozachwytu, wspolczuje
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Gdybym chociaż któremuś z nich zrobił jakąkolwiek krzywdę". Zrobiłeś wielką krzywdę p.Napieralskiemu nie wiesz jak po tylu latach pracy najjaśniejszy potraktował go jak szmatę.Widocznie kablowanie lepiej ci wychodzi niż polubowne dogadanie się.Zaraz napiszesz że próbowałeś tylko się nie dało widocznie cienki jesteś w kontaktach z ludźmi nie potrafisz się dogadywać tylko bruździć i kablować
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Anonim, a co myślisz o kandydacie do rady powiatu - Krzysztofie Boberze. Z ulotki można się dowiedzieć, że " PIS jest na najlepszej drodze, by zrealizować swój program wyborczy" i... "chce szybko realizować projekty rządowe".
Wyjaśnij też , co to za skrót; "KWW Wspólnota Gmina Szemud"?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sami zaczeliscie, jak się stawia mocne fakty to się nie podoba, a wójt jest osobą publiczną a nie prywatną i obowiązują go zasady prawosci pod każdym względem, ja się wstydzę za niego jak się śmieją z nas szemudziam, jakiego mamy gospodarza, powinien świecić przykładem, aż strach pomyśleć czym on świeci
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

abs weź się nie ośmieszaj. Z tego co słyszałem to sprzedawał staniki na straganie kiedyś, a jakim cudem awansował na zarządce GOSiRu? Może poprzedni wójt po znajomości go tam wciągnął? Dużo gadasz g*wno wiesz. Co z tego że tam zarządzał dobre parę lat. Widocznie nie nadawał się do tej funkcji. Co do naszego wójta. Jak ktoś wspomniał o naszym festynie w Szemudzie. Znajomi z innych gmin przyjeżdżali do nas na festyn i z podziwem mówili że u nas to jednak coś się dzieje, bo te ich festyny to marnota, że nie opłaca się tam jeździcie. Narzekacie na te festyny, ale dla naszych dzieci to jednak jest frajda przejechać się czołgiem. Ale wam wszystko nie pasuje. Tak to już jest z niektórymi mieszkańcami Bojana, co nie zrobisz, a zawsze argument znajdą żeby coś wytknąć palcami. Najśmieszniejsze jest to że jako mieszkańcy społeczności Bojana dużo gadacie, a jak przyszły wybory to nikogo nie wystawiliście na wójta. Myślicie że Napieralski jak wygra wybory to poleci do Bojana wszystkim asfalt lać? Pewnie by zaczął od swojej miejscowości czyli Szemud
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

No właśnie - jak nie ma co dać - to trzeba dać igrzyska i fontannę ... i ułudę, że cos znaczysz a tak naprawdę to objaw braku .. szacunku.. i można się napić
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Skończcie już bo to jest żałosne. Nowy obiecuje że da wszystkim równo. Czyli g..no.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

ktoś nazwał cię gamoniem na garnuszku wójta.Ja się zastanawiam jak taki mądry człowiek może współpracować z takim g.....em
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Och marność nad marnościami. 1/ Zrównoważony wcale nie znaczy po równo, 2/ do anonima - pewnie też chciałbyś sprzedawać staniki
wychodzi z Ciebie brak szacunku dla ludzkiej pracy. Nawet nie chcę wiedzieć co myślisz o sprzątaczkach czy śmieciarzach.
3/ rozumiem festyn nawet duży, z atrakcjami i innymi czołgami - ale jeden, jeden w sezonie.U nas w gminie witamy lato, otwieramy sezon na plaży , noc kupały, festyn rodzinny, słoneczny i sąsiedzki, disco polo, wojewódzka impreza dla strażaków, dożynki, strongmeni - pewnie wszystkich nie wymienię. Sam twierdzisz, że przyjeżdżają z innych gmin. Tak jest sporo ludzi - ale niestety mieszkańców gminy coraz mniej. Bardzo dużo nieznajomych. Widocznie włodarze tych gmin uznali, że warto takie pieniądze przeznaczyć na poprawę np. dróg, chodników, szkół .... .i pewnie wielu bardziej potrzebnych rzeczy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ad 3 to właśnie populizm i PR, niebezpieczna mieszanka wyłączająca rozum i jest więcej dowodów, że Wójt RK lekceważy mieszkańców. Proszę bardzo. Jest takie określenie w materiale - cytuję : setki mniejszych i większych inwestycji. Stwierdzenie takie po prostu powala! Taki ogrom. A Łebno dalej nie ma kanalizacji! Miało mieć. A słowo dużo znaczy. Dobrze byłoby zobaczyć jak wygląda w nakładach za cztery lata, na sołectwa zrównoważony rozwój Gminy w wydaniu ekipy rządzącej, bo rodzą się kontrowersje, że co innego się mówi a co innego robi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kanaliza w Łebnie nie może powstać bo Bojano płacze że chce warszawską i latarnie itd. Bojano chce by całą kasę w nich ładować a teraz pretensje że nie ma kanalizy. Zdecyduj się koba co ty w końcu chcesz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Anonim, a może Kielno chce całą kasę, a a zrównoważony rozwój gminy to wg ciebie to tylko Kielno, do ciekawych dochodzisz konkluzji,twoja percepcja powala
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy Anonim rozumie stwierdzenie zrównoważony rozwój gminy, ograniczenia wydatkach, realia składające się m.in. na ukształtowanie terenu wokół Lebna, a milosciwie nam panujący obiecywał Lebnu dzieło które na wejściu było nierealne, i ty się anonim najpierw puknij w głowę zanim coś bezmyślnie i bez żadnej wiedzy palniesz
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Anonim ty jesteś właśnie żałosny i "ja " popieram, co obecnie panujący obiecał, że anonim tak smolisz cholewki
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

a wiesz kto zorganizował ten festyn ciemniaku ?????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pawcio, niech chleje w domu, czy nie rozumiecie, że on jest osobą publiczną, dla przykładu ja nie chcę aby mnie reprezentowała osoba, która ma problem z różnego rodzaju słabościami, a zachowanie na ostatnich dozynkach to nic, dajecie przyzwolenie na takie zachowanie ,ja nie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kwaśniewski dwa razy był wybrany na prezydenta i nikomu nie przeszkadzało że pił. Pojawiło się na stronie Kalkowskiego wyrok sądu co do zadłużenia gminy. Jak komitet Napieralskiego napisał że gmina jest zasłużona to wszyscy byliście świetnymi ekonomistami i pisaliscie jakie długie to my nie mamy że zaraz zbankrutujemy. A jednak wyrok sądu orzekł że Napieralski kłamał. Jesteście zarąbiści, we wszystko uwierzycie, wspaniali z was ekonomiści.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tylko anonim ty jesteś księgowy super bo się znasz na wszystkim, tylko zasiegnij wiedzy u mądrych czym jest kreatywna księgowość
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

~GSZ 81.95.207.*
(2 dni temu)
Aneta proszę bardzo -
http://bip.szemud.pl/wp-content/uploads/sites/2/2015/11/wpf-wg-stanu-na-30.06.2018-r.-.pdf
Proszę spojrzeć na pozycję wynik budżetu na 2018 r. ~ -23 mln zł.
Jeśli problem z matematyką to chętnie pomogę w obliczeniach 37 mln +23 mln = 60 mln
23 miliony! Nie wiem czy wszyscy sobie zdają sprawę ile to jest pieniędzy na tak małą społeczność.

Wszystkim bardzo polecam przejrzenie tego raportu - bo niestety możemy obudzić się za 2-3 lata jako gmina bankrut i wtedy będzie płacz.... przykro, że pan Kalkowski na potrzeby swojej promocji i indywidualnych potrzeb szasta pieniędzmi na wszystkie strony doprowadzając finanse gminy do ruiny.
Bardzo mocno widział bym p. Kalkowskiego w roli PR Managera gminy Szemud, ale niestety ekonomistą to on nie jest....
Sam sprawdź. Ekonomiści widzą lepiej, cyferki ale to nie znaczy, że wszystko
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Każdy z was jest świetnym ekonomistą. Wszyscy plakaliscie o warszawską. Teraz jak ona ma byc zrobiona to szukacie kolejnego powodu do płaczu. Przykro mi że mam takich sąsiadów
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale ciekawe te długi narosły w tej kadencji? Chyba nie . Kiedyś nic nie robiono ,a długi rosły. Po poprzednikach zostały długi i s6
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ty anonim jesteś w jakimś amoku i nie umiesz liczyć to już wiemy,poza tym nie wszyscy jesteśmy tej części gminy co ty myślisz,a potrafimy ogarnąć problem szerzej o gminie, czego w tobie nie znajduje, nie rzucaj dalej ogolnikami, szukaj w główce konkretów, chyba się zawiode, nie siegasz tak daleko,przyjmujesz bezkrytycznie to co wygodne i podane z namaszczeniem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

zakładając że mamy dług 50 mln, to na każdego mieszkańca przypada 2941 złoty. Nasz państwowy dług publiczny dochodzi prawie do biliona i na jednej mieszkańca przypada około 27 tys złoty. Więc bym nie powiedział że nasza gmina jest jakoś wielce zadłużona, bo informacje o długu gminy nie są prawdziwe, a tylko zagrywką Pana Napieralskiego
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

po pierwsze z tego co doczytałem postanowienie sądu nie jest prawomocne. w związku z powyższym nie powinno być ujawniane.
Po drugie w trybie wyborczym wszystko można rozegrać. Sąd nie ma czasu na przyglądanie się kreatywnej księgowości, która polega na utykaniu w różne pozycje kwot i kredytów. Na księgowych i ekonomistach nie robi to wrażenia.Sąd nie ma na to czasu, aby powołać biegłych księgowych i sprawdzać wszystko. I tak naprawdę jest to gierka wyborcza. 'Wilkowyje" - film instruktażowy. Ranczo oczywiście
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Może dla Ciebie to pikuś, ale ja się nie zgadzam na takie posunięcia finansowe, i nikt mnie pytał o zgodę na inwestycje w kielnie i kredyty, a nam musi wystarczyć fontanna
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

P.Jadzia, jestem dalekim sąsiadem, nie narzekam, musi mi wystarczyć fontanna, bez konsultacji przeprowadzona super i niezbędna inwestycja
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Beka, że tak pozwolę się do Ciebie zwrócić. W czym przeszkadza ci fontanna? Przynajmniej jest to miejsce gdzie dzieci razem z matkami mogą się spotkać, posiedzieć. Dla wszystkich liczy się tylko żeby asfalt wszędzie lać. Czemu nikt nie pomyśli też o dzieciach. Festyny są organizowane dla dzieci i ich rodzin, żeby mogły coś zobaczyć, żeby wyszły sprzed swoich komputerów. Niech zobaczą strongmanów, strażaków, może to ich natknie żeby do wyjścia z domów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

P.Jadzia, często tamtędy przemieszczać się, chciałabym zobaczyć dzieci przesiadujace obok drogi o dużej przepustowości,ponieważ jest to skrzyżowanie z kilku kierunków, poza tym ogarnij środki wydane na fontannę, a wysokość środków finansowych przeznaczonych chociażby na Kielno, klania się zrównoważony rozwój gminy -obiecane w mijajacej kadencji, mam ulotkę sprzed 4lat
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wystarczy że pomylił się ktoś o kilka groszy i trzeba się tłumaczyć,poza tym wyrok tego rodzaju nie jest ostateczny i można się odwołać.Z powodu błędnego wyroku P.Komenda odsiedział prawie 20 lat.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kolego jeśli jesteś przeciwnikiem wójta to napisz to wprost, a nie rób podchodów. Wszyscy się kłócili o warszawską, ale jak wójt już zaakceptował plany budowy to uwzięliście się za coś innego. Napieralski napisał że gmina zadłużona wszyscy od razu zanim stanęli bo głosi prawdę. Jak sąd orzekł że jednak Napieralski się pomylił, to teraz mówicie że sąd się pomylił. Większość z was nie zna Napieralskiego i jego przeszłości, ale wszyscy jesteście gotowi głosować na niego, dlaczego? Bo to nie Kalkowski. Głosować na kogoś tylko dla tego że jest to ktoś inny niż rządzący to bzdura. To nie jest logiczne. Nie nakłaniam do głosowania na Kalkowskiego, ale czytając te wszystkie wypowiedzi można śmiało stwierdzić że nie znacie Napieralskiego, jedynie co o nim wiecie że był zarządcą GOSiRu, nic więcej.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

A ja jeszcze wiem o Napieralskim że wygrał w sądzie z Kalkowskim bo ten bezpodstawnie zwolnił go z pracy. A z kogo pieniędzy szło na odszkodowanie? Z resztą to nie jedyny przypadek bezpodstawnego zwolnienia które skończyło się w sądzie wyrokiem niekorzystnym dla obecnego wójta.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie anonim ty nie namawiasz do niczego, tylko sugerujesz i ublizasz jak ktoś nie zgadza się z jedną, jedyną prawdą Twoją, -kiedyś ks Tischner oryginalnie określił takie prawdy jak twoje
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A Kalkowskiego to znasz prawda. Po prostu częściej go widujesz, bo wydaje niemalże własną gazetę. Tam zdjęcie na każdej stronie. opatrzyłeś się więć i tyle w temacie. Miałeś może kiedyś z nim okazję porozmawiąć, spokojnie, gdzie Cię wysłuchał , skupił uwagę na Tobie i na tym co mówisz. Może widziałeś kkiedyś sytuację, że patrzy na rozmówcę, słucha z uwagą, nie wyskakuje na każdej imprezie i spotkaniu przed gospodarzy . Jeżeli tak to pewnie znasz go lepiej niż Napieralskiego. Przypuszczam ,że częściej widziałeś sytuacje , gdzie wójt rozparty na krześle z nogą założoną grzebie w telefonie komórkowym , lub odbiera telefon wychodząć.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

ale ty anonim głupi jesteś
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

proponuję przestać odpowiadać na jego wpisy bo dostanie awans za aktywność na forum
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jesteście po......ni. Brandzlujecie się przed monitorami w gronie 5 osób. Pani kandydatka tak się tu udzielająca, bez odwagi na podpisanie się z imienia i nazwiska- wstyd, ale zawiść i żądzą zemsty za własne porażki jest wielka.
Onanizujcie się dalej pryszczate i zakompleksione trole!
Życie was zweryfikuję.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Anonim ,tak się sklada,że znam jednego i drugiego i wcale nie muszę tego ukrywać,problem w tym,że ty o tych Panach wq.mnie nie wiesz nic.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

luukajcie JUTRO a się ubawicie!!
drżyjcie tchórzliwe szczury liczące na anonimowość!!
jutro hicior !!!!
przed rozpoczęciem ciszy wrzucam adresy głównych "działaczy" forum, będzie OSTRO
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Hicior może byc,tylko nie nazywaj mnie tchórzliwym szczurem bo ciebie też można wytropić a wtedy............,.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

To się uśmiałem :D Stawiam skrzynkę piwa jak chociaż dowiesz się z jakiej miejscowości piszę pokazując oczywiście jak do tego doszedłeś :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeżeli wiesz coś na temat przeszłości P.Napieralskiego to nadawaj tylko proszę bez niedomówień,nie chowaj qlowy w piasek a może coś na temat przeszłości tego druqieqo bo tego niewątpliwie znasz lepiej żeby ci tylko odwagi nie zabrakło
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może w końcu się spotkamy, - będę monotematyczny, zapraszam przy fontannie w Szemudzie, tylko inicjator niech pamięta że weszło w życie RODO, przypominam mogą być konsekwencje niekończące
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nieoficjalnie Ryszard Kalkowski pozostaje na stanowisku wójta gminy Szemud (wygrywa w I. turze) i ma większość w radzie...
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 12

Inne tematy z forum Bojano

Bojano, spotkania z kandydatami na wójta (40 odpowiedzi)

Uwaga mieszkańcy Bojana! Zgodnie z obietnicą zapewniam, że będziemy mieli okazję poznać...

Tiry przy Biedronce (3 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, czyje i dlaczego blokują chodnik i ulicę?

Gama Optica 16 marca otwarcie (7 odpowiedzi)

Dołącz do otwarcia naszego nowego punktu Gama Optica w Bojanie i skorzystaj z wielu...

do góry